-

ewaryst-fedorowicz : Reklamiarz sum! Po 20 latach marketingu komercyjnego w marketingu politycznym robię. Bloguję bo lubię.

„Okupowani”, czyli jak prezes Kurski prezesowi Kaczyńskiemu numer wywinął

Wczoraj prezes Kurski wywinął numer prezesowi Kaczyńskiemu, że buzi dać!

Otóż niedawno kupił serial pt „Okupowani”, wg scenariusza norweskiego speca od kryminałów Jo Nesbo.

Do wczoraj wszystko wydawałoby się w jak najlepszym porządku – kamanda Sakiewicza lepiej by tego nie wykombinowała:

w serialu rzecz sprowadza się do tego, iż zła (co oczywiste)  Rosja (za milczącą aprobatą przegniłej do cna Unii Europejskiej, ale to akurat sami wiemy) zajmuje zbrojnie norweskie platformy wiertnicze, w odpowiedzi na porąbaną decyzję eko-stukniętego, norweskiego rządu, który ograniczył wydobycie ropy naftowej, wywołując kryzys energetyczny, który zagroził „ładowi światowemu” (czytaj: zmowie mocarstw w kwestii podziału świata na strefy wpływów).

Zajęcie platform to tylko wstęp do klasyki wojny hybrydowej:

- nasiedlanie Rosjan, którzy zaczynają tworzyć w Oslo swoje enklawy (to mi się podoba – bo to zupełnie tak, jak rodzice sowieckiej Żydówki, a dziś ambasadorki Izraela w Polsce, kolonizowali podbite, polskie Wilno)

- totalne szpiegowanie przez Rosjan wszystkiego i wszystkich

- szantażowanie/manipulowanie/przekupywanie norweskich mediów, przez mordowanie zbyt dociekliwych dziennikarzy pod pozorem wypadków komunikacyjnych

- zbrojne odbicie przez zielone ludziki z rąk norweskiej policji nielegalnych, rosyjskich imigrantów.

- po dokonywanie krwawych zamachów na konto najwyraźniej sterowanego przez siebie norweskiego ruchu oporu.

Premier-ekolog, który wydaje się być gnidą na miarę pewnego byłego niekomunistycznego premiera pewnego środkowo-europejskiego kraju, okazuje się w końcu być człowiekiem porządnym itd. itp.

Ale nie to jest istotne:

otóż we wczorajszym odcinku Kurski pokazał coś absolutnie sensacyjnego.

Porwany przez „zbuntowanych” Rosjan, a następnie uwolniony przez norweskich snajperów premier znajduje schronienie… w ambasadzie USA.
I tam amerykański ambasador, temperując patriotyczne odruchy eko-stukniętego  premiera teoretycznie suwerennej, a praktycznie okupowanej Norwegii, odmawia mu REALNEGO wsparcia ze strony reprezentowanego przez siebie transatlantyckiego mocarstwa, oznajmiając mu bezceremonialnie:

czy pan naprawdę sądzi, że dla USA stosunki z Norwegią są ważniejsze od stosunków z Rosją?

Potem jeszcze efektowna eksmisja premiera z ambasadorskiej sali konferencyjnej do ustawionego na trawniku ceratowego namiotu (takiego, w jakich mieszczą się u nas małe ogródki piwne), żeby mu się nie wydawało, że coś jeszcze dla USA  znaczy.

No #jprdl !

takie rzeczy dzień po wylocie z Okęcia wiceprezydenta USA Pence’a?!
W dzień po ogłoszeniu, że był sukces pełen? Tak pełen, że aż się przelewa?!

A właśnie:

podatku cyfrowego dla Google i Facebook’a polski rząd jednak nie wprowadzi.

Skąd wiem?
A od samego wiceprezydenta Pence’a.

Że nie od norwe... – pardon! – polskich, suwerennych władz?

A, to proszę sobie przeczytać (materiał rządowej PAP, autorstwa Marty Bellon) jak w tej materii cudnie rżnął głupa prezydencki minister Lech Mucha):

Ja, rzecz jasna, tę decyzję wiceprezydenta USA (no przecież nie męża Pani Kornhauser – bądźmy poważni) popieram najszczerzej:

to jest bardzo słuszna koncepcja, żeby zamiast opodatkować amerykańskich gigantów – rząd opodatkuje polskich samozatrudnionych, którym się z dobrobytu najwyraźniej w sempiternach poprzewracało, i wszystko będzie (jak to powiedział Lew Rywin podczas biznesowych negocjacji z Adamem Michnikiem) koszerne.

