-

ewaryst-fedorowicz : Reklamiarz sum! Po 20 latach marketingu komercyjnego w marketingu politycznym robię. Bloguję bo lubię.

Dziewice hollywoodzkie i czy Wybieralski sypnie, a Dymek pęknie?

Żarty się skończyły – zaczęły się kraty.
To (prawie) Wieniawa, ale w omawianym przypadku nie czyni to różnicy nie tylko wielkiej, ale żadnej:
i tak i tak gdzieś na końcu schodów albo i za kratą czai się upadek.

Jesteśmy dorośli i czasu nawet na żarty tracić nie będziemy, bo właśnie nadciąga śniegowy Armagedon i za chwilę wszelkie stacje informacyjne zaczną donosić o tysiącach Polaków pozbawionych prądu, toteż już się nie ociągam, bo a nuż i mnie odłączą, to i tłumaczę co i jak.

Skoro odzyskana prokuratura oznajmiła, że się za Wybieralskiego i Dymka weźmie, to znaczy, że się weźmie, a jak się weźmie, to marny ich los.

Ale żeby zrozumieć cały mechanizm zacznijmy ab ovo a właściwie ab knuro, czyli od Weinsteina.

***

Był sobie Weinstein – dobrodziej Hollywoodu, który pomagał młodym i ładnym aktoreczkom zostać aktorkami sławnymi a przynajmniej zamożnymi.

I któregoś pięknego, hollywoodzkiego dnia, pod pięknym kalifornijskim niebem jak nie walnie!

Kilka pan obyczajów surowych oznajmiło, że Weinstein był owszem, dobrodziej, ale życzył sobie za swoje dobrodziejstwa ekwiwalentu.
W naturze.

I Weinstein zamiast wyzwać je od (…) i (…) albo po prostu oznajmić, że na żadne demonstracje nie chodził i świeczek nie palił, najzwyczajniej uszy po sobie położył i na terapię się udał.

Jak to możliwe, że w Hollywood, gdzie wiadomym było od zawsze, którą częścią ciała karierę się robi, co chyba najdosadniej określiła Marilyn Monroe, zapanował wysyp dziewic hollywoodzkich?

Jak to możliwe, ktoś naiwny zapyta, że czołowa postać hollywoodzkiej mafii te swoje wielkie uszy po sobie położyła i ogonek zakręcony (jak knur – to knur, ogonek musowo zakręcony) podwinęła?

No cóż, najwyraźniej hollywoodzka mafia zrozumiała, że ma do czynienia z mafią jeszcze większą i ma do wyboru – kasacja, albo knura dla przykładu i ku przestrodze poświęcić (i nie myślę o pokropieniu wodą święconą, bo knur nie z tych).

Dla wzmocnienia przekazu, paru mniej znaczących (użyjmy terminologii trzodowej) prosiaków też się przyznało i w hollywoodzkim chlewie zapanował porządek – przynajmniej tak to z zewnątrz wygląda.

Taka klasyczna (nomen omen) alternatywa: albo rybka – albo pipka (Bareja).

Jakaż to mafia może być od tej holly… itd. potężniejsza?

No cóż – myślę, że chodzi o amerykańskie bezpieki, których jest ponoć wiele, a co jedna to paskudniejsza.

I te bezpieki chyba jednak zaczęły raportować do POTUS’a, który z kim jak z kim, ale z Hollywoodem to ma na pieńku, i to katowskim, a że taki katowski pieniek wygląda nieestetycznie, toteż Weinstein dostał prikaz (czyli po ichniemu, paradoksalnie order) i zachował się jak powyżej.

***

No to teraz wracamy na nasze podwórko.

Z dwóch pomówionych o zachowania w warszawce uznane za normalne jeden pękł od razu (Wybieralski), a drugi poszedł w zaparte (Dymek).

Obaj jednak wylądują przed obliczem zizu-prokuratury i obaj staną wobec dylematu:

sypać – nie sypać, pęknąć – nie pęknąć.

Owszem, dopiero co za gwałt na tłumaczce nieodzyskany jeszcze sąd wymierzył gwałcicielowi marne dwa lata, ale Mściwy Zbyszek już zapowiedział, że to skoryguje i skoryguje, bo to on chce zostać prezydentem zamiast Adriana, co mu zresztą lat temu 7 (!) przepowiedziałem, a poza tym każdy kto nieuprzedzony przyzna, że sądy odzyskane zostaną niebawem.

Wobec widma odsiadki (a gwałciciele to mają pod celą słodkie życie) nie tacy pękali, że tylko tuzy styropianowej opozycji wspomnę.

