-

ewaryst-fedorowicz : Reklamiarz sum! Po 20 latach marketingu komercyjnego w marketingu politycznym robię. Bloguję bo lubię.

O pieniądzu, co rządzi światem (który to świat się koło d... kręci)

Wiele (aż przykro pomyśleć, jak wiele) lat temu, moja urocza koleżanka z pracy, utrzymująca znajomość z zagranicznym deweloperem, rozszyfrowała skrótowiec BMW, jako Big Money Works.

Spodobało mi się to rozwinięcie akronimu, podobnie jak szczerość koleżanki, bo ja za szczerością, jak i za swobodą w posługiwaniu się językiem, jestem.

Obserwując rozpierduchę rozpętaną wynagradzaniem przez pisowskiego samca omega  (w tym wieku, to już omega, nie ma bata) swych wysoko kwalifikowanych współpracownic, skonstatowałem z pewną taką melancholią (pogoda taka jakaś melancholijna):

i pomyśleć, że cała ta zakonna (no co - zakon PC to najpotężniejszy zakon w PRLbis), finezyjna konstrukcja, operująca pod marką handlową Prawo i Sprawiedliwość wypieprzy się efektownie przez dwie platynowe blandyny?

Mój znajomy, Pan Romuald,  spuentował rzecz jeszcze bardziej filozoficznie, a mianowicie, że

nasz naród jest wyjątkowo miłosierny wobec polityków.

Przebaczy to, że zajumano mu z kont emerytalnych miliardy złotych.
Że nie rozliczono złodziei u władzy.
Przebaczy wszelkie afery łóżkowe i niełóżkowe polityków.
Przebaczy to, że wczoraj obiecali jedno, a dzisiaj robią drugie.
Ale nie przebaczy tego, że jakaś d... jakiegoś bonza ze sfery władzy zarabia tyle, że to woła o pomstę do nieba.
I to może być rzeczywiście kamień na grób PiS-u w najbliższych wyborach.


Moim zdaniem troszkę to niesprawiedliwa puenta, bo przypisująca nam narodową cechę pt. zawiść, a ja sądzę, że problem PiSu jest natury poważniejszej:

otóż ludzie głosując na PiS, w znacznej (a z pewnością w tej decydującej) części głosowali tak naprawdę przeciw Platformie i ZSLowi (nie poprawiać - PSL się skończył z ucieczką Mikołajczyka) traktując tę koalicyjną ferajnę jako bezwstydną k... przechadzającą się ostentacyjnie z kolorową parasolką przed udającym ekskluzywny klub burdelem.

I od przynajmniej kilkunastu miesięcy przeżywają dysonans pozakupowy (jest takie określenie, naprawdę) bo zorientowali się, że PiS to wprawdzie nie polityczna k.... ale za to polityczna cichodajka, co dla tych niektórych potrafi być nie mniej irytujące.

No nic, jak mawiają nasi północni sąsiedzi: dożyjemy – zobaczymy, a większość z nas dożyje, bo te wybory już za 10 miesięcy.

Ale póki co, nie to jest istotne:

otóż jedna z tych pań to "szefowa departamentu komunikacji i promocji", a nawet komunikacyjny debiutant rozumie, że obecna strategia PiSu wobec kryzysu wizerunkowego w NBP jest samobójcza, a to znaczy, że jeśli ta pani zarabia miesięcznie nie 65 tysięcy, a 5 tysięcy złotych, to to i tak jest o 5 tysięcy za dużo.
 

 

 tagi: prawo i sprawiedliwość  tkm  samiec omega  nbp 

ewaryst-fedorowicz
9 stycznia 2019 16:04
23     1546    5 zaloguj sie by polubić
komentarze:
dziad-kalwaryjski @ewaryst-fedorowicz
9 stycznia 2019 17:28

1- ee tam,  reklamiarzu sum, zazdrościsz asystentki z reklamy rajstop.

