-

ewaryst-fedorowicz : Reklamiarz sum! Po 20 latach marketingu komercyjnego w marketingu politycznym robię. Bloguję bo lubię.

Czym Kura mężowi pani Kornhauser zawinił?

Spięta twarz bankstera i jeszcze bardziej rozmamłani niż zwykle czynownicy medialni Witia i Krzychu, stanowiły urocze tło dla bajania MPK (męża pani Kornhauser) o tym, że mu najbardziej na ośrodkach regionalnych TVP, zaniedbanych rzekomo przez Kurę zależy.

A moim (i rzecz jasna niesłusznym) zdaniem, wina Kury, i to wina nie do wybaczenia, polega na tym, że wykazał się w kwestii ośrodków regionalnych TVP nadaktywnością, w wyniku której przed szereg wyszedł:

otóż utworzył TVP Wilno, a w dodatku przeprowadził stamtąd transmisję kolęd (po polsku do tego, o zgrozo, śpiewanych!).

***

Wilno, jak każdy, kto nie z PiSu rozumie, jest pod wyłączną kuratelą niemiecką.
Tak kiedyś było (potem nie było) i znów jest i trwa mać (to nie ja - to Pawlak).

Dlatego takie numery, jak ten wycięty przez Kurę, nie uchodzą ani uwadze, ani tym bardziej płazem.

A to ośrodek prezydencki jest tym ośrodkiem, który cieszy się w kwestiach polityki zagranicznej zaufaniem Niemiec, o czym świadczy informacja Wprost, że w trakcie słynnej rozmowy telefonicznej (dyscyplinującej?) z 18 lipca 2017, Frau Merkel zwróciła się w sprawie niedobrych ustaw sądowych do MPK, a nie do ówczesnej premier Szydło (tej, co to flagę BundesUE kazała z sali konferencyjnej KPRM ten teges).
 

Zaufanie to musi być niemal pełne, bo rzecznik rządu RFN Seibert nie zdradził z czyjej inicjatywy doszło do wspomnianej rozmowy telefonicznej Frau Merkel z MPK.

Steffen Seibert zdradził natomiast (tak na wszelki wypadek), „że niemiecki rząd uznaje za słuszne i konieczne, by Komisja Europejska prowadząc rozmowy z Polską uwzględniała także zagadnienia dotyczące podstaw ustrojowych kraju.

Przypomniał, że już podczas kwietniowego spotkania Angeli Merkel z Beatą Szydło kanclerz Niemiec przypomniała polskiej premier, że „z czasów Solidarności wiemy, jak istotny jest pluralizm w społeczeństwie, wolne media i wolny wymiar sprawiedliwości, ponieważ w tamtych czasach tego brakowało”.

Cóż, nic dziwnego: troskliwość niemiecka jest nadwiślańskim untermensch'om doskonale znana.


Seibert, pytany o to, dlaczego kanclerz Niemiec rozmawiała z polskim prezydentem, a nie z premier, stwierdził, że to właśnie prezydent odgrywa rolę w kształtowaniu polskiej polityki zagranicznej a Merkel nie raz w przeszłości już z nim rozmawiała.

Hm... to chyba nie do końca tak, jak nadwiślańskie prawo stanowi?

Najsłodsze jest to, że niejaki Szczerski po tej rozmowie doznał zaniku pamięci i zapomniał o tych przedyskutowanych z Frau Merkel nieprawidłowych sądowych ustawach Ciemnego Ludu/Suwerena (wersja zależna od tego, czy swobodna, nienagrywana rozmowa, czy oficjalny spicz) poinformować:

We wtorek Kancelaria Prezydenta poinformowała, że Andrzej Duda odbył 45-minutową rozmowę telefoniczną z kanclerz Niemiec Angelą Merkel. Podawano, że wśród tematów rozmów przywódców był szczyt Trójmorza w Warszawie i G20 w Hamburgu oraz ustalenia podczas wizyt z Donaldem Trumpem.

***
 

Tydzień później (24 lipca 2017) MPK zawetował obie ustawy sądowe, czyniąc to we właściwym sobie (choć usilnie maskowanym) agresywnym stylu.

Wsparł się przy tym starszą Romaszewską.

Czy tym razem w rozgrywce kursko-wileńskiej MPK działał wg słusznych wskazówek swej doradczyni?
Nie wiem – nie jestem Szczerskim, choć warto przypomnieć, że Romaszewska młodsza realizuje bardzo interesujący, międzynarodowy projekt na odcinku białoruskim, który moim (i całkowicie niesłusznym) zdaniem, tak się ma do polskiej racji stanu, jak ja do PiSu.

Tak czy inaczej, w Berlinie (i w Londynie, i w Londynie), kto trzeba może sobie po odstrzeleniu Kury strzelić sznapsa (albo łyskacza).

Czego brakuje nam do pełni szczęścia?

