-

ewaryst-fedorowicz : Reklamiarz sum! Po 20 latach marketingu komercyjnego w marketingu politycznym robię. Bloguję bo lubię.

Smogozbrodnia, czyli Polacy bez węgla

Gdyby ktoś mnie zapytał, jakie słowo jest przez wszelkiej maści socjalistów najchętniej używane i jednocześnie budzi w nich największe przerażenie, to odpowiedziałbym, że to słowo WOLNOŚĆ.

Ale ponieważ nikt mnie o to nie zapyta, to sam o tym napiszę.

Socjalizm, jak niedawno wspomniałem, „…to ideologia (i będący jej konsekwencją system), stworzone przez bezbożników, z wszelkimi tego, najgorszymi, konsekwencjami. ”

Człowiek wolny to dla socjalisty wróg najgroźniejszy, bo nie tylko nie idzie na lep propagandy, która streszcza się w dwóch słowach: DAMY CI!,

…ale jeszcze potrafi się odszczeknąć (na przykład „sp…cie!”) i – jak opowiadał w latach 80 mój przezacny profesor, który choć sam z fabrykanckiej rodziny, za młodu w zetempowskich brygadach jeździł na wieś, by chłopów do zalet kołchozów przekonywać – kołkami pogonić (to dosłowny cytat).

Podobnie dla wolnego człowieka najgorszym wrogiem jest socjalizm we wszelkich odmianach, z tą finalną, totalniacką włącznie.

Bo socjalizm ma w sobie coś z pająka:

najpierw znieczula (w tym przypadku gładką, współczującą gadką), oplata (np. wizjami państwa dobrobytu), a kiedy już bezbronny człowiek znajdzie się w kokonie – pożera.

***

My mamy właśnie do czynienia z kolejną próba zniszczenia znanego nam świata przez globalnych żulików , którzy wyciągnąwszy wnioski z porażek poniesionych przez ich tatusiów i dziadziusiów, przywdziawszy nowy kamuflaż, biorą nas fachowo za gardło, a właściwie za krtań.

O zniewoleniu ludzi przez pozbawienie ich pieniędzy (dziś określanych dla niepoznaki jako gotówka) i wprowadzeniu totalnej kontroli, pod kryptonimem obrót bezgotówkowy pisałem ostatnio.
Takie zniewolenie Ciemnego Ludu/Suwerena (wersja zależna od tego, czy prywatna, nienagrywana rozmowa, czy oficjalny spicz) to stan dla socjalistów idealny, ale takie gwałtowne odcięcie motłochu/Suwerena od kasy (wersja zależna …itd.) to ostateczna ostateczność.

No bo nigdy nie wiadomo, jak po takiej informacji wygłoszonej po głównym wydaniu Wiedomosti przez Pana Premiera wspomniana hołota/Suweren (wersja …itd) mogłaby zareagować.

O – właśnie w Chile pospólstwo/Suweren (…itd.) z powodu bzdetu pod tytułem ceny biletów na metro, zaczął dobierać się do d… władzom i to ostrzej znacznie niż w tej starej k… Francji (to nie ja, to Kisiel – tylko nie mylić mi tu, młodzi, z Budyniem!), bo w Chile trupów i wybitych przez policję oczu kilka razy więcej + kilkaset gwałtów na aresztantach, bo Latynosi to jak uczy historia – bezwzględne i jednocześnie perwersyjne typy są.

***

Dlatego znacznie wygodniej jest gotować mięso armatnie/Suwerena (…itd) od zimnej wody, powoli i obserwować reakcję.

Na przykład zamiast zabierać mu kasę – kazać płacić nią więcej i coraz więcej za coś, co jest do życia niezbędne, dotąd było tanie a bywa, że darmowe.
Za opał na przykład.

Media POPiSowe doniosły zgodnie o wielkim sukcesie: zapadł pierwszy wyrok w procesie o smog!

Krakowski sąd skazał mieszkańca centrum miasta na miesiąc ograniczenia wolności, zobowiązując go do wykonywania nieodpłatnej pracy na cele społeczne w wymiarze 20 godzin miesięcznie.

Skazany mężczyzna popełnił tytułową smogozbrodnię:

palił w pie­cu węglem i drewnem w październiku – miesiąc po wejściu w życie uchwały antysmogowej.
Sąd uznał, że okoliczności zdarzenia i wina obwinione­go nie budzą wątpliwości i uz­nał palenie w piecu za wykroczenie. To pierwszy tego typu wyrok.

(i proszę mi tu nie pisać, że w Krakowie PiS nie rządzi: wojewoda jest pisowski i może każdą samorządową uchwałę zablokować).

Ponieważ obraz przemawia zdecydowanie bardziej, niż słowo, tekst jest opatrzony zdjęciami, które budzą grozę:

funkcjonariusze, naprowadzeni przez drony (nie żartuję) badają sondą piec smogozbrodniarza.

Tak sobie, patrząc na te foty, pomyślałem, że ci chłopi z opowiadania profesora Z. a szczególnie ich kołki, to była piękna sprawa.

