-

ewaryst-fedorowicz : Reklamiarz sum! Po 20 latach marketingu komercyjnego w marketingu politycznym robię. Bloguję bo lubię.

Kaściarze, czyli Marsz 1000 kagańców!

Pierwszym i najważniejszym zadaniem, jakie spełniają sądy od zarania dziejów (ładne to określenie) jest trzymanie Ciemnego Ludu/Suwerena (wersja zależna od tego, czy swobodna, nienagrywana rozmowa, czy oficjalny spicz) za pysk.

Tak było, jest i będzie dopóki Ziemia kręci się  (to ten wstrętny sowiet Okudżawa, a co mi tam).

Wszelkie - proszę wybaczyć własciwą mi precyzję - słodkie pierdzenia o wymierzaniu sprawiedliwości są warte tyle, co obietnice kolejnych ferajn o zrobieniu Ciemnemu Ludowi/Suwerenowi (wersja zależna itd.) dobrze, i dotyczy to każdego miejsca na wspomnianej, kręcącej się Ziemi.

Sądy mają pełnić funkcję opresyjną i dyscyplinującą:
mają trzymać za pysk i tylko formy tego trzymania są, w zależności od mądrości etapu/potrzeby chwili, mniej lub bardziej ostentacyjne.

Nazywając rzecz bardziej elegancko (i eufemistycznie), tylko kwestią panującej mody jest to, czy funkcję tę spełniają w rękawiczkach białych czy czerwonych (i lepkich).

Każdy przytomny człowiek (wiem, mam na myśli mniejszość) przyzna, że prawdopodobieństwo wydania sprawiedliwego (to słowo-klucz) wyroku przez grupę losowo wyłapanych na ulicy przechodniów jest większe, niż przez jakiegoś osobnika w todze, ale nie będziemy pozostawiali tak fundamentalnego narzędzia jak za pysk trzymanie  losowi, który w odróżnieniu od tej starej (…) Temidy jest ślepy.

***

W kraju nad Wisłą dzisiejsi kaściarze nie mają takiego pola do popisu jak choćby ich dziadziusiowie i tatusiowie ze stalinowskiej Szkoły Duracza, ale już do ich sanacyjnych odpowiedników im nie tak daleko.

Rozbestwieni bezkarnością (niezależność i niezawisłość  na język normalnych ludzi tłumaczy się w jeden sposób: bezkarność) próbują jednak wybrać sobie pana, któremu będą służyli.

Kniaź Nowogrodzki  im nie pasi, to i maszerują.

Nie zadbali jednak (znów to rozbestwienie) o szczegóły i przeciwko jakiejś ustawie kagańcowej maszerowali w togach , zamiast w kagańcach.

Z piarowego punktu widzenia to oczywiste niechlujstwo, bo jaki medialny impakt (jest takie słowo)
ma niemodny i wymięty, za przeproszeniem łach?

Już poprzednio ćwiczone przez funkcjonariuszy mediów zamykanie się w klatkach na początku przynajmniej Publikę zaciekawiało, ale dzisiejsze łażenie po ulicach w jakichś śmiesznych chałatach wygląda najzwyczajniej żałośnie.
 

W kagańcach - ooo... to by było coś!

Kagańce metalowe i skórzane, lateksowe i z kompozytów, z nomen omen - haka, i te, robione na miarę...

Pełen zakres możliwości technologicznych (i upodobań).

Pokazywałyby te ich kagańce telewizornie od Wysp Srutututu na Pacyfiku po najciemniejsze zadupia Ameryki czy innej Azji, jak równik długi (i , jak wspomnieliśmy, pędzący).

