-

ewaryst-fedorowicz : Reklamiarz sum! Po 20 latach marketingu komercyjnego w marketingu politycznym robię. Bloguję bo lubię.

NIE MA ŚWIĘTYCH KRÓW - SĄ TYLKO ŚWIĘTE KOGUTY!

W mediach giewałt! Senator Kogut zamiast, jak chce ziobrowa prokuratura, siedzieć w areszcie śledczym będzie dalej zasiadał w senatorskim fotelu!

A ja, szczerze mówiąc za niezbyt istotne uważam, czy senator Kogut jest skorumpowany czy nie, bo jeśli nie jest on, to skorumpowany jest inny senator, a który, to już detal, a ja na grzebanie się w detalach czasu nie mam.

Nie jest też najważniejszym, czy polowanie na Koguta wynika z jakobińskiego fanatyzmu ekipy Zizu, czy też jest zwyczajną, partyjną dintojrą na konkurencie do tytułu partyjnego barona:

kto idzie do polityki musi się liczyć z tym, że najbliżsi partyjni koledzy przy pierwszej okazji wpakują mu nóż w plecy, a bez okazji wpakują mu ten nóż w brzuch, albo i w klejnoty.
 

***

Co jest zatem w tej całej drace istotne?

A to, że senator Kogut siedzi nie tam, gdzie chcieliby go widzieć Zizu i marszałek senatu Karczewski dzięki swoim pisowskim kolegom-senatorom.

A to znaczy, że mamy w klubie senackim PiS REBELIĘ.

 

W sumie, nic dziwnego:

skoro takie nic, taki były uwek Andrzej Duda, może Prezesowi jawnie na głowę narobić, to senatorowie odważyli się zrobić to samo, tyle, że tajnie.
Póki co tajnie – dodałbym.

Życie pisze ciekawe scenariusze, bo akurat wczoraj jakaś telewizja pokazywała „Bunt na Bounty”, co jeszcze nic nie znaczy, ale jeśli jakaś kolejna telewizja pokaże kinokartinę „Pancernik Potiomkin”, to już będzie mogło znaczyć coś, ale jeszcze poczekajmy – jeszcze się nie spieszmy!

Choć jeszcze niedawno jedno spojrzenie Prezesa Kaczyńskiego powodowało drżenie kolan u najbardziej bezczelnych bezczeli partyjnych, że aż się cytat Zmarszczył brwi – i tysiące kibitek wnet leci... na usta (moje, bo ja porządną, peerelowską podstawówkę kończyłem) ciśnie.

A co na to Prezes?
Prezes obiecuje napisać do senatorów dyscyplinujący list, zaś marszałek Karczewski grzmi i zapowiada wprowadzenie glosowań jawnych, a może nawet ściśle jawnych, choć...
 

z całym szacunkiem, ale 37 senatorom przeciw i 19 wstrzymujących się od głosu, to Pan Prezes może zrobić to, co właśnie zrobił dziś Stoch.

Prezes Kaczyński ma właśnie REBELIĘ w senackim klubie, bo PONAD POŁOWA pisowskich senatorów powiedziała Prezesowi: "goń się!"

Swoją drogą, ten Karczewski to się na marszałka senatu nie nadaje, bo nie kuma rzeczy oczywistych:

przecież dzięki temu, że senatorowie głosowali tajnie, Prezes uzyskał bezcenną z jego punktu widzenia wiedzę o tym, jaką NAPRAWDĘ większością w tym senacie dysponuje, co przy głosowaniu spraw kluczowych dla Państwa Polskiego (na przykład zgody na korytarze humanitarne) może doprowadzić do defenestracji (jest takie słowo, naprawdę) Karczewskiego wraz z jego laską.

Aktualną.

Co dalej?

Dalej, to proszę Państwa będzie już tylko lepiej, a najlepiej będzie za niecałe dwa lata, gdy pójdziemy do urn wyborczych, by wyłonić (jeszcze) lepszy rząd.

Lepszy od tego, co to parę tygodni dostaliśmy, choć wcale o niego nie prosiliśmy.

O Jezu...

 

 

 

 tagi: prawo i sprawiedliwość  andrzej duda  jarosław kaczyński  korupcja  stanisław kogut  stanisław karczewski  święte koguty  immunitet  kamil stoch 

ewaryst-fedorowicz
20 stycznia 2018 19:01
55     2879    2 zaloguj sie by polubić
komentarze:
Maryla-Sztajer @ewaryst-fedorowicz
20 stycznia 2018 19:15

Nie wzywaj Pan Pana Boga nadaremno...! ...

;).

.

