-

ewaryst-fedorowicz : Reklamiarz sum! Po 20 latach marketingu komercyjnego w marketingu politycznym robię. Bloguję bo lubię.

Jak PiS kondominium na kolonię (amerykańską) zamienił

W temacie expose Mateusza Morawieckiego stosuję się do zaleceń najbardziej poczytnej książki swiata, czyli Biblii, a to znaczy, że po owocach go poznam.
Dlatego dziś tekst sprzed prawie 2 lat dotykający tzw. generaliów.

***

Przedwczoraj Stanisław Janecki opublikował tekst pod kuriozalnym zupełnie (i służącym jednocześnie za finalny wniosek) tytułem „Amerykanie coraz nachalniej naciskają polskie władze w sprawach wewnętrznych. I są nam niezbędni”* w którym poskarżył się Czytelnikom, że jankeski spec-ambasador Daniel Fried traktuje najważniejszych pisowskich polityków jak lokajów, a to koszmarne babsko nazwiskiem Nuland (pod… ręczna sekretarza stanu USA) poczyna sobie niewiele lepiej.

Krótko mówiąc – żali się Janecki, że wierność pisowska, przejawiająca się cytowanym przez Janeckiego, a upublicznionym przez Sikorskiego  robieniem Ameryce laski  nie wystarcza, by USA nas pod opiekę przed ruskimi wzięły.
Bo znie tyle opiekę, co opieki mglistą obietnicę, chcą prawa do ustawiania Polaczkom kto ma u nich rządzić, a raczej – udawać żrządzi, bo rządzić ma amerykański ambasador.

Mam swoje lata i pamiętam czasy, gdy rządził ambasador sowiecki, ale wtedy żaden pismak (to nie o Janeckim, a o ówczesnych za przeproszeniem publicystach) się na łamach prasy lokalnej nie żalił, czyli jest #DobraZmiana, co nic dziwnego, bo mamy i prawdziwą wolność i jeszcze prawdziwszą demokrację.

No dobrze – jesteśmy dorośli i wiemy, że takiego tekstu Janecki sam z siebie napisać nie mógł, a nawet jeśliby napisał, to by mu go bracia Karnowscy bez akceptacji najlepszego płatnika (w wersji PiS) senatora Biereckiego opublikować nie śmieli, bo skończyliby jak Lis z Lisową, a kredyty spłacać trzeba.

Skoro więc ten tekst opublikowany został, to zaakceptował go nie tylko sen. Bierecki (u którego najważniejsi pisowscy politycy i wielu mniej ważnych pożyczki pobrali), ale PiS uznał za wskazane uruchomić przeciek kontrolowany, ja to te niewdzięczne USA nas, wiernych swoich Burków, kontentujących się byle ochłapem źle traktują.

Dlaczego Burków?
A dlatego, że cały ten napisany Janeckim lament przypomina skamlenie psiny, która najpierw dotąd ogonkiem przez Panem przymilnie merdała, aż jej smycz upragnioną założył, a poniewczasie jej się nie podoba, że obroża za ciasno dociśnięta, a micha jak była podła, tak i jest.

Było łba pod obrożę nie nadstawiać!

Tak czy inaczej, Janecki służy za tę pękniętą uszczelkę, dzięki której cieknie co wyciec miało, a jest na tyle nisko w hierarchii ulokowany, że PiS w razie czego będzie mógł po kelnersku powiedzieć „to nie ja – to Janecki!” .

Jankesi oczywiście swoje wiedzą, ale pozory zachowane zostaną.

Czy PiS po tej rozpaczliwie żałosnej próbie wyskomlenia sobie u Pana poluzowania obroży coś zyska?
Oczywiście, że nie.
Ale dlaczego nie? A taki Orban to szulerów z MFW pogonił i nic mu jankesi złego nie zrobili ?!
A właśnie – Orban mógł tych wałkowiczów z MFW pogonić, bo nie zamknął sobie w polityce jak pisowcy wektora rosyjskiego.

I jankesi doskonale wiedzą, że PiS żadnego manewru poza – jak tu pisałem wcześniej** – robieniem laski Ameryce i dawaniem d… Niemcom nie ma, więc nie odpuszczą.

I Janecki to de facto w tytule swojego przecieku umieścił.

Zresztą jankesi zawsze nas mieli tam, gdzie tylko woda z bidetu sięga: przecież w Teheranie i Jałcie Stalin nami sam ze sobą nie handlował.

A co będzie jeśli PiS spróbuje jankeskich żądań nie spełnić?
Jak to co: USA zmienią w Polsce rząd, jak to na przykład na Ukrainie czy w Libii zrobiły, na taki, co ich będzie słuchał bez wierzgania.

Nie, nie sądzę, żeby zaczęli bombardować, ale zalążek Majdanu już ich ludzie w Warszawie odpalili.
Że USA nie mają w 3RP swoich ludzi?

