-

ewaryst-fedorowicz : Reklamiarz sum! Po 20 latach marketingu komercyjnego w marketingu politycznym robię. Bloguję bo lubię.

Prezes Kaczyński - Pantokrator, czyli smog - в расход!

Co to znaczy to „в расход!”,  to mógłby wam, szanowni Czytelnicy, naukowy mentor Prezesa - major, politruk, stalinowiec, komunista szczery w jednym, prof. Ehrlich przetłumaczyć, ale nie przetłumaczy, bo mu się spokojnie lat temu kilka zmarło.

Ale zawsze, kto chce może sobie w słownikach pogrzebać, a jak nie chce – to może w ramach spełniania dobrych uczynków pogrzebać ten smog, bo po wyroku wydanym przez Prezesa los jego tyleż marny, co przesądzony.

 

Sobota, 28 września br. Opole:

"Sprawa ochrony środowiska to też sprawa związana ze stanem zdrowia Polaków. Polska realizująca ten wielki cel, o którym mówimy, to musi być Polska wolna od tych najpoważniejszych zagrożeń. Potocznie nazywamy je smogiem. I ten smog musi być w Polsce zlikwidowany"

Nie bardzo rozumiem, dlaczego to akurat smog padł ofiarą troski Prezesa Kaczyńskiego o środowisko, co nie zmienia faktu, że dla Prezesa środowisko to wartość nad wartościami:

szczególnie środowisko najbliższe, o którego kondycję trzeba dbać.

O, taki donoszący bezpiece na własnego kuzyna TW Wolfgang - Przyłębski jest dziś ambasadorem w kluczowym, europejskim i graniczącym z PRL-bis kraju (a jego szanowna małżonka bierze miesiąc w miesiąc pensję prezesa Trybunału Konstytucyjnego).

Albo jego kolega po kapuścianym fachu, TW Ryszard – Kujda, co to od 1998 roku był w najwyższych kręgach ochrony środowiska lokowany z Narodowym Funduszem (i ze słynną spółką Srebrna) włącznie.

I to tylko ci, że tak to utylizacyjnie ujmę,
wysypani, których środowisku ochronić się nie udało.

Zresztą cala ta spółka Srebrna to jeden wielki zespół ochrony środowiska – tu znaleźli ponoć zatrudnienie (a z pewnością pieniądze) ludzie ze środowiska Prezesa, ze słynną panią od komunistycznych generałów włącznie (a nawet na czele).

*
**

Na miejscu smogu zacząłbym się bać, bo jak Prezes sobie coś ubzdura (no dlaczego nie ubzdura - Prezes też człowiek i ma prawo sobie coś czasem ubzdurać), to nie ma przeproś!

Ubzdurał sobie socjalizm, sprzedawany Ciemnemu Ludowi /Suwerenowi (wariant zależny od tego, czy swobodna, nienagrywana rozmowa, czy oficjalny spicz) pod marką handlową polska wersja państwa dobrobytu i ten socjalizm będzie!

Z wszelkimi jego częściami składowymi:

- nowymi elitami (tych wszystkich Suskich, Sasinów, Czarneckich i inne Lichockie mam na myśli),
- redystrybucją (zabieranie nie swoim, żeby dać swoim),

- czy praniem mózgów przy pomocy mediów rządowych, przy których stara, wręcz prymitywna, gomułkowska pralka "Frania", to był wzór subtelności.

I nie radziłbym różnym takim kpiarzom z Prezesowego wyroku na nieszczęsny smog się naśmiewać,

3 milionów wybudowanych przez PiS pustostanów, czy pędzących po PRL-bis wzdłuż i wszerz, a nawet na ukos, polskich samochodów elektrycznych przypominać,

bo socjalizm (nawet ten żoliborski), słynie z legendarnego poczucia humoru, co znaczy z takiego, którego nikt nie widział, nikt nie słyszał, ale za to miliony poczuły.
 

