-

ewaryst-fedorowicz : Reklamiarz sum! Po 20 latach marketingu komercyjnego w marketingu politycznym robię. Bloguję bo lubię.

"Ruch Prawdziwej Europy”, czyli ustawka Prezesa z Ojcem Dyrektorem

Dogmat polityki wewnętrznej PiSu „nic na prawo od PiSu nie ma prawa zaistnieć” właśnie poszedł się trzepać.

Nie z własnej, pisowskiej woli, ale dlatego, że taka po numerach, jakie genetycznie bezideowy PiS wyciął swojemu najbardziej ideowemu (jest takie słowo) elektoratowi jest realna sytuacja w Polsce.

I żadne podśmiechujki dziennikarzy komercyjnie niepokornych (moje!) czy ministra interioru Brudzińksiego (nie poprawiać – ambasador USA wie lepiej, jakie ma ten partyjny zupak nazwisko i jakie stanowisko zajmuje) z narodowców, że mają 1% poparcia, czy że marsz 11 listopada był „prezydencki” a nie żaden „niepodległości”, nie zmienią stanu faktycznego:

PiS w najbliższych wyborach pożegna się z kilkoma punktami procentowymi, dostarczanymi do tej pory regularnie przez ludzi którzy triadę Bóg Honor Ojczyzna uznają za fundament ideowy, a nie przykrywkę do obowiązującego w partii-karmicielce Teraz K... My!

A skoro na prawo od PiS wyrośnie ugrupowanie naprawdę a nie dla picu prawicowe – lepiej, żeby zostało umiejętnie zagospodarowane, niż nie daj Bóg pozostało bez opieki.

Dlatego Prezes dogadał się z Ojcem Dyrektorem, że w ich, wspólnym interesie jest, by takie ugrupowanie powstało, zgarnęło (oby!) 5% i w przyszłym sejmie stworzyło koalicję rządową z PiSem.

A potem?
Potem, Prezes jak to ma w zwyczaju, przystawkę zje albo wystawi do wiatru, konsekwentnie uniemożliwiając wprowadzenie zakazu aborcji eugenicznej.

***

Co ma Ojciec Dyrektor z tak przedstawionego dilu?

Wbrew pozorom sporo:

PiS ostrym kursem idzie na oddanie władzy na jesieni 2019, bo kilkudziesięcio procentowej podwyżki cen prądu (i w konsekwencji wszelkich dóbr i usług) nie wytrzyma żaden elektorat, a już z pewnością nie wytrzyma ten „miękki”, co to na 500+ poleciał.

Elektorat ideowy nie zagłosuje na PiS, bo jaja w postaci wchodzenia w … Eskimosom, robienia Ameryce jawnej łaski, pisania ustaw pod dyktando ambasad nie zaakceptuje, a Prezesowi już nie zaufo.

Ale jeśli PiS straci władzę, to wszelkim, jak to się w Kościele określa, dziełom Ojca Dyrektora PO z koalicjantami sprawią taki Sajgon, że nie będzie czego zbierać.

Żeby było jasne, ja O. Dyrektora szanuję i podziwiam, bo ten (wtedy) skromny zakonnik, wyłamał się spod kryszy chodzących na Kiszczakowej smyczy biskupów i ze składek wiernych stworzył koncern medialny (w kolejności gazeta-radio-telewizja) oraz doskonałą szkołę wyższą, że o geotermii nie wspomnę.

A pozostanie przy władzy partii Kaczyńskiego gwarantuje temu wszystkiemu status quo.

Występy Adama Bielana, który u samego Tomasza Sekielskiego skomentował informacje na temat powstającej partii politycznej pod patronatem Ojca Dyrektora:
To jest plotka. Radio Maryja od dawna nie angażowało się bezpośrednio w politykę i nie wspierało jednoznacznie jakiegokolwiek ugrupowania. Oczywiście są politycy, którzy bywają częściej na antenie tego radia, natomiast nie wierzę w to, żeby ociec Tadeusz Rydzyk i Radio Maryja chcieli się angażować w jakiś projekt polityczny. Tym bardziej że akurat ta partia rozbijałaby głosy na prawicy”,

czy niezastąpionej rzeczniczki PiSu Beaty Mazurek, która sobie tłitnęła:
"Każdy ma prawo zakładać partię,ale to kwestia odpowiedzialności za państwo. Jedność na prawicy jest warunkiem sukcesu. Niektórzy mogą mieć indywidualne cele. PiS przyjmuje odpowiedzialność za państwo. Każdy, kto burzy układ dzisiejszy (!!! - podkr. moje) ułatwia powrót do władzy lewicy”

należy traktować jako klasyczną zasłonę dymną.

