-

ewaryst-fedorowicz : Reklamiarz sum! Po 20 latach marketingu komercyjnego w marketingu politycznym robię. Bloguję bo lubię.

Jedwabne, czyli kto i po co wajchę dziś przestawił?

Prawa ręka bliźniaków Karnowskich (wiem, że to brzmi nieprawdopodobnie, by bracia nie syjamscy mieli wspólną rękę, ale to fakt) Marzena Nykiel opublikowała dziś na łamach organu (jak mówią na mieście) senatora Biereckiego reklamę książki "Powrót do Jedwabnego" autorstwa trójki ewidentnych (jak na mieście słychać) antysemitów, czyli Wojciecha Sumlińskiego, Ewy Kurek i Tomasza Budzyńskiego.

W reklamie tej zawarła stwierdzenia i cytaty do wczoraj zupełnie niedopuszczalne, ale najwyraźniej żyjemy w czasach tak dynamicznych, że sam Panta Rei by się zdziwił.

O takie na przykład:

Nagłe przerwanie ekshumacji w Jedwabnem w 2001 roku po protestach środowisk żydowskich było swego rodzaju zawałem serca polskiej pamięci historycznej. Prawda, która wyłaniała się z wykopalisk jednoznacznie przeczyła kłamstwom Jana Tomasza Grossa."

Potem padają oskarżenia pod adresem funkcjonariuszy IPNu Paczkowskiego i Kieresa o przekazanie całej, zebranej przez okres PRLu dokumentacji wydarzeń w Jedwabnem nie polskim historykom czy prokuratorom IPNu, a obywatelowi USA Grossowi, co było złamaniem Ustawy o ochronie informacji niejawnych.

Ale niebywałym jest przekazany przez prof. Grupę nadzorującą prace polskich archeologów opis traktowania ich przez rabina Schudricha:

Od pokazania prawdy dzielił nas tylko mały krok, tymczasem wszystko, co odkryliśmy, musieliśmy zakopać. I tak z naszym odkryciem zakopaliśmy prawdę. Decydowało o tym wielu ludzi – i raczej niewielu w Polsce.

To była nieszablonowa decyzja i niespotykana sytuacja. W całej swojej kilkudziesięcioletniej karierze nie spotkałam się nigdy z czymś tak absurdalnym, ani wcześniej, ani później.

To chyba wtedy pierwszy raz pomyślałam, że preparują tę historię. To, co się tam wtedy zadziało, ten nadzór, tajemnice, knowania, naciski, ta atmosfera, na koniec przerwanie ekshumacji – to było coś tak nieprawdopodobnie odległego od zawodu archeologa i w ogóle od wszystkiego, czym się w życiu zajmowałam, że na lata zaciążyło to nie tylko na mojej pracy, ale także na mnie osobiście

— wyznaje prof. Grupa.”

"Dyrygował tym wszystkim rabin Michael Schudrich. Cały czas na krótkim łączu z Warszawą, Tel Avivem, Waszyngtonem. (…) W rzeczywistości o wszystkim decydował Schudrich, który próbował wydawać nam dyspozycje według jakichś wytycznych. Rzecz w tym, że te wytyczne miały się nijak do rzetelnych badań archeologicznych"

- relacjonuje prof. Grupa, podkreślając że z takim traktowaniem nie spotkała się ani ona, ani też nikt z branży.
”Wykańczał nas psychicznie” – dodaje.

To, co Schudrich z nami robił i jak nas traktował, wołało o pomstę do nieba. Wydaje mi się, a właściwie jestem tego pewna, że chcieliśmy w Jedwabnem znaleźć zupełnie co innego: my szukaliśmy prawdy, Schudrich – potwierdzenia wersji Jana Tomasza Grossa. Ale akurat tego tam nie znalazł.”

 

„Istne piekło. Schudrich nawet nie próbował ukryć niezadowolenia, bo przecież nasze odkrycie całkowicie niszczyło wiarygodność świadków, którzy zeznawali przed sądem i na relacji których oparł się Jan Tomasz Gross.

To wszystko zrozumiałam jednak dopiero później, bo w tamtym momencie nie pojmowałam istoty gniewu Schudricha. My przyjechaliśmy do Jedwabnego zrobić swoją robotę, po nic innego. Najwyraźniej Schudrich przyjechał z tego samego powodu – rzecz w tym, że kompletnie inaczej to rozumieliśmy”

"Znaleziono łuskę, jako twardy dowód na to, że strzały jednak padły. Łusek pochodzących z niemieckiej broni znaleziono zresztą więcej."
 

***
 

W tekście Nykiel za szwarccharakter robi nasz największy przyjaciel (i - jak się w ciągu minionej, pisowskiej kadencji okazało - „rodak”) rabin Schudrich, co mnie nieco dziwi,

bo taka raptowna degradacja kogoś, kto przez ostatnie 4,5 roku (liczę od wygrania przez męża pani Kornhauser tzw. wyborów prezydenckich) to jednak rzadkość, nawet w takim bajorku, jak polityka w ten kraju.

Podobno w życiu wszystko jest możliwe, ale ja prędzej uwierzę, że ziemia jest wklęsła (bo że jest płaska, to wystarczy wyjrzeć za okno), niż że wierna markietanka Nykiel rzuciła się do gardła rabinowi Schudrichowi (i całej stojącej za nim strasznej ferajnie) tak sama z siebie.
 

Co więcej, prędzej uwierzę, że Prezes Kaczyński nie znosi kotów, niż w to, że Karnowscy, których lat temu kilka zaliczyłem do „dziennikarzy komercyjnie niepokornych”, poszli na wojnę z Żydami, bo im się medialne harakiri zamarzyło:

bycie komercyjnie niepokornym wyklucza wszelkie próby samobójcze.
 

Moim (rzecz jasna niesłusznym) zdaniem, na taki numer musiał wydać zgodę/polecenie najlepszy płatnik, czyli Senator Bierecki, który ma jedną cechę:

jest baaaardzo bogaty, a ostatnie co baaaardzo bogatym ludziom do szczęścia jest potrzebne, to kłopoty.


***

Co (lub kto) zatem przekonał senatora, żeby taki numer zaaprobował/zlecił?

No cóż, opcji jest kilka, ale że ja (jak się tu na samym początku zdeklarowałem) bloguję bo lubię, opiszę te, które mi się podobają najbardziej:
 

1. wewnętrzne sondaże pokazały, że szanse najlepszego przyjaciela rabina Schudricha (męża pani Kornhauser mam na myśli, który się ze wspomnianym rabinem fotografował w ostatnich 5 latach więcej razy, niż ja mam włosów na głowie), na reelekcję bez głosów najbardziej patriotycznego elektoratu, któremu wspomniany mąż pani Kornhauser wielokroć dał po twarzy, na przykład oskarżając Polaków o sowiecko-ubecką prowokację, zwaną pogromem kieleckim itp. wyskokami są niepewne i żeby się Nowogrodzkiej interes nie wykopyrtnął, trzeba jakiś ochłap wspomnianemu, najbardziej patriotycznemu elektoratowi rzucić.


2. Nowogrodzka została uprzedzona, że globalne żuliki od ustawy 447 przygotowują taki atak na Polskę, którego żadne – proszę wybaczyć właściwą mi precyzję opisu – słodkie pierdzenia Prezydenta, Premiera a nawet samego Prezesa o polskiej wersji państwa dobrobytu czy innych socjalistycznych bzdetach nie będą w stanie przykryć, więc wspomniana Nowogrodzka zastosowała uderzenie wyprzedzające.
 

