-

ewaryst-fedorowicz : Reklamiarz sum! Po 20 latach marketingu komercyjnego w marketingu politycznym robię. Bloguję bo lubię.

Jak przepalić 19 baniek - krótki poradnik

Zanim podam receptę na tych 19 baniek przepalenie, dwie polemi(cz)ki:

słychać tu i ówdzie, że twór o nazwie Polska Fundacja Narodowa zmarnował 19 milionów złotych, które dostał ze spółek skarbu państwa, a dokładnie skarbu państwa polskiego.

Pojawiają się 2 zarzuty – od razu dodam, że pozbawione sensu, co jest bardzo łatwo wykazać:

*
zarzut 1: fundacja wydaje 19 baniek na przekonanie Polaków do kwestii, co do której 81% z nich jest przekonanych.

Ja bardzo przepraszam, ale wystarczy podstawowa znajomość arytmetyki, by zauważyć, że 100-81 = 19. Aż 19!

Szczerze mówiąc, 19% tych nieprzekonanych, iż sądy 3RP to Sodoma i Gomora, można jedynie porównać z nieprzekonanymi, iż Ziemia jest okrągła (a dokładniej – kulista).

I proszę sobie teraz wyobrazić, jak trudne jest przekonanie kogoś, kto twierdzi, że Ziemia jest płaska do tej Ziemi kulistości! No na maksa trudne!

Obawiam się, że przekonanie kogoś, kto uważa, że sądów 3RP nie należy dotykać jest jeszcze trudniejsze, bo zapewne mamy do czynienia z samym sędziami, ich rodzinami, znajomymi oraz czytelnikami Wyborczej i oglądaczami TVN24, którzy mają w utrzymaniu status quo interes.

Ale to nie znaczy, że należy ich spisać na straty, bo to by znaczyło nic innego, jak wykluczenie! A wykluczać – nieładnie!

No, to te 19% będzie przekonywane za 19 baniek, co wypada bańka na 1%, a wiem to stąd, że ja porządną, PRLowską szkołę mam ukończoną.

*
Równie idiotyczny jest zarzut 2: że wspomnianej fundacji zadaniem jest promowanie wizerunku Polski zagranicą.

Otóż zagranica rzecz względna:

zależy z której strony Odry, Bugu, Tatr i Bałtyku się patrzy i najwyraźniej bossowie fundacji patrzyli z innej niż Publika, ale to tylko wina Publiki, że się właściwie ustawić nie potrafi.

*
Skoro już oba zarzuty obalone, przechodzę do obiecanej recepty na przepalenie 19 baniek (na legalu, rzecz jasna) , a brzmi ona tak:

wystarczy wziąć 19 baniek – i je po prostu przepalić!

Nie, no oczywiście, że nikt przy zdrowych zmysłach nie weźmie ze swojej kieszeni 19 baniek na przepalenie!
Przepala się nie pieniądze własne, a te niczyje, czyli publiczne.

A że mamy 21 wiek i nowoczesne technologie, to przepalanie odbywa się bez żadnego – przepraszam za dosłowność, ale ja prostym inżynierem z wykształcenia jestem – smrodu, dzięki zastosowaniu specjalnych filtrów.

Otóż o ile pieniądze wspomnianych spółek są publiczne, to już po przepuszczeniu ich przez fundacje takimi być przestają i smrodu – nie ma!

Prawda, że genialne?

I teraz już wystarczy iść do bankomatu, włożyć weń stosowną kartę, wydaną przez stosownego ministra, wpisać PiN (domyślam się jaki) i narąbać keszu ze ściany, ile fantazja kawalerska dyktuje!

Jaki to bankomat?
A taki specjalny, należący do instytucji w pewnym sensie parabankowej, bo do rządu.

Dziś akurat rządu PiSu, wczoraj jeszcze Platformy a jutro – któż to wie!

I jak już się kasę pobierze, to ten bankomat na ekranie wyświetla TKM, co znaczy Twoja Kasa Misiu! - prawda, że milutko?

A że 19 baniek poszło na jakąś bezsensowną kampanię?

No przecież lepiej, że poszło na kampanię robioną przez jeszcze niedawnych pijarowców Pani Premier, niż na sprowadzenie do Polski na przykład 760 polskich rodzin z Kazachstanu, z których każda dostałaby 25 tys. zł na zagospodarowanie w kochanej Ojczyźnie, bo tyle nowa ustawa repatriacyjna przewiduje!

Ale komu oni (repatrianci, nie pijarowcy Pani Premier) w 3RP potrzebni?!

Jedna tylko uwaga na koniec:
jak się z tym przepalaniem przesadzi, to się może zrobić gorąco.