2- cel to wybory (daleko) i zmiana konstytucji. operacja "dyrektorki nbpu" taktycznie sprzyja prezesowi w tym. Może bezradnie rozłożyć ręce i rzec - "co ja mogę, nbp jest konstytucyjnie niezależny, może robić co chce, no sami widzicie że trza polepszyć konstytucję.."

zaloguj się by móc komentować

Nieobyty @ewaryst-fedorowicz
9 stycznia 2019 19:48

"Szefowa departamentu komunikacji i promocji", rozumie, że obecna strategia PiSu wobec kryzysu wizerunkowego w NBP jest zabójcza dla jej szefa.

Kupił Glapiński złoto i zdeponował w Londynie – to go szura po podłodze Moszbachora że nie obligacje amerykańskie.

A że nie widzi NBP wprowadzenia euro w szybkim czasie – volksdeutsche w atak też wchodzą.

Grilują Glapińskiego i dwórki tak z lewa i prawa – zawadza tak Mariuszkowi premierowi jak i Schetino – problem taki że prezes NBP jest tak czysty jak Pana Młoda w sukni ślubnej po załadowaniu szuflą tony miału do piwnicy.

Co do dwórek mało było tego stada z fraucymeru po innych dworach magnatów na urzędach [w instytucie od pogody byli preferowani złoci chłopcy].

Zresztą prosta reguła na nowe idzie basior i jego wataha [nie jest ważny potencjał członka watahy ale by był wierny swoim, a wadery w stadzie mają swoje miejsce].

Od 89 obowiązuje doktryna Magdalenki – kopiemy się do kostek a wyżej nie - i teraz jawi się pytanie: O ile wyżej już można kopać kolana czy już pośladki.

Wybory jesienią 2019 – nie zależnie od preferencji wyborców ma wygrać stary dobry POPiS.

A ten  PiS i "dobra zmiana" dla ludzi – a pies ci mordę lizał.

zaloguj się by móc komentować

Paris @ewaryst-fedorowicz
9 stycznia 2019 20:52

Nie, Panie Ewaryscie...

... to nie jest zawisc... to jest  jawne  KU***two  i  ZLODZIEJSTWO  !!!   Jesli narod posiada jeszcze te ceche wobec tzw.  swojej wladzy - to znaczy, ze z narodem jeszcze  jest  OK.  Widzialam dzis w  kurwizji  u mamy - bo akurat lepilam pierogi - te dziunie, tlumaczaca narodowi, ze te  niunie i nikt poza nimi nie zarabia WIECEJ  NIZ 65.000 zeta na miesiac,  ze tego zabrania ustawa RN podjeta jeszcze chyba w 2010 roku...

... po prostu skandal nad skandalami i chucpa nieprzecietna... caly ten zarzad na czele z tym Glapinskim profesUrem, z ta tlumaczaca dziunia i tymi wszystkimi niuniami... co to zarabiaja  MNIEJ  NIZ  65.000 zeta na miesiac - to cale dziadostwo powinno poleciec - w okamgnieniu -  NA  BRUK  !!!

To naprawde wola o pomste do NIEBA.

zaloguj się by móc komentować

ewaryst-fedorowicz @Nieobyty 9 stycznia 2019 19:48
9 stycznia 2019 21:19

@Nieobyty

Skoro taki odważny, że fikał i eskimosom i helmutom, to tym bardziej winien mieć w newralgicznych miejscach struktury siły fachowe, a jak napisałem w ostatnim akapicie, to co ta pani wyprawia w sytuacji kryzysowej, to jest podręcznikowa porażka.

Dwory za PiSu, wbrew teatralnym zaklęciom Prezesa, dokładnie tak, jak za PO „tętnią życiem” – ciekawe, że akurat banki objęte pisowską opieką wyjątkowo widowiskowo się prowadzą.