3. ponieważ za wstrzymanie ekshumacji w Jedwabnem najoczywiściej odpowiada Człowiek z pomników, którego brat właśnie po ortopedycznej operacji leży na otwockim łożu boleści, Senator zdecydował się na pucz przeciw ekipie Prezesa, bo poważni ludzie uznali, że Prezes już, jak to się w biznesie określa – nie dowozi.

***

Za powyższe (jak i każde inne) opinie odpowiedzialności żadnej nie biorę, bo ja nie jestem z partii TKM, i zwyczajnie do brania się żadnego nie wyrywam,

ale zastanawiam się nad jednym:
 

22 grudnia zaczyna się Chanuka i z kim mąż pani Kornhauser w pałacu prezydenckim, zwyczajem zapoczątkowanym przez Człowieka z pomników świeczki zapali?

Jak zwykle z Rabinem Schudrichem czy jednak z kimś innym?


 

https://wpolityce.pl/polityka/476584-kto-boi-sie-powrotu-do-jedwabnego


 tagi: wpolityce.pl  jedwabne   gross  mąż pani kornhauser  marzena nykiel  człowiek z pomników  karnowscy  powrót do jedwabnego  rabin schudrich 

ewaryst-fedorowicz
8 grudnia 2019 20:17
92     5100    15 zaloguj sie by polubić
komentarze:
KOSSOBOR @ewaryst-fedorowicz
8 grudnia 2019 22:07

Uwagi do: 1, 2, 3.

ad. 1. Cała narracja antypolska zaczęła się od precyzyjnie wykombinowanego Jedwabnego i na tym się - symbolicznie - opiera. Zatem prędzej Nowogrodzka zeżre kota Prezesa, niźli rzuci Jedwabne patriotycznemu elektoratowi. Tam działają krótkie, specyficzne smycze i tęgie kolczatki.

ad. 2. Nie wierzę, po doświadczeniach rządów PiSu przez ostatnie lata, że Nowogrodzka nagle nabrała odwagi na tyle, by zastosować uderzenie wyprzedzające.  

ad. 3. Senator, nawet nie wiem jak bogaty, sam nie może zdecydować sie na jakikolwiek pucz wobec Prezesa bez wsparcia mocnego /?/ odłamu służb. Bo może przeziębić się i zjść gwałtownie ze świata tego. Zatem może jest tak, że realnie zagrażająca interesom/własności części polskiego deep state ustawa 447 spowodowała, że "poważni ludzie" postanowili jednak postawić zaporę buldożerowi żydowskiemu. Jeśli tak, to interes deep state jest w tej chwili naszym interesem. Bo w to, że deep state kieruje się interesem narodowym - nie da się uwierzyć. 

Skawaliła się sprawa wiarygodności książki "Dalej jest noc" i jej autorów. Skompromitowali się jako oczywiści oszuści /"naukowi"/ - interesująco pisze w swojej ostatniej notce na SN na ten temat Pink Panther. Szereg narracji żydowskich "się sypie", więc naprawdę jest dobra okazja, by iść za ciosem z Jedwabnem. Oby tylko zdążyć...

zaloguj się by móc komentować

ewaryst-fedorowicz @KOSSOBOR 8 grudnia 2019 22:07
8 grudnia 2019 22:26

@KOSSOBOR

Oj tam, oj tam - ja tu sobie dla zabawy dywaguję, a Pani na poważnie: no co mam napisać - że szmondaki nami rządzą i zdjęcia z Magdalenki przypomnieć?

Ale że Karnole na posługach w deep state, to jednak urocze - a tak się patriotycznie makijażują :-D

zaloguj się by móc komentować

ewaryst-fedorowicz @ewaryst-fedorowicz 8 grudnia 2019 22:26
8 grudnia 2019 22:30

@KOSSOBOR

PS
A wyraźnie zaznaczyłem, że " Senator zdecydował się na pucz przeciw ekipie Prezesa, bo poważni ludzie uznali, że Prezes już, jak to się w biznesie określa – nie dowozi."
Czyli Senatorowi przeziębienie grozić póki co nie powinno :-D

zaloguj się by móc komentować

Rozalia @ewaryst-fedorowicz
8 grudnia 2019 22:52

Za duża ludzi już wie co jest grane, dlatego ...lekkie panie stają na czele procesji. Ci co się dopiero teraz dowiedzą, albo wcześniej się bali nawet o tym pomyśleć, teraz mają słuchać zarządzeń bohaterskich odkrywców prawdy i robić co im będzie wskazane. Mniej więcej jak stoczniowcy Wałęsy. "Bohater" wlecze się nam ciągle po historii jak smród po gaciach.

Ale jak to mówią: człowiek strzela, Pan Bóg kule nosi. 

zaloguj się by móc komentować

krzysztof-laskowski @KOSSOBOR 8 grudnia 2019 22:07
8 grudnia 2019 22:53

Jeśli przynajmniej niektórzy przedstawiciele polskiego deep state zaczną choćby ze strachu dawać na Msze Święte w tradycyjnym rycie rzymskim, staną przed koniecznością zaakceptowania przynajmniej niektórych normalnych postulatów takich jak oddanie przynajmniej części ziemi ziemianom.

zaloguj się by móc komentować

Rozalia @ewaryst-fedorowicz
8 grudnia 2019 23:08

A! Operacja jeszcze może służyć dla zatkania gęby... Czyli uderzenie wyprzedzające, ale w elektorat, w  móżdżki elektoratu, a zatem nikt inny nie będzie mógł docierać z prawdą, co najwyy z jej wykoślawioną wersją. Ewentualność że służby po prostu nie zechcą się dzielić swoimi konfiturami może wchodzić w grę, chociaż na rywala męża Pani Kornhauser szykowany jest jako żarliwy i szczery katolik, Szymon Hołownia, sponsorowany przez Dominikę Kulczyk. Takiego mają pomysła. 

zaloguj się by móc komentować

porfirogeneta @ewaryst-fedorowicz
8 grudnia 2019 23:08

Jest jeszcze rabin Stambler, oni świecą w Sejmie, to może z nim?

zaloguj się by móc komentować

porfirogeneta @KOSSOBOR 8 grudnia 2019 22:07
8 grudnia 2019 23:25

Co grosza dostali, to ich.

zaloguj się by móc komentować

Rozalia @porfirogeneta 8 grudnia 2019 23:08
8 grudnia 2019 23:32

Możliwe rabin Stambler i rabin Shudrich mają ze sobą na pieńku. Stambler ma poważniejsze umocowanie w tym rządzie, bo jest z Chabad Lubawicz.

Awantura o synagogę Izzaka w Krakowie. Tora przeniesiona. Walka. Lipiec 2019

zaloguj się by móc komentować

adamo21 @ewaryst-fedorowicz
8 grudnia 2019 23:43

Przekładaniec z mac.

zaloguj się by móc komentować

porfirogeneta @Rozalia 8 grudnia 2019 23:32
8 grudnia 2019 23:44

Szudrich wtedy podarł gacie na tyłku.

zaloguj się by móc komentować


KOSSOBOR @ewaryst-fedorowicz 8 grudnia 2019 22:26
9 grudnia 2019 00:12

No fakt, że ja na poważnie, bo i suma jest poważna... Takoż cały problem naszej w Polszcze przyszłości.

zaloguj się by móc komentować

smieciu @ewaryst-fedorowicz
9 grudnia 2019 00:15

To ja trochę pojadę Banasiem ala Ziobrystami :)

Jeśli ktoś czytnął moje teksty i komentarze to wie że Banaś jest częścią dużo większej operacji. Za dużo zbiegów okoliczności. Praktycznie w każdej działce gospodarki następują jakieś przejęcia, wymiany kierownictwa. Poza tym co zostało wyliczone w tekście drugim oraz pod nim, ostatnio do zabawy dołączył Jacek Sasin, który wymienia zarządy w spółkach skarbu państwa. Czyli mamy ten sam schemat: Dlaczego PiS zdejmuje ludzi, których sam tam umieścił mniej lub bardziej pośrednio?

