-

ewaryst-fedorowicz : Reklamiarz sum! Po 20 latach marketingu komercyjnego w marketingu politycznym robię. Bloguję bo lubię.

Premier Schetyna – człowiek pod parasolem (ochronnym)

Święte oburzenie słowami Grzegorza Schetyny jest dziś repertuarem obowiązkowym - od komercyjnie niepokornych (konsekwentnie promuję określenie mojego autorstwa) Karnowskich po uroczą rzeczniczkę Mazurek z przesympatycznym wicemarszałkiem Terleckim w duecie.

Jak to ze świętościami bywa - szarganie ich jest zabronione, toteż szargać nie śmiem, a jedynie pozwolę sobie odmówić uczestniczenia w teatrzyku dla naiwnych.

Bo od dawna na Grzegorzu Schetynie ciążą zarzuty najpoważniejsze z poważnych, co opisałem razy kilka, ostatnio w tekście z 7 kwietnia br pod wszystko mówiącym (o hipokryzji PiSu) tytule:
Premier Schetyna do pierdla nie pójdzie!, a traktującym o bestialskim torturowaniu setek kibiców Legii Warszawa zatrzymanych podczas bandyckiej „akcji Widelec”.

I mimo to nikt w PiSie nawet się o doprowadzeniu Grzegorza Schetyny do odzyskanej przecież prokuratury nie zająknął, a dlaczego się nie zająknął wyjaśniam we wspomnianym tekście.

Toteż dopóki Grzegorz Schetyna za „akcję Widelec” nie odpowie – nie dam się pisowskim pijarowcom podpuścić, co i Państwu zalecam.

----------------

Premier Schetyna do pierdla nie pójdzie!

Nie ma to jak internet: nic w nim nie ginie, tak jak i nie zginął mój tekst z 2 lutego br.

Tekst wprawdzie dotyczy kolejnego wybryku sędziego o trudnej urodzie, ale ten jego fragment (nie sędziego – tekstu) do dzisiejszego wybierania na premiera Schetyny Grzegorza jest jak znalazł:

„W takim razie przypominamy sobie słynną Akcję Widelec, wymierzoną przeciwko kibicom Legii Warszawa (ja od dziecka kibicuję Górnikowi Zabrze, więc nie można mnie tu posądzić o prywatę), podczas której aresztowani setkami kibice byli zmuszani przez milicję (nie poprawiać – policja, to była przed wojną) do siadania nago na milicyjnych pałkach, bici kluczami po jądrach, gazowani w zamkniętym samochodzie) co było torturami w najczystszej ubeckiej postaci? Tak?
No właśnie.

Co, ktoś ma w tej sprawie wątpliwości?
To niech sobie na takiej pałce siądzie – nie twierdzę, że od sędziego Tuley można zacząć, bo nie wiem, czy je ma (te wątpliwości)

Dlaczego zatem Grzegorz Schetyna bezkarnie walczy o demokrację plącząc się po sejmie i po mediach, zamiast siedzieć (nie na pałce, spokojnie, bez wierzgania mi tu!) przed prokuratorem?
Przecież to on, jako min spraw wewnętrznych za tę akcję odpowiada
?*

---------------------------

I dlatego kompletnie mnie nie interesuje co Schetyna Grzegorz właśnie w sejmie przeczytał i co mu Prezes odpowiada, bo moim (i całkowicie niesłusznym zdaniem) miejsce Schetyny Grzegorza jest przed prokuratorem i z niewiadomych mi przyczyn pisowska prokuratura zaprosić się go nie kwapi.

Na szczęście w sukurs przeszedł mi Paweł Śpiewak, a dokładnie jego wywiad, jakiego udzielił Onetowi.

W rozmowach kuluarowych PiS-owcy powtarzają, że z Grzegorzem Schetyną się dogadają. Oni nie mają poczucia, że to jest ten przeciwnik, z którym przyjdzie im stoczyć decydujący bój.**

Paweł Śpiewak to nie jest ktoś nieistotny.
To dyrektor Żydowskiego Instytutu Historycznego, w związku z czym może sobie pozwolić na chwilę szczerości, jeśli ma taki kaprys, bo jest, jak to się za komuny mówiło – nie do ruszenia, ani dla PiSu, ani dla PO.

I kiedy tak sobie to wszystko poskładałem, sprawa omijania szerokim łukiem Schetyny przez pisowską prokuraturę zrobiła się jasna, jak wakacyjne słońce:

PiS nie rusza Schetyny bo czeka, aż się sprawa torturowania kibiców Legii... przedawni!

Dokładnie tak!

No, może przed samymi wyborami na jakieś przesłuchanie Schetynę pisowska prokuratura zaprosi, ale sąd już go osądzić nie zdąży, choćby i chciał, ale nie zechce, bo po co mu wyręczać instytucję przedawnienia.

