-

ewaryst-fedorowicz : Reklamiarz sum! Po 20 latach marketingu komercyjnego w marketingu politycznym robię. Bloguję bo lubię.

Czy Bruksela udzieli PRL-bis bratniej pomocy?

Media poinformowały, że Bruksela wysłała list do Warszawy.

W liście tym ponoć grzecznie prosi, żeby ta ustawa, w której nadzwyczajna sitwa w togach zostaje wzięta za buzię przez ferajnę w garniakach, została odłożona na półkę.

Niedawne doświadczenia uczą, że gdy list pisze Waszyngton albo Tel-Aviv, to naszym, Nowogrodzkim gierojom miękną kolana w trybie natychmiastowym.

Równie nieodległe wypadki dowodzą, że gdy dzwoni do męża pani Kornhauser Berlin, to on wraca do pionu, poziomu czy skosu albo innej, dowolnie zaordynowanej przez dzwoniącą pozycji w tri miga, albo i szybciej.

Ludzie dobrze poinformowani twierdzą nawet, że mąż pani Kornhauser na dźwięk tego akurat telefonu zaczyna chodzić po gabinecie w rytm Parademarsch, ale ja tam o muzycznych przyzwyczajeniach centusiów nie dyskutuję.

Natomiast jako człowiek mający do otaczającej (nawet, gdy to otaczanie kończy się ustawieniem tabliczki z napisem wyjścia nie ma!) rzeczywistości stosunek życzliwy, nie przejmuję się zbytnio tym, czy ustawy sądowe napiszą nam fachowcy z zaprzyjaźnionego Mossadu czy równie bratniej BND:

dziadziusiom i tatusiom dzisiejszych za przeproszeniem elit, ustawy pisało bratnie KGB i też wszystko było (jak powiedział Rywin w negocjacjach biznesowych z Michnikiem) koszerne.

***

Prawda jak to prawda, bywa nieprzyjemna, bo podziękować za ten dzisiejszy - proszę wybaczyć właściwą mi precyzję opisu - bajzel sędziowski, PiS może mężowi pani Kornhauser i starszej Romaszewskiej, którzy 18 miesięcy temu zawetowali bardzo dobre ustawy o KRS i Sądzie Najwyższym, a których to ustaw jedyną wadą było to, że ich autorem był Ziobro,czyli „prokurator generalny”.

Starsza pani przejechała się po ustawach Ziobry jak po łysej kobyle:

„ja żyłam w państwie, w którym prokurator miał nieprawdopodobnie silną pozycję, a w zasadzie mógł wszystko i nie chciałabym do takiego państwa wracać"

Symetrystka jedna.

A jak każdy może zobaczyć na dostępnych w sieci nagraniach, mąż pani Kornhauser wetował te bardzo dobre ustawy z osobistą satysfakcją, jak przystało na człowieka, którzy nie może zapomnieć, że w początkach swej politycznej kariery za Zbigniewem Ziobro przysłowiową teczkę nosił.

Po 5 minutach rytualnego, słodkiego pierdzenia, od 6 minuty kawa została położona na ławę:

słowa prokurator generalny mąż pani Kornhauser odmieniał przez wszystkie przypadki, by w 9 minucie 20 sekundach bez żenady wszystko zawetować.

Na koniec obiecał przygotowanie przez siebie lepszych ustaw, z czego rzecz jasna guano wyszło, w rezultacie zdychająca kasta dostała drugie życie i po brutalnym dyktacie Brukseli, wszystko zostało po staremu.

***

Minęło 1,5 roku i zarówno mąż pani Kornhauser jak i starsza Romaszewska wykonali zwrot o 180 stopni i stanęli w awangardzie domagających się zrobienia porządku z nadzwyczajną sitwą w togach i już się na kolejną ustawę najoczywiściej przygotowaną przez sztab Ziobry nie boczą.

Cud? Albo zmiana leków?
Nie wiem, choć jedyne, co mi do głowy przychodzi, to zmiana, ale mądrości etapu:

Ciemny Lud/Suweren (wersja zależna od tego, czy swobodna, nienagrywana rozmowa, czy oficjalny spicz) , żeby nie fikał, musi dostać albo ośmiorniczek - albo igrzysk, bo na propozycję opędzenia go zwykłym chlebem, to środkowy palec gotów pokazać. Rozpuszczony dobrobytem taki!

