-

ewaryst-fedorowicz : Reklamiarz sum! Po 20 latach marketingu komercyjnego w marketingu politycznym robię. Bloguję bo lubię.

Pani minister klaszcze…

Tak, wiem, w oryginale jest „Pani minister tańczy”, ale ten film nakręcili za sanacji, zaś sanacja, jak wiadomo, Polskę przetańcowała, a nie przeklaskała.

Owszem, dziś Grupa Rekonstrukcyjna Sanacji zwana PiS jeszcze nie powiedziała, że nie oddamy guzika od munduru, ale wszystko przed nami, z oddawaniem garderoby w najlepszym razie do skarpetek, bo w czymś nas (jeśli zechcą) nasi strategiczni sojusznicy  puszczą.

To za sanacji, gdy na balach rozbrzmiewało dziarskie i huczne „Czy pozwoli panna Krysia stary satyr pyta!” (czy jakoś tak), w tym samym czasie w 1932, w wielkim głodzie na Ukrainie umierały w męce tysiące polskich dzieci, starców, kobiet, mężczyzn.
I ambasada nikogo z błagających o pomoc nie uratowała.

Bo minister spraw zagranicznych, płk Beck, udawał, że nie wie o co za Zbruczem chodzi, jako że właśnie pakt o nieagresji z Sowietami wynegocjował, który miał być żelazną gwarancją naszego bezpieczeństwa, taaa…

A kiedy Stalin rozpoczął rzeź kresowych (i rozsianych po całych Sowietach, aż po Pacyfik i góry Hindukusz) Polaków zwaną Akcją Polską, ten sam minister Beck ogłosił 26 listopada 1938 r. wspólny komunikat obu rządów, że podstawą stosunków  pozostają w całej swej rozciągłości wszystkie istniejące umowy łącznie z paktem o nieagresji polsko-sowieckim z dnia 25 lipca 1932 r. i że pakt ten  posiada dostatecznie szeroką podstawę gwarantującą nienaruszalność stosunków pokojowych między obu państwami

I kiedy za Zbruczem huczały egzekucyjne salwy i słychać było jęki katowanych na śmierć Rodaków, radosne „Hop dziś dziś dana dana – do białego rana!”  huczało na warszawskich hulankach

Ale klaskać – nie klaskali.

***

Dziś, ambasador atomowego mocarstwa w miejscu utworzonym przez Niemców dla mordowania Polaków pluje Polakom w twarz, a ekspremier Szydło i premier Morawiecki z kamiennymi twarzami milczą, zaś minister Gawin klaszcze „z kurtuazji” i uśmiechem odprowadza ambasador na miejsce.


Ot, kurtuazyjna taka.

Racja: dziś nikt nas fizycznie nie morduje.
Dziś nas tylko odzierają z godności, poniewierają nami, naszymi Rodzicami i Dziadkami, ich cierpieniem i pamięcią o nich.
Dziś nas lżą, a  o nas łżą – na cały świat.
Dziś stygmatyzują nasze Dzieci, Wnuki, Prawnuki, kolejne pokolenia.

A pani minister klaszcze…

U komercyjnie niepokornych Karnowskich (używam określenia swojego autorstwa) kuriozalne (nie mylić z kurtuazyjnym) tłumaczenie klaszczącej pani minister opatrzone informacją:

komentarze zablokowane,

a tłumaczenie to brzmi tak:

Kurtuazyjne zachowania nie oznaczają aprobaty dla treści wystąpienia, ani tym bardziej dla wypowiedzi innych izraelskich polityków, których nie znałam w trakcie uroczystości. Przeczytałam je później.”

Czy ja mam rozumieć, że pani minister cierpi na głuchotę i skandalicznej wypowiedzi ambasador Izraela z odległości 3 metrów nie słyszała i klaskała odruchowo, jak nie przymierzając uczestnicy komunistycznych nasiadówek?

Odnoszę wrażenie, ze pani minister ma Publiczność za idiotów, co nie jest niczym dziwnym, bo tzw. elity tak mają.

Nie rozumiem tylko, dlaczego bracia Karnowscy uniemożliwiają dodawanie entuzjastycznych komentarzy, w pełni popierających zachowanie pani minister, bo takich jest rzecz jasna przytłaczająca większość? Czyż nie?

Ale widocznie takie mają odruchy. Jak z Mysiej. Numer 2.

