-

ewaryst-fedorowicz : Reklamiarz sum! Po 20 latach marketingu komercyjnego w marketingu politycznym robię. Bloguję bo lubię.

Prąd, własność, czyli żądajmy wyborów co rok!

Ja, w przeciwieństwie do szanownych Czytelników, na słynnej „bonifikatowej” sesji Rady Warszawy byłem, i jak warszawska Platforma Obywatelska zjadła żabę widziałem, choć w sumie, to należą się spec-podziękowania przewodniczącemu całej Platformy Schetynie, bo to on tym z Warszawy kazał tę żabę przełknąć.

To lokalne, warszawskie łykanie miało wymiar symboliczny, bo we czwartek dokonało się coś więcej:

równie symboliczne podkulenie ogona przez ferajnę zwaną (przez samych siebie) klasą polityczną, wobec groźby buntu Ciemnego Ludu/Suwerena (wersja w zależności od tego, czy swobodna, nienagrywana rozmowa, czy też oficjalny, partyjny spicz).

Łykający wprawdzie coś tam mamrotał, że bonifikaty nigdy nie były częścią programu KO i że to był wniosek radnych PIS, co nie zmienia faktu, że przewodniczący Schetyna skutecznie mu wytłumaczył, by już nigdy przed szereg (partyjny) nie wychodził.

Odpowiedź na pytanie dlaczego przewodniczący Schetyna wydal komendę: łykać! jest prosta, jak ta, której udzieliłem p. Wielowieyskiej, gaworzącej, że „Numer, jaki PO w Warszawie wycięła z bonifikatami 60 proc. przy przekształceniu nieruchomości, jest klasycznym oszustwem wyborczym.” , a brzmi ona tak:

Nie, to coś znacznie, ale to znacznie gorszego: Trzaskowski_ tym numerem podał rękę PiSowi, które zaczęło już grzęznąć w bagienku. A Platforma zafundowała PiSowi całkiem przyzwoity wynik w wyborach do EP i parlamentarnych, bo Kurski to grzeje i będzie grzał.

***

Kamera, a przed nią stoją obok siebie: nawrócony bankster PiSu (tak go prawie  3 lata temu nazwałem) i minister o nazwisku nomen omen Tchórzewski.

I łykają żabę znacznie większą, niż ta platformiarska, i w dodatku żabę elektryczną.

Po Tchórzewskim od razu widać, że niewprawiony, za to Premier, na ostrygach szkolony, łyka gładko nie przerywając tej swojej paplaniny.

Obaj obiecują, że ceny prądu od 1 stycznia nie wzrosną i to ani dla mnie (i dla Pani, i da Pana) i nawet dla tych wstrętnych przedsiębiorców też nie.

Na oczach całej Polski obiecują.

Deklaracja o tyle dziwna, że już kilka miesięcy temu, tzw. spółki energetyczne, zarządzane przez pisowskich nominatów (taka prawda: i nominatów, i pisowskich) wysłały Urzędowi od Energii do zatwierdzenia nowe taryfy = podwyżki cen.

Jak napisałem 5 grudnia:

„PiS ostrym kursem idzie na oddanie władzy na jesieni 2019, bo kilkudziesięcio procentowej podwyżki cen prądu (i w konsekwencji wszelkich dóbr i usług) nie wytrzyma żaden elektorat, a już z pewnością nie wytrzyma ten „miękki”, co to na 500+ poleciał.” – a tu cud!

Podwyżek nie będzie!

Ba! Nawet na tę okoliczność PiS spec-posiedzenie sejmu w samym środku poselskiego i senatorskiego długiego weekendu na 28 grudnia zwołuje, by stosowną ustawę w trybie ambasadorskim, czyli inaczej a la Aznari uchwalić.

A TW Prezydent (Trafnie Wybrany) zadeklarował, że podpisze tę ustawę, choć jej jeszcze nie widział.

Wot maładiec!

