-

ewaryst-fedorowicz : Reklamiarz sum! Po 20 latach marketingu komercyjnego w marketingu politycznym robię. Bloguję bo lubię.

Juszczyszyniada, czyli kaściarze do wzięcia


„Izba Dyscyplinarna Sądu Najwyższego nie jest sądem w rozumieniu prawa Unii Europejskiej, a przez to nie jest sądem w rozumieniu prawa krajowego”, powiedział jakiś sędzia sądu rejonowego.

Mam w związku z tym kilka pytań:

kim jest osobnik, który w terenie zabudowanym, gdzie obowiązuje ograniczenie prędkości do 50 km/h jechał z prędkością 101 km/h?

W moim, zdroworozsądkowym rozumieniu jest potencjalnym mordercą.

A kim jest taki osobnik, który w terenie zabudowanym przekracza 2 x dozwoloną prędkość, a w bagażniku wiezie sędziowską togę i łańcuch z orłem?

W moim, zdroworozsądkowym rozumieniu jest potencjalnym mordercą odmiany specjalnej, któremu zwykli Polacy, pod przymusem opłacają haracz na ZUS.

A kim są jego kompani, którzy mu powiedzieli: ale jesteś kozak! Stówka przez wiochę – łaaaał! Tylko następnym razem nie daj się złapać!

Co, że wcale tak nie powiedzieli? Oj tam, oj tam – nieważne jak powiedzieli:

ważne, co to, co powiedzieli znaczyło, a znaczyło to, co napisałem.

I w moim rozumieniu, ci kompani są potencjalnymi wspólnikami potencjalnego mordercy.

A kim oni, razem wzięci są?

Ponieważ jestem człowiekiem doskonale wychowanym (a tak – doskonale wychowanym) nie napiszę tego, co myślę, a czego Państwo się domyślacie, toteż posłużę się eufemizmem:

ten potencjalny morderca i potencjalni wspólnicy tego potencjalnego mordercy, w moim zdroworozsądkowym rozumieniu są nadzwyczajną kastą.

A kim jest pierwsza Prezes Sądu Najwyższego Małgorzata Gersdorf?

Aaa... p. Gersdorf jest wspaniałym prawnikiem, o nieskazitelnej postawie i takimże życiorysie zawodowym.

Co, że jaja sobie robię?

Oj, ostrożnie z tymi jajami i nie tylko dlatego, że się mogą potłuc:

panią Gersdorf na sędzię sądu najważniejszego powołał prezydent Lech Kaczyński, a to jest gwarancją i najwyższych zawodowych kwalifikacji i wspomnianej nieskazitelności.

I proszę mi tu nie wierzgać, bo nawet tłumaczenie, że Lech Kaczyński miał tyle spraw na głowie, że te nominacje to podpisywał jak leci i nawet nie wiedział, kto to ta Gersdorf, nie zagra:

swą sąsiadkę przez podwórko, z elitarnego kwartału na nomenklaturowym Żoliborzu, znał od lat dziecięcych, a i potem, już jako prawnicy dalej się dobrze znali.

***

Skoro już ustaliliśmy kwestie nomenklaturowe (tym razem o nazewnictwo mi chodzi ) wróćmy do naszych baranów :

po co ta cała rozgrywka z kastą?

A po to, że skoro drożyzna pędzi jak ten kaściarz w terenie zabudowanym, miliony gastarbeiterów stanowią konkurencję płacową (a tak – płacową) dla Polaków, rozpasanie pasibrzuchów z partii TKM widoczne gołym okiem, w obliczu ogłoszonego na 10 maja głosowania (nie mylić z wyborami) jest zapotrzebowanie na igrzyska.

I padło na kaściarzy.

Żeby było jasne: ja uważam, że kastę należy (użyjmy konwencji pionierskiej) wyciąć w pień, pieńki wykarczować, karczowisko zaorać i polać roundupem, żeby nic nie odrosło.
Ładna metafora, prawda?

Ale spokojnie - nic z tego: żadnego karczunku nie będzie, bo tu chodzi nie o karczunek, a werbunek, czyli o przećwiczone w Szkole Liderów Cioci Magdalenki banalne przewerbowanie:

„dostajecie dziś po reputacji, bo nie podoba się wam kniaź nowogrodzki i za komturem sopockim tęsknicie.