***

Na koniec, coś (jak to u mnie w zwyczaju) optymistycznego, a nawet wesołego, co może ucieszyć nawet tych, którzy na rynku wydawniczym próbują się nie tyle przez zdeprecjonowane przez Prezesa szklane sufity, co zwykłą, partyjno-rządowo-towarzysko-grantową sitwę przebić:

otóż dzień później, już nie w Opolu, a w Szczecinie, Prezes Kaczyński, przesądziwszy los smogu, był łaskaw pochylić się nad przedsiębiorcami:

„Biznesmeni też mają przed sobą wiele przeszkód, które trzeba i można usunąć. Mamy wiele szklanych sufitów, a my chcemy im dać szansę. W Polsce przedsiębiorcy, energiczni ludzie muszą mieć szansę znaleźć się bardzo wysoko w terenach zastrzeżonych dla profitentów postkomunistów. To się musi skończyć.”

No, drodzy przedsiębiorcy – coś mi się zdaje, że jak wy tę szansę już dostaniecie, to jeszcze wasze dzieci i wnuki będą ją socjalistom spłacać.
 

***

PS

Pozwolę sobie wszystkich Czytelników (z pisowskimi na czele) zapewnić, że tytułowy Pantokrator to nie jest żaden epitet, a jedynie wyraz podziwu i to najwyższego, a do tego fakt (przynajmniej przez jakiś czas jeszcze, dopóki sam socjalizm żoliborski  decyzją innych, ważniejszych Pantokratorów w tytułowy расход nie pójdzie).

 

http://ewaryst-fedorowicz.szkolanawigatorow.pl/hat-trick-kaczynskiego-czyli-bedziemy-mieli-socjalizm


 tagi: ochrona środowiska  jarosław kaczyński  socjalizm żoliborski  pantokrator  в расход!  smog  wybory2019  tw wolfgang przyłębski  tw ryszard kujda 

ewaryst-fedorowicz
1 października 2019 11:41
49     1727    3 zaloguj sie by polubić
komentarze:
gabriel-maciejewski @ewaryst-fedorowicz
1 października 2019 13:43

Czyli jak PO likwiduje smog to jest ci to obojętne, a jak zabiera się za to Kaczyński, to jest bardzo źle? czy ja znowu czegoś nie zrozumiałem?

zaloguj się by móc komentować

Matejek @ewaryst-fedorowicz
1 października 2019 13:45

''... sprawa związana ze stanem zdrowia Polaków. Polska realizująca ten wielki cel, o którym mówimy, to musi być Polska wolna od tych najpoważniejszych zagrożeń.''

''... musi być Polska wolna od tych najpoważniejszych zagrożeń. Potocznie nazywamy je smogiem. I ten smog musi być w Polsce zlikwidowany.'' 

toż to jasne jak słońce, że smokg najważniejszą rzeczą teraz jest,
dopiero wtedy, gdy już zostanie w Wiśle utopiony, będzie można naprawdę zająć się pomniejszymi smokami, ... 
 ... ale, czy tymi przywołanymi - 'stanem zdrowia Polaków najpoważniejszych zagrożeń'/ ...
choćby tym, co to ostatnio wychynął z nik-u
https://www.nik.gov.pl/aktualnosci/e-w-zywnosci-bez-kontroli.html?fbclid=IwAR2lRTXJXxC-d4ba4Pvz9QBwSBivD3AXa4v2X3EJYpcr4dV2_3ca9e-ScU4 
https://www.nik.gov.pl/aktualnosci/sprostowanie-nierzetelnych-informacji-podawanych-przez-dyrektora-generalnego-polskiej-federacji-producentow-zywnosci-andrzeja-gantnera.html
a i może tym, jak najbardziej smokiem prawdziwym
http://www.imp.lodz.pl/upload/npz/raport_5g.pdf

 

ale,ale
i tu Prezes ostatnio przemówił ustami ...
https://niezaleznemediapodlasia.pl/tajne-nagranie-ministra-ardanowskiego-w-arimr-ukazuje-obraz-zepsucia-panstwa-polskiego/

