-

ewaryst-fedorowicz : Reklamiarz sum! Po 20 latach marketingu komercyjnego w marketingu politycznym robię. Bloguję bo lubię.

Pagon Gowin proponuje głosowanie (pro)rodzinne


Wygłoszona przez Pagona najpoważniej (bo na konwencji Prawa i Sprawiedliwości), w przytomności (nie tylko archaizm) nie tylko samego (bo w asyście premiera Morawieckiego, b. premier Szydło oraz całej reszty pisowskiej wierchuszki) prezesa Kaczyńskiego, koncepcja wprowadzenia w Polsce możliwości głosowania rodzinnego ma bezsprzecznie same zalety.

A że ma tych zalet mnóstwo, wymienię z braku czasu (kolacja stygnie) dwie tylko:

a/ innowacyjność
b/ potencjał

Innowacyjność jest najoczywiściej oczywista, bo takich numerów to nawet Blatforma i ZSL (nie poprawiać – PSL skończył się z ucieczką Mikołajczyka) ze szwagrami nie robili.

Owszem, korekta wyników wyborów prostacką metodą na dosypkę, czy wywalanie w kosmos systemu komputerowego, to tak, ale na taki myk, jak głosowanie za dzieci to nawet oni nie wpadli.
 

Co do potencjału, jaki ta koncepcja w sobie zawiera, zaraz zdań kilka skreślę, bo choć koncepcja utworzenia Sasinogrodu, czyli przyłączenia anty pisowskiej Warszawy do Sasinowych Ząbek miała w sobie ten bezczelny urok, to się do głosowania rodzinnego nie umywa, jako że ma ono mieć zasięg ogólnopolski, a nie tylko za przeproszeniem metropolitalny.

Ja rzecz jasna ten Gowinowy pomysł najszczerzej popieram, bo ja przepadam za sytuacjami, przy których Heller i Kafka wymiękają (Mrożka nie wymieniam, bo to … wiadomo kto).

Głosowanie rodzinne jest pomysłem tak fenomenalnym, że trzeci raz w życiu gotów jestem się do pracy w Komisji Wyborczej zgłosić:
pierwszy raz było to na mojej, macierzystej, kochanej SGGW 4 czerwca 1989, a drugi raz, gdy byłem mężem zaufania Bolka w wyborach prezydenckich 25 listopada/9 grudnia 1990.

A głosowanie rodzinne będzie zapewne po stosownym dopracowaniu wyglądało tak:

-------------

- O, witamy, witamy!

Pani Maria Właściwa z ulicy Prawidłowej 1 m 1?
Proszę się tu podpisać.

- Na kogo... oj, przepraszam – przejęzyczenie: za kogo jeszcze Pani dziś głosuje?
- Za dwoje dzieci? – doskonale! To tu jeszcze dla Pani dwie karty do głosowania.

- A czy planuje Pani mieć trzecie dziecko?
- Świetnie! – to proszę bardzo, tu jest dodatkowa karta do głosowania, może Pani zagłosować za to przyszłe dzieciątko. A czy Pani na pewno planuje tylko jeszcze jedno dziecko?
A może to będą bliźniaki – to teraz takie częste?

- No właśnie – to proszę, tu jeszcze jedna karta do głosowania – za drugie z planowanych bliźniąt!
A może byłyby trojaczki? Co, że jednak nie?

- No trudno, ale może Pani jest już w ciąży?
Co, nie wie Pani? No, to znaczy, że równie dobrze może Pani być!
No to na wszelki wypadek, gdyby Pani jednak w tej ciąży była, to tu jeszcze jeden zestaw.

- A mąż, męża Pani ma?
No to dlaczego z Panią nie przyszedł? Przecież, jak przed chwilą ustaliliśmy, Pani może być w ciąży, a to znaczy, że wymaga Pani opieki!

- A, to ten pan za Panią?
Wspaniale!
To proszę bardzo – dla Pana karty do głosowania za Pana, za dwójkę dzieci, i za te planowane bliźniaki, i oczywiście za to piąte dzieciątko, które niewykluczone, że żona już pod sercem nosi, bo jak właśnie ustaliliśmy, może być w ciąży – w sumie 6 kart.