Ale jak pójdziecie po rozum do kasy (dokładnie tak - do kasy) i złożycie hołd kaściany, to po 10 maja wszystko zostanie po staremu, tylko paru bezczeli będziecie musieli poświęcić, żeby Ciemny Lud/Suweren (wersja zależna od tego, czy swobodna, nienagrywana rozmowa – czy oficjalny spicz) za szybko nie zajarzył, że jest robiony w socjalistyczne bambuko.

A jak zaszuracie, to dostaniecie nie po reputacji, a po kieszeni, a to jedyna rzecz, która jest wam droga.

No to jak – dil?”
 

http://ewaryst-fedorowicz.szkolanawigatorow.pl/szkoa-liderow-cioci-magdalenki

http://ewaryst-fedorowicz.szkolanawigatorow.pl/kasciarze-czyli-marsz-1000-kagancow


 


 

 tagi: magdalenka  kaściarze  kniaź nowogrodzki  hołd kaściany  komtur sopocki  szkoła liderów cioci magdalenki  prezes gersdorf  juszczyniada 

ewaryst-fedorowicz
6 lutego 2020 08:39
26     5897    7 zaloguj sie by polubić
komentarze:
DWiant @ewaryst-fedorowicz
6 lutego 2020 10:13

W filmie Zabawa, Zabawa, Zabawa jest bardzo obrazowo pokazane jak pani prokurator sobie dokazuje....

 

zaloguj się by móc komentować

Paris @ewaryst-fedorowicz
6 lutego 2020 10:24

Kapitalny wpis, Panie Ewaryscie...

... teraz znacznie lepiej rozumiem dlaczego pan Kaczynski sie  wzial rozchorowal i w ogole poszedl na operacje.  Nawet nie wiedzialam, ze to  PLK  powolal ta  STARA   PUDERNICE  na  tak wysoki stolec... zreszta  coraz bardziej wychodzi,  ze ze swiadomoscia w podejmowaniu tak  waznych decyzji panstwowych u niezyjacego juz  PLK  bylo naprawde  tak  zenujaco nisko.

Zreszta u obecnych  "liderow pomagdalenkowych",  a dokladniej calej tej obecnie ZONdzoncej  ZGRAI  wcale nie jest lepiej...  ZGRAJA  bowiem  robi wszystko aby dalej  zachowac  PANSTWOWE  KORYTO,  i tyle...

... z mojej strony zadnego dilu  nie bedzie, bo i nie moze byc... a igrzyska dla ciemnego luda juz sie zaczely - to widac i slychac  codziennie...

... i rzeczywiscie na ta  calo  ZGRAJE  tylko  ROUNDUP  !!!

zaloguj się by móc komentować

ewaryst-fedorowicz @DWiant 6 lutego 2020 10:13
6 lutego 2020 10:32

@DWiant
Nie znam tego filmu - ja w ogóle ekstremalnie rzadko chodzę do kina, ale spojrzałem na trajler i rzeczywiście p. Kulesza kozaczy

zaloguj się by móc komentować

ewaryst-fedorowicz @Paris 6 lutego 2020 10:24
6 lutego 2020 10:34

@Paris

werbunek będzie - obie strony są sobie potrzebne, bo obie za dużo mają do stracenia

zaloguj się by móc komentować

Paris @ewaryst-fedorowicz 6 lutego 2020 10:34
6 lutego 2020 10:48

No tak...

... werbunek  =  kooptacja  "nowych"  SAMYCH  SWOICH  !!!

Dla  narodu,  ciemnego luda...  i  "suwerena" -  g**no  z tego  bedzie...  Sakiewicz  i  kurwizor  muszo sie  strasznie  napracowac,  zeby  Polacy  w te scieme uwierzyli, tj.  ze  rzadowe,  prezydenckie,  sejmowe patalachy  i pozostale  pasozyty i nieroby  COS  w ogole robio  !!!

