-

ewaryst-fedorowicz : Reklamiarz sum! Po 20 latach marketingu komercyjnego w marketingu politycznym robię. Bloguję bo lubię.

Stalin - swołocz i antysemicka świnia

Władymir Putin nakłamał.

Na temat Polski konkretnie.

Najpierw za przyczynę wybuchu II wojny światowej uznał traktat monachijski, oznaczający rozbiór Czechosłowacji, co akurat było przyczyną, ale pośrednią, bo handlujące z Hitlerem Anglia i Francja dokładnie zdawały sobie sprawę z konsekwencji tego haniebnego aktu.

A potem jako przyczynę rozpętania wojny uznał odebranie przez Polskę Czechosłowacji etnicznie polskiego Zaolzia, co było aktem najzwyklejszej sprawiedliwości, bo to Czechosłowacja zdradziecką i krwawą napaścią zdobyła zbrojnie Zaolzie w 1919 roku.

Niedługo potem Putin zakomunikował, że pod koniec lat 30. „Führera owładnęła myśl, aby rozwiązać problem żydowski, wysyłając Żydów do kolonii w Afryce na pewną śmierć”. Dodał, że był to pierwszy krok do ludobójstwa.

I dodał, że ambasador Polski w Berlinie, Józef Lipski zadeklarował, że jeśli uda się tego dokonać, to Polacy postawią Hitlerowi piękny pomnik w Warszawie, nazywając Lipskiego swołoczą i antysemicką świnią.

***

Wypoczywający świątecznie pisowski MSZ wydalił z siebie następujące, zwalające Władymira Władymirowicza z nóg grepsy:

Z niepokojem i niedowierzaniem odnotowujemy wypowiedzi przedstawicieli władz Federacji Rosyjskiej, w tym Prezydenta Władimira Putina dotyczące genezy i przebiegu II wojny światowej” – napisało Ministerstwo Spraw Zagranicznych.

Gotowi jesteśmy tłumaczyć rosyjskim dyplomatom prawdę historyczną tak długo, jak będzie trzeba. Do czasu, kiedy pogodzą się z tym, że świat nie zapomni paktu Ribbentrop-Mołotow i parady sowiecko-hitlerowskiej w Brześciu” – napisał w sobotę na Twitterze wiceminister spraw zagranicznych Marcin Przydacz.

Tacy edukatorzy!

Jak zapewne wszyscy, i ja czekam, jak po wydobrzeniu po sylwestrowym świętowaniu sukcesów, odwiną się Putinowi pisowscy szpenie z tzw Polskiej Fundacji Narodowej.

Będzie się działo!

***

Teraz, w pisowskich i antypisowskich mediach trwają uczone dyskusje na temat:

Dlaczego Władymir Władymirowicz tak powiedział?

Cóż, ja z wykształcenia jestem inżynierem, toteż lubię być precyzyjny i odpowiem krótko:

bo mu wolno.

A dlaczego mu wolno?

Bo Rosja to mocarstwo nuklearne, z którym się liczą i USA i Chiny, a PRL-bis to państwo z gutaperki, któremu ustawy obce ambasady piszą.

Włącznie z fundamentalną dla na serio pojmowanej suwerenności ustawą o Instytucie Pamięci Narodowej


***

Gdy komuś takie, precyzyjne wytłumaczenie nie wystarcza, to niech się obudzi z narkotycznego transu wywoływanego przez pisowskie media i tabuny dziennikarzy komercyjnie niepokornych (a co – posłużę się określeniem swojego autorstwa), bo realia są takie, jakie są:

Putin to jest polityk, bandyta, ale polityk”

To akurat cytat z zaufanego pisowskiego analityka (Targalskiego Jerzego, pezetpeerowca z porządnej, stalinowskiej rodziny) , a zatem dla pisowskich czytelników źródło nie tylko wiarygodne, ale wręcz krynica mądrości.

Kto stoi na przeciw tego polityka i bandyty?

A pisowskie wiernoty (to też moje) obsiadłe MSZ, które się niepokoją, niedowierzają i tłumaczyć są gotowe

***

Moim (i całkowicie niesłusznym) zdaniem, z tym sanacyjnym antysemityzmem, to Władymir Władymirowicz wszedł na grunt najdosłowniej grząski, jak nadamurskie bagna (to też mu wolno, ale lakierki pobrudzić łatwo)

Bo wystarczy przypomnieć wcielony w życie w 1928 roku (a zatem parę lat przed dojściem Hitlera do wladzy) pomysł Stalina o wysłaniu sowieckich Żydów na wspomniane nadamurskie bagna, które, jak każdy może na mapie sprawdzić, znajdują się przy granicy z Chinami.

