-

ewaryst-fedorowicz : Reklamiarz sum! Po 20 latach marketingu komercyjnego w marketingu politycznym robię. Bloguję bo lubię.

Netanjahu wzywa do siebie środkowoeuropejskich wasali

Co, że „fejk nius”?

Ja najmocniej przepraszam, ale fejk nius to jest wtedy, gdy Ciemnemu Ludowi kamanda z Nowogrodzkiej miesiącami nawija makaron na uszy, jaka ta Polska dziś suwerenna,

a jednocześnie wychodzi na jaw (powoli ale wychodzi), że przynajmniej 2 ustawy: tę o IPNie i drugą, reprywatyzacyjną, rządy pisowskie od 2 lat „konsultowały” z Izraelem i USA.

A to, ze Netanjahu, który jest premierem państwa suwerennego w realu,a nie w teoretycznie, wzywa do siebie swoich wasali, czyli, jak to się w języku dyplomatycznym nazywa proponuje posiedzenie grupy V4 w Izraelu, to izraelskie (czyli wiarygodne – a jak kto twierdzi inaczej, ten antysemita) media podały:

Taaa…

To, że Netanjahu chce, żeby polski premier w dyrdy do Izraela poleciał – to jego prawo.
A że Fedorowicz tego nie chce – to prawo Fedorowicza, który w przeciwieństwie do Netanjahu ma polski dowód osobisty, a to znaczy, że jest cząsteczką tego, co ściemniacze z Nowogrodzkiej w zależności od okoliczności nazywają Suwerenem bądź Ciemnym Ludem.

***
Mnie tam ganc pomada:

jak pisowcy chcą udawać, że Izrael, który właśnie dokonuje bezprzykładnej agresji na Polskę, leży w Europie Środkowej – pażałsta (nie wierzgać mi tu, bo powszechnie wiadomo, że Prezes po angielsku nie fersztejen), tylko żeby potem płaczu nie było, że na maturach z geografii polegnie 90% zdających.

Ale jak znam życie (a ponieważ mam już lat 60, to trochę tego życia poznałem, a nawet nieco użyłem) pisowcy oprócz pisania na nowo historii, spróbują i geografię na nowo napisać, bo od czego komercyjnie niepokornych Karnowskich, Sakiewiczów i Wildsteinów mają?

Tylko że kalendarza na nowo napisać pisowcy rady nie dadzą, a wg kalendarza w październiku (czyli za chwilę) zaczyna się w 4RP dwuletnia sekwencja 4 głosowań (nie mylić z wyborami, bo o kandydatach Ciemny Lud /Suweren decydować prawa nie ma – to jest zastrzeżone dla wychowanków Cioci Magdalenki).

I podczas wieczorów wyborczych może być różnie, a nawet rozrywkowo.

Bo Ciemny Lud (wymiennie – Suweren) może nie zdążyć zapomnieć, że w Warszawie
pisowski wojewoda Sipiera zabronił demonstracji przed ambasadą Izraela, zamykając cały kwartał ulic, podczas gdy w tym samym czasie, w Tel-Avivie izraelska policja, która potrafi jak trzeba nawet ortodoksyjnych Żydów lać tak, że mało im pejsy nie poodpadają, umożliwiła napaść na polską ambasadę.

Wiadomości TVP tak cudnie łgały o tym fakcie w żywe oczy, że odmłodniałem o prawie 40 lat i znalazłem się w stanie wojennym:

Niemająca precedensu napaść na ambasadę Polski w Izraelu a oni:
„DEMONSTRACJA WYMKNĘŁA SIĘ SPOD KONTROLI”

W Izraelu, gdzie nawet mucha ma tablicę rejestracyjną! :-D :-D :-D

Spoko – nie ma sprawy. Jak to mówią; „sytuacja jest dynamiczna”:

rzecz w tym, iż z każdym dniem kryzysu obnaża się pisowska intelektualna niemoc i Suweren (jak trzeba, to Ciemny Lud) widzi, że oni nie mieli żadnej recepty na politykę zagraniczną oprócz „robienia łaski USA i Izraelowi” i teraz, kiedy to im się posypało, rozgladają się ogłupiali i kombinują: „komu łaskę, komu…?”