Prezes z Ojcem Dyrektorem są po słowie.
 tagi: pis  jarosław kaczyński  aborcja eugeniczna  ruch prawdziwej europy  tadeusz rydzyk 

ewaryst-fedorowicz
5 grudnia 2018 20:47
31     1917    4 zaloguj sie by polubić
komentarze:
betacool @ewaryst-fedorowicz
5 grudnia 2018 21:20

A jak tam kupno autralijskich fregat na żyletki? 

Może tak samo jak z dalem Ojca z Prezesem?

zaloguj się by móc komentować

ewaryst-fedorowicz @betacool 5 grudnia 2018 21:20
5 grudnia 2018 21:27

@betacool
a o to, to proponuję zapytać tych szpeniów, co się o ten szmelc z kangurami dilowali i niedodilowali: Dudę (ten to nawet wizytę turystyczną na Antypodach zaliczył :-D)  i Blaszczaka :-D

zaloguj się by móc komentować

betacool @ewaryst-fedorowicz
5 grudnia 2018 21:35

Znaczy skuteczni są. Wycieczka zaliczona a nawet przedpłata nie poszła.

Nie sądzę, żeby taka umowa Ojca i Prezesa miała sens. Jak PiS przegra, to 5% twarda przystawka w niczym mu nie pomoże. A jeśli już to bardziej taka celowana w miękki elektorat.

 

 

zaloguj się by móc komentować

ewaryst-fedorowicz @betacool 5 grudnia 2018 21:35
5 grudnia 2018 21:40

@betacool
skuteczna to jest Opinia Publiczna, ktora temu wałkowi zapobiegła ujawniając go na czas i paląc cały dil

A w kwestii tekstu: za niecałe już 11 m-cy przekonamy się, kto z nas ma rację - ja tam najchętniej zobaczyłbym PiS znów w opozycji, bo to by znaczyło koniec tych załganych szkodników, ale niech tam - Ojciec Dyrektor to porządny gość, skoro w to wchodzi, to Mu dobrze życzę :-D
 

zaloguj się by móc komentować

Maryla-Sztajer @ewaryst-fedorowicz
5 grudnia 2018 21:41

A skąd pochodzi konkretnie informacja  , którą wszyscy dementują?

Źródło. .?

.

 

zaloguj się by móc komentować

ewaryst-fedorowicz @Maryla-Sztajer 5 grudnia 2018 21:41
5 grudnia 2018 21:42

@Maryla-Sztajer

a od samego ks. Gorczakowa!

zaloguj się by móc komentować


ewaryst-fedorowicz @Maryla-Sztajer 5 grudnia 2018 21:46
5 grudnia 2018 21:51

@Maryla-Sztajer
Przepraszam - pozwoliłem sobie na żart.

Aleksander Michajłowicz Gorczakow (ros. Александр Михайлович Горчаков; 1798–1883) – rosyjski polityk.


a tu link do Karnoli - nie dementują
https://wpolityce.pl/polityka/424111-konkurencja-dla-pis-europosel-piotrowski-zaklada-partie

zaloguj się by móc komentować

Maryla-Sztajer @ewaryst-fedorowicz 5 grudnia 2018 21:51
5 grudnia 2018 21:59

Znam tego Gorczakowa:)))

Nie zaglądam do K.. Nue widziałam. Cóż,  za kilka miesięcy musi się pojawić. .jeśli. .

Cóż teraz się kłócić 

.

 

zaloguj się by móc komentować

betacool @ewaryst-fedorowicz 5 grudnia 2018 21:40
5 grudnia 2018 22:08

A od "wchodzenia w to" z załganymi szkodnikami, Ojciec nie stanie się przypadkiem nieporządny?

zaloguj się by móc komentować

Paris @ewaryst-fedorowicz 5 grudnia 2018 21:40
5 grudnia 2018 22:17

Tez tak sadze, ze...

