-

ewaryst-fedorowicz : Reklamiarz sum! Po 20 latach marketingu komercyjnego w marketingu politycznym robię. Bloguję bo lubię.

Agencja zatrudnienia „Glapiński&koledzy”

Nie rozumiem, o co ten cały (użyjmy niesłusznie zapomnianego języka jidysz) giewałt?

Zapowiedział Prezes Kaczyński, że PiS zbuduje nowe elity?
Zapowiedział.

A żeby elity nie czuły się samotne, wspomniał premier Morawiecki, że ci nie z elity będą „zapierdalali za miskę ryżu i będą szczęśliwi”?

I owszem – u „Sowy i przyjaciół” wspomniał.

No to wszystko się zgadza: elity się już budują, a te nieelity już chyba czują nosem nie tyle pismo, co wspomnianą miskę ryżu, bo socjalizm zawsze się tak kończy.

***

Nikt w PiSie nie wiedział o zatrudnieniu syna szefa wszystkich bezpiek w Banku Światowym! Nikt! Taka to tajemnica była!
Nikt nawet nie wiedział, że rekomendował syna ministra prezes NBP Glapiński, którego w PiSie nikt też nie zna.

Czyli było dokładnie tak, jak opisałem parę dni temu w przypadku tego Chrzanowskiego od KNFu.

Jedyna różnica to taka, że miejscem akcji nie jest jakaś tam prowincjonalna Warszawa, a absolutnie centralny Waszyngton.
 

***

szedł sobie młody człowiek waszyngtońską ulicą, jadł kupionego za ostatnie moniaki hot-doga i pomyślał sobie:

trzeba jakąś robotę załapać, bo na następnego hot-doga kasy nie ma, o bilecie na samolot powrotny do prowincjonalnej Warszawy nie wspominając.

Spojrzał na budynek po drugiej stronie ulicy, a dokładniej na widniejący na nim szyld: The World Bank.

A – kto nie ryzykuje, ten ośmiorniczek nie wpieprza, pomyślał i wparował do hallu, i tam stanąwszy przed ochroniarzem rezolutnie wyrecytował:

- Aj em luking for a dżob.
Do ju hew any wej...wej.... kensis?


Ochroniarz napiął klatę i zamierzał już go z hallu wyp... chnąć, gdy młodzieniec w przypływie desperacji przypomniał sobie ostatnio oglądany film, o takim jednym, co przed nikim nie pękał, a panienki trzepał taśmowo, i przybrawszy pokerowy wyraz twarzy, z naciskiem powiedział:

- Maj nejm iz Kaminski! Kac-per Ka-min-ski!

I jeszcze dodał: Fersztejen?!

I wtedy, jakiś przechodzący hallem elegancki pan (jak się później okazało bardzo ważny dyrektor i do tego „obywatel Szwajcarii”) zatrzymał się, spojrzał na młodzieńca i powiedział

- Dlaczego nie fersztejen? My wszystko fersztejenen. Proszę bardzo, pan spocznie, pan usiądzie, pan poczeka, się załatwi…

***


No. To teraz jedyne, co musisz, przedstawicielu Ciemnego Ludu, zrobić, to udać się do najbliższego urzędu stanu cywilnego i zmienić nazwisko:

na Kamiński. A synowi imię – na Kacper.
 

No i zostać politykiem musisz, bo jak powiedziała rzeczniczka rządu Kopcińska,

„Dzieci polityków, nasze dzieci, są młode, zdolne, wykształcone, znają języki".
 

A który rodzic by takich dzieci mieć nie chciał? tagi: mariusz kamiński  mateusz morawiecki  knf  bank światowy  adam glapiński  joanna kopcińska 

ewaryst-fedorowicz
21 listopada 2018 21:41
23     1707    7 zaloguj sie by polubić
komentarze:
Paris @ewaryst-fedorowicz
21 listopada 2018 22:24

A kto by spamietal...

... co tam pan Kaczynski zapodaje... i kogo to tak po prawdzie w tym calym  Pis'ie... i w tym calym "naszym"  ZONdzie... i w ogole w "dobrej zmianie"  obchodzi  ?!?!?!

Cala ta banda  BEZKARNIE  robi co chce... teraz najwazniejsze zapewne jest  pSZygotowanie list do PE... o tym ZEROWISKU  marzy 99% tej bandy  nierobow i pasozytow... to zupelnie tak samo jak we Francji...