Stalin, jako (ówczesny) wróg syjonizmu i powstania burżuazyjnego Izraela wykroił z Rosji kawał wielkości Holandii, het na Dalekim Wschodzie i osiedlił tam Żydów. Na amurskich mokradłach powinni dobrze nasiąknąć socjalizmem i stworzyć bufor między ZSRR a Chinami i Japonią.

Jak czytamy, komary i epidemia wąglika, to było małe piwo, a stosując tamtejsze realia - mała wódka, bo w 1937 Stalin urządził zesłanym do Birobidżanu krwawą łaźnię:
rozwałki za wyimaginowaną współpracę z Japonią, zsyłki za sztuczne stwarzanie kolejek, bez których nie sposób było cokolwiek kupić albo za wystawienie w miejscowym teatrze podejrzanej politycznie sztuki.

Zesłano i rozstrzelano wtedy 7,5 tys. ludzi, co stanowiło 1/6 populacji tego żydowskiego raju w Sowietach.
Czyż to jest, czy nie jest wspomniana przez Władymira Putina pewna śmierć i ludobójstwo na dokładkę?

Zakaz używania jidysz, palenie żydowskich książek (i synagogi) to wobec tego detale.

I dlatego – jak w tytule.


https://www.polityka.pl/tygodnikpolityka/swiat/1503025,1,daleki-birobidzan.read

 tagi: rosja  pis  ii wojna światowa  dziennikarze komercyjnie niepokorni  stalin  antysemityzm  władymir putin  birobidżan  monachium 1938  wiernoty 

ewaryst-fedorowicz
29 grudnia 2019 14:16
38     2537    9 zaloguj sie by polubić
komentarze:
Nieobyty @ewaryst-fedorowicz
29 grudnia 2019 15:14

Pare drobnych uwag:

Dyplomacja IIIRP niespodziwanie [po paru  gestach ustepstw wobec Moskwy] zaliczył prawy prosty między oczy i leży na deskach gdy symulowała że wstaje [wezwnie ambasadora Rosji] zaliczyła parę kujawiaków. Problem który ją teraz najbardzie trapi że  chętnych do kujawiaka ustawiła się kolejka nie tylko z Tela-viwu ale i Waszyngtonu czy Paryża. Tu jest paradoks najcieższe buty do kujawiaka to noszą nasi domniemani sojusznicy i ich sojusznicy z Gór Syjonu. 

MSZ nawet z obsadą klasowych dyplomatów miałby problem  a co dopiero mają w porach dyplomatołki.

Odpowiedź na pytanie .. Dlaczego Władymir Władymirowicz tak powiedział? .. w stylu

Bo mu wolno - to nie jest poprawna  odpowiedź  tylko jej  część. 

Gaspadin Putin - powiedział co powiedział  bo mu -  nie tylko wolno był to powiedzieć ale i przeprowadza atak w ramach realizacji przyjętego celu i obranej metody. 

Dyplomatołki oraz usłużni analitycy - z uwaga na fakt że nie mogą u górali z gór synaju  dostrzec podkutych butów i ich chęci do przyparawiania dyplomatów kujawiakiem [ba nawet po już zaliczonych kopach kujawiakiem nie widzą i nie czują  posiniałej od kopów życi] tak i nie wymyślą i nie dostrzegą po cóż nad nimi pastwi się Gaspadin Putin. 

... Władymir Władymirowicz wszedł na grunt najdosłowniej grząski, jak nadamurskie bagna..

Nic dodać i nic ująć - niech choć tyle nasz MSZ zrozumie to Putin i Trum jest na musiku nie my i jest jeszcze parę wariantów wyjść z tarczą.

Ba ale jak MSZ ma to zrobić jako oni już tarcze i miecz chcieli opchnąć w ramach spotkania z ambasadorem Rosji za co ten kretynów spuścił na drzewo [Macie jeszcze tarczę trzymać bo Gasapdin Putin ma  wam  kujawiaka zapodać].

zaloguj się by móc komentować

darkforce @ewaryst-fedorowicz
29 grudnia 2019 17:12

daję jeszcze 10 plusów, :-) 

zaloguj się by móc komentować

MZ @ewaryst-fedorowicz
29 grudnia 2019 17:45

Tak mslę,że Putin dostał przyzwolenie od naszych "sojuszników" w Izraelu i USA ,na opluwanie nas.

"Sojusznikom" jeszcze nie wypada.

