-

ewaryst-fedorowicz : Reklamiarz sum! Po 20 latach marketingu komercyjnego w marketingu politycznym robię. Bloguję bo lubię.

Przyłębski palił, ale się nie zaciągał

Ponieważ straszny giewałt  (to z zapomnianego niesłusznie języka jidysz) się zrobił, że ten Kujda Kazimierz, wieloletni (1995–1998 oraz 2008–2015) prezes zarządu  słynnej ostatnio spółki Srebrna, to nie dość, że TW, to jeszcze w Zbiorze Zastrzeżonym IPN na dekady troskliwie (a, użyjmy jezyka elit) skitrany,

przypominam mój opublikowany niemal 2 lata temu tekst o innym ulubieńcu Prezesa Kaczyńskiego, TW Wolfgangu, czyli  Przyłębskim Andrzeju, ambasadorze w pewnym nieistotnym zupełnie kraju, czyli w Niemczech.

***

Kiedy (po miesiącach milczenia od pierwszego przecieku) dotarło do Publiczności to, co dotarło, pomyślałem sobie, że gdybym podpisał współpracę z SB jak mój rówieśnik Przyłębski, to bym dziś był ambasadorem.
No dureń, dureń ze mnie!

Ale niestety (dla mnie niestety), w teczce z donosami na mojego Ojca (1957-1989 (!) zachowała się notatka porucznika SB Pałczyńskiego, który zaraportował do płk Gałązki (szefa otwockiej bezpieki), że ja podczas rozmowy w biurze paszportowym zachowywałem się „butnie i arogancko”.

No, jak ktoś, kto w stosunku do przesłuchującego go esbeka zachowuje się arogancko może zostać ambasadorem?
No nie może!

I pewnie w tym PiSie ktoś tę notatkę przeczytał, komu trzeba pokazał i z mojej ambasadorskiej fuchy – nici.

A tak się na nią szykowałem!

—————–

PiS ma z tej całej zadymy dwa wyjścia (nie trzy, bo ja już ambasadorem być nie chcę) i oba doskonałe:

1. pogonić Przyłębskiego, co oznacza utratę kontroli nad dopiero co odzyskanym Trybunałem Konstytucyjnym, a dlaczego – tłumaczyć nie muszę) :-D

2. zamieść sprawę pod dywan (czym się już, jak ich nazwałem – „dziennikarze komercyjnie niepokorni” zajmują), co oznacza kilka rzeczy na raz:

a/ PiS nie ma kandydata na ambasadora w Berlinie, który NIE podpisał kwitu o współpracy z SB

b/ PiS na kluczowe stanowiska mianuje ludzi o prawidłowym przebiegu kariery zawodowej:
|
- Rada Mediów Rządowych: ideowy komunista Czabański (no przecie nie dla kasy się zapisał)
- Akademia Sztuki Wojennej: jeszcze bardziej ideowy, bo z prawdziwej, stalinowskiej rodziny, komunista Targalski
- ministerstwo od opieki nad pasionymi kasą publiczną NGOsami: podrzutek z UW Gliński
itd. itp

Gdyby jednak jakimś cudem tego Przyłębskiego Prezes posunął (no przecież nie, jak go nazwałem „wiernota” Waszczykowski – on w MSZ ma tyle do gadania , co Polak za okupacji),

moja propozycja na zagospodarowanie ambasadora jest następująca:

Przyłębski na szefa IPN!

——————

A teraz siedzę sobie przy filiżance kawy (ja piję kawę z filiżanki) i czekam, kiedy Przyłębski (przed esbekiem określał siebie jako „ateistę i marksistę”) powie, że zgodę na ambasadorowanie PiS wymusiło na nim szantażem, groźbami itp metodami? :-D

Ale to wszystko jest pikuś:

PiS wysunął na strażnika eurożyrandola niejakiego Saryusza-Wolskiego.

