-

ewaryst-fedorowicz : Reklamiarz sum! Po 20 latach marketingu komercyjnego w marketingu politycznym robię. Bloguję bo lubię.

Auschwitz75: Rosja-Izrael, czyli strategiczny sojusz dwóch wrogich Polsce państw w pełnej krasie

Z tymi dwoma wrogami rzecz jasna żartowałem:

wszak Izrael to nasz strategiczny sojusznik, którego obywatelom kolejne rządy PRL-bis wydają polskie paszporty jak ulotki, bez pytania o znajomość polskiego języka czy historii, a nawet nie sprawdzając ich pod tzw względem kontrwywiadowczym, bo tego wymaga od kolejnych zarządców PRL-bis mądrość etapu (i zawartość teczek).

To w sumie nic dziwnego.
Najpierw krótkie przypomnienie elementarnych faktów z historii PRL i PRL-bis.

***

Relacje okupacyjnych władz podbitej przez Stalina resztówki Polski z utworzonym przez USA w 1948 państwem Izrael były bardzo dobre z przyczyn oczywistych:

do 1956 rządy terroru sprawowali w PRL pobratymcy izraelskiej elity politycznej.
Potem też było OK, bo „odnowiciel” Gomułka miał za żonę Żydówkę, więc sentyment pościelowy  robił swoje.

Dopiero od 1968 doszło do odwrócenia igły politycznego kompasu, ale nie na długo, bo jak mówi stare, polskie porzekadło – „k..a k…ie łba nie urwie” , toteż się natolińczycy z puławianami za pomocą Rockefellera w 1985 dogadali i od 1989 trzymali rząd dusz (i portfeli) w Polsce już wspólnie, bo po to Ciocia Magdalenka szkołę liderów otworzyła, żeby - cytując Rywina z nagranych, biznesowych negocjacji z Michnikiem - wszystko było „koszerne”.

I jest.
Sojusz strategiczny z Izraelem jest faktem.
Dokonanym.

Wprawdzie Palmerston powiedział słynne (i uniwersalne) zdanie „Wielka Brytania nie ma wiecznych sojuszników, ani wiecznych wrogów; wieczne są tylko interesy Wielkiej Brytanii i obowiązek ich ochrony”,

ale powiedział to dawno temu i w obcym języku, a skontrował go dni temu kilka mąż pani Kornhauser (dalej MPK) „Nie będą nam w obcych językach narzucali, jaki ustrój mamy mieć w Polsce i jak mają być prowadzone polskie sprawy!”

Mnie się ten MPK-owy rezon podoba bardzo, ja tylko od siebie dodam, że rzecz jasna,  hebrajski nie jest językiem obcym, bo posługują się nim nasi bracia i współgospodarze PRL-bis, toteż przygotowany przez nich gotowiec ustawy o IPN Kniaź Nowogrodzki łyknął jak ulubiony rosołek.

***

I wszystko byłoby cacy, gdyby ten  Haaretz w przypływie szczerości nie chlapnął, że w nowej bitwie o dziedzictwo Auschwitz Polska padła ofiarą geopolitycznej polityki Holokaustu

Rodzi się pytanie do Izraela (i Rosji) – hał der ju?!

No cóż Izrael i Rosja der, bo są mocarstwami nuklearnymi, a PRL-bis jest państwem z gutaperki, a mocarstwa mają to do siebie, że handlują słabeuszami, pozbawionymi nie tylko suwerenności, ale i godności.

Dlatego Haaretz nie ma racji:  Polska nie jest „ofiarą” a „łupem” , a to różnica fundamentalna. Łupem, którym się na naszych oczach Rosja z Izraelem dzielą.

Zaczęli od podzielenia się historią.
 

***

Teraz będzie o kretynach.

nie wiem, co za kretyn podpowiedział pisowcom tłumaczenie sekwencji jawnie wrogich wobec Polaków (pal sześć PRL—bis, Polaków) posunięć Izraela, ze to „związane z wyborami, a w czasie wyborów liczą się głosy Żydów z Sojuza”

No, jak ten cały strategiczny sojusz zależy od głosów sowieckich Żydów, wśród których sowieckiej, a rosyjskiej dziś agentury jak mrówków, to znaczy, że duch Becka i innych „fachowców” wiecznie żywy

Ale nie ma tego złego, co by na jeszcze gorsze nie wyszło:

Bo, jak na wrogów przystało, oba państwa, azjatyckim obyczajem chcą tego swojego, wspólnego, polskiego wroga (proszę wybaczyć właściwą mi precyzję) zgnoić, opluć, odrzeć już nie tylko ze skóry, ale i z resztek godności, żeby kiedy przyjdzie do tzw. realizacji, sam poprosił, żeby go jeszcze bardziej zgnoić i opluć.

