-

ewaryst-fedorowicz : Reklamiarz sum! Po 20 latach marketingu komercyjnego w marketingu politycznym robię. Bloguję bo lubię.

Po co prezydentowi i premierowi bojkot Mundialu w Rosji?

W Londynie otruli szpiega.
Ruskiego, który zamienił Moskwę na Londyn i ruble na funty, czyli się, jak to mówią, przewerbował.

I teraz, w Warszawie, trwa wyścig o to, kto najlepiej wypełni zobowiązania sojusznicze wobec Albionu.

Mnie się od razu przypomina 1939 i wypełnienie sojuszniczych zobowiązań wobec Polski przez tenże Albion, co się skończyło dla milionów Polaków śmiercią, poniewierką, okaleczeniem, wygnaniem i utratą połowy Ojczyzny, ale moja pamięć się nie liczy, bo teraz liczą się tacy, co pamiętają tylko przekazy dnia i imię kota Prezesa, a mnie taka pamięć się nie podoba i już.

I w ramach tego wyścigu do lordowskiej laski (no co, lordowie mają laski – to ich atrybut taki), pan Paweł Soloch (tu na zdjęciu)

zapytany na portalu Karnowskich o bojkot Mundialu odpowiedział z rozbrajającą szczerością:

„taką możliwość można rozpatrzyć.”

Ktoś powie – ten facet na zdjęciu to jakiś (użyjmy terminologii blacharskiej) dekiel !

I to jest proszę Państwa najczęściej popełniany i fatalny w skutkach błąd: ocenianie człowieka na podstawie jego powierzchowności.

Bo ten pan na zdjęciu, to posunął z ministerialnego stołka samego Antoniego Macierewicza, a to znaczy, że nie może być żaden (tym razem posłużmy się przedwojenną gwarą warszawską) lebiega.

A przynajmniej mieć musi baaaardzo fachowych doradców, co też się w tym interesie liczy.

Ale przede wszystkim ten pan ze zdjęcia jest jednym z najbardziej zaufanych ludzi Jajakoprezydenta Dudy.

No to skoro ten pan na zdjęciu to nie jest ani dekiel ani lebiega, nasuwa się pytanie oczywiste:

dlaczego snuje wizje uniemożliwienia Robertowi Lewandowskiemu, Kubie Błaszczykowskiemu, Kamilowi Glikowi, Łukaszowi Piszczkowi, Kamilowi Grosickiemu i ich młodszym kolegom rozegrania ich turnieju życia?!

Dlaczego, po 12 latach od ostatniego Mundialu, w którym Polska reprezentacja grała, chce pozbawić miliony Polaków szansy poczucia jedności (bo kibicowanie reprezentacji idzie ponad wszelkimi podziałami), dumy, a daj Boże i radości z odniesionego przez reprezentację Polski sukcesu?!

***
Jedyne wyjaśnienie tak kuriozalnego postępowania szefa Biura Bezpieczeństwa Narodowego jakie mi się nasuwa to PROWOKACJA.

Zakazanie biało-czerwonym wyjazdu na Mundial do Rosji oczywiście wywoła w kraju wrzenie.

To nie są czasy ledwie zakończonego oficjalnie, a trwającego w praktyce stanu wojennego, gdy w 1984 junta Jaruzelskiego zakazała polskim sportowcom wyjazdu na Igrzyska Olimpijskie do Los Angeles, niszcząc kariery sportowców i odbierając radość milionom Polaków.

Teraz, w dobie internetu, mediów społecznościowych, taki zakaz wywołałby w kraju rozruchy, bo kibice (już nie mówię o tych w wersji hard, zwanych kibolami) to nie są miękkie faje w stylu pana Jajakoprezydenta Dudy.

Do tego tak bezprzykładne uderzenie w Mundial musiałoby wywołać reakcję (czytaj – sankcje) FIFA, która się z politykami nie obcyndala i zwyczajnie zawiesza w prawach członka każdą federację, która nie jest w swym postępowaniu wolna od nacisków politycznych.

Czyli wypad z kolejnych eliminacji do kolejnych Mundiali gwarantowany.

***
Po co zatem taka prowokacja?

No jak to po co:
Polska została teraz postawiona prze USA i Izrael pod pręgierzem i oskarżona o współsprawstwo ludobójstwa dokonanego przez Niemców na Żydach w czasie II wojny światowej, w związku z czym Izrael i organizacje żydowskie zażądały od Polski gigantycznego haraczu, który teraz sięga już 250 miliardów $.