 

zaloguj się by móc komentować

DWiant @ewaryst-fedorowicz 6 lutego 2020 10:32
6 lutego 2020 10:52

... po pijaku pani prokurator wjezdza prawie do metra... policjanci maja nakazane od komendanta aby ja eskortowac .... odbiera ja maz znany posel czy senator. Na ''uszczypliwa'' uwage policjjanta ze nie wiedzial ze mamy wazniejszych i mniej waznych, maz pani prokurator mu odpowiada ze wlasnie sie dowiedzial.....

 

 

 

 

zaloguj się by móc komentować

BTWSelena @ewaryst-fedorowicz
6 lutego 2020 15:42

A ja szanowny Ewaryście zmieniłabym tytuł pana notki na "Juszczyniada, czyli kaściarze do wynajęcia"... no bo tak; do "wzięcia" ,to wie pan ,śliczna dziewczyna na żonę",a kto by taką Juszczyniadę chciał na dobre i złe?.Bo w razie co rozwód utrudniony,jak pan widzi po głównym bohaterze no i w stylu "nie chcem,ale muszem".Co by zrobił pan z taką niecnotą? Kasę uciąć?...nie "trza" alimenty płacić...

 

zaloguj się by móc komentować

Nieobyty @ewaryst-fedorowicz
6 lutego 2020 17:01

….dostajecie dziś po reputacji, bo nie podoba się wam kniaź nowogrodzki i za komturem sopockim tęsknicie. Ale jak pójdziecie po rozum do kasy (dokładnie tak - do kasy) i złożycie hołd kaściany, to po 10 maja wszystko zostanie po staremu,..

To tak chyba nie działa - kasta [ kierownictwo i doły] zawsze służą wiernie swemu Panu tylko ze po 89 on nie ma siedziby w stolicy.

To zawsze był obce dwory – a to co obserwujemy to tylko efekt negocjacji ambasadorów - Rolf Wilhelm Nikel i Georgette Mosbacher. Jego ekscelencja Rolf Wilhelm Nikel studiowa min. prawo międzynarodowe zatem i termin praworządności nie jest mu obcy.

Nie wiadomo jak będzie wynik finalny rozgrywki – tzn. ile pola ustąpi jedna ambasada drugiej a graj jest toporna zatem wzbudza to konsternację.

Przykład - sędzia Juszyszyn – w dniu 05-02-2020 zjawia się w sądzie i kolega sędzia nagle choruje sprawy z wokandy spadają ale koledzy z sądu razem z nim wchodzą do gmachu sądu i mi że ponoć prezes sądu wydał zarządzenie – na sali sadowej sędzia wydaje oświadczenie do kamer i publiczności za to w dniu 06-02-2020 już bez pełnoskalowej obstawy mediów - sprawy Juszczy syna przejmuje inny sędzia.

Ot panu Bogu świeczkę a diabłu ogarek. [no tak mecenas Smoktunowicz były senator PO mówi do sędziego Juszczy syna dziś krótko – Zjedz Snickersa..]

Spór o praworządności nie ma obecnie nic z nią do czynienia to spór polityczny oraz międzynarodowy.

Co warto zauważyć to że nie ma gry pozorów, a nawet już nie jest maskowana hipokryzja UE – role są rozdane [np. Komisja Wenecka jeszcze nie wyjechała i rozmów nie skończyła a już Chorwatka wydała stanowisko – nawet paru dni nie odczekano].

Identyczny problem mają elity kasty – źle rozegrano starcie i plan gry od początku np. przyjęcie nowych sędziów zamiast ich dokooptować traktowano ich jak drugorzędnych.To jest szereg błędny ruchów – mimo że i obóz rządowy też robił kiks za kiksem.

Co obserwujemy obecnie – dotarł do Nowogrodzkie

… Mieli do wyboru wojnę lub hańbę, wybrali hańbę, a wojnę będą mieli..

To jest wielka zasługa dla Polski w osobie komisarza Franciscus Cornelis Gerardus Maria Timmermansa. Gdy po negocjacjach obóz władzy się cofnął – ten z uśmiechem na następnym spotkaniu dopowiedział - ustąpiliście trochę ustąpicie do końca.

Nowe rozdanie po wyborach i nowi komisarze KE – nawet nie czekali długo tylko od razu nakazali kapitulację.

