-

ewaryst-fedorowicz : Reklamiarz sum! Po 20 latach marketingu komercyjnego w marketingu politycznym robię. Bloguję bo lubię.

Artykuł 7 – moja miłość!


Jestem w doskonałym nastroju, ba – w euforii jestem!

Jak wielokroć pisałem, ja i moi bliscy byliśmy PRZECIWNI wejściu Polski do eurokołchozu i zachowaliśmy się w czasie referendum akcesyjnego w jedynie racjonalny sposób:

nie wzięliśmy w nim udziału.

Bo zerwanie wynoszącego 50% progu frekwencyjnego było jedynym narzędziem, jakiego Wolni Polacy (tacy jak ja i moi bliscy) mogli skutecznie użyć, gdyż pójście na referendum i głosowanie PRZECIW oznaczało nic innego, jak głosowanie ZA wepchnięciem Polski do eurokołchozu, tyle że nie kartką wyborczą a nogami, które takiego głosującego do urny doprowadziły.

Tak właśnie tych najtwardszych eurosceptyków fenomenalnie wyrolował Roman Giertych, namawiając, by szli do referendum i glosowali na NIE, tym sposobem gwarantując minimalne przekroczenie wspomnianego progu frekwencyjnego – o, tu ten numer opisałem

Niestety, okazało się, że Wolni Polacy stanowią w 3RP mniejszość, choć ta większość Polaków niewolnych wzbudziła moje najszczersze zainteresowanie, bo obejmowała wyjątkowo szerokie spektrum :
od Michnika przez Kwaśniewskiego aż do namawiających do głosowania na TAK braci Kaczyńskich...

***

Pan Bóg nierychliwy – ale sprawiedliwy!

Dziś okaże się, co ta nasza pisowska Władza z jej suwerennościową, godnościową i patriotyczną narracją naprawdę jest warta:

postawi się tej eurożulii, czy też uszy po sobie spuści i ogonek podwinie, tłumacząc Publiczności (jak tłumaczyła po klęsce z Traktatem Lizbońskim) bełkotliwie, że mniejsze zło ustępując eurożulikom  wybrała?

To się the moment of truth w literaturze przedmiotu nazywa i ja na ten moment z niecierpliwością czekam, bo już Mackiewicz (nie, nie ten kapuś Cat) pisał, że tylko wspomniana truth ciekawą jest,

choć do tej akurat sytuacji lepiej pasuje określenie z dziedziny mechaniki, a mianowicie crash test, bo bardziej dosłownym jest, że o ładunku emocjonalnym w nim zawartym nie wspomnę :-D

Inna sprawa, że słodko będzie dziś słuchać naszego nowego SuperPremiera, co to miał nadzieję, że babciolubowi  Macronowi wytłumaczył podobieństwa miedzy usuwaniem przez Wolnych Francuzów sędziów kolaborujących z niemieckim okupantem, a takim samym usuwaniem w Polsce sędziów kolaborujących z okupantem sowieckim.

Wspomniany crash test rozwieje też wszelkie wątpliwości, czy nasz Mateusz I jest banksterem, ale nawróconym, czy też proces nawrócenia był powierzchownym, żeby nie rzec – pozornym.

Jeśli zaś o nadzieję chodzi, to jej maleńka iskierka się już tli i rozbuchać może:

otóż ciekaw jestem, czy Nadprezydent Romaszewska tych ustaw sądowych przypadkiem nie zawetuje i wtedy jej podwładnemu nie zostanie nic innego, jak odmowa złożenia pod nimi swojego nic niewartego podpisu.

A wtedy z kolei okaże się, że Prezes (TEN Prezes) jak zwykle się w swoich personalnych nominacjach o własne nogi zaplątał, co żadną dla mnie pociechą nie będzie, bo ja o tym i wiem, i pisałem.

Inna rzecz, że nie ma tego złego, co by na dobre nie wyszło:

ustępując eurożulikom PiS będzie miał wreszcie z kim przegrać:

z SUWERENEM mianowicie.


http://niepoprawni.pl/blog/fedorowicz-ewaryst/polexit

http://naszeblogi.pl/32238-jak-roman-giertych-polske-do-ue-wprowadzil

https://naszeblogi.pl/38129-kto-tu-wpuscil-rogalskiego 


 tagi: jarosław kaczyński  weto  unia europejska  mateusz morawiecki  referendum akcesyjne  polexit  artykuł 7  eurokołchoz  sankcje  eurożuliki  traktat lizboński  zofia romaszewska 

ewaryst-fedorowicz
20 grudnia 2017 15:36
29     1779    1 zaloguj sie by polubić
komentarze:
gabriel-maciejewski @ewaryst-fedorowicz
20 grudnia 2017 15:39