Tak tak, już tam rządowy telewizor Ciemnemu Ludowi/Suwerenowi wytłumaczył, że w sprawie Holocaustu cały świat nas popiera, ale jak wiemy, w polityce wszystko jest kwestią ceny.

O, prawie 7 lat temu Piotr Skwieciński, w przypływie szczerości opublikował u senatora Biereckiego (no przecież nie u Karnowskich) tekst pod antysemickim tytułem „Nie kupujmy izraelskiej broni. Nie wystawiajmy polsko-izraelskiej przyjaźni na zbyt ciężkie próby”

I pod tym antysemickim tytułem zamieścił bezpodstawne uskarżenia pod adresem naszego strategicznego sojusznika:

„Bardzo wiele wskazuje na to, że w 2008 roku, tuż przed wojną rosyjsko-gruzińską, Izraelczycy przekazali Rosjanom kody do zakupionych przez Tbilisi izraelskich wojskowych dronów. Oznaczało to że Rosjanie mogli je unieszkodliwiać z łatwością, elektronicznie. I tak też zrobili; tuż przed wojną Gruzini rozpaczliwie (i nieskutecznie) próbowali w trybie natychmiastowym kupić bezzałogowe samoloty amerykańskiej produkcji.

Izrael rzecz jasna nie zrobił tego za darmo. W zamian za kody do sprzedanych przez państwo żydowskie Gruzji dronów Moskwa przekazała Jerozolimie analogiczne kody do rosyjskich rakiet przeciwlotniczych, sprzedanych parę lat wcześniej Iranowi. Transakcja była więc ekwiwalentna.”

Jaki z tego morał?
Moim (i całkowicie niesłusznym) zdaniem taki, że jak przyjdzie co do czego, to znowu czeka nas los zająca z bajki Krasickiego (biskup taki był).

 

https://www.rp.pl/Historia/310279872-Jak-Wojciech-Jaruzelski-dogadywal-sie-z-Rockefellerem.html

http://ewaryst-fedorowicz.szkolanawigatorow.pl/szkoa-liderow-cioci-magdalenki

https://www.haaretz.com/israel-news/.premium-auschwitz-75-years-israel-yad-vashem-poland-victim-holocaust-geopolitics-putin-1.8432285

https://wpolityce.pl/polityka/163587-nie-kupujmy-izraelskiej-broni-nie-wystawiajmy-polsko-izraelskiej-przyjazni-na-zbyt-ciezkie-proby

https://www.rp.pl/Historia/310279872-Jak-Wojciech-Jaruzelski-dogadywal-sie-z-Rockefellerem.html

 tagi: rosja  izrael  mąż pani kornhauser  auschwitz75  państwo z gutaperki  kniaź żoliborski  haaretz 

ewaryst-fedorowicz
28 stycznia 2020 08:59
34     4024    6 zaloguj sie by polubić
komentarze:
peter15k @ewaryst-fedorowicz
28 stycznia 2020 09:48

A co na to Niemcy ?  Według najnowszych danych  Polska to 7 państwo w niemieckim globalnym eksporcie a  6 w imporcie. Obroty wzajemne to 120 mld Euro.  Tymczasem wielka Rosja to zaledwie 15 miejsce w ich eksporcie. A Niemcy mają 50 % dochodu narodowego z ekportu. Ekonomicznie oznacza to, że zamiast wszystkich Kauflandów, Lidlów i Aldi ków do Polski wejdzie np Walmart. Na razie ustami swojego ministra przemysłu oświadczyli że państwo niemieckie będzie pomogać prywatnym firmom w przypadku prób nieprzyjaznego przejęcia czyli są już działania mające na celu przejęcie różnych Mercedesów, Audi BMW czy innych "Siemensów" za pomocą wirtualnego pieniądza kredytowego. Doradcą finansowym przy przejęciu przez LOT niemieckiego Condora była firma Rothschild...

zaloguj się by móc komentować

ewaryst-fedorowicz @peter15k 28 stycznia 2020 09:48
28 stycznia 2020 10:07

@peter15k
 

Niemcy?
Akurat w przypadku #Auschwitz75 Niemcy zachowali się powściągliwie.
A PRL-bis jest tak dużym i (na nieszczęście) bogatym krajem, że wielu "opiekunów" się pożywi - kwestią jest tylko Pawlakowa "kolejność dziobania"

