-

ewaryst-fedorowicz : Reklamiarz sum! Po 20 latach marketingu komercyjnego w marketingu politycznym robię. Bloguję bo lubię.

Mamy pieredyszkę – i to jaką!

Wyszło na moje – pieredyszka trwa, i trwa mać!  (to nie ja, to Pawlak).
I nie żadne, marne 7 czy 14 dni, a minimum miesiąc!

A maksimum – jadąc Łazuką (to nie jest wbrew pozorom marka samochodu) „tego nie wie nikt”.

No  nic, tylko się radować: minimum miesiąc!
A jak (w zastępstwie Pana Boga) Ambasada Prowadząca da, to to minimum będzie trwało dłużej.

Owszem, jakimś protestującym, zdesperowanym naiwniakom, którym bankster obiecał samochody elektryczne i 100 tysięcy mieszkań i nie słychać, by te obietnice odwołał, a tym bardziej zrealizował, milicja (policja, to była przed wojną) może i jakieś mandaty wlepi, ale Ciemny Lud/Suweren (wersja zależna od tego, czy swobodna rozmowa u „Sowy i przyjaciół”, czy oficjalny spicz) może się cieszyć:

mamy pieredyszkę, a z pieredyszkami jest tak, że parafrazując księdza-poetę trzeba się nimi szybko cieszyć, bo tak szybko odchodzą.

***

Marzy mi się, że jak to głosowanie za przedłużeniem mężowi pani Kornhauser (dalej MPK) meldunku w atrakcyjnej miejscówce przy Krakowskim Przedmieściu wypadnie w środku lata, to wtedy minister o wyglądzie sadystycznym może uznać, że w upały namordniki (pozdrawiam autorkę, Rozalię) między godzinami 11 a 13 będzie można nosić zamiast na nosie i ustach w kieszeni, a jak ktoś został obdarzony wyglądem lojalnym, to nawet mieć tylko zdjęcie namordnika w smartfonie.

A może nawet siłownię mi na chwilę otworzy…
nie, to już byłoby przesada. Nie otworzy

A może jednak?

W każdym razie, jako człowiek doskonale wychowany, winien jestem podziękowania za umożliwienie mnie, moim bliskim, znajomym (i nawet pisowcom) nacieszenia się pieredyszką:

- przede wszystkim dziękuję ambasador Mosbacher i ambasadorowi Nikelowi, że się jednak dogadali i nam tę pieredyszkę zatwierdzili,

- następnie prezesom Kaczyńskiemu i Gowinowi, że ambasadorskie uzgodnienia bezzwłocznie ogłosili,

- last but not (nomen omen) list  Naczelnemu Listonoszowi PRL-bis, czyli Jackowi Sasinowi, za dostarczenie nam wszystkim w tym smutnym, orwellowskim czasie za(..) istej rozrywki.

Numer który wyciął, będzie przykładem i instruktażem dla wszystkich młodych chętnych do życia na koszt podatników (o tzw, klasę polityczną chodzi): chcesz zostać wicepremierem z rządzie kondominialno-kolonialnym – musisz być jak Sasin!

***

Bo Sasin jest zając i proszę mi tu nie wierzgać, że ja odczłowieczam itp – mnie o zająca sportowego chodzi.

A w dzisiejszych czasach (nie tak, jak za moich, młodych lat) jadąc Gorkim-Pieszkowem,  zając to brzmi dumnie!

I jeszcze ma za to swoje zającowanie płacone i to w walutach wymienialnych. Kto nie wierzy, niech sobie transmisje z lekkoatletycznego mitingu obejrzy.

Za puentę przychodzi mi przytoczyć komentarz pod jednym z tekstów blogerki Elig, odnoszący się do startu Sasina przeciwko Bufetowej w wyborach na prezydenta stolicy w 2014 roku,  w których to wyborach Sasin zwyczajnie symulował prowadzenie kampanii i na spotkaniach w kolejnych, warszawskich dzielnicach, gromadził 60-80 osób.

No i teraz siurpryza:

Zaufany pisowski „analityk” Jerzy Targalski (pseudonim artystyczny Józef Darski) napisał tak:

Józef Darski 2014-10-03 [19:43]

„To proste
1. PiS nie miał kandydata, odbyła się łapanka, Sasin uciekał najwolniej
2. PiS wie, że przegra, więc po co ma inwestować w kandydata z Marsa skazanego na klęskę.”

