-

ewaryst-fedorowicz : Reklamiarz sum! Po 20 latach marketingu komercyjnego w marketingu politycznym robię. Bloguję bo lubię.

Jak złe polskie dzieci dobrego Judasza biłyZaczęło się niewinnie:

zdrajcy (a nawet, jak słusznie zauważył Internauta, szmalcownikowi) imieniem Judasz, ludność podkarpackiego Pruchnika za to jego szmalcownictwo wymierzyła sprawiedliwą karę.

Kara ta została wymierzona zaocznie, bo zamiast zlać i powiesić zdrajcę we własnej osobie, ludność Pruchnika (z przyczyn, że tak to określę, od niej niezależnych) zadowoliła się słomianą kukłą.

Sam fakt wymierzenia zasłużonej kary ma ewidentnie walor wychowawczy, bo jak się jakaś łachudra obróbce Judasza przyjrzy i siebie na miejscu kukły wyobrazi, to jej (łachudrze znaczy) ochota do robienia bliźnim krzywd natychmast przechodzi.

Co ciekawe, identycznie kukłę łobuza Judasza traktują od wieków Grecy, tyle, że jako ludzie obdarzeni południowym temperamentem, w dodatku do drania strzelają.

***

Potem nastąpił ciąg wydarzeń z repertuaru surrealistycznego, bo sam wice szef Światowego Kongresu Żydów ten akt dziejowej sprawiedliwości potępił, wycierając sobie w dodatku buzię świętym Janem Pawłem II.

Za Panią Matką idzie pacierz gładko, toteż ambasador PRL-bis Kumoch Jakub, rezydujący sobie miło w Szwajcarii i Luksemburgu (kto tam był, wie że miło) wyraził „szczerą nadzieję, że organizatorzy tego, co się stało w Pruchniku, dostaną szansę na wytłumaczenie się ze swoich intencji przed sądem.”

Po nim zameldowało się Forum Żydow Polskich głosząc, że

Nie da się bronić okładania kijami kukły Żyda, podpalania, po czym wrzucenia do rzeki. Ten zwyczaj jest barbarzyński. Trzeba ten relikt wyrzucić na śmietnik w imię rozsądku. Jednocześnie nie robić z tego międzynarodowej afery. Także w imię rozsądku”

Przy okazji wspomniane Forum wykablowało, że sami Żydzi w czasie święta Purim zabawiają się identycznie z kukłą jakiegoś Hamana, co Internauci potwiedzili masowym wrzucaniem zdjęć i filmów z tej zabawy.

Gwoli ścisłości dodać wypada, że wspomniane Forum wytłumaczyło Polakom, że jak Polacy wieszają kukłę Judasza – to jest źle, a jak Żydzi wieszają kukłę Hamana – to jest dobrze.

Nie wiem, czy szef tego Forum ma na imię Kali, ale oczywistym dla mnie jest, że Sienkiewicza „W pustyni i w puszczy” czytał.

Następnie dał głos jakiś biskup, który jest Przewodniczącym Rady ds. Dialogu Religijnego i Przewodniczącym Komitetu ds. Dialogu z Judaizmem Konferencji Episkopatu Polski:

W kontekście wydarzeń, które miały miejsce w Pruchniku 19 kwietnia, Kościół jednoznacznie wyraża dezaprobatę wobec praktyk, które godzą w godność człowieka. Kościół katolicki nigdy nie będzie tolerował objawów pogardy do członków jakiegokolwiek narodu, w tym do narodu żydowskiego”.

Czyli biskup wytłumaczył Ciemnemu Ludowi, że ten Judasz to taki najgorszy jednak nie był?
A co na to wydany na męczeńską śmierć Jezus, który wszak od tego biskupa rangą wyższy?

Ale wszystkich przebiła prokurator z Jarosławia, która wyniuchawszy mądrość etapu

obiecała, że tym z Pruchnika nie daruje i nawet ich dzieci przesłuchiwać będzie:

Musimy zabezpieczyć nagrania, które krążą po sieci z piątkowego wydarzenia, ustalić, kto je przygotowywał, pomagał w organizacji i uczestniczył w przygotowaniach. Potem będziemy identyfikować osoby, które są na nagraniach. A później postaramy się ustalić, kto krzyczał i kto okładał kukłę. Prokuratura będzie też badać rolę dzieci w całym wydarzeniu, czy robiły to na polecenie rodziców czy innych osób oraz czy były świadome tego, co robią” - wyjaśnia Agnieszka Kaczorowska.

Ja pisowskiej (innych nie ma) prokurator Kaczorowskej Agnieszki szczególne zainteresowanie dziećmi rozumiem doskonale, bo jak powszechnie wiadomo, Polacy wyssali antysemityzm z mlekiem matki.

A kto, jak nie dzieci, smak tego matczynego, antysemityzmem wysyconego mleka najlepiej pamięta?
Wszak u dorosłych, wraz z trwającym latami konsumowaniem różnych napitków, zawartość matczynego mleka we krwi maleje aż do zera.