Jako człowiek przytomny (no niestety) zauważyłem co następuje:

PiS miało 3 (słownie TRZY) lata by się na ten wysmażony przez Kopaczową bardak przygotować, rzekomo „pełne szuflady ustaw” , a teraz, z gaciami pełnymi ze strachu o podwójne wybory 2019, że Ciemny Lud przy Wigilijnych stołach będzie się wk… obłąkanymi cenami prądu, zwołuje nadzwyczajne posiedzenie sejmu.

***

Pytanie co łączy obie opisane przeze mnie sytuacje?

Dlaczego i prezydent Warszawy, i premier Polski nagle przypływu empatii doświadczyli?

A to, że za 5 miesięcy mamy wyborczą uwerturę w postaci glosowania na europasożytów, a za miesięcy 10 walkę na śmierć i życie o to, kto będzie nas – pardon maj polisz – dmuchał przez następne 4 lata, zakończone za miesięcy 15 wyborami na TW Prezydenta.

I dlatego, jeśli nie chcemy – a, zacytuję klasyka: zapierdalać za miskę ryżu - żądajmy wyborów co roku!

Bo inaczej nas ci absolwenci elitarnej szkoły Cioci Magdalenki w chłopów pańszczyźnianych obrócą.

http://blog.wirtualnemedia.pl/ewaryst-fedorowicz/post/nawrocony-bankster-pisu-likwiduje-ofe

 tagi: prawo i sprawiedliwość  platforma obywatelska  grzegorz schetyna  mateusz morawiecki  tw prezydent  ceny prądu  krzysztof tchórzewski  szkoła cioci magdalenki  uzytkowanie wieczyste  wybory 2019 

ewaryst-fedorowicz
23 grudnia 2018 23:09
12     1117    4 zaloguj sie by polubić
komentarze:
KOSSOBOR @ewaryst-fedorowicz
23 grudnia 2018 23:51

Ponieważ nie wierzę im jak pohańcom sprośnym jakim, przeto warto obserwowac to "nadzwyczajne posiedzenie sejmu", czy cichcem nie skręcą nam jakiegoś gorszego bata na własność i wolność. Na ten przykład w temacie  - "roszczenia" żydowskie, węgiel, lasy, szczepienia etc.. 

zaloguj się by móc komentować

Paris @KOSSOBOR 23 grudnia 2018 23:51
24 grudnia 2018 00:14

Dokladnie tak...

... nie wolno z LOBUZERII  parlamEtarnej spuscic oka  !!!... i ogromnie pilnowac w temacie wskazanego przez Pania "bata"  !!!   Nie ma zadnego  powodu dla jakichkolwiek PODWYZEK,  natomiast  NIEZBEDNA  jest  OBNIZKA  UPOSAZEN  dla tej parlamentarnej i administracyjnej panstwowej swoloczy  !!!

zaloguj się by móc komentować

POLFIC @ewaryst-fedorowicz
24 grudnia 2018 12:36

Skoro prąd będzie droższy, a przecież będzie, to znaczy, że będzie. Kwestia tylko w jakiej formie za ten droższy prąd zapłacimy.

zaloguj się by móc komentować

POLFIC @Paris 24 grudnia 2018 00:14
24 grudnia 2018 12:37

Też uważam, że dopóki "na państwowym" będzie lepiej niż "w prywatnym", nic dobrego nas nie czeka.

zaloguj się by móc komentować

ewaryst-fedorowicz @POLFIC 24 grudnia 2018 12:36
24 grudnia 2018 12:46

@POLFIC

No, skoro TW Prezydent (Trafnie Wybrany) poszedł po całości i wywalając ustawy "samorządowe", ustanawiajace 2 kadencje maks liczone uczciwie,  doprowadził do WYDŁUŻENIA kadencji tej samorządowej ferajny do 5 lat (!) - to nas uczniowie elitarnej szkoły Cioci Magdalenki będą rżnąć na kasę.