 

zaloguj się by móc komentować

Nieobyty @ewaryst-fedorowicz
20 stycznia 2018 20:22

W samo sedno.

Aparat  partyjny nie ma jak pokazać że mu się nie tyle zmiana kursu co forma  nie podoba.  To że Ziobro nie oponował w prokuraturze to efekt tego że jego kolega Mularczyk jest z tego samego terenu co senator Kogut , robim więc gest wobec życzenia prezesa i wycinamy  ludzi Torunia przy okazji ugrywając jeszcze coś dla siebie w terenie.

Cóż senatorowie widzą - teraz frukta będą dla ludzi Gowina oraz MM i nie prezes będzie głównym rozgrywającym.

Pisać to sobie teraz prezes może  a to co  robi marszałek kuriozum. Im bardziej dociskają tym bardziej  im się aparata rozłazi.  Pokazł niejaki Ciaputowicz w Berlini co może prezes - obużać się i nic więcej. 

   Nie wszystkim się podoba że Gowin i premier  rozdają karty i synekury, tylko że wolne stołki są po wycięciu  niby ludzi ze  swojego obozu.  Wielu postronnych z boku - dziwi się żeby  swoi swoich tak traktowali i to jeszcze nie mając dobrego zakotwiczenia, jakobiński fanatyzm tylko że czy u tego steru włądzy stoją pewnie.

Nie jaki urzędas Timermans wyznacza miejsce spotkania minstrowi polskiego rządu w saloniku poczekalni  na lotnisku [ dobrze że nie portowej toalecie] i co - cieszą sie wszyscy jak jasna ch..ra.   

Tutaj jest bardzo ciekawe co się dzieje w MON zbiera się na dożynki - ręka w rękę  idzie atak z GW i ludzi nowej zmiany. Podobno na wiosnę wchodzi do WOT w ramach kontroli NIK - co daje jedno rzeź dla szefów projektu powstanie jednostek  do wojny hybrydowej. Wszędzię gdzie jest konflikt zbrojny realna władza potrzebuje takich formacji dla obrony przed wrogami ale i też sojusznikami.

Co planuję nowa zmiana - rozpieprzyć na cztery wiatry tych co w propagande o obronie kraju uwierzyli. O i dlatego  wiceministrem w MON ma być Szeremietiew i jego stara wizjia obrony terytorialnej. Na papierze ładnie to wygląda tylko gdzie znajdą kolejny ochotników, kto im teraz uwierzy.  

Ale nie dociera to wszystko  do obecnej ekipy - ona mając za chwilę  ważne wybory samorządowe i co robią z elektoratem  który tyle lat był zapleczem - grzmią mu  Ufojcie i wybierają tych co dopiero teraz barwy zmieniają.  

Ot zwykła historia jakich wiele - w czasie resauracji Burbonów też zapomniano o zasługach Wandei a potem nie miał kto bronić tronu. 

zaloguj się by móc komentować

A-Tem @ewaryst-fedorowicz
20 stycznia 2018 20:29

Nie znam sprawy sen. Koguta, zajrzałem więc do sieci. A tam, uhu, niespodzianka. Njusłik, znany z plucia na ludzi, jedyne błędy, jakie to wyciągnął Senatorowi Kogutowi, wylicza tak:

— pomaga niepełnosprawnym i ciężko chorym;

— założył szpital/sanatorium dla chorych na MS,

— daje pewną pracę około/ponad 300 osobom w regionie, gdzie o jakąkolwiek pracę jest ciężko,

— mówi szybko to, co myśli (= jest szczery),

— łachudrom nie pozwala drwić z siebie,

Itd, itp. *)

Sorry, ale to są zalety, a nie żadne błędy. Prezes (TEN Prezes) może iść się gonić. Jawne głosowanie sądzę da WIĘKSZE poparcie sen. Kogutowi, bynajmniej nie mniejsze.

 

*)

http://m.newsweek.pl/polska/polityka/senator-pis-stanislaw-kogut-w-tarapatach,artykuly,421925,1.html

 

zaloguj się by móc komentować

A-Tem @Nieobyty 20 stycznia 2018 20:22
20 stycznia 2018 20:40

"... W czasie resauracji Burbonów też zapomniano o zasługach Wandei ..."

 

Nie było żadnej restauracji Burbonów. Nawet bufetu ćwierci Burbona nie było. Burboni równo robili, rąsia w rąsię, wspólną sprawę z jakobinami. Że nie powiem naznaczyli ich lub raczej że wykreowali jakobinów.