Nieciekawie się zapowiada

zaloguj się by móc komentować

ewaryst-fedorowicz @MZ 29 grudnia 2019 17:45
29 grudnia 2019 17:55

@MZ

Chyba nikt przytomny nie ma wątpliwości co do tego, że od zaborów jesteśmy przedmiotem (no niestety - przedmiotem) handlu między mocarstwami?
 

zaloguj się by móc komentować

ewaryst-fedorowicz @Nieobyty 29 grudnia 2019 15:14
29 grudnia 2019 18:03

@Nieobyty

Mnie zastanawia jeszcze coś:

Prezesa Kaczyńskiego fenomenalne wyczucie momentu, w którym najlepiej zniknąć za parawanem L4.
Plebs dyskutuje o paragonie Prezesa na pińcet zeta z Carrefoura, a mnie się przypomina nasza dawna dyskusja o przezornej  ewakuacji Prezesa, gdy b. ambasador Izraela w PRL-bis rozpętała swoim chamskim atakiem żydowską nawałnicę.
Tylko, że teraz zanosi się na coś gorszego, bo dać sobie wyrżnąć kolano, to już wymaga sporej determinacji.
No ale widac kolano warte czegoś tam.

 

zaloguj się by móc komentować

ewaryst-fedorowicz @darkforce 29 grudnia 2019 17:12
29 grudnia 2019 18:03

@darkforce

Na paczpan... :-D

zaloguj się by móc komentować

KOSSOBOR @ewaryst-fedorowicz
29 grudnia 2019 19:09

Potem była jeszcze akcja z żydowskimi lekarzami okołokremlowymi, podejrzewanymi przez Stalina o spisek, ale tego już nie zdzierżono i Stalin - antysemitnik kipnął. Albo jego kipnieto, jak można było przeczytać w analizach, tyczących tej śmierci. 

zaloguj się by móc komentować

smieciu @MZ 29 grudnia 2019 17:45
29 grudnia 2019 19:12

To chyba najsensowniejsze wytłumaczenie. Putin nic nie powie z przypadku albo dlatego że ma na to ochotę.

Warto chyba też przypomnieć że z tego co kojarzę rezygnujemy z rosyjskiego gazu.

Cóż, kiedyś musiało to nastąpić. Dowiemy się wreszcie o co chodziło z PiSem i całą resztą. I choć człowiek o dawna oczekiwał najgorszego to owe „nieciekawie” może być naprawdę fatalne.

zaloguj się by móc komentować

Paris @MZ 29 grudnia 2019 17:45
29 grudnia 2019 19:41

Putin nie tylko dostal przyzwolenie...

... od naszych "sojusznikow",  ale oni te dete  "sojuszniki"  jeszcze mu musieli dobrze zaplacic za  te  USTAWKE  !!!

Bo, ze Putin zrobil to sam z siebie to nie uwierze za nic we swiecie.  Coz... dla mnie sytuacja jest klarowna, lubie jasne sytuacje... ale zdecydowanie  NIECIEKAWIE,  napisze wprost  SKANADALICZNIE  wyglada zachowanie i  "dzialanie"  naszych  dyploMATOLOW  i  debilne do tego  narracje merdialne.  To cale MSZ, pelne TCHORZY,  PASOZYTOW  i  zwyklych  ZDRAJCOW  nadaje sie tylko do  WYKOPU  na bruk... w trybie  PILNYM  !!!

zaloguj się by móc komentować

ewaryst-fedorowicz @KOSSOBOR 29 grudnia 2019 19:09
29 grudnia 2019 20:02

@KOSSOBOR

Tak, ale to już było po "rozwiązaniu kwestii żydowskiej" przez Hitlera, ergo: Stalin był antysemicką świnią (i swołoczą) i przed Hitlerem - i po.

zaloguj się by móc komentować

Nieobyty @ewaryst-fedorowicz 29 grudnia 2019 18:03
29 grudnia 2019 20:13

Jesteśmy już po oświadczenia Mateuszka - długi i zamotane ale że Putin kłamie to jest wyraźne.

Czy nie powino być na odwrót prosty i krótki przekaz o historii  a na końcu  że Gaspadin Putin mija się z prawdą. 

Czemu nacialnik będzi długo chorował.

23 stycznia w Jerozolimie będzie 5  Światowe Forum Holokaustu  -  prezydent Rosji miał być jednym z głównych mówców na tym forum a zjeżdża 30 głów z całego świata i europejscy liderzy. 

Zanosi się że to co nam dziś serwuje Gaspadin Putin to mała rozgrzewka - kije to nam spuszczą na forum i tam mamy stracia twarz wobec całego świata.