Mnie tam ganc pomada, ale czy Prezes jest absolutnie pewien, że ten Saryusz-Wolski niczego w zamierzchłej (i niedawnej) przeszłości nikomu nie podpisał ? :-D

http://blog.wirtualnemedia.pl/ewaryst-fedorowicz/post/przylebski-palil-ale-sie-nie-zaciagal-dtagi: pis  piotr gliński  krzysztof czabański  jerzy targalski  sb  ipn  andrzej przyłębski  eurożyrandol  jacek saryusz-wolski  wiernota waszczykowski  kazimierz kujda  spółka srebrna 

ewaryst-fedorowicz
8 lutego 2019 20:27
25     1284    6 zaloguj sie by polubić
komentarze:
Paris @ewaryst-fedorowicz
8 lutego 2019 21:22

To rzeczywiscie jest szok...

... ze o tym "dinozaurze" Kujdzie nikt nic w PiS'ie nie wiedzial... ani pan Kaczynski... ani scisle jONdro  PiS... no, a pani Mazurek - biedactwo - to juz calkiem wymiata z ta swoja "niewiedza"  !!!   Ciekawe czy Sakiewicz i te drugie Karnoskie co wiedzieli  ???

Az sie prosi pensje im wszystkim  DARMOZJADOM  poobnizac do 10% tego co obecnie maja,  bo to co do dzisiaj narod im placi to karygodne marnotrawstwo  !!!

No, ale "kapiszonow", ze szczeka opada  pojawia sie coraz wiecej w "aferce"  !!!

zaloguj się by móc komentować

Szczodrocha33 @ewaryst-fedorowicz
8 lutego 2019 21:38

Prosze mi wybaczyc panie Ewaryscie ze znowu siegnalem do polskiej wikipedii, ale kiedy werbowano  Andrzeja Przylebskiego to ja mialem tylko 15 lat i jeszcze nie wiedzialem kto ten kto nie ten.

Wiec siegnalem zeby sie upewnic [choc juz sie domyslalem z panskiej notki] i tak, malzonka pana Andrzeja jest pani Julia Przylebska - Prezes Trybunalu Konstytucyjnego.

Wyswiechtane juz powiedzenie mowi slusznie ze kadry sa najwazniejsze. A kadr z prawdziwego zdarzenia nie ma prezes nawet na lekarstwo.

A ostatnio zaskoczyl mnie naprawde prezydent Andrzej Duda. Stwierdzil ze Tadeuszowi Mazowieckiemu nalezy sie pomnik.

Mam przeczucie ze doczekamy sie dnia gdy na cokole stanie Czeslaw Kiszczak.

Nasz w przerazajacym stopniu wykorzeniony narod generuje niestety takie elity.

zaloguj się by móc komentować

KOSSOBOR @Szczodrocha33 8 lutego 2019 21:38
8 lutego 2019 22:37

To nie naród generuje takie elity, Kolego. One są narzucane od lat i "podawane do wierzenia" narodowi. Naród nie ma tu żadnego wpływu, poza zezwoleniem na wrzucanie karteczek do skrzyneczek co kilka lat. A i tak wszystko, co w skrzyneczkach - jest pod kontrolą i wynik wyborów wychodzi taki, jak był zaplanowany.

zaloguj się by móc komentować

Szczodrocha33 @KOSSOBOR 8 lutego 2019 22:37
8 lutego 2019 22:58

Fakt, Magdalenka i Okragly Stol sie klania.

Jak sie musza czuc ci ktorzy glosowali na Dude po takim oswiadczeniu? (chodzi o ten pomnik Mazowieckiego).

zaloguj się by móc komentować

tadman @Szczodrocha33 8 lutego 2019 22:58
8 lutego 2019 23:11

Wiedziałem na kogo głosuję, bo po pierwsze przecież nie na Komorowskiego, bo reszta to były figuranty terenowe (ciekawe kto im dał pieniądze na kampanię, bo większość z nich nie miała żadnego zaplecza) a po drugie nie dał mi złudzeń, bo wystarczyło na niego tupnąć i huknąć a zrobił to czego tupiący żądał.Ttrzeba przypomnieć, że wywodzi sie on z UW, więc poszedł tam za tym właśnie guru.