Tam było więcej szatanów czynnych, więc tylko dlatego nie można jednoznacznie powiedzieć o Burbonach, że jakobini są ich własną kreaturą. Za to współpraca z tzw "Siłami Rewolucji" była od samego początku — od samego (udawanego) ujęcia króla, do samej (także udawanej) restauracji monarchii. 

 

Czas by kiedyś o tym więcej napisać.

zaloguj się by móc komentować

ewaryst-fedorowicz @Maryla-Sztajer 20 stycznia 2018 19:15
20 stycznia 2018 20:47

@Maryla-Sztajer
fakt - wzywam ewidentnie nadaremno :-D

zaloguj się by móc komentować

ewaryst-fedorowicz @Nieobyty 20 stycznia 2018 20:22
20 stycznia 2018 20:54

@Nieobyty
wg mnie wałek, którego jesteśmy teraz świadkami jest zwykłym powieleniem wałków, jakie nam wycięli:

- zmichniczała i zgeremczała neoSolidarność , gdy mimo oporu przeforsowała Jaruzela na prezydenta
- Wałęsa (którego byłem mężem zaufania) gdy wygrał prezydenturę na fali antymazoweckiego i antybalcerowiczowskiego oporu  i natychmiast zdradził
- ten wszawy AWS, z wygraniem wyborów na antyudeckiej fali i zdradą w postaci oddania udecji władzy
- PiS z 2005/7, gdy Kaczyńscy mając Prezdenta i slużby dobrowolnie ? oddali władzę

Skunksy przy tym towarzystwie to miła kompania jest :-D

zaloguj się by móc komentować

ewaryst-fedorowicz @A-Tem 20 stycznia 2018 20:29
20 stycznia 2018 20:56

@A-Tem
oj, naprawdę chciałbym zobaczyć, jak Kaczyński przegrywa jawne głosowanie w senacie: cóż to byłaby za chwila! :-D

zaloguj się by móc komentować

Rozalia @ewaryst-fedorowicz
20 stycznia 2018 21:10

Senator Kogut też jest człowiekiem Torunia. Jako że trzeba niszczyć liderów, a on akurat ma osobowość prawdziwego  lidera, wzięli się od razu za niego. Senator Kogut działał podobno skutecznie w Solidarności Kolejarzy. W tym środowisku ma posłuch, a poza tym przez lata znalazł za skórę rządzicielom, którzy przy rozwalaniu PKP przez niego musieli się spocić. Zemsta jak na Ministrze Szyszko i przygotowanie do następnego etapu grabieży lasów. W przypadku Koguta pewnie chodzi o kolej.

zaloguj się by móc komentować

qwerty @ewaryst-fedorowicz
20 stycznia 2018 21:13

problemy dot. żądań aresztu dla figurantów mają zawsze drugie dno i w tym przypadku wynurzenia dot. pisu, prezesa, buntów, ... sa zwykłym bajaniem; po prostu - ustalenie kaucji np. 50 tys. zł i normalny w miarę proces karny, jak żąda sie aresztu to w tle są ekipy do przejęcia majątku fundacji i Koguta wraz z rodziną i bynajmniej nie po to aby kontynuowac działalność dot. osob niepelnosprawnych, idzie o kasę i tylko o kasę a nie o prawo czy sprawiedliwość

zaloguj się by móc komentować

qwerty @Rozalia 20 stycznia 2018 21:10
20 stycznia 2018 21:18

bez wzgledu co robil czy cokolwiek z naruszenia kk zrobił ;- to jest krucjata wobec jego osiagnięć oraz jego osoby personalnie, celem jest unicestwienie i przejęcie majątkow oraz zastraszenie srodowiska; a Min ZZiobro może nawet nie mieć świadomości że za figuranta robi, a kulisy .. to juz nna pieśń

zaloguj się by móc komentować

Nieobyty @ewaryst-fedorowicz
20 stycznia 2018 21:21

W tym zdaniu w/w są dwie kwestie:

Prawie zawsze  nie pamieta się zasług starych weternów, mieszkanców oddanych  prowincji gdy w ramach zamierzeń danej ekipy władzy są nowe cele i zadania. Wierność wobec swojego zaplecza w polityce jest elementem nieporządanym. [ To jest motto elit tubylczych w koloniach ale  nie elit w  metropoliach]. 

Restuaracja Burbonów - to jest pewien stały projekt historyczny - po okresie zawirowań osadzamy ludzi porzedniej ekipy  bazując na sentymentach, resztek zachowań i postaw poddanych z lat  porzedniego spokoju. Tylko że ta ekipa jest już grupą rekonstrukcyjną która ma zewnętrzne powiązania i ma zniszczyć resztki postawa które  kiedyś dawały siłę społeczeństwa. Cała historia XIX Francji to takie wycinanie resztek królewskiego Paryża i legendy córy kościoła. By je prawie do końca wypalić   w dobie I wojny urządzono rzeź w okopach  katolickiej męskiej populacji. 