 

zaloguj się by móc komentować

BTWSelena @ewaryst-fedorowicz
28 stycznia 2020 10:56

Nie będzie już kolejności "dziobania",bo jest zastrzeżone zawsze gdzie wkracza Rotschildowe doradzctwo. Wydziobane jest już praktycznie wszystko.A powściągliwość Niemców w przypadku Auschwitz 75 jest wynikiem chwilowej poprawności.Sądzę,że komentarz Petera15 jest perełeczką panie Ewaryście.

zaloguj się by móc komentować

ewaryst-fedorowicz @BTWSelena 28 stycznia 2020 10:56
28 stycznia 2020 11:14

@BTWSelena

W 21 wiecznym, politycznym życiu wszystko jest chwilowe (wyjatkiem są Chiny, ale to temat na osobna rozmowę).
I w tym naszym, chwilowym życiu bezspornym jest, że w kwestii Auschwitz75 Niemcy zachowali się powściągliwie, w odróżnieniu od Rosji i Izraela, króre zachowały się agresywnie.

A co do kolejnosci dziobania:  owszem, zaraz po 1989 złapali co najlepsze jankesi, ale potem, w ramach "partnership in leadership) oddali nas w arendę Niemcom.
Ci się  wyemancypowali, to i jankesi probują teraz odebrać klucz do spichrza.
IMO nie wszystko wydziobane, bo by nas juz dawno opylili na złom, a jednak mamy czym płacić za te "efileśtam".

Ja nic nie mam do komentarza Petera15 - po prostu nań odpowiedziałem.

zaloguj się by móc komentować

BTWSelena @ewaryst-fedorowicz 28 stycznia 2020 11:14
28 stycznia 2020 12:04

Ostatnio brakuje mi chyba precyzji.Rzeczywiście powinnam podkreślić,że "dziobnięci" jesteśmy ekonomicznie ,pozostało jeszcze terytorium z zasobami i ludźmi. A to tylko" atom "może ruszyć. W życiu nie uwierzę w żadne inne prognozy.Politycy też przychodzą i  odchodzą ,jak zachodzące słońce w końcu kiedyś przestaną kupczyć... Rozum nie zawsze mieszka tylko w portfelu.

zaloguj się by móc komentować

cbrengland @ewaryst-fedorowicz
28 stycznia 2020 12:08

Wielka Brytania nie ma wiecznych sojuszników, ani wiecznych wrogów; wieczne są tylko interesy Wielkiej Brytanii i obowiązek ich ochrony”,

I to od 1000 lat, gdy tę Brytanię podbito.

To pierwsza kolonia tej tzw teraz Wielkiej Brytanii, czy inaczej Zjednoczonego Królestwa, czy coś tam jeszcze. To nie ma znaczenia. Zostało stworzone i kwitnie nadal British Commonwealth (i niech nikogo nie zmyli dodatkowo jakieś niezależne USA, bo to śmiech na sali tylko), a dzisiaj przeobraża sie na moich i nie tylko oczach w Global Britain. I to jest fakt. A obok pieniądze i ci, którzy nimi zarządzają. Kto to taki? Też ci albo przede wszystkim, którzy mają obecnie rok 5780 i potrafią planować w czasie, robią to już tak dlugo.