A tak, to tych kaściarzy (nie kasiarzy - kaściarzy, podobieństwo najzupełniej przypadkowe) nikt na tej kręcącej się wciąż jeszcze Ziemi nie zapamięta, może poza euro-sędzią Safjanem i jego kolegami z Brukseli.
 

 tagi: marsz 1000 kagańców  kaściarze  ustawa kagańcowa  kniaź nowogrodzki  wyspy srutututu  szkoła duracza  okudżawa 

ewaryst-fedorowicz
13 stycznia 2020 09:20
20     1928    8 zaloguj sie by polubić
komentarze:
cbrengland @ewaryst-fedorowicz
13 stycznia 2020 11:04

Naprawdę nie mogę uwierzyć w to, co widzę w Polsce. Chociaż wróć. Po moich ostatnio dniowych penetracjah po telewizji polskiej, miałem taką okazje, w zasadzie jest tak, jak za moich czasów jeszcze, gdy do 2005 roku na stałe mieszkałem w Polsce, wszystko na maxa, wysokie C ale wicie, rozumicie, jutro będzie lepiej.

Muszę przyznać, że u mnie właśnie tak jest. Nawet, jak mnie stąd wyp... ą po BREXIT. Mam wyjście awaryjne i mogą mnie pocałować.

zaloguj się by móc komentować

tomciob @ewaryst-fedorowicz
13 stycznia 2020 11:13

Witam.

No tylko gdyby zamiast tych tóg wyszli w kagańcach, kajdankach, lateksowych czy z kompozytów, albo z tą taśmą, szarą, grubą, którą na każdym amerykańskim filmie krępują ręce zakładnikom to kto by rozpoznał na tych Wyspach Srutututu, że to akurat środowisko prawnicze protestuje? Musieli by zrobić jakąś paradę uliczną, taką w stylu amerykańskim albo niemieckim, w której zobrazowaliby swoje uciemiężenie jakimiś rzeźbami z dykty czy kartonu. Ale to są koszta, a wiadomo że tacy prawnicy to mało zarabiają więc musieli zrobić to jak najtaniej i padło na togi. Czy można to było zrobić inaczej? Chyba nie.

Dzięki za ten lekki tekst do kawy, akurat, i pozdrawiam

zaloguj się by móc komentować

Wolfram @ewaryst-fedorowicz
13 stycznia 2020 11:30

Gdyby to było w mojej kompetencji, to wszcząłbym wszystkim demonstrującym w togach dyscypilnarki z tyt. niegodnego zachowania.

To poniekąd tak, jakby ksiądz w ornacie kupował bułki w Biedronce.

zaloguj się by móc komentować

Maryla-Sztajer @ewaryst-fedorowicz
13 stycznia 2020 11:37

Powinno ich ukarać za pogniecione togi.

Nie uchodzi tak publicznie chodzić.

.

 

zaloguj się by móc komentować

Nieobyty @ewaryst-fedorowicz
13 stycznia 2020 12:19

Gdy porównamy marsz w Paryżu [ też w togach ale je jeszcze ostentacyjnie na kupę rzucali] to marsz tysiąca tóg był kiepski wizualnie.

Problem jest w czym innym

Jak obecna władza wykorzysta ewidentne potknięcia kasty z marszu.

Np. stara KRS parę lat temu pisemnie napominała o tym by nie protestować bo zagrża to apolityczności, liderzy protestu pisali rozprawy o wartości Togi i że jej miejsce jest tylko na sali sądowej .

Czy butę Rzeplińskiego w kwestii tóg - jest potrzeba i jest ona ponad prawem.

Czy słowa radcy prawnego TVN a obecnie prezes SN – wyroków Boski i wyroków sądów się nie komentuje.

Takich kwiatków jest dużo więcej

Bo jest faktem że nie chodzi o reformę sądownictwa ale czy nasi czy wasi będą w SN.

Obecne wygłupy w togach na ulicy robione są tylko pod zagranicę. I to zagranica zadecyduje jak sprawy pójdą dalej.

Nie chodzi tu o stanowisk SN Hiszpani który wysłał TSUE na drzewo ale o to czy KE wyda zlecenie a TSUE wystawi decyzję o zabezpieczeniu Izby Dyscyplinarnej SN. Komisja Wenecka – odbiła się ale komisarz RE wykazała że to hucpa bo list do koperty Grodzkiego już negował ustawę.

