-

ewaryst-fedorowicz : Reklamiarz sum! Po 20 latach marketingu komercyjnego w marketingu politycznym robię. Bloguję bo lubię.

Jak SuperExpress Glińskiego do pionu postawił

A taki ładny był, amerykański – chciałoby się za Pawlakiem (nie, nie tym od ruskiego gazu – tym porządnym, z Krużewnik) powtórzyć.

Nie było na niego mocnych:
tego redaktora Adamczyka Michała z Wiadomości TVP, co to próbował się dopytać o zasady pasienia publicznymi pieniędzmi grantojadów (moje!) przeczołgał, jak by chodziło o coś z teczki z nadrukiem „tajne”, a nie o zwyczajną przyzwoitość, a raczej jej brak.

- Czy to moralne, że fundacje, które organizują szkolenia, dostają miliony złotych, a inne, które ratują dzieci chore na nowotwory, borykają się z problemami finansowymi? - zapytał Adamczyk.
- To jest klasyczne pytanie, które studenci dziennikarstwa powinni badać jako przykład dziennikarstwa populistycznego lub propagandowego – pouczył ewidentnie wpieniony Gliński.

A połajanki:

„to dom wariatów, państwo żeście oszaleli”, czy „robicie to w sposób skrajnie nieprofesjonalny. Apelowałem do kierownictwa TVP w tej sprawie” albo „to jest kompromitacja TVP” przejdą do klasyki gatunku, jako przykład zachowań człowieka z – zacytuję pewną sędzię w stanie pobudzenia – „nadzwyczajnej kasty”.

A tu nagle, tabloid Super Express ujawniając, że ten uszczelniacz abonamentu RTV, sam przez 15 miesięcy go nie płacił, spowodował, że ten rezoner Gliński (to nie epitet – to archaizm) spokorniał i nawet się łasić zaczął:

Prawie każdy obywatel ma problemy z płaceniem abonamentu. Niektórzy zapominają, spóźniają się, są zajęci. I my to rozumiemy powiedział w piątek Piotr Gliński, wicepremier oraz minister kultury i dziedzictwa narodowego.

Ludzkie panisko!

Jeżeli się uda szybko wprowadzić zmianę systemową, to być może nie będzie potrzeby wprowadzania zmiany częściowejdodał.

Czyli już nic z tego ekscytującego podsłuchiwania przez listonoszy pod drzwiami, czy u obywatela radio nie gra i podglądania przez dziurkę od klucza, czy telewizor nie mruga, ani też robienia z kablarzy zwykłych kabli, donoszących Władzy na swoich klientów?

Och, jaka szkoda!

No, pozostając w konwencji hydraulicznej – wicepremierowi Glińskiemu najewidentniej rura zmiękła.

No jak nie, jak tak!

Pracujemy nad rozwiązaniem PIT i KRUS. Ono jest praktycznie gotowe . Rozwiązaniem docelowym jest płatność 8 zł przy PIT i KRUS, bo to jest najprostsze – zapowiedział w piątek abonamenciarz Gliński. :-D

Pracusie się znaleźli…

Puenta: puentą niech będzie ten oto link:

przeczołgany parę miesięcy temu przez Glińskiego redaktor Adamczyk Michał, goszcząc go w studiu tuż po ujawnieniu przez SuperExpress kompromitujących wicepremiera rewelacji …ani słowem się do tak smakowitego dla każdego rzetelnego dziennikarza kąska nie odniósł.

Ja nie żartuję:  on się ANI SŁOWEM nie odniósł do najoczywiściej kompromitujacego tego "uszczelniacza abonamentu" faktu, że strasząc obywateli olewających rządowe media, sam zarabiajac tyle, ile zarabia minister,  wolał wydawać te 22,70 na przysłowiową flaszkę, niż, jak to nazwałem, na  podatek od rządowej propagandy.

Redaktor Wiadomości TVP Adamczyk Michał, pozwalał Glińskiemu na to, co ten najwyraźniej lubi najbardziej:
tokować o wciągnięciu Tarnowskich Gór na listę jakiegośtam dziedzictwa UNESCO mianowicie.

Cóż, nie zdziwiłbym się, gdyby redaktor Adamczyk miał kredyt do spłacenia, co byłoby tzw. twardym faktem, a nawet nie mając kredytu, to teraz strach inaczej z Władzą rozmawiać, niż w pozycji lokajskiej:

ot, taki Wojciech Dąbrowski z radiowej Jedynki, o mały figiel za zupełnie normalne odpytywanie w porannych Sygnałach dnia premier Szydło prawie z roboty wyleciał.

I kiedy tak patrzę, jak to PiS próbuje budować socjalizm z ludzką twarzą, to "temu PiSu" współczuję, bo nawet Prezes (TEN Prezes) wie, że to jest zadanie nie do wykonania  z zupełnie oczywistego powodu:

otóż socjalizm nie ma twarzy – żadnej: ani ludzkiej, ani jakiejkolwiek innej.