A tego, żeby Romaszewska młodsza, która już raz prezesem TVP zostać chciała i została wyprzedzona przez Kurę, teraz zastąpiła niesfornego Jacka na tym prestiżowym stołku.

https://www.wprost.pl/kraj/10066038/Ten-temat-rozmowy-Merkel-z-Duda-Kancelaria-Prezydenta-przemilczala-Ujawnil-go-rzecznik-rzadu.html

https://www.polsatnews.pl/wiadomosc/2016-10-07/konkurs-na-prezesa-tvp-rada-mediow-narodowych-przesluchala-kurskiego-i-romaszewska-guzy/

 tagi: andrzej duda  tvp  jacek kurski  mąż pani kornhauser  mpk  tvp wilno  angela merkel  bundesue 

ewaryst-fedorowicz
7 marca 2020 21:43
44     3511    7 zaloguj sie by polubić
komentarze:
Nieobyty @ewaryst-fedorowicz
7 marca 2020 23:06

Kura nie tylko Berlin wkurzał.

Amerykańska stacja TVN dostawała  bęcki w ogladalności a Nielsen [amerykanska firma badawcza] zmuszana była do weryfikacji swoich wyników a to ona trzęsła  na skromnym panelu badawczego  wyceną rynku reklamy telewizyjnej.

Dobrze to podsumował Karnowski - Kura był dobry w te klocki. Czym Kura mężowi pani Kornhauser zawinił? Czego przykładem to wygrana wojna programów śniadaniowych czy za tanie pieniądze [tureckie seriael stare formaty teleturniejów] zapewnienie oglądalności. 

Nawet toporna propaganda w programach informacyjnych zmuszała przeciwnka do takiej samej niskiej  propagandy. 

Jeżeli 2 msc. przed wyborami wywala sie szefa telewizji to kto da osłonę medialną w TVP - tam na Woronicza już zaczyna się wojna koteri z sobą i czekanie  na nowego szefa i nie maja czasu na wsparacie Dudy.

Gdyby Kura został tymczasowym p.o. prezesa do konca kampani to by oznaczłą że to tylko manewr a tak kto go zastąpi - ot casting na ogiera w stadzie wałachów.

Duda - pytanie co lepsze jawny wróg Polski na urzedzie w pałacu czy Adrian który w kluczowym momencie zdradzi.

Nie robię w rynku mediów a Kura za to jak dowalał TVN i przemondrzałym z Nilesena to cieszyło.

Miał Kura też bardzo dużo za oszywą ale na czas wojneny był jak złoto [ot program KASTA tanie to i skuteczne czy zapowiedziany film Latkowskiego o pedofilach].  Kto teraz symetrysta od Gowina czy Czabański.

TV Wilno - to jeden z wielu kamyczków - a Adrian jak zwykle koncertowo dał ciała - veta jak z ustawą o sedziach nie mógł bo jeszcze jest czas i Szydło w rezerwie to wymusił dymisję Kury.  Ot upadek Nowgordzkiej od czasów Banasia przyspiesza - i w sumie dobrze będzie Kidawa prezydentem to ambasador Moszbachor bedzie miała robotę by wpływy Berlina znosić a nie szukać u nas środków za mienie bezspadkowe. 

zaloguj się by móc komentować

Mister @ewaryst-fedorowicz
8 marca 2020 05:22

Cytat: A to ośrodek prezydencki jest tym ośrodkiem, który cieszy się w kwestiach polityki zagranicznej zaufaniem Niemiec...

Tak sobie mysle czy w takim razie sa dwa osrodki w kwestiach polityki zagranicznej czy ta sama osoba MPK jest tak wspaniala ze wykonuje tez polecenia innych wplywowych w RP. Moim zdaniem bardzo ciekawa rozmowa w mediach narodowych z K. Treter-Sierpinska .Tytul wywiadu : Szok ! Norwegowie placa Zydom za dostep do polskiego rynku. 

Chodzi o to ze Norwegowie dofinasowali Muzeum Polin 42-ma milionami w zamian wlasnie pomocy w dostepie do tego rynku. Jak ktos chce wysluchac na jakiej zasadzie to dziala to tutaj jest link: https://youtu.be/ngGyQiBWP9E

Mniej odporni na ogladanie moga wysluchac watek w tej sprawie od 8-mej minuty .

zaloguj się by móc komentować

ewaryst-fedorowicz @Nieobyty 7 marca 2020 23:06
8 marca 2020 08:41

@Nieobyty
 

 

Słupki/oglądalność to rzecz jasna kasa idąca do nas lub do innych, ale to kwestie natury (jednak) mikro.

Wejście z TVP WILNO to jest ruch natury strategicznej, a to oznacza, przejście cienkiej, czerwonej linii z napisem VERBOTEN!

Tym bardziej, ze jeszcze by się Kurze zachciało wykasować Biełsat i zstąpić go np TVP Grodno (u Pana Prezydenta Łukaszenki wszystko jest do wynegocjowania, tylko trzeba negocjować),

Już Waszczu próbował wyciąć Biełsat i dopiero po kontrataku Familii – padł.

Mnie jednak zastanawia, jakie trzymanie jest w zaprzyjaźnionych stolicach na Kniazia Nowogrodzkiego, skoro przed tą szantażową hucpą MPK ustapił gładko?

I jeszcze go stręczy ”bardzo dobrego mamy prezydenta”

Jestesmy dorośli i nie będziemy się bujać, że nie rozumiemy, iż do Magdalenki odźwierny Kiszczak wpuścił kogokolwiek, kto obu układającym się ambasadom nie dawał rekojmi stosownego performowania w każdej sytuacji.