A że w obliczu spowolnienia (ta nowomowa mnie odmładza o lat 45 najmarniej) ośmiorniczek dla plebsu ewidentnie nie chwatajet, trzeba było jakiś ochłap Ciemnemu/Ludowi/Suwerenowi na odczepnego rzucić.

To i padło na tę sędziowską nadzwyczajną sitwę, bo Matiego walka z pornografią i drogowymi piratami już nikogo nie rajcuje, tak jak nie rajcowało Donkowe zwalczanie dopalaczy i kastrowanie pedofilów.
Ale milutko się słucha , kiedy mąż pani Kornhauser gładko o nadzwyczajnej sitwie w togach szczebiocze:

„Poziom zakłamania tego towarzystwa i jego hipokryzji mnie osłabia”, „przywrócenie w Polsce sprawiedliwości w znaczeniu przywrócenia sprawiedliwych sądów jest bardzo trudne”, ponieważ „stary układ” w sądownictwie „bardzo mocno się trzyma i nie chce pozwolić na to, aby zabrać im przywileje i tę władzę nad ludźmi, do której doszli”.

Ale muszą zrozumieć, że ich praca to także służba dla Rzeczypospolitej i przede wszystkim dla polskich obywateli. I że to jest najważniejsze. I że nie obywatel jest dla sądu, ale sąd jest dla obywatela. I że sędzia służy ludziom i służy Rzeczypospolitej”.

No pisz wymaluj nawrócony na oczywistą oczywistość się znalazł.

***

Moim (i całkowicie niesłusznym) zdaniem, nadzwyczajna sitwa w togach, wyrosła z zarażonego sowieckim parchem, acz nietkniętego po 1989 pnia, zasługuje na wycięcie we wspomniany pień, wykarczowanie i zaoranie, ale na początek dobra i ta dyscyplinarka za jawną grandę.

A swoją drogą, pysznie będzie oglądać, jak mąż pani Kornhauser będzie podpisywał bez marudzenia ustawę kagańcową,  czy jak ją tam zwą, bo maj za pasem i weto mogłoby odesłać go na wczesną emeryturę.

W tym czasie Ziobro się będzie z satysfakcją tej wymuszonej wolcie swego byłego podwładnego przyglądał.

Jeśli zaś Bruksela zdecyduje się na udzielenie tytułowej bratniej pomocy, to do mojego wymarzonego Polexitu już tylko nomen omen - rzut kamieniem, a po takiej pseudo-zimie, jaka za oknem, lato może być ekstremalnie gorące.

https://tvn24.pl/wiadomosci-z-kraju,3/zofia-romaszewska-miala-przekonac-prezydenta-dwa-weta-dudy,759346.html

https://www.youtube.com/watch?v=6R-zLcgbdl8

 tagi: prawo i sprawiedliwość  zbigniew ziobro  polexit  mąż pani kornhauser  ustawa sądowa  nadzwyczajna sitwa w togach 

ewaryst-fedorowicz
20 grudnia 2019 21:52
16     1899    5 zaloguj sie by polubić
komentarze:
klon @ewaryst-fedorowicz
20 grudnia 2019 22:07

", to do mojego wymarzonego Polexitu już tylko nomen omen - rzut kamieniem,"

Ech Polexit.....Też bym chciał, jednak sądzę że kamieni szybciej braknie w kamieniołomie niźli Bruksela zrezygnuje z "pomocy" we wszelkiej możliwej pomocy.

zaloguj się by móc komentować

porfirogeneta @ewaryst-fedorowicz
20 grudnia 2019 22:15

"Chemiczna kastracja pedofili"; przejeżdzałem przedwczoraj koło krakowskiego "sądu" było z 10ciu starych dziadów i mieli dwa transparenty.