A że jesteśmy dorośli wiemy, iż to wszystko, co nas od 2005 otacza (osacza?) to POPiSowa ustawka, co opisałem razy kilka, choćby tu:

http://ewaryst-fedorowicz.szkolanawigatorow.pl/weto-prewencyjne-czyli-demagdalenkizacja-polsce-nie-grozi

 

zaloguj się by móc komentować

ewaryst-fedorowicz @dziad-kalwaryjski 9 stycznia 2019 17:28
9 stycznia 2019 21:24

@dziad-kalwaryjski
Skoro nawet mąż pani Kornhauser (przydział słuzbowy prezydent) publicznie zazdrości - to znaczy, że teraz taka moda.

A Prezes Kaczynski siedząc w innym punkcie widział to wszystko tak: "Donald nic nie mogę Tusk!">
I dlatego teraz mozna się pośmiać.

O nowej konstytucji to sobie może PiS pomarzyć (chyba, że o jeszcze bardziej opresyjną w stosunku do Ciemnego Ludu idzie, to wtedy 2/3 ma jak w banku)

zaloguj się by móc komentować

ewaryst-fedorowicz @Paris 9 stycznia 2019 20:52
9 stycznia 2019 21:27

@Paris

Istnienie nieba jest coraz bardziej wątpliwe, toteż z tą pomstą może być krucho :-D

zaloguj się by móc komentować

DYNAQ @ewaryst-fedorowicz
9 stycznia 2019 22:22

Coraz bardziej wątpliwe? Nic o tym nie wiem...

 

zaloguj się by móc komentować

Nieobyty @ewaryst-fedorowicz 9 stycznia 2019 21:19
9 stycznia 2019 22:37

Na początku przytoczę starą anegdotkę

Ks Radziwiłł w Londynie nabył perłę ale i Londynie i Paryżu nikt nie chciał jej przewiercić.

Gdy wracał w Wilnie zaszedł do zegarmistrza  by naprawić dewizkę. Stary żyd wysłuchał historie o perle i o nią poprosił. Zawołał pomocnika małego Srula i ten za chwilę odniósł ją przewierconą. Zdziwionemu księciu wyjaśnił. – On to zrobił bo nie wie ile ta perła kosztuje.

Po co prezesowi NBP - ..newralgicznych miejscach struktury siły fachowe .. Oni mu perły nie przewiercą a jeszcze zaraz donos do Moszbachora, Mateusza  napiszą że ktoś chce perłę przewiercić. Małe Srule i dworki – to jak wysepki z brzozą na bagnie fachowców w NBP – skoczy to w ogień i nie pyta się po co i dlaczego.

Glapę – grillują od grudnia Mateuszek i banksterzy – początek to KNF, potem był drugi atak na dwórki. I jedyne słuszne wyjście to nie to z podręcznika ale na Chlebowskiego – czyli to co było dziś na konferencji nie podamy danych szczegółowych średnia to 35 tys.

Dobrze Glapa kombinuje „A ni mi się śni spuszczać dwórki” - oddałem wam jednego to co dostał cele +.

A teraz zbóka przerzucamy na podwórko PiS – i niech Nowogrodzka kombinuje bo słupki spadną i Mateusz urośnie a wybór nowego prezesa NBP to koszta ustępstw zabójcze.

Prezes Kaczyński musi szybko kupić buty na rzepy – bo zawsze zaplącze się w swych kombinacjach we własne sznurowadła.

zaloguj się by móc komentować

Paris @ewaryst-fedorowicz 9 stycznia 2019 21:19
9 stycznia 2019 22:58

Oj, to nie tylko banki sie tak prowadzo...

... to jeszcze PZU,  ORLEN,  kopalnie,  stocznie... jeszcze troche tych  DWOROW  zostalo, coby polityczne swinie z glodu nie wyzdychaly za szybko... coby  ZEROWISKA  mogli sze krecic... a komisje sledcze dostarczaly rozrywki ciemnemu ludowi w kurwizorze  !!! 

zaloguj się by móc komentować

Paris @ewaryst-fedorowicz 9 stycznia 2019 21:27
9 stycznia 2019 23:03

No tak...