P.O. Kurski byłby manewrem doskonałym, ale poczekamy do poniedziałku.
Zaś modelowa "dziunia" na prezydenturze, to byłoby cudne doswiadczenie = dowód ostatecznej, zdemaskowanej degrengolady PRL-bis

zaloguj się by móc komentować

Mk89 @ewaryst-fedorowicz
8 marca 2020 09:30

Już wczoraj w TVP na jedynce lub dwójce w porze filmowej był film Psy 2 . Filmy Pasikowskiego o psach są odpowiednikiem 4 pancernych w PRL-u. Dzisiaj będzie o tej samej porze film Słuzby Specjalne . To chyba w tym filmie rządy PIS-u są pokazane jako tyrania świra Macierewicza. Utrata władzy Kurskiego nastąpiła znacznie szybciej niz wynikałoby to z procedur.  Rzeczywiście zaczyna powoli zarysowywać się szansa na niemozliwe , czyli przejechanie przez Andrzeja Dudę po pijanemu zakonnicy na pasach przy czerwonym świetle.

zaloguj się by móc komentować

Mk89 @Mk89 8 marca 2020 09:30
8 marca 2020 09:38

Akurat zgoda Kaczyńskiego na spuszczenie z wodą Dudy niekoniecznie musi świadczyć o zagranicznym supertrzymaniu na niego. Z jego punktu widzenia  przy przegranej Dudy nie trzeba będzie tłumaczyć , dlaczego kandydat PIS-u nagle  przeszedł do antyPIS-u

zaloguj się by móc komentować

tomciob @ewaryst-fedorowicz
8 marca 2020 09:39

Witam.

Jak dla mnie po tym tzw. odwołaniu Kurskiego, bo chyba jeszcze oficjalnej i ostatecznej dymisji to nie ma, tego dobrozmianowego Kurskiego, bo pamiętajmy że ma brata w "opcji przeciwnej," pańskie pisanie nabrało właściwego sensu.  Przy czym myślę o sensie nie tyle kontestacji tzw. "dobrej zmiany" ile demaskacji mechanizmów jej działania. W tym przypadku mamy kolejny dowód na to, że to raczej: obwoźny cyrk na kołach dla widowni. Kto bowiem "pro forma" odwołuje prezesa TVP? Rada Mediów Narodowych. A czyim ona jest tworem? Prawa i Sprawiedliwości. A po co została stworzona? Aby ominąć KRRiT. No i okazuje się, że korespondencyjnie owa "pisowska" RMN może sobie, jak gdyby nigdy nic, odwołać prezesa TVP. A tu cyrkowy taniec na linie prominentnego działacza PiS próbującego wytłumaczyć tę szopkę:

https://wpolityce.pl/m/polityka/490122-terlecki-jacek-kurski-jest-moralnym-zwyciezca

Moralne zwycięstwo. Niezłe jaja. Dodał bym moralne zwycięstwo korespondencyjnej dobrej zmiany.

Pozdrawiam

zaloguj się by móc komentować

genezy @ewaryst-fedorowicz
8 marca 2020 09:39

Toyah zatem będzie stał na baczność przed telewizorem już permanentnie, wedle tej Romaszewskiej znaczy.

zaloguj się by móc komentować

genezy @ewaryst-fedorowicz
8 marca 2020 09:45

A mnie poziom kurskiej telewizji przeszkadzał z powodu żerowania na niskich instynktach poprzez ich zaniżanie.

zaloguj się by móc komentować

ewaryst-fedorowicz @Mister 8 marca 2020 05:22
8 marca 2020 10:24

@Mister

mechanizm kształtowania "elit" PRL-bis opisałem w tekście http://ewaryst-fedorowicz.szkolanawigatorow.pl/szkoa-liderow-cioci-magdalenki  i wszystko co tam napisałem podtrzymuję

zaloguj się by móc komentować

ewaryst-fedorowicz @genezy 8 marca 2020 09:39
8 marca 2020 10:27

@genezy

Mnie Toyah i to co robi on robi nie interesuje.
 

zaloguj się by móc komentować

ewaryst-fedorowicz @tomciob 8 marca 2020 09:39
8 marca 2020 10:34

@tomciob

"obwoźny cyrk" - jak raz pasuje do MPK, ktory w każdym "objechanym" mieście opowiada dokładnie to samo.

Mam od kilku dni gotowy szkic tekstu "MPK - człowiek jednego przemówienia" i wciąż nie mam czasu, by go dokończyć.
Na tym też  polega przewaga tych dobrozmianowych pieczeniarzy, że oni wolnego czasu mają w (...).

Powtarzam: w tekście http://ewaryst-fedorowicz.szkolanawigatorow.pl/szkoa-liderow-cioci-magdalenki opisałem to, co sądzę o dzisiejszych "elitach", ich proweniencji i obowiązkach słuzbowych.

Kto nie chce, niech nie wierzy, mnie tam ganc pomada

zaloguj się by móc komentować

ewaryst-fedorowicz @genezy 8 marca 2020 09:45
8 marca 2020 10:37

@genezy

I miał prawo, co nie zmienia faktu, że ten cwaniak był skuteczny = znał się na fachu.
Mnie nie skusił - Pana pewnie też nie, ale znaczny % wyborców - owszem.