W czasie demonstracji czy rozruchów wywołanych zakazem wyjazdu reprezentacji Polski na Mundial, nie jest problemem dla władz ulokowanie w tłumie grupy wyspecjalizowanych prowokatorów (słynne zielone ludziki z czasów rozbijania przez PO Marszu Niepodległości w dalszym ciągu służą w bezpiece, tylko szefostwo tej bezpieki zmieniło się na pisowskie), którzy w odpowiednim momencie przed kamerami i mikrofonami podniosą antyżydowskie transparenty i wzniosą antyżydowskie okrzyki.

I wtedy będzie można takie rozruchy przedstawić jako antysemickie, stłumić je siłą (już tam tropiciel antysemitów min. Brudziński rączki zaciera) i pod pretekstem ratowania Polski przed ekstremą wprowadzić stan wyjątkowy, pod osłoną którego wszystkie żądania żydowskich szantażystów zostaną przez PiS bez szemrania spełnione.

Ale wybory – co z wyborami? – ktoś naiwny zapyta.

A nic: jak chłopaki szantażystom załatwią te 250 miliardów zielonych, co je z Polaków zedrzeć wypada, to się o nic już martwić nie będą musieli.

***
Czy jest zatem jakaś nadzieja, że ta prowokacja się nie powiedzie?

Owszem:

FIFA uznaje tylko stanowisko konkretnych zrzeszonych w niej federacji, a nie rządów.

A na czele PZPN stoi Zbigniew Boniek, które ma większe cojones, niż te wszystkie Błaszczaki, Kuchcińskie, Karczewskie i inne Morawieckie razem wzięte.

I może pokazać im zgięty łokieć, a reprezentację na Mundial do Rosji wysłać.

Panie Zbyszku – Pan powie tym żałosnym (terminologia pasmanteryjna jak znalazł) frędzlom po boiskowemu, co o nich miliony kibiców myślą, bo Pana (w przeciwieństwie do tych z pasmanterii) to piłkarski świat zna i szanuje!

***
O, już kolejny do bojkotowania się chętny zgłosił – Dworczyk Michał: szef kancelarii premiera….

Gruuubo się zanosi…

https://wpolityce.pl/polityka/386484-nasz-wywiad-szef-bbn-o-relacjach-z-mon-i-ataku-na-skripala-bojkot-mundialu-jest-do-rozpatrzenia-rosji-na-tym-wydarzeniu-zalezy

https://mamzdanie.radiozet.pl/tematy/czy-polska-powinna-zbojkotowac-mundial-w-rosji

 

 tagi: andrzej duda  stan wojenny  michał dworczyk  izrael  jajakoprezydent  paweł soloch  bbn  mundial2018  fifa  zbigniew boniek  wojciech jaruzelski 

ewaryst-fedorowicz
19 marca 2018 19:37
50     4314    2 zaloguj sie by polubić
komentarze:
Paris @ewaryst-fedorowicz
19 marca 2018 21:06

Nooo...

... sytuacja staje sie  napiENta  jak  baranie jaja  !!!

Czkawki ze smiechu mozna dostac od tej  wieeelkiej, sFiatowej dyplomacji... od tych wystapien  Theresy i Borisa  to taka dramaturgia bije,  ze normalnie straH sie bac... a jeszcze jak sie dolozy do tego naszyH  pikusiow od szarpania nogawek tych solochow,  dworczykow,  szczerskich, magierowskich... juz o miSZCZu  ciENtej riposty Brudzinskim - to nawet nie wspominam...

... ale ta "lepsza zmiana" bedzie sprawe grzac  i przy okazji sie kompromitowac, bo to tylko im zostalo... a wybory tuz-tuz... trzeba wiec sytuacje  DESTABILIZOWAC... zgodnie zreszta z wytycznymi... za to jeszcze biora pieniadze, ta banda przyglupow...

... i dla jasnosci to mnie ten mundial  absolutnie nie interesuje... ani moich najblizszych... sasiadom tez zdaje sie, ze ten mundial wisi.

zaloguj się by móc komentować

pink-panther @ewaryst-fedorowicz
19 marca 2018 21:27

Pan Boniek już "się odniósł": "...

Szkoda dyskusji, nie wiem o czym my w ogóle mówimy. Jako reprezentacja Polski zakwalifikowaliśmy się na mistrzostwa świata i do Rosji pojedziemy. Jeżeli jest jakiś problem pomiędzy Rosją i Wielką Brytanią, to ich sprawa. Nie ma co tracić czasu na dyskusje odnośnie tematów, które nie są związane ze sportem - przyznał prezes PZPN Zbigniew Boniek na pytanie odnośnie możliwości zbojkotowania mundialu w Rosji przez reprezentację Polski...".