To nie ma nawet ziemskiej mocy klątwy, myślę...

zaloguj się by móc komentować

ewaryst-fedorowicz @gabriel-maciejewski 20 grudnia 2017 15:39
20 grudnia 2017 16:03

@gabriel-maciejewski}

nie jestem pewien czy dobrze zrozumiłałem Twój komentarz (a zrozumiałem go tak, że odnosi się on do ostatniego akapitu).
Jeśli jednak zrozumiałem go właściwie, to mogę jedynie przypomnieć takiego jednego, co to prorokował zwycięstwo Komorowskiego, zabezpieczając się tylko kejsem o ciężarnej zakonnicy przejechanej na pasach po pijanemu :-)
 

zaloguj się by móc komentować

chlor @ewaryst-fedorowicz
20 grudnia 2017 16:32

Prezydent, Sejm, i Premier mają 3 miesiące na wykonanie polecenia unijnego. Będzie to się ciągnęło do pełnego obrzydzenia wyborcom krajowych polityków.

Niestety kontrolowanie Polaków przez Unię to podstawowe wymaganie odwiecznego sojusznika, bo jeszcze jakieś nie takie jak trzeba prawo  wprowadzą, ograniczą drenaż, zaczną szkodzić staliniętom, albo coś jeszcze gorszego zrobią.

Polska ma trwać w Unii bez względu na swoje straty i koszty.

 

zaloguj się by móc komentować

ewaryst-fedorowicz @valser 20 grudnia 2017 16:29
20 grudnia 2017 16:42

@valser
Pierwszy (deklaracja) krok został zrobiony,
Jako zwolennik Polexitu czekam na kroki następne, bo wolę umierać w Polsce może i biedniejszej, ale wolnej, niz w z pewnością biedniejszej (bo okradzionej do imentu) i zniewolonej do tego

zaloguj się by móc komentować

ewaryst-fedorowicz @chlor 20 grudnia 2017 16:32
20 grudnia 2017 16:46

@chlor
I dlatego szlag mnie trafia nawet nie z powodu jawnych zdrajców z UBdecji czy postkomuny, bo nigdy do tej ferajny złudzeń nie miałem, co z powodu ściemniaczy pisowskich, co namawiali do głosowania i sami głosowali za tym dziejowym nieszczęściem, jakim była akcesja.

 

zaloguj się by móc komentować

Grzeralts @ewaryst-fedorowicz
20 grudnia 2017 17:25

Myślę, że Gabrielowi chodziło o to, że nic realnie z decyzji KE nie wynika. 

zaloguj się by móc komentować

chlor @ewaryst-fedorowicz 20 grudnia 2017 16:46
20 grudnia 2017 18:26

Przeciwników wstąpienia było niewielu. Również Kościół popierał akcesję. Nie od początku referendalnej kampanii dezinformacyjnej, ale w końcu tak.

Demolka gospodarki zaczęła się kilkanaście lat przed wstąpieniem, więc 2004 nie był jakimś jej punktem startowym. Fakt, że wszystko (głównie przejęcie handlu) przyśpieszyło.

zaloguj się by móc komentować

Paris @ewaryst-fedorowicz
20 grudnia 2017 20:44

Ja tez jestem w dobrym humorze...

... choc w referendum bralam udzial i moja rodzina tez, ale glosowalismy na NIE... praktycznie juz tzw. uklad stowarzyszeniowy nam sie nie podobal...

... teraz sie zacznie wielkie merdiane show merdialni Sakiewiczowej w "narodowej" Kurwizji... co to niegdysiejszy  KRET  PiS'u jej dErekteruje... zreszta juz sie zaczelo komentarzem tego profesura Legutko dla RM... Legutko byl  baaardzo spoko.

Ale... czerwona, masonska merdialnia ma swoje 5 minut... we Francji juz 3 dzien z rzedu  REPORTAZ  z Polski... i pluja jadem ile wlezie  !!!

zaloguj się by móc komentować

Paris @ewaryst-fedorowicz 20 grudnia 2017 16:46
20 grudnia 2017 20:55

Oj tak...

... ile tych sciemniaczy i zaprzancow jest w samym tylko... tzw. komitecie politycznym PiS, a co dopiero mowa o calym PiS'ie  !!!