A z TVP Wilno myk doskonały, ale jak widać - Verboten!

zaloguj się by móc komentować

ewaryst-fedorowicz @Mk89 8 marca 2020 09:38
8 marca 2020 10:42

@Mk89

No to konkret: chce JK wygrać wybory czy nie?
Przeciez konsekwencje wygranej Kidały są jasne: wycinka całości PiSu z posad (owszem, JK zostanie, Ciocia Magdalenka ruszyć nie da)

 

zaloguj się by móc komentować

Mk89 @ewaryst-fedorowicz 8 marca 2020 10:42
8 marca 2020 10:54

Tu chyba bardziej chodzi o to , co mu wolno , a nie ,czego chce. Te wycinki jakos nigdy nie następuja ani w jedna ani w druga strone. Kidawa to jest raczej zgoda na podział Polski na Wschód i Zachód . Via Carpatia i Via Baltica mają być stosem pacierzowym nowego organizmu powstałego z połączenia polskiego Wschodu  z zachodnią połową Ukrainy. Najlepszy dla tego organizmu byłby port na Litwie , ale tutaj obecność niemieckeij dywizji trochę sprawę komplikuje.

zaloguj się by móc komentować

Mk89 @Mk89 8 marca 2020 10:54
8 marca 2020 11:08

W obecnej sytuacji ujawnia sie jakies nadzwyczajne trzymanie na Andrzeja Dudę , którego przeraża wizja ponownego wyboru. Mozna oczywiście przyjąć , że Duda jest głuptasem  nierozumiejącym , co właściwie robi. Niektóre jego wypowiedzi moga ten wariant potwierdzać

zaloguj się by móc komentować

genezy @ewaryst-fedorowicz 8 marca 2020 10:37
8 marca 2020 11:49

Miał zielone światło od JK tylko jest pytanie: czy ogłupianie ludzi to droga do sukcesu, czy raczej jest to droga na zatracenie? Do sukcesy socjalistów- tak, na pewien okres napewno. Ale przecież w niewiele dłuższej perspektywie prowadzi to ludzi do katastrofy o jakiej nie śnił sobie nawet wielki karakan.

zaloguj się by móc komentować

Nieobyty @ewaryst-fedorowicz 8 marca 2020 08:41
8 marca 2020 12:14

TVP Wilno - otwarto we wrześniu 2020, krótki przegląd ostatnich wydań - młody dynamiczny zespół pełen zapału.  

Czyli po pół roku sprawdza się przepowiednia z 03-2019  ruskiego  ekspert ze Sputnika -

... Wraz z pojawieniem się telewizji w rękach mniejszości polskiej pojawia się więcej narzędzi ideologicznej konfrontacji wewnątrz Litwy. Miał litewski Polak pałkę, którą się bronił, a teraz otrzyma stalowy miecz...

https://pl.sputniknews.com/opinie/2019032910128115-Sputnik-tvp-wilno-polska-machina-propagandowa-andriej-wypolzow/

Daj Boże by co do słowa spełniły się słowa Ruska.

W kwesti Biełsatu - to jest agenda medialno-wywiadowcza City of London - tam nawet Berlin jest za krótki - cel jest prosty nie dopuścić do porozumienia Mińska z Warzawą i mieć przegład przez szowinstów Białoruskich w stan Białorusi. Jak mać taka nać - nie wiem co gorsze matka czy córka dla sprawy polskiej - stara pinuje  Adriana a młoda polityki wobec Mińska. 

Mąż Pani Kornhauser - zobaczym kto będzie nowy szefem TVP jak jakieś  ciamaciaramcia to niech Adrian ma winę sam do siebie ze przegraną [choć jego wygrana i tak nie będzie czymś dobrym bo takich szantaży stara Romaszewska mu na pęczki przygotuje]. 

Kniaź nowogrodzkie to genialny strateg który potyka się o sznurówki - jego jedyną kartę czyli Szydło dał sobie jak duren wybić z ręki. Po co kwitami straszyć jak wystarczy sznurówki zawiązać.

"Dziunia" wcale nie jest taka kiepska - czasami jeszcze się jej wymyka tak od serca co myśli [np. o pedałach] tyle lat w takim szambie artystycznym, politycznym  być i jeszcze coś z godności zachować. 

Pani Małgosia miała takie a nie inne środowisko towarzyskie i z tego ciepłą posadę od lat wicemarszałek i większych gaf nie strzelała - ja pomiętam ją z trybuny w Pekinie na obchodach rocznicowych - elegancka dama w poważnym wieku która zachowuje się naturalnie. Wrobili ją w kampanie prezydencką więc w nią weszła i teraz minimalizuje straty dla siebie - ona tego urzędu nie chce ale dobry wynik da jej osłonę na przyszłość.   

Z Komorowskiego nieoczekiwanie wychodził cham i buc a z "dziuni" kindersztuba. 

Jutro ruch propagandowy  Berlina - wyrok TSUE i kto do walki z narracją w TVP stanie jak tu posada nie pewna i włączony autopilot nie wychylać się i czekać na nowego prezesa. 