... wszystkie szatany sie sprzysiegli - jak na gwizdek - zeby do "tacy i religii w szkole" sie dobrac, ale  NIEBO  istnialo, istnieje i istniec bedzie... i kara tych wszystkich sku***synow nie ominie  !!!

zaloguj się by móc komentować

Szczodrocha33 @ewaryst-fedorowicz
10 stycznia 2019 00:35

"Ale póki co, nie to jest istotne:

otóż jedna z tych pań to "szefowa departamentu komunikacji i promocji", a nawet komunikacyjny debiutant rozumie, że obecna strategia PiSu wobec kryzysu wizerunkowego w NBP jest samobójcza, a to znaczy, że jeśli ta pani zarabia miesięcznie nie 65 tysięcy, a 5 tysięcy złotych, to to i tak jest o 5 tysięcy za dużo."

Ta pani szefowa departamentu komunikacji i promocji to zdaje sie Martyna Wojciechowska - dziennikarka, podrozniczka, pisarka, prezenterka telewizyjna, innymi slowy - celebrytka. Wlazla na Mt. Everest, jezdzila do Indii, na Syberie, Sahare i Bog jeden wie gdzie jeszcze. na koniec wyladowala w NBP.

zaloguj się by móc komentować

ewaryst-fedorowicz @Szczodrocha33 10 stycznia 2019 00:35
10 stycznia 2019 08:08

@Szczodrocha
nie - zbieżność imienia i nazwiska przypadkowa.
To jest radna sejmiku wojewódzkiego która... reszta w tekście :-D
http://wiadomosci.gazeta.pl/wiadomosci/7,114884,24347216,martyna-wojciechowska-z-nbp-byla-radna-przez-ponad-7-lat-ani.html

zaloguj się by móc komentować

tadman @ewaryst-fedorowicz
10 stycznia 2019 08:16

Glapiński w odpowiedzi sięgnął po seksizm, głowy mężów i dzieci. Po co? Zgodnie z logiką powinien skierować sprawę do sądu i fertig. 

zaloguj się by móc komentować

ewaryst-fedorowicz @Nieobyty 9 stycznia 2019 22:37
10 stycznia 2019 08:20

@Nieobyty

Tę anegdotę (w formie rozwiniętej wyjątkowo smaczną) znam w wersji z wielkim diamentem, który trzeba przeciąć, a miejscem akcji jest Amsterdam.

Ja co do PMM nie mam złudzeń i pisałem o tym razy kilka, a cyrk z cenami prądu wygląda na sabotaż.
Za to Glapiński jest nieusuwalny, co wczoraj sam potwierdził – no ale zawsze może dostać zawału, czego mu nie oczywiście nie życzę.

Jak się ma za zadanie wykonanie operacji przejęcia banków od rezydenta z siedzibą w Miami, to nie wolno wyznaczać do tego zadania idioty, który nie rozumie, że zwyczajowe w takiej sytuacji okablowanie rezydenta wykonają fachowcy – i tu wracamy do

Po co prezesowi NBP - ..w newralgicznych miejscach struktury siły fachowe .. Oni mu perły nie przewiercą a jeszcze zaraz donos do Moszbachora, Mateusza  napiszą że ktoś chce perłę przewiercić. Małe Srule i dworki – to jak wysepki z brzozą na bagnie fachowców w NBP – skoczy to w ogień i nie pyta się po co i dlaczego.”

Zresztą Nowogrodzka jest już tym bardakiem spacyfikowana (przez kogo?) i już obiecała, że uchwali stosowną ustawę.

A rozwiązanie było od początku inne: te panie zarabiają tyle i tyle, bo... i teraz spadajcie na bambus.

