-

ewaryst-fedorowicz : Reklamiarz sum! Po 20 latach marketingu komercyjnego w marketingu politycznym robię. Bloguję bo lubię.

Multikulti+ czyli spanikowany premier wyrzuca z sań ministra Chorążego

Nie wiem, czy minister Chorąży w momencie wywalania go z fuchy załkał „za co?!” i w odpowiedzi usłyszał kultowe „za jajco!”, ale faktem jest, że jego sytuację najprecyzyjniej opisuje stare, rosyjskie przysłowie:

Не в том дело, что виноват, а в том, что не попадайся.

Można to rosyjskie przysłowie przetłumaczyć dosłownie, można też znaleźć jego polski, zapewne równie stary odpowiednik, a brzmi on tak:

Nie za to biją, że ukradł – ale że źle schował!

Zresztą sam Premier Morawiecki wyrzucenie Chorążego uzasadniał nie tym, że ten nałgał, ale tym że się, cytuję – zagalopował.

"minister zagalopował się zdecydowanie w niektórych swoich wypowiedziach".

Czyli przekładając ten eufemizm na ludzką mowę, Chorąży prawdę powiedział, ale za wcześnie, bo przecież sekwencja głosowań wyborczych dopiero przed PiSem.

***

A powiedział w organizowanej w Warszawie przez Klub Jagielloński debacie zatytułowanej "Jakiej polityki migracyjnej potrzebuje Polska", że Polska powinna przyjmować migrantów, bo to dzięki nim budowany jest "dobrobyt państw, które osiągnęły sukces".

Szkoda, że nie dodał, iż miarą tego sukcesu są wspomniane 3 lata temu w sejmie (a zatem przed dojściem do władzy) przez Jarosława Kaczyńskiego strefy no go, do których ze strachu nie wchodzą policjanci państw, które tych imigrantów przyjęły, ze słynną dzielnicą Molenbeek w Brukseli na czele, nazywaną wylęgarnią terrorystów.

Bo, jak napisałem w tekście Multikulti+ czyli jak Prezes Kaczyński podmianę ludności Polski przyspieszył

„wspomniane przez Prezesa Kaczyńskiego w czasach, gdy jeszcze nie rządził strefy „no go” w Szwecji stworzone zostały przez 2 i 3 pokolenie gastarbeiterów, którym się od tego szwedzkiego socjalowego dobrobytu w dupach poprzewracało i zaczęli z nudów terroryzować białasów.”

Szczerze mówiąc, to ten Chorąży rzeczywiście troszkę ze szczerością przesadził:

wszak dopiero co wyciekła (ach, jak ten eksport hydraulików z Polski się mści) informacja, że rząd chce ściągnąć do Polski 3 tysiące imigrantów z katolickiego Uzbekistanu (nie poprawiać, z katolickiego i już – jak trzeba to bracia Karnowscy zaświadczą).

To doskonała wiadomość, bo jak wiadomo, kościół katolicki przeżywa kryzys, w Polsce też, bo i powołań oraz dominicantes/comunicantes ubywa, toteż taki dopływ świeżej, katolickiej, uzbeckiej krwi będzie jak znalazł.

***
Jak by było mało, minister Chorąży publicznie wyraził się negatywnie o idei repatriacji ze Wschodu, że „jest to trudne pod względem językowym (bo ci Polacy nie znają języka polskiego) i logistycznym, a z punktu widzenia finansów sprowadzenie do Polski imigrantów z Azji lub Ukrainy jest tańsze, od repatriacji.

Najwyraźniej opinia ministra Chorążego w tej kwestii była jeszcze niedawno dla premiera Morawieckiego istotna, bo jak pokazuje rządowa telewizja, w całym roku 2017 pisowski rząd repatriował 260 (słownie dwustu sześćdziesięciu) Polaków.Patrzyłem wczoraj na Prezesa Kaczyńskiego jak w Szczecinie, i Premiera Morawieckiego, jak Stargardzie,wśród biało-czerwonych flag każdy z nich płomiennie o patriotyzmie prawił.

I pomyślałem sobie, że pisanie, iż tych 260 (słownie dwustu sześćdziesięciu) repatriantów, których duży, ważny, nie jakiś tam wstający, a już wstanięty z kolan, rozwijający się dynamicznie, europejski kraj w ciągu roku przyjął, to wyrzut sumienia jest... naiwne, bo politycy (a co dopiero banksterzy, nawet ci nawróceni) sumień nie mają.

Po prostu.

Tak się składa, że ja prawie 4 lata temu opisałem swoje doświadczenia sprzed już 8 lat z sowicie opłacanymi z naszych podatków urzędnikami państwowymi odpowiedzialnymi za repatriację, i spokojnie mogę powiedzieć, że w tej kwestii pomiędzy rządem PiS i PO-ZSL żadnej, ale to żadnej różnicy nie ma, co minister Chorąży sam niechcący zaświadczył
***

Natomiast zastanowienie się nad faktem, że rząd przeprowadza program Multikulti+, i to przeprowadza go na rympał, na wydrę, krzycząc za pośrednictwem tych swoich niepokornych komercyjnie dziennikarzy (konsekwentnie promuje określenie swojego autorstwa) to NIEPRAWDA!!!, choć Ciemny Lud widzi to Multikulti+ codziennie i w skali rosnącej nieprawdopodobnie - jest sensowne.

Bo tłumaczenia mogą być dwa, ale tylko jedno jest oficjalne, choć chyba już bez wiary w skuteczność Ciemnemu Ludowi serwowane:

1. Multikulti+ to otwarcie się rządu PiSu na błagania przedsiębiorców, którym potrzeba rąk do pracy bez względu na to, czyje to ręce będą.

Ten myk zastosowali 50, 40, 30 lat temu przedsiębiorcy z Niemiec, Szwecji, Francji, Holandii, Belgii i Wielkiej Brytanii, a skutek jak każdy Hans, Jean, John czy inny Johannes widzi, a widzi tłumy niezintegrowanych muzułmanów.
Bo prawda (jak to prawda) jest nieprzyjemna;
NIGDZIE, w ŻADNYM kraju, który przyjął dekady temu muzułmańskie ręce do pracy nie doszło do zintegrowania posiadaczy tych rąk z niemuzułmańską większością. NIGDZIE.
I oczywiście takiej integracji także w Polsce NIE BĘDZIE.