No wolne żarty – tu taka kolejka, że się kandydaci tratują!

USA mają tu wszystko: informatorów, pałkarzy medialnych (Filtrowa), a nawet własne ośrodki tortur, co wychlapał Lepper ze skutkiem dla siebie nienajlepszym.

Dlatego PiS pęknie, bo zawsze w chwilach decydujących pęka.

Puenta się należy:
całe to PiSowskie krygowanie się przed spełnieniem przykrego żądania Pana najlepiej spuentować za pomocą klasyka nad klasykami:

W II tomie dzieła Jaroslava Haska „Przygody dobrego wojaka Szwejka” (PIW, 1976 s.263). tenże Szwejk opowiada:
„Pewien oficer miał tak posłusznego służącego, że ślepo wykonywał wszystkie jego rozkazy.
Gdy pewnego razu zapytano tego sługusa, czy na rozkaz swego pana zeżarłby łyżką to, co jego pan spuściwszy spodnie wyknoci, ten odpowiedział:
Gdyby mi mój pan kazał zrobić taką rzecz, to zrobiłbym według rozkazu, ale żeby w tym nie było włosa, bo włosami bardzo się brzydzę i zaraz by mnie zemdliło.”

No cóż – za mojego życia nie dane mi będzie zobaczyć, jak na czele Polski stanęli politycy, którzy nikomu laski nie robią, nikomu d… nie dają, ale za to, pardon – dmuchają  wszystkich wokół i nie mam tu na myśli dmuchania własnych współobywateli.

——–
*http://wpolityce.pl/polityka/284431-amerykanie-coraz-nachalniej-naciskaja-polskie-wladze-w-sprawach-wewnetrznych-i-sa-nam-niezbedni

** http://blog.wirtualnemedia.pl/ewaryst-fedorowicz/post/wpis-eropolityczny

 tagi: pis  daniel fried  dobry wojak szwejk  grzegorz bierecki  jaroslav hasek  kondominium  konferencja jałtańska  radosław sikorski  stanisław janecki  victoria nuland  viktor orban 

ewaryst-fedorowicz
12 grudnia 2017 21:50
20     2105    8 zaloguj sie by polubić
komentarze:

ApesCornelius @ewaryst-fedorowicz
12 grudnia 2017 22:56

Daję plusa za tekst z dobrego wojaka Szwejka, pięknie oddaje obecną sytuację polityczną.

zaloguj się by móc komentować

Rozalia @ewaryst-fedorowicz
12 grudnia 2017 23:17

Też daję plusa. A na dalsze owoce nie muszę czekać, żeby go ocenić, tych co dał, mam już po kokardę.

zaloguj się by móc komentować

Szczodrocha33 @ewaryst-fedorowicz
13 grudnia 2017 01:09

"Zresztą jankesi zawsze nas mieli tam, gdzie tylko woda z bidetu sięga: przecież w Teheranie i Jałcie Stalin nami sam ze sobą nie handlował."

Jankesi po prostu dbaja o wlasne interesy. Tak jak wszystkie inne normalne panstwa. A my?

Nam od ponad dwustu lat rozni tacy podaja jak choremu siedzacemu na lozku w szlafroku a to tabletki na uspokojenie (czytaj:glupiego Jasia), a to pale czy kastet do reki i kaza atakowac uzbrojonych straznikow szpitala. A potem, wiadomo, kaftan bezpieczenstwa i spowici w bandaze odpoczywamy sobie w lozu do nastepnego razu.

zaloguj się by móc komentować

Grzeralts @Szczodrocha33 13 grudnia 2017 01:09
13 grudnia 2017 06:39

A my chcemy, żeby nas ktoś docenił. Jak żona alkoholika.

zaloguj się by móc komentować

qwerty @Grzeralts 13 grudnia 2017 06:39
13 grudnia 2017 07:39

albo numer na usprawiedliwiane cierpiętnictwo - inaczej się nie da, bo taki los i predestynacja do bycia ....

zaloguj się by móc komentować


ewaryst-fedorowicz @ApesCornelius 12 grudnia 2017 22:56
13 grudnia 2017 10:27

@ApesCornelius
Cóż - ja miałem szczęście kończyć zacną, peerelowską podstawówke, gdzie polskiego uczył mnie przedwojenny jeszcze nauczyciel, kochany Pan Brzeziński, który zaszczepił w dzieciakach pasję czytania dobrej literatury.
To zresztą był inny swiat: przedwojenni nauczyciele kończąc pracę z naszym rocznikiem odchodzili na emerytury, a stamtąd - do nieba, na które zasłużyli.
Matmy uczyła sybiraczka, Pani Gryga. Chemii - Pan Wroński, geografii - Pani Barańska. Taaa...

zaloguj się by móc komentować


ewaryst-fedorowicz @Szczodrocha33 13 grudnia 2017 01:09
13 grudnia 2017 10:33

@Szczodrocha33

jesteśmy na etapie jednoczesnego podawania nam tabletek i wkładania do ręki pały - ale na końcu tej terapii tak czy i naczej kaftan gwarantowany

zaloguj się by móc komentować

Rozalia @ewaryst-fedorowicz 13 grudnia 2017 10:31
13 grudnia 2017 13:03

Ja też,  ale nie tak intelektualnie i analitycznie, po prostu od zawsze źle mu z oczu patrzy. Ale jako NUM się "zasłużył" się już dostatecznie. 

