-

ewaryst-fedorowicz : Reklamiarz sum! Po 20 latach marketingu komercyjnego w marketingu politycznym robię. Bloguję bo lubię.

Kiedy korytarze humanitarne dla polskiej klasy politycznej?

W dzisiejszym, nowoczesnym świecie wielkie (i pewne) pieniądze robi się na handlu energią, bronią, narkotykami i ludźmi.

Pewne dlatego, że ten handel odbywa się przy zaangażowaniu najważniejszych państw, które ustalają reguły i gwarantują bezpieczeństwo transakcji, pod warunkiem, że handluje kto trzeba i z kim trzeba.

O, taki Kadafi próbował się usamodzielnić i natychmiast został przez połączone siły francuskich i brytyjskich kontrahentów wyeliminowany z obiegu. Trwale wyeliminowany, dodajmy.

Ale żeby handel miał sens, musi być ktoś, kto sprzedaje i ktoś kto kupuje, a przynajmniej płaci.

Stąd mający do opchnięcia broń wszelkiego rodzaju czy surowce energetyczne globalni macherzy wywołują wojny. A bywa, że wywołują je, by kontrolę nad złożami takich surowców uzyskać.

Narkotyki podlegają podobnym regułom, bo kto kontroluje, ten rządzi.

Żeby naprawdę zarobić na handlu ludźmi nie wystarczy wstawić do niemieckich czy włoskich burdeli kilku tysięcy dziewczyn z Europy Wschodniej.
Tu trzeba uruchomić ruch na skalę milionową.

Ale co to dla globalnych graczy?
Wystarczy wywołać wojnę i już się ma w ofercie miliony tzw. uchodźców, pod którym to znakiem towarowym należy rozumieć wszystkich, którym zależy na zmianie swojego miejsca pobytu na lepiej rokujące.

Ale skoro jest podaż, to musi być i popyt, a z tym krucho, bo żaden normalny człowiek nie chce, żeby jakiś dzikus zgwałcił i/lub zaszlachtował jego nieletnią córkę lub pełnoletnią żonę i przed zasponsorowaniem takiego transferu ludności pod każdym względem obcej się wzbrania.

Ale od czego tzw. mechanizmy?

Najskuteczniejszy jest szantaż:

od politycznego (bo pozbawimy was prawa głosu w jakichś instytucjach), po finansowy (sankcje ekonomiczne), a jak potrzeba to i szantaż emocjonalny, czego przykładem jest ostatnie wystąpienie szefa państwa watykańskiego, który przy okazji uroczystości religijnej podjął najzwyklejszą próbę wymuszenia na ludziach uznających jego autorytet w kwestiach religijnych, zgody na przyjęcie do swoich krajów i na swoje utrzymanie klientów mafii kontrolujących hurtowy handel ludźmi.

Ktoś powie: nie ma się czym przejmować, bo to człowiek stary i schorowany, i według wszelkiego podobieństwa niedługo umrze, ale sama próba rekietu pod pretekstem religijnym jest czymś wręcz niebywałym.

***

Mały Krzyś/Jaś/Natalka jest ciężko chory.
Bardzo ciężko.

Do tego stopnia ciężko, że jego polscy rodzice, z których polski rząd (każdy – udecki, postkomuszy, platformiasty, zeteselowski, pisowski – każdy) miesiąc w miesiąc zdziera haracz na tzw. NFZ, są przez lekarzy i urzędników informowani, że owszem, może ich polskie dziecko być leczone lekami niegwarantującymi wyleczenia albo – mogą zebrać miliony na operację/leki/terapię, której zastosowania politycy i urzędnicy w ramach opłacanego miesiąc w miesiąc haraczu nie przewidują.

Krótko mówiąc; albo użebrzesz te miliony – albo niech to twoje polskie dziecko zdycha.
Oj, co za fochy! Oczywiście, że nie umiera, bo umiera się, gdy już WSZELKIE sposoby na uratowanie życia zawodzą.

A bez należnej (bo opłaconej latami ze wspomnianego haraczu) pomocy się nie umiera a zdycha.

No to żebrzą. I czasem użebrzą, a czasem – nie.