No dobrze, coś optymistycznego na koniec:

wszystkim zatroskanym losem klaszczącej pani minister gwarantuję, że włos jej z głowy nie spadnie.
Bo ona jest z portfolio wicepremiera Glińskiego, który znany jest na przykład z promowania na frontonie podległego mu Narodowego Instytutu Audiowizualnego stalinowca i mistrza po socjologicznym fachu Zygmunta Baumana, co opisałem kilka miesięcy temu.

https://wpolityce.pl/polityka/378905-tylko-u-nas-wiceminister-gawin-odpowiada-na-zarzuty-kurtuazyjne-zachowania-nie-oznaczaja-aprobaty-dla-wypowiedzi-izraelskich-politykow

http://niepoprawni.pl/blog/fedorowicz-ewaryst/presja-ma-sens-min-glinski-juz-nie-promuje-baumana

 

 tagi: prawo i sprawiedliwość  piotr gliński  auschwitz  holocaust  zygmunt bauman  magdalena gawin  germandeathcamps  sanacja  akcja polska nkwd  wielki głód 

ewaryst-fedorowicz
30 stycznia 2018 18:20
19     2916    8 zaloguj sie by polubić
komentarze:
onyx @ewaryst-fedorowicz
30 stycznia 2018 20:54

Skoro ona dalej pracuje to szkoda naszego napinania się i emocji. Na filmiku widać że się zapomniała i dopiero jak zobaczyła że nikt więcej nie klaskał to wpadła w panikę i się zakrztusiła z wrażenia. Kurtuazyjnie oczywiście.

https://twitter.com/pikus_pol/status/957622450132570113

zaloguj się by móc komentować

ewaryst-fedorowicz @onyx 30 stycznia 2018 20:54
30 stycznia 2018 21:13

@onyx
Ona oczywiście nie poleci, bo cała ferajna kolesiów już jej broni, ale tu rzecz idzie o coś innego: to jest wojna na śmierć i życie całych pokoleń Polaków, i tych przeszłych - i tych przyszłych.

I Ciemny Lud się zbuntował.

Nawet taki Duda, który jeszcze kilkadziesiąt godzin temu przy okazji prowokacji z naziolami i swastyką  powarkiwał , że "nie ma w Polsce miejsca itd itp" dziś jest najodważniejszym z odważnych w kwestii "polskich obozow koncentracyjnych":

< Nie będzie zmian w ustawie o IPN, którą krytykują za pośrednictwem swojej ambasador władze Izraela. Taką możliwość na antenie Telewizji Polskiej wykluczył prezydent Andrzej Duda. Wcześniej w ostrych słowach skomentował aferę, jaka wybuchła wokół tej ustawy. - Nigdy nie zgodzę się, byśmy my jako naród, czy Polska jako państwo, byli oczerniani poprzez zakłamywanie prawdy historycznej. Nie było żadnych polskich obozów zagłady, czy koncentracyjnych - powiedział w poniedziałek w Żorach prezydent Andrzej Duda. >

Skumał, że w jego sytuacji rodzinnej jeden falszywy ruch może go kosztowac kadencję, to i pivot jak z NBA wyjety zrobił.
Dziś  tabloid Superexpress (dziennik nr 2 w Polsce): "Ani kroku w tył. Chcemy prawdy! (..) Nie wytrzemy z pamięci Żydówki Stelli Kuebler, która według szacunków zadenuncjowała około 3 tys. Żydów"

 Pani minister ma dziś pełne gacie i ona oraz jej kumple fundujący z naszej kasy kolejne żydowskie muzea, gdy cały PiS na kresowych Polaków  łaskę kładzie, 10 razy się zastanowią, nim znów usty takiego Sellina czy Glińskiego o kolejnym geszefcie Ciemny Lud poinformują - bo wybory juz w październiku,.

zaloguj się by móc komentować

pink-panther @ewaryst-fedorowicz
30 stycznia 2018 21:21

To jest absolutne kuriozum. Wyrzucili z posady ministra Szyszko a taka "markietanka batalionowa" - rozsiadła się za moje podatki i klaszcze potomkini sowieckiego bolszewika, której rodzice przyjechali do Wilna ruszczyć tamte tereny po 1944. Obie panie to jest najbardziej charakterystyczny przykład tego, czym jest ta "arystokracja postkomunistyczna".

zaloguj się by móc komentować

ewaryst-fedorowicz @pink-panther 30 stycznia 2018 21:21
30 stycznia 2018 21:33

@pink-panther
Cóż - ona doskonale pasuje do duetu Gliński-Sellin, uzupełnionego przez czeredę ich i jej mentalnych klonów

zaloguj się by móc komentować

Paris @ewaryst-fedorowicz 30 stycznia 2018 21:33
30 stycznia 2018 23:00

I jeszcze  PASTUCHY  Janke ze "swoim"  detym  s24  i  tym  zerowiskiem zwanym instytutem  wolnosci... gdzie zeruje m.in. kolejny pasozyt i darmozjad... a mianowicie malzonek tej markietanki  !!!