Jeszcze się należy wyjaśnienie, dlaczego ten prezes Kurski taki nielojalny?

Otóż moim (i całkowicie niesłusznym) zdaniem, Kurski pamięta jawną krzywdę, jaka go ze strony prezesa Kaczyńskiego równo 8 lat temu spotkała:

wtedy to prezes Kaczyński wywalił z PiSu Kurskiego i Ziobrę pod wyssanym z palca zarzutem, że się niby do kampanii wyborczej nie przykładali, podczas gdy za tę spapraną kampanię odpowiedzialni  byli ówczesny pupilek prezesa Adam Hofman i jego kolo, Tomasz Poręba, co opisałem z detalami.

No nic – trzeba jednak te kolejne odcinki „Okupowanych” w internecie obejrzeć, bo się może czegoś o swojej przyszłości dowiemy.
A dlatego w w internecie, że prezes Kurski (najwyraźniej z ostrożności) przesuwa emisje na coraz  późniejsze godziny – ostatnio było to dobrze po 23).

https://businessinsider.com.pl/firmy/podatki/podatek-cyfrowy-w-polsce-polska-z-niego-zrezygnowala/yp7d9zc

https://naszeblogi.pl/17454-jak-hofman-z-poreba-pisowi-najwazniejsza-kampanie-przerzneli

 tagi: jarosław kaczyński  tvp  jacek kurski  wojna hybrydowa  jo nesbo  okupowani 

ewaryst-fedorowicz
4 września 2019 19:31
11     1728    4 zaloguj sie by polubić
komentarze:
smieciu @ewaryst-fedorowicz
4 września 2019 19:53

Szkoda że nie zacząłem oglądać. Tak porąbana fabuła aż sugeruje jakiś związek z rzeczywistością :)  Fajny jest ten motyw amerykański ale w sumie ten unijny jest bardzo podobny: jeśli premier jakiegoś kraju jest oszołomem to Unia ma dobre, rosyjskie narzędzia dyscyplinujące... Amerykanie zaś jak można się domyślać (no ja jakbym był scenarzystą to bym się nie wahał :) ) sami wypromowali tego eko-oszołoma by dzięki wstrzymaniu wydobycia i jeszcze dodatkowo interewencji ruskiej wpłynąć na ceny tak kochanego przez nich czarnego złota. Zresztą... właściwie możemy mówić o sztamie rusko-amerykańskiej gdyż ruskie to już w ogóle szczęśliwe musiałyby być takiego rozwoju sytuacji. A ten norweski premier, przylazł do Amerykanów z prostego powodu: myślał że skoro oni go stworzyli i opłacili to go ochronią. Ale Amerykanie (i Anglosasi) lubią sobie czasem pożartować, z takich ludzi. Więc dają mu kopa mając ubaw z miny tego pajaca.

W sumie nawet niezłe ale w naszej rzeczywistości, przekładając tą historię na kontekst polski, żaden PiSowiec dziwnej miny nie zrobi, gdyż ... no po prostu, oni tak mają. Ale ich wyborcy, kiedy okaże się że Amerykańskie żarty są na poważnie i przyjdzie się może i zbratać z Ruskami i jeszcze zrzucić się na 447, mogą mieć ładne zdziwko.

zaloguj się by móc komentować

Grzeralts @ewaryst-fedorowicz
4 września 2019 19:59

No i? Kto rozumie, to i bez serialu rozumie, kto nie rozumie, to i z serialem nie zrozumie. Może to taki podprogowy przekaz dla opozycji?

zaloguj się by móc komentować

ewaryst-fedorowicz @Grzeralts 4 września 2019 19:59
4 września 2019 23:10

@Grzeralts

To i, że w obliczu walca propagandowego wmłotkowującego nam do głów "jedynie słuszne rozwiązanie", każdy głos otrzeźwienia (nawet ze spychanego na godziny nocne serialu) jest bezcenny.

zaloguj się by móc komentować

ewaryst-fedorowicz @smieciu 4 września 2019 19:53
4 września 2019 23:24

@smieciu

Mam w głowie dwie rozmowy:
1. Roosevelta ze Stalinem w Teheranie, gdzie już wtedy nas sprzedał jak krowinę, z której już się nic więcej wydoić nie da (bo przecież Stalin sam ze sobą nie handlował):

Podczas przerwy w obradach Roosevelt zapewnia Stalina, że akceptuje jego plany dotyczące granic Polski. Stawia tylko jeden warunek: zachowają to w tajemnicy.