''(zabieranie nie swoim, żeby dać swoim)'' - oj tam, oj tam https://youtu.be/VfsakqSYQ_8?t=1163
 https://youtu.be/VfsakqSYQ_8?t=723

zaloguj się by móc komentować

ewaryst-fedorowicz @gabriel-maciejewski 1 października 2019 13:43
1 października 2019 16:03

@coryllus
Moim zdaniem wszystko zrozumiałeś - również i to, że cały ten smog i walka z nim to kolejny humbug mający na celu (solidarne, POPiSowe), wydojenie Polaków z kasy.

zaloguj się by móc komentować

boson @ewaryst-fedorowicz 1 października 2019 16:03
1 października 2019 16:19

jasne, a te mapki to w Italii powstajo...

zaloguj się by móc komentować

ewaryst-fedorowicz @Matejek 1 października 2019 13:45
1 października 2019 16:21

 @Matejek

W poprzedniej rzeczywistości byłem chyba całkiem niezłym (publikacja własnych badań w fachowym periodyku w RFN) tzw. mlodym pracownikiem naukowym Instytutu Żywienia Człowieka i moim zdaniem wtedy kontrola bezpieczeństwa (to szersze pojęcie niż jakość) żywności była uczciwsza (to z kolei szersze pojęcie niż dokładność) niż dziś.
Kto chce moze wyguglować aferę z odkryciem przez Czechów stosowania przez naszych producentów soli drogowej zamiast spożywczej.

Ale to dygresja.

Natomiast w temacie smogu Prezes odleciał i leeeeeeci....

zaloguj się by móc komentować

ewaryst-fedorowicz @boson 1 października 2019 16:19
1 października 2019 16:24

@boson

 

Srutututu - kwestia ustawienia progu.
Przemysł cięzki dawno ukatrupiony, a smog zabija + CO2 morduje. :-D :-D :-D
Tyle kasy do wydojenia...

PS. Dziura ozonowa, choroba wściekłych krów itp już nie straszne?

PPS. O takiego Prezes smog ubije, ale co kasy się z Ciemnego Ludu wyciśnie, to inna sprawa.

zaloguj się by móc komentować

Grzeralts @ewaryst-fedorowicz
1 października 2019 16:30

Walka ze smogiem jest unijnie zadekretowana i nie ma zmiłuj. Rolą polityka jest sprzedać to wyborcy. Wyborcy PiS trzeba to sprzedać właśnie tak. Jako marketingowiec powinieneś być z Prezesa dumny.

zaloguj się by móc komentować

boson @ewaryst-fedorowicz 1 października 2019 16:24
1 października 2019 16:30

to sobie pomieszkaj w Krakowie kiedy jest tam ten próg przekroczony, to pójdzie ci w pięty aż miło...

a smog tam nie ma już prawie nic wspólnego z hutą itp. - popytaj lepiej czym ludzie palą w swoich piecach

zaloguj się by móc komentować

boson @Grzeralts 1 października 2019 16:30
1 października 2019 16:31

o tak, wszak JK to znany wielbiciel unijnych dekretów

zaloguj się by móc komentować

Grzeralts @boson 1 października 2019 16:31
1 października 2019 16:33

Niewiele ma jego miłość w tej kwestii do rzeczy.

zaloguj się by móc komentować

boson @Grzeralts 1 października 2019 16:33
1 października 2019 16:34

no jasne. nic prawie. nul

zaloguj się by móc komentować

chlor @ewaryst-fedorowicz
1 października 2019 16:58

Smog w Polsce zniknie dopiero po sprzedaniu sprzedaniu kopalń węgla w dobre ręce..

