-

ewaryst-fedorowicz : Reklamiarz sum! Po 20 latach marketingu komercyjnego w marketingu politycznym robię. Bloguję bo lubię.

Ple-ple-ple Plemiel

W Katowicach było fulwypaśnie:

kongres Polska Wielki Projekt, w którym lojalnie od lat w charakterze widza i słuchacza uczestniczę, to przy imprezie Myśląc Polska to był o – taki tyci!

I pewnie dlatego też w Katowicach mieliśmy do czynienia ze zdarzeniami tak fenomenalnymi, jakby z literatury naukowej (acz z dodatkiem fantastyczno-) zaczerpniętymi żywcem.

Mój ulubieniec, premier Mateusz, zapowiedział twórcze rozwinięcie sowieckiego programu „DP”, co się tłumaczyło Dagnat’ i Pieriegnat’, przy czym z tym dogonieniem i przegonieniem to chodziło o Zachód, który Sowiety planowały dogonić i prześcignąć, co prawie im się udało, z naciskiem na prawie.

Trzeba przyznać, że Premier poszedł (w odróżnieniu od tych wszystkich Chruszczowów i innych Breżniewów) w detale i zadeklarował, że za 8 lat dogonimy Włochy, za 10-12 Hiszpanię, za 13-14 Francję ,a potem to już tylko Niemcy, ale bądźmy dla tych okupowanych przez nazistów i w konsekwencji  przegranych w II Wojnie Światowej biedactw miłosierni.

Premier dodał wprawdzie, że tak się stanie, jak będziemy grzeczni i za tę słynną, taśmową  miskę ryżu będziemy za…. tralalala, ale warunek jest warunek.

To znaczy ten warunek sformułował Premier nieco inaczej, niż przytoczyłem powyżej, ale ja przytoczyłem to, co zostało na premierowym sicie po odcedzeniu didaskaliów.

Nie wiem, czy mu Prezes Kaczyński te liczby klepnął, bo sam już razy kilka wymieniał inne, ale jak powiedział Panta Rei – wszystko płynie, toteż nie czepiajmy się, że tą razą popłynął Premier Mateusz.

***

Katowicki spęd przeszedł do historii i myślałem, że to już koniec obietnic, a tu Premier Mateusz, jak nie rąbnie!

Do końca roku posadzi pół miliarda drzew!

Dlaczego tylko pół miliarda, a nie miliard cały, to nie mnie pytać, choć ta połówka jest zupełnie bez sensu, bo przecież kto bogatemu (miliard drzew posadzić) zabroni?
Tym bardziej, że Polacy kochają liczby okrągłe?

Owszem, jest wyjątek, ale on dotyczy kwestii szczególnej, rzekłbym – żyjącej własnym życiem, bo najpopularniejsza w Polsce pojemność butelki, to pół litra, ale tu mamy raczej do czynienia z ograniczeniem wynikającym ze znanego powszechnie polskiego, zdrowego rozsądku, bo po litrze to się jednak kiepsko brykę prowadzi, co nawet mistrz Bareja poświadczył.

Wracając do liczb okrągłych (i wielkich zarazem), to trzeba z nimi uważać, bo sam Prezes Kaczyński obiecał kiedyś 3 miliony mieszkań i teraz nie ma kto w nich mieszkać – puste stoją.

Inna sprawa, że przy Prezesie Kaczyńskim taki Gomułka, który obiecał (i wybudował) marny 1000 szkół na tysiąclecie państwa polskiego (sam taką jedną tysiąclatkę ukończyłem), to cienki Władek  był.
No, ale Gomułka to nie był żoliborski inteligent, a zwykły robol i w dodatku sanacyjny.

Troszkę mnie tylko dziwi (ale tylko troszkę, naprawdę), że w ramach słynnego programu Mieszkanie+ przez 3,5 roku PiS oddało do użytku 867 mieszkań, a co szkodziło oddać 1000?
Nie takie rzeczy statystyki nad Wisłą widziały (i nie takie jeszcze zobaczą!).