***

Na koniec, pozwolę sobie (wyraziwszy aprobatę do wypowiedzi wszystkich wyżej wymienionych) zwrócić uwagę na pewien istotny szczegół:

otóż o ile oczywistym jest, że te bachory  (to z słowo z jidysz, więc nie wierzgać mi tu) należy poddać resocjalizacji, a wicepremier Gowin musi natychmiast wyasygnować kolejnych parę baniek na stosowne granty dla fachowców w rodzaju pani Engelking czy pana Bilewicza, a rodzicom bachorów z Pruchnika musowo 500+ zabrać (tak dla przykładu, żeby się innym takich zabaw raz na zawsze odechciało),

to moment na te (słuszne, nawet bardzo słuszne) działania fortunnym nie jest!

To wszystko należy zrobić po czekających nas w ciągu najbliższych 18 miesięcy 3 głosowaniach (nie mylić z wyborami).

Jak już Ciemny Lud da się po raz kolejny w Magdalenkę zrobić.

Bo teraz, to jeszcze by się spostrzegł...

 

https://wpolityce.pl/polityka/443557-forum-zydow-polskich-o-tradycji-z-pruchnika
https://wiadomosci.wp.pl/sad-nad-judaszem-w-pruchniku-jest-reakcja-episkopatu-6373133325936769a

http://rzeszow.wyborcza.pl/rzeszow/7,34962,24689978,prokuratura-wszczela-postepowanie-po-powieszeniu-i-spaleniu.htmltagi: antypolonizm  judasz  pruchnik 

ewaryst-fedorowicz
23 kwietnia 2019 18:20
14     1830    8 zaloguj sie by polubić
komentarze:
pink-panther @ewaryst-fedorowicz
23 kwietnia 2019 19:45

A bo bachorki z Pruchnika nie zakumały, że w domu powieszonego nie rozmawia się o sznurze czyli w kraju, gdzie elyty to tak głównie - zdrajcy z Magdalenki ze zdjęciami w objęciach Kiszczaka ( i żeby tylko) - nie wypada przypominać ober-zdrajcy czyli przebrzydłego Judasza. W dodatku w kontekście absolutnie "potwohnym" czyli, że Judasz może dostać omłot i zawisnąć. Niby trochę inaczej niż w realu, bo Judasz obwiesił się sam, ale zdrajcom dreszcze po pleckach przechodzą. No źle im się to kojarzy:))))) Więc kara będzie sroga. Co prawda relegować dziatwy ze szkół i przedszkoli nie ma kto, bo nauczyciele akurat strajkują, ale grzywny rodzicom można sieknąć.

PS. Robi się  ciekawie. 

zaloguj się by móc komentować

ewaryst-fedorowicz @pink-panther 23 kwietnia 2019 19:45
23 kwietnia 2019 20:52

@pink-panther

Pani Panthero,

robi się ciekawie bardzo, na co wskazują informacje przemycane między wierszami oficjalnej papki propagandowej.

Ot, w ostatnią sobotę u Karnowskich ks. Zieliński powiedzial rzecz nieslychaną (i nie podjętą dalej), że trzeba się zastanowić czy w obliczu ustawy 447 nie lepiej będzie przyjąć euro (!)

To się czyta wg mnie tak: „należy rozważyć, czy mniejszym złem będzie protektorat niemiecki czy kolonia jankesko-żydowska”
Aż ciarki przechodzą.

Jeśli dodać do tego jakieś 6 tygodni temu, u Pospieszalskiego z kolei, wybąkane przez Świetlika, że ostatnia transza zakupionego przez Instytut Hoovera archiwum Kiszczaka została wywieziona do USA w MAJU 2018 ROKU (!!!) a transfery szły przez rok 2017, to mamy wytłumaczenie numeru wyciętego Suwerenowi przez Kaczynskiego.

Wracając do nagonki na mieszkańców Pruchnika:
to jest powtórzenie schematu nagonki na mieszkańców Jedwabnego, tyle, że jeśli pisowska (innej nie ma) prokurator grozi dobieraniem się do dzieci, to znaczy, że PiS już nie ma żadnych hamulców w spełnianiu życzeń tych, co trzymają kwity.

Pozdrawiam Panią powielkanocnie (póki jeszcze obchodzenia Wielkanocy = Zmartwychwstania Pańskiego  nam nie zabronili)

 

zaloguj się by móc komentować

JK @ewaryst-fedorowicz 23 kwietnia 2019 20:52
23 kwietnia 2019 21:36

Ale  ty głupi jesteś

zaloguj się by móc komentować

Szczodrocha33 @ewaryst-fedorowicz
23 kwietnia 2019 21:49

Wyczytalem w niezawodnej polskiej wikipedii, ze ten Kumoch to miedzy innymi turkolog.

Zaintrygowany ta nieco dziwna nazwa, zerknalem ponownie do naszej wiki, a tam informacja jest, ze "Turkologia – nauka o językach, literaturze, kulturze, historii i dziejach ludów tureckich."

