-

ewaryst-fedorowicz : Reklamiarz sum! Po 20 latach marketingu komercyjnego w marketingu politycznym robię. Bloguję bo lubię.

Jak Andrzej Duda sędziowską mafię obronił

No to macie, pisowcy, tego swojego prezydenta:
a taki cacany!
Takie selfie sobie z ciemnym ludem robi!
A i przed powstańcem przyklęknie i za kombatantkę przemówienie przeczyta!

A to jest UWEK!
Uwek, który w 2001 roku, gdy tylko idiota albo cynik ostatni zaprzeczał, że to partia największych szkodników, nie pałowany deklarację członkowską podpisał.

Ten najcenniejszy obrońca UKŁADU - najpierw zablokował rozgonienie samorządowych klik, zmuszając Prezesa do wycofania się z pomysłu uniemożliwienia kandydowania wójtom, burmistrzom, prezydentów po raz 3, i parę dni temu zawetował (!) ustawę o RIO.
Teraz obronił sędziowską mafię.

I co – jak się teraz z rękami w nocnikach czujecie, pisowcy?

Ja go wyczułem ponad 2 lata temu: tu tekst z marca 2015 pod wszystko mówiącym tytułem

Andrzej Duda, czyli UWPiS w akcji

-------
Kto nie idiota (albo nienawistnik) przyzna, że bez ludzi Unii Wolności nie byłoby III RP, ze wszystkimi jej dobrodziejstwami;

OK, ja się zgadzam, że to nie to samo, co „z dobrodziejstwami dla wszystkich”, ale przecież we do not live in a perfectworld, co się na polski przekłada dla wszystkich nie wystarczyło – proszę próbowaćw następnym życiu!.

Jak pomyślę, że bez ludzi Unii Wolności nie byłoby reform (reformy – słowo magiczne: wszystko znika, nie tylko fabryki, ale i gałęzie gospodarki całe) to mi się flaki przewracają.

Z zachwytu.

Ale ten cały PiS, to też nie jest taka znowu zła partia – proszę zwrócić uwagę, że Prezes Kaczyński z zasobu kadrowego Unii Wolności czerpie garściami (obiema):

o, na to swoje wunderwaffe, premiera technicznego, działacza Unii Wolności i nawet kandydata do sejmu z list tej partii, prof. Glińskiego powołał.

To, że wunderwaffe skończyło tak jak niemiecki pierwowzór, to nie wina partii-matki, a – że tak to po inżyniersku określę (bo ja z wykształcenia pierwszego inżynierem jestem) – konkretnego, nieudanego modelu.

Teraz się okazuje, że na prezydenta (też chyba technicznego, bo sondaże są nieubłagane) Prezes wyznaczył wunderwaffe2.0:

młodsze i bardziej niż prototyp wygadane, ale też z wymaganym w UW stażem.

W stosunku do Unii Wolności to ja zawsze pełen szacunku byłem, bo obstawić w wyborach prezydenckich swoimi ludźmi dwie, niby skonfliktowane partie polityczne, to jest mistrzostwo jeśli nie świata, to Polski z pewnością.I to nie pierwszy raz się ten numer udaje, bo przecież kiedy Wałęsa wygrał wybory na fali antybalcerowiczowskiej nienawiści (to takie polskie, ta nienawiść bezinteresowna), to pierwsze, co zrobił, to Balcerowicza na ministra finansów przywrócił – to był dopiero majstersztyk!

Reasumując: ja mam nadzieję, że się Andrzej Duda nie będzie ani działania w Unii Wolności wypierał (bo to byłoby żałosne), ani tłumaczył, że on to nie chciał, jeno mu establishmentowy teść kazał (bo to z kolei byłoby infantylne).

Puenta?

Jaka puenta, kiedy wszystko jasne jak słońce:

10 maja w wyborach spotkają się dwaj partyjni koledzy i który by nie wygrał, wszystko, jadąc Talleyrandem (guglować młodzi, guglować) zostanie po staremu.

Bo w polityce najważniejsza jest ciągłość!

 

http://blog.wirtualnemedia.pl/ewaryst-fedorowicz/post/andrzej-duda-czyli-uwpis-w-akcji-2tagi: andrzej duda  pis  układ  unia wolności  mafia  sądy 

ewaryst-fedorowicz
18 lipca 2017 18:16
15     2804    4 zaloguj sie by polubić
komentarze:
betacool @ewaryst-fedorowicz
18 lipca 2017 18:22

- Chcę powiedzieć jedno. Zgłosiłem dzisiaj do Marszałka Sejmu korzystając z prezydenckiej prerogatywy, jaką jest inicjatywa ustawodawcza, ustawę zmieniającą ustawę o KRS. 2 przepisu. Członków nowej KRS Sejm będzie wybierał większością 3/5 głosów. Była już taka propozycja. 3/5 będzie wymagane do tego, by kandydat – sędzia został wybrany do KRS. Ten projekt po jego uchwaleniu ma zapobiec jednemu, twierdzeniu, ze KRS jest upartyjniona, że działa pod dyktatem politycznym. Nie może być takiego wrażenia w polskim społeczeństwie, nie może być takiego odbioru, nie może być możliwości używania takiego argumentu. Nie było jeszcze takiej sytuacji, żeby któreś z ugrupowań miało taką większość w parlamencie. Wydaje się, że ta większość jest wystarczająca, że nie tylko jeden obóz polityczny będzie decydował o składzie KRS – oznajmił Andrzej Duda.