Postawę tych „polskich przedsiębiorców” najlepiej spuentować cytatem z niejakiego Lenina:

„kapitaliści są tak chciwi, że nawet sprzedadzą nam sznur, na którym ich powiesimy”.

Jak „polscy przedsiębiorcy” chcą być wieszani – ich sprawa, ale mnie, mojej rodziny i milionów zwykłych Polaków proszę w to nie mieszać.
I mógłbym tym efektownym cytatem zakończyć ten felieton, ale jeszcze obiecane wyjaśnienie numer 2.
 

2. Drugie, tym razem już nieobecne z oczywistych względów w mejnstrimie wytłumaczenie masowego importu „rąk do pracy” połączone z wyrzuceniem do kosza repatriacji jest
następujące:
taki bogaty i strategicznie położony kraj jak Polska nie może pozostać niezaopiekowany i jest zaopiekowywany od stuleci, bo jak nie przez Niemcy, to przez Rosję, jak nie przez Angoli – to przez jankesów z ich eskimoskimi sojusznikami.

Problem w tym, że o ile zaopiekowanie tzw. elit idzie i szło zawsze gładko (kwestia zasilenia stosownymi kwotami relatywnie niewielkiej grupy), to problemy zawsze były z tzw. wsadem ludzkim – dziś nazywanym Ciemnym Ludem/Suwerenem ( zależnie od tego, czy niepodsłuchiwana, wewnętrzna rozmowa czy oficjalny spicz).

Otóż ten wsad raz na kiedyś wierzga i to solidnie, a wielkie interesy (szczególnie wielkie na skalę globalną) wymagają spokoju.

I ten spokój może zagwarantować jedynie wymiana tego wsadu ludzkiego.

O ile wypychanie najbardziej dynamicznych Polaków na bezpowrotną emigrację  (no nie żartujmy – przecież nawet tutejsi pisowcy nie wierzą w gaworzenie Premiera o powrotach z emigracji)
i ogłupianie tu pozostałych przez deformę (tak – deformę) oświaty idzie nieźle, to jednak jest rozciągnięte w czasie.

A wskazówki zegara historii najwyraźniej tak przyspieszyły, że raptowne, masowe wtłoczenie do Polski imigrantów, skutkujące trwałą zmianą struktury narodowościowej stało się w ocenie tych historycznych zegarmistrzów koniecznością.

Bo te ręce do pracy za lat kilka staną się też rękami do wrzucania kartek wyborczych do urn: najpierw w wyborach samorządowych a później – wszystkich innych.

I o to w tym całym numerze z Multikulti+ globalnym zegarmistrzom chodzi.


http://ewaryst-fedorowicz.szkolanawigatorow.pl/multikulti-czyli-jak-prezes-kaczynski-podmiane-ludnosci-polski-przyspieszy

http://jahonnews.uz/ru/obshchestvo/157/46653/

https://naszeblogi.pl/51724-dlaczego-polscy-politycy-nienawidza-polakow-ze-wschodu

 

 

 tagi: islamiści  repatriacja  mateusz morawiecki  ewaryst fedorowicz  multikulti+  paweł chorąży 

ewaryst-fedorowicz
17 września 2018 11:22
39     4689    6 zaloguj sie by polubić
komentarze:
LES @ewaryst-fedorowicz
17 września 2018 12:10

Chorążemu żadna krzywda sie nie stanie . Myślę ,że pan nie docenia obecnej ekipy. To są  przecieki kontrolowane , które maja oswoić Polaków z myśla o sprowadzeniu milionów imigrantów. Tydzień temu Jan Pospieszalski w ramach kolejnego  takiego przecieku zrobił program o imigrantach . W tym programie Jeremi Mordasewicz przedstawił "ważkie" racje za .Bosak właściwie miał głównie pretensje ,że to dzieje się za plecami Polaków. No i Janek Pospieszalski , tak mimochodem , napomknął , że musimy ich sprowadzic , żeby były wpłaty do budżetu na emerytury . Ze wzgledu na maestrię Pospieszalskiego warto zadać sobie trud i obejrzeć ten program . Wtedy zobaczymy , że to sa specjaliści najwyższej klasy . Niekumaci i niedojdowaci są tylko , gdy zabierają sie do załatwiania jakichś polskich interesów.

 

zaloguj się by móc komentować

ewaryst-fedorowicz @LES 17 września 2018 12:10
17 września 2018 12:21

@LES
Ja nigdzie nie napisałem, że Chorążemu stanie się krzywda. Wystarczy spojrzeć w jego życiorys na Wiki i tam jest napisane "urzędnik państwowy i unijny" co tłumaczy wiele, mnie przynajmniej.

Program Posieszalskiego widzialem i  doskonale pamiętam, jak Bosak (za którym nie przepadam) powiedzial, że mamy do czynienia z oddawaniem interesu narodowego za doraźne korzyści gospodarcze, z czym się zgadzam.

Przeciek - nie przeciek, oswojenie w wykonaniu PiSu wychodzi dość topornie, mimo tabunów zadaniowanych "dziennikarzy" i innych pożytecznych idiotów, a sekwencja wyborów przybliża się w sposób nieubłagany 

zaloguj się by móc komentować

LES @ewaryst-fedorowicz 17 września 2018 12:21
17 września 2018 12:33

Na pewno Bosak nie powinien mówić o wyprzedawaniu interesu narodowego , ponieważ ,albo widzowie tego nie zrozumieją , albo jest to dla nich na tyle abstrakcyjne ,że nie dbają o to .

zaloguj się by móc komentować

Draniu @ewaryst-fedorowicz
17 września 2018 14:01

Ta dbałość o polskiego przedsiębiorcę ze strony sfer rzadzacych jest grubą przesadą, jak rowniez wypowiadanie sie w ich imieniu.Generalnie jest embargo np. w TVP na wypowiedzi polskich przedsiębiorców ,a sczegolnie z mini i malych przedsiebiorstw ,przewaznie te firmy sa prowadzone przez rodziny.Bo jak dotąd, ta sfera jest mocno zaniedbywana , natomiast biurokracja i prawo nadal pęcznieje,ktore skutecznie blokuje przedsiebiorczosc Polakow ,nie wspomnę o podatkach, ktore jak na nasze państwo sa olbrzymie. Nie spotkałem jak dotąd polskiego przedsiębiorcę,ktory narzekałby na brak rąk do pracy, natomiast na to ,ze nie ma fachowców , to tak. Problem polega nie w ilosci tylko w jakosci pracownika oraz podatkach jakie musi pracodawca zapłaci za pracownika. Lista zyczen jest spora w tej kwestii. 