Przydałoby się zaanalizować kto konkretnie kogo zwalnia, kto ma czyje plecy. Sasin wydaje się należeć do grupy nazwę to Układu. Chociaż mogę się mylić. Układ poza tym że jest anty Ziobrowy to charakteryzuje się także tym że jest bardziej żydowski niż Ziobryści. To Układ ściągnał z Londynu Kościńskiego by zneutralizować Banasia oraz częściowo Morawieckiego. Ziobrystom wyprowadzono mocne ciosy, ostatnimi z nich mogą być działania Sasina.

W rewanżu wyciągnięto wątek żydowski. A cała zabawa przypomina gierki Puławian i Natolińczyków. Ponieważ Ziobryści/Natolińczycy zaczęli tracić teren to wyciągneli większe armaty. Czyli to co mamy w tekście głównym. Coś się dzieje ale my jeszcze nie wiemy co. Skąd taka gwałtowna szarpanina. Co ma się wydarzyć takiego w Polsce że przystąpiono do tych zaskakujących rozmachem gier? Wybory prezydenckie według mnie nie gdyż wszyscy kandydaci należą do tego samego stronnictwa Układu alias Puławian. Chodzi o coś większego, jak się wydaje, coś poważniejszego co dopiero się stanie.

zaloguj się by móc komentować

KOSSOBOR @ewaryst-fedorowicz 8 grudnia 2019 22:30
9 grudnia 2019 00:17

Tak, tak i ja tych "poważnych ludzi" zacytowałam w komencie. A są i tacy, którzy "poważnych ludzi" dopatrują się już od przesławnej promocji książki sprzed kilku dni. jeszcze raz - interesy mamy /poniekąd/ zbieżne w tej sprawie.

zaloguj się by móc komentować

KOSSOBOR @krzysztof-laskowski 8 grudnia 2019 22:53
9 grudnia 2019 00:19

Krzysiu, jesteś niepoprawnym marzycielem :) 

/Właśnie dostałam kolejną odmowę zwrotu części majątku - dworu - po długim postępowaniu administracyjnym./

zaloguj się by móc komentować

Draniu @KOSSOBOR 9 grudnia 2019 00:19
9 grudnia 2019 08:14

I to jest dowód,ze żyjemy w Polsce pozorów... Dalej to jest coś co funkcjonuje jako prowizorka.. Programy socjalne zostały wprowadzone po to tylko ,aby zatrzymać tanią siłę roboczą , ubogich mieszkancow miast i wsi , oraz tych ,którzy zapierniczaja w korpo utrzymując banki poprzez swoje kredyty.. Polska to teren zbytu obcych produktów.. Tzw uszczelnianie podatkowe nie tylko służy do finansowania socjalu ,ale służy również do finansowania calej tej bandy etatystow administracyjnych,tej bandy urzedasow,która liczy sobie już ponad milon osobników, ludzi od produkcji papierków i przesłania budżetu.. Jedynie mozemy sie pocieszać,ze stosunkowo jest to mniejsza licza niz w innych państwach eurokołochozu... No ale zachodzi pytanie ,kto jak nie PiS optymalnie i realnie, moze zarzadzac tym bananowym państewkiem w ktorym powiela sie propagande miedzywojenną wspierajacą socjalistow..Wyboru specjalnego nie mamy..

zaloguj się by móc komentować

Draniu @Draniu 9 grudnia 2019 08:14
9 grudnia 2019 08:15

*przesłania budżetu

zaloguj się by móc komentować

Draniu @ewaryst-fedorowicz
9 grudnia 2019 08:18

*przewalania budżetu / sorry za te poprawki niestety automat "wie" lepiej jakiego slowa mam użyć.

zaloguj się by móc komentować

krzysztof-laskowski @KOSSOBOR 9 grudnia 2019 00:19
9 grudnia 2019 08:30

Haniu, wyobraź sobie rzecz następującą: nadal znajdujemy się w sytuacji, gdy książę Karol Ferdynand ubiega się o tron polski. A przede wszystkim nie mamy przyjaciół innych niż ci, którzy w Niebiesiech, lub tam zdążający.

zaloguj się by móc komentować

ewaryst-fedorowicz @smieciu 9 grudnia 2019 00:15
9 grudnia 2019 08:44

@smieciu

3. "Chodzi o coś większego, jak się wydaje, coś poważniejszego co dopiero się stanie. "
Możliwe - kiedy niemal 2 lata temu ówczesna ambasador Izraela rozpętała swoją prowokacją w KL Auschwitz żydowską nawałę, Prezes Kaczyński...zwiał na chorobowe . I był na tym L4 (=nieobecny w obiegu) do czasu pełnej kapitulacji PiSu.

Teraz nagle w samym środku dymu dał sobie aż wyciąć kolano i wstawić protezę - czyli ma alibi na dłuuuugie chorowanie. Nikt mi nie wmówi, że musiał sobie to kolano wyrżnąć akurat teraz, a nie za 1,2,3,4 miechy.

2. wywalenie z PeKaO prezesa Krupińskiego z ekipą to ewidentne uderzenie w Ziobrę.

1. tekst sprzed > 3 lat: "Dzika reprywatyzacja, czyli wojna w rodzinie"

"Głównym problemem warszawskiej reprywatyzacji nie jest to, że kradli (bo oczywiście, że kradli i to na wydrę, na rympał, a nawet – na chama), ale że się NIE PODZIELILI!

Bo w świecie kryminalnym najgorszy drań to taki, co koleżeństwo na podziale wykuka, a jak ktoś nie wierzy, to niech sobie złodziejską trylogię Piaseckiego przeczyta.

Moim (i całkowicie niesłusznym zdaniem) cała awantura to kolejna odsłona konfliktu pomiędzy dwiema grupami właścicieli okupowanej przez sowiety Polski, czyli między Puławianami i Natolińczykami."

http://blog.wirtualnemedia.pl/ewaryst-fedorowicz/post/dzika-reprywatyzacja-czyli-wojna-w-rodzinie


I tak się nami teraz bawią...

  Ale mnie tak najbardziej frapuje, czy mąż pani Kornhauser zapali te chanukowe swieczki z rabinem Schudrichem, czy z kims innym? :-D

zaloguj się by móc komentować

smieciu @ewaryst-fedorowicz 9 grudnia 2019 08:44
9 grudnia 2019 10:14

Moim (i całkowicie niesłusznym zdaniem) cała awantura to kolejna odsłona konfliktu pomiędzy dwiema grupami właścicieli okupowanej przez sowiety Polski, czyli między Puławianami i Natolińczykami."