Ptaszki ćwierkają że to ma być człowiek od Gowina czyżby  dzieci wdowy odbijały telewizję.

zaloguj się by móc komentować

ewaryst-fedorowicz @Nieobyty 8 marca 2020 12:14
8 marca 2020 13:02

@Nieobyty

1. TVP Wilno: " Wraz z pojawieniem się telewizji w rękach mniejszości polskiej pojawia się więcej narzędzi ideologicznej konfrontacji wewnątrz Litwy. Miał litewski Polak pałkę, którą się bronił, a teraz otrzyma stalowy miecz... "

No to teraz się okaże, czy go mu nie zabiorą

2. Biełsat: równo 5 lat temu opublikowałem (jeszcze na blogowisku GaPola)  tekst pt "https://naszeblogi.pl/52731-po-co-polakom-telewizja-bielsat"
w którym wyłożyłem "zasługi" tej telewizji dla polskiej racji stanu.
Dwa  tygodnie poźniej już mnie stamtąd Targalski posunął, przy aplauzie pisowskiej Publiki  - ot, właściwy człowiek na właściwym miejscu.

3. " Kniaź nowogrodzkie to genialny strateg który potyka się o sznurówki - jego jedyną kartę czyli Szydło dał sobie jak duren wybić z ręki. Po co kwitami straszyć jak wystarczy sznurówki zawiązać. "
No to mamy wyłożoną kwestię "trzymania" - pytanie brzmi, kto te sznurówki trzyma.
A Szydło żal.

4. Dziunia: to, że ma ciekawą genealogię, niestety nie gwarantuje choćby elementarnej sprawności intelektualnej.
Owszem, miałem w firmie koleżankę z Moraczewskim i Kadenem-Bandrowskim w "drzewku" genealogicznym - ale to była fenomenalna bystrzacha, stąd mam porównanie.

A że z Bronka wychodził buc, a z Kidawy kindersztuba nie znaczy w realnym świecie nic. No tak to jest.


 

zaloguj się by móc komentować

ewaryst-fedorowicz @genezy 8 marca 2020 11:49
8 marca 2020 13:06

@genezy

Jeszcze raz: ja NIE jestem konsumentem (w sensie - nie należę do targetu) TVP. Mnie ten przekaz wisi niskim kalafiorem (to nie ja  to Bocian).
Na krótką metę (do niewypłacenia jakiejs raty 500+ na przyład) to działa i Kura to gwarantował,  a dłuższa meta NIKOGO z beneficjentów Magdalenki nie interesuje:
motto KAŻDEJ ferajny brzmi: TKM!

zaloguj się by móc komentować

Mk89 @ewaryst-fedorowicz
8 marca 2020 13:08

Wczoraj Kamysz zapowiedział przywrócenie wszystkich uprawnień samorządom .Co to oznacza w przełożeniu na język ludzki ? Jesli ktoś uważa , że dziunia jest lepsza , to ma cos z głową .Chyba nie ma wątpliwości , że program Kamysza jest identyczny z programem dziuni

zaloguj się by móc komentować

ewaryst-fedorowicz @Mk89 8 marca 2020 10:54
8 marca 2020 13:09

@Mk89

Wycinka kiedyś musi nastąpić, bo pewna formuła się zawsze kiedyę wyczerpuje.
Ten teatrzyk już sie opatrzył.
Owszm - kwestia skali, czyli kogo ominie.

A do Kłajpedy to przecie autostradę budujemy.

zaloguj się by móc komentować

Mk89 @Mk89 8 marca 2020 13:08
8 marca 2020 13:15

Może nie dla wszystkich to jest jasne , dlatego wyjasniam ,że Kamysz złożył ofertę , nie nam , rozbicia państwa

zaloguj się by móc komentować

genezy @ewaryst-fedorowicz 8 marca 2020 13:06
8 marca 2020 13:15

Obawiam się, że wszyscy jesteśmy targetem w tym sensie, że wszyscy ponosimy konsekwencje ogłupiania społecznego dokonywanego m.in. przez PiS. Mam znajomego który kiedyś śmiał się z wątpliwych ludzkich wyborów twierdząc: co mnie te głupki obchodzą? Już się nie śmieje rzeczony znajomy. Już nie.

zaloguj się by móc komentować

Mk89 @ewaryst-fedorowicz 8 marca 2020 13:09
8 marca 2020 13:30

To nie moze byc Kłajpeda , ponieważ Kłajpeda nazywa się w innym języku Memel. Jest juz wybudowany terminal gazowy . To będzie ten port

zaloguj się by móc komentować

Nieobyty @ewaryst-fedorowicz 8 marca 2020 13:02
8 marca 2020 14:42

W kwesti TVP Wilno - nie tak łatwo odebrać i też trudno ją przesterować [w kwesti przekazu].  Pruskie sługi z Wilna i Warszawy [ale i durnie z Nowogrodzkiej] za długo ćwiczyły  Polaków z Wileńszczyzny w polityce uległości i to stąd sukces Akcji Wyborczej Polaków na Litwie oraz samorganziacji polskiej społeczności. Sami sobie Litewscy szowinści  wychowali wroga i wkręcil mu ręce w kurek od strzelby. 

Biełsat to jest obca agentura City a Pan sam sie o tym lata tem przekonałeś jakich ma ten twór protektorów. Dziś już można  o tym mówić bo City of London w chodzi jawnie  do Mińska i ochroniarzy Baćki ćwiczą komandosi jej Królweskiej Mości.  