Puenta?

Jak mówi stare, polskie porzekadło – polityk politykowi łba nie urwie!

--------------
* http://niepoprawni.pl/blog/fedorowicz-ewaryst/tuleya-otwiera-nowy-front

** http://wiadomosci.onet.pl/tylko-w-onecie/z-kim-pis-juz-niedlugo-stoczy-walke-na-smierc-i-zycie-wcale-nie-z-platforma-czy/5hd7rm2 (link is external) (link is external)
---------------------

http://niepoprawni.pl/blog/fedorowicz-ewaryst/premier-schetyna-do-pierdla-nie-pojdzie

 tagi: faszyzm  platforma obywatelska  marsz niepodległości  parlament europejski  beata mazurek  ryszard terlecki  grzegorz schetyna  akcja widelec  paweł śpiewak  legia warszawa  żydowski instytut historyczny  prawo i spawiedliwość 

ewaryst-fedorowicz
16 listopada 2017 20:24
10     1396    4 zaloguj sie by polubić
komentarze:
smiec @ewaryst-fedorowicz
16 listopada 2017 20:32

Nic dodać nic ująć.

Zgadzam się z Panem w całej rozciągłości!

Konrada Lorenza opis dwóch psów biegnących wzdłuż płotu z drucianej siatki. Wydawało się, że gdyby nie ta siatka, psy rzuciłyby się na siebie i pożarły w mgnieniu oka. Ale gdy tak biegły charcząc na siebie z wściekłością, płot nagle się skończył i psów nic już nie rozdzielało. Wtedy nagle cała wściekłość z nich wyparowała i zamiast rzucić się na siebie i pożreć, w pozach pełnych godności, na sztywnych łapach, rozeszły się, każdy w swoją stronę.

 

Pozdrawiam :)

zaloguj się by móc komentować

ewaryst-fedorowicz @smiec 16 listopada 2017 20:32
16 listopada 2017 20:34

@smiec
tylko że psy to przynajmniej mają charakter :-D

zaloguj się by móc komentować

smiec @ewaryst-fedorowicz
16 listopada 2017 20:47

Otóż to wszystko się opiera o starą jak świat zasadę. Jeśli ktoś jest zły, to nie jest do rany przyłóż. Jeśli ktoś jest okrutnym psychopatą, nie jest inteligentny. Jeśli ktoś obcina ludziom głowy, nie może być człowiekiem wrażliwym. I to nawet jeśli pisze o tym wiersze. I to nawet po łacinie. A jeśli ktoś jest idiotą, to choćby miał dziesięć tytułów profesorskich, idiotą pozostanie. Amen.

zaloguj się by móc komentować


tadman @ewaryst-fedorowicz
17 listopada 2017 07:58

Kibice to bardzo plastyczny target, bo można na nich potrenować wyszkolenie służb (rozpędzanie, obezwładnianie, torturowanie, a nawet zabijanie), można zrobić z jednego z nich prawie  narodowego bohatera (Staruch Staruchowicz), można z nich zrobić superpatriotyczny element (oprawa, banery), a jak  jadą pociągiem na lub po meczu to lepiej zaopatrzyć się w czapkę-niewidkę.

zaloguj się by móc komentować

qwerty @ewaryst-fedorowicz
17 listopada 2017 09:32

sankcja i/lub jej nie/możność w pierwszej kolejności winna dotyczyc milicjanów, ów Schetyma aż taki diaboliczny nie jest, bycie w msw skutkuje wieloma nabywanymi patologiami i przekonaniem o wyższości nad wszytkimi

zaloguj się by móc komentować

ewaryst-fedorowicz @qwerty 17 listopada 2017 09:32
17 listopada 2017 21:43

a ja (oskarżony w stanie wojennym przez jaruzelską prokuraturę o "czynną napaść na funkcjonariusza MO, Andrzeja Sawickiego" uważam odwrotnie:
- posadzenie jednego VIPa natychmiast leczy z sadyzmu itp upodobań tysiące milicjantów
- posadzenie nawet 100 milicjantów nie ma żadnego wpływu na rozbestwienie nawet jednego VIPa
 

zaloguj się by móc komentować


qwerty @ewaryst-fedorowicz 17 listopada 2017 21:43
22 listopada 2017 10:50

kompromis: i vipa i milicjantów

zaloguj się by móc komentować

qwerty @ewaryst-fedorowicz 17 listopada 2017 21:43
22 listopada 2017 10:52

tak po prawdzie to vipów trudno sie sadza [z wielu wzgledów] ale udaje sie ich eliminować przez rozgrywki sterowane

zaloguj się by móc komentować

zaloguj się by móc komentować