-

ewaryst-fedorowicz : Reklamiarz sum! Po 20 latach marketingu komercyjnego w marketingu politycznym robię. Bloguję bo lubię.

Apel stu pięćdziesięciu

W przeciwieństwie do wszystkich oburzonych apelem wystosowanym do ministra Błaszczaka przez 150 grantojadów, dziennikarzy komercyjnie niepokornych i członków wszelkich innych mniejszości, którym nie podoba się fakt, iż Ministerstwo Spraw Wewnętrznych i Administracji zaproponowało polskim obywatelom możliwość zdecydowania o wyglądzie nowych, wydrukowanych na 100 rocznicę odzyskania niepodległości paszportów,

 

ja przeciwko temu apelowi nic nie mam.

Tak jest – nie mam nic przeciwko apelowi tych 150 osób, którym nie podoba się, że zwykli Polacy w głosowaniu będą mogli sobie wybrać na motyw graficzny stron polskiego paszportu wizerunek wileńskiej Ostrej Bramy czy lwowskiego Cmentarza Orląt, zamiast na przykład okrągłego stołu czy opróżnionych magdalenkowych flaszek.

Dlaczego nie mam nic przeciwko temu apelowi?

A dlatego, że ja w przeciwieństwie do tych tam podpisanych, nie tylko szczerym liberałem jestem, ale wręcz liberalizmu fanatykiem, z (prawie) wszystkimi tego fanatyzmu konsekwencjami, a to prawie to tak na wszelki wypadek, bo choć ja jestem fanatyk, to nie idiota.

Ale co tam ja – wróćmy do tych 150 gwardzistów (to nie epitet – to wyraz najszczerszego uznania) politycznej poprawności:

jak wspomniałem, nie mam nic przeciwko ich apelowi, ale w zamian oczekuję, że oni nie będą mieli niczego przeciwko dokonanemu przez zwykłych Polaków wyborowi, nawet jeśli nie będzie nim grafika przedstawiająca bramę wejściową do pewnego muzeum z napisem (po polsku rzecz jasna) Praca Czyni Wolnym.

I jeśli kontestowane przez grupę 150 pionierów giedroycizmu  motywy wileńskiej Ostrej Bramy i lwowskiego Cmentarza Orląt zostaną jednak przez zwykłych Polaków, jako godne umieszczenia na kartach polskiego paszportu uznane, to cała 150 tych nowych paszportów, jako gwałcących ich najgłębsze przekonania, nie przyjmie.

Co, że to niesprawiedliwe, bo bez paszportu ważnego za chwilę nie można będzie nawet do głupiego Londynu pojechać?

Bez przesady: dlaczego bez paszportu?

Przecież każdy z tych 150 wzmożonych może zawsze wystąpić o paszport litewski lub ukraiński.

-----
 

http://blog.wirtualnemedia.pl/ewaryst-fedorowicz/post/glinski-grantojady-i-przeprosiny
http://naszeblogi.pl/35979-autorzy-niepokorni-aportuja

 tagi: dziennikarze komercyjnie niepokorni  grantojady  ostra brama  apel 150  zaprojektuj paszport  cmentarz orląt lwowskich  mariusz błaszczak  mswia 

ewaryst-fedorowicz
11 sierpnia 2017 20:45
8     1340    1 zaloguj sie by polubić
komentarze:
Paris @ewaryst-fedorowicz
11 sierpnia 2017 22:26

Ci oburzeni grandziarze i te "presstytutki" od Sakiewicza za "nulandowe dulary" to moga se protestowac - skolko ugodno...

... nie moge sie doczekac kiedy tym "niepokornym" pasozytom i darmozjadom od Ssssakiewicza,  Lisieckiego, Janke i pomniejszego planktonu sponsorowanego przez nadpremiera Morawieckiego oderwie sie ryje od koryta...

... i poslance Lichockiej rowniez !!!   Nie moge sie juz doczekac !!! 

zaloguj się by móc komentować

pink-panther @ewaryst-fedorowicz
12 sierpnia 2017 11:25

Pewien bloger na S24, którego nicka nie wymienię, lobbuje silnie "za kopcem Piłsudskiego" w Krakowie. Chyba "wyszedł naprzeciw" temu "apelowi 150".  Bardzo ciekawe są te histerie, dziwnie pasujące do polityki zaborców: odcinania Polski od Kresów. A Kresy są dalej Kresami. Lwów obchodzi właśnie 630 rocznicę - nieprzerwanej przynależności do RP (zabory się nie liczą). Ale czego my wymagamy od "150", skoro na Uniwersytecie św. Królowej Jadwigi - grasuje "potęga intelektualna i naukowa": Jasiek Hartman.  Takie czasy.

zaloguj się by móc komentować

ewaryst-fedorowicz @ewaryst-fedorowicz
12 sierpnia 2017 15:32

O, tu moglibyśmy porozmawiać, bo Kresy to nie temat rzeka, a temat Amazonka.