Podobny model mam tu w kraju - od czasu do czasu pozwal się na to by te nasze postawy wybujały by wiedzieć gdzie ogień podłozy by je wypalić.  Te minone  2 lata to czas weryfikacji miejsc do wypalenia a ta nowa ekipą cóż ona ma zapewnić  podpałkę do przyszłego wypalania. 

Burbonowie, Romanowawie a i Habsburgowie [ i jeszcz parę domów] - chcieli grać w bardzo niebezpieczną grę  sterowania społecznego tylko że w pewnym momenicie nie zauwązyli że to nie oni są reżyserem ale sami są reżyserowani.

Książe Orelański miał tylko mniemanie że steruje rzeczywistością przez kontrolę lóż, Carowi Mikołajowi podobne złudzenie dawała Ochrana.

I nie ma tu znaczenia że Ludwik i Mikołaj byli słabego charakteru - wyrok na nich i ich rodziny wydano długo długo wczęśniej przed ich zamordowaniem. 

zaloguj się by móc komentować

Nieobyty @Nieobyty 20 stycznia 2018 21:21
20 stycznia 2018 21:25

Wpis był do komentarza  A-tema.

A-Tem @Nieobyty 20 stycznia 2018 20:22

Ale chyba nie robi to problemu.

zaloguj się by móc komentować


Rozalia @qwerty 20 stycznia 2018 21:18
20 stycznia 2018 21:39

Mogę tylko przytaknąć. 

Dzisiaj litościwe misie rujnują jedną z ostatnich polskich branż, hodowlę zwierząt futerkowych.

9 grudnia Pantera szybko skontaktowała zmianę rządu, wówczas zamianę premiera. "Katolicy będą czyszczeni". No i to się dzieje jakikolwiek objaw katolicyzmu jest niszczony. Senator Kogut jest katolikiem, nie dla jaj.

zaloguj się by móc komentować

qwerty @Rozalia 20 stycznia 2018 21:39
20 stycznia 2018 21:44

skonczy sie opodatkowaniem zbiorow na działkach pracowniczych - ale jak od lat pokazujemy patologie i przeslanki jej powstawania/trwania to wszyscy twierdzą, że nie możliwe;- dopiero jak do domu o 6.00 dzwonek lub zajecie mienia bez powiadomienia to placz: dlaczego ja? a jak sąsiadow brali to nikomu nie przeszkadzalo?

zaloguj się by móc komentować

Rozalia @qwerty 20 stycznia 2018 21:13
20 stycznia 2018 21:52

Przecież on sam 22 grudnia zrzekł się immunitetu i do tej pory nawet nie wezwano go na przesłuchanie do prokuratury. Syna i jeszcze trzech współoskarżonych, od razu w grudniu wsadzili do aresztu wydobywczego. Do kompletu brakowało im tylko Senatora Koguta.

Wczoraj na WP lub derOnecie czytałam pełne niepokoju info "Za Senatora Koguta zamówiono Mszę", (dodam, Świętą). Widać wiedzą KTO może pomóc.

zaloguj się by móc komentować

Nieobyty @ewaryst-fedorowicz 20 stycznia 2018 20:54
20 stycznia 2018 21:58

Widzę to inaczej. Dla mnie to nie jest zwykły wałek. Mamy dużo  gorsze położenie.

Przywołane odwórcenie  zobowiązań wobec społeczeństwa - był zawsze zwiazane  z dotrzymaniem sojuszy i zawartych paktów w ramach systemu władzy.  Koterie tubylcze po chwilowej kłótni w rodzinie wracały do realizacji  planów swoich chlebodawców.

Historia przyspieszyła tak jak i demografia - chlebodawcy mocno się niecierpliwią i dopiero oni pokażą  co to znaczy czystka.

Elity tubylcze - są mianowane i szybko mogą być odwołane. 

Nie znam dobrzez  środowiska NGO-sów - ale przypuszczam że to tam chyba dojrzewa kwiat  przyszłej naszej władzy.  Nie jaki Kramek i jego działnia - to  przykład maskirowki dla pracy reszty przyszłych liderów. To są coraz skuteczniejsze  ekipy i szybko się uczą [ akcja agentury wśród rezydentów]. Nie bez przyczyn Lis ostatnio w TOK FM popluł się bo ktoś go nie uwzgłdnia w projekcie lewarowania parti RAZEM.

