-

ewaryst-fedorowicz : Reklamiarz sum! Po 20 latach marketingu komercyjnego w marketingu politycznym robię. Bloguję bo lubię.

Boże błogosław fundację Rudermanów!

Na wstępie chciałbym z całego serca podziękować żydowskiej, amerykańskiej fundacji Rudermanów!

Za co?
A, to wymaga od Czytelników odrobiny cierpliwości, a dokładniej – przeczytania tego tekstu.

***
Od kilkunastu dni Polska jest obiektem niespotykanej dotąd (choć wszystko w tej materii jeszcze przed nami) agresji ze strony Izraela i wspierających go środowisk żydowskich.

Zapoczątkowany w niemieckim obozie koncentracyjnym Auschwitz przez ambasadorkę Izraela w Polsce atak na ustawę o IPN, jak się okazało wkrótce był tak naprawdę atakiem mającym na celu wymuszenie na Polakach zapłacenia haraczu za tzw. żydowskie mienie bezspadkowe, którego kwota sięga już 250 miliardów $ i który to rekiet cieszy się wsparciem naszego strategicznego sojusznika USA.

Co, że się nie ma z czego cieszyć?

No bez żartów: teraz to już nawet lemingi wiedzą, że nasz strategiczny sojusznik USA zgadza się na orżnięcie przez Izrael i żydowską diasporę Polaków na podstawie swojej ustawy senatu nr 447 (teraz nosi już numer 1226) i deklaracji Terezińskiej, którą, a jakże, rząd Tuska ochoczo podpisał, bo co ich jacyś Polacy obchodzą.

Ta izraelska agresja spotkała się (zgodnie ze staropolską tradycją) ze spontanicznym oporem pospolitego ruszenia

…i wywołała popłoch w PiSie, który zastosował taktykę, którą mogę streścić jako taktykę zaszpachlowywania, czyli płaczliwego pomiaukiwania, że przecież od 1000 lat (jak oni to policzyli?) się z Żydami kochamy, we wspólnym domu żyjemy (kto tu gospodarz a kto sublokator nie wspomnieli) i że po co nas tak lać po tych naszych polskich pyskach, skoro się przecież Żydzi z PiSem dogadają, byleby po cichu.

Bo jedynym marzeniem pisowskiej wierchuszki i wspierających ich, a piorących mózgi Ciemnemu Ludowi/Suwerenowi (chwilowo niepotrzebne skreślić) dziennikarzy komercyjnie niepokornych jest (cytując klasyczkę, czyli reżyserkę Holland), „żeby było tak, jak było”:

czyli starannie pielęgnowana i oparta na zakłamaniu fikcja przyjaznych i strategicznych  stosunków z Izraelem, czego wyrazem jest fundowanie przez min. Glińskiego kolejnych żydowskich muzeów, podczas gdy ten sam minister odmawia wykupienia za marny milion euro Zułowa, gniazda rodowego marszałka Piłsudskiego, choć Litwini chcą je sprzedać,

przesyłanie przez polski ZUS stalinowskim zbrodniarzom (np. Salomon Morel!) emerytur do Izraela, czy rozdawanie jak leci polskich paszportów Izraelczykom nie mówiącym po polsku, a czującym do Polski jedynie pogardę i nienawiść.

Marszałek senatu Stanisław Kompromitacja-Karczewski ogłasza orbi et interneti, że nowelizacja ustawy o IPN przez jakiś czas, przynajmniej do wydania w jej sprawie decyzji przez Trybunał Konstytucyjny, „nie będzie działać”.

A jakim prawem on, pisowska jego umysłowość, takie uprawnienia sobie przyznał?!

Już odpowiadam:
prawem mikrofonowym

Za komuny najgorszym epitetem na określenie BEZPRAWIA było prawo powielaczowe, czyli papierek podpisany przez byle – pardon – gnoja, który mógł zniszczyć życie każdego obywatela bez względu na obowiązujące teoretycznie ustawy.

Za rządów PiSu niepotrzebny powielacz – wystarczy mikrofon.
I przystawiony do tego mikrofonu marszałek senatu Stanisław Kompromitacja-Karczewski.

***
Ciekawa jest zupełna bezradność oficjalnych czynników, w obliczu tej izraelskiej napaści:

Prezes Kaczyński, który sprawuje nieoficjalną acz decydującą funkcję Naczelnika Państwa, nie pokazuje się publicznie (miesięcznica smoleńska to wyjątek potwierdzający regułę), wystawia na strzał Morawieckiego, który radzi sobie wystarczająco dobrze, no, ale skoro wie, ze za plecami ma ścianę a obok takich Karczewskich, to radzić sobie musi.

Przepalarnia publicznych pieniędzy pod nazwą Polska Fundacja Narodowa już się nawet specjalnie nie kryje z tym, że statut to ma tak dla żartów, a Andrzej Selfie-Duda robi to, co najbardziej lubi, czyli selfie.

I tyko Ciemny Lud/Suweren się ciska, bo wie, że jak tylko się ciskać przestanie, to mu Prezes z kamandą takiego figla spłatają, że jeszcze praprapraprapra…wnuki będą gorzkimi łzami płakać.

***
Ale jest promyk nadziei w tej całej lutowej izraelsko-polskiej wojnie:

etatowi przyjaciele Polski, którzy jeszcze dni temu kilka skarżyli się, że mają złamane (przez Polaków rzecz jasna) serce (to rabin Schudrich) lub jak Szewach Weiss, że są rozbici (przez Morawieckiego konkretnie), albo ten prowokator z Monachium, Bergman (przydział służbowy dziennikarz), że miał łzy w oczach, kiedy pytał

nagle mówią zupełnie, ale to zupełnie co innego!

Bo właśnie pojawił się dar z Nieba: filmik fundacji rodziny Rudermanów z USA.

I dlatego ja najserdeczniej dziękuję Fundacji Rudermanów za ten plugawy, antypolski film, dzięki któremu wysiłki polskich kapitulantów, chcących za wszelką cenę ”by znów było, jak przedtem”, jak wspominany Stanisław Kompromitacja-Karczewski z konsortesami, poszły się trzepać.

Nic lepszego niż ta potworna fraza „Polish Holocaust” nie mogło się Polakom (tym porządnym) przytrafić.

Bo to jest takie przekroczenie granicy, że nawet komercyjnie niepokorny Karnowski Michał, nawołujący do zamrożenia sporu (czyli w obecnych realiach tak naprawdę do wywieszenia białej flagi) i zamrażający jednocześnie pod tym swoim tekstem komentarze nic już nie wskóra.

To jest taka granda, taka podłość, takie draństwo, że żaden przyzwoity Polak (a trochę ich jeszcze zostało) obok niej obojętnie nie przejdzie.

***

Sygnałem, że mam rację jest błyskawiczna, anty-Rudermanowa akcja podjęta przez rabina Schudricha, Ambasadę Izraela, Instytut Yad Vashem, a nawet związek Gmin Żydowskich, który jeszcze 2 dni wcześniej pisał że

„Polscy Żydzi – w przeddzień 50. rocznicy marca 68 i 75. rocznicy Powstania w Getcie Warszawskim – nie czują się dziś w Polsce bezpiecznie a „mowa nienawiści rozpowszechnia się w mediach, internecie, jak również w wypowiedziach polityków i urzędników”.