... to OP byla skuteczna w przypadku tych nieszczesnych fregat.

A w kwestii tekstu...

... coz,  strasznie goraco "sie robi" w tej bankrutujacej i walacej sie z kazdej strony Europie... nawet nie probuje przewidywac co bedzie w Polsce za 11 miesiecy, bo to nie ma dla mnie najmniejszego sensu, ale dla miejsca PiS'u na scenie politycznej jest Pan, Panie Ewaryscie nadzwyczaj laskawy... mnie to sie marzy, zeby conajmniej polowa z tych zaklamanych ryjow w ogole wyleciala ze swoich cieplych posadek i nie pierdziala w stolki za moje pieniadze... no i w zwiazku z powyzszym wiem, ze w zadnych wyborach  DEMONkratycznych juz nie wezme udzialu... i koniec piesni  !!!

zaloguj się by móc komentować


Paris @ewaryst-fedorowicz 5 grudnia 2018 21:51
5 grudnia 2018 22:40

No i to moze sie okazac realnym wyzwaniem dla PiS'u...

... zwlaszcza dla tych pionkow  TKM... Piotrowski jest takze wykladowca w WSKSiM... na te rozne kempy, morawieckich i inne "zjednoczone prawice" - to moze byc  BAT  NA  D**E  !!! 

zaloguj się by móc komentować

DYNAQ @ewaryst-fedorowicz
5 grudnia 2018 23:39

''Dlatego Prezes dogadał się z Ojcem Dyrektorem, że w ich, wspólnym interesie jest, by takie ugrupowanie powstało, zgarnęło (oby!) 5% i w przyszłym sejmie stworzyło koalicję rządową z PiSem.''

Pan,oczywiście,był przy tej rozmowie?

zaloguj się by móc komentować

pink-panther @ewaryst-fedorowicz
6 grudnia 2018 00:24

No nie wiem. Coś tam się rusza pod dywanem, ale chyba trzeba jeszcze poczekać parę tygodni.  Jest faktem, że bardzo mocne osobowości polityczne, jakie są związane z Telewizją Trwam, czyli pan europoseł Piotrowski i pan minister Szyszko ( w tej chwili tylko tych pamiętam) zostali potrakowani za swój trud i zdobyte dla PiS poparcie - niewdzięcznością i to ostentacyjną. Pan profesor Piotrowski już w poprzednich wyborach do europarlamentu został wystawiony na jakieś bardzo nieważne miejsce na listach i  w Lublinie PiS wystawił mu przeciwnika na jedynce. A profesor Mirosław i tak wygrał w cuglach. Ale zrobiło się nieprzyjemnie.

O profesorze Szyszko to właśnie dzisiaj warto wspomnieć, bo ten cały cieplarniany spęd w Katowicach - to organizował właśnie on i to ON był poproszony przez tzw. środowiska międzynarodowe o przewodniczenie tej konferencji.
I dostał z buta od PiS a kto prowadzi imprezę, to nie wiem. Ujawniła się tzw. elegancja czekistów.

Proszę zwrócić uwagę, że to są jedyni ludzie czynni w polityce bieżącej, którzy twardo opowiadają się za wartościami katolickimi, m.in w sprawie aborcji. Więc Ojciec Dyrektor jest w sposób oczywisty zainteresowany, aby ci dwaj wybitni politycy katoliccy byli nadal czynni. I zapewne "dał do zrozumienia", bo wie, że atomsfera dojrzała do tego, że spokojnie może sobie zarejestrować nawet partię, bo sieć kół Radia Maryja załatwi mu wybory  w trymiga.