Jeżeli obecne towarzystwo jest gorsze od skunksów to czym będą nowe elity z NGO-sów.

zaloguj się by móc komentować

Rozalia @Nieobyty 20 stycznia 2018 21:58
20 stycznia 2018 22:14

ok 6 min
 
Na początku komentarz narratora na temat uczestników szabasowej kolacji. Wśród nich znalazł się  m.in. Arkadiusz Mularczyk szykowany na Prezydenta Nowego Sącza - osobisty rywal/wróg Senatora Koguta, na  terenie Podkarpacia. Koguta nazywają podobno Królem Podkarpacia.
 
No i musowo trzeba wysłać wojsko na wojnę z Iranem.

 

zaloguj się by móc komentować

Rozalia @Rozalia 20 stycznia 2018 22:14
20 stycznia 2018 22:18

Przypomnę, że Mularczyk jest urzędowo ustanowiony do piepszenia o reparacjach wojennych od Niemiec.

zaloguj się by móc komentować

Rozalia @A-Tem 20 stycznia 2018 20:29
20 stycznia 2018 22:38

Dopiero teraz otworzyłam linka z niuslyka. Powtarzałam się i to blado. W artykule wypisali więcej przewin. W sumie człowiek karany za cokolwiek, nie może kandydować.

"Bardzo bogobojny." - to najlepsze.

zaloguj się by móc komentować

saturn-9 @Rozalia 20 stycznia 2018 22:38
21 stycznia 2018 07:54

W szkole nawigatorów czasami trudno się połapać o co się rozchodzi :((( 

Jest senator o swojskim nazwisku KOGUT!

Jest jakaś sprawa w prokuraturze i już jeden plus trzech siedzą w areszcie śledczym?

Senator zrzekł się immunitetu poselskiego i nadal jest ptaszkiem co to nań się medialnie poluje ale jeszcze na wolności. Nawet msze święte za niego ... 

Hm, niewiele można się dowiedzieć, gdy się mieszka poza granicami tenkraj i nie śledzi der onet czy inne systemowe psy łańcuchowe...

W tym artykule z niusłika, przeciętny 'wykrztałciuch' wyczyta, że senatorowi ma być urwana głowa...

Po sprawdzeniu bazy danych na dysku twardo-miękkim, jeszcze przed chorobą MS, wnioskuję, że to jest jakiś sprawdzian etnograficzny środowiska co do zwartości i gotowości przed decydującym dzieleniem skóry na żywym niedźwiedziu...

Ale kim jest ten docelowy niedźwiedź? Popularna Partia zwana dla niepoznaki Prawo i Sprawiedliwość? 

Nadstrategos ?  

Czy obszar polityczny zwany czasami Polin...

Zapewne coś przeoczyłem o co z góry o tak wczesnej porze ...

zaloguj się by móc komentować

qwerty @Rozalia 20 stycznia 2018 21:52
21 stycznia 2018 10:23

senator winien sobie poczytać www.niepokonani2012.pl i postawić przed sobą kilka prostych pytań, jeśli chce przeżyć;- to jest batalia o przeżycie a nie o parę złotych

zaloguj się by móc komentować

stanislaw-orda @ewaryst-fedorowicz 20 stycznia 2018 20:54
21 stycznia 2018 10:54

moje weto do tego jednego "tire":

"PiS z 2005/7, gdy Kaczyńscy mając Prezdenta i slużby dobrowolnie ? oddali władzę".

Służb nie mieli, (mieli tylko kilka osób, na funkcjach, ktorych niższe szczeble "olewały"), bo w służbach mieli bojkot oraz  dywersję, podobnie jak w całej administracji udecko-komuszej, od sądownictwa po kolejnictwo.
 

zaloguj się by móc komentować

qwerty @stanislaw-orda 21 stycznia 2018 10:54
21 stycznia 2018 11:13

dziś proporcje są inne ale nie jest dużo lepiej

zaloguj się by móc komentować

stanislaw-orda @qwerty 21 stycznia 2018 11:13
21 stycznia 2018 12:05

Premier  nie widzi  alternatywy  dla  konwergencji.

zaloguj się by móc komentować

marek-natusiewicz @Nieobyty 20 stycznia 2018 21:21
21 stycznia 2018 12:22

Święte słowa: "od czasu do czasu pozwal się na to by te nasze postawy wybujały by wiedzieć gdzie ogień podłozy by je wypalić.  Te minone  2 lata to czas weryfikacji miejsc do wypalenia a ta nowa ekipą cóż ona ma zapewnić  podpałkę do przyszłego wypalania." "Wycinanie" czas zacząć - na razie w ekstraklasie: AM, jego ministrowie...