W sumie to rzeczy idą w dobrym kierunku – Pycha kroczy przed upadkiem w tej drodze rąda w raka idą/biegną elity z SN wraz z TSUE i KE.

Ot niby taki sprytny był sędzi Safjan i tak cudownie podpowiedział by TSUE w grudniu wsadziło jeszcze do wyroku odniesienie do SN – ot i przedobrzył sprawę a towarzystwo z SN nie znało miary opamiętania. [Nie ma co się  dziwić  chów wsobny i cieplarniane warunki nie szkolą do ostrej walki]. 

zaloguj się by móc komentować

Szczodrocha33 @ewaryst-fedorowicz
6 lutego 2020 17:54

Wczoraj dowiedzialem sie ze Sad Apelacyjny w Lodzi [przewodniczacy sedzia Krzysztof Eichstaedt] obnizyl wyrok dla Steve V. z 25 lat do 15.

Steve V. w 2017 roku gwalcil, torturowal i ostatecznie zamordowal po kilku dniach 3-letniego chlopca.

Pozostaje miec nadzieje, ze ze Stevem V. zrobia porzadek w wiezieniu. 

W ramach robienia porzadkow pod cela, czego serdecznie temu panu zycze.

zaloguj się by móc komentować

ewaryst-fedorowicz @Szczodrocha33 6 lutego 2020 17:54
6 lutego 2020 18:04

@Szczodrocha33

A ja nie wykluczam, że jeśli kaściarze  hołd kaściany złożą, to po odczekaniu stosownego czasu, i sędzia Eichstaedt znajdzie na Nowogrodzkiej zrozumienie.
Tam są sami wierni uczniowie Cioci Magdalenki, która wykładała osobiście przedmiot "Zrozumienie i kooptacja"

zaloguj się by móc komentować

Szczodrocha33 @ewaryst-fedorowicz 6 lutego 2020 18:04
6 lutego 2020 18:07

To tez jest niewykluczone, panie Ewaryscie.

A nawet bardzo prawdopodobne.

Bo w Polsce nic sie nie dzieje naprawde i do konca. 

Taniec kulawego derwisza non stop.

zaloguj się by móc komentować

Wolfram @ewaryst-fedorowicz 6 lutego 2020 18:04
6 lutego 2020 18:18

W 2018 r. Krzysztof Eichstaedt był wśród 134 sędziów powołanych przez Zbigniewa Ziobrę na funkcję sędziego dyscyplinarnego.

Przynajmniej tak piszą w mediach mainstreamowych.

zaloguj się by móc komentować

Paris @Wolfram 6 lutego 2020 18:18
6 lutego 2020 18:55

Oj, udal sie...

... "dobrej i lepszej zmianie"  ten  mOnister...  KRET  PiS'owski  i  rozlamowiec  !!!

zaloguj się by móc komentować

ewaryst-fedorowicz @Wolfram 6 lutego 2020 18:18
6 lutego 2020 19:01

@Wolfram

Tego nie wiem, ale to może znaczyć, że ewenrualnie poczeka na abolicję  dłużej  - albo ... krócej.
Zresztą każdy, kto czyta moje teksty widzi, że ja nie mam żadnych złudzeń co do Zjednoczonego TKMu - a Pan ma?

zaloguj się by móc komentować

ewaryst-fedorowicz @Nieobyty 6 lutego 2020 17:01
6 lutego 2020 19:39

@Nieobyty

Prawie 4 lata temu, w tekscie pod wszystko mówiącym tytułem "Jak PiS kondominium na kolonię (amerykańską) zamienił" opisałem tandetny teatrzyk, w którym Nowogrodzka wystawia bajkę dla ubogich pt "Wstawanie z kolan", w której to bajce główne role grają jankescy dozorcy Daniel Fried i Victoria  Nuland (polecam niemiecką wersję Wiki-życiorysu tej pani :-D)
Recenzował ten spektakl niejaki Janecki, który chlipał, jak to merdającego przymilnie ogonem nowogrodzkiego Burka niewdzięczni panowie traktują.
http://blog.wirtualnemedia.pl/ewaryst-fedorowicz/post/jak-pis-kondominium-na-kolonie-amerykanska-zamienil

Dlatego też, choć dozorczyni się zmieniła,  ZERO złudzeń co do tego, kto za folksdojczów realnie rządził (w ramach grandy pt partnership in leadership) i rządzi teraz.