Ech, nie kojarzyłem, zapomniałem. Ale zawsze mi się podoba gdy różnymi sposobami dochodzi się do tych samych wniosków. To oznacza że teoria jest dobra :)

zaloguj się by móc komentować

genezy @ewaryst-fedorowicz 9 grudnia 2019 08:44
9 grudnia 2019 10:39

podzielili- nie podzielili, ale w budynku tych rzeczonych puławian czyli na Puławskiej prawie że róg Narbutta można smacznie obsmyczyć bułkę- knajpa nazywa się "bułkę przez bibułkę". Defekować na puławian- można spokojnie jeść bułkę.

zaloguj się by móc komentować

ewaryst-fedorowicz @Rozalia 8 grudnia 2019 22:52
9 grudnia 2019 10:43

@Rozalia

" lekkie panie stają na czele procesji. " A tego nie znałem - pyszne!

zaloguj się by móc komentować

ewaryst-fedorowicz @genezy 9 grudnia 2019 10:39
9 grudnia 2019 10:44

@genezy

" Defekować na puławian- można spokojnie jeść bułkę. "
Rzecz w tym, że to oni na nas defekują...

zaloguj się by móc komentować

genezy @ewaryst-fedorowicz 9 grudnia 2019 10:44
9 grudnia 2019 11:04

oż kurna, tak sobie zwizualizowałem shahida otoczonego rolkami po papierze toaletowym i plastikowym nożem w dupie... i zrozumiałem tego głęboki sens

 

 

zaloguj się by móc komentować

genezy @genezy 9 grudnia 2019 11:04
9 grudnia 2019 11:08

ot

A co do terminu deep state to myślę że jest trochę mylący, dlatego że sama idea state jest zbyt płytka na co są bez-liczne dowody. Deep politics (Retinger) opisuje rzeczywistość bardziej precyzyjnie.

zaloguj się by móc komentować

ewaryst-fedorowicz @Draniu 9 grudnia 2019 08:14
9 grudnia 2019 11:52

@Draniu
" No ale zachodzi pytanie ,kto jak nie PiS optymalnie i realnie, moze zarzadzac tym bananowym państewkiem w ktorym powiela sie propagande miedzywojenną wspierajacą socjalistow..Wyboru specjalnego nie mamy.. "

Ktokolwiek - dokładnie tak: ktokolwiek. Nawet ludzie z łapanki przed wejściem do głównej stacji metra warszawskiego.
PiS czy ŚMiS czy inny PO, POP, SLD, SLD - wszystko jedno. Oni wszyscy to jedna magdalenkowa rodzina, wyedukowana w elitarnej "Szkole liderów Cioci Magdalenki"
http://ewaryst-fedorowicz.szkolanawigatorow.pl/szkoa-liderow-cioci-magdalenki

zaloguj się by móc komentować

ewaryst-fedorowicz @genezy 9 grudnia 2019 11:08
9 grudnia 2019 11:54

@genezy
to już niuanse - grunt, że "dip".
Ale mnie chodzi tylko o to zdjęcie przy chanukowych świecach: mąż pani Kornhauser znów z Schudrichem, czy jednak już nie?

zaloguj się by móc komentować

genezy @ewaryst-fedorowicz 9 grudnia 2019 11:54
9 grudnia 2019 12:28

Mnie incydentalnie wcale nie irytują chanukowe świece, czy też miód chanuka na ten przykład, ale to kiedy nasz prezydent (?) albo premier-prelegent wygłaszają patriotyczne przemówienia, bo wiem z doświadczenia (powstania, druga wojna w niekończącym się ciągu zachęt do skakania na główkę do, o dziwny losie, zawsze okazywało się pustych basenów- a była namalowana woda), że to kończy się krwawą jatką (czy jest jatka bezkrwawa?- ogołocenie z kasy może),o  tak, czy bezkrwawą jatką.

zaloguj się by móc komentować

pink-panther @Rozalia 8 grudnia 2019 23:08
9 grudnia 2019 12:53

Wiadomość z wczoraja: pani Dominika Kulczyk "się wypiera" popierania  Szymona Hołowni lub uczestniczenia w jego kampanii.

zaloguj się by móc komentować

tomciob @ewaryst-fedorowicz
9 grudnia 2019 12:55

Witam. No cóż znów mnie Pan zaskoczył. Wydawało mi się, że do "organu" Pan nie zagląda ani go nie czyta, a tu takie "novum dramatum" na jego podstawie powstało. Zaskakujące ale ciekawe. Pozdrawiam

zaloguj się by móc komentować

DrzewoPitagorasa @KOSSOBOR 9 grudnia 2019 00:19
9 grudnia 2019 13:08

Tak z ciekawości.  Można wiedzieć jak tą odmowę  uzasadnili?

zaloguj się by móc komentować

saturn-9 @genezy 9 grudnia 2019 11:08
9 grudnia 2019 13:51

Poproszę o definicję deep politics albo namiar na takową?

zaloguj się by móc komentować

Nieobyty @ewaryst-fedorowicz
9 grudnia 2019 15:01

Jako dopełnienie - ludzkie szczątki w starym leju po bombie w Wiźnie odkryli członkowie stowarzyszenia Wizna 1939 i mogą to być ciała Żydów, którzy mieszkali w tej miejscowości i zostali zamordowani przez Niemców w czasie II Wojny Światowej, do zbrodni miało dojść w 1941 roku. 

Jak to się łączy a ile kilometrów jest z Wizny do Jedwabnego, i tu w Wiznie pasuje szczatki wydobyć  [a jak już dobrze odczytał rabin III RP jest zagrożenie] a nie ruszać w Jedwabnym.   

Lapidarnie temat ujał Paweł Lisicki w rozmowie dla PCH24  .. Jedwabne to papierek lakmusowy polskiej niepodległości.. i wszyscy zdają sobie z tego dobrze sprawę.  
 Co do red. Sumlińskiego to ta  dziwna  akcja promocji [zmian lokalu, starcie z Sommerem] i wykorzystana dr. Kurek - to raczej  świadczy że ktoś stawia zasłonę dymną na potrzeby nie tylko ekshumacji bo jest jeszcze parę opcji nie tylko 3. [Ot spotkanie w Soczi Putin i Łukaszenka - jak docisną III RP wymogiem  447  to Moskwa taniej nabędzie Mińsk a jeszcze jest Donbas i nasze armie mające dobywać Kaliningrad]. Sorry ktoś planuje gry z dużym wyprzedzeniem a red. Sumliński załapał się akurat na drugorzędną osłanę medialno-propagandową.       

I jeszcze wspomnijmy o tym jak to w lecie Chabad Lubawicz był wyrzucany przez  krakowską gminę z synagogi Izaaka. Bez tego starcia to red. Nikel wpierw by własnego pampersa zjadła niżby śmiała opisać przypadki rabina Schudricha, do tej pory to ..nie było taka rubryka..  

  https://wiadomosci.dziennik.pl/historia/aktualnosci/artykuly/613707,wizna-zydzi-masowy-grob-odkrycie-ipn.html

zaloguj się by móc komentować

pink-panther @ewaryst-fedorowicz
9 grudnia 2019 15:14

Też zauważyłam notkę Pani Nykiel. Straszne trzęsienie ziemi polityczne w USA i w Israelu. W USA impeachment - kolejna faza, tam tylko telewizje i internety o tym mówią a do wyborów 11 miesięcy a w Israelu oficjalne zarzuty prokuratorskie  dla premiera Netanyahu i kolejne zarzuty dla kolejnych ludzi z jego otoczenia plus międzynarodowa nawalanka za to, że Netanyahu ogłosił śmiały pomysł aneksji resztek doliny rzeki Jordan (potępienie m.in z Wielkiej Brytanii i Turcji oraz kilku mniejszych państw). To oznaczać może zepchnięcie "spraw polskich czyli mniejszego sojusznika" na plan dalszy. A może nawet p. Prezydent A. Duda skonsultował się w Londynie i jest sygnał , że "jednak można". Bo jeśli np. Schudrich popiera demokratów, więc teoretycznie  można go "poświęcić". On jest zresztą w tej historii - nie do obrony.  Ale tak naprawdę to nie wiem. 

