-

ewaryst-fedorowicz : Reklamiarz sum! Po 20 latach marketingu komercyjnego w marketingu politycznym robię. Bloguję bo lubię.

PKP – Prywatne Koleje Premiera

Każdy dorosły przyzna, że dzieci mają wyjątkowe zupełnie pragnienia.

Czasem tak wyjątkowe, że pamiętają o nich (szczególnie, gdy nie zostały spełnione) przez cale życie.

Ja na przykład, gdy ledwie odrosłem od ziemi marzyłem o rowerze:  takim prawdziwym, z ramą, że o kolarskiej kierownicy i przerzutkach nie wspomnę.

Marzenie (dla mnie na szczęście) spełniło się połowicznie, bo dostałem damkę i to w tzw. rozmiarze młodzieżowym, dzięki czemu byłem w stanie dosięgnąć do pedałów.

Kiedy w 2016 roku, na Kongresie Polska Wieki Projekt ówczesny minister Morawiecki zapowiedział przymusowe przesadzenie Polaków z samochodów normalnych na elektryczne samochodziki na baterie pomyślałem sobie, że Pan Morawiecki musiał w dzieciństwie odczuwać brak takiej elektrycznej zabawki i osiągnąwszy wiek dojrzały postanowił ten deficyt sobie wynagrodzić i to na skalę masową.

W tym roku też sumiennie słuchałem pisowskich mędrców na wspominanym Kongresie, co telewizja partyjno rządowa potwierdziła prezentując moją zdegustowaną fizis w głównym wydaniu Wiadomości.

Zdegustowanie moje wynikało z faktu, że tym razem Pan Morawiecki, już w randze premiera, o samochodzikach na baterie nie wspomniał ani słowem, a o czym wspomniał nie jest istotne, przynajmniej moim zdaniem.

I dopiero dziś, kiedy przeczytałem na Twitterze, że Pan Premier zatroszczył się o dostarczenie (jeszcze)  nie zdewastowanymi wagonami PKP, Publiczności na Owsiakową imprę zrozumiałem, dlaczego samochodziki na elektryczne baterie już Pana Premiera nie rajcują:

otóż dotarło do mnie, że Premier najwyraźniej spełnił swoje dziecięce marzenie, o posiadaniu prywatnej kolei!

No cóż, Andrzej Rosiewicz śpiewał za Gierka, że „każdy człowiek ciche ma marzenia, więc marzeń tych spełnienia, życzenia składam wam”, ale ja (choć mój Dziadek był jeszcze przed wojną kolejarzem na przygranicznej z Sowietami stacji Zdołbunów na Wołyniu) nigdy nie ośmieliłem się marzyć o własnej kolei, ale wtedy jeszcze nikt (no, może poza wtajemniczonymi) nie wiedział o tzw. prywatyzacji.

Dlatego pozwoliłem sobie pod ociekającą empatią deklaracją Premiera


umieścić zupełnie przyziemne pytanie:

Czy za naprawę szkód wyrządzonych w pociągach przez Pańskich protegowanych zapłaci Pan z własnej kieszeni? W końcu stać Pana.

Odpowiedź poznamy niebawem.

 tagi: mateusz morawiecki  pkp  prywatne koleje premiera  kongres polska wielki projekt  pol'and'rock festival  

ewaryst-fedorowicz
19 czerwca 2019 19:29
19     1589    4 zaloguj sie by polubić
komentarze:
darkforce @ewaryst-fedorowicz
19 czerwca 2019 20:09

Morawiecki jest ekspertem od obietnic. Jego pierwsza obietnica sprzed trzech lat: wprowadzimy tzw. >>Ustawy Wilczka<<. Czekam, i nic. Inne ważne sprawy- to samo. Przypomina mi ten jegomość niejakiego Donalda zwanego Tuskiem.

zaloguj się by móc komentować

Maryla-Sztajer @ewaryst-fedorowicz
19 czerwca 2019 20:41

Gratuluję fotki 

:)))

.