Zeznania w stylu: to (nie tylko) ja, ale też… i tu padają nazwiska powszechnie uznane za nietykalne, to materiał dla rządowych mediów bezcenny, zwłaszcza wobec faktu, że zabawa w uszczelnianie skończona i teraz trzeba już na serio za podnoszenie podatków się wziąć, bo czymś za te rakiety i socjal zapłacić trzeba.

Bezcenny tym bardziej, że czerskiści (promuję określenie swojego autorstwa) tak sobie u Władzy nagrabili, że nic, tylko ich kompostować, a po skompostowaniu – zaorać, czemu jako zamiłowany działkowicz przeciwny nie jestem.

***

Na koniec przypomnienie:

gdyby ktoś mi tu margał, że to wszystko nie tak, że po prostu są jeszcze cnotliwe aktorki w Hollywood, to przypomnę, że jak półoficjalnie jest od wielu miesięcy wiadomym, za ujawnieniem taśm Sowy które odgrodziły (tak odgrodziły) od władzy Platformę stoją ci sami, co załatwili Weinsteina.
Bo bajki o kelnerach, to można sobie na regał z Andersenem i Grimmami włożyć.

Ot – transatlantyckie partnerstwo w… pendrajwie.

Kurna, ale (śnieg) sypie…

https://www.salon24.pl/u/ewarystfedorowicz/168237,ziobro-na-prezydenta-okiem-konsumenta

 tagi: gazeta wyborcza  hollywood  harvey weinstein  dziewice hollywoodzkie  wybieralski  ab knuro  czerskiści  dymek  taśmy sowy  potus  wieniawa-długoszowski 

ewaryst-fedorowicz
30 listopada 2017 09:18
19     1480    7 zaloguj sie by polubić
komentarze:
Grzeralts @ewaryst-fedorowicz
30 listopada 2017 09:53

Stare Przymierze niejedno ma imię.

zaloguj się by móc komentować

Maryla-Sztajer @ewaryst-fedorowicz
30 listopada 2017 10:39

:).

Ładnie

.

 

zaloguj się by móc komentować

ewaryst-fedorowicz @ewaryst-fedorowicz
30 listopada 2017 10:45

@Maryla-Sztajer
"rad staratsja!" :-D

zaloguj się by móc komentowaćparasolnikov @ewaryst-fedorowicz
30 listopada 2017 10:59

Holiłud holiłudem ale śnieg jest spoko :)
https://www.youtube.com/watch?v=mN7LW0Y00kE

zaloguj się by móc komentować

A-Tem @ewaryst-fedorowicz
30 listopada 2017 11:10

Późno, ale mocno. To o kelnerach (faktycznie: wojskowy wywiad USA) wyszło na Warszawę tak na drugi dzień, mniej lub więcej o jeden dzień. Warto jednak o tym przypomnieć. Zwłaszcza, gdy tak znamienity to przypomina Autor.

 

Weinsteina najwyraźniej nie trzymają na muszce żadni tryliarderzy, bo o zmianie stosunków własnościowych w tym jego Miramaksie — nie tylko produkującym taśmowo blockbustery ale przede wszystkim dystrybuującym filmy na cały świat — jakoś podejrzanie nie słychać. Czyżby kontrolowanie genetycznych zwolenników morderczego klanu Clintonów *) było ważniejsze od skasowania knura Weinsteina na zarobione milardy i na jego wytwórnio - dystrybucję, znoszącą złote jaja kaczkę, tylko że nie z bajki, a realnie istniejącą i realnie zarabiającą?

 

Byłby to rzadki dotąd przypadek, że biorą pyskaczy (tu: hollywoodzkich) za twarz, ale nie zabierają im majątków.

 

*)

Wiadomości do mnie dotarły, że Bill zdechł już, pokazują sobowtóra. Co o tyle jest lepsze, bo oryginał Billa zawsze jakąś kobietę zgwałcił, przy okazji administrowania USA,, zamordował i spożył. Zrobiono film "Milczenie Owiec" o tych dziewczynach amerykańskich, które nawet wtedy nie protestują, kiedy taki Bill C. je po jednej zabija i (niektóre) zżera do tego.

Może te wiadomości ktoś potwierdzić? Nie chodzi mi o film, to jest pewne, tylko o padłego na AIDS mordercę kobiet, ksywa 'Prezydent Bill Clinton'.