zaloguj się by móc komentować

MZ @smieciu 9 grudnia 2019 00:15
9 grudnia 2019 15:26

Mam wrażenie ,że sprawa Banasia jest wyciszana.

zaloguj się by móc komentować

ewaryst-fedorowicz @Rozalia 8 grudnia 2019 23:08
9 grudnia 2019 15:28

"Operacja jeszcze może służyć dla zatkania gęby... Czyli uderzenie wyprzedzające, ale w elektorat, w  móżdżki elektoratu, a zatem nikt inny nie będzie mógł docierać z prawdą, co najwyy z jej wykoślawioną wersją. "
No, co jak co, ale "mądrość etapu" to wsród dziennikarzy komercyjnie niepokornych umiejetnosc tak podstawowa, jak wywąchiwanie konfitur :-)

zaloguj się by móc komentować

ewaryst-fedorowicz @porfirogeneta 8 grudnia 2019 23:08
9 grudnia 2019 15:29

@porfirogeneta

No niech będzie i Stambler, bo czasy takie, ze pałac namiestnikowski bez rabina  od świeczek, to jak orzeł bez korony!

zaloguj się by móc komentować

ewaryst-fedorowicz @tomciob 9 grudnia 2019 12:55
9 grudnia 2019 15:31

@tomciob

na Twitterze mnie dopadli :-D

zaloguj się by móc komentować

ewaryst-fedorowicz @Nieobyty 9 grudnia 2019 15:01
9 grudnia 2019 15:42

@Nieobyty

Ja konkudując zaznaczyłem, że

"Co (lub kto) zatem przekonał senatora, żeby taki numer zaaprobował/zlecił?

No cóż, opcji jest kilka, ale że ja (jak się tu na samym początku zdeklarowałem) bloguję bo lubię, opiszę te, które mi się podobają najbardziej:"

I dlatego bardzo mi miło czytać kolejne, podrzrucane tu możliwości, bo to tylko , jak mam zwyczaj mawiać "poszerza pole widzenia".
Białorusi strasznie żal, ale to jest kliniczny przykład skundlenia "naszej" dyplomacji.

A zdjęcie Schudricha zawieszonego jajami na płocie pamietam - sam cymes!

 

zaloguj się by móc komentować

ArGut @pink-panther 9 grudnia 2019 15:14
9 grudnia 2019 15:47

Sytuacja jest DYNAMICZNA - pan Donald Tramp powiedział oczywistą, oczywistość. Choć 2 lata temu pan Norman Finkelstein wyraził opinię, ze sytuacja w której młodzi amerykańscy żydzi wolą być BARDZIEJ amerykanami, niż żydami jest korzystna dla pana Donalda Trumpa. 

To za panią Ann Coulter.

zaloguj się by móc komentować

ewaryst-fedorowicz @pink-panther 9 grudnia 2019 15:14
9 grudnia 2019 15:48

@pink-panther

Ja też nie wiem, ale też aż strach pomysleć, jaką cenę mamy ewentualnie zapłacić, za pogonienie jednego żulika, który tu wałkuje od lat bezkarnie, a któremu "nasi" robią łaskę na wyprzódki.
Ta kolejna w krytycznym momencie ucieczka Kaczyńskiego na L4 to już wygląda zupełnie rozpaczliwie.

zaloguj się by móc komentować


Paris @pink-panther 9 grudnia 2019 12:53
9 grudnia 2019 18:55

Ciekawe czy  SOROS  tez  "sie wypiera"  ???

zaloguj się by móc komentować

Rozalia @pink-panther 9 grudnia 2019 12:53
9 grudnia 2019 19:03

Ktoś jednak tego dziennikarzynę struga z banana na prezydenta. W sumie nawet ambitnie jak na tenkraj, na Ukrainie prezydentem został błazen, tzn. komik. Hołownia jest ekokatolikiem, niedawno ogłosił urbi et orbi nową katolicką regułę teologiczną. Zwierzęta będą  nas sądzić po śmierci. Pachamama mu powiedziała?

 

 

 

zaloguj się by móc komentować

genezy @saturn-9 9 grudnia 2019 13:51
9 grudnia 2019 19:11

Tę frazę przeczytałem u Retingera w książce o Conradzie (moja notka pt. Cipa Godebskiej we wspominkach Józefa Retingera). Teraz definicja jest zepchnięta do wikispooks ale w latach 40-tych przecież użył jej niezadługo jeden z twórców Wspólnoty Europejskiej.

Wydaje się że ta fraza samo się definiuje.

https://wikispooks.com/wiki/Deep_politics

zaloguj się by móc komentować

Paris @ewaryst-fedorowicz 9 grudnia 2019 15:48
9 grudnia 2019 19:19

Coz...

... taka to juz  TRADYCJA  magdalenkowej swoloczy  ROBIC  LASKE  na wyprzodki... palcow u rak by zabraklo zliczyc  przyklady  ich  skundlenia  !!!

A panu JK to ja juz tylko zycze zdrowia... i rychlego przejscia na emeryture... bo az mi go zal jak te nedzne, skompromitowane merdia  "nasze i PiS'owskie"  strugaja  "narracje"  do tych detych i zalosnych posuniec politycznych, partyjnych i "polskich"  na  scenie politycznej...  tylko dla idiotow  !!!

 

Zaorac ich wszystkich... tych grajcarUF  i  tych  narratorUF  od 7 bolesci  !!!

zaloguj się by móc komentować

olekfara @Nieobyty 9 grudnia 2019 15:01
9 grudnia 2019 19:19

"[Ot spotkanie w Soczi Putin i Łukaszenka.."

To nie takie chyba proste: https://kresy.pl/wydarzenia/regiony/bialorus/byly-szef-sztabu-bialoruskiej-armii-jestesmy-gotowi-do-wspolnych-cwiczen-z-nato/

"Generał-major Oleg Biełokoniew, który do 5 grudnia był szefem Sztabu Generalnego sił zbrojnych Białorusi powiedział, że armia tego kraju jest gotowa do wspólnych ćwiczeń z siłami Sojuszu Północnoatlantyckiego i toczą się na ten temat rozmowy"

Białorusuni chcą ćwiczyć zarówno z Rosją, jak i z NATO. Więc tak do końca, nie wiadomo z kim.

zaloguj się by móc komentować

Paris @Rozalia 9 grudnia 2019 19:03
9 grudnia 2019 19:26

Slyszalam dzisiaj w RM,  po 13-tej...

... jak ten  blazen i kretyn  Maria Jackowski  belkotal cos o tej  "kandydaturze"  tego calego  holowni... i to z uznaniem -  powiedzial, ze... m.in.  ten  "niezalezny kandydat"  wystepowal w programie  pewnej stacji telewizyjnej"  !!!

 

No normalnie smiechem ich zabic.

 

zaloguj się by móc komentować

remusmalus @ewaryst-fedorowicz
9 grudnia 2019 19:58

Podoba mi się ten tekst, a tezy w nim zwarte szczególnie ;)

zaloguj się by móc komentować

porfirogeneta @Rozalia 9 grudnia 2019 00:07
9 grudnia 2019 20:15

Jaka wiara, takie znaki.

zaloguj się by móc komentować

porfirogeneta @Rozalia 9 grudnia 2019 19:03
9 grudnia 2019 20:19

Zełeński jest preziem Krainy "U" czy nie? Tam się udało, czemużby się nie miało udać w postPRL-u? Nie doceniasz Paciamamy.

zaloguj się by móc komentować

porfirogeneta @Paris 9 grudnia 2019 19:26
9 grudnia 2019 20:21

Ten jest dobry komediant. 

zaloguj się by móc komentować

porfirogeneta @Paris 9 grudnia 2019 19:26
9 grudnia 2019 20:21

Ten jest dobry komediant. 

zaloguj się by móc komentować

porfirogeneta @ewaryst-fedorowicz
9 grudnia 2019 20:25

Już mi drugi raz dzisiaj "siły swiatłości" dublują posta, ciekawe jak to się dzieje?

zaloguj się by móc komentować

Rozalia @porfirogeneta 9 grudnia 2019 20:19
9 grudnia 2019 20:57

Doceniam, doceniam i pochwalam wywalenie paciamamy do Tybru. Walka duchowa się zaostrza i zbliża się jej kulminacja.