I trzesą się portki pętakom gdy wiej wiatr historii - ot i Duda ma stresa jechać mus bo siłą za oszywę go doprowadzą i wie że ma tam robić nie za chłopca do bicią ale za worek trenigowy do ciężkiego omłotu. I ma się do tego uśmiechać i wmawiać nad Wisłą że nic się nie stało.

Ot i widać po co Kamiński opłacił Bal Chanukowy - chcieli się przypodobać by przyszłe  mordobicie choć w czesci było markowane. Durnie ono będzie teraz szykowane  z jeszcze większą mocą.

Nacialnik może sobie wszystko po koleji operować - bo zanosi się że nie będzie do czego wracać. 

zaloguj się by móc komentować

bulk @ewaryst-fedorowicz
29 grudnia 2019 20:26

Mnie jednak bardziej przekonuje zdanie prof. Nikołaja Iwanowa na temat słów Putina, zacytuje jego wypowiedź: " "On powiedział to, co chce usłyszeć taki obywatel. Powiedział +nie my jesteśmy winni rozpoczęciu II wojny, inni są winni, patrzcie jakie świnie, antysemici Polacy, którzy razem z Hitlerem chcieli urządzić Holokaust. Dla nas to brzmi jak jakaś kompletna głupota, natomiast dla zwykłego Rosjanina brzmi jak słodki cukierek, który logicznie pasuje do jego widzenia świata i Putin to rozumie. To bardzo sprawny polityk, nic nie mówi przypadkiem. Wyciągnął to, żeby osłodzić te gorzkie doświadczenia tego 2019 r., który dla Rosji nie był nadzwyczajny"

link do całego artykułu: https://dzieje.pl/aktualnosci/protesty-i-wiece-poparcia-przed-pomnikiem-koniewa-w-pradze

Mnie natomiast zainteresował ten "raj" na ziemi utworzony przez Stalina noszący dzisiej nazwę Żydowski Obwód Autonomiczny, a właściwie flaga tego obwodu. Zalinkuję to i pozostane z nadzieją, że to tylko takie tam moje wypaczenia spowodowane przez media.

Flaga obwodu z wiki:

Zdjęcie ichniejszych przewodniczących rady województwa

zaloguj się by móc komentować

manama1 @ewaryst-fedorowicz
29 grudnia 2019 20:38

Nihil novi sub sole. Jedynym szczerym (nie miał wyboru) carem wobec Polaków był Mikołaj I -ktory twierdził,że zna tylko dwa rodzaje Polaków: a) którymi gardzi, i b) i których nienawidzi. Władymir Władymirowicz jest kwintesencją-wydaje się -tego stanowiska w formie łączonej.

A w tym konkretnym wypadku, poza niekotrolowanym wybuchem wściekłości (NS II) chodzi o baćkę- jak przeczołga Polaczków i to i backo będzie wiedział ze ruchu NIETU. To chwila kluczowa dla Białorusi.

A tymczesem "Panowie w Warszawie radzili......"

zaloguj się by móc komentować

smieciu @bulk 29 grudnia 2019 20:26
29 grudnia 2019 21:07

Ale przecież żaden Rosjanin nie ma powodu by wierzyć że Rosja była odpowiedzialna i za rozpoczęcie II WŚ ani za Holocaust. Więc taka wypowiedź do nich jest bez sensu. Zwykły Rosjanin nie wierzy też w to samo w stosnku do Polski i pewnie szybko nie uwierzy. Tak więc najsensowniejszym wydaje się że ta wypowiedź była do nas.

zaloguj się by móc komentować

ewaryst-fedorowicz @Nieobyty 29 grudnia 2019 20:13
29 grudnia 2019 21:19

@Nieobyty

1. nie mamy suwerennej polityki zagranicznej
2. z tego wynika, że nie mamy polityki wschodniej
ale

3. za to mamy MSZ, ktory od lat nie potrafi ogarnąć = odbrac mafii systemu wizowego oddając go w pacht takim róznym
https://wiadomosci.onet.pl/tylko-w-onecie/polska-od-lat-traci-miliony-z-powodu-nieszczelnego-systemu-wizowego-msz-udaje-ze/79htzdx

Na wypadek, gdyby ktoś mi tu margał, że to link z Onetu, to akurat ta kwestia jest mi znana od kilku miesięcy i to z zupełnie innego źródła,  bo to tajemnica poliszynela jest.