Teraz to dopiero wychodzi na wierzch... jak sami dokonali zamachu na samych siebie... zmiana PBS na tego SLUPA  mlodszego Morawieckiego... a oszust smolenski Sakiewicz juz nie wie jak ma sciemniac... dwoi sie i troi zeby narod kupil te jego blagi z telewizora... tyle samo warte co blagi Tuska  !!!

zaloguj się by móc komentować

chlor @Paris 20 grudnia 2017 20:55
20 grudnia 2017 21:03

Nigdy nie czytałem i nie słyszałem żadnej wypowiedzi tego słynnego Sakiewicza. Nie mam pojęcia jak on wygląda. Kto to jest?

zaloguj się by móc komentować

Paris @chlor 20 grudnia 2017 21:03
20 grudnia 2017 21:18

To bardzo dobrze...

... naprawde nic Pan nie stracil na tej niewiedzy !!!

Pyta Pan "kto to jest?"  Dla mnie nikt wazny... ma dozywotni bojkot.

zaloguj się by móc komentować

ewaryst-fedorowicz @chlor 20 grudnia 2017 18:26
21 grudnia 2017 00:03

@chlor
Wszystko to prawda, co nie zmienia faktu, że Fedorowicz wraz z Rodziną mieli (i mają) rację co to oceny projektu pt EU:  "jedno wielkie s...syństwo"

zaloguj się by móc komentować

ewaryst-fedorowicz @Paris 20 grudnia 2017 20:44
21 grudnia 2017 00:09

@Paris
Paris szanowna: dziś wieczorem spotkałem się z 5 porządnymi Polakami.
Wspominaliśmy niedawny wspólny wyjazd na Wileńszczyznę, rozmawialiśmy o tym, co teraz się w polskiej polityce dzieje i powiem tak:
dla eurożulii 5 porządnych Polaków to "mało". Ale spoko: ta łobuzeria (i ich "polscy" poputczicy) się o takie "piątki" wywalą.
Oby jak najszybciej

zaloguj się by móc komentować

ewaryst-fedorowicz @Paris 20 grudnia 2017 20:55
21 grudnia 2017 00:11

@Paris
oni się upili sondażami jak kot walerianą.
Za wiele lat robię w tej branży, by sondażom na dłuższą metę  ufać

zaloguj się by móc komentować

marek-natusiewicz @ewaryst-fedorowicz
21 grudnia 2017 08:00

"Wolni Polacy stanowią w 3RP mniejszość". Jedno zdanie, a tyle uogólnień, że szkoda klawiatury.

Bo gdyby napisać: "Wolni Polacy" stanowią w "3RP" mniejszość, to mozna byłoby dyskutować!

zaloguj się by móc komentować

Grzeralts @marek-natusiewicz 21 grudnia 2017 08:00
21 grudnia 2017 08:38

Można to uogólnić jeszcze bardziej: wolni ludzie stanowią na świecie mniejszość. 

zaloguj się by móc komentować

bendix @ewaryst-fedorowicz
21 grudnia 2017 08:41

Ja też dokładnie tak to tłumaczyłem wszystkim. Wtedy tylko absencja się liczyła. Zerwanie frekwencji w referendum to była jedyna szansa.

Jakże wtedy wszyscy ze mnie szydzili :(

zaloguj się by móc komentować

marek-natusiewicz @Grzeralts 21 grudnia 2017 08:38
21 grudnia 2017 08:51

... ale jakoś świat nie umiera! W przeciwieństwie do wymowy większości tutejszych wpisów...

zaloguj się by móc komentować

ewaryst-fedorowicz @marek-natusiewicz 21 grudnia 2017 08:00
21 grudnia 2017 11:22

@marek-natusiewicz
Mnie Pańskie ekstremalnie szczegółowe (ponad 1000 detali – imion, nazwisk, przydomków, nazw, dat urodzin, śmierci, bitew itp. w jednym tekście) w najmniejszym stopniu nie przeszkadzają, choć moją uwagę przyciągają w nich jedynie mapy, bo kartografię i wszystko co nią związane zawsze lubiłem, a nic tak nie „spawa” pojedynczych, pozornie oderwanych od siebie faktów jak mapa.

Nie mam też nic przeciwko Pańskiej niechęci do moich uogólnień (choć z zawodu jestem reklamiarzem i bez umiejętności znalezienia czytelnego uogólnienia - niektórzy nazywają to syntezą, ale upierał się nie będę - długo bym nim nie pobył), bo cytując stare, warszawskie powiedzenie - „jeden woli matkie – drugi woli córkie” .

Pozdrawiam Pana, życząc satysfakcji z kontynuowania Pańskiej benedyktyńskiej pasji (i to nie jest z mojej strony żadną złośliwostka czy kpina).

