-

ewaryst-fedorowicz : Reklamiarz sum! Po 20 latach marketingu komercyjnego w marketingu politycznym robię. Bloguję bo lubię.

Konwencje, czyli opium dla (ciemnego) ludu

Wstyd się przyznać, ale gdy tu, między Odrą a Wisłą, Bałtykiem i Karpatami, trwa bój nie tyle na noże, co na haki o to, jaka (a raczej czyja, bo to różnica, i to fundamentalna) będzie PRL-bis, ja spędziłem ponad tydzień leniąc się olinkluzywnie nad Morzem Śródziemnym i nabierając z każdym wejściem do morza (i do baru) dystansu do dziejącej się parę tysięcy kilometrów na północ (proszę wybaczyć właściwą mi precyzję opisu) napierdalanki.

Owszem, dochodziły nad to cieplutkie morze (i do tych olinkluzywnych barów)  jakieś szczątkowe informacje, z których zaciekawiły mnie jednak tylko dwie:

partyjno-rządowa (no taka prawda: partyjno-rządowa) telewizja nie zauważyła wielotysięcznego marszu, który przemaszerował głównymi ulicami Warszawy, wyrażając brak entuzjazmu  do przyjętej przez naszego najważniejszego (bo jedynego) sojusznika, a wielce korzystnej dla różnych takich cwaniaków,  ustawy 447, która dotyczy rozdysponowania 300 miliardowych (o dolary amerykańskie chodzi) aktywów, niesłusznie uznawanych przez Polaków za ich własne.

No cóż, pomyślałem – nie po to przedsięwzięcie biznesowe działające pod marką handlową PiS objęło zarząd w PRL-bis, by należąca do niego telewizja propagowała jakieś niekonstruktywne i (zacytuję  generałów Jaruzelskiego i Kiszczaka) godzące w sojusze pomysły.

Przecież poprzednicy PiSu (występujący pod marką PO) postępowali dokładnie tak samo, podobnie jak poprzednicy poprzedników (komuchów mam na myśli).

Potem okazało się, że złożony w sejmie PRL-bis projekt ustawy zapobiegającej skutkom tej transatlantyckiej grandy o 300 miliardowym haraczu, został po prostu zdjęty z porządku obrad przez pisowskiego barona, zasłużonego jak słychać szczególnie na odcinku zbliżenia polsko-ukraińskiego.

No po prostu, jak w ruskim cyrku: było – i nie ma.

Uśmiechnąłem się pod wąsem (bo ja, odkąd stało się to biologicznie możliwe, noszę wąsy):
ale jaja, no towarzysz Gomułka (nie jestem wredny i Bieruta nie wypominam) byłby z pisowców dumny.

***

Minęło dni kilka i partyjno-rządowa telewizja pokazała z Krakowa partyjno-rządowy jubel pod nazwą konwencja.

I na tym jublu Pan Prezes Kaczyński miał spicz, podczas którego w pewnej chwili zakrzyknął (bo Prezes Kaczyński ostatnio głos dość często podnosi), że nie pozwoli na cenzurę i nawet mu powieka przy tym nie drgnęła.

Ktoś powie, że po tym poznaje się polityka, że mówi jedno – a robi drugie i nawet mu przy tym nie drgnie nie tylko powieka, ale ja nie jestem ktoś i  zamiast osłupieć, pochwyciłem w lot sens genialnej myśli Prezesa:

bo Prezes był, jest i będzie przeciw cenzurze złej – ale istnienie tej dobrej cenzury, w najmniejszym stopniu mu nie tylko nie przeszkadza, ale wręcz uważa je za wskazane!

I kiedy zacząłem tego Prezesowego spiczu słuchać z zainteresowaniem, Prezes z właściwym sobie, kolejnym błyskiem geniuszu, wytłumaczył Ciemnemu Ludowi/Suwerenowi, że ustawa anty-447 jest zwyczajnie niepotrzebna, bo ustawę to można w jeden dzień zmienić, a gwarancją niepłacenia żydowskim rekieterom wspomnianych 300 miliardów (dolarów amerykańskich) są… rządy PiSu!

