-

ewaryst-fedorowicz : Reklamiarz sum! Po 20 latach marketingu komercyjnego w marketingu politycznym robię. Bloguję bo lubię.

Jest tablica Przebraża na Grobie Nieznanego Żołnierza!

10 listopada ub roku opublikowałem na kilku pisowskich portalach tekst Dlaczego brak tablicy wołyńskiego Przebraża na Grobie Nieznanego Żołnierza?

W tekście przedstawiłem zamilczaną przez politpoprawnych zwolenników zakłamywania prawdy o ludobójstwie dokonanym przez ukraińskich nacjonalistów na Polakach z Wołynia i Małopolski Wschodniej, zwycięską, wielomiesięczną obronę ufortyfikowanej wsi Przebraże, którą bez wsparcia z Warszawy i Londynu, prowadzili pozostawieni na pastwę ukraińskich nacjonalistów wołyńscy chłopi.

I dzięki której nawet 25 tys ludności cywilnej uniknęło potwornej rzezi, jaka stała się udziałem 250 tys. kresowych Polaków.

Dowódcą obrony był Henryk Cybulski: przedwojenny podoficer, znakomity sportowiec i uciekinier z sowieckiej Syberii (!), dokąd trafił w pierwszej zsyłce po wkroczeniu Armii Czerwonej na Kresy w 17 IX 1939

Tekst zakończyłem apelem do Prezydenta Dudy:

No to co, Panie Prezydencie – skoro Pan tego kawałka historii chwały polskiego oręża nie zna, to przynajmniej swoich urzędników by Pan na dokształt wysłał, żeby na 11 lipca, rocznicę krwawej wołyńskiej niedzieli brakujące tablice na Grobie Nieznanego Żołnierza się znalazły?

Da Pan radę?

Apel oczywiście pozostał bez echa, choć nie do końca:
ponad pół roku później prezydent Duda odmówił objęcia patronatem uroczystości zorganizowanych, jak co roku, przez Kresowian w rocznicę Krwawej Niedzieli Wołyńskiej.


Ale furda politycy!

Natychmiast po napisaniu tekstu skonstatowałem się z niezawodnym ks. Tadeuszem Isakowiczem-Zaleskim, który go rozpropagował, a mnie otuchy do dalszych wysiłków dodał, toteż i zacząłem szukać możliwości zrealizowania tego – karkołomnego wydawałoby się – zamierzenia.

I tak powstał łańcuch ludzi nie tylko dobrej woli, ale i prawdziwie polskiego serca:

pierwszym by dr Marcin Palade, który na moją prośbę o skontaktowanie mnie z posłem, który ponad tak powszechną troskę o swoją karierę postawi wypełnienie patriotycznej powinności wobec obrońców Przebraża, natychmiast odpowiedział: Tomek Rzymkowski!

Tak, to ten młody poseł z klubu Kukiz 15, którego można zobaczyć, jak spokojnie, kompetentnie uczestniczy w pracach komisji ds Amber Gold.

Pierwszą próbą była interpelacja do wicepremiera Glińskiego, którą poseł Rzymkowski wraz ze swoim kolegą posłem Józwiakiem złożyli 21 marca 2017 r.

Wicepremier myślał, myślał, myślał… by po 5 tygodniach odpisać, że… tablica na Grobie Nieznanego Żołnierza nie leży w jego kompetencji i nawet do IPNu posłów skierował łaskawie, co okazało się „nie do końca precyzyjne”.

I wtedy poseł Rzymkowski powiedział tak:

tu trzeba dotrzeć do MONu – oni dają szansę poparcia tej idei.

I tak się stało.
Skontaktował się z wiceministrem Dworczykiem, a potem już sprawy potoczyły się właściwym torem, czyli do ministra Macierewicza.

Kiedy 27 sierpnia w twitterowej dyskusji zapytałem min. Dworczyka o to, kiedy tablica obrońców Przebraża zajmie przysługujące jej miejsce na Grobie Nieznanego Żołnierza odpisał krótko:

11 listopada.

I jak widać – słowa dotrzymał.

A nawet zrobił więcej: bo na Grobie Nieznanego Żołnierza są już zamontowane nie jedna, a dwie tablice, a na nich nazwy 20 miejscowości Wołynia, małopolski Wschodniej i Lubelszczyzny, gdzie Polacy (nieraz rozpaczliwie i beznadziejnie) bronili się przed ukraińskimi nacjonalistami.

Puenta (moja) jest następująca:

to wielka radość, że Wojsko Polskie jest ponad fałszywą polityczną poprawnością i umie, a co najważniejsze – chce pamiętać o polskich obrońcach ludności Kresów.

Otuchą napawa, że jak się kilku przyzwoitych Polaków z poparciem zacnego księdza skrzyknie, to potrafią przełamać mur niechęci, a w najlepszym przypadku obojętności, budowany przez propagatorów łże-pojednania.

Bo prawdziwe pojednanie jest potrzebne, ale musi być ono oparte na prawdzie, tej historycznej, której elementem jest heroizm obrońców polskich wiosek i miasteczek Wołynia, Małopolski Wschodniej i Lubelszczyzny – też.