Koło dupy.tagi: polska  pis  beata szydło  sądy  polacy z kazachstanu  fundacja narodowa  pr  repatriacja  tkm  twoja kasa misiu  

ewaryst-fedorowicz
11 września 2017 20:41
16     3895    8 zaloguj sie by polubić
komentarze:
pink-panther @ewaryst-fedorowicz
11 września 2017 21:23

Marzyciel, marzyciel. Szybko sprowadzić 760 rodzin z Kazachstanu? Albo może z Syberii??? No nie.
PS. Żelazna zasada w naukach o zarządzaniu jest taka, że ludzie NIE robią rzeczy, na których się nie znają - a robią te, na których się znają. To jest pozornie proste ale tłumaczy, dlaczego słup Balcerowicz skasował gospodarkę eurpejskiego państwa średniej wielkości - na zlecenie- bo to "każdy głupi" potrafi. Podobnie jak "każdy głupi" potrafi "ogłaszać projekty", "powoływać krajowe instytuty", "zapraszać zagranicznych inwestorów" ( a czemu nie Polaków z emigracji posiadających poważne firmy i kapitał???). Oni biegają wszyscy w kółko i próbują coś wyrzeźbić ale z pustego to i "Salamon" nie naleje. Przewalać budżety na różne "rzeczy pozorne" to oni potrafią od lat. Robi się oczywiście - nerwowo, bo młodsze pokolenie ma inne podejście. To samo będzie z reparacjami. Pogadamy, pogadamy. A czemu nie ma już w każdym województwie i powiedzieć specjalnej komisji złożonej z archiwistów, prawników, księgowych i historyków, którzy JUŻ zaczynaliby zbieranie danych o stratach materialnych i ludzkich w rejonie. Była kiedyś Komisja ds Badania Zbrodni Hitlerowskich - w PRL. I co się stało z częścią archiwów czyli- zeznań poszkodowanych przez Niemców i zeznań naocznych świadków? Zostały "wypożyczone"- oryginały - przez polskiego urzędnika - do Niemiec a Niemcy - nie chcą oddać. Czyli część dowodów w sprawie - wyparowała a pan profesor ( czyli człowiek z definicji szlachetny ponad wszelkie wyobrażenie i mądry też) - nie siedzi w kazamatach. Bo jak. Posadzić to można niepełnosprawnego umysłowo za "kradzież" batona za 2.50 w supermarkecie.

zaloguj się by móc komentować

ewaryst-fedorowicz @pink-panther 11 września 2017 21:23
11 września 2017 21:57

ja mam dwie (przynajmniej) wady:

1. jestem z kresowej rodziny, które większość (tak, większość) została wyrżnięta przez sowietów i banderowców, zesłana nad Morze Białe, wcielona do Czerwonej Armii, wyniszczona głodem, pracą nad siły, pochowana Bóg wie gdzie albo i nie pochowana, a wrzucona do jakiegoś dołu.
2. jestem reklamiarzem, który przeszedl wszystkie szczeble w polskich oddziałach wielkich, międzynarodowych agencji reklamowych od szeregowego pracownika po z-cę dyrektora generalnego,

i wiem, że te przepalone 19 baniek to jest coś, czego nie nazwę po imieniu, bo nie mam szans w sądzie przeciwko premier rządu, która ten numer pochwaliła,
i wiem, że w kwestii stosunku do Kresów i Polaków ze Wschodu nie ma (poza werbalną) żadnej różnicy pomiędzy "giedrojciowcami" z PiSu a "folksdojczami" z PO.

Stare powiedzenie mowi: "oni wszyscy są po jednych pieniądzach (dodałbym od siebie - naszych pieniądzach).

Pisałem o tym wiele razy, przytoczę jeden tekst o kwestii podstawowej: (NIE)ODDANIU polskich paszportów Polakom, obywatelom 2RP, których granica jałtańska zostawiła po tamtej, złej stronie:
http://naszeblogi.pl/51910-dlaczego-polscy-politycy-nienawidza-polakow-ze-wschodu-cd
 


 

zaloguj się by móc komentować

pink-panther @ewaryst-fedorowicz 11 września 2017 21:57
11 września 2017 22:20

A co tam dumać na paryskim bruku, jak powiedział poeta romantyczny:)))  Mija 27 lat od I "S" i duża część moich Kolegów, wielkich patriotów i ludzi poświęcających swoje kariery, majątek a czasem zdrowie i życie - już odeszła do Pana. Nie doczekali się wymarzonej "solidarnej Polski". Mamy coś wystruganego w Magdalence i musi nam , realistom , wystarczyć. Nie otrzymuje się wolnego, dobrze zarządzanego państwa na tacy od zdeklarowanych bandytów- będących na służbie innych, większych bandytów. Tam musiał być jakiś haczyk. I był. Co widać. 

zaloguj się by móc komentować

ewaryst-fedorowicz @pink-panther 11 września 2017 22:20
12 września 2017 08:37

@pink-panther

Owszem, ciocia Magdalenka uczyła dzieci swoje jednego: "my nie ruszamy waszych - wy nie ruszacie naszych!"
A ja 3 lata temu, po sfałszowanych wyborach samorządowych,  zdefiniowałem to tak:  "Uwięzili nas w Wielkim Teatrze"

"...to, z czym mamy od lat do czynienia, to Wielki Teatr:

reżyserem jest Układ, trzymający za pysk 36 (taka smutna prawda nie żadne 38, a 36) milionowy, europejski kraj Unii Europejskiej,
- największej partii opozycyjnej przypadła rola aktora, który jest gotów wykonać każde polecenie reżysera, nawet jeśli reżyser każe mu rznąć głupa.
- ci, którzy zanęceni (w najlepszym razie bezsensownym) apelem Prezesa poszli na 2 rundę skręconych wyborów są na samym końcu teatralnego rankingu, gdyż pełnią funkcje statystów.