Hołownia ma znaną twarz, ludzie go kojarzą, pewnie niektórzy widzowie lubią, stąd pomysł żeby go wykreować na kandydata. Najprawdopodobniej loże hodują takie okazy na wszelki wypadek i dla zmiany koncepcji działania. Postęp musi postępować. Co jak co, ale Pani Kornhauser-Duda jak do tej pory oficjalnie z ostrożności siedziała cicho w sprawie np. aborcji. "Wielka niemowa", miały pretensje lewaczki od czarnych parasolek. Zdaje się że Hołowniowa byłaby za, jest już lansowana na pierwszą damę. Czyli są w niej pokładane pewne nadzieje.

Zasada zrównoważonego rozwoju - antykoncepcja, aborcja, eutanazja, gender, LGBT, koniec z uciskiem gwałconych krów... I pszczołom miodu nie wyżerać. PACHAMAMA

zaloguj się by móc komentować

Rozalia @Paris 9 grudnia 2019 19:26
9 grudnia 2019 21:02

Rynce opadajo. Swoją drogą jak się ludzie dekonspirują. Zarażają się zgnilizną, czy w takiej postaci zaczynali karierę?

zaloguj się by móc komentować

Nieobyty @olekfara 9 grudnia 2019 19:19
9 grudnia 2019 21:10

O Białorusi to Pan Ewaryst ma co opowiadać i chyba się doczekamy nie tylko reportaży  ale i pewnej  próby syntezy. 

W mojej ocenie mając kiepskie karty [sieć powiązań gospodarczych, sieci agenturalne rosyjska stąd co parę lat czystki wsród struktur siłowych]  elity z Mińska grają z Moskwą od lat. Raz stawiają na Pekin [osiedle  pod Mińskiem, współpraca przy systemie Polonez] lub testują zachód [wizyta Pompeo szkodą że wkrótce go zdymisjonowano i tym obniżono trochę  rangę rozmów]. 

Baćka jest dobrym politykiem jednym z lepszych z krajów postsowieckich i byłych demoludów - on chcę do wojny wejśc jak najpóźniej i jak napóźniej potwierdzić obecność po danej stronie. Za co możemy mu byc wdzięcznie - kupił teraz SU37 ale nie pozwolił by rosyjski pułk mysliwski stacjonował w Baranowiczach, 6 armia pancerna gromadzi się po Smoleńskiem ale nie w bazach na Białorusi itp. Co my mu oferujemy ot tabletki z jodem kupowane przez rząd litweski i amerykanskie jednostki o rzut beretem od białoruskiej elektrowni atomowej.

Pytanie jak długo Miński wytrzyma - doczeka się kanału Elbląskiego  przez mierzeje i drożnej rzecznej autostrady od morza Czarnego po Bałtyk -wątpie. 

Na razie w Białoruś wchodzą przez Wilno niemieckie koncerny tylko że one idą ręka w ręke z Moskwą. 

A Warszawa co robi dotuje od lat Biełsat - jak by coś marudziła to stetryczała Romaszewska [bo córunia dyrektoruje i pilnuje obłędnej propagandy] znowu za uszy wytaraga Dudka z pałacu i popłynie kasa.

Tylko że nieskuteczny i partacki sabotaż jaki uprawia dekadami  Warszawa wobec Mińska jest najlepszą polityką jaką ekipa Baćki  mogła by sobie  wyobrazić - na Warszawę i rządzące nią kolejne  ekipy nie można liczyć to nie są wiarygodni partnerzy wystarczy rozeznać cele Waszyngtonu i Berlina i wszystko jest jasne z przekazem Warszawy.

Jak to się ma do tematu notki i podartych portek na dolnej części pleców głownego rabina III RP - ot gołdupiec [wszak wiatr przez podarte portki wietrzył mu to i owo] wydawał rozkazy niezgodne z porządkiem i prawem  a goje pokornie go słuchały.

Mińsk patrzy z nie dowierzaniem - potrzebuje Warszawy tak samo jak kiedyś mówił o tym Orban ale chce w niej widzeć tradycje stolicy RON a nie odrodzone tradycje prowincjonanego miasteczka rosyjskiej gubernii.  

Ba ale jak  ma być inaczej - mały dyktator leczy kolano, ludzie City o London wycofują gotówkę z obiegu, kastą sędziowska jawnie kpi z bezsiły  rządu itp.

Tylko jedno mnie zastanawia w myśl ustawy 447 raport do Kongresu już Departement złożył - i to nie jest top secret a tu cisza że TVP i TVN milczą jasne ale co jest  media narodowe też nabrały wody usta - co tam takiego jest ....

zaloguj się by móc komentować

KOSSOBOR @krzysztof-laskowski 9 grudnia 2019 08:30
9 grudnia 2019 21:25

Darzę księcia Karola Ferdynanda wielką estymą. Ale, Krzysiu, heretycy litewscy na czele z Radziwiłłami zagrozili zerwaniem unii, a Chmielnicki szntażował podtrzymaniem buntu kozaczyzny, jeśli sejm wybierze tego akurat Wazę. Myślę, że i dzisiaj kwestia wyboru wladzy jest od nas średnio zależna...   

zaloguj się by móc komentować

KOSSOBOR @ewaryst-fedorowicz 9 grudnia 2019 10:43
9 grudnia 2019 21:29

U Ewy Rembikowskiej były ongi: damy z książeczką sanitarną :))) Rzecz dotyczyła rodziny cesarskiej Austrii.

zaloguj się by móc komentować

KOSSOBOR @DrzewoPitagorasa 9 grudnia 2019 13:08
9 grudnia 2019 21:32

Dekretem rolnym. Wiecznie żywym, jak Lenin i - swojego czasu - Turowicz.

zaloguj się by móc komentować

KOSSOBOR @Rozalia 9 grudnia 2019 19:03
9 grudnia 2019 21:38

Hołownia ma jedną cechę męską - żonę, pilota wojskowego :)

zaloguj się by móc komentować

genezy @Nieobyty 9 grudnia 2019 21:10
9 grudnia 2019 21:47

Ta dotacja do telewizji Bielsat i dziwnej rodziny Romaszewskich (ulica komucha Duracza przemianowana tfu na Romaszewskiego, szkoda wielka) to jest skandal- Białoruś jest naszą strefą bezpieczeństwa, naszym buforem, czyli naszym bezpieczeństwem, no a co robi rząd patriotów? Nasze bezpieczeństwo spuszcza na szczaw. Zaiste dziwne te patriotyczne rządy, oj dziwne i coraz dziwniejsze. Dobrze że poszedł w odstawkę JK- to dobrze się stało, coraz głupsze były te jego decyzje, ale co spierniczył to nasze.