Zostawmy te liczby, bo one są, jak każdy humanista przyzna, nudne (przynajmniej do momentu gdy przyjmują nazwy podatek, opłata, składka na ZUS, czy dług), a przejdźmy do czegoś naprawdę miłego, bo do zabawek:

Premier, co zauważyłem z rozczarowaniem, znów nie wspomniał nic o samochodzikach na elektryczne bateryjki, na które obowiązkowo z samochodów normalnych Polaków planuje od 3 lat przesadzić.

Pisałem o tym z okazji wspomnianego kongresu Polska Wielki Projekt i coś mi się zdaje, że mądrzy ludzie doszli do wniosku, że znacznie więcej niż na elektrycznych samochodzikach na elektrowni atomowej przytną, a skutek będzie ten sam, a raczej taki sam, jak z tymi 3 milionami mieszkań, które teraz jak Polska długa i szeroka za pustostany robią.

No to co – do następnego kongresu czy konwencji?

 

 tagi: jarosław kaczyński  mateusz morawiecki  polska wielki projekt  3 miliony mieszkań  mieszkanie+  myśląc polska  samochód elektryczny 

ewaryst-fedorowicz
9 lipca 2019 20:29
33     1978    4 zaloguj sie by polubić
komentarze:
porfirogeneta @ewaryst-fedorowicz
9 lipca 2019 22:18

Wybudujemy wam tu rzekę, a potem most.

zaloguj się by móc komentować

Paris @ewaryst-fedorowicz
9 lipca 2019 22:47

Te "sesje oszustow"...

... to dopiero sie zaczely... to dopiero byla  PIERWSZA  SESJA  z przewidywanych 16  !!!   A jeszcze do tego maja byc "konwencje" i "panele"  !!!   Sie dopiero bedzie dzialo  !!!

 Wczoraj troche tylko slyszalam jak koledzy siostrzenca robili sobie beke z tych "PiS'owskich" wystapien artystycznych... a mnie z kolei "porazilo" jak slyszalam  €-poslanke Wisniewska wypowiadajaca sie nt...  wegla  !!!    No odlot... po prostu odlot  !!!

zaloguj się by móc komentować

Szczodrocha33 @ewaryst-fedorowicz
10 lipca 2019 00:17

"No, ale Gomułka to nie był żoliborski inteligent, a zwykły robol i w dodatku sanacyjny."

Parafrazujac Maryle Rodowicz mozna by rzec "dzis prawdziwych inteligentow juz nie ma".

Mam wrazenie, ze Polsce bardziej by sie przysluzyli zwykli sanacyjni robole niz chowana w PRL inteligencja.

zaloguj się by móc komentować

ewaryst-fedorowicz @porfirogeneta 9 lipca 2019 22:18
10 lipca 2019 07:37

@porfirogeneta
"wybudujemy wam tu elektrownię atomową, a potem się zobaczy" brzmi nie tylko  śmiesznie,  ale i strasznie, bo każdy inzynier wie, że nie istnieją instalacje bezawaryjne.

A ja widziałem w połowie maja 1986 wyludniony Kijów.

zaloguj się by móc komentować

ewaryst-fedorowicz @Szczodrocha33 10 lipca 2019 00:17
10 lipca 2019 07:45

@Szczodrocha33

Gomułka był komunistycznym, sowieckim  agentem, potem komunistycznym zbrodniarzem, potem komunistycznym władcą stworzonego i okupowanego  przez Sowiety i mającego status "najweselszego baraku w całym socjalistycznym Gułagu" PRLu.
Natomiast chcemy czy nie, pozostawił po sobie przemysł, który jego Brutus Gierek znacznie rozwinął.