*

To jednak nie wyklucza b. prawdopodobnej sytuacji, że PiS, który jak tlenu potrzebuje jakiegoś spektakularnego sukcesu (bo już tak łżą bez opamiętania, że tylko ślepi i opłaceni tego nie widzą) idzie na zwarcie z kastą, bo nie chce ryzykować powtórki z Komorowskiego w 2 turze.

OK, zawsze stosowne serwery mogą skorygować wyniki głosowania, ale po co tak, skoro można przetrzepać i przewerbować kastę i rządzić długo i szczęśliwie?

Ale jest (niestety) jeszcze inna opcja: teraz kasta oberwie - a po 24 maja (2 tury będą wg mnie pewne) MPK wszystko rozmyje, bo to jego ostatnia kadencja i Ciemny Lud/Suweren może mu ...wiadomo co.

Tyle, że wtedy kniaź nowogrodzki będzie musiał resztę kadencji spędzić na wyrzynaniu sobie kolejnych elementów.


 

zaloguj się by móc komentować

ewaryst-fedorowicz @BTWSelena 6 lutego 2020 15:42
6 lutego 2020 19:41

@BTWSelena
 

Poszedłem na kompromis i zmieniłem, ale...tytuł -  na Juszczyszyniadę :-)

zaloguj się by móc komentować

BTWSelena @ewaryst-fedorowicz 6 lutego 2020 19:41
6 lutego 2020 20:53

Dzięki! Tak łupnęłam plusem ,że klawisz wyskoczył !

zaloguj się by móc komentować

Nieobyty @ewaryst-fedorowicz 6 lutego 2020 19:39
6 lutego 2020 21:12

Victoria  Nuland - o to była aparatka, tak chłopaków rozstawiała po kątach  że ci by się od niej uwolnić skamleli do prasy o lżejszego oprawcę. Janecki po wszytkim trochę wspominał bo w koloni kacyka wioski lepiej traktowano niż Victoria ludzi z ekipy rządowej, ona nie krzyczała ordynarie darła się do telefonu.

U nas to nic co robiła w Kijowie - sami ją tam nagrali [a właściwie to opłacili ekipę]  i do mediów zanieśli.

.. ZERO złudzeń co do tego, kto za folksdojczów realnie rządził .. - ja to prównuję do Lidla i Biedronki - sprzedają ten sam towar [produkt, marka, producent]  na tej samej ulicy  - główny zysk ma koncern który tą gentycznie i chemicznie modyfikowaną żywność produkuje - a o resztki z marży bije się kierownictwo dwóch sklepów.  Obecnie promocje na marchewki GMO ma Biedronka [PiS] i na ryneczku Lidla [PO] jest pustawo.

Co do wyborów - obojętnie kto wygra cyrograf dostarczony z ambasad ma treść taką samą - zostaje kwestia dobrania  typu  kiełzna i wędzidła  którymi się  przekazuje koniowi sygnały do ruchu.

Choć po prawdzie to zabawny jest wybór: wałach, kobyła, muł, kuc  lub inochód.

W kwesti kasty  jest jeszcze jeden element, przez całą III RP  to ambasador Prus dbał i plinował by kanalie kreowały kariery kreatur i by było trochę parobków do czarnej roboty.  Anglosasom wysatrczyło by gdy była potrzeba sprawy - usłużna kanalia z kasty nie robiła problemu i by taksa za przysługę była według loklanych stawek i tubylczej walucie.

Obecnie z kasty Anglosasi bezczelnie  wyrywają karierowiczów i trochę porządkują scenę - tzn. kreatury mają być teraz  nasze.

W tym jest cały ambaras - masy/doły z kasty stoją ogłupiałe bo trzeba się opowiedzieć u kogo za parobka robić a i czy wybór jest trwały [ bo łaska Pańska/Anglosaska  na pstrym koniu jeździ i znów u Prusak trzeba się nająć].