 

zaloguj się by móc komentować

ewaryst-fedorowicz @Maryla-Sztajer 19 czerwca 2019 20:41
19 czerwca 2019 20:51

@Maryla-Sztajer
Cóż - od niemowlęcia jestem fotogeniczny

zaloguj się by móc komentować


ewaryst-fedorowicz @darkforce 19 czerwca 2019 20:09
19 czerwca 2019 20:53

@darkforce
Tej akurat tylko "częściowo nie spełnił"  (kto trzeba mu wytłumaczył, żeby nie jumał wszystkiego, bo to poważny biznes jest)

Tekst sprzed 3 lat:
http://blog.wirtualnemedia.pl/ewaryst-fedorowicz/post/nawrocony-bankster-pisu-likwiduje-ofe

zaloguj się by móc komentować

ewaryst-fedorowicz @Maryla-Sztajer 19 czerwca 2019 20:53
19 czerwca 2019 20:54

Nie chce mi się w taki upał po albumach rodzinnych grzebać

zaloguj się by móc komentować

Nieobyty @ewaryst-fedorowicz
19 czerwca 2019 22:37

Jest taki dowcip - na drodze co pewien czas staje ciężarówka i kierowca obtłukuje plandekę a potem jedzie dalej. Na parkingu ktoś się pyta po co to robi - Wiozę 7 ton kanarów a ładowność to 5 ton i 2 tony muszą fruwać.

Wycofanie pociągów było błędem bo wystarczyło potem filmować dewastacje taboru, zresztą czerwony pajac żeruje na PKP bo jak chce robić prywatny biznes to może sobie wynajać prywatnie pociagi jak to taki dobry biznes [kluby kibica wynajmują wagony i jak nawet pomalują spreyem to płacą kary]. 

No cóż stało się ruch niezbyt roztropny już i RPO [Bondar jest zawsze na miejscu] i alarm w mediach - lewactwo dostało tlenu dla miotania się po scenie politycznej.

Jak zatem można pożar pociągów  gasić - trwać  twardo przy decyzji i zbierać profity za stanowczość no cóż trzeby by  Szydło była jeszcze premierem lub przegrać i ustąpić co robi Mateuszek.

Ale cóż się dzieje -  Powstało nawet wydarzenie na Facebooku nawołujące do bojkotu tego daru od premiera z taboru PKP - ot  motłoch od Jurasa teraz strzela focha i nie chce pociągów. 

Idiocie nie dogodzisz - zatem ma Mateuszek chwilę triumfu teraz Juras już nie chce tego co nawet Bondarzyna wywiódł z praw obywatelskich zawartych w Konstytucji. 

Kreatorzy kukiełek w obozie opozycji mają cyniczne poczucie humoru każą kukiełce robić padnij i powstań i jeszcze oczekują że kukiełka będzie z tego się  szczerze cieszyła  tak od serce i z uśmiechem.

zaloguj się by móc komentować

porfirogeneta @ewaryst-fedorowicz 19 czerwca 2019 20:53
19 czerwca 2019 22:50

Będzie po polskim woodstoku, pokazywanie zniszczonych wagonów, zobaczycie; kto zapłaci? No przecież nie prezes nowopowstałej spółki PKP-Lewy tor, ach PR słabo się znam na tym.

zaloguj się by móc komentować

ewaryst-fedorowicz @Nieobyty 19 czerwca 2019 22:37
19 czerwca 2019 23:24

@Nieobyty

Po pierwsze, PKP powinny albo odmówić pociągów i pozwolić się Bodnarowi i innym (pardon maj Polisz) brandzlować do utraty tchu - albo podstawić nowiutkie Pendolina i uprzedzić Jurka, że zlicytują mu te melony-balony w przypadku dewastacji.
Po drugie, Mateuszek nie miał prawa się wp... między wódkę a zakąskę: to jest sprawa prezesów społek, a nie premiera.
Ale on tak ma - liczba jego dezercji w różnych sprawach w  ciągu premierowania jest budująca.