zaloguj się by móc komentować

peter15k @ewaryst-fedorowicz
28 stycznia 2020 12:14

Dziobanie Polski polegało na transferze zysków z różnicy płac ( 3-4 krotnej ) oraz imporcie kwalifikowanej kadry ( np 25 000 lekarzy ).  O potencjalnym dziobaniu z tytułu polskich lasów i tego co pod lasami to inny temat. Niemcy ulokowani sa głównie na zachodzie Polski i te ...różne rokosze miejskie...Gdańsk na przykład był im na rękę.  Teraz jednak jest trochę inna sytuacja. Tu przytoczę cytat z krótkiego przeglądu tych spraw (...) 6% polskiego eksportu – samochody, 11% produkcji przemysłowej – samochody (700 tys.). Brak polskich firm (poza marginesem: Autosan, Solaris  Komponenty samochodowe  Brembo, Delphi, Denso. Krosno FA (amortyzatory, sprężyny gazowe, sprzęgła) Silniki dla Mercedesa, 70 km na zachód od Wrocławia (gmina Jawor), ponad 1000 osób. Zakład będzie odpowiadać za produkcję silników spalinowych i hybrydowych. Ocynkownie.Produkcja cementu: Lafarge, Heidelberg Cement, Dyckerhoff, Miebach, Mapei.Ostrowiec Świętokrzyski (Celsa Forge Division manufactures monolithic crankshafts and components for the main global engine producers, forged parts for power generation technology). W Ostrowcu produkuje się jedne z największych wałów korbowych w Europie. Firmy technologiczne  w Polsce: Vorwerk Dichtungssysteme Polska Sp. z o.o., HMT Heldener Metalltechnik Polska Sp. z o.o. & Co. Sp.K, Vorwerk Dichtungssysteme Polska Sp. z o.o., Schürholz Polska Sp. z o.o.Centrum serwisowe Lufthansa Technik i General Electric Aviation w Środzie Śląskiej, (Silniki GE9X – najnowocześniejszymi silnikami turboodrzutowe w swojej klasie).ADMILL: produkcja elementów do silników lotniczych. AgustaWestland (Leonardo) – śmigłowce. Gedia Poland (obróbka stali i aluminium. Karoserie i podwozia. W Środzie Wielkopolskiej Stadler Środa Sp. z.o.o.( ... )

Niemiecka gospodarka ma istotny element - Polska  ...i to nie jest tylko dziobanie ale ważny partner w HZ.

zaloguj się by móc komentować

ewaryst-fedorowicz @cbrengland 28 stycznia 2020 12:08
28 stycznia 2020 12:20

@cbrengland
Powiem tak - nie mam wpływu na procesy globalne (a nawet na lokalne, zarządzanie którymi zostało oddane przez globalnych graczy w pacht kolejnym agenturom). Owszem, czytanie o nich jest pasjonujące, ale to tyle.

Dlatego mój tekst jest tylko o tym, że IMO strategiczny sojusz PRL-bis z Izraelem jest fikcją, podczas gdy skierowany przeciwko PRL-bis strategiczny sojusz Rosji i Izraela faktem :-)
No tak mi z mojej, błędnej (i powierzchownej jak zwykle) analizy wyszło :-)

zaloguj się by móc komentować

ewaryst-fedorowicz @BTWSelena 28 stycznia 2020 12:04
28 stycznia 2020 12:21

@BTWSelena

"A to tylko" atom " może ruszyć. " - 100/100!

zaloguj się by móc komentować

ewaryst-fedorowicz @peter15k 28 stycznia 2020 12:14
28 stycznia 2020 12:31

@peter15k

Pan zakłada 2 czynniki na raz:  racjonalność tutejszych, dzisiejszych  "elit" i nieinstrumentalne traktowanie PRL-bis przez jankesów.

A ja nie wykluczam, że jankesi z helmutami znów się dogadają, ba! że nawet w tym dilu znajdzie się miejsce dla Rosji (bo dla Izraela musi), ale tak czy siak - to będzie naszym kosztem.
I dlatego w pełni zgadzam się z wnioskiem BTWSelena: A to tylko" atom "może ruszyć. (pisał zresztą o tym prof. Marek Chodakiewicz).

No, ale to nie z tymi, postmagdalenkowymi faflunami.

zaloguj się by móc komentować

Paris @peter15k 28 stycznia 2020 09:48
28 stycznia 2020 12:47

Ale jaja...

... i pewnie dlatego ten "rotszyldowy slup"  Macron juz na dniach zlozy swoja wizyte w Polsce... a bankster  "miska ryzu"  podpisze  zapewne kolejne kwity wpedzajace kolejne pokolenie w KANAL... 

... o czym  ZAWYJE  na portalu i w  kurwizorze  -  Sakiewicz,  Klarenbach,  Rachon,  Holecka  i cala pozostala banda  TARGOWICZAN  !!! 

zaloguj się by móc komentować

Paris @BTWSelena 28 stycznia 2020 10:56
28 stycznia 2020 12:51

No  udala...

.. sie nam  "dobra i lepsza zmiana"... znaczy sie - chcialam napisac  "rotszyldowi"  sie udala... of course - "sojusznikowi"  Polakow i Polski  !!!

zaloguj się by móc komentować

Paris @cbrengland 28 stycznia 2020 12:08
28 stycznia 2020 13:08

Wystarczy tylko...