To świadczy że może Warszawa literalnie wdrożyć niemiecką, hiszpańska czy francuska ustawę i w dalszym ciągu będzie nie dopuszczalne zagrożenie praworządności.

Polska jest w nieciekawej sytuacja atak Brukseli/Berlina a z drugiej  strony Izrael i atak Rosji [a tam się mówi na sieci wprost 300 mld $ są Polacy winni w ramach 447 bo uczestniczyli w holokauście] a i kanclerz odwiedza Moskwę by plany kampani dopinać.

Klin w Euroazję [czyli Polska] jak go nie przypilnuje USA to wyskoczy im i jeszcze odda w czoło. No to niecha się Pompeo spieszy z tym raportem do 447, bo III RP ma jeszcze się określić w sprawach perskich awantur.

Ale na naszym gruncie – kasta sędziów niech uważa bo Kursk już zapowiedział codzienny program na TVP Info – KASTA.

Mogą fartuszki z SN być przez Brukselę wybronione ale jak im się zacznie publicznie brudy w mediach prać to więcej stracą niż by przegrali nową ustawą.

Nie będą mieć ust skrępowanych ale i publika będzie mogła wołać że ich togi w gnoju są ubabrane.

I takie skojarzenie radcy prawnego TVN a obecnie prezes SN - Togi to jak fartuszki w przedszkolu

ot a mi się fartuszki u dorosłych szanownych ludzie bardziej z masonerią kojarzą.

Czyż by to była trop główny na zawołanie - Do mnie dzieci Wdowy – ratują bracia z Brukseli braci w Warszawie.

zaloguj się by móc komentować

ewaryst-fedorowicz @Nieobyty 13 stycznia 2020 12:19
13 stycznia 2020 14:31

@Nieobyty

Ja tu sobie taki tam leciutki, kapuczinowy felietonik machnąłem z rana, a Pan na serio.
Ale OK:

1. " Czy słowa radcy prawnego TVN a obecnie prezes SN..."

oj, to nie pełna charakterystyka, niepełna dalece, a uzupełnienie winno brzmieć tak:

...i sąsiadki braci Kaczyńskich  z ekskluzywnej miejscówki na elitarnym Żoliborzu, powołanej przez samego Lecha Kaczyńskiego na fuchę sędzi SN"

I dalej już może lecieć, jak jest u Pana:

"...– wyroków Boskich i wyroków sądów się nie komentuje."


2. "Togi to jak fartuszki w przedszkolu ot a mi się fartuszki u dorosłych szanownych ludzie bardziej z masonerią kojarzą.

Czyż by to była trop główny na zawołanie - Do mnie dzieci Wdowy – ratują bracia z Brukseli braci w Warszawie."

No tak się szczęśliwie składa, że reaktywację loży B'nai B'rith załatwił nie kto inny, jak Lech Kaczyński , toteż nikt tu nikomu krzywdy nie zrobi (to znaczy nam zrobią, ale sobie wzajemnie nie - w końcu jedną szkołę: liderów Cioci Magdalenki, kończyli ) :-D

3. Nie mam żadnego wpływu na to, kiedy i za ile nas alianci znów  sprzedadzą - kanalia Roosevelt sprzedał nas w Teheranie za niezajęcie całych Niemiec i Bałkanów przez Stalina,

natomiast ubabranie i tak już ubabranej kasty przez Kurskiego będzie tylko zwykłym przygotowaniem gruntu pod nieuniknione negocjacje wewnąrz grupy absolwentów wspomnianej szkoł liderów:
http://ewaryst-fedorowicz.szkolanawigatorow.pl/szkoa-liderow-cioci-magdalenki
 

zaloguj się by móc komentować

ewaryst-fedorowicz @Maryla-Sztajer 13 stycznia 2020 11:37
13 stycznia 2020 14:33

@Maryla-Sztajer

ZERO szans na jakiekolwiek karanie - "to w ogóle nie przechodzi do żadna rubryka"

zaloguj się by móc komentować

ewaryst-fedorowicz @Wolfram 13 stycznia 2020 11:30
13 stycznia 2020 14:35

@Wolfram

Ja bym poprzestał na wprowadzeniu obowiązku normalnej pracy:
sami płacą na ZUS, NFZ, koniec cyrku ze "stanem spoczynku" i zapierdzielać.