Może kiedyś poznamy coś więcej, niż legendę tego cudownego dziecka Prezesa Kaczyńskiego i jedną niepasującą do tej legendy taśmę - a może nie poznamy, bo po co nam takie poznanie?

 

zaloguj się by móc komentować

ewaryst-fedorowicz @porfirogeneta 19 czerwca 2019 22:50
19 czerwca 2019 23:27

@porfirogeneta

pińcet plus! , piątka Kaczynskiego! , uszczelnianie!, tort Frump!, Mierzeja samoprzekopna!

zaloguj się by móc komentować

Nieobyty @ewaryst-fedorowicz 19 czerwca 2019 23:24
20 czerwca 2019 00:16

Juras dostał z liścia ostanio dwa razy - przepraszał Matkę Kurkę po wyroku sądowym i się nawet nie zająkał [ cud u jąkały] a drugi raz Przewozy Regionalne - trzesnęły go na odlew i wycofały składy [ i tą dobrą zabawę  przyprawiania kujawiaczkiem  w Jurasa psuje ktoś z zewnątrz] . 

Po co się Mateuszek wpieprza o to już inne pytanie - w rządzie PiS portki to nosiła  premier Szydło [ ba nawet polisę na życie dla siebie i rodziny wytargowała].    Dziś ci co ją obalili nie mogą jej darować i tych 500 tyś głosów i tego że ma godność [ to nie jest  przypadek co robi brukowiec SE z jej wizyty w barze wietnamskim - i coś im się sens sesji pomieszał bo mieli zakpić a wyszła jednak pochwała  skromnej kobiety] - nawet jej nie zapewnili  w Brukseli skormnej funkcji i co go promują Krasnodemskiego [ile on głosów da przy pomocy w kampani jesienią]. 

Hoffman u Mazurka w radio mówi wprost - Mateuszka maja wszyscy dość i właściwie niechęc do niego trzyma obóz władzy w kupie. A jak to cudowne dziecko dalej będzie premierem po jesieni   - to wiele hipotez i przypuszczeń się potwierdzi. 

Ja tylko zwracam uwagę że ukryci kreatorzy obozu opozycji z jego zapleczem  takiego  bączka zakręcili że im trudno nad tą kręciołom zapanować.   Tutaj  przykłady są liczne od  akcja sprzeciwu wobec pociągów od premiera po debilizm uczestników Marszów Równości [mieli sprowokować i zaliczyć oklep po mordzie a nie pod obiektywy  na każdym marszu wystawiać tego samego   pustaka z druszlakiem na głowie]. 

Choć nie można wykluczyć - ktoś ściele pisuarom  drogę przed ponownym zwyciętwem w wyborach  i bardzo grubo ich za to polliczy. 

zaloguj się by móc komentować

KOSSOBOR @Nieobyty 20 czerwca 2019 00:16
20 czerwca 2019 00:36

"Choć nie można wykluczyć - ktoś ściele pisuarom  drogę przed ponownym zwyciętwem w wyborach  i bardzo grubo ich za to polliczy."

No ale za wszystko lud ciemny - czyli my - zapłaci. 

http://dakowski.pl/index.php?option=com_content&task=view&id=25659&Itemid=44

zaloguj się by móc komentować

Nieobyty @KOSSOBOR 20 czerwca 2019 00:36
20 czerwca 2019 01:28

My nie jesteśmy ciemnym ludem - to że chcą byśmy zapłacili to nieznaczy że bez szemrania i bez oporu. I nawet wielkie i długoletnie plany wielkich tego świata też mogą być pokrzyżowane.