Wprawdzie słowo-klucz „Żydzi” nie padło, ale o ile wiem, to nikt inny nas orżnąć na taką kasę zamiaru nie ma, chyba, że podczas mojej dezercji nad Morze Śródziemne ktoś jeszcze łapę wyciągnął?

Nikt?

Ufff… to chwała Bogu, bo ile razy można okradać okradzionego?

Ja uważam, że nie tylko ustawa, ale nawet ta zbieranina wszelkiego (pozwolę sobie użyć archaizmu) tałatajstwa zwana parlamentem, potrzebna mi do szczęścia nie jest, ale ja jestem minimalista, więc proszę się moimi opiniami nie przejmować.

Podobnie do rządów jednej partii zdążyłem się w minionej epoce przez 31 lat przyzwyczaić, zatem i wy Szanowni Czytelnicy dacie radę!

Czego Wam serdecznie życzę, a na koniec, jako bonusik, mój ulubiony czecho-słowacki (było takie państwo) dowcip z czasów komuny:

„Panie Havranek, panie Havranek! W telewizji powiedzieli, że u nas za 4 lata będzie komunizm!!!

Phi! Ja się nie boję – ja mam raka!”

I tym, optymistycznym akcentem…

 tagi: prawo i sprawiedliwość  cenzura  tvp  ustawa 447  ustawa anty-447  marsz stop 447 

ewaryst-fedorowicz
21 maja 2019 14:23
22     2043    2 zaloguj sie by polubić
komentarze:
onyx @ewaryst-fedorowicz
21 maja 2019 16:03

Ale czym się tu martwić, przecież PiS w tym roku odda władzę. Przyjdą nowi i lepsi.

zaloguj się by móc komentować

ewaryst-fedorowicz @onyx 21 maja 2019 16:03
21 maja 2019 16:05

@onyx
Ależ ja się nie martwię - wyraźnie o tym piszę.
A PiS władzę odda.

zaloguj się by móc komentować

Paris @onyx 21 maja 2019 16:03
21 maja 2019 16:13

Tez tak sadze...

... ze nie ma sie czym martwic... a bo to pierwszy raz PiS odda wladze, czy co  !!!  

Odda wladze  SWOIM  kolegom,  poprzednikom... z tej samej piaskownicy - szujom, zaprzancom, sprzedawczykom, faryzeuszom, targowicy, hipokrytom... do tego nierobom, darmozjadom, pasozytom i pijawkom na narodzie polskim  !!!

zaloguj się by móc komentować

Paris @ewaryst-fedorowicz 21 maja 2019 16:05
21 maja 2019 16:15

Nie sledzilam, Panie Ewaryscie...

... ZADNEGO  spedu PiS'owskiego, szumnie zwanego "konwencja"  !!!

zaloguj się by móc komentować


Paris @onyx 21 maja 2019 16:30
21 maja 2019 16:50

No coz...

... roznimy sie... kazde z nas ma prawo do wlasnego zdania.

zaloguj się by móc komentować

smieciu @ewaryst-fedorowicz
21 maja 2019 17:06

Gdy PiS obejmował „władzę” moją główną teorią było że nadchodzi coś w związku z Ruskami. Zwłaszcza Macierewicz na stanowisku min. obrony mnie to sugerował. Jednak kolejne zdarzenia troszkę zmieniły mój punkt widzenia. Teraz sądzę że Planiści mając do przepchnięcia poza Ruskami i Fortem Trump takie rzeczy jak właśnie ta ustawa z kasą dla Żydów, czy choćby usunięcie korzystnych dla naszego zdrowia norm dotyczących promieniowania elektromagnetycznego doszli do wniosku że najlepiej by to gówno przyjęło na siebie PiS.