zaloguj się by móc komentować

olekfara @boson 1 października 2019 16:19
1 października 2019 16:59

Nie wiem, jak tam jest w Krakowie z tymi piecami, ale 60 km od Krakowa dostali dofinasowanie w wyskości 80 % na modernizację ogrzewania od gmin. Ale nie o tym, lecz o mapce. Italia nie odpuściła nawet naszym Karpatom. Pireneje, Alpy, czyste.  Tatry zadymione, może ten smok z Krakowa sie wyprowadził. A jakie wytłumaczenie ma Pan dla Mazur. Zachodnie wiatry?

zaloguj się by móc komentować

Matejek @ewaryst-fedorowicz 1 października 2019 16:24
1 października 2019 17:06

zawsze można 'podciągnąć' CO₂ pod C₂₀H₁₂, wtedy 'walka' łatwiejsza

zaloguj się by móc komentować

ewaryst-fedorowicz @chlor 1 października 2019 16:58
1 października 2019 17:51

@chlor
 

No przecież. Ale to akurat paradne, że tu, na tym portalu, można w imię partyjnej lojalności kwestionować taki globalny przekręt, jak "walka ze smogiem"

A to jest nic: Stuhr wygrał dziś ze Skarbem Państwa (czyli z naszymi portfelami) 45 tysi za " naruszenia dobra osobistego - prawa do poszanowania miejsca zamieszkania - przez szkodliwe emisje. "

I tak się doi frajerów NA LEGALU :-D :-D :-D
https://wiadomosci.onet.pl/kraj/jerzy-stuhr-wygral-ze-skarbem-panstwa-sprawa-dotyczyla-smogu/k5tz3m1

zaloguj się by móc komentować

ewaryst-fedorowicz @boson 1 października 2019 16:30
1 października 2019 17:56

@boson

tak tak - w Krakowie nie wolno palić w kominkach nawet  DREWNEM (że o tym wstrętnym, polskim węglu nie wspomnę).
Już się nie kompromituj: nawet dla gimbazy jest oczywiste, że POLSKIE KOPALNIE MAJĄ ZOSTAĆ ZAMKNIĘTE  - taki jest wyrok "Grupy Trzymającej Europę" i JK nawet nie mruknie.


 

zaloguj się by móc komentować

ewaryst-fedorowicz @Grzeralts 1 października 2019 16:30
1 października 2019 17:59

@Grzeralts

Z człowieka, który codziennie obiecuje Ciemnemu Ludowi kolejne Niderlandy?

Przecież on już nie kojarzy, w którym momencie stracił resztki wiarygodności - pudełka proszku do prania by w ten sposób nie sprzedał!
 

zaloguj się by móc komentować

boson @ewaryst-fedorowicz 1 października 2019 17:56
1 października 2019 18:01

fakt. kompromitacją jest moja tu obecność. życzę jednak wyjścia z tej piaskownicy. adios

zaloguj się by móc komentować

ewaryst-fedorowicz @boson 1 października 2019 18:01
1 października 2019 18:07

@boson

Boże, co za fanatyzm :-D :-D :-D

zaloguj się by móc komentować

Szczodrocha33 @ewaryst-fedorowicz
1 października 2019 19:01

Nie wiem czy PiS bedzie walczyl z tym smokiem, jak zapowiada.

Ale wiem, ze prezes ma czasami mysli raczej ...hmm...zezowate, jesli wolno mi sie tak wyrazic.

Ladnych pare lat temu, chyba podczas wyborow parlamentarnych [a moze prezydenckich?]  Jaroslaw Kaczynski najpierw opowiadal o tragedii

PRL, a pare dni potem chwalil Gierka jako dobrego gospodarza.

Na cos sie trzeba zdecydowac.

zaloguj się by móc komentować

Szczodrocha33 @ewaryst-fedorowicz 1 października 2019 17:51
1 października 2019 19:33

"A to jest nic: Stuhr wygrał dziś ze Skarbem Państwa (czyli z naszymi portfelami) 45 tysi za " naruszenia dobra osobistego - prawa do poszanowania miejsca zamieszkania - przez szkodliwe emisje. "

Jak to czytam to sobie uswiadamiam, ze w Polsce nic sie nie dzieje naprawde, tylko wszystko jest na niby. Calkiem jak z tym zrzucaniem pomnika pralata Jankowskiego na ..... podlozone starannie opony. Pisal kiedys o tym Coryllus.