Byc moze brak rak do pracy w spólkach skarbu panstwa i koncernach zagranicznych zmusza premiera do takich deklaracji ,bo nie sądzę ,ze dbałość o typowego polskiego przedsiębiorcę.

 

zaloguj się by móc komentować

ewaryst-fedorowicz @Draniu 17 września 2018 14:01
17 września 2018 16:56

@Draniu

Mój tekst jest o kwestii najważniejszej z ważnych:

o przeprowadzanej (już cholera tym, pod jakim pretekstem) przez POPiS masowej operacji PODMIANY ludności Polski, a której skutkiem będzie trwała zmiana preferencji wyborczych (czytaj – zablokowanie jakiejkolwiek formacji narodowej, co jest tym groźniejsze, że takie formacje w Europie, w tym w Niemczech i na Ukrainie, rosną w siłę).

Co do detali: jesteśmy dorośli i wiemy, że całe to „obniżanie podatku” dla małych firm to kolejny myk, bo OMIJA największą grupę „maluchów” - czyli samozatrudnionych.

Natomiast warto podkreślać, że Polacy nie uciekają z PRLbis „za pracą” - a „za płacą”, bo POPiS od lat stosuje strategię uczynienia z Polski rezerwuaru wciąż TANIEJ siły roboczej.

zaloguj się by móc komentować

ewaryst-fedorowicz @LES 17 września 2018 12:33
17 września 2018 16:59

@LES
Jedni nie rozumieją, inni rozumieją. Ja ten odcinek programu Pospiesalskiego - choćby z względu na milionowy ZASIĘG - uważam za potrzebny, tym bardziej, że Mordasewicz zwyczajnie padł.

zaloguj się by móc komentować

Rozalia @ewaryst-fedorowicz
17 września 2018 21:42


"...Natomiast zastanowienie się nad faktem, że rząd przeprowadza program Multikulti+, i to przeprowadza go na rympał, na wydrę, krzycząc za pośrednictwem tych swoich niepokornych komercyjnie dziennikarzy (konsekwentnie promuje określenie swojego autorstwa) to NIEPRAWDA!!!, choć Ciemny Lud widzi to Multikulti+ codziennie i w skali rosnącej nieprawdopodobnie - jest sensowne..."

 

http://krzysztof-osiejuk.szkolanawigatorow.pl/o-400-muzumanach-w-drodze-by-nas-wytruc-za-pomoca-kebaba

Można jeszcze szydzić z obaw. Czyli wszystkie ręce na pokład.

zaloguj się by móc komentować

ewaryst-fedorowicz @Rozalia 17 września 2018 21:42
17 września 2018 21:57

@Rozalia

Fakty są widoczne gołym okiem (na ulicach też) - nie da się ich zaklamać czy wyszydzić.
PiS już raz dostał nauczkę: gdy jeszcze 6 lipca 2016 kłamca wołyński, marszałek Terlecki twierdził, że "w 1943 na Wołyniu była bratobojcza wojna".
4 dni później Kaczyński przelknąl żabę i pobiegł z całą pis-wierchuszką pod pomnik wołyński na żoliborskim zadupiu schowany.
Od tej pory już nawet Romaszewska uważa żeby za bardzo się ze swoim filobanderyzmem nie wychylać.

Tak będzie i z importem islamistów - i z repatriacją.
Bo okazje do potrząśnięcia tymi cwaniaczkami z PiSu bedą 4 na przestrzeni kilkunastu miesięcy, a takiego dystansu kłamstwa ws importu islamistów i zaniechania repatriacji nie wytrzymają.
 

zaloguj się by móc komentować

Paris @LES 17 września 2018 12:10
17 września 2018 22:17

Ja, prosze LES'a...

... zadnego sprzedawczyka typu Pospieszalski i reszta tej bandy przez niego zaproszonych sluchac nie bede  !!!

Nikogo sprowadzac nie musimy... w Polsce jest dosyc rak do pracy... trzeba tylko zlodziejstwem dobrze "sie zaopiekowac"... tak z 50%  biurew  wypie***lic ze stolkow na bruk - moga nawet wyemigrowac  !!!...

... i przywrocic do zycia i stosowania - JAK  NAJSZYBCIEJ - ustawe faraona Horemheb'a  !!!

Narod doskonale to rozumie i tylko na to czeka... z  POPiS'owymi  zlodziejami  ZERO  kompromisow... i nie potrzeba tu pierdow Pospieszalskiego, Chorazego czy innego POPiS'owego  popapranca,  bo zaplanowany przez te bande brukselska export  zaczal sie juz kilkanascie lat temu - conajmniej... tylko dopiero teraz narod sie o tym "dowiaduje"... a wlasciwie to widzi to juz golym okiem na ulicach... przynajmniej Warszawy i okolic...

... i to nie jest zaden pSZypadek  ani  spAtan  !!! 

zaloguj się by móc komentować

Paris @ewaryst-fedorowicz 17 września 2018 12:21
17 września 2018 22:32

Swiety wpis...

... ten dzisiejszy... a ten poprzedni wprost - PIORUNUJACY  byl  !!!   Od kilku dni tylko o tym sie mowi - jak to PiS  chce zaexportowac te setki tysiecy Azjatow do Polski... po co i na co... no i komu maja w przyszlosci - ewentualnej -  sluzyc te "sztandarowe projekty"  500+... a moze i wiENcy... albo  mieszkanie+... no ale przede wszystkim mowi sie o tej  NIEMOCY... jak to nic nie moga zrobic, te bidne misie... jak to "pracodawcy zagraniczni"  potSZebujo tych rONk do pracy... do tego sOOkcesu  z d**y wziENtego... no i jak to - jeszcze ze 2 lata temu - nie mogli wprowadzic podatku na tych "zagranicznych  pracodawcow" z tych sieci handlowych...

... a teraz takie wielkie zatroskanie wplywami do budzetu  !!!