I dziś – cud!
No patrzcie tylko! Taka zmiana!

Wniosek jest jeden:

ani kroku w tył, twardo odpowiadać na każdą potwarz, każde kłamstwo, każdą próbę szantażu.

Bo cala ta propaganda defetystyczna o braku sensu oporu jest oparta na jednym wielkim kłamstwie o naszym braku szans w tej wojnie z Izraelem:

prawda jest taka, że w Europie Zachodniej Izrael nie ma żadnych sojuszników.

***
Jest tylko jeden kłopot:
te tabuny chorążych białej flagi – tych Karczewskich, Glińskich, Sellinów, Gawinowych, komercyjnie niepokornych dziennikarzy i reszty cwaniaków spod szyldu TKM.

Ale ten kłopot można rozwiązać tylko w jeden sposób: przy urnie do głosowania.

https://www.tvn24.pl/wiadomosci-z-kraju,3/karczewski-w-jeden-na-jeden-ustawa-o-ipn-nie-bedzie-dzialac,816548.html

http://wiadomosci.gazeta.pl/wiadomosci/7,114883,23045333,polscy-zydzi-nie-czuja-sie-bezpiecznie-gorzkie-slowa-zydow.html

 tagi: pis  polska fundacja narodowa  holocaust  izrael  komercyjnie niepokorni  stanisław karczewski  antysemityzm  german death camps  ustawa o ipn  ustawa reprywatyzacyjna  fundacja rodziny rudermanów  ruderman family foundation  orbi et interneti  andrzej selfie-duda  stanisław kompromitacja-karczewski  prawo mikrofonowe 

ewaryst-fedorowicz
22 lutego 2018 21:35
44     4974    9 zaloguj sie by polubić
komentarze:
saturn-9 @ewaryst-fedorowicz
22 lutego 2018 22:39

No to koguty pieją... Będzie z tego urwanie głowy jeszcze...

Znaczy fundacja się wygłupiła czy raczej miała się wygłupić coby się właściwi odciąć mogli? 

Pisze Pan: ...którego kwota sięga już 250 miliardów $  ...

no to akurat jest proste bowiem czytane właściwie, czyli od prawej do lewej, to cynk 52 a to jest dwa razy 26. Jesteśmy skonfrontowani z kupcami świątynnymi naszych czasów.

...przecież od 1000 lat (jak oni to policzyli?)  ...

Pan żartuje? Pierwszy zapisany ślad wskazuje na odcisk stopy pielgrzyma z Palestyny, który - hic et ubique -  w roku 960 te strony zaszczycił... Mam problem, bowiem rok 960 podaje chyba muzeum 'Polin' a niejaki Jacques Attali w swojej encyklopedycznej pozycji Żydzi, świat, pieniądze (Cyklady, 2003) podaje rok 964 [w wersji francuzkiej]. Mało a w osłupienie wprowadza. Ale ciągle jesteśmy w klatce gumowej ze świętym odniesieniem raz to 15 a drugim razem 19. Po pierwszej redukcji teozoficznej, rzecz jasna. Polin to święte miejsce do zasiedlenia.

zaloguj się by móc komentować

adamo21 @saturn-9 22 lutego 2018 22:39
22 lutego 2018 23:25

Niemcy też mówią (słyszałem na własne uszy), że te tereny, co to niby były i są Polską, były niezasiedlone kiedy oni zaczęli drang.nach.osten.parcie.

zaloguj się by móc komentować

Paris @ewaryst-fedorowicz
23 lutego 2018 00:03

Ma-gni-fique  !!!    !!!    !!!

Fenomenalnie wylozyl Pan kawe na lawe... lepiej naprawde nie trzeba.  Rzeczywiscie ten kompromitacja-Karczewski  czy ta presstytutka Karnowski, ta kuriozum-Gawinowa klapiaca ze szczescia w lapki, ta nedza Sellin-muzeum czy ten caly "premier techniczny" Glinski... albo  szczur biurowy-Swirski od przewalow finansowych w fundacji narodowej -  to  DZIADOSTWO, ZDRAJCY i  ZLODZIEJE  sie tak juz skompromitowalo, ze nie wyobrazam sobie zeby te MENDY  dalej pozostawaly w "lepszej zmianie"...

... dymisja  MUSI  BYC...  bez dymisji nie ma o czym mowic  !!!

Moze ktos napisze petycje za  ODWOLANIEM  tych  skur**synow - to pierwszy raz bym z przyjemnoscia podpisala. 

zaloguj się by móc komentować

adamo21 @ewaryst-fedorowicz
23 lutego 2018 02:09

Jest jeszcze jedna możliwość, czyli gra w złego i dobrego policjanta, gdzie ta amerykańskożydowska fundacja jest tym pierwszym, po którego występie israelskie pohukiwanie brzmi jak mruczenie milusińskiego kotka.

zaloguj się by móc komentować

pink-panther @ewaryst-fedorowicz
23 lutego 2018 04:15

"Senator Kompromitacja-Karczewski" - po prostu pyszne!!! A reszta jeszcze lepsza. Problem w tym, że te nasze tutejsze skarby narodowe pochowane w szafach jednak pilnują, żeby żadne ustawy chociaż trochę broniące polskiej racji stanu - nie zostały wprowadzone. Ustawa o IPN - zawieszona na kołku a ustawa o reprywatyzacji - cichcem zamrożona. Pewnie czekają na wybory samorządowe żeby sprawdzić, czy ciemny lud wściekł się na serio, czy mu przejdzie po paru tygodniach i pójdzie pokornie głosować na PiS "bo nie ma alternatywy". Generalnie ze zdziwieniem odkrywam, że ci jakże słodko do nas mówiący jakieś 2 lata temu - dzisiaj nie mogą bez odrazy spojrzeć w nasze wstrętne antysemickie, neo-nazistowskie ślepia:))) Zamierzają trzymać nas na krótkiej smyczy. Ich ten film fundacji Rudermanów zaniepokoił tylko w takim sensie, że to może spowodować wściekłość elektoratu. I nic poza tym. Oni mają, jak widzimy teraz, chyba inne lojalności. Ich serce łka, kiedy wspominają 15 tysięcy tych, co to "musieli wyemigrować w 1968". Mnie zwłaszcza żal Brusa, Wolińskiej, Karlinera i paru innych stalinowskich prokuratorów. I oczywiście Baumana.
 

zaloguj się by móc komentować

Maryla-Sztajer @pink-panther 23 lutego 2018 04:15
23 lutego 2018 04:30

Ależ. ....Bauman ciepło wspominany w polskim radio. Dopiero słyszałam. ..dobrze oceniają jego dorobek naukowy. ..

Ciekawie jest. 

Nie ma pi co iść na wybory. 

.

 

zaloguj się by móc komentować

przemsa @pink-panther 23 lutego 2018 04:15
23 lutego 2018 07:02

> czy ciemny lud wściekł się na serio, czy mu przejdzie po paru tygodniach
> i pójdzie pokornie głosować na PiS "bo nie ma alternatywy". 