Arystokracja kastowa ma inny problem - ona wytyczne dostała ma stawiać mężnie opór i ma wspracie lotnicze z Brukseli i ma jeszcze zapowiedziane ewakuacji nie ma.   No więc nowe ckm typu gersdorfiny plują ogniem i prawie amok bitewny im w cytadeli SN rozum i jasność umysłu odbiera [ jej ekscelencja Georgette Mosbacher nie śle gońca z ofertą godnych warunków kapitulacji] a centrala UE  zapowiada to będzie nowy Stalingrad.  

zaloguj się by móc komentować

BTWSelena @Nieobyty 6 lutego 2020 21:12
6 lutego 2020 22:10

O! Nieobyty ! 100/100 ..i będzie broniła na tej cytadeli  "niezawisłości"-jak niepodległości...a gersdorfiny jak Rejtan togi w końcowym akcie rozdzierać będą...w ostatnim walecznym...podrygu...

zaloguj się by móc komentować

Nieobyty @ewaryst-fedorowicz
7 lutego 2020 09:47

W kwestii obrony cytadeli SN – zaczyna docierać do kierownictwa obrony że potrzeba ciurów obozowych oraz obsady na walach i na przedpolu. Zatem reakcja masy sędziowskiej jest bardzo istotna.

I tutaj odniosę się do Ewy Siedleckiej z Polityki  i wywiadu z prof. Łętowską

To, co widzimy, to zewnętrzna powierzchnia zjawisk. Taktyka, strategia, stroszenie piór, działania na wszelki wypadek, na postrach. Wiele zależy od reakcji sędziów….

Uzasadnieniu uchwały sędziów SN [tych z izdebek radcy TVN] jest od strony merytorycznej i formalnej hucpą – czy będzie respektowane zależy od szarych sędziów ale ci jeżeli będą rozsądni poczekają bo okres przesilenia trwa.

...Spotkamy się z jakimiś reperkusjami. Unia pewnie będzie je miarkować. Fakt, trochę brakuje skali ostrości środków, zważywszy na to, co się dzieje. Kiedyś się wydawało, że wystarczy podróż Komisji Weneckiej do Polski, żeby rząd się opamiętał…

Tu wyraźnie jest wskazane – że asertywna postawa rządu zmienia plan gry w kręgach UE. To widać po wczorajszym spotkania premiera i szefowej KE - praworządności to tylko jeden z teatrów wojny z Warszawą. W przypadku stronnictwa pruskiego i kasty to jest teatr główny a przez wybory będzie utrudniał grę na innych frontach.  Daj Boże – by Kasta została z tymi gersdrofinami w oporze jak Himilisbach z angielskim [Choć ten był na tyle inteligentny że jednak się języka nie uczył].

https://www.polityka.pl/tygodnikpolityka/kraj/1941332,1,prof-ewa-letowska-dla-polityki-teraz-wiele-zalezy-od-sedziow.read

Nie zastąpiona w wyjaśnianiu zawiłości prawny redaktor Ewa Siedlecka – notce

..To nie koniec sprawy Juszczyszyna: są nowe, prawne możliwości działania.. czytelnie wskazuje Juszczy syna trzeba obronić by doły kasty nie zerkały w inną stronę i nie przyjeły do wiadomości że bezdurno w nie swojej wojnie stawają.

https://siedlecka.blog.polityka.pl/2020/02/05/to-nie-koniec-sprawy-juszczyszyna-sa-nowe-prawne-mozliwosci-dzialania/?nocheck=1

Ale pamiętać trzeba jak redaktor Ewa Siedlecka po zabójstwie tłumaczyła że tak jak TVN wyłożył - te same przepisy o wymogach ochrony dotyczą imprezy masowej jak i zajęcia pasa drogowego [ tak tym był wiec pod sceną ] - tak że ćwierka z klucza a w wywodach formalne braki. 

Nie dziwi  że SN obecnie to raczej z łomem podchodzi do interpretacji prawa a nie kunsztem logicznego i formalnego wywodu.

I takie skojarzenie – król prus Fryderyk III ufny w siłę armii wydał wojnę Napoleonowi i ją przegrał – tak samo elity kasty przecenili swoje siły a nie doszacowali nie tyle kiepskiej ekipy Ziobry tylko jego patronów oraz zmiany otoczenia geopolitycznego.