Bujac to las, a nie nas  !!!

zaloguj się by móc komentować

tomciob @ewaryst-fedorowicz
17 września 2018 22:44

No cóż, już onegdaj, w historii naszej tolerancja, wielokulturowość i wieloetniczność bywała. Jak to się zmieniło aż strach sobie przypominać ale dopóki będziemy mieli socjalizm w systemie emerytalnym innej drogi na przertrwanie nie ma. Możemy się jedynie pocieszać, że sami i jedyni w Europie z tym problemem nie jesteśmy, no ale Szwajcarią też nie. Notka solidna choć filobanderyzm w komentarzu już nie tyle mnie razi co zwyczajnie odrzuca.

zaloguj się by móc komentować

Paris @ewaryst-fedorowicz 17 września 2018 21:57
17 września 2018 22:59

Dokladnie tak...

... faktu sciagania "emigrantow" do Polski nie da sie  JUZ  ani zaklamac ani wyszydzic, bo widac ich coraz bardziej i to golym okiem.  Wyszydzanie takich Pakistane czy Banglade na mnie nie dziala... przez 1,5 roku mieszkalam z nimi w bliskim sasiedztwie w Paryzu, wiec na pierdy o ich uprzejmosciach czy smiesznych anegdotkach  nikt mnie nie nabierze... tak jest,  nie da sie z nimi zintegrowac, zbyt duzo roznic mentalnych i kulturowych.

I ma Pan racje - to jest ZAMIANA polskiego podatnika na "emigranta"... i powrot do  NIEWOLNICTWA  !!!... w majestacie zbojeckiego prawa, stanowionego przez cala, obecna POPiS'owa  bande... z "nowoczesnymi" i  "zjednoczonymi"  przyleglosciami  w ciagu ostatnich 4-3 lat wystruganych z kartofla przez te merdialna TARGOWICE  z "naszymi"  WLACZNIE  !!!

zaloguj się by móc komentować

ewaryst-fedorowicz @tomciob 17 września 2018 22:44
17 września 2018 23:02

@tomciolob

cóz - prawda ma i to do siebie, że odrzuca (ten mechnizm nazywa się wyparcie).
Natomiast rzecz nie w "problemie", a w oszustwie - zwykłym oszustwie, bo NIKT z PiSu się na temat tego projektu przed Ciemnym Ludem/Suwerenem nie zająknął, ZERO debaty w sejmie, wszystko było schowane pod dywanem, ale dywan okazal się za krótki, chusty islamskie spod niego wylazły i teraz będzie mial Morawiecki realny kłopot, bo bajerką o neo-schetynówkach tego nie zaszpachluje
 

zaloguj się by móc komentować

Rozalia @ewaryst-fedorowicz 17 września 2018 23:02
18 września 2018 00:10

Neoschetynówki mają być budowane z pieniędzy  za polskie lasy. Taka panie filozofia. A swoją drogą od trzydziestu lat każdy rząd "buduje drogi  i autostrady" i zawsze trzeba na ten cel ustanowić nowy podatek.

zaloguj się by móc komentować

ewaryst-fedorowicz @Paris 17 września 2018 22:59
18 września 2018 07:50

@Paris

Integracja muzułmanow jest fikcją - pech PiSu polega na tym, że zdecydowali się na ten myk ze sprowadzaniem muzulmańskich "rąk do pracy" w momencie, gdy CiemnyLud/Suweren jest już wyedukowany przez...PiS, a nawet osobiscie Jarosława Kaczyńskiego,  o szkodliwości takiego importu.
Choćby komercyjnie niepokorni Karnowscy robili 24h/dobę - nie dadzą rady tego odkręcić.

zaloguj się by móc komentować

ewaryst-fedorowicz @Rozalia 18 września 2018 00:10
18 września 2018 07:52

@Rozalia

Tak? Czyli to jednak prawda, że " Lasy Państwowe mają wpłacić po 400 mln zł w latach 2019-2020. Leśnicy nie zgadzają się na to. Związek Leśników Polskich wydał oświadczenie, w którym wyraża protest przeciwko "obarczaniu Lasów Państwowych kolejną daniną". Leśnicy przypominają, że co roku wydają miliony złotych na drogi samorządowe, jednak zaplanowane przez rząd kwoty są "zbyt wysokie". Tłumaczą, że koszty ich działalności rosną i grozi to Lasom Państwowym "zapaścią finansową oraz niezrealizowaniem nałożonych na nie zadań". "
https://wiadomosci.wp.pl/pis-siegnie-po-pieniadze-lasow-panstwowych-6295165447059585a

zaloguj się by móc komentować

LES @tomciob 17 września 2018 22:44
18 września 2018 08:11

Drogi Tomciu ,czy mógłbyś wyjaśnic  mechanizm naszego przetrwania w socjalistycznym systemie emerytalnym i ze sprowadzonymi imigarntami ? Jestem ciekaw , czy dysponujesz jakąś teorią , czy tylko powtarzasz już wbitą przez podprogowy przekaz wiedzą , że jest to nieukniona konieczność dziejowa?  Ten pomysł na starcie jest nie do zrealizowania . To znaczy jego pozytywne  skutki , ponieważ z negatywnymi nie ma najmniejszego problemu. 

zaloguj się by móc komentować

tadman @ewaryst-fedorowicz 18 września 2018 07:52
18 września 2018 11:30

Widzi mi się, że jak nie mogli się dobrać wprost do Lasów Państwowych to powstała chętka by je w jakiś sposób doprowadzić do zadłużenia, a wtedy wdrożą nam scenariusz już wielokrotnie przerabiany w dobie tzw. transformacji ze skutkami znanymi nam aż za dobrze.

zaloguj się by móc komentować

ewaryst-fedorowicz @tadman 18 września 2018 11:30
18 września 2018 14:23

@tadman

Rozmawiałem dziś z moją Mamą i ona mi powiedziała, że o pisowskim skoku na Lasy Państwowe słyszała w Radiu Maryja.
Po powrocie do domu poszperałem w sieci i znalazłem szybko na stronie Radia Maryja obszerną na ten temat informację.
http://www.radiomaryja.pl/informacje/pis-zamierza-siegnac-po-pieniadze-lasow-panstwowych/

Wnioski z tego są 2
1. skoro bankster (nawrócony na PiS, ale zawsze) decyduje się na taki numer, to każdy, kto pamięta zażartą obronę Lasów przed w istocie podobnym numerem, który próbowały zrobić PO i PSL musi dojść do konkluzji, że mimo prezentowania przez rząd imponujących kwot, tak naprawdę z kasą w budżecie jest cieniutko.