-----------

I wychodzi taki wicepremier Gowin i ogłasza w TVP info, że chciał się dogadać z biskupami „na temat korytarzy humanitarnych:

Przeczytałem ostatnio, że grupa dzieci z Aleppo, chorych na nowotwory, wyjechała leczyć się w szpitalach Europy Zachodniej. Ja bym chciał, aby następna taka grupa trafiła do polskich szpitali”


Cóż, pan Gowin znany jest z tego, że chętnie daje.
Spokojnie – mnie o kasę chodzi:

o – tu w tekście z marca 2016 pt „Sponsor Gowin daje, czyli koryto z napisem Polska” opisałem, jak dał wybitnej naukówce Środzie Magdalenie (to nie epitet – to parytet) 1 mln zł na myk zatytułowany:

"Kartografie obcości, inności i w(y)kluczenia. Perspektywa filozofii i sztuki współczesnej",

Pozwoliłem sobie na stwierdzenie, że "nie rozumiem, dlaczego min. Gowin z między innymi moich podatków tej… pani tzw. grant przyznał?
Jak tak p. Środę lubi, niech jej ze SWOICH, PRYWATNYCH pieniędzy przyznaje! "


No, ale pan Gowin nie jest idiota, bo skoro dorwał się do dystrybutora z moimi (i Pani, i Pana) pieniędzmi, to znaczy, że nie jest, i ze swojej kasy wyskakiwał nie będzie.

Jak już WSZYSTKIE POLSKIE dzieci będą miały pieniądze na niezbędne im leki i nie będą czekały miesiącami na operacje, to wtedy możecie sobie nawet pingwiny z Antarktydy sprowadzać, ale nie wcześniej!

***

Ja sądzę, że czas najwyższy powtórzyć to, o czym najwyraźniej kasa polityczna (co ta moja klawiatura wyprawia – odmawia wstukanie litery „l” - wredna taka, ale przecież wiadomo o kogo chodzi), a zatem kasa polityczna zapomniała, bo się po dorwaniu do dojnego cyca z grantami, fundacjami, stowarzyszeniami i czym tam jeszcze, konsumpcją zajęła:

jak się wam korytarza humanitarnego zachce, to ani się obejrzycie, jak wam SUWEREN taki korytarz humanitarny przez wyjściem z sejmu ustawi, że się będziecie bali przezeń przejść:

bo taki humanitarny korytarz to
ścieżka zdrowia się nazywa!

 

http://niepoprawni.pl/blog/fedorowicz-ewaryst/sponsor-gowin-daje-czyli-koryto-z-napisem-polska

 tagi: episkopat  islamiści  papież franciszek  jarosław gowin  korytarze humanitarne  magdalena środa  nfz 

ewaryst-fedorowicz
23 stycznia 2018 20:41
10     1209    7 zaloguj sie by polubić
komentarze:
Paris @ewaryst-fedorowicz
23 stycznia 2018 21:51

No jesli Gowin chce sie "dogadac" z biskupami...

... to niech sie  dogaduje... ALE tylko za swoje, prywatne pieniadze... i niech o spoleczenstwie albo wspolnocie wierzacych  W  OGOLE  ZAPOMNA  !!!...  bo spoleczenstwo albo wspolnota katolicka Polakow to nie sa jakies glupie i naiwne barany  !!!

A tej "samarytance"  Kempie to pierwszej w kolejnosci nalezaloby otworzyc  korytaRZ  CHoomanitarny... ale z Sejmu  !!!...  potem  Gowin... a potem calej tej jego  krecia cholota  partyjnej  !!!...  i to na wieki wiekow  !!! 

zaloguj się by móc komentować

Greenwatcher @ewaryst-fedorowicz
23 stycznia 2018 22:06

Po tym jak Szanowny Ewaryst Fedorowicz odkrył (9 stycznia) znikniecie prezesa Jarosława Kaczyńskiego, w czasie wrzenia w kotle dobrej zmiany, sekwencja spuszczania ciśnienia, przez przewodnika lepszej zmiany była i jest następująca:

10 stycznia: jest kręto, ale zaufajcie bo dążymy do celu (miesięcznica smoleńska),

18 stycznia: nie zmieniamy stanowiska w sprawie reparacji wojennych (posiedzenie senackiego klubu PIS, na którym Prezes rekomendował odstrzelenie senatora Koguta),

23 stycznia: Niech futra przejdą do historii (w nagraniu dla TVP1)

I to wszystko robi 50% poparcia dla rządu ? Myślę, że to raczej wzrost oczekiwania, roszczenia, a może nawet żądania dobrej/lepszej zmiany. Maszyna poszła w ruch i kto temu sprosta?  Futro z Koguta dla elektoratu na pewno nie wystarczy.