Ta polędwica jak się ją podwędzi to aby nie sucha? Szynki, boczki i balerony mi wychodzą, a za polędwice i sało się jeszcze nie brałem..

zaloguj się by móc komentować

Paris @ewaryst-fedorowicz
20 grudnia 2019 23:47

Nie slyszalam...

... zeby te zdegenerowane  STARE  KNURY  BRUKSELSKIE  "zaoferowaly pomoc"  temu  slupowi  Macron'owi...

... a na wiosne przyjdzie czas zrobic porzadek  z  "kasta  lekarska",  bo to co teraz odstawiaja  te bezkarne ryje,  jak rujnuja zdrowie ludziom - to przechodzi ludzkie pojecie  !!!

 

zaloguj się by móc komentować

smieciu @ewaryst-fedorowicz
21 grudnia 2019 10:36

Ech, lubię te teksty czytać :)

Faktycznie, trudno stwierdzić czy za tą obecną ustawą sądową stoi coś więcej niż bicie piany. Wkroczyli przecież już Gowinowcy ze swoimi poprawkami. Są za. Duda, jest za. Zatem?

Znów mamy ten sam teatr. Znów opozycja pieje i się śmieje. Zamiast kłaść się w swoich futrach pod Sejmem, tym razem zorganizowali demonstracje. By lud wierzył że PiS walczy. Z przerażoną sitwą.

Być może nawet ta obecna ustawa ma jakiś cel. Prosty. Czyli niech patologia sądowa służy nam. A nie im. Albo raczej niech ta patologia TEŻ nam służy. Nie tylko im. I tyle. Żeby zrobić więcej trzeba by spalić sądy ze wszystkimi prawnikiami i prawem na dokładkę. A tego przecież nikt by nie chciał...

Tak więc te wszystkie chore sądowe ustawki, interpretacje według własnego widzimisię wciąż będą aktualne. Tyle tylko że sędziowie będą musieli pamiętać że od czasu do czasu pojawią się nowi swoi, którzy zyskają prawa takie jakie dotąd mieli tylko tamci. I nastąpi zgoda. Do starej elity dpuszczone zostanie trochę nowej krwi.

Odnośnie zaś Polexitu... Nie wiem kto miałby być jego autorem. Ja tam uwielbiam patrzyć jak jakiś dziennikarz podrzuci ten temat politykowi PiS. Ostatnio miałem takie, typowe przedstawienie. Akurat ojciec oglądał TVP info i jakiś senator wypowiadał się w sprawie ustawy sądowniczej. Jakie to zdegenerowane jest to środowisko i jak ważna jest ta sprawa. W pewnym monecie zeszło na Brukselę i z tego powodu kwestię Polexitu. I wtedy, jak zawsze, następuje to cudowne rozpłaszczenie się: Polexit? Ten kto podejmuje tą kwestię jest świętokradcą! W PiSie nikt nawet nie tylko o tym nie rozmawia ale nawet nie myśli. Jak wyraźnie i dobitnie stwierdza senator. Może Bruksela pluć, rozkazywać, sprowadzać ich nieustannie do parteru. Ale PiS jest twardy i nie ustąpi. Nie wyjdzie z UE. Więcej. Sama myśl o tym jest bluźnierstwem... Naprawdę lubię to oglądać. Zawsze wygląda tak samo. Ta kwestia nie podlega żadnej dyskusji więc w naszej polityce nie istnieje i nie zaistnieje. A stąd w świadomości Polaka. Czyli. Nie nastąpi nigdy.

 

zaloguj się by móc komentować

ewaryst-fedorowicz @klon 20 grudnia 2019 22:07
21 grudnia 2019 16:07

@klon
IMO paradoksalnie tak naprawdę to wszystko zależy od jankesów: jeśli zechcą zaszkodzić UE=Berlinowi, to Polexit będzie (co potem, to inna sprawa, ale gorzej nie będzie).
Ale jeśli UE=Berlin im dobrze zapłaci, to nas sprzedadzą jak np Kurdów.