... a ta cala dziunia Kopcinska tez moglaby sie zaczac rozglONdac za jakas roboto  dla siebie... tak jak ten  Kacperek... mlody... wyksztalcUny... i  dosFiaTczUny... DARMOZJAD  i  PASOZYT  !!!

zaloguj się by móc komentować

genezy @ewaryst-fedorowicz
21 listopada 2018 22:49

Tylko jest jeden problem, że to nie jest socjalizm, to jest dalej liberalizm jak w mordę strzelił- liberalizm tylko ze większoną osłoną socjalną. System wcale nie został zmieniony (chyba że stało się coś czego nie wiem- zmieniał ktoś system?), a to co nastąpiło to uszczelnienie systemu. Ani podatki nie zostały zmienione, ani system (ustrój) gospodarczy, ani tak naprawdę nic ważnego się nie zmieniło. Pieniądze z vat-u poszły na wsparcie rodzin- system został taki jaki był.

zaloguj się by móc komentować

Wojciech2 @ewaryst-fedorowicz
21 listopada 2018 23:37

Autor

Czy prawdą jest, że któregoś dnia pożyczył Pan rower prominentnemu politykowi PiS-u a on oddał go Panu z przebitą oponą?

zaloguj się by móc komentować

papinka @ewaryst-fedorowicz
21 listopada 2018 23:58

A ma byc inaczej?   Co zlego w tym, ze jest tak jak jest?  Zawsze tak bylo.  Ludziom ktos naopowiadal bajek o merytokracji i glupie ludzie w bajki uwierzyli.  Autor chyba tez, bo tak sie tym podnieca.

zaloguj się by móc komentować

LES @ewaryst-fedorowicz
22 listopada 2018 07:01

W czwartek przed 11 listopada w programie "O co chodzi" prowadzonym przez starego Wildsteina wystąpił Chrabota , redaktor naczelny Rz. Ten Chrabota powiedział , że PIS cały czas finansuje antyrządowe media . Dokładnie  powiedział ,że Orban jest zły , bo nie daje pieniedzy atakującym rząd mediom , a PIS  jest dobry.Ta informacja moze byc interesujaca , ponieważ   czeka   nas "śmiertelny "  bój o repolonizację mediów .

W tym programie wszyscy zgodzili się , że nie ma nic złego w byciu stypendystą rządu amerykańskiego albo niemieckiego , ponieważ Chrabota i drugi gośc  wielokrotnie korzystali z tej formy zapomogi. Za PRL-u , gdy ktoś studiował w Moskwie , to sprawa była oczywista

zaloguj się by móc komentować

Grzeralts @papinka 21 listopada 2018 23:58
22 listopada 2018 07:10

No właśnie. Żydzi jakoś nie mają z tym problemu i nigdy nie mieli. 

zaloguj się by móc komentować

ewaryst-fedorowicz @genezy 21 listopada 2018 22:49
22 listopada 2018 07:56

@genezy

za komuny Fedorowicz (Jacek - zbieżność nazwisk przypadkowa), stowrzył konstrukcję pod nazwą "przymiotnik niwelujacy", a stworzył ją na użytek sprecyzowania partyjnego grepsu "demokracja socjalistyczna".
No to ja powiem tak: mamy teraz za PiSu "liberalizm socjalistyczny" - i skutek bedzie ten sam.

zaloguj się by móc komentować

ewaryst-fedorowicz @LES 22 listopada 2018 07:01
22 listopada 2018 07:59

@LES

Po raz kolejny posłużę się cytatem z mojego ulubionego tekstu sprzed 4 lat pt "Uwięzili nas w Wielkim Teatrze"
http://www.blogmedia24.pl/node/69859

"to, z czym mamy od lat do czynienia, to Wielki Teatr:

reżyserem jest Układ, trzymający za pysk 36 (taka smutna prawda nie żadne 38, a 36) milionowy, europejski kraj Unii Europejskiej,
- największej partii opozycyjnej przypadła rola aktora, który jest gotów wykonać każde polecenie reżysera, nawet jeśli reżyser każe mu rznąć głupa.
- ci, którzy zanęceni (w najlepszym razie bezsensownym) apelem Prezesa poszli na 2 rundę skręconych wyborów są na samym końcu teatralnego rankingu, gdyż pełnią funkcje statystów.

No dobrze – a tacy jak ja, co na apel Prezesa wzruszyli ramionami i zostali w domu?

Cóż - my jesteśmy widzami, co też nie jest wcale miłe, bo widzowie płacą za spektakle, a w naszym przypadku płacimy za to przedstawienie pod przymusem.