A jak mi się nudzi, to się zastanawiam, czy Warszawa ma kwity na moskiewską wierchuszkę - czy Moskwa na warszawską?

zaloguj się by móc komentować

manama1 @bulk 29 grudnia 2019 20:26
29 grudnia 2019 21:20

Takich przypadków wysyłania "niezdatnych do pracy" (sic) Żydów na osiedlenie na Syberii przez państwo moskiewskie jest cała masa. No przymusowo wydalani z Austrii czy Prus , nielegalnie wczęśniej opuszczajacy Imperium Starozakonni mieli trzy opcje po "powrocie": a) dla w pełlni zdrowych - armia (25 lat,z tego 15  w służbie czynnej); b) roty aresztanckie (głod ,ciężka praca i wyniszczające choroby), c) Syberia- j.w. 

zaloguj się by móc komentować

ewaryst-fedorowicz @manama1 29 grudnia 2019 20:38
29 grudnia 2019 21:27

@manaa1

No cóż - kto trzeba czuwał, by stosunki z absolutnie kluczowym dla naszego bezpieczeństwa krajem, jakim jest Białoruś oddać w arendę dyrektor Agnieszce, a nadzór nad telewizją temu z braci K., któremu, gdy rzucali monetą, kto ma obsługiwać elektorat patriotyczny nie wypadła Czerska, a Nowogrodzka.

 

zaloguj się by móc komentować

manama1 @bulk 29 grudnia 2019 20:26
29 grudnia 2019 21:29

A, zapomniałem dodać,że wszystkie wydane Rosjanom przez  kraje ościenne po nielegalnym przekroczeniu granicy Starozakonne KOBIETY też były przymusowo wysyłane na Syberię - przynajmniej od połowy XIX wieku

zaloguj się by móc komentować

manama1 @ewaryst-fedorowicz 29 grudnia 2019 21:27
29 grudnia 2019 21:32

Nie będę komentował  -:)

Tymczasem nawet  Angole pokazują do dziś stałą zwartą grupę polskiego osadnictwa na linii: Białystok -_Grodno- Wilno- Dyneburg.  Toż to krew  z kewi i kośc z kości.......

zaloguj się by móc komentować

ewaryst-fedorowicz @bulk 29 grudnia 2019 20:26
29 grudnia 2019 21:33

@bulk

Rosjanie mogą to łyknąć, ale oni łykają wszystko, choć tak naprawdę wiedzą, że wyboru nie mają.
Tyle, że kiedy w Rosji coś jest robione na użytek wewnętrzny, to jakoś tak wypada, że to nas w konsekwencji d... boli.

A flaga tak samo dobra, jak każda inna :-)

zaloguj się by móc komentować

ewaryst-fedorowicz @manama1 29 grudnia 2019 21:32
29 grudnia 2019 21:36

@manama1
Phi! To nawt w obecnym w latach 80 w czytelni GUS "Atłasie narodow mira" było uwidocznione.

zaloguj się by móc komentować

manama1 @ewaryst-fedorowicz
29 grudnia 2019 21:38

No i o to chodzi, że nasi przyjaciele ze stepów o tym nie zapominają - a te  Rospudy I Puszcze wszelakie i dziś takie modne w pełnych kregach, domniemuję......

zaloguj się by móc komentować

Nieobyty @ewaryst-fedorowicz 29 grudnia 2019 21:19
29 grudnia 2019 22:11

To że na naszym systemie żerują z zewnątrz inni nie budzi zgrozy ot ludzie z zaciągu Gieremka na Szucha wiedzą komu służą  bo nie Prezesowi Rady Ministrów  i wiedzą też że ci nad nimi mają wymogi finasowe - kto kasę za przekręt  wizowy zgarnia finalnie bo nie te firmy które dają twarz. 

... nie mamy suwerennej polityki zagranicznej .. nawet za PiS wszak to w tej kadencja konsulem w Angli miała być aktywna działaczka ruch autonomi ślaskiej - sprawę odwołał nie PiS ale ci nad nim. Kontroler  z zewnątrz wyczuł czym to grozi - realną demaskacją dla stron trzecich bo nie władz III i pół RP.

... czy Warszawa ma kwity na moskiewską wierchuszkę - czy Moskwa na warszawską? ...

To trochę inczej się przedstawią tu chodzi nie o kwity [wszyscy mają  na wszystkich a czasami skwitowany się urywa przypadek  premier  Szydło a czasami skwitowany wysługuje się jak najgorszy weto Dudy po rozmowie  2,5 h z Merkelr i jego psychicznym rozrobieniu przez starą Romaszewską] tu chodzi o zakres wpływu i kontroli sytuacji.

Warszawa jeszcze niedawno dała wsparcia banderowcom ćwicząc  ich bojowniaków na poligonach przed Majdanem i tego moskwicin nie rozpracował  do końca, ba nawet L.Kaczyński potrafił zebrać ekipę do Gruzji i wydał na niego wyrok Berlin i .... bo nie Moskwa.   I całkiem trafne analizy tworzy Ośrodek Studiów Wschodnich - oczywiście te które idą na biurko ambasador Moszbachor.