Takie życie.

zaloguj się by móc komentować

ewaryst-fedorowicz @porfirogeneta 20 grudnia 2019 22:15
21 grudnia 2019 16:11

@porfirogeneta

polędwiczka (nie polędwica - bo nie mówimy o wędzonym schabie) jest najdelikatniejsza, ale ja jej, jako  jedynej, nie parzę po wędzeniu.
Jeśli rura do komory jest wystarczająco długa, to dym szczególnie zimą, się chłodzi i po uwędzeniu polędwiczka  jest wręcz soczysta .

A Ziobro wiedział, kiedy uderzyć w PADa.

zaloguj się by móc komentować

Morsik @smieciu 21 grudnia 2019 10:36
21 grudnia 2019 16:14

Polexitu nie ma z kim zrobić, bo co ze sobą zrobią "dezerterzy" myjący w UE garnki? Mnie się spodobało tuskowe "wypierpol". Ot, takie marzenie, że w końcu Nowa EuroKomuna wykopie Polskę z tego sowieckiego raju... Tylko jak na to zareagowaliby Polaczkowie, którzy nie potrafią żyć bez Pana?

zaloguj się by móc komentować

ewaryst-fedorowicz @Paris 20 grudnia 2019 23:47
21 grudnia 2019 17:21

@Paris

Zawsze sądziłem, że najłatwiej się dobrać do kasty lekarskiej - ale teraz widzę, że dużo łatwiej do sędziów.
Bo bez sitwy w togach mozna żyć - a bez tej w kitlach, nie bardzo :-D
A na "te zdegenerowane  STARE  KNURY  BRUKSELSKIE  " , to tylko ASF, tylko :-D

zaloguj się by móc komentować

ewaryst-fedorowicz @smieciu 21 grudnia 2019 10:36
21 grudnia 2019 17:29

@smieciu

" Być może nawet ta obecna ustawa ma jakiś cel. Prosty. Czyli niech patologia sądowa służy nam. A nie im. Albo raczej niech ta patologia TEŻ nam służy. Nie tylko im. I tyle. "

Pełna zgoda: powtarzam od dawna, toteż kolejny raz zacytuję: "oni wszyscy, to jedna, owszem - troszkę pokłócona o podział urodzinowego tortu na bibie u Cioci Magdalenki , rodzina".

Nikt przytomny nie uwierzy w bajkę, że w przysłowiowej (i realnej) Magdalence nie było "samych swoich".

I wszystko byłoby cacy, gdyby nie bezsensowne złamanie zasady o niekopaniu się po kostkach.

A Polexit , jak napisałem wyżej, zależy od jankesów (i od Boga, który jednak jest ponad jankesami)

zaloguj się by móc komentować

Paris @ewaryst-fedorowicz 21 grudnia 2019 17:21
21 grudnia 2019 19:29

Te  coraz bezczelniejsze lekarzyny...

... to tez "panstwo w panstwie"... wiem co pisze,  siostra jest w trakcie leczenia zlamania nadgarstka juz prawie 9 miesiac - i prosze sobie wyobrazic, ze konca nie widac.  Zachowanie jak i "kompetencje" tej bandy - to naprawde  HORRENDUM  !!!... w szpitalu zachodnim, w Grodzisku Mazowieckim - jak na ironie - im.  JP2.   Takiego jawnego olewania pacjenta... i bezkarnosci - to jeszcze nie bylo.

 

A gdzie tam  ASF  na tych  BRUKSELSKICH  DEBILI...  Hitler to by im od razu CYKLON  zaaplikowal... a tu w naszej Ojczyznie te nasze  rzadowe barany tak strasznie  pSZejmujo sie to bando...

... zabic ich wszystkich smiechem  !!!

zaloguj się by móc komentować

Paris @ewaryst-fedorowicz 21 grudnia 2019 17:29
21 grudnia 2019 19:33

Tak jest...

... to jedna pomagdalenkowa RODZINA  !!!

Dal  Bog  "trudny"  brexit - da i  POLEXIT... nie ma innej opcji.  Im szybciej z tego  bagna i szamba wyjdziemy - tym lepiej... zreszta to i tak  SIE  JUZ  DZIEJE  !!!

zaloguj się by móc komentować

porfirogeneta @ewaryst-fedorowicz 21 grudnia 2019 16:11
21 grudnia 2019 22:09

Ziobro i PAD to stary związek, krakowskie wiewórki gadają, pewnie niesłusznie, że to Ziobro Dudę do PiS przyprowadził. Ale to tylko wiewiórki.