zaloguj się by móc komentować

olekfara @Nieobyty 9 grudnia 2019 21:10
9 grudnia 2019 22:05

Może to, że ustawa 447 była aktem politycznym, zaś raport musiał być zgodny z prawem, amerykanie nie mają chyba schzofrenii. Zdaje się, że ich prawo nie uznaje roszczeń bezspadkowych. A u nas w Polsce, cóż, gardłujący o akcie 447 musieli by zamilknąc. I na czym ci biedni gardłujący mieli by sie oprzeć?

zaloguj się by móc komentować

Rozalia @KOSSOBOR 9 grudnia 2019 21:38
9 grudnia 2019 22:12

Ambicje kobiet nie mają granic, dlatego trzeba je hamować a nie podsycać. Po kiego szkolić kobiety do latania wojskowymi samolotami. W ogóle po co baby w wojsku i w prezbiterium. Trzeba znać swoje miejsce. Hajduczki psia mać za miliony na szkolenia, a jak przyjdzie co do czego, to brzuch mnie boli i  kolego kup mi ... ze skrzydełkami. Albo trafi się jakaś psychopatka jak Nadija Sawczenko. Wojsko nie dla kobiet. Kropka. 

zaloguj się by móc komentować

Rozalia @olekfara 9 grudnia 2019 22:05
9 grudnia 2019 22:14

Teheran też był aktem politycznym...

zaloguj się by móc komentować

KOSSOBOR @Rozalia 9 grudnia 2019 22:12
9 grudnia 2019 22:54

Całkowita zgoda co do "dziurawego wojska", jak tam mawiają.

zaloguj się by móc komentować

Paris @Rozalia 9 grudnia 2019 21:02
9 grudnia 2019 22:54

Pan Bog nad nami czuwa...

... ten blazen  MJ,  to zapewne nie jedna glupote by z siebie wydalil, coby tylko ciagle  PRZY  KORYCIE  BYC... on,  TATUS  ma 5 czy 6  dzieci na utrzymaniu - i tak miedzy nami to gdzie taka  NIEMOTA  teraz robote znajdzie,  jak to cale zycie tylko  "poslowalo"  albo  "senatorowalo"... i w sumie to  TYLKO  w stolek pierdzialo  !!!

Tak,  widac i slychac jak sie dekonspiruja  te blazny...  coraz bardziej.

zaloguj się by móc komentować

Nieobyty @genezy 9 grudnia 2019 21:47
9 grudnia 2019 23:05

To jest ta pamięć City of London o naturalnych i starożytnych szlakach - mamy więc  Wielki Gościniec Litewski i z tego  taka stała opieka terenem Podlasia. TV Biełsat sponsoruje Londyn gdy Warszawa chciał obiciąć dotacje i chyba rodzina Romaszewska ma etat opiekuna projektu Londynu. To chyba ksiaże Karol zawsze musi odwiedzać Białowież i żubry oraz wizytował  meczet w Bohonikach.  Obrona kornika drukarza w puszczy i jej dewastacja przyrodnicza to  pokaz siły City. W kwesti Białorusi - to jest nie tylko droga magistralna M1 ale i rodzi się nowy szlak - odcinek jedwabnego szlaku gdzie kontenery chinskie  mają iść z Minska przez Litwę [kontrolowaną przez Berlin] do Kaliningradu a potem statkami do Niemiec  [coś ale dawny spływ na  Niemenie]. 

Wychodzę z założenie że wszelki odruch normalności Warszawy wobec Mińska może tylko temu drugiemu zaszkodzić - zresztą  do czasu uruchomnia i zakończenia ekshumacji w Jedwabnym obojętnie jaka  ekipa jest u steru władzy  w Warszawie   to jest tylko nieznaczący teatrzyk  marionetek.  

zaloguj się by móc komentować


Nieobyty @olekfara 9 grudnia 2019 22:05
9 grudnia 2019 23:13

Ustawa 447 była aktem politycznym, zaś raport musiał być zgodny z prawem - właśnie skocznyczyłem lekturę hasła  Justice for Uncompensated Survivors Today Act of 2017 w  Wikipedi po angielsku - tam jest prosto wytumaczone "mienie bezdziedziczne" i pisze się tylko o Polsce i temu że się sprzeciwia.   

Heirless property - to już jest element zgodny z prawem a akt który sankcjonuje go o Deklaracja Terezińska. 

zaloguj się by móc komentować

genezy @Nieobyty 9 grudnia 2019 23:05
9 grudnia 2019 23:44

Mińsk podbija stawkę Moskwie niby to zerkając na Warszawę, bo przecież z tej strony od lat wieje chłodem. Albo w pis są durnie, no albo w pis są durnie- jedno z dwóch.

zaloguj się by móc komentować

Szczodrocha33 @krzysztof-laskowski 8 grudnia 2019 22:53
10 grudnia 2019 05:24

"Jeśli przynajmniej niektórzy przedstawiciele polskiego deep state zaczną choćby ze strachu dawać na Msze Święte w tradycyjnym rycie rzymskim, staną przed koniecznością zaakceptowania przynajmniej niektórych normalnych postulatów takich jak oddanie przynajmniej części ziemi ziemianom."

Tak, ale ziemian juz w Polsce nie ma.

No ale moze  Aleksander Kwasniewski zalozy nowa polska dynastie. Proba juz byla pare ladnych lat temu przez slub Oli Kwasniewskiej z synem tego krola maslanki z Krasnegostawu.

zaloguj się by móc komentować


ewaryst-fedorowicz @Antonim 10 grudnia 2019 07:41
10 grudnia 2019 08:12

@Antonim

Cóz, Karnowscy najwyraźniej dostali zadanie pod nazwą "rozpoznanie bojem" :-D

zaloguj się by móc komentować

ewaryst-fedorowicz @KOSSOBOR 9 grudnia 2019 21:38
10 grudnia 2019 08:13

@KOSSOBOR

Pyszne! 100/100! :-D

zaloguj się by móc komentować

ewaryst-fedorowicz @KOSSOBOR 9 grudnia 2019 21:29
10 grudnia 2019 08:15

@KOSSOBOR

No proszę - a  hiszpańską linię Habsburgów zgnębiła z kolei wsobność

zaloguj się by móc komentować

DrzewoPitagorasa @Nieobyty 9 grudnia 2019 21:10
10 grudnia 2019 14:25

W Wiki piszą że większość nieruchomości zabranych i znacjonalizowanych przez komunistów, włączając w to większość nieruchomości w Warszawie należała do nie żydowskich właścicieli. Żydowskie roszczenia wyceniane są na 15-20% wszystkich potencjalnych roszczeń. 

 

Most of the property seized and nationalized by the communists after the war, including most of the properties in the Polish capital of Warsaw, belonged to non-Jewish Poles and estimates of Jewish claims are just between 15%-20% of all potential claims.[7][8]

zaloguj się by móc komentować

Paris @Antonim 10 grudnia 2019 07:41
10 grudnia 2019 16:02

Ani ten dety tekst...

... ani zaden inny POpaprany czy  niePOkorny "autor"  nie umywa sie do dego co zrobil w Toruniu  Ojciec  Dyrektor  Rydzyk  !!!

zaloguj się by móc komentować

Nieobyty @DrzewoPitagorasa 10 grudnia 2019 14:25
10 grudnia 2019 16:12

To jest ciekawe – nikt nie robi kwerendy ile nieruchomości może objąć roszczenia wobec „mienia bezdziedzicznego”, jak te nie ruchomości były przez II wojną zadłużone czyli jak był obciążone hipoteki oraz nie zapłacone podatki. Ile z tego mienia było zwrócone tuż po wojnie.

Rząd nie pisze do Departamentu Stanu o wykładnię obecnych roszczeń wobec umów indeminizacyjnych.