Moskwa dziś operuja w Warszawie już głębszymi siatkami których nie uruchamia i atakuje z zewnątrz  a jak wspracie służą dawno zdekonspirowane i dwulicowe [służą nie tylko Moskwie ale na pewno  nie Warszawie]   agentury wpływu. 

zaloguj się by móc komentować

Paris @ewaryst-fedorowicz
29 grudnia 2019 22:34

Pusty smiech czlowieka tylko ogarnia...

... na te wielce "skomplikowana" gre dyplomatyczna  zlodziei globalnych i blaznow wszelkiego kalibru...  jak ta banda ocipiencow tworzy te swoje gierki  "dyplomatyczne"  !!!

Putin "za namowa zyczliwych"  chlapie jezorem co mu slina na jezyk przyniesie... "dobra zmiana" nowowybrana  "broni sie"  jak moze,  a  do  23 stycznia bedzie narodowi odstawiane istne,  debilne  show historyczne... a potem sie i tak okaze,  ze  Bialorus  zlupi Putin,  a Ukraine  "nulandy"... bo to przeciez inaczej byc nie moze... i jeszcze do tej  bandyckiej "integracji"  doloza sie nasze  dyploMATOLY  !!!

Spieszy  sie  globalnym  zlodziejom i  blaznom  niewymownie  do  tej  JUMY  !!!

 

Normalnie zabic smiechem tych  politycznych baranow i te  PATOLOGICZNE  NARRACJE  i  USTAWKI  !!!

 

Nie dajmy sie zwariowac  tym  debilom  !!! 

zaloguj się by móc komentować

gabriel-maciejewski @ewaryst-fedorowicz
30 grudnia 2019 10:22

Monsieur Putą mówi aj waj. To tylko świadczy o jego bezradności. Coś spróbuje zrobić może, ale jest na pozycji przegranej

zaloguj się by móc komentować

ewaryst-fedorowicz @gabriel-maciejewski 30 grudnia 2019 10:22
30 grudnia 2019 11:47

@coryllus

Moim (i rzecz jasna niesłusznym) zdaniem nie ma przegranych pozycji - są tylko przegrane starcia (a w Syrii paradoksalnie z jankesami Rosja wygrała), ale "bezradność mocarstwa buklearnego" to wg mnie brzmi conajmniej problematycznie.

No, ale żeby nie było, że fanatyk ze mnie, to o ile wobec Chin i ew. USA Rosja (Putin to tylko tryb maszyny) ma słabsze, choć wystarczająco mocne karty, to do lokalnej rozgrywki z Izraelem przeciw PRL-bis, to ona ma kart aż za dużo, co może przynieść dla PRL-bis skutek wyłacznie  fatalny.

Ale że za chwilę Nowy Rok, to się o prezentach  jakie nam przyniesie w ciagu kolejnych 365 dni, na własnej skórze przekonamy. 

zaloguj się by móc komentować

ewaryst-fedorowicz @Paris 29 grudnia 2019 22:34
30 grudnia 2019 13:34

@Paris

Tak naprawdę od czasów Magdalenki chodzi o to, czyimi lokajami będziemy.
Rzecz jasna pisowcom mimo dętego ze wszystkich trąb ultrapatriotyzmu, sama lokajskość też nie przeszkadza, byleby była "suszna" (to po żoliborsku), czytaj - starotestamentowa.
Bo ta protestancka , uuu.... jest niedobra.
Platfusom na odwyrtkę, ale w sumie też "po linii i na bazie".

A Prezydent odpowie temu draniu Putinu , a jakże PO OKRESIE ŚWIĄTECZNYM czyli 6 stycznia i to jest "suszne", bo sezon narciarski mamy? Czy starsza Romaszewska wyjechana? :-D

zaloguj się by móc komentować

smieciu @ewaryst-fedorowicz
30 grudnia 2019 13:53

Dziwne rzeczy ostatnio się dzieją...

Przytaczałem pod poprzednim pańskim wpisem już wypowiedź Tuska, która, co ciekawe, przeszła zupełnie bez echa. On jest autorem i promotorem kłamstwa największego, które zrujnowało polską wspólnotę, i myślę tu o kłamstwie smoleńskim - powiedział o Jarosławie Kaczyńskim Tusk.