Kto te sznurówki trzyma - Pyta się Pan o splot materiału na sznurówki. Nie zajmuję się kaczologią ale to mozna powiedzieć w tym splocie jest taki misz masz - element towarzyski [czyli różne kółka różancowe]  element obyczajowy czy biznesowy oraz agenturalny [ ot słynne archiwum z donosami i Pani Basia jako sekretarka].  Przy bardzo licznych wpadkach personalnych np. Dorn, Kluzik, Midalski, Kowal - to Nowogrodzka jakoś idzie do przodu choć o jesieni boksuje.   

A w tym kokretnym przypadku sznurówki był zawiązane dawno temu przy pierwszym wiekszym wierzgnięciu Adriana na telefon kanclerz Niemiec. Nie potrzeba zatem dziś czymś straszyć kniazia on wie że Adrian to nie jego pacynka i że ma jeszcze kasę wyłożyć na jego kampanię. Opcja że Adrian przegra jest kusząca ale to nie wzmocni obozu władzy a przyspieszy opcję kolaboracji z nowym patronem. W sumie to już mogła by się ambasador Moszbacher zająć tym by ograniczyć wpływy ludzi Berlina w amerykańskim TVN. Ale mamy  jeszcz 60 dni i przedtawienie się dopiero rozkrecą.

Może usystemtyzujmy pojęcia - Pani Małgosia Kidwa-Błonska to taka Ciotka Klotka - ot coś zapomni, coś przez roztargnienie zgubi ale w grunice rzeczy to raczej nie chce zaszkodzić.   

Nie jest jej rolą bycie intelektualnym tuzem ale empatyczną osobą i tak wygląda jej kariera nie jest to typ karierowicza idącego po trupach. 

Dziunia zaś to inny typ osoby to panienka którą można wychaczyć na imprezie i na twój rachunek wysączy drinla  ale z imperezy wyjdzie z gostkiem z lepszą furą a jeszcze przy poprawianiu makijażu w toalecie zgnoi cię przy reszcie kumpelek.  Ot taki coś jak Mucha i piskliwa Gasiuk.

Kidawę wybrał Schetyna - jej kandydatura miała być nie szkodliwa dla niego ot  Ciotka Klotka wyżej Dudy nie podskoczy a potem się rozliczy z kolegami.  Nie do konca rozczytał że w przyszłym scenariuszu stoi że  jego opcja ma zejść ze sceny a jego samego zastąpi charyzmatyczny Budka.

zaloguj się by móc komentować

genezy @ewaryst-fedorowicz 8 marca 2020 10:27
8 marca 2020 14:59

Permanentne ogłupianie i stosowane przy tym ogłupianiu formy raczej powinny interesować.

zaloguj się by móc komentować

ewaryst-fedorowicz @ewaryst-fedorowicz
8 marca 2020 16:19

@genezy

Toteż pasjami obserwuję wystąpienia Premiera - co ranga, to ranga :-)

zaloguj się by móc komentować

Paris @ewaryst-fedorowicz 8 marca 2020 10:42
8 marca 2020 18:42

Nie wytna, Panie Ewaryscie...

... nie ma takiej opcji... dogadaja sie - tak jak zawsze sie dogadywali... i dalej wspolnie  beda  rozkradac te resztki,  ktore zostaly... dotad dopoki to calkiem  nie pier***nie,  bo i tak to wisi  na slowo  CHonoru  !!!

zaloguj się by móc komentować

Paris @Nieobyty 8 marca 2020 14:42
8 marca 2020 19:23

Z Pana komentarza wynika...

... ze  10  maja  CALY przytomny i myslacy  polski  narod  POWINIEN  ZOSTAC  W  DOMU  !!!

zaloguj się by móc komentować

ewaryst-fedorowicz @Paris 8 marca 2020 18:42
8 marca 2020 19:35

@Paris

Istnieje coś takiego, jak zużycie materiału - nieprzydatny sprzęt się wyrzuca na śmietnik (owszem, teraz jeszcze trzeba posortować, ale na jedno wychodzi).
A jeśli się tu ktoś dogada, to dogadają się między sobą ambasady.

zaloguj się by móc komentować

Nieobyty @Paris 8 marca 2020 19:23
8 marca 2020 20:12

CALY przytomny i myslacy  polski  naród od lat w ramach wyborów nie głosuje  za ale przeciw. 

Zmęczeni jednym sortem łudzimy się że drugi będzie lepszy a nie chcemy tego widzieć że  wydmuszki z danego sortu ustawiają nam obce dwory. 

Trwa kampania i jeszcze sporo zobaczymy - wybór prosty wałach, kobyłka, muł, innochód i oślik oraz kucyk - jest w czym wybierać. 

Pytanie które jest istotne dla wyborów - co jest lepsze powolna  erozja kulturową gdy obóz władzy będzie udawała przywiązania do tradycji czy wymiana tego obozu na ekipą która wyda ostrą walkę tradycji. W tym drugim wariancie jest nikła szansa że wywołana zostanie ostra reakcja zwrotna. 

Na dziś nie wiem jaka odpowiedź jest prawidłowa. 

zaloguj się by móc komentować

Paris @ewaryst-fedorowicz 8 marca 2020 19:35
8 marca 2020 20:14

Ciesze sie, ze...

... wreszcie przyszedl kres  na Kurskiego  !!!