... odlaczyc  "wspomaganie"  telewizyjne  ZNIKOMEJ  MNIEJSZOSCI  "meinstream'owej", a z tego  "niezaleznego" USA,  British Commonwealth czy tego  detego  Izraela zostanie tylko...

... c**j,  d**a  i  gruzu  kupa  !!!

zaloguj się by móc komentować

MZ @peter15k 28 stycznia 2020 12:14
28 stycznia 2020 13:10

...PASS POLSKA elementy gumowe do motoryzacji.

zaloguj się by móc komentować

BTWSelena @Paris 28 stycznia 2020 12:51
28 stycznia 2020 13:31

Mamy niezwykłe szczęście madame Paris "produkować" Targowiczan w naszym kraju.Ja w swojej ocenie przyglądam się  tej grupie "Lewandowskich"itp podobnie "lewackich" co skryli się przed odpowiedzialnością karną w mandat Europosłów. I dalej pomagają kręcić ogonem ,to o czym pisze Peter15. Jesteśmy "partnerem" ważnym tak ,że losy tysięcy rodzin zależą od  takiej polityki.A tam gdzie Rotschildowy nos jest wsadzony-to namaszczenie graniczy z pewnością.Kasa,której nie brakuje jednym i drugim do zamiarów.W razie co to druk i kredyt wirtualny.Tylko terytorium jak na razie nie ruszą.

zaloguj się by móc komentować

Rozalia @BTWSelena 28 stycznia 2020 12:04
28 stycznia 2020 13:51

Nie tylko atom. Broń biologiczna - szczepionki. Trwają prace, a może nawet już klepnieto, bo bardzo się spieszono, nad ustawą o policji sanitarnej. Pod pretekstem epidemii, zgodnie z prawem można przymusowo "zaszczepić" każdego. Można wtargnąć przemocą do domów. Przy czym funkcjonariusze policji sanitarnej nie muszą być  ani medykami, ani Polakami. 

zaloguj się by móc komentować

BTWSelena @Rozalia 28 stycznia 2020 13:51
28 stycznia 2020 14:41

Hmn... wczoraj pan Stanisław poruszał właśnie ten temat,m.innymi rzekł "Testowanie rozmaitych szczepionek ma równiez  cel selekcyjny " i tutaj racja,bo daje to przy okazji olbrzymią kasę i produktów ubocznych w sprzedaży. I rodzi się pytanie jak tych palantów powstrzymać?..

zaloguj się by móc komentować

Paris @BTWSelena 28 stycznia 2020 13:31
28 stycznia 2020 15:16

Zyc  nie umierac,  Pani Seleno  !!!

I  "rotszyld"  z fed'em  ciagle zywy... no i najwazniejszy  ten  PUSTY  DODRUK  w kazdej  chwili  dla  swiatowych  mocaZy,  coby  ZAWSZE  mogli  "pomagac"  i  "transformacji ustrojowych"  czy inszych  zlodziejskich po calym swiecie dokonywac... 

... a nam  do  us**nej  smierci  KREDYT... i  "pracusie  z city"  na etacie  wicemOnistra jak ten caly,  dety  Kapuscinski  albo inny  dety  "premier"  sasiedniego kraju  MM... oczywiscie  "moskowatej" proweniencji...

... oraz  patologiczne pSZekazy i "narracje"  ocipialej i  spatologizowanej  MERDIALNEJ,  GLOBALNEJ  MNIEJSZOSCI   !!!

No tak... terytorium se wiecej  NIE  DODRUKUJO  !!!

zaloguj się by móc komentować

Paris @Rozalia 28 stycznia 2020 13:51
28 stycznia 2020 15:23

Nooo...

... to  daleko juz poszla  ta  sFiatowa  rotszyldowa  ZGRAJA...  ta  "federalizacja"  i  zniesienie panstw...  te  sONdy  takie  spolegliwe...  i  nic a nic ta  "nasza"  TARGOWICA  sie nie chwali  przed narodem  !!!...

... a tu juz prawie wszystko  DOPIETE  NA  OSTATNI  GUZIK  !!!

zaloguj się by móc komentować

Nieobyty @peter15k 28 stycznia 2020 12:14
28 stycznia 2020 17:36

Każda strona ma z Polską problem - i strony zainteresowany musza nas utrzymywać z przeświadczeniu że jestesmy ofiarą i łupem.