Jak uzupełnienie ciągu kandydatów w ujęciu końskim - wałach, kobyła, muł, kuc lub inochód – zapomniałem o ośliku [ krzyżówka klaczy osła i ogiera konia – stajnia telewizyjna trener klubowy Wieś/WSI].

zaloguj się by móc komentować

ewaryst-fedorowicz @Nieobyty 7 lutego 2020 09:47
7 lutego 2020 10:38


1. Partia TKM nie może się cofnąć przed głosowaniem 10 maja, bo zaryzykuje przegraną MPK (męża pani Kornhauser), a na to chyba pani ambasador by zgody nie dała (chyba, że się jej Boss, uwolniony od impiczmentu, zdilował już korzystnie z kim trzeba w innej kwestii, niż Kraj nad Wisłą, ale to chyba nie ten czas (jeszcze))

2. Po głosowaniu TKM może się cofnąc, a nawet wycofać, bo co się nachapali (i nachapią przez min. 4 lata)  to ich. Zresztą "pan każe - sługa musi", i jeśli ambasadorzyca poprosi, to w podskokach wykonają.

3. Szeregowi kaściarze pojdą tam, gdzie gwarancja status quo, a TKM im to gwarantuje pod warunkiem przewerbowania. To i czekają - jak Pan zauważył.

4. Zizu jest jaki jest, ale ma jeden, niedoceniany wg mnie motyw: nienawiść. To bardzo silne i motywujące uczucie , kiedyś poswięciłem mu osobny tekst. A ma Zizu powody by nienawidzić szczerze i kasty - i MPK. Powód jest jeden: doznane od nich upokorzenia.
I wg mnie jest w stanie wywinąc woltę nawet kniaziowi nowogrodzkiemu, bo i jemu czołganie (za uwaloną nie przez siebie, a  przez Hofmana i Porębę kampanię) zapamiętał.

Jak to sparafrazowałem ruskie powiedzenie - "dożyjemy - zobaczymy!"
 

zaloguj się by móc komentować

Nieobyty @ewaryst-fedorowicz 7 lutego 2020 10:38
7 lutego 2020 12:04

1. TKM wobec USA podpisali kontrakt na F35 i teraz mają ciepło bo raport od 447 w drodze, oferta Francuska udziału w  wojnie  w Sahelu i jeszcze Berlin ma ofertę nie do odrzucenia. Schetyna nawet rozsądnie widzi teraz nie ma po co władzy brać bo a nuż za chwile będzie na bruku.

2 – Oni już zapowiedzieli KE że się cofną ale jest warunek Gersdorf i paru jej akolitów i tylko ona jedna nie wie że przyjdzie jej odegrać rolę prof Solocha z Muzeum Polin. Nikt za nią nie będzie umierał. Role rozpisane sztuka jest grana tylko aktorzy w trakcie zdziwieni że im nowe kwestie dopisali i jeszcze trzeba odegrać niespodziewany zwrot akcji.

3. Żona Andrzeja Gwiazdy słusznie zauważyła że sędziowie jako jedynie po 89 nie doznali szoku transformacja zawsze byli i będą suto uposażenie a trochę dyscypliny nie zaszkodzi bo wielu palma odbijała z braku cukru [czytaj snickersa lub innego proszku]. Obojętnie co doły kasty zrobią wybiorą nic im się nie stanie fizycznie ale tylko respekt stracą.

4. Motyw nienawiści – nie wie Pan jak trafiła w kwestii Zizu.

On i jeszcze wielu innych na studiach byli przez bananowa resztą [dzieci bonzów prawnych] flekowani a i im też studiowanie szło opornie.

Za jego pierwszego ministrowania – część aparatu [dzieci bonzów po awansach] nie zadowolona z bagna w jakie weszli nawet chciał zmian ale i względy osobiste że u Zizu trzeba pokłon zrobić i najważniejsze rodzice udzielili lekcji życia w aparacie sprawiedliwości- i się wycofali.

Do tego dochodzi jeszcze kwestia upadku [wrobienia] jako delfina PiS-u – oraz Canossa zgotowana przez byłych kolegów partyjnych.

