-

ewaryst-fedorowicz : Reklamiarz sum! Po 20 latach marketingu komercyjnego w marketingu politycznym robię. Bloguję bo lubię.

Nieporozumienie w Polskiej Fundacji Narodowej

Na tym zdjęciu są panowie Jurkiewicz i Świrski.
Ale na tym zdjęciu nie ma już pana Kolka.

Cóż – normalka:

najsłynniejszym zdjęciem, na którym kogoś brakuje jest zdjęcie Stalina z kolegami, na którym zabrakło Jeżowa (guglować młodzi, guglować!), ale to tylko skojarzenie historyczne (bo ja, choć inżynier, historię znam nie najgorzej), ale Jeżow został z istniejącego zdjęcia wyabortowany  (a dosłownie – wyskrobany),

podczas gdy pana Kolka na zdjęciu nie ma, bo właśnie się podał do dymisji – ot, tak to w życiu bywa.

Jakieś tam papiery na jego temat Fakt znalazł, to i się Kolek do dymisji podał.

W związku z tym nieporozumieniem (no bo przecież nie skandalem – w kontekście tzw. Polskiej Fundacji Narodowej to określenie jest zużyte jak wizerunek tej fundacji) nasuwa się (mnie przynajmniej) kilka pytań.
Retorycznych, rzecz jasna.

1. Czy przewodniczący zarządu tzw. Polskiej Fundacji Narodowej Jurkiewicz i wiceprzewodniczący Świrski wiedzieli, że ich (jedyny) kolega z zarządu został wg Faktu w lecie 2017 zwolniony dyscyplinarnie z ZUSu, i że „prokuratura z Żoliborza gromadzi dowody i przyznaje, że postępowanie ws popełnienia przestępstwa polegającego na nieuprawnionym wejściu w posiadanie plików elektronicznych zawierających dane objęte tajemnicą ZUS (…) następnie przesłanie tych danych na prywatną pocztę e-mail w kilkunastu plikach zawartych w kolejno wysłanych wiadomościach” jest w toku?

2. Czy wicepremier Gliński, który nad tzw. Polską Fundacją Narodową sprawuje nadzór

wiedział, że Kolek został zwolniony dyscyplinarnie z ZUSu, i że prokuratura z Żoliborza…” i dalej jak wyżej?

I czy bierze odpowiedzialność za zatrudnienie Kolka, tak jak 31 marca br publicznie „brał odpowiedzialność” za słynny projekt jachtowy tejże fundacji?

3. Czy premier Morawiecki, który sprawuje nadzór na wicepremierem Glińskim, który to wicepremier sprawuje nadzór nad tzw. Polską Fundacją Narodową, jest w posiadaniu informacji na temat innych „kolków” pochowanych po zaprzyjaźnionych fundacjach i stowarzyszeniach, i czy naprawdę potrzebny mu jest taki pasztet, jak kolo w zarządzie podejrzany o wynoszenie danych z firmy?

Na koniec, jak to u mnie w zwyczaju, coś optymistycznego:

otóż optymizmem napawa (mnie przynajmniej) fakt, że miejscem tej – ujmijmy rzecz eufemistycznie – akcji jest Polska a nie Francja.

Dlaczego to powód do optymizmu?
Już tłumaczę:

doświadczenie uczy, że gdyby takie numery działy się we Francji, to z wielką dozą prawdopodobieństwa mogłoby się okazać, że tzw. Francuska Fundacja Narodowa jest zwykłym rezerwuarem kasy na potrzeby kampanii wyborczej partii, która (tak się przypadkiem składa) akurat we Francji rządzi.

W PRL-bis coś takiego jest rzecz jasna niemożliwe.

https://www.fakt.pl/wydarzenia/polityka/wynosil-dane-z-zus-wspolrzadzi-rzadowa-fundacja/xzczhpn

https://www.wprost.pl/kraj/10114760/wicepremier-broni-rejsu-za-20-mln-z-pfn-dlaczego-nie-hejtujemy-innych-sportowcow.html

 

 tagi: piotr gliński  polska fundacja narodowa  maciej świrski  antoni kolek  cezary jurkiewicz  zus 

ewaryst-fedorowicz
21 kwietnia 2018 18:22
5     1460    5 zaloguj sie by polubić
komentarze:
Paris @ewaryst-fedorowicz
21 kwietnia 2018 23:48

Fajny wpis...

... i fajne pytania Pan zadal... czy Glinski wiedzial o Kolku... czy Morawiecki wiedzial... czy w koncu PBS wiedziala  ?!?!?

I tak ogolnie - to... czy ta  CZEREDA  BIURASOW  w ogole cos wie... oprocz oczywiscie jawnego  SKOKU  na panstwowa kase... i na ETAT  ?!?!?

zaloguj się by móc komentować

Tytus @ewaryst-fedorowicz
22 kwietnia 2018 09:58

Jeżowa już nie ma, jeszcze są towarzysze Feliks i Jagoda.

zaloguj się by móc komentować

ewaryst-fedorowicz @Paris 21 kwietnia 2018 23:48
22 kwietnia 2018 10:11

@Paris

pierwsze skojarzenie, jakie mi się nasuwa na hasło "PFN" brzmi: "bagno".
I nic nie poradzę na to, że to skojarzenie tak brzmi, bo skojarzenia są niezależne i niezawisłe oraz (póki co) niezabronione.

zaloguj się by móc komentować

ewaryst-fedorowicz @Tytus 22 kwietnia 2018 09:58
22 kwietnia 2018 10:15

@Tytus

Wtręt ze zdjęciem dotyczy nie profesji (tak to delikatnie ujmjmy) osób fotografowanych ponad 80 lat temu i współcześnie,  a MECHANIZMU: "był - nie ma" :-D 

zaloguj się by móc komentować

Paris @ewaryst-fedorowicz 22 kwietnia 2018 10:11
22 kwietnia 2018 18:28

Bo to jest  BAGNO...

... od samego poczatku  !!!     Wystrugane kolejne "projekty"  ZEROWISK  dla  swoiH...  przede wszystkim  ze  srakiewiczowej  "strefy wolnego slowa"... to taka fasada  "nowy"  Mimichnikkk  !!!... resortowa cholota i komusze syny  dalej  sa  U  KORYTA... tylko po "transformacji"  zwo sie tera  "dobra... i jeszcze lepsza zmiana"... ale ryje te same  !!!...  chocby taki Swirski  czy Orzel i ta cala  deta  "fundacja narodowa"... do przewalow,  okradania i pasozytowania na polskim calym narodzie. 

Jestem przekonana, ze te "mechanizmy"  albo "projekty"  manipulacyjne... cybernetyczne ustawki, do tego dotowane z panstwowych pieniedzy coraz bardziej sa znane ludziom... stad  upadek kurwizora i innych detych przekaziorow... z ich detymi  USTAWKAMI... roznymi  detymi  astroturfingami czy folsflagami...

... oczywiscie za kase  Soros'a... i  rENcami tych roznych  socjalistycznyH nierobUF  !!!

zaloguj się by móc komentować

zaloguj się by móc komentować