A teraz: Cześć i Chwała Bohaterom!
I wieczny odpoczynek racz naszym niepochowanym Rodakom dać Panie.

http://niepoprawni.pl/blog/fedorowicz-ewaryst/dlaczego-brak-tablicy-wolynskiego-przebraza-na-grobie-nieznanego-zolnierzatagi: kresy  antoni macierewicz  upa  ludobójstwo  przebraże  rzeź wołyńska  oun  henryk cybulski  michał dworczyk  marcin palade  tomasz rzymkowski  ks. tadeusz isakowicz zaleski  bartosz józwiak 

ewaryst-fedorowicz
8 listopada 2017 20:19
22     2266    13 zaloguj sie by polubić
komentarze:
Kuldahrus @ewaryst-fedorowicz
8 listopada 2017 20:47

Gratuluję udanej akcji.

zaloguj się by móc komentować

betacool @ewaryst-fedorowicz
8 listopada 2017 21:20

Szczere gratulacje.

zaloguj się by móc komentować

ewaryst-fedorowicz @Kuldahrus 8 listopada 2017 20:47
8 listopada 2017 21:35

@Kuldahrus
odpowiem cytatem z tekstu sprzed 4 lat (niedługo potem banderofil Targalski mnie stamtąd wywalił:

"Ja jestem moim krewnym i ich sąsiadom winien PAMIĘĆ.

I PRAWDĘ.

Ale prawdę całą, bez politycznej gry, uzależnionej od takiej czy innej definicji tzw. „polityki wschodniej” i jakiejś chorej koncepcji „partnerstwa strategicznego” z neobanderowcami.

I kompletnie mnie nie obchodzi, czy jacyś cinkciarze, szulerzy, złodzieje, potomkowie folksdojczów, upowców, wermachtowców  i ubeków uchwalą, że to było ludobójstwo czy nie - JA wiem, że było."

http://naszeblogi.pl/39718-wolynskie-nie-ludobojstwo

zaloguj się by móc komentować

ewaryst-fedorowicz @betacool 8 listopada 2017 21:20
8 listopada 2017 21:36

tak naprawdę należą się posłowi Tomkowi Rzymkowskiemu - on był tym taranem.

zaloguj się by móc komentować

betacool @ewaryst-fedorowicz 8 listopada 2017 21:36
8 listopada 2017 21:38

Taran też ktoś musi popchnąć, żeby był taranem, a nie trzepakiem do dywanów.

zaloguj się by móc komentować

Kuldahrus @ewaryst-fedorowicz 8 listopada 2017 21:35
8 listopada 2017 21:45

Jak najbardziej, ktoś musiał.

zaloguj się by móc komentować


maria-ciszewska @ewaryst-fedorowicz
8 listopada 2017 21:54

Gratulacje i podziękowania.

zaloguj się by móc komentować


KOSSOBOR @ewaryst-fedorowicz
9 listopada 2017 01:34

Z serca gratuluję i dziękuję.

zaloguj się by móc komentować

ParysvelParwowski @ewaryst-fedorowicz
9 listopada 2017 07:24

Dziękuję, niech Pan Bóg Panu wynagrodzi

zaloguj się by móc komentować

A-Tem @ewaryst-fedorowicz
9 listopada 2017 15:19

Pięknie. Serdeczne gratulacje.

zaloguj się by móc komentować

Czepiak1966 @ewaryst-fedorowicz
10 listopada 2017 14:25

Dałem plusa. Chociaż powinien być guzik z Wielkim Plusem.

zaloguj się by móc komentowaćZbigwie @ewaryst-fedorowicz
12 listopada 2017 12:05

Gratulacje!

Cześć i chwała Bohaterom!

zaloguj się by móc komentować
ewaryst-fedorowicz @ewaryst-fedorowicz
12 listopada 2017 18:45

@All
Życie dopisało paskudną puentę:

O treści tablic na Grobie Nieznanego Żolnierza decydują w najlepszym razie filobanderowcy ( a może i sami banderowcy z Kijowa)
http://www.rmf24.pl/tylko-w-rmf24/isakowicz-zaleski/blogi/news-usunieto-obroncow-birczy-z-grobu-nieznanego-zolnierza-zenada,nId,2464149

zaloguj się by móc komentować

Czepiak1966 @ewaryst-fedorowicz 12 listopada 2017 18:45
13 listopada 2017 14:21

Nawet narzygać na nich to za dużo.

zaloguj się by móc komentować

A-Tem @ewaryst-fedorowicz 12 listopada 2017 18:45
21 listopada 2017 14:41

No właśnie. Chciałem o tym napisać, jak to bezczelność podmieniaczy tablic — George Orwell się kłania — nie ma granic. Sfałszowano gotowe tablice:

http://prawy.pl/60987-usunieto-obroncow-birczy-z-grobu-nieznanego-zolnierza-zenada/

 

Widzę, że już jest to znane, i jest już powyżej wzmianka. Walka o pamięć dla bohaterskich obrońców Polaków przed bandytami i teraz, 70 lat po wojnie, wciąż się toczy. Patrzę na to z daleka, z konieczności więc nienamiętnie, tym bardziej jednak życząc powodzenia. Zwycięstwa mężnym Polakom życzę. Zdecydowanej, trwałej wygranej w tej nieustającej walce. Cywilizacja i kultura — pamiętajmy o tym zawsze —  to my. 

zaloguj się by móc komentować

zaloguj się by móc komentować