To bylo wielkie  "nieporozumienie"... ten  PiS'owski  "kret"  na stolku prezesa  tvp.  Mam nadzieje, ze jutro wraz z JK  poleci takze cala "ekipa"  od Sakiewicza... solennie na to zapracowala  ta  niewydarzona banda zwyklych  gamoni i darmozjadow... przewalaczy budzetow  i  grant'ciarzy,  od strugania  "narracji"  dla idiotow  !!!

 

Tak...

... material zuzyl sie calkowicie i  bezpowrotnie... i nawet  posortowanie narzedzi   nic nie da.

zaloguj się by móc komentować

Paris @Nieobyty 8 marca 2020 20:12
8 marca 2020 20:29

Wierze, ze...

... moze Pan nie wiedziec,  bo rzeczywiscie sytuacja jest trudna.  Zaprezentowany narodowi  "wybor" -  prosty walach,  kobylka,  mul,  innochod,  oslik,  kucyk -  to  po  31 latach  od  zlodziejskiej  "transformacji"  CHANBA  i  KPINA  z  narodu  !!!

Byc oszukiwanym to jest dramat,  ale jeszcze  oszukiwac sie samemu - to juz istne  kuriozum.  

zaloguj się by móc komentować

cbrengland @Paris 8 marca 2020 20:29
8 marca 2020 20:56

Nawet do końca nie wiem, o co chodzi i o to chodzi ☺. Mam ten komfort, że mogę (zaglądać do Polski) ale wcale nie muszę.

I to, co napisałaś, o tych latach, które minęły, a ktore się nie skończyły, ba, nawet zdaje się zaczyna się nowe rozdanie w rozgrywce i to nie tylko Polski. I ten prezes TVP, zawsze najważniejszy.

Przecież to jest tak chore, że nawet koronawirus tego nie zarazi, a zwłaszcza wiecznego Adama Michnika, bo to jak ten Mickiewicz, zostanie on na wieki "wieszczem", a Gazeta Wyborcza była, jest i będzie witryną Polski w świecie, ostatnio o tym pisałem.

Dopóki Gazeta Wyborcza i tylko będzie będzie mi się pokazywać na tym portalu głównych gazet krajowych z całego świata​​, dopóty dalej już w ogóle nigdzie nie muszę zaglądać w polskich mediach. Będzie "jak jest i jeszcze lepiej".

zaloguj się by móc komentować

ewaryst-fedorowicz @Nieobyty 8 marca 2020 14:42
8 marca 2020 21:59

@Nieobyty

Proponuje Pan: Ciotka Klotka zamiast Dziunia?
OK, może być i tak, mnie to w sumie wszystko jedno, bo rzeczywiście najciekawsze jest tych 70 dni, co przed nami.
Wszystko może w tym czasie ulec przewartościowaniu.

Właśnie się okazuje, że mamy już 11 zakażonych w tym 1, po 70, "w stanie poważnym" - co to znaczy nie muszę tłumaczyć.

Mam nadzieję, że  Bóg po tych krzywych liniach potrafi jednak pisać prosto.

zaloguj się by móc komentować

Paris @cbrengland 8 marca 2020 20:56
8 marca 2020 22:24

Tak...

... 30 lat temu  udalo sie tym  KRETACZOM  dokonac  "nowego rozdania"  pod  przykrywka "solidarnosci"... a  jaki to byl  PRZEKRET  to jeszcze do dzis calkowicie nie odkrylismy,  a z szoku poznawczego to jeszcze dlugo sie nie pozbieramy...

... a  dzis  ta  SAMA  BANDA  SK****SYNOW  szykuje nam  kolejne  "nowe rozdanie",  bo  zlodziejstwo ma puste kieszenie i  FED  nie nadazy z  dodrukiem  pustego pieniadza... i jeszcze  do  tego detego  wirusa sie uciekaja  !!!

 

Zabic  ich  DEBILI  tylko  smiechem. 

zaloguj się by móc komentować

Ogrodnik @Nieobyty 8 marca 2020 20:12
8 marca 2020 22:48

" Na dziśnie wiem jaka odpowiedź jest prawidłowa."

Często o tym myślę. Muzułmanie jako miecz ma degrengoladę? Jako narzędzie? Jedyne skuteczne? Sorki, ale takie "deski ratunku" mnie nachodzą i zaraz odchodzą.

zaloguj się by móc komentować

genezy @ewaryst-fedorowicz 8 marca 2020 21:59
8 marca 2020 22:56

Ten koronawirus zresetuje pisowskie pomysły szybciej niż się komukolwiek wydawało. Pułapka sk..ńskiego rozdawnictwa pieniędzy właśnie się domyka. Ustawa przerzucająca koszty zwolnień wynikających z kwarantanny pracowników na pracodawcę jest już prawem, a to powinno załatwić małe firmy na amen. Gospodarka polska (Polnishe Wirtschaft) dostanie taki stres-test że klękajcie narody. Brak słów na głupotę pisowców, serio. Transport ludności, imprezy masowe, gastronomia- będzie się działo.

zaloguj się by móc komentować

ewaryst-fedorowicz @genezy 8 marca 2020 22:56
9 marca 2020 07:57

@genezy

Nie chciałbym żadnego stresu polskiej gospodarki, bo to jak zwykle uderzy wyłącznie w  klasę średnią, najbardziej znienawidzoną przez socjalistów wszelkiej maści jak swiat długi i szeroki  (choć placącą rachunki za ich socjalistyczne eksperymenty).