Pantero, ja pójdę pokornie, bo nie widzę alternatywy. A naprawdę chciałbym ją zobaczyć...

 

zaloguj się by móc komentować

ewaryst-fedorowicz @adamo21 23 lutego 2018 02:09
23 lutego 2018 07:55

@adamo21
nic nie  jest wykluczone, także i ta gra, tyle, że Ciemny Lud/Suweren wie, że rzecz dzie o KASĘ i tylko o nią.
I PiS utracił w wyniku odpalenia przez Netanjahu hucpy w Auschwitz szansę załatwienia spłaty tego haraczu po cichu.
" Owszem, będzie można ten haracz zapłacić jawnie, ale wtedy, to już władza będzie musiała wprowadzić w Polsce rządy terroru, z wszelkimi tego konsekwencjami, bo drugiej grubej kreski  to już nie będzie." - pisałem o tym tu:
http://ewaryst-fedorowicz.szkolanawigatorow.pl/spady-maski-i-wypady-kneble

zaloguj się by móc komentować

ewaryst-fedorowicz @saturn-9 22 lutego 2018 22:39
23 lutego 2018 08:01

@saturn-9
"Znaczy fundacja się wygłupiła czy raczej miała się wygłupić coby się właściwi odciąć mogli? "

nie wykluczam, bo  tweet Dawida Wildsteina brzmi tak:
"

Błagam o retwitt! Jestem po rozmowach z żydowskimi przyjaciółmi. Ten paskudny (i świetnie zrealizowany) film, oskarżający Polskę o holocaust - nie ma NIC(!!) wspólnego z głosem polskich Żydów. To wrzutką z zewnątrz mającą na celu nas podzielić i stworzyć nienawiść! NIE DAJMY SIĘ!

10:05 PM - 21 Feb 2018"

Ja na redukcjach teozoficznych się nie znam, bo ja inżynier jestem, ale że nas chcą na kasą orżnąć, to nawet chłopaki po gimnazjum  teraz wiedzą.
I dlatego - jak w tytule!

zaloguj się by móc komentować

ewaryst-fedorowicz @Paris 23 lutego 2018 00:03
23 lutego 2018 08:05

@Paris

niestety, żadnych dymisji nie będzie.
Prezes się schował, po swojemu bierze na przeczekanie, 8 marca coś tam po swojemu chlapnie, ale zaczyna się GNICIE PiSu.
Boga by nie było, gdyby przez te 2,5 roku, w którym to czasie będą 4 głosowania (nie mylić z wyborami) w końcu się pisowcy nie wysypali.
A wiemy, że Bóg jest.

zaloguj się by móc komentować

ewaryst-fedorowicz @pink-panther 23 lutego 2018 04:15
23 lutego 2018 08:43

@pink-panther

Moim zdaniem to co robi PiS, wszystkie te slalomy pisowskie, jest wypadkowym wektorem dwóch składowych:

2. wszystkie liczące się w PRLbis partie polityczne zostały poczęte w Magdalence przez gen. Kiszczaka,który – jak po jego śmierci z uznaniem napisałem najszczerszym – „wielkim czekistą był!”, co wymagało odeń także i kwalifikacji inseminatora (mam nadzieję, że nie zastałem Pani przy śniadaniu)
http://niepoprawni.pl/blog/fedorowicz-ewaryst/general-kiszczak-wielkim-czekista-byl

1. powojenny Żoliborz był (po minięciu pierwszych dąsów) miejscem modelowej wręcz konwergencji pomiędzy przedwojenną, lewicującą inteligencją, a nasiedloną nomenklaturą, bo przecież ileż się można gniewać na sąsiada, który wyjeżdżając wołgą do pracy grzecznie się kłania, a i paszporcik załatwić potrafi,

...albo na sąsiadkę, która wprawdzie reakcyjny rodowód ma, ale ten jej sznyt, ta francuszczyzna, to obycie córce sąsiada z wołgi się przydać mogą!

Przytaczam tu genialny greps Prezes SN Gersdorf , która gdy chlapnęła, to co chlapnęła przestała być kopana przez PiS i jest sobie nieniepokojonym Prezesem SN do dziś :-D

A chlapnęła tak:
„Gersdorfowie to zasłużona prawnicza rodzina. Warszawska, a nawet żoliborska inteligencja, z rodzinnym grobem na Powązkach. Z nieco starszymi braćmi Kaczyńskimi znała się z dzieciństwa, byli sąsiadami”

http://www.newsweek.pl/polska/ludzie/sad-najwyzszy-prof-malgorzata-gersdorf,artykuly,413072,1.html

A Bauman – Bauman jest pod osobistą ochroną min. Glińskiego co opisałem w dwóch tekstach (ależ ten czas ucieka...) Jak Bauman – to i inni też.

http://niepoprawni.pl/blog/fedorowicz-ewaryst/minister-glinski-promuje-zygmunta-baumana
http://niepoprawni.pl/blog/fedorowicz-ewaryst/presja-ma-sens-min-glinski-juz-nie-promuje-baumana

Testem ostatecznym będzie ew. rozbicie przez pisowską milicję (nie poprawiać proszę - policja to była przed wojną)  Marszu Niepodległości, a to już za niespełna 10 miesięcy.

 

 

zaloguj się by móc komentować

JK @pink-panther 23 lutego 2018 04:15
23 lutego 2018 09:20

Mnie też ciekawi jak PiS rozegra rocznicę "marca '68". Na mój gust powinni całkiem zamilczeć. No ewentualnie puścić parę atykułów o prowokacji i rozgrywkach między komuchami. Znając jednak poziom naszych - jak to było? "komercyjnie niepokornych dziennikarzy"? - to niech nawet tego lepiej nie robią. Znowu wyjdzie z tego martyrologia matki polki, co żydówką była i do Wisły się rzuciła jak Niemca, co ją chciał za żonę, zobaczyła.

zaloguj się by móc komentować

Maryla-Sztajer @ewaryst-fedorowicz 23 lutego 2018 08:43
23 lutego 2018 10:14

Tak jest...A nawet jeszcze bardziej...

.

 

zaloguj się by móc komentować

ewaryst-fedorowicz @Maryla-Sztajer 23 lutego 2018 10:14
23 lutego 2018 10:27

@Maryla-Sztajer

ojtam ojtam: 8 marca Andrzej Selfie-Duda przeprosi wszystkie staliniątka za te straszne krzywdy i wszystko wróci do normy!
Żartowałem: nie z tym, że przeprosi - bo przeprosi, ale z tym, że wszystko wróci do normy - bo NIE wróci!

zaloguj się by móc komentować

stanislaw-orda @pink-panther 23 lutego 2018 04:15
23 lutego 2018 10:28

wyjechali wskazani, czyli najbardziej zasłużźeni i potrzebni. Oczywiście, nie wyłącznie, bo trzeba było ukryć drzewo w lesie, czyli zrobić nieco tłoku. Chodziło o dowódców w wojsku pochodzenia handlowego, podejrzewanych, że w przypadku gorącej wojny, nie będą lojalni. Bo  tu miał być, na linii Wisły, atomowy cmentarz strefy buforowej (vide; raporty Kuklińskiego). Ale nie mozna było,bez zdemaskacji planów przygotowania ataku za Łabę i cieśniny duńskie, odwołać masowo oficerów dowodzących związkami taktycznymi. To byłby wyraźny sygnał , że coś się szykuje,  i wóczas nici z czerwonoarmijnego blitzkriegu.