Ale przynajmniej nie kolaborujemy (jak aktorzy i statyści) z reżyserem. "

zaloguj się by móc komentować

ewaryst-fedorowicz @papinka 21 listopada 2018 23:58
22 listopada 2018 08:05

papinko - jesteś na tym blogowisku od wczoraj , toteż papince wytłumaczę, jako nowej tutaj, dwie kwestie:
1. mój tekst jest o tym, że PiS w kwestii parcia na okienko kasowe nie różni się niczym od PO, PSL, SLD itp
2. do mnie lepiej się odnosić grzecznie, bo blokuję - tak jak zablokowałem właśnie trolla Wojciecha2

zaloguj się by móc komentować

ewaryst-fedorowicz @Wojciech2 21 listopada 2018 23:37
22 listopada 2018 08:06

u mnie Pan sobie nie potrolluje

zaloguj się by móc komentować

IanThomas @ewaryst-fedorowicz
22 listopada 2018 11:49

Ale Pan jest jednak nudny ...

zaloguj się by móc komentować

gorylisko @ewaryst-fedorowicz
22 listopada 2018 12:34

to pan taki światły w sprawach wielu nie rozumie o co gewałt... ano o to, że niewałaściwy syn jeszcze bardziej niewłaściwego człowieka został był tym kim został i to o zgrozo bez zatwierdzenia przez własciwy sanhedryn... bo gdyby był to syn wałka albo córka kwacha czy kochanka marcinkiewicza to byłoby wszystko ok...a tak został syn wrażego gościa który dał się we znaki...

własciwe syny to są własciwe syny... zdaje się, że niedługo sprawa zostanie uregulowana... a w sprawie koalicji śląskiej cosik pan powie ? bo to zdaje się ubodło bardziej pełooo jak w/w synuś...

zaloguj się by móc komentować

Krzysztof5 @ewaryst-fedorowicz
22 listopada 2018 12:38

Ewaryst na rabina, Matczaka, Szechtera albo innych porzadnych czlowiekow poznajacych sie po zapachu...

Gdyby Mariusz Kamiński miał głupiego syna to ten pracowałby w Gazecie Wyborczej a nie w Banku Światowym .

Kiedyś mówiłeś, że twoja córka idzie na prawo do Wrocławia, prawda? Wyślę ten twój defekacyjny tekst moim kolegom z Wydziału i poproszę, żeby go omówili na zajęciach w Jej grupie jako przykład mowy nienawiści. Zobaczymy jak będziesz piszczał, jak wróci do domu.https://niezalezna.pl/238189-matczak-napisal-do-corki-blogera-matka-kurka-tlumaczyl-sie-nieudolnie-a-przepraszam-nie-padlo

..i moze zajmiesz sie obrona Rodakow,

Skandal w polskim konsulacie w Nowym Jorku. Juńczyk-Ziomecka wyrzuca Chodakiewicza za… ubój To ta osoba stoi za decyzją ś.p Lecha Kaczyńskiego wstrzymującą ekshumację w Jedwabnem https://nczas.com/2013/07/25/skandal-w-polskim-konsulacie-w-nowym-jorku-junczyk-ziomecka-wyrzuca-chodakiewicza-za-uboj/ … https://archiwum.radiozet.pl/Radio/Programy/Gosc-Radia-ZET/Artykuly/Ewa-Junczyk-Ziomecka-u-Moniki-Olejnik-00020875 …

i wpadam, nie odpowiadam na SN

zaloguj się by móc komentować

olekfara @Krzysztof5 22 listopada 2018 12:38
22 listopada 2018 15:37

Nie dziwi Pana, że tak wielu ludzi związanych kiedyś i dziś z rządami Polski, dziś zostają bankowcami. Przekłada się to jakoś na rozwój polskiej bankowości? Oprocentowanie kredytów staj się niższe i równe stopom procentowym na zachodzie, czy nadal nas banki doją. Jakoś nie slyszałem, żeby bili się o nich w znanych koncernach przemysłowych czy zachodnich uniwersytetach. Pewnie Pan nie zauważyl, ale Coryllus niedawno pisał o dziedziczeniu zdolności.

zaloguj się by móc komentować

olekfara @Krzysztof5 22 listopada 2018 12:38
22 listopada 2018 15:40

Wie Pan, GW to jednak fachurzy, ogłupić tyle narodu, to jednak trzeba tego oleju troche w głowie mieć, szkoda tylko, że na usługach diabła.

zaloguj się by móc komentować

olekfara @Krzysztof5 22 listopada 2018 12:38
22 listopada 2018 15:42

Wie Pan, GW to jednak fachurzy, ogłupić tyle narodu, to jednak trzeba tego oleju troche w głowie mieć, szkoda tylko, że na usługach diabła.

zaloguj się by móc komentować

ewaryst-fedorowicz @IanThomas 22 listopada 2018 11:49
22 listopada 2018 17:45

@IanThomas

O, i to jest argument!