zaloguj się by móc komentować

ewaryst-fedorowicz @Paris 8 lutego 2019 21:22
9 lutego 2019 09:43

@Paris
2 miesiące temu pisałem, że za 10 mies. PiS odda władzę.
Dziś do oddania władzy przez PiS zostało 8 miesięcy.
To wszystko co widzimy, to teatr, a POPIS to jedna, krugłostołowa ferajna, która ma za zadanie wymieniać się władzą co 4-8 lat, ku pożytkowi Cioci Magdalenki i jej wpływowych a groźnych kochanków.

zaloguj się by móc komentować

ewaryst-fedorowicz @Szczodrocha33 8 lutego 2019 21:38
9 lutego 2019 09:46

@Szczodrocha33

"Puenta?
Jaka puenta, kiedy wszystko jasne jak słońce:

10 maja w wyborach spotkają się dwaj partyjni koledzy i który by nie wygrał, wszystko, jadąc Lampartem (guglować młodzi, guglować) zostanie po staremu.

Bo w polityce najważniejsza jest ciągłość!"

tekst z 15.03.2015 czyli SPRZED wyborów prezydenckich.
"Andrzej Duda, czyli UWPiS w akcji"
http://blog.wirtualnemedia.pl/ewaryst-fedorowicz/post/andrzej-duda-czyli-uwpis-w-akcji-2

zaloguj się by móc komentować

Morsik @ewaryst-fedorowicz 9 lutego 2019 09:43
9 lutego 2019 13:43

A  zauważyłeś Waść, że "przy władzy" pozostali już tylko "okrągłostołowcy" i ich dzieci z tej jedynie słusznej strony? Tych komuchów wstrętnych już przecież nie ma. Albo biologia się upomniała, albo "byznes", albo euro-parlament (co by to słowo miało znaczyć). Władza jest w rękach tych, których na szkolenia Ciocia Magdalenka w swojej łaskawości zaprosiła i dopuściła.

PS. Nie wspominam już o niejakim Myszkiewiczu, bo zaraz mnie się przypomina niejaka Anastazja przebiegająca jako ta Biała Pani korytarze hotelu sejmowego, albo niejaki Pięta omotany bez swiadomości. Prawdę mówią, że Elity wyłukli nam kolonizatorzy i po roku 1947 ostało się tylko pospólstwo i chamstwo. Prawdziwi i prawi Polacy siedzą cicho wśród książek i w samotności nie chcąc się posponować tym, co się po sejmach, senatach, kancelariach, "óczelniach" rozpleniło.

To nie "teatr", to nie "cyrk", to nie "dżungla" nawet. To podwórka i slumsy na przysłowiowych Bałutach.

zaloguj się by móc komentować

Andrzej-z-Gdanska @Paris 8 lutego 2019 21:22
9 lutego 2019 15:34

Byłoby niegrzecznie zarzucić Pani, że nie ma Pani racji. Oni muszą tyle zarabiać, żeby nie pisać tego co powinniśmy wiedzieć. Te pieniądze to gwarancja, że się tego i owego nie dowiemy.  :)

Niestety to jest smutne.  :(

zaloguj się by móc komentować

ewaryst-fedorowicz @Morsik 9 lutego 2019 13:43
9 lutego 2019 18:40

@Morsik

No cóż, wizytatorzy szkoły Cioci Magdalenki zza Atlantyku, znad Morza Śródziemnego i Północnego postawili jednak na styropianową agenturę, która okazała się znacznie tańsza w utrzymaniu :-D

A kwestii tego, że „Elity wyłukli nam kolonizatorzy i po roku 1947 ostało się tylko pospólstwo i chamstwo", najlepszym potwierdzeniem jest wspólny (od Nowogrodzkiej po Czerską) front odmowy zwrócenia prawowitym właścicielom ukradzionej przez komunistów własności:

w ostatnich dniach mamy tłumaczenie „krystalicznych”, że „przecież wszystkie partie brały „posag”, a nikt się nawet nie zająknie, że wszystkie działki w Warszawie miały przed wojną WŁAŚCICIELI i ten posag to było po prostu branie ukradzionego (paserka).

Cytowany już przeze mnie mądry człowiek, kiedyś podsumował tę wrogość wobec reprywatyzacji tak: ”chodzi o to, żeby nie było elit, żeby nie było klasy średniej, żeby rządzili ludzie znikąd, żeby rządzili ludzie z dupy”.