Chciałoby się napisać, że Plemiel jest nic nieznaczącą pacynką, o której nikt nie  bedzie pamietal, jak o poprzednim faworycie Prezesa,  Kazku Marcinkiewiczu.
Ale nie: my go popamiętamy znacznie dłużej, niż przysłowiowy "ruski miesiąc"

zaloguj się by móc komentować

Wrotycz1 @ewaryst-fedorowicz
10 lipca 2019 07:54

Proszę nie przesadzać z analizą propagandowych haseł i uniesień.

zaloguj się by móc komentować

ewaryst-fedorowicz @Paris 9 lipca 2019 22:47
10 lipca 2019 08:49

@Paris

muszę przyznać, że diagnoza Kurskiego (tego, któremu, gdy rzucali z bratem monetą wypadło, że ma pracować na odcinku elektoratu patriotycznego) "Ciemny Lud to kupi" trafną jest.

zaloguj się by móc komentować

ewaryst-fedorowicz @Wrotycz1 10 lipca 2019 07:54
10 lipca 2019 08:51

@Wrotycz

w temacie przesady/propagandy/uniesień, to proszę pod właściwy adres, czyli  bezposrednio do Ple-ple-le-miela

zaloguj się by móc komentować

szarakomorka @ewaryst-fedorowicz
10 lipca 2019 08:53

"Premier dodał wprawdzie, że tak się stanie, jak będziemy grzeczni i za tę słynną, taśmową  miskę ryżu będziemy za…. tralalala, ale warunek jest warunek."

A Pan jak to "chłop" chciałby sobie poleżeć - a "w polu samo rośnie"?

http://valser.szkolanawigatorow.pl/chinskie-impresje

Ciakawe jak by się tam Panu żółć wylewała?

Zastanawiam sie jaki jest cel tego Pańskiego mędrkowania?

Ci co nie ogladając się na szczekające psy, "nie leżą" swoje robią i starają się uniezależnić od tego czy "samochód będzie elektryczny czy spalinowy".

Ci co "leżą" dalej będą leżeli.

Liczy Pan na tych co ani leżą ani nie leżą, lewitują tak jak Pan?

 

 

zaloguj się by móc komentować

DWiant @ewaryst-fedorowicz
10 lipca 2019 09:05

Mysle ze Irlandie juz przegonilismy ... zasilek dla bezrobotnych jest tu 180euro na tydzien. 

180*4.27=768.6 zl na tydzien. 

i wez tu wroc do polski i pracuj w volvo za 2700 na reke.

 

zaloguj się by móc komentować

SalomonH @szarakomorka 10 lipca 2019 08:53
10 lipca 2019 09:44

W Chinach, na które Pan się powołuje, za korupcję, a nawet rażącą niegospodarność można być zawiezionym na stadion i na oczach tysięcy ludzi rozstrzelanym. Podobny los może spotkać nas, jeśli na przykład uciekniemy z miejsca wypadku, nie udzielając pomocy ofierze. Już te dwie okoliczności wyeliminowałyby 50% kasty polityków. W Polsce tymczasem spada samolot z prezydentem i kilkudziesięcioma vipami i nikt nawet nie zostaje aresztowany, nie mówiąc o wyrokach i nie mam na myśli mitycznych zamachowców zaminowujących skrzydła tupolewa, tylko osoby mające cokolwiek wspólnego z organizacją tej wyprawy, które w takiej sytuacji powinny mieć status podejrzanych, wszystkie.
Na państwowych inwestycjach masowo bankrutują prywatne firmy, ciekawe ile pochłonie przekop Mierzei. Co Pan chce tu porównywać?

zaloguj się by móc komentować

szarakomorka @SalomonH 10 lipca 2019 09:44
10 lipca 2019 10:03

Czy ja cokolwiek porównuję?

Daję do myślenia autorowi. Panu też przydało by się.

zaloguj się by móc komentować

smieciu @ewaryst-fedorowicz
10 lipca 2019 10:13

Polska, jak gdzieś zostało zadecydowane, ma być krajem rolniczym. Tak już było za ZSRR i jest wciąż kontynuowane. Nie powstanie w Polsce żaden zaawansowany przemysł z poważną technologią. Przecież to są zwykłe fakty. Przecież my nawet nie mamy swojej marki samochodu. Wszystkie poważne projekty są uziemiane. Gdy od czasu do czasu ktoś się wybije z czymś ciekawym dostaje kopa w dół, nierzadko zresztą z uczciwym wyjaśnieniem: na to w Polsce przyzwolenia nie ma. Nie ma znaczenia przy tym kto akurat okupuje rządowe stołki.

