-

ewaryst-fedorowicz : Reklamiarz sum! Po 20 latach marketingu komercyjnego w marketingu politycznym robię. Bloguję bo lubię.

Orban zwycięzca!

….zdrajca jeden, wybory wygrał! Według  exit polls jego FIDESZ ma 48%!
To nieprawdopodobne zupełnie, ale jednak.

I to wygrał je mimo tego (dlatego?), że go wierchuszka Unii Europejskiej wraz z Czerską flekują i czołgają, a europoseł Ryszard Czarnecki, jako kumpla Putina zdemaskował* i swojego cennego (bez-cennego?) poparcia pozbawił, a nawet samobójstwo (nie, nie swoje - Orbana) zapowiedział.

Owszem, są okoliczności łagodzące, które Pan Targalski w tekście „Pasożyt nie może żyć bez żywiciela” (link is external) przedstawił:
Orbán w okresie wyborczym wolał nie ryzykować kontrakcji rosyjskiej agentury na Węgrzech, pomijając już fakt, że do sojuszu z Putinem został wepchnięty przez Niemcy i USA.”,

ale Pan Targalski znany jest z miękkiego serca i łagodnego języka, toteż na jego opinie należy brać poprawkę (ja przynajmniej tak robię).

Jednak jeśli prawdą jest, że Orbana Niemcy z USA naraz pchały, to żeby się takiemu pchaniu oprzeć, Orban musiałby być japońskim mistrzem sumo, a przecież z twarzy widać, że do Azjaty niepodobny.

To może nie zdrajca, a Polityk?

Jak Henry Temple, 3. wicehrabia Palmerston, angielski premier oraz wielokrotny minister , ale przede wszystkim autor politycznego grepsu grepsów

Wielka Brytania nie ma wiecznych sojuszników, ani wiecznych wrogów; wieczne są tylko interesy Wielkiej Brytanii i obowiązek ich ochrony” ?

Hm?

Pchanie, jak pchanie – moim, i całkowicie niesłusznym zdaniem, eufemizmy tu nie na miejscu, bo sprawa jest prosta, jak konstrukcja sierpa (OK – jak komuś potrzeba do szczęścia, to niech będzie i młota):

międzynarodowe, finansowe żuliki (po co zaraz „Niemcy z USA” – finansowe żuliki) neokolonię z Węgier zrobiły, takie poletko doświadczalne, na którym robienie biznesu na całych państwach trenowały, toteż Orban odpuścił sobie wariant walki na dwa fronty, który pewien kraj 75 lat temu przerobił.

Zwycięstwo Orbana było pewne, skoro parę dni temu na wiecu w Budapeszcie zgromadził 450 tys. zwolenników, co jest dla takiej na przykład Warszawy wynikiem nieosiągalnym.

Nie chcę się znęcać, bo arytmetyka robi to za mnie i podpowiada, iż te 450 tys. ludzi przyszło na wiec w kraju niespełna 10 milionowym.

W kraju liczącym 38 milionów powinno przyjść 450 tys. x 3,8 = 1 710 tys.
(JEDEN MILION SIEDEMSET DZIESIĘĆ TYSIĘCY)

I inaczej być nie chce.

Gorzej, że jak też wynika z arytmetyki, w ciągu nieco ponad roku Orban wymusił obniżenie cen energii dla gospodarstw domowych o 20%, co Wyborcy zrozumieli opacznie, nie jako „niszczenie wolnego rynku”, ale jako wzięcie zachodnich monopolistów za, pardon – pysk.

Głupcy.

Odpuśćmy arytmetyce, wróćmy do praprzyczyny sukcesu Orbana:

Orban – dobry Węgier!