Odszkodowanie tez jest na niby. Co to jest 45 tysiecy zlotych ?

Przepraszam za okreslenie, panie Ewaryscie, ale to jest  tak na odpier...ol sie.

Zalozmy, ze akcja sie toczy w Stanach. Sad bada sprawe, i po uznaniu zasadnosci skargi, przyznaje poszkodowanemu sume ktora pozwoli mu w zyciu jakis ruch wykonac:

utrata zdrowia, leczenie, wyjazd w inne strony, dolicza jeszcze takie kwestie jak stres, frustracja, jar, jar, jar, jar.... I odpala czlowiekowi jakies $500 tys. Albo lepiej.

Co mozna zrobic za 45 tysiecy zlotych? Pojechac chyba do Warszawy - swiatowej metropolii i popatrzec sobie jak szambo splywa Wisla do morza.

Albo udac sie w strone Zatoki Gdanskiej i poobserwowac sinice w naszym morzu.

zaloguj się by móc komentować

ewaryst-fedorowicz @Szczodrocha33 1 października 2019 19:01
1 października 2019 19:39

@Szczodrocha33
 

On zaraz po Smoleńsku, w kampanii prezydenckiej to powiedział: " Kandydat PiS na prezydenta Jarosław Kaczyński powiedział w czwartek w Sosnowcu, że cieszyłby się, gdyby jego kandydaturę poparł eurodeputowany Adam Gierek, syn b. pierwszego sekretarza KC PZPR. Kaczyński uważa, że Edward Gierek był "komunistycznym, ale jednak patriotą".
I za przeproszeniem g...  z tej kompromitującej go, jako licencjonowanego antykomunistę wypowiedzi, mu przyszło.

https://www.wprost.pl/200586/kaczynski-gierek-byl-patriota-ale-komunistycznym.html#

Ale nie w tym rzecz: otóż on się już zupełnie zatracił w tej swojej manii kiwania wszystkich wokół, w tej socjalistycznej demagogii, poza którą nie ma nawet ułamka tego, co rzeczywiście Gierek zbudował (a wycinek przemysłu, jakim był przemysł spożywczy poznałem doskonale - to był top ówczesnych technologii), a jest tylko naga chęć utrzymania władzy.

zaloguj się by móc komentować

ewaryst-fedorowicz @Szczodrocha33 1 października 2019 19:33
1 października 2019 19:41

@Szczodrocha

To jest na "cel społeczny", a myk leży gdzie indziej: choć w PRL-bis nie ma tzw. prawa precedensowego, to to JEST precedens i teraz kasta jak zechce, to uruchomi seryjnie takie wyroki

zaloguj się by móc komentować

Szczodrocha33 @ewaryst-fedorowicz 1 października 2019 19:39
1 października 2019 19:58

To prawda, oni zongluja precedensami i czym tylko chca.

Dlaczego Polska jest wolnym krajem? Bo wszystko wolno. A raczej: im lepsze ma sie uklady tym wiecej wolno.

Calkiem jak w "Ogniem i mieczem": '..dlaczego jazda woloska lekka sie zwie? Bo lekko ucieka..'

zaloguj się by móc komentować

Szczodrocha33 @ewaryst-fedorowicz 1 października 2019 19:39
1 października 2019 20:01

"Ale nie w tym rzecz: otóż on się już zupełnie zatracił w tej swojej manii kiwania wszystkich wokół, w tej socjalistycznej demagogii, poza którą nie ma nawet ułamka tego, co rzeczywiście Gierek zbudował (a wycinek przemysłu, jakim był przemysł spożywczy poznałem doskonale - to był top ówczesnych technologii), a jest tylko naga chęć utrzymania władzy."

Co do przemyslu spozywczego to nie zabieram glosu, bo niewiele o tym wiem, pewnie ma pan racje.