No, ale widocznie te wielokroć wyszydzane 300 miliardów dolarów na usankcjonowany amerykańską ustawą 447 haracz dla Eskimosów zaczyna już ciążyć.

2. Kaczyński zdecydowany jest na konfrontację z Toruniem, co może się różnie skończyć, skoro Ojciec Dyrektor kilkanaście dni temu przed wielkim audytorium powiedział tak:

„Myślą, że Radio Maryja - to środowisko, daje im 1-2 procent głosów. Jeżeli więc ci ludzie by na nas nie głosowali, to i tak wygramy - sądzą. Prawda to jest? Mylą się. Mówię wam o tym celowo, żeby doszło to tam wysoko. Rodzina Radia Maryja działa dla Boga i dla Polski przez te wszystkie lata. Niech się nad tym zastanowią posłowie, ministrowie, liderzy partyjni.”

http://naukawpolsce.pap.pl/aktualnosci/news%2C30813%2Co-tadeusz-rydzyk-nie-moze-byc-tak-ze-jedni-studenci-za-siebie-placa-inni-nie

 

zaloguj się by móc komentować

pink-panther @ewaryst-fedorowicz 18 września 2018 14:23
18 września 2018 14:45

Oczywiście Ojciec Dyrektor z grzeczności i ostrożności medialnej ostro zaniżył "procent głosów", którymi dysponuje Radio Maryja. Te głosy są skondensowane w określonych okręgach wyborczych i mogą mocno "zaciążyć' na ilości mandatów tu i tam. A poza tym, taka otwarta konfrontacja z Ojcem Dyrektorem, który przez tyle lat był "ojcem i matką" wielkich kampanii pro-pisowskich - mówi właściwie wszystko o tzw. wartości honorowej tej "opcji". Ja już kupuję czipsy i kolę i siadam sobie wygodnie aby zobaczyć finały (bo przecież 300 mln na Muzeum Polin i zakaz budowy pomnika KL Warschau czy 100 mln na jeden cmentarz w Warszawie czy finansowenie dzieł Engelking i tego myśliciela z Kanady oraz wykopanie z rządu ministra Szyszki to były regularne operacje "strategiczne" ) tej wojny, do których zaliczyć można również finansowanie "bez wiedzy i zgody ministra" dzieł typu "Pokłosie" czy "Kler", nie mówiąc o "Diable" z tą brzydką i starą Francuzką - przez instytucję, której regulamin i budżet określa ustawa przegłosowana przez...Ach uciszcie się, moje usta. A której to ustawy o PISF "nie dało się" zmienić przez 3 ostatnie lata aby ukrócić anty-polską narrację. Stąd niesłusznie wywodzę wniosek, że ta antypolska narracja - to miała być. 
PS. Może to za to, że Telewizja Trwam robi od lat transmisję z Marszu Niepodległości organizowanego, jak wiadomo, przez "polskich faszystów i neo-nazistów".  I nie wiadomo, co będzie w listopadzie 2018 r.

zaloguj się by móc komentować

ewaryst-fedorowicz @pink-panther 18 września 2018 14:45
18 września 2018 16:53

@pink-panther

Proszę Pani,
wg mnie matką wszystkich operacji strategicznych tej wojny było wyrzucenie przez Kaczyńskiego z premierowania kobiety, która wychowała syna na katolickiego księdza, żeby zrobić miejsce dla bankstera, który swe dzieci do żydowskiej szkoły posyła.

Wcześniej nastąpiło oddanie całej kultury wraz z przynależnymi jej miliardami w pacht Glińskiemu z jego koszmarną kamandą, co ustawia całą „nadbudowę”.

Ojciec Dyrektor to wytrawny gracz, ale/i widzi, że piruety wyprawiane przez ekipę Kaczyńskiego niekoniecznie muszą się podobać jego czytelnikom/słuchaczom/widzom/studentom/politykom wreszcie = szeroko pojętemu zapleczu politycznemu.
Z kolei Kaczyński uwierzył w to, że cud się powtórzy jeszcze 4 razy - no zobaczymy, czy Pan Bóg jest aż tak wyrozumiały.

Z akapitu poniżej wynika, że z tymi wyborczymi procentami to różnie może być:
Publiczności umknęła wypowiedź Marcina Dybowskiego, który robiąc teraz - uwaga! - w Ruchu Kontroli Wyborów/Ruchu Kontroli Władzy Targalskiego, wywalił ni z jabłka ni z marchewki taki greps, że oczy się otwierają szeroko, a słuch wyostrza:

PiS wprowadzając zmiany do ordynacji samorządowej wprowadził takie, które umożliwią... fałszowanie wyborów!
Ja mam do Dybowskiego słabość, bo od wielu lat zamieszcza moje teksty, a poza tym to człowiek, który wydał książkę o FOZ Dakowskiego i Przystawy i przeżył dzięki temu przygody wystarczające na scenariusz filmu kryminalnego, ale powiedziec cos takiego do kamery i uzasadnić, to jest ostra jazda.
Ale tak czy inaczej Multikulti+ będzie jednym z głównych tematów wyborów parlamentarnych 2019

https://www.youtube.com/watch?v=8TmIKz_ocow

  

zaloguj się by móc komentować

pink-panther @ewaryst-fedorowicz 18 września 2018 16:53
18 września 2018 19:16

Ja nie oglądam od dłuższego czasu żadnej telewizji, poza zupełnie wyjątkowymi sytuacjami. Jak dla mnie, to mamy jednocześnie- informacji zbyt dużo i zbyt mało. Ogólne wrażenie: happy endu nie będzie.

zaloguj się by móc komentować

ewaryst-fedorowicz @pink-panther 18 września 2018 19:16
18 września 2018 19:40

@pink-panther

Ja wszystko oglądam w Internecie. A ogólne wrażenie podzielam, niestety.

zaloguj się by móc komentować

syringa @ewaryst-fedorowicz 18 września 2018 16:53
18 września 2018 20:00

Tak proszę Pana

to ja napisalam do RKW ze w teraz zupelnie oficjalnie i formalnie sfałszują wybory. Zaraz tenlist  wkleję razem z załącznikami

Dostałam w Poznaniu "zaproszenie" do komisji.
DOtychczas 3 razy brałam udzial ,raz jako przewodnicząca komisji (POTWORNA ROBOTA)
Swoje przemyślenia na temat możliwosci fałszowania opisałam wtedy (juz dawno ) i wysłałam do Radia Maryja.
a możliwosci sa ogromne.