Najbardziej wzruszające jest opowiadanie o tym, że wyjeżdząjąc musieli pozostawiać mieszkania w warszawskiej Alei Róż i jej  okolicy. Ciekawe najbardziej jest to, w jaki sposób weszli w posiadanie tych mieszkań.  

To ten sam schemat propagandowy zastosowany przez enkawudzistowską żydokomunę pacyfikująca "polski nacjonalizm" w latach tuz powojennych w przypadku AK zarzucajacy tej formacji współpracę z faszystami w celu zniewolenia "ludu pracującego". Obecnie  szablon dotyczący AK  rozciągnięty został  na całą agregację o nazwie Polacy i dostosowany do
potrzeb Holocaust Industry.

 

zaloguj się by móc komentować

Nieobyty @ewaryst-fedorowicz 23 lutego 2018 07:55
23 lutego 2018 10:33

Trochę notki nie rozumiem.

Mamy bardzo dobrze rozwijany harmonogram ataku i czemu akurat jedno z posunięć strony przeciwnej ma być dla nas czymś niezwykłym.

Co się ostatnio wydarzyło – prowokacja dziennikarska osoby z otoczenia służb, kolejna akcja organizacji wewnętrznych na ośrodek rządowy [czyli list otwarty] a potem bardzo ostry przekaz reklamowy.

Jeżeli ludzie z fundacji od lat współpracujej z ośrodkami rządowymi w Palestynie i są szacowani na 46 miejscu najbardziej wpływowych eskimosów globu – to przepraszam jakim niby to cudem mają teraz wychodzić przed szereg.

To tylko dla lokalnych bogobojnych parafian – film niby usunięto pod wpływem innych eskimoskich grup [ pirackich kopi jakoś nikt nie usuwa a i bilbordy na głównych ulicach eskimoskiej stolicy – eskimoskie krasnoludki rozwieszają i opłacają]

Zwykłe rozpoznanie bojem – drugiej linii obrony.

Są pewne poszlaki które potwierdzają że lokalny ośrodek władzy chce wywiesić białą flagę tylko jeszcze potrzebny pretekst.

Co jest dobrym identyfikatorem na realne stanowisko nie rządu ale ośrodków decyzyjnych – osoba dr Kurek. Odwołanie sali we Wrocławiu na spotkanie, i atak za wsparcie Salezjan z salą oraz atak na nią w tygodniku Polityka to świadectwo tego że nikt z dycydentów nie chce się bronić jedyną skuteczną bronią: świadectwem historycznym o zagładzie Polskich Chasydów i jak ich pobratymcy potraktowali.

Bo co mówi socjolog Śpiewak z ŻIH – Hanna Arendt to osoba nie miarodajna to nie historyk i jej słowa są nie istotne. Znaczy się co robić wobec wypocin socjologa Grossa, a no temu to trzeba szczególnie wierzyć w pracach historycznych [taka dialektyka].

Wczoraj za film z getta zawiesza się polskiego senatora a dziś w radiu polski wiceminister twierdzi że od tygodni trwają bardzo dobre rozmowy z ambasador eskimosów. Lud narodowości prawniczej najbardziej martwi jedno co to będzie jak ustawa IPN zacznie obowiązywać a TK nie wyda orzeczenie – do czegoś im to cholernie jest jak widać potrzebne.

Znaczyło by to może to że TK to się bardzo długo nad problem pochyli a martwe prawo będzie tylko nic niewartym papierkiem a co się dokona siłą faktów dokonanych to narodowość prawnicza zdyskontuje.

Ot naiwni z Nowogrodzkiej usiedli do rozmów z mafią prawniczą – ustalili koszta za opiekę karczmy i buzie otwierają ze zdumienia że im nagle koszta raty za ochronę rosną w postępie geometrycznym. Jak próbowali zaprotestować no bo jak to tak – to im wymierzą się lewy lub prawy sierpowy prosto w dziób.

Na dodatek goście karczmy bardziej niż obsługa protestuje wobec najścia bandziorów. Czemu się i dziwić nie należy – gości obowiązuje przymus propinacyjny i jak ceny za okowitę strzelą w kosmos to co mają zrobić nawet się nie powieszą bo grabarz też za pochówek sobie słono od rodziny policzy.

Czy jest jakaś iskierka nadziej na odmianę losu – zawsze w najgorszych kazamatach tli się nadzieja.

Walczy pospolite ruszenie [tylko ono staje do boju a nie dekuje się] - werbalnie nie ustępuje ośrodek rządowy choć jego ośrodek polityczny chce go prawie udusić za ten opór.

I tutaj już próbuj się zanalizować przyczynę oporu tego ośrodka – jedni uważają że podejmie się on długiej bitwą o pamięć roli Polaków w II wojnie światowej i chce złamać monopol narracji „jedynej” ofiary Holokaustu Nie wykluczają że to tylko obliczone jest na parę miesięcy by podbić sondaże i pokazać że jesteśmy twardzi. [Koncepcja kiepska i amatorska dająca osłabienie naszej pozycji na ale to czas zweryfikuje]

Nowogrodzka już tyły poddaje i na dziś to tylko projektuje sabotaż na bliskim zapleczu rządu. [By nie szukać daleko co odstawia wicepremier Gliński na wystawie o marcu 68]  Jak to jest skoordynowane i innym ośrodkami odsyłam do Newsweeka i artykułu A. Pawlickiej na temat Premiera. „..Ci, którzy uważają, premier Morawiecki brnie w polsko-izraelski konflikt z głupoty nie doceniają jego politycznego wyrachowania. To cyniczna gra obliczona na przejęcie tego, czego Kaczyński zawsze bał się najbardziej – wszystkiego, co na prawo od PiS. ..”

Mgła się trochę unosi – i widać pierwsze kontury.

Taki na pozór nie istotny kontur.

Na rynku lokalnym jesienią będą ważne samorządowe wybory – trzeba zrobi podagatowkę i jak obecna ekipa podda tyły z eskimosami to im tubylcy nie wybaczą. Nastroje wykorzysta czy to stronnictw pruskie czy też inne i możemy zapomnieć że kontrkultura będzie bez miejscowego zasilania [ będziemy sami opłacać rzeczy wobec których spektakl Klątwa to małe miki].

Jak mgła zniknie to się dopiero zdziwimy że nie parę pieczeń się na rożnie kręciło  - a odchodziła niezła masówka na zmontowanej na zapleczu lini produkcyjnej. 

zaloguj się by móc komentować

Maryla-Sztajer @stanislaw-orda 23 lutego 2018 10:28
23 lutego 2018 10:36

Ofiara takiego tłoku,  wtedy studentka do dziś przyjeżdża do Polski ...wyraża żal że MY ich wypedziliśmy.  Oni są trxymsni w Izraelu w głębokiej niewiedzy 

.