Ale gdyby tak kadencyjki tej całej kamandzie zrobić chocby tylko 2 letnie.... chętnych do "pracy" w samorządach by nie było :-D

zaloguj się by móc komentować

POLFIC @ewaryst-fedorowicz 24 grudnia 2018 12:46
24 grudnia 2018 12:51

Tak działa POPiS. Werbalnie chcą dobrze, coś zmienić, ale zawsze znajdzie się jakaś przeszkoda, żeby tylko było tak jak było :)

zaloguj się by móc komentować

ewaryst-fedorowicz @KOSSOBOR 23 grudnia 2018 23:51
24 grudnia 2018 12:53

@KOSSOBOR
Moja znajoma nie ma złudzeń, że się ferajna POPiSowa tylko urny boi, i że za 2 lata nas skroją, ale zadała przy okazji sensowne pytanie:

"Za dwa lata nie będą mieli żadnych oporów. Podniosą na maxa. Swoją drogą płacimy za to CO2 nie wiadomo gdzie i nie wiadomo, co się z tą kasą dzieje."

ja jej na to: " no co - spłacamy Rodaków, za to ich mienie bezspadkowe. Prezes wie, ze jawne płacenie typu "przelew" wywołałoby rewolucję, toteż płacą okrężnymi drogami.
Sama Pani napisała, ze "nie wiadomo gdzie i nie wiadomo, co się z ta kasa dzieje."
I o to chodzi .

zaloguj się by móc komentować

klon @ewaryst-fedorowicz 24 grudnia 2018 12:53
24 grudnia 2018 13:41

Uważam, że opłaty za "Centralne Ogrzewanie 2” to nowa forma opodatkowania wszystkich, nie posiadających udziałów w FED i Banku Światowym.  "Niemanie" bezspadkowe będzie szło niezależnie - oprócz ...

zaloguj się by móc komentować

Szczodrocha33 @ewaryst-fedorowicz
24 grudnia 2018 14:15

Tak, nadchodzace wybory [roznorakie, ale szczegolnie te do Sejmu w 2019 roku i potem prezydenckie] moga byc bardzo interesujace.

Ostatnio zaczynaja pompowac [przepraszam za okreslenie i skojarzenia jakie to moze wywolac] Biedronia i jego nowa partie.

Ja bede sie trzymal mojej wersji, wedle ktorej wydaje mi sie ze o ustawieniu sceny politycznej w Polsce bardziej decyduja powazni gracze (Amerykanie, Niemcy, Brytyjczycy), anizeli wyborcy w Polsce.

Dlatego mozliwe jest ze w latach 2019-2020 nastapi tapniecie i powazne przemeblowanie polityczne w Polsce.

Czy Biedron "chwyci" i zostanie np. Marszalkiem Sejmu, albo i Prezydentem RP?

Kiedys w Polsce stawiali na Tolka Banana, teraz szachisci moga postawic na Biedronia.

Niemozliwe? Jak mawial Zbigniew Buczkowski w serialu "Dom", cytuje: "Niemozliwe to jest tylko zeby kura kwadratowe jaja znosila. Reszta wszystko jest mozliwe."

zaloguj się by móc komentować

POLFIC @Szczodrocha33 24 grudnia 2018 14:15
24 grudnia 2018 14:25

Też uważam, że nastąpi przemeblowanie. Ale sądzę, ża pracują nad tym nie tylko ci źli, ale i ci dobrzy :)

zaloguj się by móc komentować

ewaryst-fedorowicz @klon 24 grudnia 2018 13:41
24 grudnia 2018 14:43

@klon
...czyli "jak się nie obrócisz - d... zawsze z tyłu!"
 

zaloguj się by móc komentować

ewaryst-fedorowicz @Szczodrocha33 24 grudnia 2018 14:15
24 grudnia 2018 14:49

@Szczodrocha33
O, co do tego, że ci nasi "bossowie" to za lokajow zagranicznych robią wątpliwości nie mam.

Tu choćby to opisalem:
http://blog.wirtualnemedia.pl/ewaryst-fedorowicz/post/jak-pis-kondominium-na-kolonie-amerykanska-zamienil
http://ewaryst-fedorowicz.szkolanawigatorow.pl/komunikat-agencji-papa-mamy-odpowiedz-moraweickiego-na-list-mosbacher


Ale zawsze potrzebne jest NARZĘDZIE - jakiś konkret. Czyli np wzrost ceny prądu, napływ muzułmanów czy Ukraińców, zabicie kogoś lub tylko nagranie.

zaloguj się by móc komentować

zaloguj się by móc komentować