Ale kilka rzeczy za Gierka zrobiono, m. innymi Centralna magistrale Kolejowa. I to bez zadnych dotacji z Unii Europejskiej.

A co po 1990 roku zrobiono z koleja w Polsce? Totalna destrukcja.

zaloguj się by móc komentować

genezy @ewaryst-fedorowicz
1 października 2019 22:47

karakan sfiksował- to pewne

zaloguj się by móc komentować

Matejek @ewaryst-fedorowicz 1 października 2019 16:21
1 października 2019 23:58

powiedziałbym, że leci ... na fali, a fala przecie wznosząca i długo nie opadnie - mądry człowiek

zaloguj się by móc komentować

tadman @boson 1 października 2019 16:19
2 października 2019 08:40

Z  pomiarem  smogu nie wszystko  jest  jasne.  Wszystkie  alarmujące  dane na temat PM2.5 I PM10 pochodzą z czujników pracujących na  zasadzie fotoelektrycznej. Mam,  nie  tylko  ja, wątpliwości  co do wysokich pomiarów stężeń  smogu  w warunkach kondensującej  pary wodnej. Ciekawe  jest, że w budowaniu  poczucia  zagrożenia społeczeństwa smogiem ma  aplikacja androidowa Kanarek, która ma  podawać stan powietrza dla  danej miejscowości w danej chwili. W skrajnym przypadku można podjąć decyzję i pozostać w  domu :).  Warto sprawdzić  kto jest fundatorem owych czujników i tak są to lokalne samorządy a najczęściej banki (sic!). Co do zasady pomiaru to jedynie wiarygodną  jest metoda grawimetryczna,  czyli przepuszczanie znanej  objętości powietrza przez miernik i  osadzanie pyłu na filtrze, który po  standaryzacji wilgotności w nim jest ważony. To co przybyło na wadze to PM odniesiony do  przepuszczonej ilości powietrza, czyli stężenie. Do  pomiarów pyłu PM2.5 i PM10 używa  się  osobnych mierników, ktòrych budowa zapewnia zbieranie tylko pyłu  jednej wielkości. Można stosować  impaktory  kaskadowe i wtedy  można dokonać frakcjonowania pyłu w powietrzu w jednym urządzeniu i po standaryzacji zważyć pył zebrany na poszczególnych pòłkach, Marvin których zbierane  są pyły o danej wielkości.

Wadą metod grawimetrycznych jest podawanie wyników  zawartości pyłu w powietrzu ze sporym poślizgiem. Ta  metoda choć wiarygodna  (stosowana w państwowej sieci  monitoringu jakości powietrzu) nie nadaje się do budowania  poczucia zagrożenia, bo  wynik sprzed  kilku dni obchodzi  ludzi tyle co zeszłoroczny śnieg. 

 

zaloguj się by móc komentować

tadman @ewaryst-fedorowicz
2 października 2019 08:50

Proponuję zastosować metodę  Gospodarza, więc  gdy  banki  fundują mierniki PM dające informację o smogu w czasie rzeczywjstym to liczą na finansowanie inwestycji antysmogowych przy akceptacji społeczeństwa na kolejne wydatki. 

zaloguj się by móc komentować

boson @tadman 2 października 2019 08:40
2 października 2019 08:51

"Ta  metoda choć wiarygodna  (stosowana w państwowej sieci  monitoringu jakości powietrzu) nie nadaje się do budowania  poczucia zagrożenia"

no i wystarczy - można choćby postfactum zarejestrować i potem temu skutecznie przeciwdziałać - tu nic nie da się zrobić na łapu-capu; a ja ostrzegania nie potrzebuję - wystarczy że w TAKI dzień otworzę okno i już wiem czy mam wychodzić czy nie...

a niedowiarkom polecam Zakopane zimą - ostrzegam, to hard core

zaloguj się by móc komentować

ewaryst-fedorowicz @tadman 2 października 2019 08:50
2 października 2019 09:34

@tadman

Mam dużo lat i (wciąż jeszcze) doskonałą pamięć i sprawny umysł.
I dlatego cały ten ekoterrorystyczny humbug (od dziury ozonowej - po smog)  to dla mnie kolejny mega wałek "grupy trzymającej kasę".