Teraz jednak skupią się na czymś innym (Ruch KOntroli Wyborów!) i na innej, zupełnie "legalnej " metodzie

Oto przemknąl tylko przez prasę komunikat że wszyscy ktorzy przebywają czasowo w Poznaniu moga UWAGA!
-W OSTATNIM DNIU przed wyborami zarejestrować się w komisjach na podstawie bodaj "umowy wynajmu" i wpisać sie na listy wyborcze!
NOOO!
Znienawidzony przez poznaniaków "tęczowy Jacek" na pewno w ten sposob będzie chciał ratować swe notowania, bo te lecą na łeb na szyję Wezwie lewackie posiłki z dojczlandu i okolic -nie mowiąc już o obywatelach niemieckich pracujących w poznanskim VW

I "oficjalnie " wygra

ALE CZY TO JEST LEGALNE?
ZGODNE Z ORDYNACJĄ?

Jesli tak -kto na to zezwolił?


(Tak w ostatnich wyborach samorządowych robili co sprytniejsi PSLowcy -przemeldowywali "swoich" (rodziny kumów) do tej gminy Ale tam byl wymagany MIESIĄC przed wyborami )

 

A oto ta wiadomość

 

https://epoznan.pl/news-news-88311-Nie_trzeba_byc_zameldowanym_w_Poznaniu,_by_tu_glosowac._Miejscy_urzednicy_zachecaja_do_udzialu_w_wyborach

Nie trzeba być zameldowanym w Poznaniu, by tu głosować. Miejscy urzędnicy zachęcają do udziału w wyborach 30.08.2018

Oficjalny portal miasta Poznania zwraca uwagę, że wystarczy jeden wpis do rejestru wyborców, by we wszystkich wyborach móc głosować w Poznaniu. Wpisów można dokonywać w Wydziale Spraw Obywatelskich i Uprawnień Komunikacyjnych Urzędu Miasta Poznania (ul. Libelta 16/20) przez cały rok. Warto jednak pamiętać, że aby wziąć udział w danych wyborach, należy zrobić to w ostatni, poprzedzający wybory, dzień otwarcia urzędu.

Lista wymaganych dokumentów nie jest długa, wystarczy przedstawić dowód lub paszport (oryginał do wglądu oraz kserokopię), wniosek o wpisanie do rejestru wyborców (można pobrać go w Biuletynie Informacji Publicznej) oraz deklarację z danymi (również do pobrania w BIP). Dodatkowo urząd wymaga jakiegokolwiek potwierdzenia związków danego wyborcy z Poznaniem. Może to być zarówno akt własności mieszkania czy umowa najmu mieszkania, jak i umowa o pracę, zaświadczenie o zatrudnieniu. Spełnienie wszystkich powyższych warunków gwarantuje natychmiastowy wpis do rejestru wyborców."

Jaśkowiak bardzo "urósł. NIe będąc formalnie w PO "rozstawia po kątach czlonkow decyduje o kolejnosci wyrzucił z list PO faceta ktory OSMIELIŁ SIE  go krytykować!

 A na konwencji PO wszyscy sluchali go z otwartymi ...buziami.

Jeszcze o J Jaskowiaku

Choc oficjalnie "niezależny" ma wyraźnie "serce po lewej stronie" a nawet jeszcze bardziej
I po rozczarowaniach "SOrosa" (to dla mnie pojęcie -nie człowiek) do KOD i KIjowskiego -awansował być może na głownego "sorosowskiego "koordynatora (i skarbnika).
 
-On ogłosił o możliwosci wpisania na listę wyborców "przybyszów"  (o czym juz pisałam). A niedawno oglosił że "Warszawa, Gdansk Poznan Wrocław Krakow musi być nasz I będzie!

Tu pytanie -czy jest w regulaminie wymóg polskiego obywatelstwa? Czy też wszyscy Ukraincy Wietnamczycy i Żydzi z nowymi polskimi paszportami tez będą mogli pojsc do urn -będąc  "zameldowanymi"?

I KTO -imiennie -PRZEGLOSOWAL TAKA ORDYNACJĘ?

Wysłałam to do nich

Zapraszaja mnie do komisji ale juz jest po ptakach

Skoro na Marsz NIepodleglosci zjechalo sie tylu lewakow to co dopiero tu 1

I W OSTATNIM DNIU zapisy -bez mozliwosci sprawdzania!

zaloguj się by móc komentować

syringa @syringa 18 września 2018 20:00
18 września 2018 20:03

Ach i jeszcze jedno wskazujące że moj trop jest dobry: niedawno oglosił że wbrew odczuwalnym skutkom miasto się NIE WYLUDNIA a wręcz przeciwnie: powiększa Ludzie wyśmiali go na portalowych komentarzach ale to jest to. (od liczby mieszkanców zależy liczba radnych ) Więc on juz nawet wie ilu ich przyjedzie....

zaloguj się by móc komentować

Paris @ewaryst-fedorowicz 18 września 2018 07:50
18 września 2018 20:06

Dokladnie tak...

... ze integracja muzulmanow = LIPA  !!!

No ale tym  mykiem "muzulmanskie lapy do pracy"  to sobie kompletnie i totalnie przechlapali  !!!   To zwykle  sku*******two  ze strony  "dobrej zmiany"... cos niebywalego, zeby kilkanascie lat temu  ZMUSIC  ludzi  do wyjazdu do  Lunji,  zeby mogli "sobie radzic", a teraz  sprowadzac "rece do pracy"  !!!

Normalnie sku*******two  nie z tej ziemi  !!!

zaloguj się by móc komentować

syringa @syringa 18 września 2018 20:03
18 września 2018 20:06

Jacek Jaśkowiak na konwencji w Warszawie. „Z pewnością obronimy Warszawę, Gdańsk, Szczecin, Wrocław i Poznań przed PiS-em”

https://epoznan.pl/news-news-88533&source=home niedziela, 9.09.2018 r. godz. 10.29

W sobotę w Warszawie zorganizowana została wspólna konwencja wyborcza Platformy Obywatelskiej, Nowoczesnej i Inicjatywy Polskiej. Podczas spotkania głos zabrał też prezydent Poznania Jacek Jaśkowiak.