I rządzą,

zaloguj się by móc komentować

Paris @Szczodrocha33 8 lutego 2019 22:58
9 lutego 2019 19:20

Dobrze sie czuje Szczodrocha...

... moge tylko napisac, ze zadalam sobie trudu aby wziazc udzial w tamtych wyborach, 4 lata temu, bo jesli glosujesz za granica to wczesniej musisz sie "zglosic" do wyborow... nie ma tak, ze sobie przyjdziesz z DO albo z paszportem do lokalu wyborczego i zaglosujesz. 

Nie wiedzialam ze ten caly  AD  nalezal do  "mumii wolnosci", zaglosowalam na niego a potem na PiS - bo nie bylo tzw. innej alternatywy... ale w tym roku zadnego udzialu w tzw. wyborach  NIE  PRZEWIDUJE  !!!

zaloguj się by móc komentować

Paris @ewaryst-fedorowicz 9 lutego 2019 09:43
9 lutego 2019 19:23

Tak...

... to  bandycko-zlodziejska  USTAWKA  od samego poczatku  !!!

zaloguj się by móc komentować

KOSSOBOR @Szczodrocha33 8 lutego 2019 22:58
9 lutego 2019 19:24

On znacznie gorsze rzeczy robił i to już w progu Pałacu Prezydenckiego.

zaloguj się by móc komentować

KOSSOBOR @ewaryst-fedorowicz 9 lutego 2019 18:40
9 lutego 2019 19:30

”chodzi o to, żeby nie było elit, żeby nie było klasy średniej, żeby rządzili ludzie znikąd, żeby rządzili ludzie z dupy”.

Tak właśnie. Sama to dokładnie przerobiłam. Tyczyło ziemiaństwa polskiego. A taki Jaki, w swoim projekcie reprywatyzacji /i tak uwalonym/, zrównał ziemian polskich z kolaborantami i zdrajcami. Którym zatem nie nalezy niczego zwracać. Gadowski gdzieś powiedział, że każdą ustawę reprywatyzacyjną /a w każdym razie tę Jakiego/ uwalają eskimosi. 

zaloguj się by móc komentować

Paris @Morsik 9 lutego 2019 13:43
9 lutego 2019 19:40

Ma Pan racje...

... a ciocia Magdalenka ustami  Andrzeja Gwiazdy  dopuscila  SWOICH  AGENTOW  !!!... i dalej ten proceder trwa w najlepsze... widac to w ostatniej "srebrnej aferce kapiszonowej"... 

... kuzyn Tomaszewski z coros swoja zaczynaja sie tlumaczyc... normalnie  jaja jak berety  !!!

zaloguj się by móc komentować

Paris @KOSSOBOR 9 lutego 2019 19:24
9 lutego 2019 19:48

Wlasnie...

... to mi zawadzalo i zawadza od zawsze... zachowanie PAD'a - podobno dr prawa, a wiec  "mecenasa" w dniu 10.04.10... jak nasz wczoraj zmarly "zacny mecenas"...  od 7 bolesci  !!! 

zaloguj się by móc komentować

Paris @KOSSOBOR 9 lutego 2019 19:30
9 lutego 2019 19:54

No wypisz-wymaluj...

... ten  caly baran  Jaki  to  klasyczny "ludz z dupy"  !!!   Na peczki ich jest przy korycie... to niezaprzeczalny fakt  !!!

zaloguj się by móc komentować

Morsik @Paris 9 lutego 2019 19:20
9 lutego 2019 20:51

Zrobiłem ten błąd dokładnie tak samo "bo nie było innej alternatywy". BYŁA!!! Oddać głos nieważny, ale w taki sposób, żeby "gminiarze" nie mogli go wykorzystać. Trzeba zakreślić wszystkie kratki, bo jak się wrzuci czysta kartę, to "gminiarze" swoje wstawią.