Orban nie dzieli Węgrów na lepszych (tych z obecnych Węgier) i tych gorszych – z węgierskich „kresów“: z Rumunii, Słowacji, Chorwacji, Serbii, austriackiego Burgenlandu czy nawet z zakarpackiej Ukrainy.
Dał im wszystkim prawo do węgierskiego obywatelstwa, dzięki czemu ma dodatkowych 500 tys. wyborców, którzy gwarantują mu spokojne zwycięstwo w wyborach, bo Węgry to mały kraj i pół miliona głosów, to jest moc! **

Ale faul! Jak on tak mógł!
Ano – mógł. Są tacy, co mogą.

Bo on w ten sposób udowodnił Wyborcom, że nie tylko o miłości do Węgier pięknie mówi, ale że potrafi być w tej swojej miłości do Węgier skuteczny.
A każdy wie (a przynajmniej wiedzieć powinien), że w miłości jest tak, iż gadka gadką, ale w końcu trzeba umieć przejść do konkretów.

--------------------------------------------------------------
* http://naszeblogi.pl/45084-wstyd-viktor-wstyd
**http://naszeblogi.pl/45115-brawo-viktor-brawo

 

------------
To jest tekst sprzed 4 lat - dokładnie z 6 kwietnia 2014 i  jak to u mnie w zwyczaju - wciąż aktualny.
Orban, twardo rozprawiajacy się z niszczącymi Wegry "sorosiątkami" uzyskał właśnie od Rodaków po raz kolejny potężny mandat, który przekłada się na większość konstytucyjną.

A u nas?
U nas wszystko pod (nomen omen) kontrolą:

minister Gliński broni lewackich fundacji z udziałem córek Rzeplińskiego i Komorowskiego,
promuje stalinowców w rodzaju Baumana,
podlizuje się udecji z uprawiającego antypolonizm muzeum POLIN, co nie jest niczym nienormalnym, skoro rząd i prezydent to po "dekonstrukcji" najczystsza udecja.

I do tego właśnie oglądamy kapitulację przed Brukselą, kapitulację nazywaną dla kamuflażu "kompromisem", bo jakoś tę porażkę trzeba nazwać.

Ale nic to - wrócimy do tematu nie za 4 lata, a za niespełna 1,5 roku, kiedy to w Polsce odbędą się wybory parlamentarne i bedziemy mogli dokonać porównania FIDESZ-PiS.

I tylko na Nowogrodzkiej nerwówka, bo ile razy można ratować notowania sondażowe obniżkami pensji posłów? tagi: prawo i sprawiedliwość  kresy  piotr gliński  soros  orban viktor  fidesz 

ewaryst-fedorowicz
9 kwietnia 2018 20:16
18     1472    3 zaloguj sie by polubić
komentarze:
Paris @ewaryst-fedorowicz
9 kwietnia 2018 21:24

Naszym  "orlom" z Nowogrodzkiej taki wynik  NIE  GROZI  !!!

Na "analizy"  tego kacyka i gamonia Targalskiego... albo tego drugiego "majdanowca" Rycharda... co to go ostatnio "prezydENcji" w brukselce pozbawili - nb.  chwalic Pana Boga, ze wreszcie tego NIEROBA ze stolca obalili - to szkoda sliny  !!!

A ten zwrot NAGROD, nieslusznie pobranych to juz taka  HUCPA, ze narod tego nie zapomni baaardzo dlugo... i do tego jeszcze to skandaliczne i kompromitujace "zasilenie kasy Caritas'u"... no to juz jest  JAZDA  PO  BANDZIE  !!!

Zaoruje sie ta  BANDA  baranow i darmozjadow ZONdowyH  coraz bardziej  !!!

zaloguj się by móc komentować

Autobus117 @ewaryst-fedorowicz
9 kwietnia 2018 21:47

Udecja to zaraza. Jak upiory powrócili zza grobu. Gdyby nie to, że już nie mogą to Mazowieckiego zrobiliby jakimś nadpremierem czy innym półbogiem.

zaloguj się by móc komentować

ewaryst-fedorowicz @Paris 9 kwietnia 2018 21:24
9 kwietnia 2018 22:11

@Paris

Z Targalskim rzecz idzie o to, że 4 lata temu chyba pierwszy raz w życiu przyznał, że USA traktują naszą część Europy jak jakiś indiański rezerwat :-D
Ale to detal, bo tekst jest nie o tym: Orban pokazał, że z menu "lewactwo lub patriotyzm" Węgrzy wybrali to drugie, czyli FIDESZ i że w imię patriotyzmu potrafią być pragmatyczni (i skuteczni) w polityce zagranicznej.