Może zacytuje

Dr Mira Modelska w CEP mówie o wypowiedzi znajmego tak od 9 minuty że  PiS jest opcją buldogów amerykańsko - żydowska a PO i PSl buldogów niemeicko rosyjskich i rozwija ta myśl w kwesti energetycznych surowców

https://www.youtube.com/watch?v=ClOg4Sxcykw

I  wypowiedź  Bartłomiej Radziejewsk że  polskie elity nie mają wpływu na poważne sprawy. 

https://www.youtube.com/watch?v=0adKEdop2Ew

Galileusz przed inkwizcją rzekł  Eppur si muove  [ a jednka się kręci] -  a nam postaje go trawestować i rzec  - A jednak wam to się przekręci. 

Czy nie wystarczyła jedna kobieta z Brzeszcza i chwila bycia u władzy dane jej przez nieuwagę by się pobrudziły kalesony niejednego pętak z tych "elit" III RP. 

zaloguj się by móc komentować

gabriel-maciejewski @ewaryst-fedorowicz 19 czerwca 2019 20:51
20 czerwca 2019 07:14

A możesz zdradzić, po coś tam wogóle polazł? Bo ja na przykład, choć nie mam tak kategorycznego stosunku do PiS jak Ty, nigdy bym się tam nie wybrał. 

zaloguj się by móc komentować

ewaryst-fedorowicz @gabriel-maciejewski 20 czerwca 2019 07:14
20 czerwca 2019 09:19

@Coryllus
Ty "nigdy byś się tam nie wybrał"
No widzisz - najlepszy przykład na to, że:
a/ ludzie są różni

i b/ że ja chadzam swoimi drogami.

A zobaczyć z bliska, jak premier "dużego, europejskiego kraju" ( i właśnie wstaniętego z kolan) znudzony samochodzikiem na bateryjkę, który jednak zmajstrują nam ...Niemcy
http://moto.pl/MotoPL/7,170318,24559671,niemcy-zorganizuja-produkcje-polskiego-samochodu-elektrycznego.html
gaworzy słowotocznie Kochanowskim:

"I wdarłem się na skałę pięknej Kalijopy, gdzie dotychmiast nie było znaku polskiej stopy" ma w sobie coś z masochistycznej przyjemnostki.

zaloguj się by móc komentować

ikony58 @Nieobyty 20 czerwca 2019 00:16
20 czerwca 2019 14:35

PKP-Premier Kiwnął Pajaca

mowia o upalach, i co zadzierac z glupkiem?

http://wiadomosci.gazeta.pl/wiadomosci/7,114883,23753288,strazacy-z-niemiec-polewali-z-wozu-publicznosc-pol-and-rock.html

albo boksowac sie z np. prezydentem Poznania i p.Dulniewicz

http://trojmiasto.wyborcza.pl/trojmiasto/7,35612,24899441,pociagi-omina-festiwal-owsiaka-samorzady-zorganizujemy-przewozy.html

skoro podajesz @Matka_Kurka to moze jeszcze;

Wystarczy jeden piesek do wykrywania narkotyków i połowę zostanie w kajdankach na następnej stacji. Też bym nie wsiadł.

Przecież to była mistrzowska zagrywka JarKacza i PMM. Puścimy fejka z zabraniem pociągów,a potem oddamy. A hołota na złość nie wsiądzie do PiSowskich składów.

 

a po i przed tym spedem egzekwowac prawo-Ewaryst pomoze, jest gigantem w walce z patologia

zaloguj się by móc komentować


ikony58 @ewaryst-fedorowicz
20 czerwca 2019 14:48

Ewaryst zrob coś, pliz

https://twitter.com/Adbodnar/status/1141602543774195713

i nie pisz o jakims trollingu...

zaloguj się by móc komentować

ewaryst-fedorowicz @ikony58 20 czerwca 2019 14:48
21 czerwca 2019 20:07

@ikon58

Skoro sam prosisz :-)
 

zaloguj się by móc komentować

zaloguj się by móc komentować