***

Walka ze smogiem to kolejna z  niezbędnych socjalistom batalii, po zakończeniu których będzie już dobrze, a nawet dobrzej (ten grepsik stworzyłem ponad 9 lat temu)

Ponieważ nie wypalił numer z dziurą ozonową (kto by się tam jakąś dziurą przejmował – dziura to dziura, mało takich na drogach?), choroba wściekłych krów czy ptasia grypa nie miały potencjału, a z globalnego ocieplenia ludzie normalni się po prostu cieszą, słusznie rozumując, że im cieplej, tym lepiej, a jeśli te oceany coś tam podtopią, to będziemy mieli więcej nowych Wenecji do zwiedzania,

rodzimi, socjalistyczni totalniacy postanowili wziąć nas zimnem:

Nie wolno palić w piecu węglem i drewnem!
Ja rozumiem, że palenie oponami to jest granda, bo to śmierdzi, ale palenie węglem, naszym największym, narodowym skarbem, to rzecz dla normalnych ludzi oczywista, a drewno towarzyszyło ludziom jako opał od zawsze.

Ale tu o coś innego chodzi.

Masz piec – a jest ci zimno, to wsypujesz doń węgiel, podpalasz i jest ci ciepło,
Węgla zabrakło?

To palisz drewnem.Ba! Bywa że nawet darmowym.

Kto ogląda paradokumenty o Alasce, Yukonie (ja oglądam pasjami) ten wie, że tam wolni ludzie palą drewnem. Uciążliwe to nieco, ale kto drewno na zimę zgromadził  – ten ma ciepło, kto leń – ten ma …przerąbane.
Gromadzeniu drewna na opał, a to z płynących alaskańskimi rzekami wiatrołomów, a to z własnoręcznego wyrębu, poświęcone są całe sekwencje popularnych serii.

Z kolei Ferdynand Goetel w swej książce „Przez płonący wschód” opisał wyczyszczenie przez marznących ludzi z drzew i krzewów podbitego przez bolszewików Taszkientu. Cóż to była za epopeja!

A kiedy masz piec na słuszny ideologicznie gaz, to wystarczy, że socjalistyczna Władza zakręci ci kurek i będziesz tej władzy jadł z jej socjalistycznej ręki jak łańcuchowy kundel i jeszcze jej z podziękowaniem swoim szczątkowym ogonem zamerdasz.

Parę dni temu Mati, z tym przyklejonym, szczerym jak tombakowa moneta uśmiechem, prosto ze szczytu klimatycznego w Madrycie kląska, jak to on tym globalnym żulikom wytłumaczył, że Polska węglem stoi i że uczciwie (komp właśnie się zakrztusił ze śmiechu) jest patrzeć nie tylko na emisje CO2 ale i na konsumpcję, w której to konsumpcji Polska (a konkretnie polskie lasy) przoduje.

Nie dodał, czy się z nim zgodzili, ale od zgadzania się z nim to jest red. Holecka i pozostałe pisowskie wersje Kraśków i Lisów

No nic – ciekawe co dziś, na Barbórkę, Mati będzie kląskał górnikom.

Ciekawe, czy go pogonią, bo choć brać górnicza może i kołków z płota nie ma, ale za to trzonkami od kilofów dysponuje.

***
Coś na deserek, czyli niezawodne media Ojca Dyrektora, 28 listopad 2019
https://tv-trwam.pl/local-vods/vod.29429

Były europoseł, prof. Mirosław Piotrowski recenzuje „selektywną” politykę klimatyczną eurokołchozu

1’41″
Zastępca szefowej KE, Ursuli von der Leyen, nasz stary, dobry, socjalistyczny znajomy Timmermans deklaruje, że będzie walczył o New European Green Deal.

Co ciekawe, w głosowaniu nad swą kandydaturą dostał poparcie… prawie wszystkich „polskich” europosłów (2 się wstrzymało).

5’20″
szefowa Komisji Europejskiej, von der Leyen zapowiedziała, że jej priorytetem będzie spowodowanie, iż w 2050 UE będzie kontynentem neutralnym węglowo. Powiedziała więc to samo, co Timmermans podczas przesłuchania.

7’13″
Niemcy wciąż mają kopalnie i rozwijają elektrownie węglowe (niedawno uruchomili nowa elektrownię na węgiel Datteln 4

11’05″ Timmermans na ten swój NEGD przewiduje wydać 3 BILIONY Euro (zabierze z funduszy spójności i rolnictwa)”

No, to miłego dnia!

http://ewaryst-fedorowicz.szkolanawigatorow.pl/solidaryzm-czyli-jak-sie-prezes-kaczynski-socjalizmu-wypar

http://ewaryst-fedorowicz.szkolanawigatorow.pl/bankdytyzm-czyli-polacy-bez-gotowki

https://www.salon24.pl/u/ewarystfedorowicz/212068,jest-dobrze-bedzie-dobrzej

https://dziennikpolski24.pl/pierwszy-taki-wyrok-w-krakowie-kara-za-palenie-weglem-w-piecu/ar/c1-14598727

https://tv-trwam.pl/local-vods/vod.29429

 tagi: socjalizm  węgiel  globalne ocieplenie  globalne żuliki  jest dobrze będzie dobrzej  smogozbrodnia  smogozbrodniarz 

ewaryst-fedorowicz
4 grudnia 2019 10:25
65     2845    6 zaloguj sie by polubić
komentarze:
Wrotycz1 @ewaryst-fedorowicz
4 grudnia 2019 12:02

Krucjata dziecięca przeciw węglowi trwa. USA i Rosja ją wspierają z wiadomych wzgędów.  Czekam na moment, gdy węgiel zostanie wychłostany publicznie i dosłownie.