Ale zapewne nie chce iść na noże z PiS, bo to jest ostateczność. Ale do wyborów (parlamentarnych) jest jeszcze dużo czasu i zachowania PiS będą obserwowane.

zaloguj się by móc komentować

ewaryst-fedorowicz @betacool 5 grudnia 2018 22:08
6 grudnia 2018 07:46

@betacool

Nudzi się Panu?
A zresztą - napisałem powyżej, że dla mnie PiS może przegrać=zniknąć

zaloguj się by móc komentować

ewaryst-fedorowicz @Maryla-Sztajer 5 grudnia 2018 22:37
6 grudnia 2018 07:49

O! Pięknie dziękuję! Czyli wszystko jasne.
Swoją drogą - ciekawe, że pisowcy potrafią podawać w wątpliwość, że zaufany człowiek Ojca Dyrektora zakłada partię polityczną za jego wiedzą i zgodą :-D  :-D :-D

zaloguj się by móc komentować


ewaryst-fedorowicz @Maryla-Sztajer 5 grudnia 2018 21:59
6 grudnia 2018 07:52

@Maryla-Sztajer

"Zgoda! Zgoda!

Tak jest - zgoda,

A Bóg wtedy rękę poda." :-D

zaloguj się by móc komentować

ewaryst-fedorowicz @Paris 5 grudnia 2018 22:17
6 grudnia 2018 07:56

@Paris

Zobaczymy - zła byłaby kolejna, samodzielna kadencja PiSu, bo widać jak na dłoni, że łżą w żywe oczy i na kasę publiczną rwaną "na legalu"  łasi strasznie
Powrót PO - też zły, bo "PiS - PO, jedno zło!"

Ale najgorsza bylaby wojna, do której wielu z nich przebiera nogami

zaloguj się by móc komentować


qwerty @pink-panther 6 grudnia 2018 00:24
6 grudnia 2018 08:00

jednym z elementów skutecznego funkcjonowania w sferze społecznej jest 'posiadanie' wielu bytów [stowarzyszeń, fundacji, partii, firm, ...] przez środowiska, które chcą realnie oddzialywać na życie obywateli RP, cały czas mamy do czynienia z etosem postkomuny tj. jedyna i nieomylna partia jako byt doskonały, pytania: czyje interesy taki byt reprezentuje , jak je chorni i jak dba o beneficjentow sprowadzane są do podworkowych pokrzykiwań i wyzwisk medialnych, pytania: po co? jak? z kim? są w debacie publicznej nieobecne, ot, chamy zdobywaja swiat skutecznie, ponieważ inni sa leniwi i pokładaja wiarę w opowieściach o pirdowłach: że sąd, że uszczelanianie, że nowa ustawa,  że ...;- ot, posowiecki tłum po pochodzie pierwszomajowym

zaloguj się by móc komentować

ewaryst-fedorowicz @pink-panther 6 grudnia 2018 00:24
6 grudnia 2018 08:06

@pink-parther

„Ale zapewne nie chce iść na noże z PiS, bo to jest ostateczność. Ale do wyborów (parlamentarnych) jest jeszcze dużo czasu i zachowania PiS będą obserwowane.”

100/100!
Wybory do PE to będzie dla wszystkich graczy takie „rozpoznanie bojem”, natomiast czas, choć uznawany za zmienną niezależną, potrafi biec zaskakująco szybko (i przeraźliwie wolno też).

Wybory za 11 miesięcy to dla Kaczyńskiego sprawa życia i śmierci.
I dlatego obieca wszystko i każdemu (nie mając zamiaru dotrzymać, bo on jest po prostu taki).

Tego fana masona J.J. Lipskiego katolicyzm w polskim, tradycyjnym, narodowym wydaniu musi baaardzo drażnić – wiele by pewnie dał za to, by zamiast Ojca Dyrektora były same takie Nycze, Polaki czy inne Pieronki.

Mam nadzieję, że tym razem się przeliczy.

  

zaloguj się by móc komentować

Maryla-Sztajer @qwerty 6 grudnia 2018 08:00
6 grudnia 2018 11:07

Posiadanie wielu bytów to jest to .

Dlatego  że dłuuugooo żyłam w PRL  , bardzo się bronię przed zmuszaniem fo "wyznawania" wiary w jedną partię. . Młodszym to trudno zrozumieć 

.

 

zaloguj się by móc komentować


Paris @pink-panther 6 grudnia 2018 00:24
6 grudnia 2018 19:40

Ten cieplarniany sped odbyl sie pod patronatem PAD'a... podobnie zreszta jak MN 2018, co  JUZ  tego samego dnia zostalo skrupulatnie odnotowane w zaklamanej wikipedii... tak obsluga merdialna Sakiewicza w kurwizorze to rzeczywiscie  "elegancja czekistow"...   samo porownanie - genialne  !!!