A karnoskich KLAMCOW  to narod  "przyblokuje"... podobnie jak srakiewiczow... platnych pacholkow... juz sie narod nie nabierze na  WYJASNIANIE katastrofy smolenskiej  !!!

zaloguj się by móc komentować

Robo @ewaryst-fedorowicz
30 stycznia 2018 23:11

Prosze spojrzec na wybrane publikacje w Wiki naszej pani minister , jaka ona nowoczesna zarliwa aktywistka 

zaloguj się by móc komentować

ewaryst-fedorowicz @Robo 30 stycznia 2018 23:11
31 stycznia 2018 07:56

@Robo
Szczerze mówiąc nie spojrzałem do Wiki - wystarczyło mi spojrzenie na jej uśmiechniętą fizis i te klaszczące przymilnie łapki.
To są ludzie bezideowi (co nie jest dla nich epitetem, a komplementem)

zaloguj się by móc komentować

ewaryst-fedorowicz @Paris 30 stycznia 2018 23:00
31 stycznia 2018 08:18

@Paris
No nie wiem - może być ciekawie, bo Prezes idzie na całość:
"Nastawiamy się na długi marsz. Aby uczynić z Polski kraj nowoczesny, wolny od balastu przeszłości, potrzeba NIE DWÓCH, lecz co najmniej TRZECH KADENCJI - powiedział Jarosław Kaczyński"
(dzisiejszy wywiad dla Gazety Polskiej)


 

zaloguj się by móc komentować

qwerty @ewaryst-fedorowicz
31 stycznia 2018 08:35

oni Mysią mają w sobie

zaloguj się by móc komentować

qwerty @ewaryst-fedorowicz 31 stycznia 2018 07:56
31 stycznia 2018 08:38

jest idea ktorą hołubią: kasa i poklepywanie oraz doznanie 'wybraństwa' [ot, nowa kasta 'panów' co 'chamami' gardzą na każdym kroku]

zaloguj się by móc komentować

marek-natusiewicz @Paris 30 stycznia 2018 23:00
31 stycznia 2018 08:51

Ależ się Pani "wybluznęło". Czy ulżyło? Bo mnie zabryzgało...

zaloguj się by móc komentować

ewaryst-fedorowicz @qwerty 31 stycznia 2018 08:35
31 stycznia 2018 09:30

@qwerty
ujmę to inaczej: wg mnie oni nie zostali wybrani przez senatora Biereckiego przypadkowo

zaloguj się by móc komentować

ewaryst-fedorowicz @qwerty 31 stycznia 2018 08:38
31 stycznia 2018 09:33

@qwerty
zwracam uwagę na znamienny fakt: Kaczyński niedawno zapowiedział tworzenie "nowych elit"
I dziś u Sakiewicza żąda 3 (minimum!) kadencji.
Jak kiedyś pisałem - "elita z gołą d.... (= bez milionów) to nie elita". No to w 12-16 lat zdążą się nachapać

zaloguj się by móc komentować

qwerty @ewaryst-fedorowicz 31 stycznia 2018 09:33
31 stycznia 2018 09:57

licencje na bycie elytą? za ile i u kogo? kabaret, my elyty

zaloguj się by móc komentować

ewaryst-fedorowicz @qwerty 31 stycznia 2018 09:57
31 stycznia 2018 13:59

@qwerty
za ile to nie wiem, ale u kogo, to oczywiste: u Naczelnika Kaczyńskiego (Nowogrodzka 84/86)

zaloguj się by móc komentować

Paris @ewaryst-fedorowicz 31 stycznia 2018 08:18
31 stycznia 2018 20:46

O la la...

...musze przyznac, ze ma Prezes rozmaH... a tego  szmatlawca srakiewiczowego NIGDY nie czytalam...

... ale rada bym wiedziec Z  KIM On sie nastawia na ten  dluuugi marsz.

Fajne to... "oni potrzebuja nie 2  !!!... a co najmniej 3 kadencji"  !!!... jeszcze,  zeby uczynic kraj nowoczesnym itp. itd... wolnym od balastu przeszlosci  !!!

Co za farmazony  !!! 

zaloguj się by móc komentować

Paris @marek-natusiewicz 31 stycznia 2018 08:51
31 stycznia 2018 20:50

Tak...

... troszke ulzylo.

zaloguj się by móc komentować

ewaryst-fedorowicz @Paris 31 stycznia 2018 20:46
31 stycznia 2018 21:08

@Paris
Z kim?
No ze mną to już z pewnością nie, bo ja z takimi Glińskimi, Gawinami, Terleckimi, Kuchcińskimi, Targalskimi, Czaputowczami i tłustymi kotami z Fundacji Narodowej nawet na spacer, a co dopiero na długi marsz się nie wybieram :-D

zaloguj się by móc komentować

Paris @ewaryst-fedorowicz 31 stycznia 2018 21:08
31 stycznia 2018 21:26

No to jest nas juz co najmniej dwoje, Panie Ewaryscie...

... bo mnie z ta BANDA  tez nie po drodze  !!! 

zaloguj się by móc komentować

zaloguj się by móc komentować