Pozwolę sobie odpowiedzieć tak:

1. skoro jestem nudny, to wystarczy mnie nie czytać (że o komentowaniu nie wspomnę)

2. a moim zdaniem nudne są te tłumaczenia pań rzeczniczek Mazurek i Kopcińskiej, że „białe jest czarne, a czarne jest białe”, bo oprócz tzw. wyznawców mało kto uwierzy, że „młody” nie miał tzw. „poparcia”

zaloguj się by móc komentować

ewaryst-fedorowicz @Krzysztof5 22 listopada 2018 12:38
22 listopada 2018 18:02

@Krzysztof5
1. Prosiłbym się bardziej przyłożyć i unikać bełkotu w rodzaju "Ewaryst na rabina, Matczaka, Szechtera albo innych porzadnych czlowiekow poznajacych sie po zapachu..."

2. Za decyzją Lecha Kaczyńskiego ws Jedwabnego stoi Lech Kaczyński. Podobnie jak Lech Kaczyński stoi za decyzją o przyjęciu tej pani do swej kancelarii
 

 

 

zaloguj się by móc komentować

Paris @ewaryst-fedorowicz 22 listopada 2018 08:05
22 listopada 2018 19:32

Ad. 1.

Dokladnie tak, Panie Ewaryscie...

... nie roznia sie absolutnie niczym  !!!   Napisze wiecej,  te LOBUZY  sa  jeszcze  bezczelniejsze, bo  klamia  w zywe oczy... ale prawda jak oliwa, zawsze na wierzch wyplywa - to tylko kwestia czasu.  Parcie PiS'owskiej swoloczy jest na okienko kasowe - jak Pan to uroczo nazwal - jest  PRZEOGROMNE... za wszelka cene  te nieroby probuja nachapac sie zeby im starczylo do konca zycia... im i ich dzieciom...

... przyklad stary Kaminski i mlody Kacperek  !!!

No i jakiz to cudowny dopust bozy... jak mlodzi Rodacy powinni zapamietac tego "misia" Kacperka, struganego na  pSZyszlo  Jelite... a z drugiej strony jakaz ironia losu i chanbiaca demaskacja do konca zycia starego i mlodego Kaminskiego...

... stary Kaminski znaczy tatus Mariusz  SCIGA  teraz Leszka Czarneckiego, ktory kiedys kiedy Kacperka nie bylo nawet w planach  ZROBIL  KARIERE  podobno do Kacperka... tez wiedzial w ktore drzwi wejsc i pogadac... a dzis Kacperek w SB dzieki koneksjom...

... Glapinski... moze nawet Marcinkiewicz... moze Bielecki...  kto ich tam sk****synow wie... jak to mowia reka reke myje...

... a nam zostaje tylko  wybUr deMONkratyczny... pojsc do urny i na nich zaglosowac !!!

Smiechem ich zabic tych cymbalow politycznych  !!! 

zaloguj się by móc komentować

DYNAQ @ewaryst-fedorowicz
22 listopada 2018 20:23

''użyjmy niesłusznie zapomnianego języka jidysz''-

Najwyraźniej nie wszyscy zapomnieli.

''wspomniał premier Morawiecki, że ci nie z elity będą „zapierdalali za miskę ryżu i będą szczęśliwi”? ''

Nie ,nie wspomniał,używał czasu przeszłego,a nie przyszłego.To jest onetowska manipulacja.

 

zaloguj się by móc komentować

DYNAQ @DYNAQ 22 listopada 2018 20:23
22 listopada 2018 20:25

P.S. : I nie mówił ''ci nie z elity''

zaloguj się by móc komentować

ewaryst-fedorowicz @DYNAQ 22 listopada 2018 20:23
22 listopada 2018 22:05

@DYNAQ
w sumie to wspominał jeszcze gorzej:

" „najlepszym sposobem zawsze była wojna. Wojna zmienia perspektywę w pięć minut”.
" Kiedy ludzie zapierdalali za miskę ryżu, jak było w czasach po II Wojnie Światowej, to wtedy gospodarka się odbudowywała"

No cóż - marzyciela za premiera mamy.

I proszę nie udawać, że Pan nie rozumie, co premier szczerze (bo w prywatnej rozmowie z towrzyszami po fachu) proponuje:   co, to niby "elity" mają te premierowskie rowy kopać? Oczywiście, że "nieelity" :-D
 

zaloguj się by móc komentować

papinka @ewaryst-fedorowicz 22 listopada 2018 08:05
23 listopada 2018 01:25

"mój tekst jest o tym, że PiS w kwestii parcia na okienko kasowe nie różni się niczym od PO, PSL, SLD"

A dlaczego mialoby sie roznic?  Tego wlasnie dotyczyl moj komentarz.

zaloguj się by móc komentować

zaloguj się by móc komentować