Podróbka/sobowtór Billa C ma być odróżnialny. Aż takim zdolnym nie jestem, bym to potrafił, stąd pytanie, czy kto tutaj podmianki billów śledzi i potrafi coś pewniejszego o tym powiedzieć.

zaloguj się by móc komentować

maria-ciszewska @ewaryst-fedorowicz
30 listopada 2017 11:43

Władza nie wie w co ręce najpierw włożyć. Propagit i sądy - po mojemu dobry wybór.

A śnieg? Zimę panie mamy, to i sypie. A może mamy zimę, bo sypie?

 

zaloguj się by móc komentować

saturn-9 @ewaryst-fedorowicz
30 listopada 2017 12:18

Wiadomości do mnie dotarły, że Bill...

To klasyka dezinformacji. Chopaki futruj nas co im podpadnie a że czasami na kiepskich kwasach jadą to i ostro przerysowują. To taki ichni propagandowy kit powszedni coby przez szpary w systemie nam za dużo światła nie świtało ... Uszczelniacze inaczej :(((

AIDS?!  Ależ to czysty FEAR PORN ! Zamierza kadra oficerska z SN tą nie do końca wyrychtowaną łajbę wmanewrować w intelektualną mieliznę? 

Faktem jest, że ten facio kiepsko wyglądał na ostatnich migawkach w mediach. Ale on ostro na takie wyniki pracował. Znam takich co nie pracowali i też w towarzystwie za nosicieli uchodzili i ciągle wśród żywych. Zagadki życia...  

Dla wyciszenia tematu stary już ale ciągle aktualny - bowiem pierwszego grudnia tuż, tuż - raport po polsku na temat tej metafory ;)

zaloguj się by móc komentować

saturn-9 @saturn-9 30 listopada 2017 12:18
30 listopada 2017 12:20

To do A-Tem'a, semafory  :(((

zaloguj się by móc komentować

ewaryst-fedorowicz @parasolnikov 30 listopada 2017 10:59
30 listopada 2017 15:10

@parasolnikov
Właśnie wróciłem z Targów (Coryllus świadkiem, bom śliczny komiks o Katalonii zakupił), zmoczony na maksa (świadkiem kamera na monitoringu osiedlowym)  :-D
Ale nikt już tak, jak Dean Martin czy Frank Sinatra nie zaśpiewa -  nie ma  bata :-(

zaloguj się by móc komentować

ewaryst-fedorowicz @maria-ciszewska 30 listopada 2017 11:43
30 listopada 2017 15:33

@maria-ciszewska
Władza to wsadza ręce do kieszeni "bogatych" (czyli zarabiających netto 7 tys/mies) rąbiąc ich w rogi ZUSem, "starych warszawian" (kradnąc im rękami Jakiego  ukradzione po raz pierwszy  przez Bieruta kamienice).
Przysłowiowych "kulczyków" Władza nie rusza, co zrozumiałe: wystarczy na Władzę spojrzeć: za chuda jest! ( w uszach).

A zima w porzo :-)

zaloguj się by móc komentować

ewaryst-fedorowicz @A-Tem 30 listopada 2017 11:10
30 listopada 2017 15:35

@A-Tem
IMO kontrola jest efektywniejsza, a zawsze można pójść o krok dalej i skasować zulię :-)

zaloguj się by móc komentować

Rozalia @ewaryst-fedorowicz
30 listopada 2017 16:45

0:22
 
Na lirycznie będziemy witać zimę jak się porządnie rozkręci, z pierwszym śniegiem ten gościu.

 

zaloguj się by móc komentować

kskiba19 @ewaryst-fedorowicz 30 listopada 2017 15:33
30 listopada 2017 18:47

A bo to tylko formalnie do "kulczyków" należy. A realni właściciele są nietykalni. To pewnie dotyczy oligarchów w każdej niby postkomunie.

zaloguj się by móc komentować

ewaryst-fedorowicz @kskiba19 30 listopada 2017 18:47
30 listopada 2017 19:01

@kskiba
to wątek poboczny - mój tekst nie jest o tym.
Ale żeby go definitywnie zakończyć, odpowiem po swojemu, czyli szczerze na maksa:
a g... mnie za przeproszeniem obchodzi, że ktoś jest dla rządu PiSu nietykalny: "albo rybka - albo pipka!"
 

zaloguj się by móc komentowaćGrzeralts @ewaryst-fedorowicz 30 listopada 2017 19:01
1 grudnia 2017 12:13

Są tacy, którzy nietykalni są dla dowolnego rządu. 

zaloguj się by móc komentować

zaloguj się by móc komentować