 A u nas - nie ma czego wybierać, bo pod patriotycznym kubraczkiem najgorsze udeckie indywidua się pochowały

zaloguj się by móc komentować

ewaryst-fedorowicz @Autobus117 9 kwietnia 2018 21:47
9 kwietnia 2018 22:14

@Autobus117

Nie zza grobu - te upiory nigdy nie umarły.
Żyły sobie wygodnie, pochowane po fundacjach, pasożytując na nas, jak to od zawsze mają w zwyczaju.
A teraz - wylazły na słoneczko, bo juz wyczuły, że znów mają kolejne 5 minut na orżnięcie Polaków.

 

zaloguj się by móc komentować

Autobus117 @ewaryst-fedorowicz 9 kwietnia 2018 22:14
9 kwietnia 2018 22:41

" te upiory nigdy nie umarły." co fakt to fakt. 

zaloguj się by móc komentować

Paris @ewaryst-fedorowicz 9 kwietnia 2018 22:11
9 kwietnia 2018 22:47

Otoz to...

... Wegry - z tego co wiem - to juz dawno uporaly sie z lustracja... a u nas co  ???... PAD wetuje ustawe degradacyjna... po prawie 30 latach od obalenia - rzekomego - komunizmu w Polsce  !!!   Przeciez to jest  FARSA  !!!

A teraz jeszcze  srakiewiczowe presstytutki uZONdzajo  bicie piany w kurwizorze nt. nagrod czy  obniRZek  plac o 20%  od tych roznych  ZLOBOW  ZONdowych... a Caritas oglasza  FspUlny "projekt pomocowy"...  UWAGA  !!!... z  Biedronka  !!!

No tylko smiechem ich zabic  !!! 

zaloguj się by móc komentować

Paris @ewaryst-fedorowicz 9 kwietnia 2018 22:14
9 kwietnia 2018 22:51

Exactement  !!!

Jak  szczury na zer  !!!

zaloguj się by móc komentować

Rozalia @Autobus117 9 kwietnia 2018 22:41
9 kwietnia 2018 23:51

Upiory nie umarły, bohaterowie "prawicy" też czują się dobrze, niektórzy pomimo rozległego udaru wracają do formy i nadal chcą rozdawać karty.  

Jan Olszewski neodżałowany premier obalony. Każdy inny przeciętny Polak już dawno gryzł by ziemię, ale dla swoich mają siły, środki i metody, które wyprowadzają z  najtrudniejszych zdrowotnych opresji. Dla nas obowiązkowe szczepionki od wszystkiego. 

Taka sytuacja. 

https://wiadomosci.wp.pl/olszewski-znow-krytykuje-kaczynskiego-tym-razem-w-sprawie-pensji-poslow-6239242680608897a

 

zaloguj się by móc komentować

Paris @Rozalia 9 kwietnia 2018 23:51
10 kwietnia 2018 00:32

Szkoda, ze ten stary, zgrzybialy peper...

... i zasluRZony "do grobowej deski"  nie skrytykuje JK  o zredukowanie tej BANDY  sejmowyH  nierobow  o  POLOWE  !!!

To by dopiero bylo cos... a tak dziad jeden bije piane w kurwizorze... i jeszcze moze mysli, ze narod lyknie to jego "zatroskanie"...

... fakt,  te wszystkie stare, sHorowane lapciuchy nie wiedza kiedy odejsc...  kiedy to cale talatajstwo przestanie katowac nas tymi swoimi obmierzlymi ryjami  ?!?!?