 

Te 3/5 podobają Ci się mniej niż kandydaci suflowani przez Ziobrę?

zaloguj się by móc komentować

ewaryst-fedorowicz @ewaryst-fedorowicz
18 lipca 2017 18:30

nie mam ochoty brać udziału w rznięciu głupa: Duda właśnie uratował od stryczka sędziowską mafię - więcej komentował tego wałka nie będę.
Szkoda (uczciwej) Polski.

zaloguj się by móc komentować

Starybelf @ewaryst-fedorowicz 18 lipca 2017 18:30
18 lipca 2017 18:51

3/5 Sejmu to PiS + Kukiz + małe kółka + Winnicki.

A wolę tak, niźli sam PiS miałby wybrać swoich ludzi do KRS, a potem Łączewski, Tuleya i Verhofstad brylowali by w Starssbourgu jaka to w Polszcze dyktatura.
 

zaloguj się by móc komentować

Godny-Ojciec @ewaryst-fedorowicz
18 lipca 2017 19:01

Nie rozumiem Twoje tekstu. Może dlatego że sporo w nim jadu. Znacznie więcej niż faktów i logicznej argumentacji?

Mam nadzieję że jednak #kasta zostanie raz na zawsze unieszkodliwiona i wymiar sprawiedliwosci zacznie służyć sprawiedliwości i budowie autorytetu państwa.

 

Zwłaszcza że tej sprawiedliwości bardzo potrzebuję również z prywatnego punktu widzenia.

http://godny-ojciec.szkolanawigatorow.pl/i-ty-mozesz-zostac-pedofilem

 

zaloguj się by móc komentować

betacool @ewaryst-fedorowicz
18 lipca 2017 19:15

"więcej komentował tego wałka nie będę".

 

Czułem, że tak to się skończy.

zaloguj się by móc komentować

Paris @betacool 18 lipca 2017 18:22
18 lipca 2017 20:01

Mnie sie tez podoba, ze PAD skorzystal ze swojej prerogatywy... nawet bardzo mi sie podoba !!!

zaloguj się by móc komentować

beczka @ewaryst-fedorowicz
18 lipca 2017 20:19

Spieprzaj dziadu!

zaloguj się by móc komentować

betacool @ewaryst-fedorowicz
18 lipca 2017 20:25

Jakbym był przebiegłym marketingowcem z okolic Żoliborza,  to zrobiłbym dokładnie to, co Duda. Cele osiągnięte,  słupki rosną, a zmiana jest przy okazji bardzo dobra, bo przetrąca partyjnosądowych sługusów.

 

Ale widocznie agencja Ewarysta ma zlecenie z innej dzielnicy...

 

zaloguj się by móc komentować

Starybelf @betacool 18 lipca 2017 20:25
18 lipca 2017 20:33

Czerwony Mokotów

Pieprzony Mokotów?

Parafrazując wierzącego pełowca Muńka.

zaloguj się by móc komentować

ewaryst-fedorowicz @beczka 18 lipca 2017 20:19
18 lipca 2017 20:37

dostałeś bana - za niekulturalne zachowanie :-)

zaloguj się by móc komentować

betacool @ewaryst-fedorowicz
18 lipca 2017 20:44

Tylko u Matki Kurki.

zaloguj się by móc komentować

Caine @ewaryst-fedorowicz
18 lipca 2017 21:03

"To takie polskie, nienawiść bezinteresowna"

 

Jak na gromiciela uweków, żwawo sie podpierasz Pan niewąskim ynteligenckim stereotypem.

zaloguj się by móc komentować

Magazynier @betacool 18 lipca 2017 20:25
19 lipca 2017 10:21

Zgadzam się. Gdyby Szydło była na jego miejscu zrobiła by to samo. I każdy inny kandydat w miarę niezależny. To jest jego interes, żeby kreować swój image na miarę słupków. Czy to dowodzi jego lojalności wobec socjal-rewolucjonistów z UW, tego nie wiem. Wzmaga to jednak moją uwagę.

Niestety zgadzając się dostaję jednocześnie zgagi, bo mam świadomość że ważnym czynnikiem w kreowaniu słupków jest "państwo prawników" z prezezem Rzeplińskim na tronie, przyjacielem Timmermansa. PAD też musi się z tym liczyć. Nie przebije ich bo nie stworzy swojego "księstwa urzędasów". Ani nie zrobi takiej kasy jak David Rockefeler. Ergo Ziobro też nie ma wyjścia, musi te suflety.

zaloguj się by móc komentować

jolanta-gancarz @ewaryst-fedorowicz
19 lipca 2017 11:48

Tyle jadu, żeby zareklamować swój stary tekst?!

Czyżby i do reklamiarzy odnosiło się przysłowie: cham ze wsi wyjdzie, ale wieś z chama nigdy?

Mutatis mutandis, rzecz jasna...

zaloguj się by móc komentować

Czytelnik @ewaryst-fedorowicz
19 lipca 2017 19:38

5 sierpnia 2015 ...

"Będę prezydentem dialogu i porozumienia, a celem mojej prezydentury będzie praca na rzecz odbudowy wspólnoty Polaków. Polityczne spory, które są częścią demokratycznej debaty nie mogą wzmacniać istniejących podziałów społecznych, osłabiać naszej wspólnoty, ani działać destrukcyjnie na instytucje państwa. Szczególnie liczę na pomoc Waszego środowiska w osiągnięciu tego zamierzenia. (...) Niech ten dzień będzie świętem całej naszej polskiej wspólnoty, której nieodłączną częścią są również Państwo, czytelnicy „Gazety Wyborczej”."

Andrzej Duda do czytelników 'GW'

 

spisane czyny i rozmowy....

zaloguj się by móc komentować

zaloguj się by móc komentować