Czytaj więcej: http://www.polskatimes.pl/sport/pilka-nozna/a/pzpn-zbojkotuje-ms-w-rosji-zbigniew-boniek-nie-tracmy-czasu-na-takie-dyskusje,13021597/

Kiedy w 2016 r. brytyjskie media atakowały Polaków żyjących na Wyspach to pan minister Boris Johnson - ponoć "obiecał, że się będzie przyglądał". Tym mediom.

http://www.fakt.pl/wydarzenia/polityka/blaszczak-i-waszczykowski-uslyszeli-gladkie-slowka/x6rqc1n

zaloguj się by móc komentować

Rozalia @ewaryst-fedorowicz
19 marca 2018 21:30

Wszystkie powody do dumy i radości należy dusić w zarodku. Sypać sól na rany.

Schadenfreude. Żadnej litości. Zawsze, ani chwili oddechu. Dobra zmiana, na gorsze.

 

zaloguj się by móc komentować

ewaryst-fedorowicz @Rozalia 19 marca 2018 21:30
19 marca 2018 21:46

@Rozalia
Oni mają na gardle nie tyle nóż, co obrożę (a jak wiadomo, do obroży jest przyczepiona smycz):
tak bardzo, bardzo chcą zapłacic Żydom ten (Michalkieiwcz twierdzi, że już obiecany) okup - a tu Ciemny Lud się postawił  - to i gorączkowo kombinuja, jak tu tego Suwerena - pardon - wycyckać.

Stąd ten zniknięty Prezes Kaczyński, niespójne komunikaty i takież posunięcia, i to "wstawanie z kolan" poprzez czołganie i lizanie żydowskim rekieterom butów. 

zaloguj się by móc komentować

saturn-9 @ewaryst-fedorowicz
19 marca 2018 21:54

 

...gigantycznego haraczu, który teraz sięga już 250 miliardów $. 

Czy dysponuje Pan już namiarem na sumę zgrabną, z punktu widzenia oślepionych oświeceniem tradycjonalistów? 

25/52 to nie w kij dmuchał! 

Lato bez mundialu? Na jakim dopingu czy wodzie sodowej jadą owi panowie, że takie bąbelki puszczają? Czy ich do cna połamało? 

zaloguj się by móc komentować

ewaryst-fedorowicz @pink-panther 19 marca 2018 21:27
19 marca 2018 21:55

@pink-panther

I teraz proszę tylko zauwazyć: szef PZPN mówi prezydentowi i premierowi "walcie się", tyle, że nie jak sugerowałem "po boiskowemu", acz jednoznacznie.
I te teflonowe persony na to - nic! Klasyczne "deszcz pada!"

Czyli nie wypala prowokacja? Nic to! Wykombinujemy inną, bo "mus to mus".

Ale pojawia się promyczek nadziei: lokalni (!) politycy podnoszą głowy i dopuszczają się jawnego świętokradztwa:

https://wiadomosci.onet.pl/swiat/wladze-radomska-odwoluja-uroczystosc-z-udzialem-izraelskiego-burmistrza/ggd6864

zaloguj się by móc komentować

ewaryst-fedorowicz @saturn-9 19 marca 2018 21:54
19 marca 2018 21:58

@saturn-9
Nie namówi mnie Pan na eksperymenty numerologiczne :-D
Ale domyślam się na czym oni jadą:
na STRACHU - bo niewywiązanie się z dostarczenia okupu = końcowi ich politycznych karier.

"Jak żyć?!"

zaloguj się by móc komentować

ewaryst-fedorowicz @Paris 19 marca 2018 21:06
19 marca 2018 22:08

@Paris

1. PiS NIE MA pomysłu na wygranie wyb. samorządowych w wielkich miastach co = dolaniu paliwa opozycji (tej za przeproszeniem gównianej, ale to tylko znaczy, że kadry PiSu nie lepsze)
2. PiS ma kłopot z wygraniem w więcej niz 50% sejmików, a to = kompromitacji + pozostawieniu wielkiej kasy w rękach opozycji (a już się oblizywali na nowe frukta)

i dlatego
3. PiS musi albo rozhuśtać nastroje i na nich się do jesieni doślizgać (a nie bardzo ma czym rozhustać, bo Smoleńsk wystygł, reparacje nie zażarły, Żydzi triumfują) - albo jakoś te wybory inaczej załatwić (zarządy komisaryczne?)

4. ew. prowokacje, które pozwolą  na "rozwiązania niestandardowe", a dziś PiS może lać tylko antysemitów, nazistów, rasistów, ONRowców, bo koderastów, ekoterrorystów,  musi milicja na rączkach wynosić

 

zaloguj się by móc komentować

Zadziorny-Mietek @ewaryst-fedorowicz
19 marca 2018 22:34

Przepraszam, że nie na temat, lecz poniższe bardzo dobrze nadaje się do cyklu pt. "Za Dobrej Zmiany Polska wstaje z kolan":

Cyt.: "Z uwagi na fakt, że dotychczas obowiązujące przepisy nie przewidują możliwości wyekwipowania personelu międzynarodowego w broń znajdującą się na wyposażeniu Sił Zbrojnych Rzeczypospolitej Polskiej, przedmiotowa nowelizacja ustawy z dnia 23 września 1999 r. o zasadach pobytu wojsk obcych na terytorium Rzeczypospolitej Polskiej oraz zasadach ich przemieszczania się przez to terytorium ma na celu uregulowanie tej kwestii.