On ma tylko mordę.
Mordę butnego, wszechwładnego i bezkarnego aparatczyka.
————-

http://blog.wirtualnemedia.pl/ewaryst-fedorowicz/post/glinski-grantojady-i-przeprosiny

http://blog.wirtualnemedia.pl/ewaryst-fedorowicz/post/abonament-czyli-zrzuta-na-chalturnikow-i-kable-pilnie-poszukiwani

https://finanse.wp.pl/mala-ustawa-abonamentowa-do-kosza-wicepremier-chce-rozwiazan-docelowych-6144188766365313a

http://blog.wirtualnemedia.pl/ewaryst-fedorowicz/post/wicepremier-glinski-abonamenciarz-narodowy

https://vod.tvp.pl/video/gosc-wiadomosci,09072017,32866844

http://www.polskieradio.pl/7/129/Artykul/1786028tagi: abonamenciarz  abonament rtv  media narodowe  piotr gliński  super express   tvp  beata szydło  grantojady  michał adamczyk  polskie radio  wojciech dąbrowski  

ewaryst-fedorowicz
16 lipca 2017 19:17
6     1404    0 zaloguj sie by polubić
komentarze:
KOSSOBOR @ewaryst-fedorowicz
16 lipca 2017 20:57

Tak właśnie: socjalizm ma mordę butnego, wszechwładnego i bezkarnego aparatczyka. Co właśnie pokazał niejaki Terlecki, gdy straszył posłów PiSu, którzy publicznie sprzeciwili się haraczowi "na drogi" - owym 25 groszom na litrze benzyny. Straszył ich mianowicie przyspieszonymi /???/ wyborami jesienią... Tak sam z siebie? 

Adamczyk redaktor został poskromiony - cóż... Co do Glińskiego ministra, w którym Prezes znalazł upodobanie - szkoda nie niego czasu i klawiatury. Cokolwiek by się nie działo. czy waliło, czy paliło - facet najwyraźniej ma zapewniona posadę.

zaloguj się by móc komentować

Paris @KOSSOBOR 16 lipca 2017 20:57
16 lipca 2017 22:24

Coraz lepiej sie odslaniaja... te "tfarde jondro pis'u"... coraz lepiej...  a merdialnia sakiewiczowa pisowa  taaakie sukcesy oglasza... taaakie rejtingi podwyzszone... i taaakie wysokie slupki poparcia...

... ze az sie boje czy im skali wzrostu nie zabraknie !!!

A tu z grubej rury... podwyzka na paliwie i to o 25 groszy !!!... kiedy ropa ciagle tanieje !!!

I to posel Terlecki... taki z "ludzkom" twarzom... sie okazal... a jak nie to wybory na jesieni !!!

Ciekawe, ktory nastepny... bo na tego grandziarza i "fahofca" od przewalania budzetu na "wysokie kooltore" to rzeczywiscie szkoda klawiatury !!!

Co za  banda !!!  

zaloguj się by móc komentować

ewaryst-fedorowicz @KOSSOBOR 16 lipca 2017 20:57
16 lipca 2017 22:35

Terlecki - wzorcowy pisowiec:
syn wieloletniego kapusia bezpieki. |Taki niekumaty, że się nie domyślił, skąd tatuś miał na wyjazdy zagraniczne i jeansy dla synalka. To i karierę w IPN zrobił. :-D

 

zaloguj się by móc komentować

Paris @ewaryst-fedorowicz 16 lipca 2017 22:26
16 lipca 2017 22:37

Tez pieknie...

... moze swoich synow albo wnuki w pierwszej kolejnosci na ten front by wyslal pan Terlecki... zwolennik przelewania nie swojej krwi za obca wolnosc...

... przechlapal sobie po calosci ten caly Terlecki... juz go nie ma, starego drania  !!! 

zaloguj się by móc komentować

Zadziorny-Mietek @KOSSOBOR 16 lipca 2017 20:57
17 lipca 2017 03:22

Dla Towarzysza Naczelnika Prezesa Kaczyńskiego najważniejszym i jedynym kryterium przydatności osób w partyjnej robocie jest przynależność do polskiej tzw. inteligencji, ale nie całej lecz przede wszystkim do jej socjalistycznej tzw. "żoliborskiej" i solidarnościowej gałęzi. Żarliwi Zwolennicy PiS w ogóle nie rozumieją tego, że poza tą warstwą dla ich ukochanego Szefa nikogo godnego zaufania z jego strony w Polsce po prostu nie ma. Stąd ich frustracja gdy na jaw wychodzi jakiś kolejny "zły dobór personalny" oraz przepełnione goryczą narzekanie szeregowych czonków partii, że jej szczyt za nic nie chce wykorzystać z inicjatywy dołów.

zaloguj się by móc komentować

zaloguj się by móc komentować