Żałosne.

Od kogo się uczyć asertywności?

A od Rosji na przykład, która NIGDY nie pozostaje dłużna, i nie insynuować mi tu od ruskich agentów, bo to zarezerwowane dla tow. Targalskiego.

Zresztą wczoraj, u pisowskiego aż po cebulki włosowe (no zazdroszczę mu tej czupryny – taka prawda) redaktora Rachonia, prof. Marek Chodakiewicz prosto z Ameryki to samo o Rosji powiedział, a nawet więcej, bo on ich mistrzostwo dyplomatyczne skomplementował, a ja nie (jeszcze nie).

Tu dygresja, acz wagi fundamentalnej:

profesora Chodakiewicza szanuję, bo 5 lat temu miał odwagę powiedzieć, że „nie posiadamy broni nuklearnej, która mogłaby zapewnić nam stabilizację naszej pozycji i bezpieczeństwo” oraz że „znacznie lepszym scenariuszem byłoby podjęcie w Polsce, największym kraju Międzymorza decyzji o uzbrojeniu się w bron nuklearną” (strony 199 i 205-6 w książce Między Unią a Rosją, rozmowy prowadzone przez Artura Dmochowskiego).

No to zanim, szanowny Czytelniku, dojdziesz do siebie po tym nuklearnym wtręcie, wracamy do ad remu:

i pomyśleć, że ta izraelska agresja nastąpiła w momencie, kiedy Prezes Kaczyński wymienił premier, która ma syna księdza katolickiego na premiera, który sam ogłosił, że ma żydowskie korzenie

(inna sprawa, że życie potrafi być okrutne:
jakiś porąbany piarowiec podpowiedział Morawieckiemu, żeby się przyznał do żydowskich korzeni, a tu krajanie taki mu numer wycięli…).

A Prezes Kaczyński z właściwym sobie wyczuciem, przy okazji miesięcznicy smoleńskiej, zamiast wreszcie coś konkretnego o tej katastrofie powiedzieć, wszedł w licytację na ściganie polskiego antysemityzmu, której nigdy nie wygra:

ferajna z Czerskiej i Wiertniczej przelicytuje go zawsze.

A jak tak dalej pójdzie, to na końcu tej licytacji będzie rozbijanie przez milicję (tym razem pisowską) Marszu Niepodległości.
Ale to jego, Prezesa, sprawa.

Bo jak rozumiem, ci milicyjni (nie poprawiać – policja, to była przed wojną) prowokatorzy w zielonych kominiarkach, to teraz już pod Brudzińskim, a przedtem Błaszczakiem służą?

O żadnych dyscyplinarnych wywaleniach z milicji słychać wszak nie było?

Ale żeby było konstruktywnie, mam propozycję:

zrobię skrin i wrócimy do tej kwestii 11 listopada br. Bo coś mi się wydaje, że eskalacja izraelskiej agresji na Polskę dojdzie to takiego stopnia, że hasłem Marszu będzie np „Izrael – łapy precz od Polski!”, a reakcją PiSu – rozbicie Marszu.

A póki co – poślijcie szanowni pisowcy tego Netanjahu wraz z jego żądaniem złożenia mu przez premierów wyszehradzkich hołdu lennego na drzewo – może być oliwne.

Jak spadnie, to się przynajmniej nie połamie.

https://www.haaretz.com/israel-news/netanyahu-holds-talks-with-hungarian-official-on-visegrad-in-israel-1.5820476

 tagi: jarosław kaczyński  jerzy targalski  marsz niepodległości  holocaust  izrael  mateusz morawiecki  komercyjnie niepokorni  antysemityzm  david wildstein  german death camps  ustawa o ipn  benjamin netanjahu  ustawa reprywatyzacyjna  marek jan chodakiewicz 

ewaryst-fedorowicz
14 lutego 2018 18:19
33     2235    2 zaloguj sie by polubić
komentarze:
Maryla-Sztajer @ewaryst-fedorowicz
14 lutego 2018 18:27

Putin i Nataniachu konsultują się ostatni często... Pozatem jak zwykle obśmiałam się przy czytaniu.... Na tym blogu tak mam;).