PiS dodatkowo jednoznacznie i ostatecznie już wepchnie nas do UE gdyż w tym momencie całe tzw. centrum wyborcze wraz całym lewym skrzydłem mówi jednym głosem. Także w sprawacg gospodarki itp. Wyborca nie widzi w tej kwestii żadnej alternatywy, możliwości. Nie ma właściwie punktów spornych poza różnymi duperelami. Nawet w kwestii mowy nienawiści jest jednogłos. Czy też pedofilii, zwłaszcza w Kościele.

No i przy okazji PiS zostanie obarczony winą za krach gospodarczy. Ta sprawa będzie decydująca zresztą. Już od dawna jest zapowiadany ten krach ale skoordynowany druk kasy przez banki centralne świata podtrzymywał iluzję rozwoju. W tym momencie jednak sprawy naprawdę stają się poważne. Gdy iluzja pryśnie PiS zostanie ze swoim dziedzictwem. 500+ zostanie skompromitowane. PiS zostanie tym który wprowadził narzędzia totalnej kontroli jak JPK. PiS będzie tym, który ostatecznie wepchnął nas do UE, zabulił i sprzedał ŻydoAmeryce. Dalej przepychał szczepionki, usuwał ostatnie bariery chroniące nasze zdrowie przed korporacyjnym gównem. To będzie jego dziedzictwo i gdy już wykona całą tą brudną robotę będzie mógł odejść.

zaloguj się by móc komentować

Maryla-Sztajer @smieciu 21 maja 2019 17:06
21 maja 2019 17:15

Właśnie ten zastaw słyszę od ludzi u mnie..

Chodzę z psem po okolicy bo w polach błoto. I tak mówią Ci co byli za PiS...A u mnie otoczenie raczej PO czy jawnie postkomuna. Ci co za PiS w znacznej mniejszości..

Do PE nie idą głosować ale to zawsze niska frekwencja to nic nowego. 

Ale się odgrazają że jesienią też nie pójdą. 

Nie wiem jak się okaże w praktyce. Piszę tutaj o głosach,,z ulicy,,

.

 

zaloguj się by móc komentować

ewaryst-fedorowicz @smieciu 21 maja 2019 17:06
21 maja 2019 19:22

@smieciu
Ja nie mam co do PiSu (podobnie jak reszty magdalenkowej układanki) żadnych złudzeń.

Prawie 5 lat temu, w tekście "Uwięzili nas w Wielkim Teatrze" zsyntetyzowałem naszą (czyli nas - zwykłych Polaków) sytuację tymi słowy:

"...to, z czym mamy od lat do czynienia, to Wielki Teatr:

reżyserem jest Układ, trzymający za pysk 36 (taka smutna prawda nie żadne 38, a 36) milionowy, europejski kraj Unii Europejskiej,
- największej partii opozycyjnej przypadła rola aktora, który jest gotów wykonać każde polecenie reżysera, nawet jeśli reżyser każe mu rznąć głupa.
- ci, którzy zanęceni (w najlepszym razie bezsensownym) apelem Prezesa poszli na 2 rundę skręconych wyborów są na samym końcu teatralnego rankingu, gdyż pełnią funkcje statystów.

No dobrze – a tacy jak ja, co na apel Prezesa wzruszyli ramionami i zostali w domu?

Cóż - my jesteśmy widzami, co też nie jest wcale miłe, bo widzowie płacą za spektakle, a w naszym przypadku płacimy za to przedstawienie pod przymusem.

Ale przynajmniej nie kolaborujemy (jak aktorzy i statyści) z reżyserem."


Wracam do tej kwestii regularnie, ot - choćby tekst ze stycznia br ze Szkoły Nawigatorów pt "
Szkoła Liderów Cioci Magdalenki"

ale najbardziej lubię tekst sprzed lat prawie 4 "Generał Kiszczak wielkim czekistą był!", żegnający architekta dzisiejszego bajzlu - pardon Układ.