zaloguj się by móc komentować

ewaryst-fedorowicz @tomciob 13 stycznia 2020 11:13
13 stycznia 2020 14:37

@tomciolob

nikt by nie rozpoznał (podobnie jak i teraz w togach nie rozpozna) - ale może wzięli by ich za dewiantów, co wzbudza zainteresowanie :-D

zaloguj się by móc komentować

ewaryst-fedorowicz @cbrengland 13 stycznia 2020 11:04
13 stycznia 2020 14:39

@cbrengland

a propos "wyjście awaryjne" : chyba Lec napisał  Wolę napisWstęp wzbroniony” aniżeli „Wyjścia nie ma

zaloguj się by móc komentować

Nieobyty @ewaryst-fedorowicz 13 stycznia 2020 14:31
13 stycznia 2020 17:29

Ot to już na luzie.

1. Co do sąsiadki z Żoliborza - jest takie powiedzenie ten cię nienawidzi komu najbardziej w życiu pomogłeś i coś jest na rzeczy.

Choć "sąsiadka" ma bardzo ciekawą cechę - nieźle się mota stąd i pare rzeczy jej się wypsknie i widać jak ją ręcznie stawia do pionu opiekun.  Nie czuje się konfortow w zwarciu ale za każdą próbę ugody lub obniżenia napięcia dostaje wygawor. Bo już była dogadana po słowie z Dudą a potem wykręcała kota na rozkaz.

2. Bracia z lóż się szanują ale szkoci i grand orient świnie sobie podkładją. Jeżeli Gieremek obstawiał Orient to widać jak przez lata szkoci brali w kuper.

B'nai B'rith  - szanują obie obiedencje. Przykładem jest członek szacownej loży - Janeczek Hartman jak już mu leki nie służą to dostaje lekkie upomnienie od szkotów.

Właściwie - to Ciocia Magdalenka jest tylko efektem spotkania Jaruzelski - Rockefeler, w tedy zaszła  decyzja że nie dla nas droga Chińska. Magdalenka jest egzaminem z ustaleń spotkania ten kto recytował i uznawał tezy uzgodnień  ten dostawał patent na nową szlachtę.

3. Szacha sprzedali amerykanie bo mułłowie mieli być bardziej spolegliwi - zatem ma od lat Ameryka perski ból głowy. Tylko kowboje podpuszczeni przez doradców potrafią zrobić z najbardzie oddanego przyjaciela zapiekłego wroga.  Cóż Szach chciał tylko być mniej robiony na kasę i zamiast negocjacji przygotowano jego usunięcie. 

Fakt sprzedali Polskę w Teheranie i nie jeden raz nas jeszcze wystawili - ale jak zrobią jeszcz raz Teheran to będzie o ten jeden most za daleko - bo jesteśmy ważni tylko kowboje nie chcą sie do tego przyznać.

4.  Czy będą - nieuniknione negocjacje wewnąrz grupy absolwentów wspomnianej szkoł liderów?

Obstawiam że skłocone grupy absolwentów przekroczył y pewną granicę - to ich mocodawcy decyduja już czy na ringu idzie wymiana cisów  czy wchodzą w klincz.  Obie strony popełniły błędy i bezdurno oddały zbyt wiele swoim mocodawcom. Ot totalna opozycja - jak dojdzie do władzy to TSUE dopiero pokarze co wolno a co nie, czy obóz władzy gdy juz darmo odda wszelki kontrakty dla naszej armii czym zapłaci za przysługę w chwili krytycznej [ jaką korzyść finansową zapronuje adminstracji Białego Domu]

Kura - zrobi to co mu się karze eta umny malczik - jak powiedział gen Sierow po romowie z Piaseckim.

zaloguj się by móc komentować

Draniu @ewaryst-fedorowicz
13 stycznia 2020 19:23

To szaragnie "fartuszkow"  po bruku ulicznym ,to kolejny kroczek w kierunku anarchii.. Wyraźny znak i symbol ..  Skoro duze miast chca sie wyodrębnić od panstwa polskiego , no to sędziowie również, wszak cały czas przytulaja się do hegemona unijnego czyli Niemiec..Wszelkie skargi  z ich strony tam właśnie lądują..