 

zaloguj się by móc komentować

ewaryst-fedorowicz @Nieobyty 23 lutego 2018 10:33
23 lutego 2018 11:21

@nieobyty

Kiedy gra idzie o to, by ograbić duzy, bogaty, europejski kraj, to przypadków nie ma.
Jest natomiast wynikająca z (uzasadnionej wielowiekowym doświadczeniem) wiary we własną omnipotencję banalna możliwość przeliczenia się.

Przez przeliczenie się rozumiem każdy błąd – od zupełne strategicznych (stratedzy tez się mylą, ze skutkami fatalnymi) po najbardziej banalny (a taki jest jeszcze gorszy, bo wymyka się schematom).

To, ze atak Rudermanów i błagania Wildsteina Młodszego mogą być z tej samej układanki – możliwe. Tyle, że akurat DW to za bystry nie jest i jak już coś robi, to po partacku.

Że Nowogrodzka jest na pasku – cóż, Ciemny Lud/Suweren chyba już nie wierzy, ze mikrofilmy wylądowały tylko w Moskwie, omijając szerokim łukiem stolice sojusznicze

Że Morawiecki ma zlecenie na wyjęcie „tego co na prawo od PiSu” ? Nic nie jest wykluczone, po coś te znicze na grobie żołnierzy z Brygady Świętokrzyskiej palił

Że marcowa emigracja (masowa) aktywów służb na Zachód była sowieckim majstersztykiem (bo i Polacy antysemici i aktywa ulokowane w tłumie) – to nawet eseldowcy mający stare archiwa PZPR wiedzą

Mnie idzie o jedno , a pisałem o tym w tekście wcześniejszym: może dojść do tego, że aby znów założyć Polakom knebel PiS będzie musiał użyć twardej represji, a to zawsze jest ryzykowne.

Na koniec: po tym co PiS wyprawia, ja naprawdę nie widzę problemu, że hołota nie odda im samorządów.

Idę o zakład że Trzaskowski będzie jednym z bardzie wyważonych prezydentów stolicy – na tym „mądrość etapu” polega.
 

zaloguj się by móc komentować

Nieobyty @ewaryst-fedorowicz 23 lutego 2018 11:21
23 lutego 2018 15:21

1. Każda kampania wojenna ma swoje słabe punkty – pytanie podstawowe czy widzi je strona przeciwna lub strona czasowo neutralna.

„Przeliczenie” - to jest błąd niedoszacowania w analizie ryzyka operacji.

Czasami błąd taktyczny eskaluje do błędu strategicznego.

Zimowa kampania 2018 eskimosów na Lechistan – z góry jest mocno przeszacowana i w porównaniu z Letnią kampania 2014 na Ruś Kijowską już stwarza problemy.

2. Do czego służą pętaki do robienia rajwachu czyli zamieszania – już nie młody Wildstein to jedno z dzieci we mgle [a jego reakcja jest w góry wkalkulowana jako a. nie istotna, b. wspomagająca.

3. Nowogrodzka – to jest ośrodek już od pewnego czasu zdezaktywowany jak element koordynujący część rzeczywistości [ albo nigdy nim nie był tylko miał kiedyś lepsze maskowanie]

Rola premiera jest dopiero do rozpoznania, ta kampania wojenna wiele wyjaśni.

Marzec – to chyba nie jest sowiecki majstersztyk, ma szereg znaczeń np. zastrzyk kadr oficerów dla IDF, wyczyszczenie sowieckiej agentury rodem jeszcze z KPP [ Moskwa stopowała potem Warszawę z czyszczenie jej aktywów]. Jeżeli już to majstersztyk Gomułki i dlatego go usunięto.

4. Co do knebla – coś jest na rzeczy – bo topią WOT. Ochotnicy narzekają na brak instruktorów a tych nowy szef MON wysyła do Iraku. Podkarpacie – obsada brygady WOT prawie u kompletowana zaciągi w toku, to się ochotnikom robi ćwiczenia ze strażą pożarną. Najpierw to chyba potrzebne jest szkolenia strzeleckie a dopiero potem przeciwpożarowe. Jakoś OSP funkcjonował do tej pory bez współpracy z WOT. Macierewicz – to co prawda megaloman - ale z tego chaosu stworzyło się coś co w zarodku szybko się chce zniszczyć.

5. Im z Nowogrodzkiej to kury szczać wyprowadzać a nie brać się za politykę. Wkurzyli swoje zaplecze formą wymiany PBS na PMM – rekonstrukcja to raczej dekonstrukcja a teraz oddają pole eskimosą.

Co oni robią z ta kasą z dotacji bo na firmy konsultingowe i ekspertów od PR nie wydają, jak by to przepijali też był by pożytek bo na kacu lub po pijaku by tylu głupot nie robili.

 

Cóż Bonaparte przegrał pod Moskwą bo pękały od mrozu cynowe guziki od portek żołnierzy.

[ Tak naprawdę to nie docenił rad ks Poniatowskiego który znał tamtejszy teatr działań ale i nie miał czasu i zasobów tj. min. furażu na długą wojnę].

Hitler przegrał pod Moskwą bo mu armie zamarzły.

[ Tak naprawdę to nie docenił z punktu rasowego możliwości pobicia sowietów rękami Rusinów i Rosjan jak mu Polska odmówiła wystawienia na wojnę 44 dywizji ]

Co napiszą potomni za lat parę może:

Bibi przegrał bój o Warszawę bo zapomniał co Icchak Kacenelson napisał w wierszu „O bólu mój” z Pieśni o zamordowanym żydowskim narodzie.

zaloguj się by móc komentować

ewaryst-fedorowicz @Nieobyty 23 lutego 2018 15:21
23 lutego 2018 18:40

Ad 1
Nie wiem, czy kampania jest prze- czy niedo- szacowana: najbliższe miesiące pokażą.

Wg mnie myśleli, że wejdą tu jak w masło, z niektórymi ośrodkami decyzyjnymi (Duda? On się przy Schudrichu wciąż pęta) musieli być dogadani, a tu – kicha.

Powtarzam: PiS może ulec pokusie rozpętania „walki z polskim antysemityzmem”, bo to w sumie niefajne typy są, ale wtedy to może się skończyć różnie.

Ad 2 – na pętaków w sumie to szkoda klawiatury, ale figur to ja póki co na tej planszy nie widzę.

Ad 3
Tak, znam tę opinię, że to Gomułka, choć sam z Żydówką żonaty, posunął puławian ostatecznie, chociaż wg mnie sowieci, jako myślący ponad regionalnie wykorzystali tę rozgrywkę to ulokowania swej agentury „na Zachodzie”. Wszak na tak masową absorpcję z ZSRS Zachód nigdy by się nie zgodził, a z PRL – łyknął.

A że go natolińczyk Gierek (Jaruzelski?) puknął: cóż, w tym biznesie nie ma sentymentów.