I zapraszamy do urny.

- No i co z tego, że żona już karty wzięła – przecież ta cała piątka dzieci jest wasza wspólna! Pan nie grymasi – Pan bierze te swoje karty do głosowania, bo tu kolejka cała czeka!

- Halo halo! A gdzie Państwa rodzice?
Co, nie żyją?
Oj, jak mi przykro – ale Państwo znacie przecież poglądy polityczne swoich rodziców? I co jak co, ale poglądy to się im po śmierci nie zmieniły?

No właśnie.

- To tu jeszcze po dwie karty do głosowania – dla każdego z Państwa: za mamusię i za tatusia!

-----------------

No i co, frajerzy z Blatformy i ZSLu – łyso wam?

https://naszeblogi.pl/36350-gowin-prawy-pagon-platformy

http://blog.wirtualnemedia.pl/ewaryst-fedorowicz/post/blatforma-czyli-uklad-jednostek

https://www.salon24.pl/u/ewarystfedorowicz/321900,paradoks-kaczynskiego

 

 

 tagi: prawo i sprawiedliwość  jacek sasin  sasinogród  jarosław gowin  głosowanie rodzinne  konwencja pis  blatforma 

ewaryst-fedorowicz
16 kwietnia 2018 21:52
16     1412    3 zaloguj sie by polubić
komentarze:
Paris @ewaryst-fedorowicz
16 kwietnia 2018 22:30

Rzeczywiscie...

... chlapnelo sie temu  POpaprancowi z tym glosowaniem rodzinnym jak lysemu grzywka o beton...

... banda mysli tylko jak tu ponownie byc przy korycie... i w tym samym skladzie... to jest ich  PRIORYTET...  nic wiecej  !!! 

zaloguj się by móc komentować

Autobus117 @ewaryst-fedorowicz
16 kwietnia 2018 22:41

a co ze szwagrem?

zaloguj się by móc komentować

adamo21 @ewaryst-fedorowicz
16 kwietnia 2018 23:00

A rodzina zagranicą; a może w państwie położonym w Palestynie, co pozwoli na użycie współczynnika 10 a nawet 12?... hmmmm.

zaloguj się by móc komentować

syringa @adamo21 16 kwietnia 2018 23:00
17 kwietnia 2018 06:59

Jakie tam 10? Mam wycinek z gazety gdzie "stoi " czarno na białym że ŚREDNIA ilośc dzieci w rodzinach ortodoksów to 15. A rodziny mające 23-24 dzieci "nie należą do rzadkości " TO gdzie się mają pomieścić? Polin czeka!

zaloguj się by móc komentować

syringa @ewaryst-fedorowicz
17 kwietnia 2018 07:08

"Pobożny premier Gowin" (wg okreslenia Michałkiewicza) -ma licencję na pobożność-chłe chłe -  wziął się niewiadomoskąd i ze znikomym poparciem w głosach wyborców. ALe musi ci on wysoko stać w loży (wystarczy spojrzeć na skład rady programowej jego Szkółki) skoro tak go wywindowali.

Zachowałam jego list poparcia przed ostatnimi wyborami prezydenckimi w Poznaniu, gdzie poparł w żarliwym tekście całkowicie skompromitowanego kumpla -Grobelnego. (Wtedy uważałam że NIE MOZE być juz gorszego prezydenta jak Grobelniak -okazuje się, że może: obecny) .

I dlatego dziwię się, że skądinąd inteligentni i mądrzy ludzie na tym forum mają jeszcze złudzenia. ...Chyba że pracują tu w pocie czoła na tę bułeczkę z masełkiem. Współczuję. Naprawdę.

 

zaloguj się by móc komentować

ewaryst-fedorowicz @syringa 17 kwietnia 2018 07:08
17 kwietnia 2018 07:58

@syringa
1. info skąd się wziął Gowin zawarte jest w tytule
"...Platforma Obywatelska została jak wiadomo, skonstruowana przez generałów.