 

zaloguj się by móc komentować

BTWSelena @ewaryst-fedorowicz
13 stycznia 2020 23:13

"A tak, to tych kaściarzy  nikt na tej kręcącej się wciąż jeszcze Ziemi nie zapamięta" a ja sądzę,że zapamięta.Jeżeli przetrwamy, to znajdzie się to w podrecznikach historii o panowaniu  tych wyjatkowo kupczących  "kaściarzy".Bo wyroki wydawane w imieniu prawa decyzją sędziów ,gdy 120 latek sprzedaje kamienicę iksińskiemu - lub podobne kontrowersyjne sprawy nie umkną potomnym... A cała" szpica "naszych Sędziów ,to  Jeźdzcy Apokalipsy .A tak w ogóle to szanowny Ewaryście  Sądy nie  mają pełnić funkcji  opresyjnej! -  dyscyplinującą-owszem...No cóż,po części racja,bo opresyjną pełnili w czasach krwawych terorów jakim była np.okupacja sowiecka.

zaloguj się by móc komentować

Szczodrocha33 @ewaryst-fedorowicz
14 stycznia 2020 01:34

"Rozbestwieni bezkarnością (niezależność i niezawisłość  na język normalnych ludzi tłumaczy się w jeden sposób: bezkarność) próbują jednak wybrać sobie pana, któremu będą służyli."

Smolen kiedys to podsumowal.

Powiedzial ze sedziowie w Polsce sa niezawisli bo jeszcze nie zawisli na drzewach.

zaloguj się by móc komentować

ewaryst-fedorowicz @Szczodrocha33 14 stycznia 2020 01:34
14 stycznia 2020 07:06

@Szczodrocha33

bo "Smoleń wielkim kabareciarzem był!"

zaloguj się by móc komentować

ewaryst-fedorowicz @BTWSelena 13 stycznia 2020 23:13
14 stycznia 2020 07:47

@BTWSelena

No to się różnimy fundamentalnie, ponieważ ja twierdzę, że sądy od zawsze pełniły przede wszstkim rolę opresyjną, zastępując realnego władcę w trzymaniu za pysk poddanych.

To sądy wykonywały (i wykonuja) polecenia realnej władzy, na co choćby dziś i "wzorcowe demokracje" typu Bruksela dają dowody.

PS. Sądy przysięgłych to tylko pozorny wyjątek od reguły.

zaloguj się by móc komentować

gabriel-maciejewski @ewaryst-fedorowicz
14 stycznia 2020 08:19

Spotkałem ostatnio pewnego sędziego na targach książki, ale udał, że mnie nie zna, choć mieliśmy okazję spotkać sie z pięć razy chyba

zaloguj się by móc komentować


ewaryst-fedorowicz @gabriel-maciejewski 14 stycznia 2020 08:19
14 stycznia 2020 11:15

@Coryllus

Jeśli spotykaliście się służbowo -  to człowiek źle wychowany, bo to ty płacisz za niego ZUS.
Jeśli  towarzysko - to cham skończony.

zaloguj się by móc komentować

ewaryst-fedorowicz @Draniu 13 stycznia 2020 19:23
14 stycznia 2020 11:17

@Draniu

No właśnie: kniaź Nowogrodzki im nie pasi - to się mizdrzą do komtura, co nie zmienia faktu, że to lokaje są.

zaloguj się by móc komentować

zaloguj się by móc komentować