To że tego nie sprawdza strona rządowa i totalna opozycja to jest jasne ale i narodowcy krzyczą tylko stop act 447 i zbierają podpisy z danym osobowymi .

Wszystko ma być hurtem i ryczałtem rozliczone a roszczenia rosną wykładniczo gdy strony już zbierają się do negocjacji.

Coraz mniej elementów pasuje do siebie – wystarczy poczekać i wprowadzą nam takie same prawa jak we Francji i nawet cytować literatury źródłowej nie będzie wolno o ile nie będzie po linii nowej narracji.

Szkoda się szarpać i denerwować – siły potrzebne są jutro bo dziś przeciwnik chce nas tylko wymęczyć.

zaloguj się by móc komentować

Paris @Nieobyty 10 grudnia 2019 16:12
10 grudnia 2019 16:29

Dokladnie tak...

... szkoda nerwow i zdrowia...  a polityczn i merdialna zlodziejska swolocz do tego  PUSTAKI  i  BANKRUCI  - chca nas tylko wymeczyc,  bo sami juz ledwo zipia  i nie nadazaja "grac na wielu fortepianach",  a rzeczywistosc  skrzypi  coraz mocnej i glosniej... vide Francja...  ten  protestacyjny bardak ma trwac co najmniej  do Swiat  BN...

... a od nowego roku -  od  nowa  Francja ludowa... az do skutku  !!!

zaloguj się by móc komentować

genezy @saturn-9 9 grudnia 2019 13:51
11 grudnia 2019 01:40

deep politics to sposób w jaki imperium manipuluje swoimi wasalami (niekoniecznie państwami e.i. żydzi, mniejszości: etniczne, seksualne, grupy społeczne, grupy zawodowe, grupensex- sędziowie, WSI, trepy itp.)

zaloguj się by móc komentować

smieciu @ewaryst-fedorowicz
11 grudnia 2019 20:42

Czy tylko ja mam wrażenie że przestawiono też wajchę medialną wobec PiSu? Zaglądam na Interię a tam cała czołówka tekstów do delikatniejsze lub mocniejsze kopnięcia w PiS. A jeszcze niedawno było zupełnie spokojnie w tym temacie.

zaloguj się by móc komentować

ewa-rembikowska @smieciu 11 grudnia 2019 20:42
11 grudnia 2019 21:22

Coś jest na rzeczy, bo i portal dorzeczy.pl zaczął walić w PiS tak niby mimochodem.

zaloguj się by móc komentować

BTWSelena @smieciu 11 grudnia 2019 20:42
11 grudnia 2019 21:38

Niestety to tylko wrażenie,moim zdaniem.Interia zawsze jeździła po PiS jak po łysej kobyle.Jak było przez parę dni spokojnie ,to tylko przypadek.Może redakcja kaca moralnego miała?.Gościł tam wiele lat red.Ziemkiewicz,który solą w oku był,bo nie ujeżdżał PiS dostatecznie w/g potrzeb.Dostał prztyka w nos pod pretekstem "strzelania" do LGBT. Czekali tylko na pretekst.I w końcu go napisał,bo ruszył tęczową świętość.Pozostali redaktorzy jak Majcherek ,Walenciak,Graczyk,Jasiński etc,redaktorzy za to dobrze walą w PiS w praktycznie cotygodniowych felietonach. Często "pióro" z jedynie słusznego systemu"jakim był PRL okraszone słowotwórstwem uczonych wywodów....

zaloguj się by móc komentować

smieciu @BTWSelena 11 grudnia 2019 21:38
11 grudnia 2019 22:21

A ja tak nie uważam. Zaglądam regularnie na Interię bo dla mnie jest najczytelniesza z tych wszystkich „portali” i PiS wcale tak źle nie miał. Przeciwnie. Morawiecki zwykle miał parasol ochronny. Duda w sumie też. Oczywiście że coś tam się zawsze oberwało ale to było w normie. Najlepiej zresztą było to widać przed wyborami, kiedy takie teksty wydawałoby się z natury się będą pojawiać. Kojarzy pani by Interia atakowała PiS? Siała artykułami? Co najwyżej jakiś pojedynczy tekst zapodawała. Natomiast teraz przypomina to starsze czasy.

zaloguj się by móc komentować

smieciu @smieciu 11 grudnia 2019 22:21
11 grudnia 2019 22:34

Ot dla pewności sobie zerknąłem na pierwsze 3 dni października. Po ok 70-100 wiadomości na dzień i prawie nic co by jakoś uderzało w PiS. Można sobie łatwo sprawdzić. Pierwszy październik to:

https://fakty.interia.pl/newsroom,nDate,2019-10-01

Zmieniając datę na końcu linka można sprawdzić z innych dni. Nie ma porównania z tym co np. mamy dzisiaj.

zaloguj się by móc komentować

smieciu @smieciu 11 grudnia 2019 22:34
11 grudnia 2019 22:46

W sumie warto było sobie przejrzeć te wiadomości bo już wtedy był Banaś na tapecie ale jakoś przed wyborami nikt nie zrobił z tego spektaklu. Nawet jedną ciekawą informację wyrwałem:

"Także wobec samego prezesa NIK Mariana Banasia istnieją wątpliwości dotyczące certyfikatów. Zgodnie z ustawą o ochronie informacji niejawnych osoba szykowana na fotel prezesa Izby powinna - na wniosek marszałka Sejmu - zostać sprawdzona przez ABW, jeśli nie posiada certyfikatu poświadczenia bezpieczeństwa" - pisze dziennik.

Jak wyjaśnia, "gwarantuje on, że osoba ta daje rękojmię zachowania tajemnicy, więc nie jest podatna na szantaż, ma przejrzysty majątek". "Rzeczpospolita" ustaliła, że "wobec Mariana Banasia ABW nie wydała opinii".

Czyli służby powinny były sprawdzić Banasia. Zrobiły to czy nie? Z pewnością nie zakwestionowały jego prawa do dostępu do informacji niejawnych. Aż tu nagle tydzień temu się obudziły i ABW stwierdziła że cofa certyfikaty. Tylko że z konstytucji wynika że prezesowi NIK nie można nic cofnąć. Można tylko wcześniej go sprawdzić i zakwestionować kandytaturę... W sierpniu Banaś był czysty dzisiaj już nie. Ciekawe.

zaloguj się by móc komentować

BTWSelena @smieciu 11 grudnia 2019 22:21
11 grudnia 2019 23:49

Pozostaję przy swoim zdaniu .Jeżeli przegląda pan tytuły ,to i owszem...Proszę zapoznać się z tematyką ,artykułów ,oraz innych treści. Wystarczy regularnie poczytać tych felietonistów o których wspomniałam i innych. Walą bez obciachu w PiS,a pan przy nich uprawia pieszczotliwe harce i jest aniołkiem. Tam czas swobodnych blogerów już dawno się skończył. To niemiecki polsko -języczny portal i kurs wyznacza właściciel.Oczywiście wieści różnych newsów muszą być; kasa się liczy.

zaloguj się by móc komentować

BTWSelena @BTWSelena 11 grudnia 2019 23:49
11 grudnia 2019 23:51

Przepraszam autora za "trolowanie" artykułu;nie na temat.Jakoś tak wyszło...

zaloguj się by móc komentować

Magazynier @KOSSOBOR 8 grudnia 2019 22:07
14 grudnia 2019 12:56

Tak to właśnie jest. Zgadza się i popieram. W rozsądzeniu tej sprawy potrzebna jest dedukcja, która sięga dalej niż tylko emocje i domysły. 

zaloguj się by móc komentować

zaloguj się by móc komentować