Przykładowo:

IV Rzesza - od strony gospodarczej musi kontrolowac Polskę bu tu ma swoje zaplecze [np. Ukraincy nie śa tak wydajni nie są tak spokojni i mało roszczeniowi jak Polacy] ale jest i czynnik geografi - by stolica IV Rzeszy Berlin był megapolis musi go wspomagać terytorium w obszarze paruset kilometrów. Bez Wielkopolski i Śląska oraz Pomorza jako zaplecza nie ma megapolis Berlina. Kolejna kwestia to miasta jak Gdańsk i stała wojna z koncernami anglosaskim kóre kontrolują porty, [Panienka burmistrz nie walczy z rządem ona negocjuje warunki z właścicelami  portów kontenrowych i blokuja pomyłs centralnego portu morskiego - i tą walkę przegrywa bo tor wodny pod kontenrowce porzeszony a piasek z dna wyrzucono w lecie na plaże miejskie]. Zresztą Mateusz własnie z Berlinie negocuje warunki kompromisu z SN. Kolejn nie mniej interesujący element to wojna duchową - episkopat niemiecki promuję swoją wizję kościoła i jedyny mozliwy przeciwnik tej wizji to episkopat polski [ten jeszcze milczy i nawet Watykan czeka na wiek emerytalny wiel hierachów].  Berlin w swoim najlepszym intersie musi byc  w Warszawie - na samą mysla że będzie ją muiał traktować poważnie dostaje palpitacji. 

Rosja - też ma kłopot z Polską bo jej oferta imperializmu nędzy napotyka na szereg problemów a jednym z nich jest dziedzictwo RON np. na Białorusi czy Ukrainie [czym był Wołyń jeżeli złożym rolą anglosasów w nim - fundementem braku koegzystencji z Lachami].

Izrael - też ma z nami problem - religia holokaustu ma pewane dogmaty - ale Polacy mają  pamieć o prawdzie która dogmaty wywraca - Archiwum Ringelbluma, gdzie jest piąta banka ktora opisuje kolaborację, i tych dokumentów jest dużo wiecej i bardzo istota jest by te zatwierdzone i dopuszczone orygina nie był tłumaczone  na języki świata - Bo prawdą ma nie być opis funkcjonwania 13-stki tylko kolejne mustacje "pamiętnika" Anny Frank. 

Dlaczego nas się zaszczuwa - robi nagonkę i oczernia - by nikt nam nie uwierzył gdy będziemy głosić prawdę.

Mamy byc koniem z Folwarku Orwela - który nie ma zdawać sobie sprawy że nie on a oni od niego są zależni.

zaloguj się by móc komentować

cbrengland @ewaryst-fedorowicz 28 stycznia 2020 12:20
28 stycznia 2020 18:03

Nie mam pretensji, wszystko zależy od miejsca siedzenia pewno ☺.

Tak się złożyło, wcale nie chciałem, czy też, po prostu nie wiedziałem, że tak bedzie, że los rzucil mnie w to miejsce na tę wyspę tutaj, no i się zaczęło. Bo ja się rozglądam ciekawsko zawsze wokół siebie, no i zobaczyłem, może, aż za wiele i inaczej już nie potrafię, no i lektury "wrażych" tekstów, mądrych ludzi ale którym ufam.

Już trudno mi się wypowiadać "lokalnie". Bo wszystko przecież już jest teraz globalne. I wcześniej, czy później ci, którym się wydaje, że gadam, trzy, po trzy, zobaczą tę III Wojnę Światową, która w gruncie rzeczy się juz toczy. Tym razem bez armat. Bo po co. Jest telewizja, Internet i doświadczenie dziesiątków lat indoktrynacji propagandowej.

zaloguj się by móc komentować

cbrengland @Paris 28 stycznia 2020 13:08
28 stycznia 2020 18:11

Ja już kiedyś napisałem gdzieś w podobie ☺.

Odłączyć te wyspę tutaj od kontynentu, wywalić w kosmos te wszystkie kable, którymi jest połączona ze swiatem i git. Jakiż Świat byłby lepszy. Naprawdę. I wiem, co piszę. To samo z USA. Dlatego tak dbają i jedni i drudzy, by nikt im nie mieszał.