Z rozmaitych szacunków wynika, że spalanie węgla podwyższa o 20-40% emisję dwutlenku węgla w stosunku do generowanej przy spalaniu gazu ziemnego, dla uzyskania tego samego efektu cieplnego.

W sieci znalazłem następującą opinię: "Wśród gazów cieplarnianych CO2 to około 3,5%!  Para wodna stanowi 95%!  Z tego 3,5% CO2 człowiek wytwarza tylko 3% resztę przyroda - wulkany, oceany, zwierzęta!  Jeżeli policzymy 3% z 3,5%  - to CO2 produkowane przez człowieka stanowi około 0,1% gazów cieplarnianych!  Ze spalania węgla pochodzi tylko około 10% CO% produkowanego przez człowieka - czyli jak policzymy 10% z 0,1% - to CO2 ze spalania węgla stanowi uwaga - 0,01% wszystkich gazów cieplarnianych! Żeby było ciekawiej to Polska wytwarza około 1% CO2 produkowanego przez człowieka - czyli CO2 wytwarzane przez Polskę to 1% z 0,1% czyli 0,001%!  CO2 produkowane przez Polskę stanowi 0,001% gazów cieplarnianych - za co płacimy około 25 mld $ każdego roku w postaci różnych haraczy za CO2!  Ze spalania polskiego węgla natomiast pochodzi 10% tej ilości wytwarzanego przez Polskę CO2 czyli - 0,0001% gazów cieplarnianych - za ten 0,0001% chcą nam za przeproszeniem rozwalić całą energetykę!"

Trudno mi się do niej na razie odnieść. Jeszcze nie sprawdzałem.

Jedyny problem z węglem to emiasja pyłów i dwutlenku siarki-stąd zapach, przy spalaniu w piecach domowych. W energetyce zawodowej ten problem jest dawno rozwiązany.

zaloguj się by móc komentować

zkr @ewaryst-fedorowicz
4 grudnia 2019 12:15

OK, OK, zgodze sie, ze sciganie ludzi za spalanie wegla czy drewna to juz jakies szalenstwo.
Ale przykladowo tam gdzie ja mieszkam to na osiedlach domkow jednorodzinnych ludzie stosuja pelna segregacje smieci, ktore dziela na:
- palne
- niepalne.
Do pieca leci wszystko co ma wartosc opalowa. Jest jeden gosc co ma warsztat tapicerski...
Dopoki mieszkalem w wiekszym miescie to nie mialem pojecia jaki to problem.
Rozwiazaniem jest gaz lub podlaczenie ludzi do cieplowni ale chyba brakuje kasy na inwestycje.

Jesli chodzi o Niemcy to sa sciemniacze. Maja najwieksze zloza wegla brunatnego i wydobycie tegoz wieksze niz Chiny. Jezeli dobrze odczytuje statystyki to szesc ich najwiekszych elektrowni jest na wegiel brunatny.
 

zaloguj się by móc komentować

ParysvelParwowski @ewaryst-fedorowicz
4 grudnia 2019 12:27

Dlaczego skoro spalanie gazu jest takie super to do zwykłych pieców należy zakładać specjalne wkłady, co by spaliny nie przeżarły cegieł, na szczęście w milisekundę po opuszczeniu komina te efekty spalania gazu są już super chruper.

Druga sprawa, dlaczego w stacjach diagnostycznych pojazdów analizatory spalin nie widzą różnicy w spalaniu benzyny i gazu?

zaloguj się by móc komentować


bendix @ParysvelParwowski 4 grudnia 2019 12:27
4 grudnia 2019 13:07

Z kominami to zdaje się chodzi o gorącą parę wodną która jest w spalinach z gazu.

zaloguj się by móc komentować

tadman @bendix 4 grudnia 2019 13:07
4 grudnia 2019 13:51

Izoluje się komin i jest cug. 

zaloguj się by móc komentować

bendix @tadman 4 grudnia 2019 13:51
4 grudnia 2019 13:58

Tak. Trzeba włożyć jakieś rury z materiału odpornego na takie warunki. Może być stal kwasoodporna.

zaloguj się by móc komentować

zkr @ParysvelParwowski 4 grudnia 2019 12:27
4 grudnia 2019 14:32

Chodzi miedzy innymi o powstajace tlenki siarki.
Plus para wodna i tworza(moga tworzyc) sie kwasne skropliny.