W związku z powyższym, nowododany art. 13a przewiduje możliwość wyposażenia żołnierzy wojsk obcych w broń i amunicję, stanowiące uzbrojenie Sił Zbrojnych Rzeczypospolitej Polskiej, na wniosek właściwych organów wojskowych strony wysyłającej (ust. 1). Ustawowa definicja „żołnierza wojsk obcych” jest na tyle pojemna, że daje prawną możliwość przydzielenia polskiej broni wojskowej na rzecz członków personelu wojsk obcych, stacjonujących na terenie Rzeczypospolitej Polskiej, niezależnie od tego, czy dany żołnierz wojsk obcych będzie służył w wielonarodowym dowództwie (kwaterze), sztabie czy w jednostce operacyjnej. Podstawę przydziału przez Ministerstwo Obrony Narodowej broni żołnierzom wojsk obcych stanowił będzie wniosek władz państwa obcego lub organu międzynarodowej organizacji wojskowej.".

http://www.prezydent.pl/prawo/ustawy/podpisane/art,32,marzec-2018-r.html

http://www.prezydent.pl/download/gfx/prezydent/pl/defaultaktualnosci/5424/32/1/informacja_ws._ustawy_o_zmianie_ustawy_o_zasadach_pobytu_wojsk_obcych_na_terytorium_rp.rtf

Nowelizacji dokonano 8 lutego (środek żydowskiej zawieruchy), Pucołowaty klepnął 5 marca (w rocznicę śmierci tow. Stalina). Nasi zagraniczni "obrońcy" (na przykład z Ukrainy) nie będą już musieli dźwigać żelastwa ze sobą - wszystko dostaną na miejscu od patriotów jakich świat nie widział.  Padnie rozkaz: "Oddać spluwy" i pozamiatane.

"Międzynarodowa organizacja wojskowa" to najprawdopodobniej siły zbrojne eurokołchozu będące w fazie organizacji.

(pogrubienia i wyróżnienia - moje)

zaloguj się by móc komentować

Paris @saturn-9 19 marca 2018 21:54
19 marca 2018 22:36

Oj, nie tylko polamalo...

... ale i pokaralo... odlot na calego "lepszej zmiany" zaprzancow... i srakiewicze za nulandowe srebrniki tez "kwestie szpiega"  u sojusznikUF grzeja w kurwizorze  !!!

zaloguj się by móc komentować

pink-panther @ewaryst-fedorowicz 19 marca 2018 21:55
19 marca 2018 22:38

I burmistrz ma już wygrane najbliższe wybory:))))))))))) Co prawda podaje to Der Onet, ale przecież to są rzeczy do sprawdzenia. Skoro chcieli "pogrywać z ludem w samorządność" ( "co ja mogie" ministra Glińskiego w sprawie "Klątwy" w Teatrze Powszechnym) , to niech zjedzą tę żabę.

zaloguj się by móc komentować
Paris @ewaryst-fedorowicz 19 marca 2018 22:08
19 marca 2018 23:10

Zaklina rzeczywistosc ta banda...

... jak moze... klamie caly narod... prowokuje... ale to i tak nic nie da... bo dookola jest jeszcze gorszy syf niz u nas.  Trudno wymagac od tych niedouczonych prymitywow jakichs pomyslow po byciu przez 15-30 lat  TYLKO  na stolcu... i przy panstwowym korycie.

Ja ogladam dzisiaj we francuskim telewizorze co te muppet'y  zidiociale odstawiaja tam w tej brukselce...

... w glowie sie nie miesci co za belkot  !!!

zaloguj się by móc komentować

Rozalia @Zadziorny-Mietek 19 marca 2018 22:34
19 marca 2018 23:19

Dwa lata spokoju za parawanem rządu Szydło, były potrzebne do przejęcia wszystkiego. Teraz ogłaszają Finis Poloniae. Niech się z góry nie cieszą. Będą mieli całą wieczność na oddawanie. A i tak będzie za późno. 

5:15
Opublukowane 24 maja 2016 - Ks. Natanek Ukryta ręka rządząca PIS oraz zapowiedź oczyszczenia. 

 

zaloguj się by móc komentować

Rozalia @Kuro-San 19 marca 2018 23:07
19 marca 2018 23:45

Cadyk z Radomska. 