.

 

zaloguj się by móc komentować

ewaryst-fedorowicz @ewaryst-fedorowicz
14 lutego 2018 18:34

@Maria_Sztajer

Cóż - ja się śmiać lubię i sam często się śmieję (w chwilach, gdy się nie wkurzam :-D)

zaloguj się by móc komentować

adamo21 @ewaryst-fedorowicz
14 lutego 2018 19:16

Bibi chce nam zrobić kuku,

Prezes, w rewanżu, kombinuje nad przekładanką z matz,

a Suveren.pl budzi się z ręką w nocniku lub podobnym zmywaku.

 

Angielski, stary dowcip: zaawansowana noc poslubna w arystokratycznej sypialni, czas pogawędki, panna młoda pyta, lordzie, czy prości ludzie też to robią? lord informuje ją, że tak, oni też, na to ona pyta ze zdziwieniem, lordzie, nie uważa pan, że to dla nich zbyt dobre?

zaloguj się by móc komentować

eska @adamo21 14 lutego 2018 19:16
14 lutego 2018 19:53

Genialne, obśmiałam się jak norka :)

zaloguj się by móc komentować


mooj @ewaryst-fedorowicz
14 lutego 2018 19:56

Sugerujesz bardzo subtelnie powiązanie konsultacji jawnych w sprawie dwóch ustaw z jedną najważniejszych spraw (w ważności umocnionej autorytetem prof. Chodakiewicza)?

Ja byłem w szczęśliwym położeniu: nie byłem zmuszony do wyboru pomiędzy kandydatami Mazowieckim, Tymińskim a Wałęsą. Ale wiem, że sporo głosów Tymiński uzyskał głosząc wprost - bez Bomby będzie trudno, albo wręcz niemożliwie. Przy czym nie chodzi o Tymińskiego, ale o to, że (jak szacuję) 1/4 ludzi w Polsce na przełomie 80/90 i w 90 uważało, że jest to tak ważne, że furda kto na świeczniku, ważne co tam (po cichu czy oficjalnie) mamy w zanadrzu. A pewnie drugie tyle też uważało, że ważne ale cena w postaci Tymińskiego za wysoka, albo obetnica bez pokrycia.

Po niewypełnieniu gwarancji wobec Ukrainy, jakoś cisza, bez szerszej dyskusji. Nawet w przyapdku prof. Chodakiewicza te fragmenty są rzadko cytowane, choć wyjęcie Bomby rozbija spójną koncepcję. Czas nie na reakcyjną narrację i obronę, a jasne postawienie sprawy czego zmuszeni jesteśmy chcieć?:) Sharing - minimum absolutne, ale można wyjść od czegoś więcej i ustępować. Albo nie:) Wizyta Erdogana w Polsce - przemilczana, udział w Radzie Bezpieczeństwa sprowadzony do medialnej szopki, V4 w Izrealu - czemu nie? Plus dla równowagi wizyta w Teheranie (można głosić, że po ropę..kto ma zrozumieć to zrozumie:)

zaloguj się by móc komentować

jasiekZusa @ewaryst-fedorowicz
14 lutego 2018 20:08

Trochę dziwne takie przekonanie ze broń jadrową można mieć kiedy się chce.

Ale sprubuję dziecku wyjaśnić: Polska jeszcze nie jest wpełni niezależna, przez połozenie i słabość ekonomiczną i militarną.