zaloguj się by móc komentować

bendix @zkr 4 grudnia 2019 14:32
4 grudnia 2019 14:49

Czyli jednak z gaziku siareczka też się wydobywa? A taki fajny ekologiczny jest ;-)

zaloguj się by móc komentować

zkr @ewaryst-fedorowicz
4 grudnia 2019 15:03

No, zawiera. Ale jezeli jest dobrze oczyszczony to powinien zawierac malo.
Nie idzmy ta droga bo jeszcze chwila a zabronia nam spozywania jajek... ;)

zaloguj się by móc komentować


ewaryst-fedorowicz @Wrotycz1 4 grudnia 2019 12:02
4 grudnia 2019 16:12

@Wrotycz1

Ta socjalistyczna międzynarodówka chce z nas pachołów zrobić i wypróbowuje wszelkie rokujące metody.
A że u nas też administrują kryptosocjaliści, to zniewalanie Polaków postępuje wręcz wzorcowo.

zaloguj się by móc komentować

ewaryst-fedorowicz @zkr 4 grudnia 2019 12:15
4 grudnia 2019 16:15

@zkr

napisałem wyraźnie: " Ja rozumiem, że palenie oponami to jest granda, bo to śmierdzi, "
I tyle.

Nie zaden "wyrzucony kopciuch" jest problemem, ale  banda urzędasów ścigajacych ludzi za pomocą dronów.
Ten od tapicerki powinien zwyczajnie dostać taką grzywnę, żeby się 100 razy zastanowił, nim jakiegoś syfu do pieca nakładzie.
 

zaloguj się by móc komentować

ewaryst-fedorowicz @ParysvelParwowski 4 grudnia 2019 12:27
4 grudnia 2019 16:24

@ParysvelParwowski

Nie wiem, nie znam się na takich detalach, ale jedyne sensowne wytłumaczenie, jakie mi do głowy przychodzi brzmi: " efekty spalania gazu są już super chruper. ", bo tak twierdzą socjalistyczne, totalniackie,  globalne żuliki, a żoliborscy socjaliści boją się im podskoczyć.

zaloguj się by móc komentować

smieciu @ewaryst-fedorowicz
4 grudnia 2019 17:04

Za rzadko pan pisze... Choć rozumiem, wydaje się przecież że ludzie rozumieją, nie trzeba pisać ale to tylko złudzenie. Kurski pokaże im w TV Schetynę lub Kidawę czy jak tam jej jest i mózg w jednej chwili mają szczyszczony. Więc niestety, ponieważ Kurski pokazuje ich systematycznie, teksty jak ten też trzeba pisać systematycznie. No i dawać zawsze na koniec jak kiedyś Katon o Kartaginie: „I pamiętajcie, to wy własnym podpisem złożonym w lokalu wyborczym legitymizujecie ten stan rzeczy i bierzecie za niego odpowiedzialność”.

zaloguj się by móc komentować

Paris @ewaryst-fedorowicz 4 grudnia 2019 16:15
4 grudnia 2019 17:22

A gdzie tam...

... zeby sie jeszcze zastanawial  !!!

 

Od razu powinni mu takie  KARE  dopier**lic, zeby ten od palenia tapicerko  od razu  ZBANKRUTOWAL... a jakac cFana i mUNdra  biurwa mogla jego  posesje, domostwo czy tez wlasnosc  przejac  za  BEZCEN  !!!

 

Mam nadzieje, ze takie nadgorliwe  biurwy,  ekologiczni terrorysci, a zwyczajnie zwykli  zlodzieje w bialych kolnierzykach beda wzieci  ZA  D**E  jak najszybciej... i to w majestacie prawa  !!!

zaloguj się by móc komentować

Paris @smieciu 4 grudnia 2019 17:04
4 grudnia 2019 17:24

Dokladnie tak  !!!

zaloguj się by móc komentować

ewaryst-fedorowicz @smieciu 4 grudnia 2019 17:04
4 grudnia 2019 17:27

@smieciu

eee... istnieje też życie poza blogiem :-D
Ot, choćby takie wyjście na trening to minimum 2,5 godziny  poza domem :-D
A o grandzie z polskim węglem pisałem już razy kilka - jutro wrzucę któryś z "historycznych" .
 

zaloguj się by móc komentować


Matejek @ewaryst-fedorowicz
4 grudnia 2019 17:59

zloto za gotówkę ...?
 

 

zaloguj się by móc komentować

Paris @Stalagmit 4 grudnia 2019 17:50
4 grudnia 2019 18:00

Coz...

... urzednicze DEBILE   ZONdzo  !!!

 

Chcialabym aby mieszkancy Starachowic  podziekowali  za 3 lata  tym  KRETYNOM,  ktorzy juz tak  ich "uszczesliwili",  bo strach pomyslec co  "nowego"  wymyslo  ci  KRETYNI  w przyszlosci  !!!

zaloguj się by móc komentować

Matejek @ewaryst-fedorowicz
4 grudnia 2019 18:13

a o tym smogu, to całkiem ''na odwrót''
 

i tam też GB
https://youtu.be/XXqhRk6JuPA?t=16901

zaloguj się by móc komentować

Wolfram @zkr 4 grudnia 2019 12:15
4 grudnia 2019 18:50

Rozwiazaniem jest gaz lub podlaczenie ludzi do cieplowni ale chyba brakuje kasy na inwestycje.