Stąd też oczywistym jest jej, że tak to określę, wojskowy fason:
z pagonami.

Pagony, co też oczywiste, muszą być dwa: lewy i prawy....)

(a link też podałem - https://naszeblogi.pl/36350-gowin-prawy-pagon-platformy

2. Gowin jest rodzinnie powiązany (szwagrem jest) z jednym z najbogatszych krakowian. Jak zaostać w PRL i PRLbis bogatym wie każdy, ale nie każdy może/ma pozwolone - ot, paradoks.

3. Gowin ostro pracuje na odcinku etruskim: dał 2 bańki grantu temu panu:
" Podczas marcowej debaty w Muzeum POLIN "Epidemie mowy nienawiści. Jaki blisko Marca`68 jesteśmy?" wykład wygłosił psycholog społeczny dr hab. Michał Bilewicz, który kieruje Centrum Badań nad Uprzedzeniami Uniwersytetu Warszawskiego. Naukowiec m.in. opowiadał o swoich badaniach w Polsce nad zjawiskiem antysemityzmu wtórnego (podkr. moje) , a w swoim wystąpieniu porównywał to, co się działo w marcu 1968 r. z tym, co dzieje się ostatnio (http://www.polin.pl/pl/wydarzenie/wyklad-epidemie-mowy-nienawisci-jak-blisko-marca-68-jestesmy).

po proteście senatorów PiSu sieknął na odlew "niezależnością nauki"
" "Pamiętam bardzo dobrze czasy, kiedy o tym, kto dostaje grant naukowy, a kto nie, decydowali politycy. (...). Dopóki ja jestem ministrem nauki i szkolnictwa wyższego, nie będzie żadnego ręcznego sterowania badaniami naukowymi przez ministerstwo" - podkreślił Gowin.

4. na "koalicjanta" wziął go sobie/dostał w przesyłce za potwerdzeniem odbioru Prezes Kaczyński,  októrym wszystko można powiedzieć, tylko nie to, że jest idiotą - bo nie jest. Więc...?

zaloguj się by móc komentować

ewaryst-fedorowicz @adamo21 16 kwietnia 2018 23:00
17 kwietnia 2018 08:11

@adamo21
....szczególnie, jesli ta rodzina ma już polskie paszporty - choć ni w ząb języka polskiego nie zna, ale to już taka u tych krewnych, wielusetletnia tradycja:

"Paszporty gratis! Żydzi masowo dostają polskie obywatelst​wo. Rozdajemy izraelskim Żydom obywatelstwa jak ulotki. Problem w tym, że miażdżąca większość nowych Polaków nie ma o naszym kraju bladego pojęcia.

Z roku na rok konsulat RP w Tel Awiwie wydaje coraz więcej polskich paszportów, a liczba naszych obywateli w Izraelu systematycznie rośnie. Nie jest to jednak spowodowane migracją Polaków do Izraela, ale uzyskiwaniem obywatelstwa przez potomków Żydów pochodzących znad Wisły."

http://www.fronda.pl/a/paszporty-gratis-zydzi-masowo-dostaja-polskie-obywatelstwo,35620.html
 

zaloguj się by móc komentować

ewaryst-fedorowicz @Autobus117 16 kwietnia 2018 22:41
17 kwietnia 2018 08:15

@Autobus117

Ojtam ojtam: przecież teraz, na jesieni,  to będzie taki - jadąc Morawieckim - "start up" .
Jak koncepcja "zażre", to przyjdzie i czas na głosowanie za szwagrów, a nawet sąsiadów!
Ale do tego niezbędne będą kolejne, milionowe granty dla swoich -  "na innowacje".....

zaloguj się by móc komentować

ewaryst-fedorowicz @Paris 16 kwietnia 2018 22:30
17 kwietnia 2018 08:17

@Paris

Co do priorytetu - pełna zgoda.
A w temacie grzywki - no cóż, tak się składa, że ja od wieeeelu lat kompletnie łysy jestem :-D

zaloguj się by móc komentować

syringa @ewaryst-fedorowicz 17 kwietnia 2018 07:58
17 kwietnia 2018 08:31

októrym wszystko można powiedzieć, tylko nie to, że jest idiotą - bo nie jest. Więc...?