 A posiadanie broni jądrowej zależy przedewszystkim od USA, dziecko zapyta się taty, tata powinien wiedzieć

zaloguj się by móc komentować

ewaryst-fedorowicz @eska 14 lutego 2018 19:55
14 lutego 2018 20:14

Esko szanowna,
temat jest nie mój, a ze względu na absolutnie fundamentalne znaczenie dla naszego "być albo nie być" (kolonią Izraela w tym przypadku), powinien być uznany za dobro wspólne, z wszelkimi tego konsekwencjami (w postaci lawiny tkestów na przyklad)>
Za linki dziękuję, przeczytam chętnie, ale... ja obu tych panów nie trawię. :-D
Na Zaradkiewicza, wieloletniego faworyta Rzeplińskiego klawiatury szkoda, za to o Sasinie to sobie na przestrzeni ostatnich lat popisałem, toteż rewanżuję się dwoma linkami:

http://niepoprawni.pl/blog/fedorowicz-ewaryst/sasinogrodu-nie-bedzie

http://blog.wirtualnemedia.pl/ewaryst-fedorowicz/post/sasinogrod-czyli-jak-wiernota-sasin-warszawe-do-zabek-przylaczal
 

zaloguj się by móc komentować


ewaryst-fedorowicz @jasiekZusa 14 lutego 2018 20:08
14 lutego 2018 20:22

@jasiekZusa
"spróbuję" (przez tzw. "o z kreską") - dziecko pójdzie do podstawówki, to się ortografii douczy.
A jak się douczy - to ewentualnie (bo gwarancji nie ma) z prof. Chodakiewiczem podyskutuje.
A teraz siusiu i spać! Bo do szkoły na 8 rano zdążyć trzeba! :-D
https://pl.wikipedia.org/wiki/Marek_Jan_Chodakiewicz

zaloguj się by móc komentować

eska @ewaryst-fedorowicz 14 lutego 2018 20:14
14 lutego 2018 20:23

Nie musisz zaraz czytać wszystkiego, temat jest wazny > 
Była sobie gotowa ustawa reprywatyzacyjna, leżała i czekała w rządzie. Ale już nie leży, bo ją rząd odwalił. I zaraz potem wszyscy nas pokochali, nawet "Jerusalem Post" czy jak im tam.
A teraz w nagrodę to sobie możemy całym Trójmorzem nasz kochany Izrael odwiedzić.

zaloguj się by móc komentować

ewaryst-fedorowicz @qwerty 14 lutego 2018 20:20
14 lutego 2018 20:26

@qwerty

a to też do czasu: jak paragrafy stosowne wprowadzą, to będziemy się bali nawet uśmiechnąć. Za Stalina znane radzieckie powiedzenie głosiło: "Biełomorkanał postrojen anegdotczikami", czyli że to opowiadacze kawałów przekopali Kanał  Białomorski
 Więcej na ten temat tu: :-D
https://wiadomosci.onet.pl/kiosk/humorem-w-komune/qg8h4

zaloguj się by móc komentować

ewaryst-fedorowicz @eska 14 lutego 2018 20:23
14 lutego 2018 20:36

@eska - ależ ja przeczytam!
A w temacie ustawy reprywatyzacyjnej "gryzę".
Bo prezydent stolicy Lech Kaczyński (wyręczył się sprytnie swoim zastępcą Drabą) wezwał (i pozwał - sprawy sądowe były) tysiące "starych warszawiaków", w tym moją Mamę do "wydania nieruchomości".
Chodziło mu o uniemożliwienie odzyskanie przez zasiedzenie domów ukradzionych przez Bieruta.

Ja mu tego stresu, żalu, upokorzenia, bezsilności, jakiej doświadczyła Mama  nie darowałem nigdy.
Puentę dopisało życie.
I nie chodzi mi o to, że nagle odszedł z tego świata: tu idzie o to, że żoliborski socjalista chciał uniemożliwić odbudowę w Warszawie polskiej klasy średniej!

No to teraz żydowscy hochsztaplerzy, bez jakichkolwiek racji prawnych, w końcu te NIE SWOJE kamienice wyrwą.
Bo chyba nie masz złudzeń, że Kaczyński się oprze tej presji?

zaloguj się by móc komentować

ewaryst-fedorowicz @adamo21 14 lutego 2018 19:16
14 lutego 2018 20:39

@adamo21
Nie cierpię się budzić z ręką w nocniku.
Ale oni nam wszystkim ten nocnik po cichu ciemną nocą podstawią.