Taaa... Polska jest zbyt dużym, zbyt bogatym, zbyt strategicznie położonym krajem, by pozostawić ją "niezaopiekowaną" :-(

 

 

 

zaloguj się by móc komentować

ewaryst-fedorowicz @Maryla-Sztajer 21 maja 2019 17:15
22 maja 2019 08:35

@Maryla-Sztajer

Sprawa jest prosta jak konstrukcja Suskiego:

26 maja okaże się, czy zabieg Kaczyńskiego (a tak naprawdę przez niego firmowany) pt "wymienić elektorat ideowy na bezideowy" sprawdził się w liczbach:

Jeśli tak (czyli PiS przegra) to nic się dp jesieni nie zmieni.
Jeśli nie, to PiS dokona jakiejś spektakularnej autokompromitacji, przy której cenzura Kurskiego w TVP czy Kuchcinskiego w sejmie to będzie detal.

Ja uważam, że tak czy inaczej PiS grzecznie odda na jesieni władzę, jak w 2007, gdy kto trzeba został przez kogo trzeba przekonany, żeby nie fikał i grzecznie oddawał, co dostał tylko w depozyt.

zaloguj się by móc komentować

Morsik @ewaryst-fedorowicz
22 maja 2019 13:31

Mnie tam rybka, kto w korycie ryjek trzyma, bo ten, czy tamten, to ja swoją marną emeryturę dostać muszę. Niech się młodzi martwią, ale oni wokrug powtarzają, że emerytury nie dożyją.

Co mnie zaciekawiło: wielu z tutejszych komntatorów jest pewnych, że PiS jesienią władzę odda. Nikt jednak nie odważy się napisac wprost - komu odda? Takie "pitolenie", że jakimś mitycznym "swoim z innego rozdania" mnie nie przekonuje.

Jak już nie raz deklarowałem, to na żadne "głosowania" nie chodzę, bo od 1947 roku (pamiętne 3xTAK) ordynacja się nie zmieniła i nadal mamy "głosowania na listę", których ja, jako ciemny lud/suweren nijak pojąć nie potrafię (no, może usunięto słynne "głosujemy bez skreśleń!").

Obecnie przy korycie jest PiS, a w kolejce różni-różniaści (od A do N). Komitet kolejkowy - gdyby był jeden - może by jakoś to uporządkował. Jeno, że tych "komitetów" jest dość sporo, to znowu do lewej kasy różni pchać się będą i sie dopchają.

Pytam, zatem: komu jesienią PiS odda władzę, bo jak popatrzeć na te gęby zakazane, to jakoś konkurencji nie widzę. Fakt, takich gęb odrażających jak kobiety Zalewska czy Kępa PiS się pozbywa z ulgą, to żadnych nowych i mądrzejszych nie widać, nie słychać, i nawet nie czuć.

zaloguj się by móc komentować

ewaryst-fedorowicz @Morsik 22 maja 2019 13:31
22 maja 2019 14:08

@Morsik

Morsiku szanowny,

1. nie "wielu", a ja i to konsekwentnie, bo jako wyznawca nie tyle teorii, co PRAKTYKI spiskowej twierdzę, że do willi w Magdalence nie miał wstępu NIKT, kto nie byłby przez zagranicznych szefów gen. Kiszczaka zatwierdzony, po uprzednim sprawdzeniu do paru pokoleń wstecz.