Ad 4
o WOT i ich prawdziwej roli żartowałem sobie 1,5 roku temu i wygląda na to, że Kaczyński odstrzelił Macierewicza, bo potraktował te żarty serio :-D
http://niepoprawni.pl/blog/fedorowicz-ewaryst/macierewicz-powola-oprycznine-guglowac-mlodzi-guglowac

Ad 5
Prowadzanie kur odpada, bo by tuzy z Nowogrodzkiej z obeszczanymi przez kury nogawkami ze spaceru wracały.
Kaczyński swoją wczorajszą reakcją (zawieszenie sen. Bonkowskiego za pokazane prawdy) albo „nie czyta” nastrojów albo robi, co mu każą.
Nie moja sprawa – on się zużywa szybciej, niż myśli (a myśli coraz wolniej)

Cicho siedzi, ale w końcu wylezie na słońce i znów coś walnie, albo będą takie banały jak na miesięcznicy, co też Ciemnemu Ludowi/Suwerenowi (chwilowo niepotrzebne skreślić) wiele wyklaruje.

A Bibi jest prostak. To komandos, który lubi łupy, a do tego on jest sabra i nasz region traktuje bez sentymentu: tylko jako źródło łatwej kasy.

zaloguj się by móc komentować

Paris @pink-panther 23 lutego 2018 04:15
23 lutego 2018 20:52

Tak...

... i tuz przed wyborami pan prezes wyciagnie  Beate Szydlo... jak krolika z kapelusza i reszte patalajstwa... bo im jeszcze co najmniej 2 kadencji brakuje...  ZLOBOM  i  GRANT'ciarzom jednym.

zaloguj się by móc komentować

Paris @ewaryst-fedorowicz 23 lutego 2018 08:05
23 lutego 2018 21:02

Wysypali sie  niemozebnie  !!!

Po prostu te drobne pisowskie... i postkomusze  cFaniaczki  przekAbinowali... a Pan Bog jest i karze swoja rozga surowosci... i rozum sprzedawczykom narodu polskiego odbiera  !!!... a my tylko spokojnie patrzmy bo bENdzie sie dzialo, jeszcze niejedna hucpa "naszyH"  przed narodem sie  wysypie  !!!

zaloguj się by móc komentować

Nieobyty @ewaryst-fedorowicz 23 lutego 2018 18:40
23 lutego 2018 22:25

Gdzie Pani Fortuna dała nam trochę forów.

Dekompozycja krajowej sceny politycznej sprzyja rozproszonemu oporowi. Opozycja totalna jest w takie zapaści że jedyny jej pomysł to wsparcie ataku zewnętrznego. Lepszy scenariusz obiera PSL/Kukiz bo będąc na dnie poparcia wybiera konfrontacje i obronę

Zaplecze polityczne obozu rządowego jest w trakcie walk frakcyjnych i władza wymyka się centrali z Nowogrodzkiej. Coraz bardziej centrum sterownicze odkleja się od zaplecza, a pohukiwania oraz niezrozumiałe ruchy naczelnika [ustawa o zakazie hodowli norek, wycinanie swoich ludzi] przyspieszają erozję.

Jeżeli Morawiecki dobrze czyta sytuację to wie że stawiając opór wobec ataku eskimosów – gra dla siebie i dla kraj i buduje swoje zaplecze.

Co ciekawe dostaje on obecnie prawidłowe wsparcie ze strony szefa MSZ – np. komunikaty po Monachium i obrona MM [afera z wywiadem hiszpańskim to może być odwet za prawidłową prace].

To kwestia paru dniu i wszystko będzie czytelna bo przed nami rocznica marca [ a już jest ona rozprowadzana ] oraz powstania w gettcie.

I mimo szeregu uwaga krytycznych wobec osoby premiera chce by w tych chwilach zachowa się godnie i był to „polski premier”.

 

Co do samego przebiegu kampanii wojennej. Jest ona w fazie początkowej i mamy wiele nie wiadomych.

Najprostsze to portrety psychologiczne przywódców przeciwników – Bibi nie jest typem wojownika w sensie doświadczonego wygranymi i przegranymi - weterana wojennego.

To jest typ najemnika – łatwy przeciwnik, łatwe zwycięstwo, i jak włoscy kondotierzy gotowy sprzedać i zmienić stronę przed i w trakcie bitwy.

To jest problem całej klasy polityczne zachodu jak i eskimosów z depresji morze martwego – dekomponując inżynierią społeczną własne zasoby ludzkie też ulegli tej operacji. Z tego wynika brak szacunku dla przeciwnika i schematyzm postępowania, powtórzono udane procedury przejęcia centrum sterowniczych z Gruzji i Ukrainy przed wprowadzeniem je w stan chaosu.

Coś u nas nie odpaliło tak jak w Syrii – tam też załamał się scenariusz we wstępnej fazie. Nad Wisłą chciano uniknąć tej syryjskiej pułapki z góry obrabiając Nowogrodzką.

Jednak tak tam jak i u nas nie rozpoznano dobrze nastrojów społecznych [co się dziwić 2 lat po katastrofie PO studium porażki Raport z Miastka jest dopiero analizowany]. Zresztą to widać po korektach ataku – nie ma fali prostackich nastrojów anty-eskimoskich jest bolesna merytoryczna odpowiedź pospolitego ruszenia. Polska to jeszcze nie Szwecja gdzie myślozbrodnia o odczuciach negatywny do eskimosów – paraliżuje społeczeństwo.

Taki błąd pierwotny że w założeniach do ataku do poproszono o analizę nastrojów lokalnych współpracowników i ci przedstawili swoje wyobrażenia a nie stan rzeczywisty.

O i widzimy jakie jest zadanie przed Nowogrodzką pacyfikowanie skutecznego oporu i wymuszenie fali prostackich nastrojów anty-eskimoskich.

zaloguj się by móc komentować

Czepiak1966 @ewaryst-fedorowicz
24 lutego 2018 12:10

"...prawda jest taka, że w Europie Zachodniej Izrael nie ma żadnych sojuszników..."

Nazwał mnie Pan optymistą po moim ostatnim wpisie po Pańskim tekstem. To powtarzam: ewakuować naszą ambasadę z Izraela, wypieprzyć ich na zbity pysk w 48 godzin i patrzeć jak inne państwa robią to samo.

zaloguj się by móc komentować

ewaryst-fedorowicz @Czepiak1966 24 lutego 2018 12:10
24 lutego 2018 21:04

@Czepiak1966
Chyba jednak "komercyjnie niepokorni"  dostali już odpowiednie wskazówki (i zaliczki)

 

zaloguj się by móc komentować

ewaryst-fedorowicz @Nieobyty 23 lutego 2018 22:25
24 lutego 2018 21:08

@Nieobyty

No i teraz tak:

Der Onet, to Der Onet, izraelskie media - wiadomo, ale jeśli to prawda, że polskie Ministerstwo Sprawiedliwości ZAMRAŻA obowiązującą ustawę o IPN i jedzie do Izraela po dalsze wskazówki, to to jest ZDRADA
https://wiadomosci.onet.pl/swiat/izraelskie-media-polskie-ministerstwo-zamraza-ustawe-o-ipn/yhsv6pm
 

zaloguj się by móc komentować

stanislaw-orda @ewaryst-fedorowicz 24 lutego 2018 21:04
24 lutego 2018 21:14

taka  strategia oznacza:  jeden krok w przód, a potem  dwa kroki w tył

zaloguj się by móc komentować

stanislaw-orda @ewaryst-fedorowicz 24 lutego 2018 21:08
24 lutego 2018 21:18

Gdzieżby znowu zdrada!?