zaloguj się by móc komentować

Rozalia @qwerty 21 stycznia 2018 10:23
21 stycznia 2018 12:26

Od razu tak pomyślałam: Teraz ONI będą chcieli się go fizycznie pozbyć. Msze Święte jak najbardziej wskazane, a pomoc doświadczonych w bojach bardzo potrzebna.

zaloguj się by móc komentować

marek-natusiewicz @stanislaw-orda 21 stycznia 2018 10:54
21 stycznia 2018 12:31

Najwyraźniej nie rozumie Pan potegi władzy - ona może wszystko, jednakże pod jednym warunkiem: DETERMINACJI! Ale jak się mazgai w imię wydumanych "wyższych racji" lub całkiem nie wydumanych interesików "kolegów z piaskownicy", to mamy jeszcze lepszą zmianę. A nie prościej było rzucić Aneksem, zabrać tytuły generałom sowieckim i profesorom marcowym... od raz zrobiłoby się mniej duszno. No i wywalić Kurskiego, który za dużo napatrzył się na telewizję Szczepańskiego... A tak JK zakiwał się niczym Brychczy na boisku!

zaloguj się by móc komentować

qwerty @stanislaw-orda 21 stycznia 2018 12:05
21 stycznia 2018 14:39

on ma świadomość, że na śmietniku nie skończy - my odwrotnie

zaloguj się by móc komentować

stanislaw-orda @marek-natusiewicz 21 stycznia 2018 12:31
21 stycznia 2018 14:40

po pierwsze nie mieli kadr (armat)

zaloguj się by móc komentować

ewaryst-fedorowicz @qwerty 20 stycznia 2018 21:13
21 stycznia 2018 14:42

@qwerty
Mój tekst NIE jest o żadnym dnie - nr 2 czy nawet 3:
Mój tekst jest o FAKCIE: odmowie senatorow PiSu głosowania zgodnie z zyczeniem Kaczyńskiego, czyli z REBELIĄ. Koniec kropka.

A kto chce kogo okraść, to ja zwyczajnie nie wiem co też zaznaczyłem.
Pozdrawiam, EF

zaloguj się by móc komentować

ewaryst-fedorowicz @Rozalia 20 stycznia 2018 21:10
21 stycznia 2018 14:45

@Rozalia
ja tego nie wykluczam, bo ja co do sposobu uprawiania polityki pzrez Jarosława Kaczyńskiego i jego najbliższych złudzeń nie mam, ale - jak konsekwentnie podkreślam - mój tekst jest o BUNCIE senatorów PiSu, którzy odmówili Prezesowi wykonania jego polecenia. Koniec kropka.

zaloguj się by móc komentować

ewaryst-fedorowicz @qwerty 20 stycznia 2018 21:31
21 stycznia 2018 14:47

@qwerty
a to, że byłoby ciekawie (dla mnie przynajmniej)

zaloguj się by móc komentować

ewaryst-fedorowicz @stanislaw-orda 21 stycznia 2018 10:54
21 stycznia 2018 14:50

@stanislaw-orda:
skoro  "w służbach mieli bojkot oraz  dywersję" to świadczy o nich jeszcze gorzej, bo skoro przez 2 lata nie umieli sobie tego poukładac, to znaczy, ze sie w ogóle do sprawowania władzy nie nadawali.
Inna rzecz, że jak sobie przypomne staliniętko Mellera jako szefa pisowskiego MSZ, to wszystko wydaje się oczywiste

zaloguj się by móc komentować

qwerty @ewaryst-fedorowicz 21 stycznia 2018 14:50
21 stycznia 2018 15:00

nie da się 'wyzbyć' z zasobów osobowych aparatu administracyjnego państwa setek tysięcy osób mających innego pana niz prawo stanowione; iluzje, że oni sie zmienią że panstwo że prawo ... tylko pozbawiają skuteczności - co zauważyłeś, w tle jest zawsze poszukiwanie odpowiedzi na pytanie: dlaczego? i nie ma jednej zamykajacej/wyjaśniającej wszystkie wątki odpowiedzi

zaloguj się by móc komentować

qwerty @ewaryst-fedorowicz 21 stycznia 2018 14:42
21 stycznia 2018 15:03

widocznie wśrod senatorów są też jednostki zdroworozsądkowe, to ile jest domniemań dotyczących zdarzenia wynika z prostego faktu, z każdego zdarzenia wynikają konsekwencje powiązane z różnymi rodzajami prawa/kwalifikacji/klasyfikacji/.. i wielokroć konsekwencje bywaja sprzeczne lub pozwalają na prezentowanie innych tez dotyczących aktorów wydarzeń