2. no jak to komu?
Na tym etapie tylko PO i s-ka zostali wyznaczeni przez opiekunów PRL-bis do "dania zmiany"  w tej koszmarnej, magdalenkowej zabawie w wahadełko .
Już raz jankesi z helmutami przetrenowali to po '89 na nas.

zaloguj się by móc komentować

gorylisko @ewaryst-fedorowicz 22 maja 2019 14:08
22 maja 2019 22:05

faaaajnie jasne... jakesi, helmuty... pan uważa, że to komplet ? bo ja bym dodał do tego, jeszcze londyn i pekin... przy czym proponuję zauważyć, że jeśli chodzi o jankesów to co nieco się zmieniło... więc to też tak nie do końca... no i proszę też zauważyć, że u nas też co nieco zaczynamja się głosy... które już są słyszalne w środowisku, pruskim, ruskim, żydowskim... co więcej podejrzewam, że chyba bezpieczniacy się zorientowali, że zostaną wyślizgani totalnie z interesu...więc chyba zaczęli wspomagać kaczora właśnie...oczywiście bez pitolenia o Polsce etc. tylko z faktu, że trzeba mieć gdzie d*** posadzić, pewnie... dlatego ja jestem spokojny, karty już rozdane, przekop się dzieje, Trójmorze nabiera sił...

zaloguj się by móc komentować

gorylisko @ewaryst-fedorowicz
22 maja 2019 23:30

zapomniałem jeszcze o moskwie... ale znając pańskie uprzedzenia, pewnie zbytnio to pana nie ruszy...

zaloguj się by móc komentować

ewaryst-fedorowicz @gorylisko 22 maja 2019 23:30
23 maja 2019 08:30

@gorylisko
Nie szkodzi! Choć rzeczywiscie zaskoczyło mnie nieco, że podziela pan moje uprzedzenia do ludzi, którzy głośno krzyczą jedno, a po cichu robią drugie, jak 99 % tzw. polityków, z pańskim Prezesem Kaczyńskim włącznie :-D

Miłego oglądania tzw. wieczoru wyborczego w telewizji partyjno-rządowej!

zaloguj się by móc komentować

gorylisko @ewaryst-fedorowicz 23 maja 2019 08:30
23 maja 2019 10:18

jaaasneeee prezez Kaczyński mój ci jest... paaanie czy pan aby pewien jest, ze to co pan pijesz z rana to aby mleko jest a nie emusja najnowszej genarcji do bielenia ścian i wzroku ??

zaloguj się by móc komentować

gorylisko @ewaryst-fedorowicz
23 maja 2019 10:20

zapomniałem dodać, że wolę zwykłą szopkę... telewizorni w domu nie mam i nie oglądam...więc może by tak zszedł pan na ziemię i zachowywał sie trochę bardziej odpowiedzialnie od szajbus wielgus...

zaloguj się by móc komentować

ewaryst-fedorowicz @gorylisko 23 maja 2019 10:20
23 maja 2019 10:52

@gorylisko
 

Nie ma pan (ani nikt inny) obowiązku czytania moich tekstów - podobnie jak ja nie mam obowiązku akceptowania pisowskiego trollowania.
Niedziela tuż tuż, do jesiennego głosowania też niespecjalnie daleko i wtedy się okaże, czy miałem rację, czy nie.

A teraz proszę sobie stąd iść.

zaloguj się by móc komentować

gorylisko @ewaryst-fedorowicz 23 maja 2019 10:52
23 maja 2019 13:43

no jaaasneee każdy kto panu nie wierzy i nie daje się nabrać to pisowski troll... a możże by taki chełm sobie pa kupi i zacznie używać... może pikelhaube... będzie weselej...

zaloguj się by móc komentować

Morsik @gorylisko 22 maja 2019 22:05
23 maja 2019 15:31

1) Nijakiego "przekopu" nie będzie, bo dil sowiecko-enerdowski nie wyda zgody.

2) Nijakiego "międzymorza" nie będzie, bo z kraikami, które w przeszłości niedawnej mundurki z hakenkrojzem z radością zakładały żadnych umów zawierać się nie powinno.

3) Jeśli są jakieś wątpliwości to patrz punkt 1. :)

zaloguj się by móc komentować

zaloguj się by móc komentować