W zbliżających się wyborach prezydenckich Roosevelt nie chce stracić głosów kilku milionów obywateli USA polskiego pochodzenia.

2. Churchilla z Andersem 21 lutego 1945:
" Wy sami jesteście temu winni. Już od dawna namawiałem was do załatwienia sprawy granic z Rosją sowiecką i oddania jej ziem na wschód od linii Curzona. Gdybyście mnie posłuchali, dzisiaj cała sprawa wyglądałaby inaczej. Myśmy wschodnich granic Polski nigdy nie gwarantowali. Mamy dzisiaj dosyć wojska i waszej pomocy nie potrzebujemy. Może Pan swoje dywizje zabrać. Obejdziemy się bez nich. "

To, że Kaczyński gra w ruletkę to jego sprawa, ale że nami gra - to już  nasza.

zaloguj się by móc komentować

Grzeralts @ewaryst-fedorowicz 4 września 2019 23:10
5 września 2019 06:32

Eee tam, ja w żadne otrzeźwienie nie wierzę. Za dużo rozmawiam z ludźmi, poziom rozumienia rzeczywistości jest porażająco niski. 

zaloguj się by móc komentować

gabriel-maciejewski @ewaryst-fedorowicz
5 września 2019 07:27

To nie jest głos otrzeźwienia. Norwegia jest rzecz jasna ważniejsza dla USA niż Rosja i rozumie to każdy, kto wie, że Norwegia owinięta jest w papierek z wyrysowaną na nim flagą Union Jack. I relacja Norewegia - USA zależą od tego co zrobi i powie Londyn. Pieprzenie zaś, niby to fantasmagoryczne, o inwazji, ma nas przygotować na konflikt wokół koła podbiegunowego. Oby jak najdalej od nas.

zaloguj się by móc komentować


Morsik @ewaryst-fedorowicz
5 września 2019 10:42

I wszystko "w temacie".

Polecam zamiast debilnych serialików.

zaloguj się by móc komentować

ewaryst-fedorowicz @gabriel-maciejewski 5 września 2019 07:27
5 września 2019 10:44

@coryllus
Po trzecie - koło podbiegunowe jest znacznie bliżej Warszawy, niż Irak czy Afganistan, zatem kluczowym słowem jest tu "oby". A Rosja (ewentualnie) może sobie odpuścić Ukrainę, ale nie Arktykę.

Po drugie - papierek z flagą Union Jack staje się coraz bardziej papierowy - nawet wyjść z eurokołchozu nie potrafią.

Po pierwsze - ja nie znam dalszego ciągu serialowej fantasmagorii, zatem nie wiem, czy w tym dalszym ciągu znajdzie się miejsce na nowe Monachium/Jałtę, albo na hekatombę w Oslo na wzór Powstania Warszawskiego, czy też na remake dogadania się Gorbiego z Reaganem w Reykjaviku i dlatego IMHO ta fantasmagoria może/powinna pełnić rolę trzeźwiącą.
Nie spełni jej?
A, to już problem pelikanów i lemingów.

zaloguj się by móc komentować

ewaryst-fedorowicz @Morsik 5 września 2019 10:42
5 września 2019 10:48

@Morsik

Nie mam nic do debilnych serialików, skoro 35 (no już tylko 35, nie 38) milionom Polaków, codzienność nie tylko  wypełniają, ale wręcz kształtują , debilni "ekonomiści", "politycy", "dziennikarze".

zaloguj się by móc komentować

smieciu @ewaryst-fedorowicz 5 września 2019 10:48
5 września 2019 12:36

Fajna uwaga. Ludzie oglądają codziennie te debilne serialiki, amerykańskie, kurskie czy tvnowskie. Słuchają podobnych ekonomistów czy publicystów. Jedni weń wierzą inni  się śmieją z wyższością wiedząc że to idioci. Ale gdy przyjdzie do rządu PiS to i jedni i drudzy biorą ich na serio.

I wtedy sie zastanawiasz czy ty masz schizę widząc w rządzie ten sam motyw wbrew wszystkim czy to wszyscy mają schizę wbrew tobie :)

zaloguj się by móc komentować

zaloguj się by móc komentować