Ok, są te satelity. No więc pozostają już tylko marzenia.

zaloguj się by móc komentować

porfirogeneta @ewaryst-fedorowicz
28 stycznia 2020 19:49

Panie Ewaryście, Strategiczny Sojusz (w skrucie SS) z tą plamką na mapie, jest celem Wszyskich Rządów po 1989, Tylko nie wiem co ma to Polsce dać? Chętnie się dowiem.

zaloguj się by móc komentować

porfirogeneta @ewaryst-fedorowicz
28 stycznia 2020 19:49

Panie Ewaryście, Strategiczny Sojusz (w skrucie SS) z tą plamką na mapie, jest celem Wszyskich Rządów po 1989, Tylko nie wiem co ma to Polsce dać? Chętnie się dowiem.

zaloguj się by móc komentować

porfirogeneta @ewaryst-fedorowicz
28 stycznia 2020 19:51

Może awansują ich na żydów/Żydów? honoris causa?

zaloguj się by móc komentować

Paris @cbrengland 28 stycznia 2020 18:11
28 stycznia 2020 20:15

I te satelity...

... tez sie  rozpie***la  !!!    Oni juz  ZRO  WLASNY  OGON  !!!

 

Ale pamietam jak  jeszcze bedac we Francji - w jakims Surinamie czy innej Gujanie francuskiej  wybuchly potezne lokalne protesty.  Na poczatku nie wiedzialam o co tam biega,  bo merdialnia za dnia gadala tylko o kiepskim zaopatrzeniu w marketach, kiepskim socialu, itp.  bla bla bla.  Dopiero po kilku dniach, poznym wieczorem puscili reportaz z tamtych wypadkow i okazalo sie, ze tam chodzi o potezne koszta utrzymania calego personelu  dbajacego... o  funkcjonowanie amerykanskiej bazy satelitarnej  !!!

A we francuskim telewizorze - jak zwykle  PODSMIECHUJKI  z  TRUMP'a i ogolnie z calej tej  "amerykanskiej"  bandy  !!!

Po raz kolejny przekonalam sie na WLASNE  OCZY, ze oni - Franki - sa zdeterminowani  utopic we krwi cala ta okoliczna, lokalna ludnosc  TYLKO  w imie utrzymania tej  BAZY  SATELITARNEJ... i podobnie jest w naszej Ojczyznie...

...  SCIEMA  dla ciemnego luda + zaprzedany i sprzedajny  ZONT +  merdialnia pelna  OSZUSTOW  polskojezycznych  i obcych  AGENTOW  z  horrendalnie wysokimi apanazami i przywilejami... i  NIC  WIECEJ  !!!

zaloguj się by móc komentować

ewaryst-fedorowicz @porfirogeneta 28 stycznia 2020 19:49
28 stycznia 2020 21:06

@porfirogeneta

Wg mnie Polsce - nic dobrego, za to polencjalnie masę kłopotów

zaloguj się by móc komentować

MarekBielany @ewaryst-fedorowicz 28 stycznia 2020 21:06
28 stycznia 2020 23:14

a co to kogo obchodzi, że masę kłopotów.

zaloguj się by móc komentować

ewaryst-fedorowicz @MarekBielany 28 stycznia 2020 23:14
29 stycznia 2020 07:48

@MarekBielany

Mnie, na przykład.
I, jak sądzę, jeszcze paru rozsądnych ludzi.

zaloguj się by móc komentować

peter15k @Nieobyty 28 stycznia 2020 17:36
29 stycznia 2020 10:10

Niestety nasza chata  nie jest z kraja... czyli musimy lawirować. Konfrontacja USA z Chinami z jednoczesnym osłabianiem przez anglosasów Niemców czyli Unii ( Merkel już była "na konsultacji" z Putinem niedawno ). Niewykluczone że Merkel była "kosztem" niemieckim za zgodę Rosji na zjednoczenie. To może sie zmienić.   Wycofanie się USA z Bliskiego Wschodu i wejście tam Rosji jako obrońcy Izraela, w którym zainstalowali wcześniej sobie armię "Bolków" itd.  Jedno jest pewne Polska musi być stabilna, bez zadym ( sądowych także ) , ze stabilną gospodarką i dobrze wyposażonym i wyszkolonym wojskiem.  Największe zagrożenie to jak zwykle w naszej historii - targowica.  PIS jaki jest każdy widzi ale sytuacja nie jest łatwa.  Zagrożeniem jest także zastąpienie gotówki pieniądzem wirtualnym i pełną kontrolą elektroniczną społeczeństwa finansowo i ideowo ( cenzura bez podania przyczyn ). Warto jednak pamietać że główną firmą w Polsce od "Polski bezgotówkowej" jest amerykańska firma ale....jak się okazuje właścicelem w USA jest ...Deutsche Bank. Sam Deutsche Bank ma ulokowane w śmieciowych instrumentach pochodnych kilkukrotość dochodu narodowego Niemiec.   Czyli pod dywanem sie kotłuje.