Właśnie gdyby nie pojechali, to wówczas  hegemon ogłosiłby ich zdrajcami.

Wasal, który próbuje wybić się na niezależność, jest zazwyczaj przywoływany do porządku.

Najskuteczniej, gdy brutalnie.

Chyba że ta próba to jedynie rodzaj  "Truman Show".

Ustawka i mistyfikacja.

zaloguj się by móc komentować

Nieobyty @ewaryst-fedorowicz 24 lutego 2018 21:08
24 lutego 2018 22:49

Ostatnie wywody Targalskiego są ciekawe. On jest jak złośliwy gnom - odsunięty rozpowiada po całym lesie jaki syf jest w zagajniku misia uszatka. Trochę racji ma że nie jesteśmy bitą kartą i mamy argumenty. [ Ciekawe jest i to czego nie dopowiada]

Co do Ziobry – to pytanie kto nim teraz steruje – bo nie Pati-Koti. Czy nie ci pobożni Hiszpanie co nas wrąbali w EUREKO.

Morawiecki chyba dostał po raz drugi nożem w plecy tylko że wbija go własne zaplecze ale włada ręką chyba nieomawianego gracza.

O i teraz zobaczymy za jakiej jest gliny Premier.

Co raz ciekawiej jest na Nowy Jedwabnym Szlaku i jego odnogach, Syria i Ukraina w chaosie czas na Polskę.

zaloguj się by móc komentować

KOSSOBOR @ewaryst-fedorowicz 23 lutego 2018 08:01
24 lutego 2018 23:06

Żeby tylko na kasę orżnąć... Ziemię nam spod nóg /wraz z WODĄ i zasobami, ale za to bez rozwścieczonych Arabów dookoła/ chcą wyrwać. Jedno jest chyba /?/ jasne - już cichcem ani PAD, ani PiS nie mogą tego zrobić. A, po mojemu, ku temu szło. 

zaloguj się by móc komentować

KOSSOBOR @Nieobyty 23 lutego 2018 22:25
24 lutego 2018 23:24

"O i widzimy jakie jest zadanie przed Nowogrodzką pacyfikowanie skutecznego oporu i wymuszenie fali prostackich nastrojów anty-eskimoskich."

 

100/100.

zaloguj się by móc komentować

Paris @KOSSOBOR 24 lutego 2018 23:24
25 lutego 2018 00:03

O tak  !!!

No i jeszcze  odgrzewane kotlety tj.  ZEROWISKO  SMOLENSKIE... zeby sie jakos dowiezc do wyborow...  no i oczywiscie  SCIEMNIAC  narodowi, ze  cUs  robio  !!!... za te przewalane setki milionow zlotych  przez  Glinskiego,  Swirskiego,  Sellina... a nawet  TOPIONE  MILIARDY  ZLOTYCH  ukradzione narodowi  z  podatkow  !!!

zaloguj się by móc komentować

KOSSOBOR @Paris 25 lutego 2018 00:03
25 lutego 2018 00:06

Oni mają coraz lżejszą łapę do wywalania naszych pieniędzy na cele całkowicie sprzeczne z polskimi racjami.

zaloguj się by móc komentować

Paris @KOSSOBOR 25 lutego 2018 00:06
25 lutego 2018 00:17

Tak...

... zwlaszcza ten  "premier techniczny" ...  no,  program  CELA+  rozszerza sie coraz bardziej i za niedlugo dolaczy do tych hochsztaplerow  i ten caly  Glinski  !!!

Stare, zdegenerowane, komusze  DZIADZISKO  szaleje za nasze pieniadze  !!!

zaloguj się by móc komentować

ewaryst-fedorowicz @Nieobyty 24 lutego 2018 22:49
25 lutego 2018 13:45

@Nieobyty

1. Targalski nie zasługuje na uwagę chyba, że polskich służb (ale to z oczywistych przyczyn niemozliwe): c bo to jest człowiek, który jawnie propaguje wplątanie Polaków w  wojnę z Rosją


2. Ktoś, kto na rympał przytula 1,5 bańki (z opcją na kolejne 700 tys) patentem "na stowarzyszenie" by organizować dyskusje o polityce zagranicznej, to przykład .... "dobrej zmiany"
http://niepoprawni.pl/blog/fedorowicz-ewaryst/jak-jerzy-targalski-15-banki-przytulil-0

Dla kogo ćwierka ten wróbelek?

zaloguj się by móc komentować

ewaryst-fedorowicz @KOSSOBOR 24 lutego 2018 23:06
25 lutego 2018 15:08

@KOSSOBOR
o tym właśnie pisałem w przedostatnim tekscie:
"bo teraz każdy polski rząd, który spróbuje ten okup po cichu żydowskim rekieterom zapłacić, czyniąc nie nas i nasze dzieci, ale prapraprapra….wnuki pariasami we własnym kraju, wyleci w kosmos przy pierwszym głosowaniu (nie mylić z wyborami, po takich w PRL-bis nie ma, jako ze Ciemny Lud dostaje pod nos partyjne listy, na których partyjni kacykowie wpisują nazwiska swoich – pardon maj Frencz – przydupasów).

Owszem, będzie można ten haracz zapłacić jawnie, ale wtedy, to już władza będzie musiała wprowadzić w Polsce rządy terroru, z wszelkimi tego konsekwencjami, bo drugiej grubej kreski  to już nie będzie."

http://ewaryst-fedorowicz.szkolanawigatorow.pl/spady-maski-i-wypady-kneble

 

zaloguj się by móc komentować

ewaryst-fedorowicz @stanislaw-orda 24 lutego 2018 21:18
25 lutego 2018 15:15

@stanislaw-orda
Ja nie wykluczam tu dna nr 2,3 albo i 4.
Ale i zasada węzła gordyjskiego ma tu zastosowanie, jak mało gdzie: każdy (dosłownie każdy) podejrzany ruch "naszych" powinien wzbudzać natychmiastowe bicie na alarm, i to takie, żeby zaczęli grzecznie prosić o ciszę, bo inaczej marny nasz los.

zaloguj się by móc komentować

ewaryst-fedorowicz @Nieobyty 23 lutego 2018 22:25
25 lutego 2018 15:27

@nieobyty

"Jeżeli Morawiecki dobrze czyta sytuację to wie że stawiając opór wobec ataku eskimosów – gra dla siebie i dla kraju i buduje swoje zaplecze."