O zaskakującej wypowiedzi Putina sam pan pisze. Co go do tego natchnęło? W tym momencie scenariusz zaczyna przypominać Ukrainę po Majdanie. Zwłaszcza gdy dla odmiany Tusk mówi: Wobec bezczelnych kłamstw prezydenta Putina i rosyjskiej propagandy potrzebne jest wspólne stanowisko polskich władz i opozycji. Tu nie ma miejsca i czasu na wewnętrzny spór... A Kidawka wzywa rząd do stanowczej odpowiedzi.

Można powiedzieć że jest to naprawdę zabawne.

Najpierw Tusk nazywa Kaczyńskiego kłamcą smoleńskim przedstawiając go jako małego kombinatorka bazującego na podsycaniu oszukańczych emocji. Sam przy tym pozuje na męża stanu. Teraz, kolejna plomba: Tusk z Kidawą wzywają do agresywnej postawy wobec Rusków zarzucając PiSowi bierność. Przy okazji Tusk znów pozuje na jednoczącego naród męża statnu. Nie interesująca zamiana ról?

Przypadek?

zaloguj się by móc komentować

ewaryst-fedorowicz @smieciu 30 grudnia 2019 13:53
30 grudnia 2019 14:11

@smieciu

Jeśli zamiana ról - to wszystko w porzo: w Szkole Liderów Cioci Magdalenki nie takich numerów uczyli!
http://ewaryst-fedorowicz.szkolanawigatorow.pl/szkoa-liderow-cioci-magdalenki


" Na przykład ogromnie się uczniom podobały zajęcia teatralne.

Jak oni kochali się kochać, obrażać, godzić, a szczególnie kłócić! Aż im piana z ust czasem ciekła, a twarze czerwieniały i bladły na przemian.

Kiedy Ciocia Magdalenka, patrząca na perfekcję swoich podopiecznych klaskała w dłonie wołając:

na dziś wystarczy!, stawali się znów zaprzyjaźnionymi ze sobą uczniakami, którzy idąc do kantyny (bo tam była kantyna, nie stołówka) opowiadali sobie z jeszcze niedawnymi scenicznymi przeciwnikami najnowsze dowcipy. "


Śmierć LK w Smoleńsku zaburzyła tę równowagę w magdalenkowj rodzinie, ale nikt nie obiecywał, że na scenie raz na kiedyś strzelba naprawdę nie wystrzeli.

Co do milczenia/wzywania do odpowiedzi Putinowi:
1. państwo mające do siebie elementarny szacunek musi odpowiedzieć, kwestia tylko jak
2. PRL-bis istnieje tylko teoretycznie i to powiedział zaufany człowiek braci Kaczyńskich (kto mu teraz ufa, to jeden Pan Bóg wie), Sienkiewicz, a nie jakiś dziennikarzyna.
 

zaloguj się by móc komentować

smieciu @ewaryst-fedorowicz 30 grudnia 2019 14:11
30 grudnia 2019 15:06

Tak, Polska jest czym jest ale lud o tym nie wie i dla niego wystawiana jest ta sztuka. Mnie ciekawi jak konkretnie ma wyglądać. W tych dwóch wypowiedziach Tuska przebija jeden motyw: wspólnoty.

Najpierw rozbił ją Kaczyński. Można to w sumie zrozumieć dosłownie, i czy będzie kłamstwem? To przecież Kaczyńscy doprowadzili do Smoleńska, wyłamując się z układu zmuszając do zorganizowania Smoleńska. Teraz Tusk zamierza na doprowadzić Polskę do stanu przedsmoleńskiego.

Czyli najprościej należałoby założyć że odsuwamy Kaczyńskiego (niech sobie idzie na emeryturę bądź stałe zwolnienie lekarskie) i będzie tak jak dawniej. Tak jak miało być już w w 2005 kiedy miał powstać POPiS czyli AWSbis. Jedność zostanie przywrócona. I w sumie nie powinno to być takie trudne gdyż poza 500+ polityka PiS jest efektywnie bez zmian. Ludzie się z tym pogodzą jeśli rząd (POPiSu) zapoda tą dozę socjalizmu za którą wszyscy tak tęsknią.

Putin ma być pewnie tym zwornikiem. Tak jak na Ukrainie, kiedy inne rzeczy zeszły na dalszy plan czego efektem jest prezydent żydowski błazen. Nie byłoby zresztą wcale dziwne gdyby Putin zaczął dociskać mocniej. W końcu po coś te wojska USA się u nas znalazły.

W sumie... Jak tylko wygrał PiS te 5 lat temu to ten scenariusz powstał mi w głowie. Pisałem na naszychblogach że jeszcze Tusk zostanie prezydentem z poparciem PiSu. A niedawno tutaj pisałem też jak nasze zjednoczone wojska odeprą Rusków i nastąpi zgoda. Tym łatwiej że PiSowców wyraźnie ubędzie.

zaloguj się by móc komentować

Paris @gabriel-maciejewski 30 grudnia 2019 10:22
30 grudnia 2019 18:46

Oczywiscie...