A że Kaczyński bierze w tym udział - no cóż: socjalista, a to wiele tłumaczy.

zaloguj się by móc komentować

Grzeralts @boson 2 października 2019 08:51
2 października 2019 09:52

Tyle, że 20 lat temu było dużo gorzej, zwłaszcza w Zakopcu. A wtedy na południu Polski bywałem zimą dość regularnie.

Ten problem dosyć łatwo rozwiązać, ale nikt nie chce, tak naprawdę. Więc będzie musiała waadza ręcznie (a musiała będzie, bo taka jest mądrość etapu, czytaj: wola wierzycieli). Dokładnie tak samo jak w sądownictwie, opiece zdrowotnej, i wielu innych kwestiach. Na polskich absurdach siedzi tak gęsta wspólnota lokalnych interesów, że nie ma innej metody niż odgórna. Oddolnie nic nie zadziała, bo opór materii jest zbyt duży. 

zaloguj się by móc komentować

Paris @tadman 2 października 2019 08:40
2 października 2019 17:32

A to przeciekawe jest,  Tadman'ku...

... tak,  ta  WIARYGODNA  metoda  badania jakosci powietrza -  AB-SO-LUT-NIE  nie nadaje sie  DO  BUDOWY  ZAGROZENIA  W  NARODZIE... I  WYWOLYWANIA  PSYCHOZY-PANIKI  !!!

 

Tak...

... to  MUSI  BYC aplikacja smogowa,  WYLACZNIE  ufundowana  przez zainteresowanych "przedstawicieli" zachodnich, zlodziejskich firm... naturalnie "gadajacych do pustych kieszeni naszych wyposzczonych lokalnych, samorzadowych i  debilnych wladz"... a po tym  ruszy oczywiscie  FUNDUSZ POMOCOWY  w  postaci  KREDYTU  !!!

 

zaloguj się by móc komentować

Paris @ewaryst-fedorowicz 2 października 2019 09:34
2 października 2019 17:39

Dokladnie  tak...

... to jest  MEGA  WALEK  i  PRZEKRET  !!!  

Do tego to bedzie  PODWOJNY  PRZEKRET... raz przez  POpaprancow,  a teraz - prawdopodobnie - przez  PiS  !!! 

 

To dopiero bedzie wyzwanie dla narodu polskiego... bedzie mial na co zapier**lac,  nie bedzie mu sie nudzic...  bedzie kopal rowy i je zasypywal, i do tego jeszcze z usmiechem na ustach - jak to juz dawno skonstatowal BANKSTER Morawiecki  !!!

zaloguj się by móc komentować

zkr @ewaryst-fedorowicz 2 października 2019 09:34
3 października 2019 23:19

humbug (gdzies na Pomorzu)

Male miasto z pelna segregacja smieci, ktore sie dziela na dwie grupy: palne i niepalne...

 

zaloguj się by móc komentować

porfirogeneta @boson 1 października 2019 16:30
3 października 2019 23:39

Przecież tam już od roku nie można palić węglem, a nawet drewnem, kolega kupił nawet fajny piec miałowy z Krakowa.

zaloguj się by móc komentować

boson @porfirogeneta 3 października 2019 23:39
4 października 2019 06:14

na razie to pomogło tylko częściowo, bo wszystkie gminy naokoło, a tam "same" domki, palą jak paliły...

zaloguj się by móc komentować

ewaryst-fedorowicz @zkr 3 października 2019 23:19
4 października 2019 08:19

@zkr

tak tak - " - A świstak siedzi i zawija je w te sreberka. "  :-D :-D :-D

zaloguj się by móc komentować

Ongaku @ewaryst-fedorowicz
4 października 2019 08:55

Polityk - zawodowy kłamca przy koryce - członek mafijnych organizacji zwanych partiami.