Takie paliwo też można wykorzystać na podpałkę. To była prowokacja od początku,  chcą cały czas szkalować bezczelnie, drąc mordy na cały świat. Gdyby tego nie zrobili, tego całego cadyka pies z kulawą nogą by nie poznał, a on by występował co najwyżej jako wtręt do żydowskich dowcipów. 

zaloguj się by móc komentować

Szczodrocha33 @ewaryst-fedorowicz
20 marca 2018 00:55

Odpowiedz na pytanie postawione w tytule jest prosta. Politycy w Polsce to sa ludzie ktorzy tylko reaguja na wydarzenia jakie sie dzieja

na swiecie. Decyzja o nieuczestniczeniu w rosyjskim Mundialu bylaby idiotyczna, co Polska ma do otrucia jakiegos szpiega w Wielkiej Brytanii?

Chca Brytyjczycy to niech rezygnuja a nam co do tego?  To po to nasi pilkarze sie pocili i walczyli, po to ludzie zdzierali gardla kibicujac zeby teraz gdy mamy juz zapewniony udzial w Mistrzostwach zrezygnowac?

Chyba chca zeby kibice z calej Polski zjechali do Warszawy i obrzucili Belweder jajkami (albo lepiej-zgnilymi pomidorami).

zaloguj się by móc komentować

adamo21 @ewaryst-fedorowicz
20 marca 2018 01:44

Oddamy wszystkie mecze walkowerem? Pewnie tak, jako ciągłość współczesnej tradycji.

 

zaloguj się by móc komentować

przemsa @ewaryst-fedorowicz 19 marca 2018 21:55
20 marca 2018 09:32

> I teraz proszę tylko zauwazyć: szef PZPN mówi prezydentowi
> i premierowi "walcie się", tyle, że nie jak sugerowałem "po
> boiskowemu", acz jednoznacznie.
> I te teflonowe persony na to - nic! Klasyczne "deszcz pada!"

Byłoby to prawdą, gdyby nie ten "detal", że ani Prezydent ani Premier nie rozważają bojkotu MŚ w Rosji, a tylko szef BBN powiedział w jakimś wywiadzie, że "bokot jest do rozpatrzenia". 

zaloguj się by móc komentować

Robo @przemsa 20 marca 2018 09:32
20 marca 2018 09:43

PAD potwierdzil ,ze  do Rosji nie pojedzie , trudno mi to jednoznacznie ocenic. Z jednej strony niby ni przechodzimy do porzadku i nie akceptujemy tego co robi Rosja , z drugiej nie robimy tego we wlasnym dobrze pojetym iteresie. Ciekawe kto z ewropy przylaczy sie do PADa

zaloguj się by móc komentować

przemsa @Robo 20 marca 2018 09:43
20 marca 2018 10:48

> PAD potwierdzil ,ze  do Rosji nie pojedzie , trudno mi to jednoznacznie ocenic.

No to mamy przechlapane. Dobrze, że chociaż Lewandowski w formie ;-)

PS A już tak poważnie, to uważam, że choćby tylko taki gest, jak niewysyłanie najwyższych oficjeli, miałby swoją wartość. Ale owszem, niekoniecznie powinniśmy być pierwszymi do tego.

 

zaloguj się by móc komentować

onyx @przemsa 20 marca 2018 10:48
20 marca 2018 12:29

No i o tym mówili w Anglii. Nie o bojkocie sportowym tylko o braku oficjeli no ale po co doczytać jak można bić pianę?

zaloguj się by móc komentować

przemsa @onyx 20 marca 2018 12:29
20 marca 2018 13:32

Jak na załączonym obrazku widać, można. I to wcale nie solo, są i komentarze :-[

 

zaloguj się by móc komentować

ewaryst-fedorowicz @przemsa 20 marca 2018 09:32
20 marca 2018 14:44

@przemsa

ponieważ dziś dyskutowałem o fascynujacym meczu o szachowe mistrzostwo świata Karpow-Kasparow, odpowiem używając  terminologii szachowej :-D

Pan najwyraźniej albo nie przeczytał dokładnie mojego tekstu – albo przeczytał tylko tego tekstu dowolne „omówienie”
1.Pańskie twierdzenie, że Paweł Soloch to „tylko szef BBN”  jest niepoważne (staram się być uprzejmym):
to najbliższy współpracownik Jajakoprezydenta Dudy w kwestiach wojennych i – jak napisałem – ktoś, kto posunął samego Antoniego Macierewicza, a zatem – figura (i to nie żaden laufer, a hetman).

2. ten hetman (OK – niech będzie szogun) powiedział w sprawie bojkotu wyraźnie, że „taką możliwość można rozpatrzyć ”
Nie powiedział: „wykluczam bojkot”, tylko dokładnie coś przeciwnego.