 

zaloguj się by móc komentować

Maryla-Sztajer @Grzeralts 13 grudnia 2017 06:39
13 grudnia 2017 13:11

Chyba tak. Ale z tego wynika że nijak nie mogę liczyć na względny spokój..wszyscy prawie tu straszą że będzie gorzej....

To znaczy że było lepiej? Mi jakoś nie...tyle że się nie skarzę...

A może jakoś to będzie:))

.

 

zaloguj się by móc komentować

Maryla-Sztajer @ewaryst-fedorowicz 13 grudnia 2017 10:33
13 grudnia 2017 13:12

Hm...w szpitalu prowadzi się do tego by zdjąć kaftan....

.

 

zaloguj się by móc komentować

ewaryst-fedorowicz @Maryla-Sztajer 13 grudnia 2017 13:12
13 grudnia 2017 14:10

niestety istnieje tradycja, że w takich szpitalach osobom uznanym za niegrzeczne kaftany zakładano...

zaloguj się by móc komentować

Maryla-Sztajer @ewaryst-fedorowicz 13 grudnia 2017 14:10
13 grudnia 2017 15:06

Ale nie na zawsze....dąży się do 'przejścia na leki' ...bez kaftana..

:P.

.

 

zaloguj się by móc komentować

Czepiak1966 @ewaryst-fedorowicz 13 grudnia 2017 10:27
14 grudnia 2017 12:08

"Cóż - ja miałem szczęście kończyć zacną, peerelowską podstawówke, gdzie polskiego uczył mnie przedwojenny jeszcze nauczyciel, kochany Pan Brzeziński, który zaszczepił w dzieciakach pasję czytania dobrej literatury."

Może Pan podać tytuły?

zaloguj się by móc komentować

ewaryst-fedorowicz @Czepiak1966 14 grudnia 2017 12:08
14 grudnia 2017 13:06

@Czepiak

ostatnio czytałem wspaniale przetłumaczoną przez panią Iwonę Chlewińską książkę Gijsa Van Hensbergena o Gaudim (a tak naprawdę o Katalonii przełomu wieków) Tytuł tylko wydawnictwo spieprzyło, bo brzmi "Gaudi. Geniusz z Barcelony" :-D
W oryginale jest o prostu "Gaudi. A Biography"

Na Targach Książki Historycznej kupiłem książki stosownej natury, ktore są literaturą typu szczególnego, ale tę autorstwa pani Teresy Kaczorowskiej (a będącą wobec wciąż rozciagniętej nad tą zbrodnią zasłony tajemnicy owocem benedyktyńskiej pracy, polegajacej na odszukiwaniu istatnich swiadków),  o dziewczętach zamordowanych przez NKWD podczas Obławy Augustowskiej "Dziewczyny Oblawy Augustowskiej" przeczytałem jednym tchem.

 

zaloguj się by móc komentować

Czepiak1966 @ewaryst-fedorowicz 14 grudnia 2017 13:06
14 grudnia 2017 13:25

Dziękuję. Ale co polecał profesor?

zaloguj się by móc komentować

ewaryst-fedorowicz @ewaryst-fedorowicz
14 grudnia 2017 13:38

@Czepiak
aaa.. rozumiem: Pana interesuje co polecał 46 lat temu?
Kochał Żeromskiego (wydawany był w PRLu prawie bez cenzury: "Na probostwie w Wyszkowie" rzecz jasna wypadało), Szekspira (8 klasa podstawówki...). Haszka też polecał, szczególnie, że w naszej klasie historią interesowało się kilku uczniów na serio, a nie ma lepszej zachęty do przeczytania literatury pięknej, niż ciekawy okres historyczny z nią związany.
Nie darowywał braku znajomości "Pana Tadeusza" - koncert Jankiela był obowiązkowo na blachę.

zaloguj się by móc komentować

qwerty @ewaryst-fedorowicz 14 grudnia 2017 13:06
14 grudnia 2017 13:43

https://www.krn.pl/artykul/szlakiem-kamienic-teodora-talowskiego,1965

i jedna z maksym: myśl długo działaj szybko; arch. T.Talowski ul.Retoryka w Krakowie

zaloguj się by móc komentować

zaloguj się by móc komentować