Wspólna konwencja wyborcza Platformy Obywatelskiej, Nowoczesnej i Inicjatywy Polskiej zorganizowana została w celu zainicjowania kampanii Koalicji Obywatelskiej przed wyborami samorządowymi. Przestawione zostało też wspólne hasło wyborcze - „Polska ma przyszłość. Wszystko w Twoich rękach”.

Na scenie przemawiali liderzy PO i Nowoczesnej. - Grzegorz Schetyna i Katarzyna Lubnauer - a także Barbara Nowacka ze stowarzyszenia Inicjatywa Polska. A także prezydenci największych miast – również prezydent Poznania Jacek Jaśkowiak. Siła w jedności i różnorodności. Poznań najlepiej pokazuje, że właśnie ta różnorodność i ta jedność dają dobre efekty – mówił Jacek Jaśkowiak.

Przed nami wybory samorządowe i zarazem jedna z bitew o demokratyczną, nowoczesną, zakotwiczoną w kulturze europejskiej Polskę. Kluczowa, bo samorządy są fundamentem demokracji, są fundamentem udziału mieszkańców w zarządzaniu – kontynuował. Z pewnością obronimy Warszawę, Gdańsk, Szczecin, Wrocław i Poznań przed PiS-em - dodał.

Prezydent odniósł się również do startu swojej żony Joanny Jaśkowiak w wyborach do sejmiku województwa z ramienia Koalicji Obywatelskiej. W życiu niewiele chyba mnie zaskoczy, ale gdy w zeszłym tygodniu Rafał (Grupiński przyp. red.) pokazał mi podczas obrad zarządu regionu na liście, taką jedną z pań, która podczas czarnego protestu i tej fali protestów, która miała miejsce powiedziała, że jest wku....rzona na rządy PiS - u, to się zdziwiłem- mówił Jaśkowiak.

 

 

zaloguj się by móc komentować

Paris @tadman 18 września 2018 11:30
18 września 2018 20:10

No, na to wyglada...

... przy okazji bedzie na utSZymanie tego portalu o srodowisku, co to Ssssakiewicz wyrwal cos kolo 6 kola ze 2 lata temu  !!!

zaloguj się by móc komentować

syringa @syringa 18 września 2018 20:06
18 września 2018 20:14

Jacek Jaśkowiak krytykuje ustawę o IPN na łamach izraelskich ...

https://epoznan.pl/news-news-83392-Jacek_Jaskowiak_krytykuje_ustawe_o_ IPN_na_lamach_izraelskich_mediow

zaloguj się by móc komentować

Paris @ewaryst-fedorowicz 18 września 2018 14:23
18 września 2018 20:16

Ojciec Dyrektor juz dawno powiedzial...

... ze PiS  co innego mowi, a co innego robi... i zeby bacznie ich obserwowac... i ze nie wszyscy w PiS'ie chca dobrze dla Polski i Polakow, a o Panu Bogu to juz nawet nie ma co wspominac...

... i to sie  zgadza  !!!

zaloguj się by móc komentować

Paris @ewaryst-fedorowicz 18 września 2018 16:53
18 września 2018 20:28

No pieknie  !!!

Coraz lepiej sie dzieje... lapia sie PiS'iaki jak tonacy brzytwy  !!!  Falszowanie wyborow samorzadowych... deal POpapranego Jakiego - teraz - Pis'owego prezydEta warszafki z  komuszym sld'owskim Guzialem z Ursynowa jako kandydatem na wiceprezydEta grzany przez  Sakiewicza w "niezaleznej od rozumu"...

... no jaja jak berety  !!!

zaloguj się by móc komentować

Paris @syringa 18 września 2018 20:14
18 września 2018 21:04

Wszystkie komentarze...

... baaardzo ciekawe !!!   Warto, zeby  narod polski wiedzial i znal takie  NUMERY...  dzieki   !!!

zaloguj się by móc komentować

ewaryst-fedorowicz @syringa 18 września 2018 20:00
19 września 2018 11:54

@syringa

No proszę - ale świat mały.

Opisany i przez Panią i opowiedziany przez Dybowskiego mechanizm wałków jest tak prosty (by nie rzec - prymitywny), że wiara w to, iż wierchuszka PiSu tego nie zauwazyla mimo wszytko jest naiwna:

zauważyli, bo niezauważenie było niemożliwością, a teraz nawet nie mogą udawać, że nie.

Kwestią interesującą jest natomisat komu tak naprawde ma to wszytsko slużyć?

I moja odpiwiedź brzmi: nie żadnemu PiSowi, Platformie czy pazernym kmiotom - to ma służyć naszym Opiekunom (bo jak napisałem w swoim tekście: " taki bogaty i strategicznie położony kraj jak Polska nie może pozostać niezaopiekowany i jest zaopiekowywany od stuleci, bo jak nie przez Niemcy, to przez Rosję, jak nie przez Angoli – to przez jankesów z ich eskimoskimi sojusznikami. "

Wniosek stąd prosty: głosowanie (nie mylić z wyborami) wygra ten, kto ma wygrać i z taką przewagą, jaka ma być.

I tylko nie wiadomo, na kogo nasi Opiekunaowe ostatecznie postawili.


 

zaloguj się by móc komentować

Paris @ewaryst-fedorowicz 19 września 2018 11:54
19 września 2018 13:01

Dokladnie tak...

... a wygraja - oczywiscie -  NASI  NADZORCY,  a nie zadna wladza czy  "nasi"  przedstawiciele...  to juz jest taka LIPA, ze az oczy i uszy bola  od tej  "demonkracji"...

... a we Francji kolejna burzliwa dymisja... grzanie  w telewizorze CETA'y,  na ktora zgode  wyrazila juz jakas dziunia z Kanady... Aquarius prawie codziennie dostarcza NOWYCH  "uchodzcow" z Afryki i Azji, tym razem do Gibraltaru... zapewne sa wsrod nich te "rece do pracy", co to ich tak brakuje w Polsce, a na ktore "zapotrzebowanie" skladaja ponoc  polscy przedsiebiorcy !!!...  a burdel administracyjny coraz wiekszy i wiekszy !!!