Bo w języku dyplomatycznym „taką możliwość można rozpatrzyć” znaczy tyle, co w języku niedyplomatycznym – „jak nie zrobicie tego co chcemy – to zbojkotujemy”.

I nie powiedział tego, jak Pan twierdzi „w jakimś wywiadzie”, ale w wywiadzie udzielonym portalowi senatora Biereckiego (bo Karnowscy to tam za laufrów robią), u którego cała pisowska wierchuszka ma kredyty (czyli Bierecki trzyma pulę = ich szachuje :-D)

3. argumentowanie, że „bojkot” oznacza nieprzyjechanie do Moskwy Jajakoprezydenta Dudy i innych figur podobnego sortu (Król Trump i tak by nie przyjechał, bo reprezentacja USA się nie zakwalifikowała) jest już nie tyle niepoważne, co żałosne:

JEDYNY bojkot, który by Putin jednak odczuł, to niewysłanie silnych, europejskich drużyn (Anglia, Niemcy, Francja, Portugalia, Hiszpania, nawet Polska), co obniżyłoby sportowy poziom i rangę rosyjskiego Mundialu).

A to, czy przyjedzie pijanica Juncker czy mająca kartoteką na Łubiance Merkel albo żałosna podróbka lady Thatcher, epizodyczna premier UK nazwiskiem May – to Putinowi (proszę wybaczyć właściwą mi precyzję opisu) „wisi i powiewa”.

To tyle,

pozdrawiam
EF 

zaloguj się by móc komentować

ewaryst-fedorowicz @onyx 20 marca 2018 12:29
20 marca 2018 14:45

@onyx
Panu odpowiadam u @przemsy

zaloguj się by móc komentować

ewaryst-fedorowicz @adamo21 20 marca 2018 01:44
20 marca 2018 14:47

@adamo21

jest szansa, że nie: "Zibi" Boniek postawił się twardo

zaloguj się by móc komentować

ewaryst-fedorowicz @Szczodrocha33 20 marca 2018 00:55
20 marca 2018 14:49

@Szczodrocha33
 

Pełna zgoda - kłopot w tym, że PiS najwyraźniej swędzi, żeby się wykazać na polu walki z polskim antysemityzmem.

zaloguj się by móc komentować

ewaryst-fedorowicz @Paris 19 marca 2018 23:10
20 marca 2018 14:52

@paris
miałkość kadr pisowskich (i ich bezideowość) jest po ponad 2 latach "rwania" tak wyraźna, że nie widzą tego tylko ci, co mają  tę ślepotę w swoim zakresie obowiązków.

zaloguj się by móc komentować

ewaryst-fedorowicz @Kuro-San 19 marca 2018 23:07
20 marca 2018 14:56

@Kuro-San
tu ciekawostka: ten prezydent Radomska na swe nieszczęście pokonał w wyborach...wujka Andrzeja Dudy!
I teraz, po tym, jak się teraz postawił opluwaczowi z Izraela, to i on i miasto będą mieli u rządu jeszcze bardziej przchlapane
http://wiadomosci.dziennik.pl/polityka/artykuly/513777,jaroslaw-ferenc-radomsko-wieslaw-kaminski-wujek-andrzeja-dudy.html

zaloguj się by móc komentować

ewaryst-fedorowicz @pink-panther 19 marca 2018 22:38
20 marca 2018 15:00

@pink-panther

Jak już pisałem w odpowiedzi @Kuro-San:
ten prezydent Radomska na swe nieszczęście pokonał w wyborach...wujka Andrzeja Dudy! (reprezentującego PiS)
I teraz, po tym, jak miał czelność postawić się opluwaczowi z Izraela, to i on i miasto będą mieli u rządu jeszcze bardziej przechlapane :-(
http://wiadomosci.dziennik.pl/polityka/artykuly/513777,jaroslaw-ferenc-radomsko-wieslaw-kaminski-wujek-andrzeja-dudy.html

zaloguj się by móc komentować

ewaryst-fedorowicz @Zadziorny-Mietek 19 marca 2018 22:34
20 marca 2018 15:05

@Zadziorny-Mietek
a to mi umknęło, choć kwestią - ujmijmy to tak - "zalegalizowania obecności obcych wojsk na terytorium RP" (wiek XVIII staje mi przed oczami...) kilkanaście miesięcy temu się żywo interesowałem.