Rozwiązaniem jest również dobry (nowoczesny) piec węglowy i niepalenie śmieciami, jak leci - kluczem do skucesu jest odpowiedź na pytanie, kto za to zapłaci. Dobrej jakości piec węgolwy kosztuje 2-5 więcej, niż gazowy, potrzebuje dobrego komina - w przypadku gazowego wystarczy rura (lub rura w rurze) wsadzona w istniejący, nawet kiepski przewód kominowy, czy wręcz wypuszczona "przez ścianę". Nowoczesny komin (do węgla) nie jest bardzo drogi - ale ma tę wadę, że jest w sklepie, a trzeba go jeszcze zamontować - co kosztuje i łączy się z pracami budowlanymi - a jak wiadomo, kto się buduje, tego się nie żałuje.

zaloguj się by móc komentować

smieciu @Matejek 4 grudnia 2019 17:59
4 grudnia 2019 19:11

A można poprosić o streszczenie? Nie lubię oglądać filmików gdyż zwykle ciągną się jak flaki z olejem.

zaloguj się by móc komentować


Matejek @ewaryst-fedorowicz
4 grudnia 2019 19:42

:D
nie ma lekko
od: https://youtu.be/d0mdfJMRX_Y?t=378 i od 21'
prędkość x1.25 x1.5

zaloguj się by móc komentować


ewaryst-fedorowicz @Matejek 4 grudnia 2019 18:13
4 grudnia 2019 19:57

@Matejek

Mimo wszystko nie zmusi mnie Pan do napisania, że rządzi nami banda wyjątkowo załganych,  bezideowych sk...
Ja wolę aluzje i eufemizmy :-P

zaloguj się by móc komentować

ewaryst-fedorowicz @Stalagmit 4 grudnia 2019 19:48
4 grudnia 2019 20:14

@Stalagmit
Krótko: mafia (każda) działa WYŁĄCZNIE w porozumieniu z politykami>  a 1,5 roku temu o tej samopłonącej grandzie pisałem na tym portalu:

http://ewaryst-fedorowicz.szkolanawigatorow.pl/jak-pis-przez-25-roku-import-smieci-akceptowa
 

zaloguj się by móc komentować

klon @Matejek 4 grudnia 2019 19:42
4 grudnia 2019 20:17

Chciałem dowiedzieć czym jest NISS, ale nie mam już ochoty  sprawdzać kto tworzy ten projekt. Tekst na jaki natknąłem się na ich stronie powalił mnie:

"Ekspert NISS Mateusz Jarosiewicz przeprowadza egzegezę polskiego chrześcijanizmu, analizuje rolę kościoła w obecnym systemie (...)" / podkreślenie moje/.

Nigdy nie spotkałem nikogo, kto użytwa takiej formy. Nawet beton PRL i Nowa Lewica tego nie czyni. Zatem skąd pochodzą teksty ?

zaloguj się by móc komentować

smieciu @ewaryst-fedorowicz 4 grudnia 2019 20:14
4 grudnia 2019 20:43

Z tego co kojarzę nadal ściągają śmieci i być może będzie jeszcze gorzej skoro PiS postanowił na tym zarabiać.

zaloguj się by móc komentować

ewaryst-fedorowicz @smieciu 4 grudnia 2019 20:43
4 grudnia 2019 21:04

@smieciu

1. Oczywiscie, że ściągają, a Mati rżnie głupa modelowo.
2. Skoro PiS postanowił na tym zarabiać, to i pisowcy, a oni takiej okazji do ustawienia się na pokolenia całe - nie przepuszczą :-D
3. "prawie 9 lat temu napisałem tekst poświęcony polskiemu biznesowi śmieciowemu, a zaczynający się od słów:

„Wiele lat temu w Kanadzie, gdy dowiedziałem się, że wywóz śmieci jest biznesem kontrolowanym przez mafię, nie mogłem wyjść ze zdziwienia”

Wiele lat temu znaczyło wtedy naprawdę wiele, a dziś znaczy jeszcze więcej, bo ja w tej Kanadzie to w 1993 roku byłem, na szkolenie przez światowego giganta spożywczego wysłany."

http://ewaryst-fedorowicz.szkolanawigatorow.pl/biznes-na-smieciach-bedzie-robiony-czyli-paaaaaliiiiii-sieeeee

 

Dziś ten cytat ma już lat 10, z czego PO rządziła 6, PiS 4 u i jak widać, jedni i drudzy się doskonale przy płonących śmieciowiskach bawią

zaloguj się by móc komentować

ewaryst-fedorowicz @Paris 4 grudnia 2019 17:22
4 grudnia 2019 21:05

@Paris

Pani jednak nie zna litośći! :-D

zaloguj się by móc komentować

Matejek @ewaryst-fedorowicz 4 grudnia 2019 19:57
4 grudnia 2019 21:41

owszem, fajne podejście ... ale ... już nie na tym etapie do którego ''doszliśmy'' :-P
 

zaloguj się by móc komentować

chlor @ewaryst-fedorowicz
4 grudnia 2019 21:44

Mieszkam koło granicy, to ciągle mam niemieckie reklamy w komputerze. Ostatnio zachwalają kuchnie na drewno.