zaloguj się by móc komentować

ewaryst-fedorowicz @qwerty 21 stycznia 2018 15:03
21 stycznia 2018 16:41

@qwerty
wszystko to racja, co nie zmienia faktu, że mamy w senackim klubie PiSu z fenomenem, który się nazywa BUNT (przeciwko samemu Prezesowi Kaczyńskiemu).
I szczerze mówiąc nie chce mi się nawet zgadywać, czy JK wyciągnie z tego wnioski właściwe, czy wręcz przeciwnie

zaloguj się by móc komentować


marek-natusiewicz @stanislaw-orda 21 stycznia 2018 14:40
21 stycznia 2018 17:54

Armaty to może i mieli, ale więcej strachu... jakoś to będzie!

zaloguj się by móc komentować

marek-natusiewicz @qwerty 21 stycznia 2018 15:00
21 stycznia 2018 17:55

Kodeks administracyjny czyni cuda - wystarczy jedynie egzekwować...

zaloguj się by móc komentować

qwerty @marek-natusiewicz 21 stycznia 2018 17:55
21 stycznia 2018 18:06

i to jest problem w RP jak egzekwować stanowione prawo wobec aparatu państwa

zaloguj się by móc komentować

stanislaw-orda @ewaryst-fedorowicz 21 stycznia 2018 14:50
21 stycznia 2018 19:46

 Jakich "nich" i co ma świadczyć?

Czy przez dwa, albo i cztery lata na pewno można poukładać od nowa coś, co  jest  patologią narosłą przez dziesięciolecia,
i z której nie pozwalają się uwolnić  "europejskie trybunały" oraz  zaoceaniczny departament stanu?

Taka sama pretensja jak o to, że nie przeprowadzono w Polsce dekomunizacji w miesiąc, czy rok po 1989 roku.

Tylko ze w takich pretensjach nikt nie kwapi się, aby  zaproponować konkretne działania oraz kto i jak miał je wykonać.

Natomaist tak "w ogóle" to można w nieskończoność.

zaloguj się by móc komentować


ewaryst-fedorowicz @stanislaw-orda 21 stycznia 2018 19:46
21 stycznia 2018 20:05

@stanislaw-orda

Mój tekst jest o BUNCIE senatorów PiSu przeciw Kaczynskiemu i faktowi, że ten bunt istnieje nie zaprzeczy nikt, kto nie ma interesu, żeby twierdzic, iż "białe jest czarne"

Jeśli chodzi o imposybilizm braci Kaczyńskich, sądzę, że nie ma sensu dalej o tym dyskutować, bo pozostaniemy przy swoich zdaniach.
A ponieważ się nie przekonamy, tak "for the historical truth" jedynie, zostawiam Pana z 2 oczywistościami:

1. Kaczyńscy w 2005 i Kaczyński w 2015 nie szli do wyborów z deklaracją:
"sorry, nie damy rady, bo (i tu padają Pańskie argumenty), i dlatego szefem MSZ zrobimy staliniątko Mellera itp"... bo by ich zwyczajnie nie wygrali.
No to teraz PiS ma taką kichę, jaką ma, bo żelazny elektorat nie akceptuje rejterady, jaką jest "rekonstrukcja" i przyjęcie bankstera na premiera.
Ba! Kaczyński lubił mawiać "Donald-nic nie mogę-Tusk", że niby on to potrafi. Teraz jakoś już tego nie mówi.

2. Mamy rejteradę przed Brukselą, a nikt inny jak Kaczyńscy przekonywali po podpisaniu przez Lecha traktatu lizbońskiego, który nas teraz trzyma za gardło i wymusza wspomnianą rejteradę, że "ochroni nas mechanizm z Joaniny".
Pan coś ostatnio słyszał o tej żelaznej tarczy pod tą nazwą? Ja nie.
Bo jej nie ma i nigdy nie bylo! - bulszit taki sprzedali

Dobranoc.

zaloguj się by móc komentować

marek-natusiewicz @qwerty 21 stycznia 2018 18:06
21 stycznia 2018 20:58

Ale władza może w stosunku do swoich urzedników...

zaloguj się by móc komentować

stanislaw-orda @ewaryst-fedorowicz 21 stycznia 2018 20:05
21 stycznia 2018 23:16

 Nie  istnieje  żadna siły polityczna w Polsce, która byłaby samodzielna w swojej polityce wewnętrznej, że już nie wspomnę o zagranicznej.

Wszyscy są jedynie prokurentami, co najwyzej zmienia się udzielający prokury.

Skoro alternatywa jest tak bardzo ograniczona,  to ja nie rozumiem pańskich pretensji.