Polska ma być krajem rolniczym oraz siecią warsztatów, różnych firm usługowych. Dlatego ciagle mnie zastanawiała ta Mierzeja. Czemu ma służyć to pieprzenie o stoczniach, jakby nie dało się ich zbudować na istniejącej, długiej  linii brzegowej. Nie mówiąc o tym że Polska nic takiego nie ma prawa zbudować. Ale wydaje mi się że wreszcie zrozumiałem: 500mln drzew. O to chyba tylko chodzi. Przekopać Mierzeję, rżnąć i tanio spuszczać drzewo za granicę. To ma być nasz towar eksportowy... Na tym ma polegać rozwój Ściany Wschodniej. Ikea i takie tam. Jeszcze z szumem autostradę tam podprowadzą by polski lud był dumny.

zaloguj się by móc komentować

ewaryst-fedorowicz @szarakomorka 10 lipca 2019 08:53
10 lipca 2019 11:41

@szarakomórka

Różnimy się  (co normalne).
Między innymi tym, że Pan tak sobie dziarsko mędrkuje, a nie potrafi napisać nawet jednego tekstu.

Ale żeby było konstruktywnie: odczep się Pan ode mnie, OK?

zaloguj się by móc komentować

ewaryst-fedorowicz @SalomonH 10 lipca 2019 09:44
10 lipca 2019 12:03

@Salomon
Wrzucenie przez szarą komórke wątku chińskiego jest klasycznym trollowaniem.
No takie hobby człek ma.

zaloguj się by móc komentować

ewaryst-fedorowicz @DWiant 10 lipca 2019 09:05
10 lipca 2019 12:05

@DWiant

Nie wiem, jak jest w Irlandii, ale musi być inaczej (eufemizm), bo jakoś tłumów z reemigrantami Kurski nie pokazuje :-D :-D :-D

zaloguj się by móc komentować

szarakomorka @ewaryst-fedorowicz 10 lipca 2019 11:41
10 lipca 2019 13:01

Zamiast pisać wybudowałem dwa domy, wykształciłem potomstwo (raczej wykształciło się i kształci) i zaopatrzyłem je w Warszawie w mieszkania (po dwa) i wszystko bez udziału w sitwach i przektrętach.

Jestem po prostu niezależny, również od "myślicieli".

Żółć potrzebna mi  tylko do dobrego trawienia i tego życzę wszystkim.  

Panu widać zależy na komentatorach rodzju Paris i porfirogenety. Miłego nakręcania się.

zaloguj się by móc komentować

ewaryst-fedorowicz @smieciu 10 lipca 2019 10:13
10 lipca 2019 13:14

@smieciu

Owszem, jest postanowione, ale że Polska ma być terytorium zależnym.
A czy kolonią czy kondominium, czy pokawałkowana czy pod zaborem jednym, to szczególy techniczne.
Ważne, że Polska ma być terytorium zależnym.

I po to właśnie tej (coraz mniejszej z przyczyn biologicznych i politycznych) najbardziej wartościowej, patriotycznej naprawdę a nie na niby, części Narodu, takie różne menażerie rodem z Magdalenki  są regularnie serwowane.

zaloguj się by móc komentować

Rozalia @smieciu 10 lipca 2019 10:13
10 lipca 2019 15:53

Niestety nie. Rolnictwo jest rozwalane metodycznie żeby nie było dobrej żywności w przystępnej cenie. Za dobrej zmiany proces przyspieszył. Trochę własności polskiej pozostało tylko w rękach rolników i Kościoła Katolickiego. Bez komórek, gazet, samochodów elekrycznych czy innych można żyć. Bez jedzenia, nie... Już nawet pisać mi się o tym nie chce. Ręce opadają.

zaloguj się by móc komentować

Paris @smieciu 10 lipca 2019 10:13
10 lipca 2019 17:48

A sluzyc ma temu...