zaloguj się by móc komentować


Matejek @klon 4 grudnia 2019 20:17
4 grudnia 2019 21:56

czym jest NISS? a choroba wie, na tego typu 'projekty' różne skojarzenia przychodzą do głowy, poczynając od służb i na służbach kończąc ...
ale nie w tym rzecz
chodzi o tą hipotezę ''zabieracie złoto, ale będziecie liderami w likwidacji gotówki''
i '' złoto może już 'bezpiecznie' wrócić na swoje miejsce''

zaloguj się by móc komentować


ewaryst-fedorowicz @chlor 4 grudnia 2019 21:44
4 grudnia 2019 22:27

@chlor
I mają rację - palenie drewnem to frajda. Znajomy (strażak) zwozi drewno z wiatrołomów i opala nim swój dom. Od groma ma tego na działce i fakt, że się z ojcem piowaniem i łupaniem nieźle mordują.
Ma rozprowadzenia od kominka, ogrzewanie podłogowe i gaz używa tylko do gotowania.
A swoją drogą ciekawe, kiedy Mati spróbuje zakazać mi wędzenia (wędzę drewnem, rzecz jasna)

zaloguj się by móc komentować

Matejek @darkforce 4 grudnia 2019 22:00
4 grudnia 2019 22:42

dobre
'' To wygląda nieprawdopodobnie, jakby wóz drabiniasty wygrywał z bolidem Formuły 1. Ale to tylko złudzenie – bolidem F1 jest właśnie ten piec. Nakładziono nam do głów, że automatyka, elektronika i najlepsze paliwa to Jedyna Słuszna Droga Postępu. Bynajmniej. To jest droga łatwiejsza, ale niejedyna możliwa.''

zaloguj się by móc komentować

Grzeralts @darkforce 4 grudnia 2019 22:00
4 grudnia 2019 22:50

W tym żadnej filozofii nie ma, tylko wysoka temperatura spalania. A to z kolei oznacza odpowiednią instalację c.o. Per saldo koszty, cudów nie ma. Na etapie projektowania/budowy nowego domu da się to stosunkowo łatwo i niedrogo rozwiązać. W istniejącym budynku zawsze najtaniej wyjdzie wymiana kotła na gazowy. 

zaloguj się by móc komentować

Tytus @ewaryst-fedorowicz
5 grudnia 2019 07:52

Myślę, że chodzi o to, aby nie zużyć za dużo drzewa i węgla przed nadejściem nowych gospodarzy z "pakietu 447".

zaloguj się by móc komentować

ewaryst-fedorowicz @Tytus 5 grudnia 2019 07:52
5 grudnia 2019 09:38

@Tytus
Na naszym, lokalnym odcinku - niewykluczone. Jesteśmy wszak "tylko" elementem nowej, globalnej układanki

zaloguj się by móc komentować

olo @chlor 4 grudnia 2019 21:44
5 grudnia 2019 11:59

to raczej dla prowincji, bo europejskie miasta juz snuja plany by od 2030 zakazac paliw kopalnych, a gaz ziemny z definicji  nim jest, wiec na tym tle krakow moze jak kto woli okazac sie ostoja wolnosci

zaloguj się by móc komentować

bendix @Grzeralts 4 grudnia 2019 22:50
5 grudnia 2019 12:25

Jaki widzisz problem z odbiorem ciepła przez wodę z takiej konstrukcji?

zaloguj się by móc komentować

Grzeralts @bendix 5 grudnia 2019 12:25
5 grudnia 2019 14:43

Ilość ciepła w jednostce czasu. Bez dużego bufora wszystko poleci w komin.

zaloguj się by móc komentować

bendix @Grzeralts 5 grudnia 2019 14:43
5 grudnia 2019 14:47

https://forum.info-ogrzewanie.pl/topic/26666-co-s%C4%85dzicie-o-tym-piecyku/

Nic nie poleci.

zaloguj się by móc komentować

Grzeralts @bendix 5 grudnia 2019 14:47
5 grudnia 2019 15:00

Rozwiązanie jw jest nie do akceptacji we współczesnym domu - to jak zwykły piec kaflowy. Uwspółczesnienie tego wymaga przynajmniej instalacji rozprowadzania ciepłego powietrza. 

zaloguj się by móc komentować

porfirogeneta @ewaryst-fedorowicz
5 grudnia 2019 21:25

Pochodzę z rodziny badylarskiej,  jak się to kiedyś określało, 25000, 0,25 ha "pod szkłem", zakończyliśmy działalność przy cenie miału węglowego 300 za tonę, nikt nie przyszedł z pistoletem. Dziś przekroczyłem prędkość w obszarze zabudowanym; "Mandat pan przyjmuje? Ano przyjmuje, wyszedłem z auta zapalić, a menda się drze; "Kto pozwolił wysiadać z samochodu? Za to mogę ukarać pana mandatem 500 złotych !!!" Idź pan w siusiaka z taką "Wolnością"

zaloguj się by móc komentować

Paris @Tytus 5 grudnia 2019 07:52
5 grudnia 2019 21:25

Oczywiscie, ze  tak...