Dwa lata temu, jak co roku, z okazji rocznicy Krwawej Niedzieli Wołyńskiej byłem (oprócz innych "aktywności") na konferencji naukowej. Tym razem w sejmie.
Referaty były pasjonujące, ale największe wrażenie wywarł na mnie referat Krzysztofa Masłonia o roli Kresów w literaturze (i kulturze) polskiej, z którego wypływał oczywisty (dla mnie przynajmniej) wniosek, że bez Kresów nie ma nie tylko polskiej literatury i kultury, ale nie ma (jadąc klasykiem) niczego.
Dygresja: kupiłem sobie potem na Allegro zarekomendowaną przez p. Masłonia (i już praktycznie niedostępną, bo wydawnictwo upadło - taaa...) książkę Helaka "Lwowska noc". Cudo.

Wracając "do adremu": Kresy polska klasa polityczna wyparła i do tego chce z głów zwykłych Polakow wytłuc, i robi to konskwentnie.
Wiele razy o tym pisałem, np jeszcze u Sakiewicza/Targalskiego, choćby tu:
http://naszeblogi.pl/51910-dlaczego-polscy-politycy-nienawidza-polakow-ze-wschodu-cd

A Hartman - cóż, jest nietykalny. Prezes Polskiego Radia w majty przed nim robi:
http://niepoprawni.pl/blog/fedorowicz-ewaryst/komunikat-agencji-papa-prof-jan-hartman-w-mediach-narodowych-niezmiennie
http://niepoprawni.pl/blog/fedorowicz-ewaryst/komunikat-agencji-papa-media-narodowe-uratowane-memches-filip-wrocil


A ten kolo od kopca - hm... pewnie granty, granty... :-D
Pozdrawiam!

EF

zaloguj się by móc komentować

ewaryst-fedorowicz @Paris 11 sierpnia 2017 22:26
12 sierpnia 2017 15:33

ja też się doczekać tego nie mogę i jako realista zimny wiem, że się nie doczekam :-D
Pozdrawiam!
EF

zaloguj się by móc komentować

ewaryst-fedorowicz @pink-panther 12 sierpnia 2017 11:25
12 sierpnia 2017 15:59

@pink-panther
przepraszam za zamieszanie, ale odpowiedź na Pański komentarz zaadresowałem... do siebie.
To ta z 15:32.
Jakoś powoli uczę się tutejszych mechanizmów :-D

zaloguj się by móc komentować

Paris @pink-panther 12 sierpnia 2017 11:25
12 sierpnia 2017 18:17

On nie tylko za "kopcem" lobbuje... jeszcze za "izba pamieci Kuklinskiego"... felietonista "ND" Jerzy Bukowski z Krakowa... bloger "sowiniec" z s24 - to slynny GRANTOJAD jest  !!!

Mam nadzieje, ze juz Polacy poznali kto-zacz ten  GRANTOJAD... wskazana nam wielka roztropnosc... i omijanie szerokim lukiem tego hipokryty i PAJACA !!!

zaloguj się by móc komentować

krzysztof-osiejuk @ewaryst-fedorowicz 12 sierpnia 2017 15:59
12 sierpnia 2017 22:28

Faktycznie te tutejsze mechanizmy są strasznie skomplikowane. Ja też w pierwszej chwili odpisując na Twoj komentarz chciałem odpowiedzieć na swój, bo tak by nakazywała logika, ale ponieważ swojego nie znalazłem, to zaryzykowałem i odpowiedziałem na Twój.

zaloguj się by móc komentować

ewaryst-fedorowicz @krzysztof-osiejuk 12 sierpnia 2017 22:28
12 sierpnia 2017 23:26

Uprzedzałem kłamczuchu, że zablokuję - no i zablokowałem. Kłam u siebie.

zaloguj się by móc komentować

zaloguj się by móc komentować