Chyba, że Glapiński ma asa w rękawie i specjalnie gra na czas, bo wie, że po ujawnieniu zarobków tych pań okaże się, że Czerska nałgała solidnie i może dojść do spektakularnej kontrofensywy.

To wtedy zwrócę honor.

 

zaloguj się by móc komentować

ewaryst-fedorowicz @tadman 10 stycznia 2019 08:16
10 stycznia 2019 08:22

@tadman

Jedyne, co mi przychodzi do głowy to to, że w ręce same blotki ma.

zaloguj się by móc komentować

POLFIC @Nieobyty 9 stycznia 2019 19:48
10 stycznia 2019 10:01

PO i PiS jest jak Coca Cola i Pepsi Cola.

Wielcy bossowie grają razem w golfa.

Średni szczebel bije się między sobą o jak największą sprzedaż.

A frajerzy to kupują, zamiast ... Cisowianki :)

zaloguj się by móc komentować

Nieobyty @ewaryst-fedorowicz 10 stycznia 2019 08:20
10 stycznia 2019 10:21

... Chyba, że Glapiński ma asa w rękawie i specjalnie gra na czas, bo wie, że po ujawnieniu zarobków tych pań okaże się, że Czerska nałgała solidnie i może dojść do spektakularnej kontrofensywy...

Tego ostatniego to sobie i Panu życzę, takie spotkanie z kastetem nuczyło by ludzi z POPiS-u moresu. I tak mi się widzi że Nowogrodzka też się trzęsie bo jak faktycznie uderzą  w Czerską i Wiertniczą to jak by w naszych bili. 

zaloguj się by móc komentować

Nieobyty @POLFIC 10 stycznia 2019 10:01
10 stycznia 2019 10:30

Niektórzy zakladają że na najwyższym szczeblu władzy który nie widać - jest biuro gdzie  z jednej  strony jest wejście i na drzwiach pisze Coca Cola  na drugim wejsciu jest Pepsi Cola  a w środku ci sami ludzie. 

Kiedyś woźnym w podobnym u nas budynku był gen.Kiszczak potem gen.Dukaczewski - dzis podobno sierżant sztabowy jakiejś armii z Lewantu.   

zaloguj się by móc komentować

onyx @ewaryst-fedorowicz
10 stycznia 2019 15:21

Teraz mam nadzieję napiszesz coś o tym jak dziki wykończą PiS. Dziki i zjednoczona prawica na prawicy.

zaloguj się by móc komentować

ewaryst-fedorowicz @onyx 10 stycznia 2019 15:21
10 stycznia 2019 16:06

@onyx

PiS się sam wykańcza - i za 10 miesięcy odda władzę swoim braciom z PO, żeby wszystko zostało w jednej, magdalenkowej rodzinie

zaloguj się by móc komentować

onyx @ewaryst-fedorowicz 10 stycznia 2019 16:06
10 stycznia 2019 16:59

Może i tak być ale zachowajmy tu jakieś trzeźwiejsze osądy. Nie ma potrzeby biegać za każdą wrzutką bo tych będzie przybywać w miarę zbliżania się eurowyborów a jak widać na TT, system wyciąga już co może. Najśmieszniejsi są jednak nasi z prawicy pod wodzą JKMa. A bracia z PO już jedną nogą w politycznym grobie, nie wiem jak to widzisz ale czas pokaże. Dokupię popcornu ;)

zaloguj się by móc komentować

ewaryst-fedorowicz @Paris 9 stycznia 2019 23:03
11 stycznia 2019 07:58

@Paris

miło optymistkę od rana poczytać :-D :-D :-D

zaloguj się by móc komentować

Paris @ewaryst-fedorowicz
11 stycznia 2019 18:03

Dziekuje...

... oby zdrowka duzo bylo, Panie Ewaryscie... a Sprawiedliwosc najdzie kazdego, przed Nia nikt nie ucieknie...

... czekam na kolejny biezacy i fajny wpis  !!!

zaloguj się by móc komentować

zaloguj się by móc komentować