... zeby zostalo jeszcze dla nastepnych  zlodziei...  dla ich  nastepcUF  !!!

Teraz ta swolocz cwiczy inne zlodziejskie modus'y operandi -  strugaja  chaos,  burdel  i  bezprawie... i na tym chca zarabiac  !!!    

zaloguj się by móc komentować

bendix @Grzeralts 5 grudnia 2019 15:00
6 grudnia 2019 11:19

W linku który Ci podałem jest wersja z wodnym wymiennikiem ciepła. Fakt że z 1000l bufor będzie potrzebny żeby to działało sensownie.

zaloguj się by móc komentować

Grzeralts @bendix 6 grudnia 2019 11:19
6 grudnia 2019 14:29

No będzie. I nie 1000l, a minimum 1500, a najlepiej 3000. Plus odpowiednia modyfikacja instalacji i sterowania. Razem ładnych kilka tysięcy i miejsce na postawienie owego bufora, podczas gdy spełniający normy (i dosyć bezobsługowy) kocioł retortowy na pelet kosztuje podobne kwoty, a kocioł gazowy połowę - w obu wypadkach w instalacji nic zmieniać nie trzeba.

To nie ma szans powodzenia. A przy tym cała akcja antysmogowa ma solidne wsparcie sprzedawców gazu. 

zaloguj się by móc komentować

porfirogeneta @Grzeralts 6 grudnia 2019 14:29
6 grudnia 2019 21:17

Ale to będzie "Liberty gas", aż radość takim palić.

zaloguj się by móc komentować

Grzeralts @porfirogeneta 6 grudnia 2019 21:17
6 grudnia 2019 21:52

Za radość mało kto chce płacić. Polskie palenie "byleczym" też nie z radości, tylko z biedy (albo skąpstwa, na jedno wychodzi w sumie). Generalnie "czyste" palenie węglem, a zwłaszcza drewnem nie wymaga jakiegoś szczególnie wykwintnego pieca, tylko odpowiedniego sposobu palenia i nieco dbałości. Ale wykorzystanie tak pozyskanego ciepła wymaga już nakładów: albo odpowiedniego projektu domu, albo dostosowania instalacji grzewczej w już istniejącym budynku. 

zaloguj się by móc komentować

porfirogeneta @Grzeralts 6 grudnia 2019 21:52
7 grudnia 2019 18:07

Panie drogi, mówisz to pan komuś kto na paleniu w piecu zjadł zęby, kiedyś mieliśmy dwie miałówki po 1,4 megawata każdy, teraz tylko mały kociołek w domu, piec na wsi jest potrzebny, oprócz węgla, coraz droższego i o bardzo różnej jakości, spalam tam drewno którego mam w pierony, a tu już sejmik jakieś pogróżki wysyła że od 2022 koniec, tylko gaz, olej opałowy, albo prąd. W Krakowie już nie wolno palić paliwami stałymi, w Hucie Wielki piec wygasili a "smog nie ustępuje" i trzeba w powiecie zakazać, tu nie chodzi o żaden smog tylko o wymuszenie rozbójnicze.

zaloguj się by móc komentować

Grzeralts @porfirogeneta 7 grudnia 2019 18:07
7 grudnia 2019 18:25

Oczywiście, ale co niby możesz z tym zrobić? Jak zakażą, to zakażą. Gaz jest akurat bez sensu, droga infrastruktura, wybucha. Najlepsze do grzania budynków jednorodzinnych jest drewno. Ale tu przecież o logikę nie chodzi. 

zaloguj się by móc komentować

Paris @porfirogeneta 7 grudnia 2019 18:07
7 grudnia 2019 18:38

Bo to wlasnie chodzi tylko o to...

... o  WYMUSZENIE  i  ZMUSZENIE  narodu do tych  "innowacji"  nas****ch  nam  od metra - nie wiem tylko KTO  i  PO  CO  ich o to prosil - tych  ZONdzoNcyH... bo napewno nie narod ich o to "uszczesliwienie" prosil...

... chodzi tylko  o  BANDYCKIE  WYMUSZENIE  !!!

 

Za to  Niemiaszki  jeszcze wiecej beda palic w polskich palarniach tego swojego syfu smieciowego, co to robi  w Polsce ten mityczny  SMOG... taka prawda.

zaloguj się by móc komentować

porfirogeneta @Grzeralts 7 grudnia 2019 18:25
7 grudnia 2019 19:37

Niewiele mogę, bedę sypał piach w tryby "naszej młodej demokracji", bo w ogóle mi się ona nie podoba. Komuna to nic w porównamiu z tymi pomysłami.

zaloguj się by móc komentować

porfirogeneta @Paris 7 grudnia 2019 18:38
7 grudnia 2019 19:42

Proszę Pani, nic z tego nie będzie, tu wszystko jest "po polsku", na zasadzie że "polskim Brattem Pittem" jest Maciej Zakościelny, czyli byle jak; byle byłoby podobnie chociaż "jak Na Zachodzie". Kulty Cargo wiecznie żywe. 