... aby dalej  caly narod polski  robic w  BAMBUKO  !!!   Ten  OSZUST  SMOLENSKI  Sakiewicz ma  ogromne "tradycje i doswiadczenie" w tym wzgledzie...

...  PRAWIE  10 lat ta jego  BANDA  presstytutek i  "dzialaczy PiS'owskich"  oszukiwala narod i wyjasniala katastrofe smolenska... i kazdy z nas Polakow widzial na wlasne oczy i slyszal na wlasne uszy co te  "nasze i narodowe"  TLUMOKI  wyjasnily...

... wielkie  NIC  i  wielkie  ZERO  !!!

 

O pardon...

... pewnie teraz PBS w Brukseli bedzie te katastrofe "wyjasniac"... przez kolejne 5 lat  Sakiewicz i "dzialacze PiS'owscy"  beda  miec  ZEROWISKO  !!!

 

zaloguj się by móc komentować

MZ @Rozalia 10 lipca 2019 15:53
10 lipca 2019 18:08

Niestety...nie tylko ręce opadają ale flaki się przewracają.

zaloguj się by móc komentować

ewaryst-fedorowicz @szarakomorka 10 lipca 2019 13:01
10 lipca 2019 18:42

@szarakomórka

Nie Pański interes, na czyich komentarzach mi zależy, i czy w ogóle  na jakichś zależy.
A teraz powtarzam: odczep sie Pan ode mnie.

 

zaloguj się by móc komentować

porfirogeneta @ewaryst-fedorowicz 10 lipca 2019 07:37
10 lipca 2019 18:55

Ja jestem akurat "za atomem". Pan wie i ja wiem że nic takiego się nie wydarzy jak budowa elektrowni atomowej, w Polsce, ani nawet żadnej.

zaloguj się by móc komentować

Paris @porfirogeneta 10 lipca 2019 18:55
10 lipca 2019 19:10

Dokladnie  tak  !!!

Debilni "dzialacze PiS'owscy" i ich pomagierzy od narracji... ta deta i  tepa  "czeladka"  Mierzei  przekopac nie potrafi, a "elektrownie" do tego jeszcze  ATOMOWO  bedo  budowac  !!!

Normalnie smiechem pustym zabic to kurwizyjno-sakiewiczowo  TARGOWICE wszelkiej masci  zaprzancow,  pasozytow, nierobow  i  BARANOW  !!! 

zaloguj się by móc komentować

ewaryst-fedorowicz @porfirogeneta 10 lipca 2019 18:55
10 lipca 2019 19:58

@porfirogeneta
"Jestem za" - "jestem przeciw", to są proszę Pana słowa.
A fakty są takie, że , ja 26 lat swego życia przeżyłem w Otwocku, w odległości ok 2 km od jedynych w Polsce, dwóch reaktorów jądrowych: Marii i Ewy, z Instytutu Badań Jądrowych, mieszczącego się w dzielnicy Otwocka, Świerku.
Na podwórku bawiłem się i do szkoły chodzilem z dziećmi pracujacych tam rodziców. Na odsłonięcie gdańskiego pomnika 3 Krzyży jechałem z Ojcem autokarem z grupą IBJ, serdecznym druchem Ojca był - śp. już "ibejociarz" Pan Bolek.

Dużo by o tej polksiej atomistyce gadać, ale faktem jest, że do wszystkiego można się przyzwyczaić - nawet do życia na potencjalnej bombie.

