-

ewaryst-fedorowicz : Reklamiarz sum! Po 20 latach marketingu komercyjnego w marketingu politycznym robię. Bloguję bo lubię.

Erdogan w Warszawie, czyli 4RP mocarstwem regionalnym


10 minut po rozpoczęciu głównego programu formacyjnego (nie, nie informacyjnego a formacyjnego - od formatowania mózgów Publiczności), po tych wszystkich 500+ itp mandatories (guglować sobie proszę), nieco wstydliwie rządowa telewizja pokazała krótką relację z wizyty prezydenta Turcji Erdogana w Warszawie.

Erdogan prowadzi bardzo intensywną politykę zagraniczną, bo jak już pisałem nie tak dawno, ja złożyłem wizytę w Turcji, a dzień po mnie wizytę (5 w tym roku!) i to niższej rangi niż moja, bo roboczą, złożył sam prezydent Putin.

No i kiedy tak nieco zmęczony olinkluzywnym programem swojej wizyty (no ileż w końcu można) włączyłem sobie hotelową TV, na rosyjskich kanałach informacyjnych leciała na żywo konferencja dla mediów prezydentów Putina i Erdogana:

z dzióbków sobie pili, Erdogan do Putina „moj charoszyj drug prezydient Putin”, Putin do Erdogana to samo, tylko bez charoszyj, ale wszystko przed nimi.

I kiedy tak tej konfy słuchałem, zrozumiałem geniusz jankeskiej polityki zagranicznej:

mieli jankesi przez dekady z Sowietami kłopot wielki...
Otoczyli je kordonem sanitarnym pod nazwą NATO, którego to kordonu flankę południową stanowiła Turcja.
 

Ale ile tak można otaczać?!

Dlatego z właściwą sobie finezją wymyślili numer, który dech w piersiach (tą swoją finezją) zapiera.

Ich organizacja charytatywna CIA (nie żadne si-aj-ej, ale CIA – wymowa jak ciamajdy), zorganizowała nieudany pucz, który spowodował, że Erdogan wystraszony opcją wymienienia go na innego ich sukinsyna (© Roosevelt) natychmiast udał się do Putina z gałązką oliwną i worem pokutnym, szmalu pełnym.

W ten sposób południowa flanka NATO z miejsca stała się granicą pokoju, dzięki czemu jedyną flanką tego pokoju niegwarantującą pozostała flanka wschodnia, co i tak jest czystym zyskiem, pytanie tylko – dla kogo.

Różni tacy (znam osobiście jednego, imię takie dziwne ma) coś tam marudzą, że na tej wschodniej flance Polska leży (i kwiczy) ale przecież jak powiedział Polakom Pan Bóg, gdy ten świat tworzył – flanki się nie wybiera, czyli kicha.

Wizyta była relacjonowana dyskretnie i z umiarem, tylko ktoś posługujący się nazwiskiem Sierakowski coś margał, że Erdogan dyktator, że odchodzi od – cytuję „standardów zachodnich”, wsadził 50 tys puczystów do – pardon - pierdla (i to tureckiego, a to jest pierdel specjalnego sortu!) i generalnie Duda go przyjmować nie powinien.

Ja najmocniej przepraszam, ale mieć pretensje do prezydenta Erdogana, że się na CIA ustawce nie poznał, to tylko dla CIA komplement, że perfekcyjni w swej robocie tacy!

Dla mnie najciekawsza jest odpowiedź na pytanie, co skłoniło prezydenta Erdogana do złożenia wizyty w 4RP?
No jak to co: naturalne dążenie do zacieśnienia relacji z regionalnym mocarstwem, którym 4RP bez wątpienia jest.

Że co, ze przesadzam?
Owszem, ostatnio przesadziłem dwie brzózki i ligustra, ale to nie jest tekst dla działkowców.

Wszak 4RP, usty (archaizm) swojego ministra wojny, ogłosiła właśnie, że odparła atak ze strony Rosji. Cyberatak konkretnie.

No, o ile ja się orientuję w historii relacji polsko-rosyjskich, to jest to pierwsze zwycięstwo nad Rosją od czasu Cudu nad Wisłą i to odniesione nie dzięki wstawiennictwu Matki Boskiej, a jak minister wojny oświadczył – kryptologów,

Bo granica pokoju granicą pokoju, ale nie zaszkodzi wiedzieć, jak z tymi ruskimi dać sobie radę i to bez jednego wystrzału. To i prezydent Erdogan się do Warszawy pofatygował.

Podobno prezydent Duda w ramach tzw bratniej pomocy zaoferował prezydentowi Erdoganowi wypożyczenie ministra Macierewicza na czas nieokreślony, ale czy do sfinalizowania tej transakcji doszło nie wiemy, to znaczy jeszcze nie wiemy, bo pierwszeństwo u Prezesa ma ponoć wypożyczenie wiernoty (konsekwentnie promuję określenie swojego autorstwa) Waszczykowskiego, który zrobił z MSZ jedną wielką hodowlę kapusty, do ukochanego przezeń San Escobar.tagi: andrzej duda  wiernota  turcja  pucz  antoni macierewicz  prezydent erdogan  putin  cyberatak  waszczykowski  program formacyjny 

ewaryst-fedorowicz
19 października 2017 13:57
6     1241    4 zaloguj sie by polubić
komentarze:
A-Tem @ewaryst-fedorowicz
19 października 2017 14:36

Plus. Dobrze napisane.