Bo niby pod czyim adresem je Pan kieruje?

zaloguj się by móc komentować

ewaryst-fedorowicz @stanislaw-orda 21 stycznia 2018 23:16
22 stycznia 2018 11:46

@stanislaw-orda
ad 1 - to akurat truizm http://blog.wirtualnemedia.pl/ewaryst-fedorowicz/post/jak-pis-kondominium-na-kolonie-amerykanska-zamienil
ad 2 - ja nie zgaszam pretensji, a jedynie stwierdzam, że Kaczyński jest tak samo nieskuteczny (a przez to niewiarygodny) jak Tusk i ska i choćby TVP nie wiem jak sie starała, to tego nie zaklajstruje

I na koniec - mój tekst jest o BUNCIE w klubie senackim PiSu :
no to wg Pana był bunt, czy nie było?

zaloguj się by móc komentować

Rozalia @ewaryst-fedorowicz 22 stycznia 2018 11:46
22 stycznia 2018 13:37

Decyzja pewnie nie była buntem tylko profilaktycznym bronieniem swojego tyłka. "Skoro KOGUTA można zapuszkować, to na mnie tym bardziej znajdą się haki". Niektórych być sumienie ruszyło,  a tajnośc głosowania dodała sumieniu odwagi. No i nie zapominajmy o Mszy świętej odprawionej w intencji Senatora Koguta.

 

zaloguj się by móc komentować

Wrotycz1 @ewaryst-fedorowicz
22 stycznia 2018 14:21

Ile jeszcze stuleci musi upłynąć by rzekomo podlegająca ewolucji biomasa pojęła znaczenie głosowania na zamierzających obniżyć podatki i egzekwowania od wybranych obniżania podatków? Trzeba zabrać wypracowane przez nas pieniądze wszystkim szajkom, na które narzekacie. Nie dobre i jeszcze lepsze zmiany, nie pobożność lub jej brak, lub inne jeszcze bajki. Najważniejsza jest kasa w naszych kieszeniach, a nie opowieści o takim czy innym jej zagospodarowywaniu, bez szczegółowego rozliczenia oczywiście, przez ulubieńców takich czy innych mas. Ktoś sprytny ostatnio wyliczył, że 80% majątku wypracowanego w 2017 roku przejęte zostało przez 8% najbogatszych. Założmy, że tak było ale czy odbyło się to bez udziału takiej struktury jak państwo i jego funkcjonariusze z wyboru lub kooptacji?

zaloguj się by móc komentować

Szczodrocha33 @Rozalia 20 stycznia 2018 22:18
22 stycznia 2018 16:08

Mularczyk, o ile mnie pamiec nie myli, to ten sam ktory w swoim czasie zawiadomil prokurature o przestepstwie polegajacym

na obrazie Ducha Swietego.

zaloguj się by móc komentować

stanislaw-orda @ewaryst-fedorowicz 22 stycznia 2018 11:46
22 stycznia 2018 18:04

bunt, nie bunt.

Może senatorowie mają większe rozeznanie kto i po co rozkręcił tę chucpę.

zaloguj się by móc komentować

ewaryst-fedorowicz @Wrotycz1 22 stycznia 2018 14:21
22 stycznia 2018 21:34

@Wrotycz1

oczywiście, że kasa jest najważniejsza: wystarczy zayuważyć, jak wyposzczeni przez 8 lat pisowcy rzucili się na posady w SSP i - co starannie ukrywane - na milionowe, a przydzielane uznaniowo granty, dzięki ktorym uzyskują na starcie gigantyczną przewagę konkurencyjną w akumulacji kapitału nad naiwniakami "rozkręcajacymi własny biznes".
Jak pisałem: "na sztandarach Bóg-Honor-Ojczyzna!" , a na legitymacji partyjnej - TKM!

Ale poza wszystkim: to wg Pana był bunt przeciw Kaczyńskiemu w klubie senackim Pisu, czy nie?

zaloguj się by móc komentować

ewaryst-fedorowicz @Rozalia 22 stycznia 2018 13:37
22 stycznia 2018 21:38

@Rozalia
Nie wykluczam partykularyzmu, ale tak sobie pomyślałem, ze Kaczyński jest zwyczajnie przez swoich parlamentarzystów NIELUBIANY: bo to jednak okropne uczucie musi być, gdy trzeba non stop nosek sobie na brązowo takim Kuchcińskim, Karczewskim czy Terleckim brudzić, żeby się znów na listę dostać, bo kompetencje czy uczciwość są na szarym końcu partyjnego rankingu zalet

zaloguj się by móc komentowaćzaloguj się by móc komentować