Czyli Sasin, to taki dyżurny zając Kaczyńskiego, który najwolniej ucieka, i dzięki temu Prezes mu od lat sowicie kolejne kompromitacje wynagradza. Z tą ostatnią włącznie.

Bo Prezes, chociaż socjalista, to jest ludzki pan.
Paradoks taki.

http://ewaryst-fedorowicz.szkolanawigatorow.pl/zarzadzanie-pieredyszka-czyli-luzowanie-wyborcze

 tagi: jarosław kaczyński  jacek sasin  jerzy targalski  mpk  minister o wyglądzie sadystycznym  pieredyszka  ambasada prowadząca 

ewaryst-fedorowicz
8 maja 2020 19:52
15     1725    7 zaloguj sie by polubić
komentarze:
Szczodrocha33 @ewaryst-fedorowicz
8 maja 2020 22:02

"Marzy mi się, że jak to głosowanie za przedłużeniem mężowi pani Kornhauser (dalej MPK) meldunku w atrakcyjnej miejscówce przy Krakowskim Przedmieściu wypadnie w środku lata, to wtedy minister o wyglądzie sadystycznym może uznać, że w upały namordniki (pozdrawiam autorkę, Rozalię) między godzinami 11 a 13 będzie można nosić zamiast na nosie i ustach w kieszeni, a jak ktoś został obdarzony wyglądem lojalnym, to nawet mieć tylko zdjęcie namordnika w smartfonie."

Ja to nazywam kagancem.

Ale jak zwal tak zwal.

To jak w koncu, kiedy beda te wybory?

Za miesiac czy za rok?

zaloguj się by móc komentować

ewaryst-fedorowicz @Szczodrocha33 8 maja 2020 22:02
8 maja 2020 22:50

@Szczodrocha33

To wiedzą tylko Pan Bóg/Ambasady Prowadzące.
Każdy dzień ponad 23 maja to nasz zysk. Daj Boże jeszcze 2 turę, to się ta pieredyszka wydłuży ponad nasz, (nomen omen) kartkowy przydział

zaloguj się by móc komentować

Szczodrocha33 @ewaryst-fedorowicz 8 maja 2020 22:50
8 maja 2020 23:06

Ale jest to swoisty dom wariatow.

Ten pospisuje ustawe o glosowaniu korespondencyjnym, tamten oglasza, ze wybory przesuniete.

Teraz tradycyjnie wybuchnie taka mlocka, ze sady beda miesiacami rozstrzygac, czy ten mial racje nazywajac tamtego idiota, albo czy to jest konstytucyjne a tamto niekonstytucyjne.

A Holownia to pewnie bedzie szlochal na okraglo.

zaloguj się by móc komentować

Rozalia @ewaryst-fedorowicz
8 maja 2020 23:38

Protest przedsiębiorców w Warszawie. Na czele protestu kandydat na prezydenta, Paweł Tanajno, były członek PO i Ruchu Palikota. Organizowanie zamieszek, kolejnego przegranego powstania, które ma utonąć we krwi. Ale dzisiaj byli tam posłowie Konfederacji, Grzegorz Braun i Janusz Korwin Mikke. Były rownież niezależne media. Prowokacja nie poszła zgodnie z planem. Od 1:40:00 sytuację ogarniał Grzegorz Braun. Paweł Tanajno tłumaczył się przed kamerą niedyspozycją głosową. Komu się tłumaczył?

Powtórzę za Braunem, żadnego wychodzenia na ulicę. To prowokacja. Władze, reprezentanci władzy, celowo doprowadzają lud do wściekłości. Wszelkie możliwości pacyfikacyjne stojący na narodu czele mają dopięte na ostatni guzik.

 

 

zaloguj się by móc komentować

Rozalia @ewaryst-fedorowicz
8 maja 2020 23:47

8:53 

Nie jestem pewna, ale mam nadzieję, że ten wywiad odbył się po, a nie przed zatrzymaniem przez policję. W tej chwili nie wiem.

zaloguj się by móc komentować

Rozalia @ewaryst-fedorowicz
9 maja 2020 00:38

Przejrzałam inne filmy z manifestacji przedsiębiorców w Warszawie. Krótko mówiąc chcą nam zrobić majdan. Dzisiaj było drugie podejście. 

zaloguj się by móc komentować

KOSSOBOR @ewaryst-fedorowicz
9 maja 2020 01:09

"Wyglądem lojalnym" i durnowatym, jak pamietamy.