 

O Waszczykowskim -w razie ataku wolnego czasu- będę Cię prosił o wyjaśnienie. Z zasady nie dyskutuję z tymi, którzy będąc na miejscu, widzą sprawy z bliska. Wolę wiedzieć, dlaczego masz aż tak mocną opinię, tak w negatywach posadowioną, o p. Waszczykowskim.

 

Pewnie można go nie lubieć za konkrety, ja jego niedociągnięć najzwyczajniej w świecie nie widzę.

 

Jeśli kiedyś zechcesz porozmawiać o tym, służę czasem i tymi wiadomościami, jakie mam. P. Ministra bronić nie będę, ale bez jasnych opisów jego niedostatecznych pociągnięć zachowam życzliwie neutralne zdanie, poskładane z jego prac, widocznych dla mnie.

 

Niech się z tego objaśnienia narodzi droga wyjścia. Z p. Waszczykowskim, lub bez niego, jednakowóż pozytywna.

zaloguj się by móc komentować

ewaryst-fedorowicz @A-Tem 19 października 2017 14:36
19 października 2017 14:55

Ma Pan rację - dziś rzeczywiście jestem w niedoczasie, ale jakość min. W. wg mnie określają 2 kwestie:
1. stosunek do kapusty i staliniątek w resorcie (kapusta właśnie zaczyna mu plonować, a staliniątka najlepiej reprezentuje tak zażarcie chroniony przez niego Schnepf)
2. stosunek do rządow neobanderowców na Ukrainie: nominacja Piekły na ambasadora i ostatnia zdrada Orbana w kwestii drastycznego ograniczenia przez rząd Ukr. prawa mniejszości narodowych do nauki w języku ojczystm:
https://kresy.pl/wydarzenia/regiony/polska-regiony/msz-polska-poprze-wegier-sporze-ukraina/
 

Pozdrawiam,
EF
 

zaloguj się by móc komentować

Caine @ewaryst-fedorowicz
19 października 2017 15:37

Armia turecka niczym metronom robila przewrót, kiedy tylko  islamiści wygrywali wybory. No kto by pomyślał, że tym razem się nie uda.

zaloguj się by móc komentować

saturn-9 @ewaryst-fedorowicz
19 października 2017 15:38

Ja tam 'wielkiej' polityki nie ogarniam ale zwracam uwagę na liczby jakie się w tematach mnie interesujących pojawią. Więc z górą rok temu der onet podawał za PAP a ten za CNN Turk, że ten okrutnik Erdolf, jak go przechszcili blogerzy za Odrą, otóż ten tyran z wąsikiem, po nieudanym puczu zatrzymał "już ponad 15 tys. osób, w tym ponad 10 tys. wojskowych." A wieczorem ta sama stacja nadała "informację o zwolnieniu z szeregów armii ponad 2400 wojskowych: 726 oficerów i 1684 żołnierzy."

No jest doktryna to i są liczby właściwe. A z przekazu medialnego wtedy  zrozumiałem, że pucz, w wyniku którego zginęło co najmniej 270 osób, się nie udał, ale prowokacja wypaliła.

Armia poddana została dekapitacji a obrońcy praw człowieka na tzw wolnym świecie mają zajęcie. 

Czyż nie jest to piękna ustawka czyli win - win situation!?

A że Wladimir Wladimirowicz, znany na niemieckich blogach pod ksywą Putler, ale bez wąsika niemniej z grzywką, powiedział moj drug a charoszyj pominął to tylko dobrze o nim świadczy, ma lepszego czuja co do podskórnych napięcia na scenie.

A ta liczba 50 tys puczystów  to jakiej sroce spod ogona wypadła ???

Dobrze sie czyta. Plus ;)

 

zaloguj się by móc komentować

ewaryst-fedorowicz @saturn-9 19 października 2017 15:38
19 października 2017 16:06

@Saturn
Powiem tak:
GDYBYŚMY żyli w przyzwoitym świecie, gdzie media są niezależne, a nie "niezależne", człowiekiem roku ubiegłego we wszelkich możliwych rankingach zostałby....Erdogan.
Bo żeby otoczyć wojskiem amerykańską bazę nuklearną i zagrozić jej ...wyłączenie prądu, to trzeba jaja mieć.
Ale jest Trump, banda Obamy/Clinton chwilowo w defensywie, może się i z tego coś sensownego ułoży.
Przecie Duda bez "OK" z "brzydkiej ambasady z Pięknej ulicy" (moje!) by się z Sułtanem nie spotkał :-D
pozdrawiam!

EF

zaloguj się by móc komentować

ewaryst-fedorowicz @Caine 19 października 2017 15:37
19 października 2017 16:08

"Metjonom się zepsuł" (jeśli Pani/Pan w wieku ~55, to wie do czego aluzjuję, jeśli nie - "Laskowik-Bolek-tjaktoj" i może Google pomoże :-D

zaloguj się by móc komentować

zaloguj się by móc komentować