 

zaloguj się by móc komentować


Tytus @ewaryst-fedorowicz
24 stycznia 2018 09:56

"sama próba rekietu pod pretekstem religijnym jest czymś wręcz niebywałym"

Niestety, taka prawda.

zaloguj się by móc komentować

ewaryst-fedorowicz @Paris 23 stycznia 2018 21:51
24 stycznia 2018 18:04

@Paris
No niestety, tyle naszego - ile sobie pogadamy: bo Gowin, biskupi, Kempa i ska załatwią nas za NASZE pieniądze.
 

zaloguj się by móc komentować

ewaryst-fedorowicz @Greenwatcher 23 stycznia 2018 22:06
24 stycznia 2018 18:11

@Greenwatcher
moim zdaniem chińskie podobno przysłowie " Im małpa wyżej się wspina, tym bardziej d... odsłania" może tu pasować jak ulał :-D
A kolejne niespodzianki z pewnością przed nami: obstawiam rozpętanie "wojny z nazimem" (ale przy nienaruszeniu zawartego już dawno pokoju z komunizmem i banderyzmem)

zaloguj się by móc komentować

ewaryst-fedorowicz @Tytus 24 stycznia 2018 09:56
24 stycznia 2018 18:12

@Tytus
No i co z tego, że prawda?
Nie ma na te kapusty we fioletach bata.

zaloguj się by móc komentować

sacco-di-schola @ewaryst-fedorowicz
24 stycznia 2018 18:43

Co do "Jak już WSZYSTKIE POLSKIE dzieci będą miały pieniądze na niezbędne im leki i nie będą czekały miesiącami na operacje, to wtedy możecie sobie nawet pingwiny z Antarktydy sprowadzać, ale nie wcześniej!" to jestem przekonany, że wtedy dojdzie Pan o wniosku że teraz  POLSKIM POLSKIM dzieciom należy zapewnić wykształcenie zanim ...

Pamiętam jak w 2015 nachodźcy stosowali smartfotropizm dzięki aplikacji niejakiego Sorosa welcome toeurope (w2e). Jeśli komuś myli się felieton z bejsbolem, to sugeruję odwiedziny http://migranci-uchodzcy.caritas.pl/caritas-uruchomila-aplikacje-mobilna-dla-uchodzcow/  Niestety, troszkę się Pan spóźnił z korytarzami.

zaloguj się by móc komentować

ewaryst-fedorowicz @sacco-di-schola 24 stycznia 2018 18:43
24 stycznia 2018 19:19

@sacco-di-schola
Ad " jestem przekonany, że wtedy dojdzie Pan o wniosku"
Pani/Pana przekonanie jest Pani/Pana sprawą i proszę się nie dziwić, że mnie nie interesuje.
A skoro Caritas się prosi o kłopoty - to się ich pewnie doczeka.
Info o sprowadzeniu w 2017 przez pisowskiego wojewodę Sipierę 6 tys islamistów na Mazowsze jest już powszechnie dostępne, a że  do wyborów 10 miesiecy,  zdąży dać efekt
http://www.ekspedyt.org/2018/01/14/wojewoda-mazowiecki-pis-przyjal-w-2017-r-6-tys-imigrantow-z-krajow-islamskich/

zaloguj się by móc komentować

Paris @ewaryst-fedorowicz 24 stycznia 2018 18:04
24 stycznia 2018 19:46

Zobaczymy, Panie Ewaryscie...

... kto pod kim dolki kopie - ten sam w nie wpada... mowi stare, madre przyslowie polskie... Kempie juz "ktos" udekorowal drzwi od biura poselskiego... wiec niech ten KRET  i POpaprany Gowin  nie beda tacy "hej do przodu, bo ich sznurowki wyprzedza"  !!!

To tak w skrocie, tylko.

zaloguj się by móc komentować

zaloguj się by móc komentować