Ale zgoda co do jednego: w Polsce elektrownia atomowa nie powstanie.
Za to powstaną kolejne, legalne rzecz jasna, fortuny.

zaloguj się by móc komentować

porfirogeneta @ewaryst-fedorowicz 10 lipca 2019 19:58
10 lipca 2019 20:53

"I've no fear of atomic energy" jak śpiewał Bob Marley, wszyscy sąsiedzi oprócz Niemców i Słowaków chyba mają; Niemcy mieli, na Białorusi budują, tak że jak co się ma coś stać to się stanie. Mieszkańcy Trzebini mają rafinerie co już raz się paliła, mieszkańcy Wieliczki i Śląska zapadające się domy itd, "cena postępu". 

No po to się chyba robi te "Wielkie Projekty" żeby "ludzie coś z tego mieli" nie? Ci właściwi oczywiście.

zaloguj się by móc komentować

ewaryst-fedorowicz @porfirogeneta 10 lipca 2019 20:53
10 lipca 2019 21:03

@porfirogeneta
Jak zapadnie się dom - to jest tragedia, jak zapali sie rafineria - to jest wielka tragedia.
Ale jak walnie reaktor, to moze nie być żadnej tragedii bo zwyczajnie może juz niczego nie być w promieniu wielu kilometrów.

Prezes zapowiedział, że Polsce potrzebne są nowe elity, a tak się składa, że elity bez fortun, to jak kompania honorowa bez portek.

zaloguj się by móc komentować

porfirogeneta @ewaryst-fedorowicz 10 lipca 2019 21:03
10 lipca 2019 21:25

Czyli trzeba wstąpić do Partii żeby "wyjść na ludzi"? Ja jednak podziękuję, najwyżej nie będę "elitą", trudno się mówi.

Bez przesady Francja ma chyba 70% z atomu i nic tam jeszcze nie pierdykło, nie pierdykło w Niemczech, nie pierdykło w Temelinie (jestem w zasięgu), ba, w samym Izraelu, a jakie piękne widy orjuża można by mieć, ech marzenia...

zaloguj się by móc komentować


porfirogeneta @Paris 10 lipca 2019 19:10
10 lipca 2019 21:34

Czemu to się tak denerwować, to już kilkadziesiąt lat; "Był czas przywyknąć" że sparafrazuje Pawlaka, będzie dobrze; tubylczemy bydełku da się pasze i bedzię OK.

 

zaloguj się by móc komentować

Paris @porfirogeneta 10 lipca 2019 21:34
10 lipca 2019 21:59

No tak...

... ale nie wszyscy przywykna i - po mojemu - nie bedzie  OK... jest stanowczo za duzo oszustwa i zlodziejstwa  !!!

zaloguj się by móc komentować

saturn-9 @ewaryst-fedorowicz
10 lipca 2019 22:01

...że w ramach słynnego programu Mieszkanie+...

 

Wrzucam namiar i sprawdzam. A tam stoi: W ramach programu Mieszkanie Plus w całej Polsce powstało już 867 mieszkań.

No, no... Stoi jak byk! Ale co to za bycze jaja ?

Dla mnie '867' to statystyczna proteza cyfrowa tzw brzuchomówców.

Czy jakaś instytucja rządowa potwierdza ten namiar "867 mieszkań"  za miniony okres ...?

Czytam dalej: ... z tego prawdziwa „petarda” ... wyjdzie.

Tam gdzie szejść otulone w osiem i siedem [7+8 = 15] wypada „petarda” : Bracia bogaćcie się [profilaktycznie znak zapytania].

'867' to cynk łotrowski, o ile żadna statystyka instytucji rządowej cyfry nie potwierdza.

zaloguj się by móc komentować

porfirogeneta @Paris 10 lipca 2019 21:59
10 lipca 2019 22:25

Od pyskowania w internetach ubędzie? Przerażą się komentarzy? jakieś honorowe samobójstwa zaczną popełniać?Oczywiście że trzeba nazywać rzeczy po imieniu, ale niech to ma jakiś wymiar skuteczności, w przeciwnym razie; zacytuję poetę, "daremne żale. próżny trud, bezsilne złożeczenia", poeci wiedzą co piszą.

zaloguj się by móc komentować

zaloguj się by móc komentować