Ja kocham szmoncesy (zbiór wydany za komuny  przez wyd. łódzkie, tytuł  "Przy szabasowych świecach", autorstwa Horacego Safrina polecam!) :-D

zaloguj się by móc komentować

ewaryst-fedorowicz @mooj 14 lutego 2018 19:56
14 lutego 2018 20:48

@mooj
Ja niczego nie sugeruję!!! Nawet subtelnie!!! (nie mam ochoty wpaść pod tramwaj w odległości 5 km od najbliższego torowiska).
Książkę polecam - dostałem ją w prezencie od p. Dmochowskiego, który przeprowadził b. dobre wywiady ze Szczerskim, Waszczykowskim, Chodakiewiczem, Staniszkis, Żurawskim vel Grajewskim, Nowakiem, i okazało się, że (poza Chodakiewiczem, który jest w swych poglądach i receptach konsekwentny od lat), mówili sensowniej, niż w TV , radiu.
Ot - siurpryza.
A Chodakiewicz rozwinął tam tezę, że ci "nasi" politycy, to zupełne miękkie faje są.

 

zaloguj się by móc komentować

eska @ewaryst-fedorowicz 14 lutego 2018 20:36
14 lutego 2018 20:54

Powtarzam po raz już chyba setny - nie mam złudzeń od momentu, kiedy JK w środku kampanii wywalił Mastalerka - bo za dobrze szło. A w ogóle to nie mam złudzeń od czasu uwalenia rządu Suchockiej - jakby nie było lata prezydentury Kwacha komuś zawdzięczamy.....

zaloguj się by móc komentować

mooj @ewaryst-fedorowicz
14 lutego 2018 20:58

Oki, to ja sugeruję: jeden z celów, który spora grupa wyborców by zaakceptowała, ten wymagający kosztów ostatnich miesięcy, ten do którego "kręta droga" prowadzi, powód zaakceptowania i firmowania rekonstrukcji przez zdymisjonowanych, przyczyna ataków zza zachodniej granicy, to nie ukrócenie VATów i inne koncesje, fundacjem sądy - a "nuclear sharing" minimum. Jeśli to jest na stole i zostanie osiągnięte, to czapki z głów. A kody...to już inna rzecz (i tu zahaczamy o torowiska odległe o 5 km:)

 

zaloguj się by móc komentować

ewaryst-fedorowicz @eska 14 lutego 2018 20:54
14 lutego 2018 20:59

@eska
A, to zwracam honor: ja się dałem nabierać Prezesowi gdzieś tak do 2007 roku.

zaloguj się by móc komentować

eska @ewaryst-fedorowicz 14 lutego 2018 20:59
14 lutego 2018 21:45

Byłam w Radzie Naczelnej PC, naprawdę, nie ściemniam... się napatrzyłam... 
Do PiS mnie nie przyjęli, nie pasowałam do towarzystwa....:))))

zaloguj się by móc komentować

eska @mooj 14 lutego 2018 20:58
14 lutego 2018 21:54

"nuclear sharing"  dla Polski?
Jasne, zaraz po tym, jak oddamy Świnoujście Niemcom. Razem z gazoportem :)
 

zaloguj się by móc komentować

mooj @ewaryst-fedorowicz
14 lutego 2018 21:58

No nie wiem ..raczej może powinniśmy dyskutować jak brak lądowej granicy polsko-duńskiej wpływa na bezpieczeństwo Ukrainy i może Białorusi też:)

zaloguj się by móc komentować

Rozalia @mooj 14 lutego 2018 20:58
14 lutego 2018 22:11

Coraz powazniej mówi się o pilnej potrzebie budowy elektrowni atomowej. No dobrze,  ale zastanawiam się na wuja nam elektrownia atomowa. Wychodzi mi na to że:

1. Potrzebujemy większych długów. 

2. Ktoś się zamierza do nas przeprowadzić i wszystkich swoich bombek ze sobą nie zabierze.

3. Potrzebny jest pretekst do składowania odpadów radioaktywnych, a skoro będziemy mieć na swoim terytorium elektrownia atomową,  to przecież będą również odpady, od razu z dwudziestu elektrowni. Polak potrafi.

zaloguj się by móc komentować

adamo21 @ewaryst-fedorowicz 14 lutego 2018 20:39
14 lutego 2018 22:14

Czytałem, wiele, wiele lat temu i to były czasy peerelu.

zaloguj się by móc komentować

mooj @Rozalia 14 lutego 2018 22:11
14 lutego 2018 22:23

Oj, potrzebna jest i to bardzo (moim zdaniem), od lat by się przydała. Przy poprzedniej próbie budowy argumenty przeciw były ważkie, ale zdezaktualizowały się. Z tych istotniejszych zastrzeżeń: bezsensownie energochłonnego przemysłu już nie ma, poprawiać efektywności w skali , w której można było - już nie można; a technologiczne problemy budowlane to nie problem dziś.

Problem w tym, że "odpady" (a właściwie półprodukt do dalszej produkcji) raczej będziemy musieli wywozić za niemałe pieniądze, a wkład importować, nie w składowaniu. Chyba.

zaloguj się by móc komentować

jasiekZusa @ewaryst-fedorowicz 14 lutego 2018 20:22
15 lutego 2018 00:08

Nic poza ortografia tam nie zrozumieles?

No to kup sobie bron  jadrowa. 

zaloguj się by móc komentować

ewaryst-fedorowicz @jasiekZusa 15 lutego 2018 00:08
15 lutego 2018 06:54

@jasiekZusa
powtorzę za Eską:
"A odczep się, człowieku, idź marudzić gdzie indziej."

zaloguj się by móc komentować

Tytus @ewaryst-fedorowicz 14 lutego 2018 20:26
15 lutego 2018 10:37

A kanał Wołga- Don kopali ci, którzy słuchali ;)

I smieszno i straszno  się robi. Jak z tym tygrysem...

zaloguj się by móc komentować

Caine @ewaryst-fedorowicz
15 lutego 2018 11:30

Netanyahu ma insze problemy - jego rodacy potrafią liczyć i policzyli, że przy kontaktach z Niemcami majątek Bibi wzrósł w nie całkiem legalny sposób . Cała sprawa z aktualnym wzmożeniem może mieć charakter ucieczki do przodu. 

zaloguj się by móc komentować

ewaryst-fedorowicz @Caine 15 lutego 2018 11:30
15 lutego 2018 15:05

@Caine
1. skorumpowanie Bibiego jest tu absolutnie nieistotne, bo jesteśmy dorośli i wiemy, ze 99,9% polityków to ludzie "znieprawieni" ( © Jarosław Kaczyński), dlatego zdziwilbym się, gdyby to akurat Netanjahu był tu wyjątkiem.
2. istotne jest to, że skala grabieży Polaków (nie żadnej "Polski", a konkretnych Polaków - mnie, Pana, naszych rodzin, sąsiadów) jest w przypadku ustąpienia Żydom tak gigantyczna, że Bibiego wałki to nawet nie "na waciki" i wybaczone mu zostaną natychmiast.


 

zaloguj się by móc komentować

ewaryst-fedorowicz @Tytus 15 lutego 2018 10:37
15 lutego 2018 15:07

@Tytus
ostatnio zauważyłem, ze liczba banów, jakie dostałem na Twitterze od pisowskich polityków i dziennikarzy dorównała tej, jaką przez lata od uzbierałem sobie u platormiarzy.
Nowa Władza nie zna się na żartach (szczególnie tych z niej samej robionych)

zaloguj się by móc komentować


Paris @Rozalia 14 lutego 2018 22:11
15 lutego 2018 18:18

Genialnie...

... i zaprawde swietnie Ci to wyszlo  !!!

zaloguj się by móc komentować


zaloguj się by móc komentować