A ja...

... prywatnie - po miesiacu walki z "moim" ex-bankiem w Rennes... (nerwy, bezsennosc, koszty telefoniczne rozmow z francuskimi biurwami, kilkanascie dobrych maili w sprawie "zdjecia" specjalnych zabezpieczen bankowych)... dopiero dzis tuz po 11.00, uzyskalam przelew na swoje konto,  MOICH  PIENIEDZY w Warszawie (kilka tysiecy €)  !!!   To  jest po prostu zgroza  i  horror  !!!

Ciezko uwierzyc, ze ta hucpa administracyjna sie juz dzieje, ale sie dzieje...

... a nasza  waadza "nieba wprost uchylic gotowa" dla uchodzcow czy emigrantow...  nawet do  OSTATNIEGO dnia przed glosowaniami mozna sie  IM  REJESTROWAC  !!!... no takich cudow to jeszcze nie bylo  !!!

zaloguj się by móc komentować

tomciob @LES 18 września 2018 08:11
20 września 2018 09:35

Skoro atakujesz to już wyjaśniam. Jest takie przysłowie: "jeśli wszedłeś między wrony musisz krakać jak i ony." Czyli albo się dostosujesz albo wylatujesz. Przy czym zważywszy na grubo ponad milion pracujących w Polsce Ukraińców dostosowujemy się perfekcyjnie do zaistniałej sytuacji. System emerytalny to prawo do własności. Skoro to prawo tu nie obowiązuje to dostosowanie się do "prawa jumy" wymaga korzystania z pracy innych. Autor notki zwraca uwagę na precedens zatrudniania gastrajbarterów z Azjii pomijając kalką "neobaderyzm" pracę sąsiadów zza wschodniej granicy. To całkowicie zasłania konkret jakim jest przetrwanie w zaistniałych nowych okolocznościach geopolitycznych tzw. "Trójmorza." Mam nadzieję, że to przystępne wytłomaczenie.

zaloguj się by móc komentować

tomciob @ewaryst-fedorowicz 17 września 2018 23:02
20 września 2018 09:50

"Mechanizm wyparcia" powiada Pan. No cóż to odwołam się do analogii historycznej. Przełamanie na froncie wschodnim Drugiej Wojny Światowej poprzedziły dwie wielkie operacje militarne Armii Czerwonej. Jedna pod nazwą RyżewskoSyczewskiej (jakoś dziwnie zamilczana i wyparta ze świadomości publicznej) i druga wielka zwycięska Bitwa Stalingradzka. W pierwszej oddziały radzieckie walczyły z jednostkami niemieckimi, w drugiej skład narodowościowy dywizji zabezpieczającej boki frontu południowego armii niemieckiej był już mocno zrożnicowany. Po stronie niemieckiej walczyły dywizje węgierskie, włoskie, rumińskie, fińskie. I jakoś tak się dziwnie składa, że w publicystyce nikt tym nacjom nie przybija pieczątki neohitlerowcy. Wie Pan może dlaczego?

zaloguj się by móc komentować

ewaryst-fedorowicz @tomciob 20 września 2018 09:35
20 września 2018 20:32

@tomciolob

Dlaczego pan kłamie? NIGDZIE w przywołanym przez pana moim komentarzu nie odniosłem się do pracy w Polsce Ukraińców - słowo filobanderyzm ( nie, jak pan napisał "neobanderyzm" ) odnosi się do wymuszenia uznania przez PiS po kilkuletniej akcji (prowadzonej pod przewodem ks. Isakowicza-Zaleskiego) rzezi Wołyńskiej za ludobójstwo i do postawy Romaszewskiej i jej koterii, która już się w tej kwestii nie sadzi ( w innych – i owszem)
cytuję

„@Rozalia

Fakty są widoczne gołym okiem (na ulicach też) - nie da się ich zaklamać czy wyszydzić.
PiS już raz dostał nauczkę: gdy jeszcze 6 lipca 2016 kłamca wołyński, marszałek Terlecki twierdził, że "w 1943 na Wołyniu była bratobojcza wojna".
4 dni później Kaczyński przelknąl żabę i pobiegł z całą pis-wierchuszką pod pomnik wołyński na żoliborskim zadupiu schowany.
Od tej pory już nawet Romaszewska uważa żeby za bardzo się ze swoim filobanderyzmem nie wychylać.

Tak będzie i z importem islamistów - i z repatriacją.
Bo okazje do potrząśnięcia tymi cwaniaczkami z PiSu bedą 4 na przestrzeni kilkunastu miesięcy, a takiego dystansu kłamstwa ws importu islamistów i zaniechania repatriacji nie wytrzymają."

Proszę więcej takich numerów nie robić

 

zaloguj się by móc komentować

ewaryst-fedorowicz @tomciob 20 września 2018 09:50
20 września 2018 20:37

@tomciolob

Ja się do pańskiej manipulacji nt rzekomego użycia przeze mnie określenia "neobanderyzm" w kwestii pracy w Polsce Ukraińcow odniosłem powyżej - niech pan sobie da spokój, bo ja nie po to poświęcam czas na pisanie tekstów, by się bawić w berka z lubiącymi sobie potrollować

zaloguj się by móc komentować

LES @tomciob 20 września 2018 09:35
22 września 2018 11:35

To są ogólnikowe zdania , za którymi nic nie stoi .Stawiasz bez uzasadnienia tezę ,że bez imigracji nie ma dla Polski przyszłości ( nie cytuję dosłownie twoich słów), dlatego chcę , żebys wyjaśnił jak to według ciebie zadziała . Chodzi mi o bardziej szczegółowe opisanie    mechanizmu ich pracy na nas . 

Mamy mieć dopłaty do mieszkań , 500+ na każde dziecko , zapewne sfinansowaną opieke medyczną ,  jakies różne zapomogi socjalne , które juz są  , a o których istnieniu  normalni ludzie nie maja pojecia.Nie mówiąc o uprzywilejowaniu formalnym i nieformalnym nie-Europejczyków. Wielodzietne rodziny z Indii lub Bangladeszu są w stanie w takich warunkach wygodnie i bez konieczności pracy egzystować .

zaloguj się by móc komentować

zaloguj się by móc komentować