 

zaloguj się by móc komentować

ewaryst-fedorowicz @bendix 21 grudnia 2017 08:41
21 grudnia 2017 11:25

@bendix

Cóż - urok Prezesa bywa toksyczny, a przyznanie się do błędu bolesne

zaloguj się by móc komentować

marek-natusiewicz @ewaryst-fedorowicz 21 grudnia 2017 11:22
21 grudnia 2017 12:00

Odnosząc się do Pańskich uwag pragnę jedynie zwrócić uwagę na miejsce i kontekst: otóż miejscem jest "świat Coryllusa", a kontekstem - próba wyjścia z sytuacji ponoć "bez wyjścia" (tu wystraczy pobieżna lektura niektórych "tutejszych" wpisów, aby się ku temu skłaniać, a czego nie sposób zaakceptowac właśnie ze wzgędu na tutejsze "ekrany").

Bo gdy czytam "Wolni Polacy", to zastanawiam się, co maja ze sobą począć Słowacy, którzy wbrew swoim zimkom woleli Polskę, niż własną Czechosłowację lub Białorusini od Bałachowicza i Ukraińcy od Petlury. Rzeczpospolita nie kończyła się na Koronie i na tych, którzy mówili jedynie po polsku (a w porywach czasami i łaciną). I dlatego uogólniając należy mieć te uwarunkowania "z tyłu głowy"... Bardziej precyzyjne byłoby w tym miejscy stwierdzenie "wolni obywatele Polski". A do Rzeczpospolitej tonam  w ogóle bardzo daleko - na razie "koroniarze" mają kłopot sami z sobą, np. nie wiedzą co i jak mają sądzić/robić z 2 milionami tych zza Buga i Sanu oraz znad Niemna. A jak nie wiedzą, to potafią się jedynie "pienić"...

Pozdrawiam

zaloguj się by móc komentować

marek-natusiewicz @ewaryst-fedorowicz 21 grudnia 2017 11:25
21 grudnia 2017 12:02

Mnie tam nawet Romek G. nie przekonał - zostałem w domu.

zaloguj się by móc komentować

qwerty @ewaryst-fedorowicz 20 grudnia 2017 16:42
21 grudnia 2017 16:12

'rodacy' o określonych rodowodach i poglądach nie pozwolą Ci na doznanie wolnej Polski, Polska jest w Tobie i nie oczekuj ani Polexitu ani innych działań, ktore mogłyby Twój sen spełnić

zaloguj się by móc komentować

ewaryst-fedorowicz @marek-natusiewicz 21 grudnia 2017 12:00
21 grudnia 2017 18:20

Wg mnie sytuacja jest bez wyjścia  (przynajmniej dobrego), ale to nie temat na komentarz

ad „wolni obywatele itd”

- do akcesji 3RP była państwem prawie jednolitym narodowościowo.
Nawet mimo sztucznie wykreowanej przez udecję „mniejszości niemieckiej” (owszem, teraz w zastraszającym tempie przestaje takim być) - stąd Wolni Polacy
To zresztą aluzja do Wolnych Francuzów, na postępowanie których wobec sędziow Vichy MM powoływał się naiwnie  w rozmowach z Macronem

- Bałachowicz – b. dzielny żołnierz, ale jego dywizja to w oceanie białoruskim była nisza nisz.
Petlura - polityk bez tego co niezbędne: poparcia
 

zaloguj się by móc komentować

ewaryst-fedorowicz @qwerty 21 grudnia 2017 16:12
21 grudnia 2017 18:22

@qwerty
Cóż - rachunek prawdopodobieństwa zniesie każdą ekstrawagancję, w tym i moją, "Polexitową" :-)

zaloguj się by móc komentować

qwerty @ewaryst-fedorowicz 21 grudnia 2017 18:22
21 grudnia 2017 18:40

zgoda, losowości w rozdaniach warto sie trzymać i tak na szulerow nie mamy skutecznych sposobów

zaloguj się by móc komentować

marek-natusiewicz @ewaryst-fedorowicz 21 grudnia 2017 18:20
21 grudnia 2017 18:44

"do akcesji 3RP była państwem prawie jednolitym narodowościowo."

To jest raczej teza propagandowa niż rzeczywistość. Sam język to stanowczo za mało...

zaloguj się by móc komentować

Paris @ewaryst-fedorowicz 21 grudnia 2017 00:09
22 grudnia 2017 01:02

Oni juz sie wylozyli...

... tylko o tym JESZCZE nie wiedza  !!!    Ta  USTAWKA... i  zamaH  na samych siebie w telewizorze - to naprawde dno i 2 metry mulu  !!! 

zaloguj się by móc komentować

Grzeralts @marek-natusiewicz 21 grudnia 2017 08:51
22 grudnia 2017 06:12

Swiat ku zagładzie zmierza nieuchronnie. Jeśli nawet nie w rozumieniu globalnym to jednostkowym z pewnością. Ale to nie powód, żeby popadać w histerię.

zaloguj się by móc komentować

zaloguj się by móc komentować