Od lat obserwuję jak mało asertywnym narodem jestesmy. To co innym -nawet prostym i prymitywnym -nie daloby się wmówić, Polacy skądinąd jako naród inteligentni,  łykają jak pasiona gęś mrucząc tylko z ironią przy łykaniu że "co to ma znaczyć" "że nie należy"...

Wprowadziłabym w szkołach na lekcjach wychowawczych obowiązkowe ćwiczenia z asertywności -co OCZYWIŚCIE NIGDY SIĘ SPEŁNI.

juz tu pisałam że zarządzający średniego szczebla w VW nie mógł sie nadziwić że "Polacy -katolicy" w WIelkanoc: największe święto chrześcijanskie dali się namowić na generalny remont linii produkcyjnej . "NIemcy by sie nie zgodzili".

Teraz też pracują w VW w pocie czoła i są cicho (tyle że "nie mozna uruchomić 3. zmiany bo nie ma chętnych do pracy").  A nie ma dlatego, że powierzyli angaż do pracy "firmom zewnętrznym"  bardzo mało proponującym za naprawde ciężką pracę. A Czesi zarabiający o wiele więcej za tę samą robotę -STRAJKUJĄ!

zaloguj się by móc komentować

ewaryst-fedorowicz @syringa 17 kwietnia 2018 08:31
17 kwietnia 2018 14:53

@syringa

Ale o czym my tu mówimy - jaka asertywność?
Stalin, który fachowcem od całkowitych rekonstrukcji kawałków świata wraz z zawartością (o milionach ludzi myślę) był , przeznaczył podbitym Polakom rolę pachołów.

Gdy po latach jego mniej zdolni następcy robotę spaprali i oddali Polakow w pacht jankesom, ci, z właściwą sobie lekkomyślnością, po wstępnym obrabowaniu oddali nas w ramach "partnership in leadership" Niemcom.
I tu nastąpiła konfuzja, bo o ile Niemcy rolę pachołów Polakom narzucili, to zaczęli się ku jankeskiemu wkurzeniu dzielić "zasobami" z Rosją.

No to teraz mamy powrót jankeskich panów, którzy sami (z niewielką, ale zawsze) eskimoską pomocaą, ale za to w przyspieszonym tempie przerabiaąa niedobitki nieprzerobione dotychczas, w pachołów nad pachołami.

To gdzie tu miejsce na asertywność?!

zaloguj się by móc komentować

qwerty @ewaryst-fedorowicz
17 kwietnia 2018 15:53

należy podnieść poprzeczkę - głosowanie sąsiedzkie/środowiskowe/../blokowe/.. no i koniecznie komitety i sekretarze i ...

zaloguj się by móc komentować

ewaryst-fedorowicz @qwerty 17 kwietnia 2018 15:53
17 kwietnia 2018 17:04

@qwerty

Ach, nie na darmo napisałem, że oprócz niezaprzeczalnej innowacyjności ten numer ma i potencjał (czego dowodem jest Panski komentarz)

zaloguj się by móc komentować

qwerty @ewaryst-fedorowicz 17 kwietnia 2018 17:04
17 kwietnia 2018 17:07

startujmy do wyścigow po granty: mobilnie, rozwojowo, innowacyjnie, naukowo-badawczo, ... i na start up się załapiemy ... już nowego Mercedesa w garażu widzę oczami swojej i Twojej wyobraźni

zaloguj się by móc komentować

ewaryst-fedorowicz @qwerty 17 kwietnia 2018 17:07
17 kwietnia 2018 17:34

@qwerty
Cóż - parafrazując Klasyka, "prawdziwego innowatora poznaje się nie po tym, jak startuje - a jak finiszuje".
Obawiam się, że w naszym przypadku Merce w garażach można zobaczyć jedynie oczami wyobraźni: by je zobaczyc w realu, trzeba znać kod dostępu do takiego garażu, a ja wiem tylko, że zaczyna się on od TKM...

zaloguj się by móc komentować

zaloguj się by móc komentować