Jak byłem na zarobkach w Irlandii to wielce szanowanym i cenionym opałem był "Polish Coal" sprzedawany na worki 30kilo, sporo droższy niż brykiet z torfu, czy drewno.

zaloguj się by móc komentować

Paris @porfirogeneta 7 grudnia 2019 19:42
7 grudnia 2019 20:31

Kiedys...

... w zamierzchlych czasach, kiedy handel jeszcze kwitl Zakoscielny kupowal u mnie kwiaty... wtedy byl baaardzo fajny, a BP moglby sie przy nim nawet - na upartego - schowac, ale to tylko moje zdanie...

... a wegiel... polish coal - z cala pewnoscia jest i ekonomiczniejszy i wydajniejszy od tych calych brykietow torfowych czy drewna... coz mamy go jeszcze calkiem sporo i w dobrej jakosci, wiec najlepiej jest ludziom go  ZAKAZAC  i wciskac CIEMNOTE  KLIMATYCZNA ile wlezie...

... przeciez tyle kasy  ta sFiatowa banda ZLODZIEI  i  BANKRUTOW przewalila i ulokowala w tych "nowoczesnych i innowacyjnych technologiach ogrzewczych", ze glowa mala  !!!

zaloguj się by móc komentować

porfirogeneta @Paris 7 grudnia 2019 20:31
7 grudnia 2019 21:11

O, to Pani branżowa, ja już 15 lat poza branżą, w tym roku szklarnia rozebrana :(, trzabyło iść na państwowe, wstyd, ale inni nawet wstydu nie mają. Cóż, ludzie dziś nie dają sobie kwiatów, szkoda, ale trzeba żyć dalej, wśród tych "charyzmatycznych przywódców" postawiłem na gospodarkę i pszczoły, kokosów z tego nie ma ale jakoś idę do przodu; handlowała pani na Balickiej?

zaloguj się by móc komentować

Paris @porfirogeneta 7 grudnia 2019 21:11
7 grudnia 2019 21:40

A gdzie tam branzowa...

... szklarni  rodzice nigdy nie posiadali, chociaz mieszkamy w obszarze, ktory kiedys byl baaardzo badylarski... dzis nie uchowala sie w okolicy zadna szklarnia... pardon, u sasiada jeszcze straszy resztowka po szklarni, ziec jego chce to wywiezc na zlom, az mu sie serce kroi z zalu... dzisiaj wiekszosc terenow badylarskich pocieta na dzialki budowlane do sprzedazy.  

Ale rzeczywiscie zawsze to byly kwiaty, piekne ogrodowe kwiaty az do dzis... bo tradycja dawania sobie kwiatow jeszcze tak do konca w narodzie nie zginela... lecz nie sa to takie  ilosci jak kiedys, dzisiaj to moze jakies 20% tamtego co bylo -  nie mozna grzeszyc, bo pieniadze z tego tez sa, moze nie jakies nadzwyczajne, ale jednak sa... no i najwazniejsze, ze nie korzystamy z  "posrednikow handlowych", wszystko robimy sami - stad jeszcze na tym jakos sie wychodzi... na Balickiej nigdy nie handlowalismy.

zaloguj się by móc komentować

porfirogeneta @Paris 7 grudnia 2019 21:40
7 grudnia 2019 21:48

Handel kwiatami to branża, zatem pani jest z branży. Z mojego punktu widzenia było, minęło. Koledzy MarcinaK nas wygryźli, a dzisiaj jeszcze chcą zabronić palenia węglem w piecu.

zaloguj się by móc komentować

Paris @porfirogeneta 7 grudnia 2019 21:48
7 grudnia 2019 22:05

Niech bedzie, ze z branzy...

... nie uda im sie,  tym LOBUZOM,  zabronic... ja w kazdym badz razie z wegla i drewna nie zrezygnuje... tym samym, sasiadki syn jest strazakiem i prowadzi mala firme, ktora zajmuje sie profesjonalna wycinka drzew, zaopatruje on w to drzewo wielu sasiadow, niektorzy maja jego zapas na kilka lat... ja mam na 3 lata.

Tak czy siak nie mam zamiaru i ochoty aby robic kosztowna demolke w domu aby wymienic instalacje czy piec i doprowadzac siebie do ruiny finansowej albo brac jakies "pomocowe" zlodziejskie kredyty, tym bardziej, ze 7 czy 8 lat temu wymienilismy piec, ktory kosztowal chyba z 8.000 zl...

... nie ma takiej opcji  !!!

zaloguj się by móc komentować

porfirogeneta @ewaryst-fedorowicz
7 grudnia 2019 22:17

W krakowie im się udało...tak, że tego.

zaloguj się by móc komentować

zaloguj się by móc komentować