Wyborca - naiwniak pozbawiony własności na tyle duzej by skutecznie lobbowac polityka.

:)

 

 

zaloguj się by móc komentować

Grzeralts @boson 4 października 2019 06:14
4 października 2019 09:02

I będą, póki nie będzie ekonomicznie sensownej alternatywy.

zaloguj się by móc komentować

Matejek @Grzeralts 4 października 2019 09:02
4 października 2019 09:25

albo zezwolenia na wdrożenie tejże,
rozwiązań /i tanich/ na czyste spalanie jest sporo, ale ...

zaloguj się by móc komentować

Grzeralts @Matejek 4 października 2019 09:25
4 października 2019 09:29

Wszystkie są droższe niż palenie byle czym. Albo wymagają dużo zachodu (np.palenie drewnem w zwykłym piecu może być praktycznie bezpyłowe, ale trzeba umieć, chcieć i zainwestować sporo czasu - realnie nierealne).

zaloguj się by móc komentować

zkr @ewaryst-fedorowicz 4 października 2019 08:19
4 października 2019 10:55

Jasne, w Photoshopie to robilem...
Najlepiej wysmiac.
Prosze wpasc pod wieczor do Starogardu albo okolicznych miasteczek.
Dramat.

Ktos kto mieszka w duzym miescie gdzie ludzie maja CO albo gaz nie ma swiadomosci jaki to problem. Po poludniu czy wieczorem nie da sie domu wyjsc.

W takim Starogardzie jest elektrocieplownia, mozliwosci podlaczenia sa. Mozna tez starac sie o dofinasowanie na wymiane pieca:

https://starogard.pl/dofinansowanie-do-wymiany-zrodel-ciepla-2-74187/

zaloguj się by móc komentować

zkr @zkr 4 października 2019 10:55
4 października 2019 11:11

P.S. Powinno byc: "mozna bylo tez starac sie" (chociaz nie wierze, ze nie powtorza akcji).

P.S.2 Prosze zwrocic uwage, ze wspomnialem o elektrocieplowni.
Nie, wegla sie nie boje. Wazne tylko aby cieplownia miala sprawne filtry. 
A CO2, ktory leci do atmosfery nie jest problemem jak twierdza ekoterrorysci.
Uprawnienia do emisji to po prostu nowa waluta.
Ale to temat na osobny artykul...
 

zaloguj się by móc komentować


Matejek @Matejek 4 października 2019 12:01
4 października 2019 16:33

ale tu trzeba właśnie 'zezwolenia' i edukacji, 
a co w 'edukacji lepiej przemówi i zmobilizuje, jak oszczędność 40% i niestraszny dron z miernikiem nad kominem,
mój kolega mieszka pod Lublinem, zawsze palił 'byle czym' / jest b. oszczędny, żeby nie powiedzieć sknera/, ale odkąd przyszły ''ciężki'' czasy, no i sąsiedzi już ''coraz gorsi'' to ... ile on się nie narzekał ... w końcu, dwa lata temu przerobił w ten sposób piec ... no idalej pali czym popadnie ... i dymu z komina faktycznie nie widać
https://youtu.be/f-X9p4LZO0Y?t=1295

zaloguj się by móc komentować

Matejek @Matejek 4 października 2019 16:33
4 października 2019 21:29

poza tym - uzależnienie od elektroiciepłowni ..., tak jak, już całkowicie od elektrowni ... /kiedyś każda mieścina miała własną /mój dziadek obsługiwał taką, przed wojną/,
ale takie ''tendencje'' ... panie ... globalne 

zaloguj się by móc komentować

Matejek @ewaryst-fedorowicz
6 października 2019 00:18

ta wojna już się kończy i płynnie przejdzie w kolejną, chyba dla nas ostatnią
https://youtu.be/DpiaN2wOe6U?t=1359

zaloguj się by móc komentować

zaloguj się by móc komentować