Tak zacznę robić od roku tego. Za komuny nie chodziłem na "głosowania" (bo to żadne "wybory", te jaja) i pierwszy raz - głupek jakiś - polazłem w 1989. Potem z kacem łaziłem w każdym cyklu (tylko nie na euro-wybory, bo neo-komuny nie trawię). Koniec, kropka, end i szlus.

zaloguj się by móc komentować

Morsik @Paris 9 lutego 2019 19:40
9 lutego 2019 20:56

"...ustami Andrzeja Gwiazdy..." To przypomniało mnie I KZD "S" w Olivii, gdzie byłem delegatem. Pytam ja tegoż AG, dlaczego zrezygnował z kandydowania na przewodniczącego, pytam też, dlaczego milczycie o podpisanej przez Lecha Wałęsę współpracy? (nie wiadomo było, że to taki "bolek" był). - Bo tak trzeba - odpowiada, - nie mamy innego wyjścia. (Jak kto chce dowodu to służę trzytomowymi stenogramami z tego Zjazdu wydanymi przez IPN).

zaloguj się by móc komentować

Paris @Morsik 9 lutego 2019 20:51
9 lutego 2019 21:38

Tak...

... bylo wyjscie... i tak wlasciwie zrobie w tym roku - oddam niewazny glos  !!!

Od 1989 roku chodzilam przykladnie - jak Bog przykazal - na kazde wybory... oczywiscie, ze bylam "na fali" i glosowalam na "bolka"... ale przeciw akcesji do UE  !!! 

zaloguj się by móc komentować

ewaryst-fedorowicz @KOSSOBOR 9 lutego 2019 19:30
10 lutego 2019 12:07

@KOSSOBOR

O, Jaki to jeszcze hojny pan!
Oferuje okradzionym nawet do 20% wartości w papierach (bez) wartościowych i to pod warunkiem, że potrzeby wyższego rzędu (pewnie o granty dla dziuń i wypłaty dla pań po 65 tys. miesięcznie chodzi?) zaspokojone zostaną :-D
KZa to Karnowski Misza w TVP rządowej oznajmił, że tym kamienicznikom to się 1, 2 – góra 3% może należy.
To się nazywa dziennikarz komunistyczny! :-D
 

zaloguj się by móc komentować

Paris @ewaryst-fedorowicz 10 lutego 2019 12:07
10 lutego 2019 15:16

Taki burak Jaki...

... czy ten drugi baran Karnowski juz od dawna sa zaorani... o oszuscie smolenskim nie wspominam... i PiS  dzieki takim swoim "twarzom"  tez juz sie zaoral, czyli  WYCZERPAL...

... ja nie robie juz sobie  ZADNYCH  zludzen,  Panie Ewaryscie  !!!

zaloguj się by móc komentować

Morsik @Paris 10 lutego 2019 15:16
10 lutego 2019 17:26

Babcię moją, prostą, ale madrą kobietę, czesto cytuję: "Jak się w jedno miejsce to samo sieje, to się wyradza". I nam się już powojenne "elity" tak wyrodziły, że nawet nie zauważamy wszechobecnej jałowizny.

zaloguj się by móc komentować

Paris @Morsik 10 lutego 2019 17:26
10 lutego 2019 19:52

Otoz to...

... ja tez mialam wspanialych dziadkow i tez czesto ich madrosci przywolywalam w swoich opiniach...

... dokladnie i Pis i cala ta pozostala banda z ich obecnym pomiotem to sie juz tak wyrodzilo, ze trzeba byc naprawde slepym i gluchym,  zeby nie widziec i slyszec, ze  NIC  Z  TEGO  POSLADU  NIE  BEDZIE  !!!

zaloguj się by móc komentować

Morsik @Paris 10 lutego 2019 19:52
11 lutego 2019 09:35

Co mnie się, wobec tego, marzy? Marzy mnie się totalny bojkot "wyborów", czy "głosowań". Tylko taki sprzeciw mógłby doprowadzić do uruchomienia myślenia.

I proszę nie wykrzykiwać o „obowiązku obywatelskim”, którym to hasełkiem pozostałości po stratach wojennych zapędzane są do „urn wyborczych” i „głosują” tam wciąż „bez skreśleń”. Bo jakby te masy nie skreślały, to i tak jest wszystko poustawiane. A liczy się tylko "frekwencja" i, oby nie była większa niż 50 proc. Bo wtedy zawsze można zwalić na tych, którym "nie zależy".

zaloguj się by móc komentować

zaloguj się by móc komentować