Powiedzieć, że przy 50% ogłaszanego przez sondażownie poparcia PiS się sypie, to herezja, ale ja nie dbam o etykietki. Mogę być i heretykiem.
Tyle, że wg mnie PiS się sypie przez typowo peeselowską pazerność i nepotyzm, które rzecz jasna wynikają z poczucia bezkarności.
Co do MM: MM to cwaniak, i takiego Kaczyńskiego z jego banalnymi dryblingami wciągnie nosem, gdy będzie musiał. To nie jest przypadek Marcinkiewicza. Czy my na tym zyskamy? Czas pokaże.

Rządy typów w rodzaju Kuchciński, Sasin, Karczewski i innych Czabańskich z Lichockimi na deser są wk....ce. Nie tylko dla mnie.

zaloguj się by móc komentować

Nieobyty @ewaryst-fedorowicz 25 lutego 2018 15:27
25 lutego 2018 17:56

Trochę zdradzę swoją kuchnię:

Kanały dezinformacji dzielę na proste i złożone.

W tych pierwszych czas identyfikacji jego znaczenia dezinformacyjnego jest krótki i wprost podany. Pozwala to na stosowanie prostych filtrów np. porażka ruska to często brak sukcesu drugiej strony ale dodatkowo daje to przegląd wydarzeń.

Targalski [ ja go porównałem do gnoma] - może i coś przytulił ale po zmianach ma obecnie ciekawą taktykę wejścia do salonu – dozuje więcej prawdy w wypowiedziach i czeka aż  ktoś zaproponuje wypłatą za zmniejszenie tej dozy.

Kanały dezinformacji złożone to te które mają długi czas identyfikacji sensu i zleceniodawcy dezinformacji. Często są one projektowane na czas użycia stąd też i sezonowość gwiazd sieci.

Istotne informacje są tylko na wstępie ich aktywności i kradną tak czas odbiorców.

Kwestia druga.

Ekipa Ryżego zapomniała nauki ekipy Gierka – kradnie dyrektor PGR ale i coś może skubnąć oborowy.

Tylko że oni działa w myśl maksym ks Sowy – posilimy się okruszkami ze stołu. Cóż nie było dla lud chleba i igrzysk [bo fundowano pedagogikę wstydu]

Co do obecnej ekipy – początek był dobry będą igrzyska i trochę chleba. To pozwoliło uśpić masy – ale coś się zacina i nie przez pazerność i nepotyzm to idzie wybaczyć.

Zaoferowano ludziom politykę godnościową tylko że ostatnio usunięto twarz tej polityki czyli byłą premier.

Oni się sami obecnie wycinają jak w czasie czystek stalinowskich [no bez dekapitacji fizycznej], jak ktoś miał złudzenia by służyć państwo to już wie nie z tym ludźmi.

Obecnie w czasie ważnego konfliktu – społeczeństwo czuje że w każdej chwili obecna ekipa myśli tylko o kapitulacji. [mam tu namyśli te tuzy intelektu jak Sasin, Gliński, Kurski, Suski itp.]

Może i MM to cwaniak dobrze niech nim będzie – ale jak wytrwa w oporze zyska więcej niż przy kapitulacji.

Choć to co robi ta ekipa – np. prawo wodne, szczepienia, na dniach cyberbezpieczeństwo w energetyce oddane agendom izraelskim – to zatrważa.

Nie można mieć zaufania do nikogo – nawet taki Schetyna co robi na kolanach idzie do jakiego ambasadora.

Ot wybór między dżumą a cholerą – a co gorsza niezależnie od wyboru ktoś jeszcze zaraża trądem.

zaloguj się by móc komentować

saturn-9 @ewaryst-fedorowicz 23 lutego 2018 08:01
25 lutego 2018 21:49

Powinienem był w pierwszym wpisie wyciągnąć z Pana bazy danych namiar na źródło z którego wypłynęło to czarujące wieżami dwoma 250 miliardów. Czy znane jest Panu jakieś źródło anglosaskie [ze Wschodniego Wybrzeża] ogólnie dostępne, które operuje tą katedrą 25/52 z podwójnym numerem 26 ?

Czy raczej jest to suma o jakiej mówią na mieście a magla, gdzie się to osobliwe 250 miliardów zrodziło też trudno namierzyć?

Pytam, bowiem takie szczegóły rzutują na klimaty oraz 'kanały dezinformacji' tego momentum w zawirowaniu z którego rodzi się ... 

Dziękuję za przyczynek i dyskusję bowiem pomaga, przebywającym poza krajem, rozróżnić istotne od business as usual.

Skróty teozoficzne pozwalają mi ogarnąć kto pod jakim szyldem potencjały swoje na szalę rzuca oraz skąd i jaki wiatr dziejów wieje. 

Po odejściu nagłym europejczyka szczerego BG na jutjubie można było obejrzeć oficjalny i zgrabnie skrojony przyczynek do dzieła politycznego. Gdy BG przemawiał w parlamencie europejskim, migawki były z różnych sesji, numery trzycyfrowe miejsc, gdzie siedział parlamentarzysta, redukowały się po skrócie teozoficznym do liczby szejść (6). Nie miałem już więcej pytań. Demokracji niewidzialna ręka dba o właściwą wibrację dla swoich nadzwyczajnych pieszczochów.

Gdy w Iranie w roku 2009 lud po wyborach wyszedł przeciwko reżimowi na ulice to bbc nadawało, że 15 tyś. osób protestuje, w dzień następny 150 tyś. demonstrantów w Iranie ... Gdy sprawa się rypła słuchacze dowiedzieli się, że 51 dziennikarzy wylądowało w tiurmie. W bbc nastała cisza.

 

zaloguj się by móc komentować

pink-panther @ewaryst-fedorowicz
27 lutego 2018 12:44

Notka wspaniała ale dyskusja pod notką to już prawdziwe delicje. Bradzo kształcąca. Dzięki wielkie.

zaloguj się by móc komentować

ewaryst-fedorowicz @pink-panther 27 lutego 2018 12:44
27 lutego 2018 18:52

@pink-panther
powiem bez ogródek; ja lubię swój sposob pisania, ale wspaniałe to są teksty Pani:
ja owoców takiej, benedyktyńskiej wręcz kwerendy, podać w tak wciągający dla Czytelnika, a jednocześnie do bólu klarowny sposób  bym się nie podjął. Że o nie podjęciu próby wejścia w taką kwerendę nie wspomnę.
I nie słodzę Pani - jak potrzeba, to potrafię być bezlitosny.

A dyskusja mi się rzeczywiście b. podobała :-)
 

Pozdrawiam!
EF

zaloguj się by móc komentować

ewaryst-fedorowicz @Nieobyty 25 lutego 2018 17:56
27 lutego 2018 18:54

@Nieobyty

przepraszam, ale dopada mnie właśnie grypa. Marnie się czuję, ale jak dojdę do siebie, to obiecuję, że na Pański komentarz odpowiem.

zaloguj się by móc komentować

ewaryst-fedorowicz @saturn-9 25 lutego 2018 21:49
27 lutego 2018 18:57

@saturn-9

A jak zaryzykuję, że tych miliardów jest 299, to mi Pan rozwikłanie tych cyfrowo-liczbowych zależnosci daruje?
:-)

zaloguj się by móc komentować

zaloguj się by móc komentować