No dobrze – a tacy jak ja, co na apel Prezesa wzruszyli ramionami i zostali w domu?

Cóż - my jesteśmy widzami, co też nie jest wcale miłe, bo widzowie płacą za spektakle, a w naszym przypadku płacimy za to przedstawienie pod przymusem.

Ale przynajmniej nie kolaborujemy (jak aktorzy i statyści) z reżyserem."
http://www.blogmedia24.pl/node/69859
 

zaloguj się by móc komentować

Caine @ewaryst-fedorowicz
12 września 2017 10:26

No nie wiem, sprowadzano juz w szlachetnych intencjach chrześcijan z Syrii do Polski.

zaloguj się by móc komentować

Grzeralts @ewaryst-fedorowicz
12 września 2017 10:33

Najważniejsze, że PKB rośnie.

zaloguj się by móc komentować

ewaryst-fedorowicz @Caine 12 września 2017 10:26
12 września 2017 10:37

@Caine
ale ja źródeł finansowania tamtej fundacji oraz kwoty przy tej okazji "przepracowanej" nie znam

zaloguj się by móc komentować

ewaryst-fedorowicz @Grzeralts 12 września 2017 10:33
12 września 2017 10:38

@Grzeralts
owszem, zgoda Pazerne K... Bardzo

zaloguj się by móc komentować

OdysSynLaertesa @ewaryst-fedorowicz 11 września 2017 21:57
12 września 2017 13:12

... Jedna tylko uwaga na koniec:
jak się z tym przepalaniem przesadzi, to się może zrobić gorąco.

Koło dupy.

Pytanie czyjej (oczywiście retorycznie) 

A propos paszportów, to oddanie ich Polakom z Kresów w takim wzorze jaki planuje się drukować można nazwać plunięciem po raz drugi w twarz. 

PS.. Winszuję arytmetycznego zmysłu. Zrobił mi kolega dzień :) 

Pozdrawiam 

zaloguj się by móc komentować

OdysSynLaertesa @ewaryst-fedorowicz 12 września 2017 08:37
12 września 2017 13:18

Oto toto. Obrazek niewolnika się przypomina 

zaloguj się by móc komentować

ewaryst-fedorowicz @OdysSynLaertesa 12 września 2017 13:18
12 września 2017 13:30

To był geniusz, i jak to w RP - tępiony przez łobuzów i geszefciarzy. IJ na przykład.

zaloguj się by móc komentować

ewaryst-fedorowicz @OdysSynLaertesa 12 września 2017 13:12
12 września 2017 13:36

@OdysSynLaertesa
eee.. jaki zmysł: ja humanista z humanistów jestem, ale Rodzice posłali mnie do elitarnej klasy mat-fiz (zostań synku inżynierem, nie będziesz jak my ledwo końca z końcem związywał ; z teczki Taty, donosi sąsiad Kruszewski, fizyk z IBJ: "Fedorowiczowie żyją bardzo skromnie, ale jak na dzisiejsze czasy mają ogromną bibliotekę"), gdzie bez łaski zdałem maturę z matmy na dobrą 4.
Za komuny to byli nauczyciele...
 

Też pozdrawiam!

zaloguj się by móc komentować

pink-panther @ewaryst-fedorowicz 12 września 2017 08:37
12 września 2017 14:21

Aleście mnie zdołowali , Kolego!!!! Ale oczywiście to wszystko prawda. 

zaloguj się by móc komentować

pink-panther @OdysSynLaertesa 12 września 2017 13:12
12 września 2017 14:23

"Plunięcie Polakom z Kresów w twarz" to im łatwo przychodzi więcej razy niż "drugi raz". To się dzieje stale, w systemie ciągłym jako "część doktryny jagiellońskiej". Fantastyczne uzasadnienie, aby I RP była dalej "złożona do grobu na wieczność i zapomniana".

zaloguj się by móc komentować

stanislaw-orda @Grzeralts 12 września 2017 10:33
12 września 2017 15:07

a w gtakiej w Etiopii PKB  rośnie o 8-9 procent rok do roku.

zaloguj się by móc komentować

ewaryst-fedorowicz @pink-panther 12 września 2017 14:21
12 września 2017 15:59

@pink-panther
no nie... to miała tylko być próbka tzw. realizmu :-D

zaloguj się by móc komentować

zaloguj się by móc komentować