zaloguj się by móc komentować

ewaryst-fedorowicz @Szczodrocha33 8 maja 2020 23:06
9 maja 2020 08:31

@Szczodrocha33

Nie wiem, czy dom wariatów, ale ewidentnie naszym Opiekunom za przeproszeniem burdel w strategicznie położony ii wciąż na tyle bogatym, by opłacało się go zrabować Kraju nad Wisłą jest potrzebny. Dlatego cieszmy się pieredyszką, póki ją mamy 

zaloguj się by móc komentować

ewaryst-fedorowicz @Rozalia 8 maja 2020 23:38
9 maja 2020 08:35

@Rozalia 

Przecież nie po to minister wszystkich bezpiek i zomowcow nakupowal najnowszych zabawek do masakrowania tłumów, by z nich nie skorzystać. Dorn w swym książkowym wywiadzie określił go jako "dworaka idealnego". Zamieszki sprowokują, bo potrafią. 

zaloguj się by móc komentować

gabriel-maciejewski @ewaryst-fedorowicz
9 maja 2020 12:19

Cytowanie Targalskiego ma według ciebie jakiś sens?

zaloguj się by móc komentować

ewaryst-fedorowicz @gabriel-maciejewski 9 maja 2020 12:19
9 maja 2020 12:39

@coryllus

W tym konkretnym przypadku moim zdaniem tak.
Chlapnął raz coś prawdziwego i w sieci zostało.
 

zaloguj się by móc komentować

ewaryst-fedorowicz @KOSSOBOR 9 maja 2020 01:09
10 maja 2020 09:44

@KOSSOBOR

Wprawdzie w oryginale jest "lichym", a nie "lojalnym", jednak w dzisiejszym kontekście znaczenie obu słów wydaje się być zblizone :-D

zaloguj się by móc komentować

Paris @ewaryst-fedorowicz 9 maja 2020 08:31
10 maja 2020 15:53

Otoz to...

... demolka  i wielka juma  naszym  pSZyjacielom  baaardzo  pasi... zreszta "naszym lokalsom"  takze... czyli  struganie  tego  "chaosu"  i  UDAWANIE  "zatroskania  o  losy  narodu"  i  ze  sie  COS  robi... sowita pensja leci  miesiac  w  miesiac  na  konta  tych  PASOZYTOW  i  NIEROBOW  -  do tego  regularnie i bez zadnych  opoznien  !!!

Bo to nie jest tak, ze "nasza"  waadza  jest  bezradna i zagubiona jak  dziecko we mgle,  ze nie wie co robic... bo  doskonale wie,  wie,  ze  wystarczy  te rozne szumowiny dzis tak  "aktywne"  wsadzic  do pierdla - za caloksztalt -  i zaraz bylaby  cisza,  spokoj  i  porzadek...  ale jak to tak mozna  pozamykac swoje kUleRZanki  i  swoiH  kUlegUF  -  kto zapewni  ciaglosc  i  dziedzicznosc  wladzy...

... przeciez nienowi  i nieuwiklani  ludzie,  przeciez  jak  bedzie porzadek w  ojczyznie,  jak  bedzie  jedno  spojne  i  przestrzegane  prawo  - to  NIE  BEDZIE  MOZNA  KRASC...  a  przeciez  nie  o  to  chodzi  "naszej"  waadzy -  chyba,  ze  sie  myle  !!!

 

zaloguj się by móc komentować

ewaryst-fedorowicz @Paris 10 maja 2020 15:53
10 maja 2020 20:39

@Paris

O ile nie przeoczyłem jakiegoś sensacyjnego tytułu, nie zmarł na tego wirusa  ani jeden górnik - a kopalnie są zamykane.
Można? Można!

zaloguj się by móc komentować

Paris @ewaryst-fedorowicz 10 maja 2020 20:39
11 maja 2020 00:02

Sakiewicz juz wyje,...

... ze  rosnie  liczba  "zakaZRonyH"  gornikow... jest okazja  WYJATKOWA aby  pozamykac  WRESZCIE  te  nasze  kopalnie,  ktore tak strasznie  Makreli  spedzaja sen z powiek,  bo  "swirus"  wszystko  zalatwi...

... ale  PiS  ocaleje...  i  Sakiewicz... i  BANKSTER  Morawiecki  tez...  bedo  "slupki Fsparcia"  rosnac,  Emilewicz bedzie  wyc  od  "sukcesu",  a PJK  bedzie  "happy".

 

Az  chce sie krzyknac:  wiecej  "swirusa",  wiecej  przewalonych naszych pieniedzy  -  to wiecej  "sukcesu"  !!!

zaloguj się by móc komentować

zaloguj się by móc komentować