A teraz, otwarcie im de facto magazynów z polską bronia, to już kolejny krok ku wasalizacji. Taaa...

zaloguj się by móc komentować


ewaryst-fedorowicz @qwerty 20 marca 2018 15:05
20 marca 2018 15:09

@qwerty
realnie (= pesymistycznie) patrząc - kolejne rozdanie z Magdalenki.
Przecież to tam nas sprzedali.
Taa... "gen. Kiszczak wielkim czekistą był"
http://niepoprawni.pl/blog/fedorowicz-ewaryst/general-kiszczak-wielkim-czekista-byl

zaloguj się by móc komentować

qwerty @ewaryst-fedorowicz 20 marca 2018 15:05
20 marca 2018 15:11

a czy tutaj kiedykolwiek nie było wasalizacji? dopiero kolejny krok? meta tuż, tuż?

zaloguj się by móc komentować

qwerty @ewaryst-fedorowicz 20 marca 2018 15:09
20 marca 2018 15:12

a przed Magdalenką to był raj? Mnie nie sprzedali, ot i co

zaloguj się by móc komentować

qwerty @ewaryst-fedorowicz 20 marca 2018 15:09
20 marca 2018 15:14

to wszystko ten cholerny system, tylko w kukizowcach nadzieja i w oburzonych/niepoprawnych, jak żyć? jak żyć? co będzie jutro? ...

zaloguj się by móc komentować

ewaryst-fedorowicz @qwerty 20 marca 2018 15:12
20 marca 2018 15:21

@qwerty
oczywiście, że nie był - niewola była.
Ja się jej przeciwstawiałem czynnie jako mięso armatnie, zamiast spokojnie w domu kota głaskać

zaloguj się by móc komentować

przemsa @ewaryst-fedorowicz 20 marca 2018 14:44
20 marca 2018 16:40

> 2. ten hetman (OK – niech będzie szogun) powiedział w sprawie bojkotu wyraźnie,
> że „taką możliwość można rozpatrzyć ”
Nie powiedział: „wykluczam bojkot”, tylko dokładnie coś przeciwnego.

Wiem co powiedział i wiem też, że z tego nic nie wynika. Albo iaczej: wynika dokładnie tyle, że ewentualność bojkotu polegającego na niewysyłaniu na turniej naszych oficjeli można rozpatrzyć.

> argumentowanie, że „bojkot” oznacza nieprzyjechanie do Moskwy Jajakoprezydenta
> Dudy i innych figur podobnego sortu

Ale właśnie taki bojkot jest rozpatrywany. Reszta to zwykłe, niemające nic wspólnego z wypowiedzią Solocha konfabulacje. Pańskie konfabulacje.

> JEDYNY bojkot, który by Putin jednak odczuł, to niewysłanie silnych, europejskich drużyn

A to, że Pana zdaniem, powyższe jest jedynym bojkotem, który Putin by odczuł jest bojkot reprezentacj, niczego nie zmienia w ocenie tej notki, która jest zwyczajnie kłamliwa. 

zaloguj się by móc komentować

ewaryst-fedorowicz @przemsa 20 marca 2018 16:40
20 marca 2018 16:58

@przemsa

To Pan, schowany za nickiem kłamie:
w wywiadzie Soloch NIGDZIE nie powiedział (jak Pan kłamie), że chodzi o " ewentualność bojkotu polegającego na niewysyłaniu na turniej naszych oficjeli". Nigdzie.

A odpowiadał na jasne, dosłowne, niepozostawiające cienia wątpliwości pytanie o bojkot - bez żadnych Pańskich kłamliwych "doprecyzowań".

Link podawałem, podam jeszcze raz, żeby Pan nim skłamie znowu, jeszcze raz się zastanowił:
https://wpolityce.pl/polityka/386484-nasz-wywiad-szef-bbn-o-relacjach-z-mon-i-ataku-na-skripala-bojkot-mundialu-jest-do-rozpatrzenia-rosji-na-tym-wydarzeniu-zalezy
 

zaloguj się by móc komentować

przemsa @ewaryst-fedorowicz 20 marca 2018 16:58
20 marca 2018 17:24

> w wywiadzie Soloch NIGDZIE nie powiedział (jak Pan kłamie), że chodzi
>o " ewentualność bojkotu polegającego na niewysyłaniu na turniej naszych
> oficjeli". Nigdzie.

Dobrze, niech będzie. Ja kłamię. W takim razie proszę zacytować, gdzie mówi o bojkocie polegającym na tym, że na mundial nie pojedzie nasza preprezentacja. Innymi słowy proszę wykazać, że jednak Pan nie bredzi twierdząc,  że Soloch snuje wizje uniemożliwienia Robertowi Lewandowskiemu, Kubie Błaszczykowskiemu, Kamilowi Glikowi, Łukaszowi Piszczkowi, Kamilowi Grosickiemu i ich młodszym kolegom rozegrania ich turnieju życia?!

 

zaloguj się by móc komentować

dziad-kalwaryjski @ewaryst-fedorowicz
20 marca 2018 17:49

„taką możliwość można rozpatrzyć.”

"Dlaczego...chce pozbawić miliony Polaków szansy poczucia jedności ...(..ponad wszelkimi podziałami) ...i radości z odniesionego przez reprezentację Polski sukcesu?!"