No, ludzie... ta bezczelnosc i tupet nie mieszcza sie w glowie  !!!  

zaloguj się by móc komentować

Rozalia @Paris 10 kwietnia 2018 00:32
10 kwietnia 2018 00:48

Z jednej strony  niedobrze się robi gdy się widzi bezczelność legendarnych przywódców i niedżałowanych bohaterskich polityków  Gloria Victis, a z drugiej, niech w końcu pokażą otwarcie swoje masonskie gęby i przestaną się pchać na katoprzywódców. Di tego każdy z nich, po długim i przyjemnym życiu, oczekuje hołdów i pogrzebu w katedrze. I kultu. 

Kto idzie  jutro pod schody? 

zaloguj się by móc komentować

Rozalia @Rozalia 10 kwietnia 2018 00:48
10 kwietnia 2018 00:49

Dzisiaj. Już po północy. 

zaloguj się by móc komentować

Szczodrocha33 @Paris 9 kwietnia 2018 21:24
10 kwietnia 2018 02:21

Ja juz to wspomnialem kiedys w jednym ze swoich komentarzy, dzielac sie informacja na temat personelu obsugujacego kancelarie Sejmu i Senatu.

Otoz w przedwojennej Polsce bylo to ok 70 osob. I bylo to w dobie olowka, dlugopisu i maszyny do pisania, a ilosc poslow i senatorow byla taka sama.

Obecnie, w dobie internetu, wymyslnych smartfonow, mini-komputerow, kancelarie polskiego parlamentu obsluguje ...ponad 1600 osob !!! (slownie: tysiac szescset). I nie mamy chyba podstaw do tego zeby zakladac ze ci ludzie pracuja tak z dobrego serca, za darmo.

To jest jedna z tych polskich chorob.

Ciezka, przewlekla i nic nie wskazuje na to zeby miala nastapic jakas poprawa. 

Tam by trzeba wejsc i doslownie wyp.....lic na zbity leb 90% tego towarzystwa.

zaloguj się by móc komentować

Rozalia @Szczodrocha33 10 kwietnia 2018 02:21
10 kwietnia 2018 10:58

Tylko opja 0%, gdyby 10% zostało, stan poprzedni, z efektem jojo, odrodziłby się w ciągu jednego roku.

zaloguj się by móc komentować

Tytus @ewaryst-fedorowicz
10 kwietnia 2018 13:57

"Orban nie dzieli Węgrów na lepszych (tych z obecnych Węgier) i tych gorszych – z węgierskich „kresów“

To kalwin potrafił, a katolicy nie. Zamiast Ukraińców u nas mogli być to Polacy z tzw. kresów. Ale nie. Dziwny ten świat.

 

zaloguj się by móc komentować

ewaryst-fedorowicz @Tytus 10 kwietnia 2018 13:57
10 kwietnia 2018 19:41

@Tytus
"Dlaczego polscy politycy nienawidzą Polaków ze Wschodu?" - tekst sprzed 3,5 roku

http://naszeblogi.pl/51724-dlaczego-polscy-politycy-nienawidza-polakow-ze-wschodu

zaloguj się by móc komentować

Paris @Rozalia 10 kwietnia 2018 00:48
10 kwietnia 2018 21:55

Pod zadne schody chodzic nie bede...

... chociaz dzis rano zamyslilam sie o tamtym dniu i tych pomordowanych ludziach, bo jednak 8 lat temu moja niewiedza i emocje w zwiazku z tym zamachem byly wielkie... dzis pozostala tylko pogarda za ten 8-letni CYRK w telewizorze... i miliony jesli nie miliardy zlotych przewalonych na to "wyjasnianie"  tej tragedii  !!!  

 

zaloguj się by móc komentować


Cierpliwa2 @Paris 10 kwietnia 2018 21:55
13 kwietnia 2018 08:46

Te miliardy.

A ile jeszcze pójdzie, jak końca nie widać.

Pozdr.

zaloguj się by móc komentować

zaloguj się by móc komentować