Nie lepiej to polędwiczkę udusić z grzybami?

zaloguj się by móc komentować

ewaryst-fedorowicz @porfirogeneta 21 grudnia 2019 22:09
21 grudnia 2019 22:20

Wiewórki to bystrzaki - a ja lubię wędzić :-)

zaloguj się by móc komentować

porfirogeneta @ewaryst-fedorowicz
21 grudnia 2019 22:34

Też lubię, ale wędzone polędwiczki to coś czego jeszcze nie próbowałem, w Krakowie byś pan sobie nie powędził wczoraj w MPK-TV puszczali spota; "Widzisz dym z komina? Zadzwoń nr ..."

zaloguj się by móc komentować

smieciu @ewaryst-fedorowicz
21 grudnia 2019 22:43

Masakra. To naprawdę jest mocne.

Donald ​Tusk: Jarosław Kaczyński cynicznie wykorzystał katastrofę smoleńską.

"Prezes PiS Jarosław Kaczyński jest autorem kłamstwa smoleńskiego, które zrujnowało polską wspólnotę"

"On jest autorem i promotorem kłamstwa największego, które zrujnowało polską wspólnotę, i myślę tu o kłamstwie smoleńskim"

"Jarosław Kaczyński - uważam, że absolutnie cynicznie - wykorzystał katastrofę smoleńską do niezwykle ostrego podziału" - podkreślił. "Też wiem dlaczego, bo jest pewien typ polityków - on nie jest tu wyjątkiem - którzy wygrywają wtedy, kiedy agresja, nienawiść i podział są górą" - przekonywał.

Według Tuska, prezes PiS dobrze się w tym czuje i "to jest jego żywioł". "Niektórzy może mu zazdroszczą - ja nie - tej umiejętności" - dodał. Były premier ocenił, że Kaczyński "zawsze, a po Smoleńsku z wyjątkową intensywnością podsycał tę wzajemną niechęć do granic nienawiści".

Zaczyna się większa zabawa czy PiS i Kaczyński to łyknie i za 3 tyg. wszyscy o tym zapomną? Ciekawe że Tusk sam poruszył kwestię, której powinien unikać i o której wygodnie wszyscy zapomnieli. Mi to się podoba. Teatr absurdu zyskuje nowy poziom! Naprawdę cyrkowe są te zamiany ról. Tusk - prawdziwy mąż stanu zarzucający Kłamstwo Smoleńskie! I słusznie. Bo dlaczego nie kopnąć pare razy w tyłek potulnego pieska. W końcu sam się o to prosi.

 

zaloguj się by móc komentować

Paris @smieciu 21 grudnia 2019 22:43
21 grudnia 2019 23:21

Napisze...

... ze to jest nawet bardzo mocne... wrecz skandaliczne  !!!

Ta niemiecka MENDA, ten caly tusk jest bezgranicznie bezczelny i zuchwaly,  ale moze JK za to tylko podziekowac tym "grajcarom PiS'owskim"  i  narracji  - dzisiaj bajkopisarza - Sakiewicza i calego tamtego siola "wyjasniaczy" tego zamachu... poczawszy od pana Macierewicza,  tych calych miesiecznic, w wyniku czego przewalone zostalo kupe kasy na te dete filmy roznych lichockich, dluzewskich czy niezyjacego juz Krauze...  az dziw bierze, ze Sakiewicz w "nagrode" nie wyladowal w lawie sejmowej, ale  on inna "role odgrywa".

Jakkolwiek nie wierze w zadne "wyjasnienie" tego zamachu, a juz o pociagnieciu do odpowiedzialnosci niektorych tylko urzedasow - to nawet mowy nie ma - niemniej jednak slowa wypowiedziane przez tego niemieckiego  ZDRAJCE  sa naprawde  skandaliczne  !!! 

zaloguj się by móc komentować

zaloguj się by móc komentować