To moze bardziej by wypadalo go wyslac na placowke do Ankary?

Chociaz ja osobiscie sadze, ze najlepiej byloby gdyby postudiowal teatrologie, a potem.... do teatru z nim.

zaloguj się by móc komentować

KOSSOBOR @ewaryst-fedorowicz
23 kwietnia 2019 23:24

Bardzo ciekawie mówi o święcie Purim Grzegorz Braun. Egzekucja na Hamanie i jego dziewięciu synach jest radośnie czczona na takich wesołych szunienicach... 

zaloguj się by móc komentować

byczeq @JK 23 kwietnia 2019 21:36
24 kwietnia 2019 05:08

Proszę ważyć słowa. 

zaloguj się by móc komentować

ewaryst-fedorowicz @JK 23 kwietnia 2019 21:36
25 kwietnia 2019 08:30

@JK
Skoro ja jestem głupi, to znaczy, że ty jesteś mądry, a najmądrzejsze są twoje notki - szkoda tylko, że wszystkie pisane atramentem sympatycznym

zaloguj się by móc komentować

ewaryst-fedorowicz @KOSSOBOR 23 kwietnia 2019 23:24
25 kwietnia 2019 08:38

@KOSSOBOR
Braun to faszysta, choć dzięki nieocenionemu Sakiewiczowi możemy już na takich jak on używać określenia "neomoczarowiec"

zaloguj się by móc komentować

genezy @ewaryst-fedorowicz 25 kwietnia 2019 08:38
25 kwietnia 2019 10:22

Jak Sakiewicaz to może do kompletu nieocenionego Bubla jeszcze wyciągnąć? Od 6 min. gdzie jest o tym jak GB trafia do psychuszki; jest też z rodzinnej szafy wylatujący żyd oraz, tuż za nim, mason wylata:

https://www.youtube.com/watch?v=gGF36JvipPY

Prawdziwi polscy patrioci znów walczą o Polskie.

zaloguj się by móc komentować

ewaryst-fedorowicz @genezy 25 kwietnia 2019 10:22
25 kwietnia 2019 11:15

@genezy
Sakiewicz jest w rządowych mediach non stop, to i go przytoczyłem - Bubla nie znam, to i mi jego opinia jest obca.

zaloguj się by móc komentować

Morsik @ewaryst-fedorowicz
25 kwietnia 2019 21:41

Czort tam z Sakiewiczem, bo ja sobie pomyślałem, że żaden Żyd, nawet taki Żyd Daniels, ani razu nie odezwał się i nie oprotestował niejakiego Bubla Leszka, który to od lat wydaje oficjalnie (między innymi) tygodnik "Tylko Polska", który to tygodnik jest do kupienia nawet na terenie Sejmu. Bubel Żydom i Danielsowi nie wadzi, a kukiełka przypominająca odzieniem starozakonnego poryszyła świat i ciemną stronę Księżyca.

PS. 

Oskarżany przez różne środowiska o szerzenie rasizmu, antysemityzmu, znieważanie religii, tożsamości kulturowej Żydów i ich samych jako narodu, oraz o nakłanianie czytelników do czynnej, wrogiej postawy wobec przedstawicieli społeczności żydowskiej. Obiektem krytyki są m.in. publikacje Jak rozpoznać Żyda, Prawda o żydowskich mordach rytualnych, Polsko-żydowska wojna o krzyże. W tej ostatniej Leszek Bubel używał określeń: „obrzezano im mózgi” (o studentach, którzy złożyli pozew przeciwko ks. Henrykowi Jankowskiemu), „pejsaty paplament” (o Sejmie III kadencji), „podstępne jest żydowskie nasienie”. Sam Leszek Bubel w wywiadach określa siebie jako „naczelnego antysemitę RP”. (za wikipedia.pl)

zaloguj się by móc komentować

ewaryst-fedorowicz @Szczodrocha33 23 kwietnia 2019 21:49
25 kwietnia 2019 21:54

@Szczodroch33
 

Turkolog?! Ambasadorem w  Szwajcarii - takie rzeczy, to tylko u Waszcza

zaloguj się by móc komentować

klon @Morsik 25 kwietnia 2019 21:41
25 kwietnia 2019 22:21

Bubel wykonuje zadania na wskazanym odcinku...on SWÓJ.
Ludność tubylcz Pruchnika, jak wiadomo, to z mlekiem matki wyssała niechęć do zdrajcy Judasza....

zaloguj się by móc komentować

ewaryst-fedorowicz @Morsik 25 kwietnia 2019 21:41
25 kwietnia 2019 23:25

@Morsik
Cóż - Jewno Azef dał im wzór...
Co nie zmienia faktu, że postawa pisowskiej milicji (nie poprawiać - policja, to była przed wojną) i prokuratury oraz biskupków przypawia o mdłości

zaloguj się by móc komentować

zaloguj się by móc komentować