Z kim isc na noze, Pani Panther'o... z kretami "ziobrystami"... kempa... z Sakiewiczem i z kurwizorem... a moze z tzw.  "ludzmi" PAD'a  co to szybciutko sie pozbyli pani Malgorzaty Sadurskiej... to jakies zarty sa  !!!

zaloguj się by móc komentować

Paris @ewaryst-fedorowicz 6 grudnia 2018 07:56
6 grudnia 2018 19:46

I owszem...

... bo ta ich sniona "wojna" przedluzyla by zycie tych  ZOMBI  z brukselki i tych naszych lokalsUF rowniez  !!!

Wojna to juz jest... i to na wielu poziomach... ale zlodziejstwo do koryta mocno przyspawane - w takiej Francji np.... ale to nie nasza sprawa.

zaloguj się by móc komentować

Szczodrocha33 @ewaryst-fedorowicz 5 grudnia 2018 21:51
7 grudnia 2018 01:27

Ja mam powazne watpliwosci co do wiarygodnosci pana Romualda Szeremietiewa, slynnego polityka i bylego ministra Obrony Narodowej.

Otoz wyczytalem niedawno w internecie ze lotnisko w Moskwie, to najwazniejsze, miedzynarodowe, nosi nazwe Szeremietiewo.

I od razu skojarzylo mi sie to z ta scena ze slynnego filmu "Smolensk", gdzie Jerzy Zelnik w prochowcu chodzi po lesie i mowi  do telefonu "Tu Miedzynarodowy".

Mysle ze ta sprawa Szeremietiewa wyplynie wczesniej czy pozniej.

Tutaj jest link do informacji o bylym ministrze:

https://pl.wikipedia.org/wiki/Romuald_Szeremietiew

Zreszta sprawa moim zdaniem jest rozwojowa. Sa juz pogloski ze ma ruszyc nowa polska superprodukcja, film na razie nosi robocza nazwe "Smołyń ".

Rezyseria ma sie zajac Wojciech Smarzowski a w role glowne beda odgrywac Anna Mucha i Ryszard S., bardziej znany jako Niemiec.

Pozdrawiam serdecznie panie Ewaryscie.

zaloguj się by móc komentować

ewaryst-fedorowicz @Szczodrocha33 7 grudnia 2018 01:27
7 grudnia 2018 07:51

@Szczodrocha
zobaczymy, co się panu skojarzy, gdy za mniej niż11 miesięcy PiS przerżnie wybory i odda władzę, co bez głosów elektoratu  RM jest pewne.
 

zaloguj się by móc komentować

Paris @ewaryst-fedorowicz 7 grudnia 2018 07:51
7 grudnia 2018 10:55

To posuniecie z partia Piotrowskiego  to naprawde swietny ruch w odpowiedzi na to, co przez ostatnie  TYLKO  3 lata  wyczynial  ten  PiS... PAD... Morawiecki... i  KURWIZOR  z  Sakiewiczem tez,  to widac codziennie jak na dloni... dalby Bog zeby cos z tego wyszlo... i dal madrosc  wiekszosci Polakow, zwlaszcza dzisiaj gdy na naszych oczach wali sie ten  nowy  poZadek  sFiata...

... tak, bez poparcia RM to PiS nie ma absolutnie szans... to jest pewne na 200%  !!!

zaloguj się by móc komentować

Szczodrocha33 @ewaryst-fedorowicz 7 grudnia 2018 07:51
7 grudnia 2018 16:29

Teraz na powaznie. 

Ja uwazam ze to czy PiS odda wladze za rok zalezy bardziej od sytuacji miedzynarodowej i od rozgrywek i potrzeb globalnych graczy jak i tych graczy pomniejszych ale liczacych sie, anizeli od takich czy innych ruchow jakie wykonuje ta partia.

I wcale nie jest wykluczony powrot Donalda Tuska na polska scene polityczna. Wydaje mi sie ze juz powolutku przygotowuje sie grunt pod to i oswaja lud z ta mysla.

Pozdrawiam.

zaloguj się by móc komentować

zaloguj się by móc komentować