Jest jednak kluczowa sprawa – Pati- Koti a to ona tam nosi i spodnie i kalesony – Zizu jest pod dobra opieką i motywy osobiste kto inny mu kontroluje.

Choćby przykład z WP popłynął Machała [synek posłanki PO i kolega Lisa z byłego jego portalu] bo prawdę rzekł idiotom że ..kasa misiu kasa.. i nie gryzie się ręki która karmi [np. Kinga Anna Preis musi zmienić lekarz i proszki – bo z chwile to nie będzie ją na dobrą opiekę stać ].

"dożyjemy – zobaczymy!"- a to prawda nie obstawił bym u buka kto wygra [w sensie ile kto i komu ustąpi].

zaloguj się by móc komentować

ewaryst-fedorowicz @Nieobyty 7 lutego 2020 12:04
7 lutego 2020 12:51

@Nieobyty
 

Fenomen Zizu mnie interesuje od dawna - ot, choćby tu tekst z 8 kwietnia 2010 pod obrazoburczym tytułem "Ziobro na prezydenta (okiem konsumenta)"
Jest w nim o Zizu na tle pisowskiej menażerii, no i zarysowałem też rolę Pati-Koti w prezydenckim przedsięwzieciu :-)
https://www.salon24.pl/u/ewarystfedorowicz/168237,ziobro-na-prezydenta-okiem-konsumenta

 

A w POLIN to nie Soloch, a prof. Stola płacze :-)

zaloguj się by móc komentować

Nieobyty @ewaryst-fedorowicz 7 lutego 2020 12:51
7 lutego 2020 13:55

Profil psychologiczny Zizu od lat jest dostępny na wielu biurkach. Nie śledzę jego kariery ale ma ciekawych przeciwników.

Można powiedzieć że wszedł na szybka ścieżkę kariery urzędniczej i ominął prace w prokuraturze – zatem ktoś go pilotował. Wstępna kariera polityczna też była obiecująca i po akcjach w ministerstwie miał poparcie społeczne [setki tysięcy głosujących].

Objawia się w nim pewien defekt dla prób sterowania – np.  ambicje, nienawiść - to dlatego mimo dobrego planu nie mógł być kandydatem na prezydenta i był z partii po kawałku podany aborcji. Uciekł spod własny szyld partyjny na nim stracił ale i się odbił.

Za co go cenie a za to że po 2015 już potrafił grać lepiej i mimo że z trudem jakoś pozyskała ludzi do ministerstwa oraz zabezpieczył sobie parę spółek i podjął konfrontację z kasta . Dla mnie przykład przeciętnie zdolnego ucznia który jednak po paru lekcjach boksu czegoś się nauczył.

Nie mniej klasa wrogów i stała medialna nagonka [choć tu Pati Koti świetnie to neutralizuje – szkoda ze Szydło nie ma takiej osoby blisko siebie]

I tak prywatnie to Pati Koti i Zizu życzę pociechy z dzieci, i niech uważają na swoją rodzinę

zaloguj się by móc komentować

Paris @Nieobyty 7 lutego 2020 13:55
7 lutego 2020 23:56

Myslalby kto, ze i prawda...

... profil psychologiczny,  ambicje...  i woda sodowa co mu uderzyla do glowy jak zostal €-oslem... i jak zaczela sie  "rozwalka PiS'u"  przez  "mlodych gniewnych"... te bielany, kluziki, jakuboskie, kaminskie, kurskie, kempy i reszta tej "ambitnej"  czeredy... ale  nie szkoda roz gdy plonie las  !!!

Pamietam to - jakby to bylo wczoraj... i nie zapomne... ich wszystkich dla mnie nie ma... tez sie ciesze, ze ma rodzine i dzieci - to czlowieka zmienia... i ze "portki" w tym team'ie nosi Pati-Koti...

... ach... i jeszcze pamietam jak w tvn'ie  pokazywal  jak zmienia pieluszki synkowi - i to mu calkiem niezle szlo  !!!

zaloguj się by móc komentować

MarekBielany @ewaryst-fedorowicz
8 lutego 2020 23:45

Indie i inne.

Kasta.

nic dodać nic ująć

 

zaloguj się by móc komentować

zaloguj się by móc komentować