zaloguj się by móc komentować

BTWSelena @peter15k 29 stycznia 2020 10:10
29 stycznia 2020 14:18

Hmn! Peterze co nas nie zabije to wzmocni. Polska jest w trójkącie małżeńskim ,wróć chyba w czworokoącie ujeżdżania(sorry) Niemcy-Rosja-Izrael-USA. Niemcy usteczkami Juvorowej (obecnie),chcą nam dopasować Sądy,jednocześnie się nie wtrącając,bo praworządność trzeba zrównać. Ba nawet  przedstawiciel Rosji  wyraźnie zaniepokojony jest aktualnym stanem naszej praworządności.To już więcej niż kabaret!!! Targowica kręci ogonem  jak może aby było jak było. Chyba I Prezes czuje,że dostanie prztyka tym razem...OBY...no chyba ,że Prezydent zrejteruje.A coś mi się wydaje ,że transakcji zakupu Condora doradzał nie tylko Rotschild ,bo jakże by przepuścił okazję Jonny Daniels? Zawsze co dwie głowy ,to nie jedna. Kurczę co to jest?........

zaloguj się by móc komentować

Nieobyty @peter15k 29 stycznia 2020 10:10
29 stycznia 2020 16:05

W systemie globalnym – nic nie jest na uboczu i reakcja system to kwestia skali.

Póki nasze firmy transportowe zdobywały rynek było przyzwolenie, póki nasze firmy produkcyjne żyły bo wykorzystywały luki rynek i zanadto się nie rozpychały.  Większość polski firmy rodzimy gdy przekracza skalę dostaje ofertę wykupu. Firmy państwowe idą na sprzedaż za grosze [np. Zelmer, Polmos Lublin, PZL].

By przetrwać nie mamy lawirować ale mamy przymus zabezpieczenia zasobów [demograficznych, gospodarczych, militarnych, politycznych, wizerunkowych] i oszczędnego nim grania [np. koszty misji wojskowych].

Problem braku elit [a raczej stała obecność klik renegatów] utrudnia prowadzenie gry.

Polska ma być nie tyle stabilna ale jej dynamiczny układ ma być odporny na ciosy i destabilizację.  Nie ma znaczenia zatem czy renegaci wypełnia ulice stolicy marszami – problemem jest skala uczestników [ każda znaczna organizacja ogólnokrajowa powinna być w stanie wyprowadzić na ulice stolic kilkadziesiąt uczestników].

Ponieważ nie zapełni się ulicy więc na front rzucono rezerwy strategiczne fioletowe ludki – i tu idzie już prawdziwa wojna bo Berlin twardo negocjuje z Warszawą stopień zależności.

Co do wojska – to krótko PO je za Klicha rozbroiło i zniesiony pobór a tego konsekwencje na dopadną, próby łatania są też hamowane [nowa obsada MON na życzenie jankesów].

Co nas broni – to różnice interesów – obcych dworów.  Moskwa która broni Izraela – utrudnia ruchy inny graczom w Polsce.

Stąd już pierwsze drobne kroki – prezydent Duda nie był w Jerozolimie i cała narracja Rosji-Izrael w wina Polski się nie spięła do końca. Nawet USA nie mógł choć nie chciał nie bronić Warszawy.  Ten przykład obligacji na ujemnej stopie które wykupiono czy Davos i biznes widzący e zyski czy Japończycy chcący wejść w CPK.

To sytuacja gospodarcza oraz stan społeczeństwa [ np. odbiór marszu tóg] pozwala na większa asertywności obozu rządowego. Choć nie do końca jest tak pięknie to np. zagrywa służb i ochrony izraelskiej w Oświęcimiu.

Ale coraz więcej złości jest w obozie naszych wrogów – emocje przemawiają i tak słowa z Haeretz że Polska przegrała czytał bym inaczej,  gdyby przegrała to były ambasador Izraela nie musiał był uspokajać Warszawę że to tylko Kantor który zrobił kantor.

To jest trochę odwrotnie - to koledzy Szewacha Weissa poczuli się  tak silnii i z taką przewagą że zrobil kantor w przybytku religii holokaustu i teraz się zdziwią że biznes to im się dopiero przestanie domykać.  

Pych kroczy przed upadkiem. 

zaloguj się by móc komentować

zaloguj się by móc komentować