"Panie Zbyszku – Pan powie .."

 

Panie Ewaryście, Gospodarzu Szanowny, pan weźmie meliskę i zimny prysznic. Na wasze lęki, Pana, Solochów, Dworczyków, bojkociarzy piłkarskich to taki Korwin-Milewski nawet by nie splunął. Bez ukłonów.

 

 

zaloguj się by móc komentować

ewaryst-fedorowicz @przemsa 20 marca 2018 17:24
20 marca 2018 18:30

@przemsa

No to skoro już ustaliliśmy, że Pan kłamie, to teraz czas na uprzejmą prośbę:

aby byłby Pan tak łaskaw i przestał rżnąć głupa (to nie ja – to Korwin-Mikke):

co to jest bojkot wielkiej imprezy sportowej, każdy kto wtedy żył i miał dostęp do telewizora mógł zobaczyć (lub nie, zależy po której stronie żelaznej kurtyny się znalazł)  w 1984 podczas Igrzysk Olimpijskich w Los Angeles oraz w 1980 podczas Igrzysk Olimpijskich w Moskwie.
Kto zbyt młody – może sobie wygulować.

I doskonale Pan wie, że Soloch, rozważając możliwość bojkotu był/jest świadom tego, co to znaczy dla Roberta Lewandowskiego i kolegów.

I skoro to sobie już wyklarowaliśmy, to nie pozostaje mi nic innego, niż życzyć Panu skutecznej interwencji u Administracji, a najlepiej – od razu w pisowskiej bezpiece, bo ona na gwałt potrzebuje sukcesów, skoro z takim Kramkiem poradzić sobie nie potrafi, to niech choć z Fedorowiczem porządek zrobią :-D

Powodzenia!

zaloguj się by móc komentować

ewaryst-fedorowicz @dziad-kalwaryjski 20 marca 2018 17:49
20 marca 2018 18:39

@dziad-kalwaryjski

Nie znam Pana i nic do Pana nie mam.
Ukłonów od Pana nie oczekuję i sam kłaniać się Panu nie myślę.

zaloguj się by móc komentować

przemsa @ewaryst-fedorowicz 20 marca 2018 18:30
20 marca 2018 20:32

Niczego nie ustaliliśmy ani siebie nie wyklarowaliśmy. Nawet żartem proszę się nie spoufalać sugerując, że mógłbym mieć coś wspólnego z konfabulacjami na temat sensu wypowiedzi Solocha i tego, co z niej w jakimś alternatywnym świecie wynika. 

zaloguj się by móc komentować

Paris @ewaryst-fedorowicz 20 marca 2018 14:52
20 marca 2018 22:21

Dokladnie...

... ta mialkosc kadr i ich bezideowosc jest  PORAZAJACA !!!... pocieszam sie tylko tym, ze rowniez kadry  Frankow - to  DNO  !!!

zaloguj się by móc komentować

Tytus @ewaryst-fedorowicz
21 marca 2018 11:20

Gdyby doszło do bojkotu to rzeczywiście piłka będzie skopana.

Pozdrawiam.

zaloguj się by móc komentować

przemsa @Tytus 21 marca 2018 11:20
21 marca 2018 12:22

Ponoć, w ramach prostestu, Lewandowski ma wtedy strzelić samobója, a Nawałka postawi na bramce Janka Tomaszewskiego.

 

zaloguj się by móc komentować

ewaryst-fedorowicz @przemsa 20 marca 2018 20:32
21 marca 2018 14:15

@przemsa

1. Owszem, ustaliliśmy, że Pan kłamie – sam Pan to przyznał.

Zresztą nawet Karnowscy nie rżną głupa i nie udają, że chodzi o coś innego niż prawdziwy (sportowy) bojkot Mundialu w Rosji.
Nawet sondę zamieścili, w której zwolennicy PiSu zażyczyli sobie bojkotu lub przeniesienia Mundialu z Rosji do innego kraju miażdżącą większością (71%)OK – krzyż na drogę.

2. Co się tyczy spoufalania, to proszę sobie – Anonimie bez twarzy, imienia i nazwiska – nie pochlebiać.
I iść sobie ze swoją anonimowością tam, gdzie „sygnalistów” czekają.

zaloguj się by móc komentować

ewaryst-fedorowicz @Tytus 21 marca 2018 11:20
21 marca 2018 14:33

@Tytus

polecam skrin z wpolityce.pl  pod moją odpowiedzią skierowaną do "przemsy".

Wyznawcy (bo to nie mogą być zwykli zwolennicy) PiSu, większością 71% (!!!) chcą bojkotu lub przeniesienia Mundialu z Rosji do innego kraju.

Vox populi - vox Dei?
 

zaloguj się by móc komentować

zaloguj się by móc komentować