Resetu pisowskich  umysłów nie będzie, bo oni mają na legitymacjach partyjnych TKM! i jedyne, na czym im zależy, to mieć gwarancję kolejnych 5 lat koryta, na wzór ich kumpli z PO.

Natomiast tematem mojego tekstu jest to, że Kura jest autorem JEDYNEGO w ciagu 5 lat niczym nieograniczonych rządów PiSu REALNEGO dokonania w bycie, który nie istnieje: "polskiej polityce wschodniej" - otworzył TVP Wilno.

I za to go MPK posunął.

zaloguj się by móc komentować

Nieobyty @Ogrodnik 8 marca 2020 22:48
9 marca 2020 11:16

Ja to widzę inaczej.

W ramach wojny cywilizacyjnej - jaką neobizancjum [cywilizacja śmierci] wytoczyło łacińskiej zaczęto wykorzystywać element cywilizacji islamskie czyli rozproszone zasiedlenia osadnictwem muzułmańskim.

Dla mnie neobizancjum pozwala muzułmanom na ekscesy by wycinać i identyfikować gniazda oporu starej cywilizacji. Przypadek z Berlina gdzie nowa społeczności cywilizacyjna [struktury gejowskie] jest w konflikcie z społecznością muzułmańska – to poletko doświadczalne jak takim konfliktami zarządzać i jak identyfikować elementy sterownicze w społeczności muzułmańskiej.

To co obserwujemy to nie degrengolada a wojna kulturowa. W ramach tej wojny wprowadzane są inne kanony sztuki, etyki i estetyki, prawa,zachowań , obyczaju.

Co może boleć to bezradności w stawianym oporze – ot ideologia LGBT wchodzi w naszą społeczność jak w masło bez oporu. Formacje która nawołują do oporu są groteskowe w formie i nie skuteczne. Nie mamy jako obrońcy starych wartość zaplecza kadrowego i ideowego np. KRK i modernistyczna frakcja Rysia która dominuje i paraliżuje frakcje świętego spokoju.

W kwestii taktycznej - pytanie jest proste co w ramach obrony na froncie wojny kulturowej jest większą wartością - wybranie ludzi do sztabu którzy zawsze na telefon kanclerz w chwili kryzysu dokonają felonii czyli mimo pięknych słów o wartościach sami takie wartość jak honor podepczą czy też z góry zakładać że wróg już penetruje sztab i potrzebna jest samoobrona oraz samoorganizacja. Nie jest też tak że w różnych frakcjach w sztabie nie można wybrać ludzi wartościowych – tych o ile się ujawnią w różnych obozach wycina obca agentura.

MPK i jego zaplecze ma jakość tą szczęśliwą rękę że ludzi wartościowych nie ma.  Kto pamięta tego fircyka generalskiego Kraszewskiego z BBN przez którego nie było w pałacu mianowań na generałów i spadła głowa Macierewicza - jak odszedł ta z powodów osobistych na emeryturę 8 lat przed terminem.

To MPK odpowiada że dekapitację Szydło, Macierewicza a dziś Kurskiego, a w następnej kadencji nikt  jawnie poza w ukryciu przez  kanclerz nie bedzie go kontrolował. Ciotka Klotka czyli Kidawa - ma za to sznurki pacynki widoczne z daleka i się o świat otarła i jak lekarz  Kopcza z wrażenia  spotkania kanclerz nie będzie na czerwonym dywanie plątała. 

zaloguj się by móc komentować

ewaryst-fedorowicz @ewaryst-fedorowicz
10 marca 2020 20:57

@All

życie jest piękne:
Kurski zdązył zablokować  zaufaną męża pani Kornhauser w zarządzie TVP Marzenę Paczuską,  miedzy innymi za "rażące przekroczenie budżetu TV Bielsat za 2019 rok o kwotę około 8,7 mln zł",
a "Paczuską przedstawił w piśmie jako osobę niekompetentną"

Powodzi się  w tym Biełsacie, powodzi... :-D :-D :-D

https://wpolityce.pl/polityka/490448-marzena-paczuska-zawieszona-nowym-prezesem-tvp-m-lopinski
https://www.salon24.pl/newsroom/1025967,kontratak-kurskiego-paczuska-zawieszona-w-zarzadzie-lopinski-bedzie-p-o-prezesa-tvp

 

zaloguj się by móc komentować

Paris @ewaryst-fedorowicz 10 marca 2020 20:57
11 marca 2020 10:12

Licze na to, ze...

... ta  cala  prukfa  Paczuska  zostanie takze pociagnieta  do  odpowiedzialnosci  finansowej... ze nie  skonczy sie to  TYLKO  na "zablokowaniu" jej  !!!   

zaloguj się by móc komentować

porfirogeneta @Paris 11 marca 2020 10:12
11 marca 2020 23:24

Nikt, ale to NIKT nie zostanie pociągnięty do jakiejkolwiek odpowiedzialności, jak już "zdrowo przegnie pałę" to popełni samobójstwo, albo coś w podobie.

zaloguj się by móc komentować

zaloguj się by móc komentować