... to swiadczy o jego  WIELKIEJ  bezradnosci  !!!

Ta jego "wsciekla agresja polityczna"  wg pana Macierewicza  - to nowa hucpa... sakiewiczowe marionetki i kurwizor beda bic piane ile wlezie,  juz sie nawet cieszo, ze "swiadomosc nt. wojny"  wzrosnie,  MSZ  tez jest gotowy do tej hucpy i bedziemy mieli festival  w merdialniach pewnie do 23 stycznia... potem wybory prezydenckie... i tak beda sie bujac nieroby i pasozyty rzadowe...

... a tymczasem moja gmina w Baranowie podniosla nam oplaty za wywoz smieci z 27 zl na 35 zl od osoby, od 1.1.2020... i to nie jest jeszcze koniec  !!!

 

Tak wiec banda sie bawi i w d**ie ma prawdziwe i uczciwe rzadzenie.

 

zaloguj się by móc komentować

Paris @ewaryst-fedorowicz 30 grudnia 2019 13:34
30 grudnia 2019 18:57

Zgoda...

...  do  6 stycznia  ZONT  sie bawi... a potem znowu zacznie sie  BLAZENADA  i  okradanie narodu  !!!

zaloguj się by móc komentować

pink-panther @ewaryst-fedorowicz
30 grudnia 2019 23:13

Pan znowu w depresji?? :))) Specjalnie dla Pana przekopuje się przez traktaty sowiecko niemieckie i dzieje sowieckich ambasadorow w III Rzeszy Aż klawiatura trzeszczy,lista w wersji roboczej ponizej:

  1. Адо́льф Абра́мович Ио́ффе Yoffe marzec 1918- 5 .11.1918 r. samobojstwo 17 listopada 1927r. (Zyd z bogatej rodziny z Symferopola ojciec :”ulubiony Żyd ministra Witte”)

2. Никола́й Никола́евич Крести́нский Krestinski 20.06.1922-26.09.1930 rozstrzelany 15.03.1938 r. (Żyd z Mohylewa)

3. Лев Михайлович Хинчук Chinczuk 26.09.1930 – 20.09.1934 rozstrzelany 7 marca 1939r. Żyd z Połtawy

4. Я́ков Заха́рович Су́риц Suricz 1934–1937 Żyd z witebskiej guberni działacz Bundu , bardzo go chwalił ambasador USA w Niemczech William Dodd (30.08.1933 -29.12.1937), którego córka Marta Dodd była sowieckim szpiegiem.

5. Константин Константинович Юренёв  Jureniew (16.6.1937 — 11.10.1937 rozstrzelany 1.08.1838r.

6. Гео́ргий Алекса́ндрович Аста́хов Astachow (1938-1939 r)    bral udział w negocjacjach sowiecko niemieckich negocjacjach wiosna lato 1939r. aresztowany 28.02.1940 r.zmarl w łagrze 14.02.1942r.

7.Алексей Фёдорович Мерекалов Mierkałow 6.05.1938 -2.09.1939 r. czen wczk ogpu

8. Алексей Алексеевич Шкварцев Szkrawcew 1.09.1939 -26.11.1940

9. Влади́мир Гео́ргиевич Декано́зов (Деканозишвили) Dekanоzоw 24.11.1940 -22.06.1941 rozstrzelany 23.12.1953r.(banda Berii ) od 2 grudnia 1938 szef 5 oddzialu ГУГБ НКВД wczesniej w Czeka

 

Na  9 sztuk - 1 samobójstwo wymuszone -Yoffe , 1 w śmierc w łagrze , 4 rozstrzelanych, w tym na 5 ambasadorów Żydów - 3 rozstrzelanych , 1  samobójstwo, 1 - Suric z Bundu - przezył  Normalnie antysemityzm ze skutkiem śmiertelnym a nie pogaduszki 

zaloguj się by móc komentować

ewaryst-fedorowicz @pink-panther 30 grudnia 2019 23:13
31 grudnia 2019 08:24

@pink-panther

"I Ty, Pantero?!" (przepraszam, za to "tykanie", ale greps Cezara uszanować wypada - obiecuję, że to był ten jedyny raz) :-D

Choć ta komunistyczna, a stosowana przez pisowców wobec mojej nieskromnej osoby metoda "na psichuszkę" jest urocza, bo - jadąc klasykiem - "kiedy brakuje argumentów - to wsadzamy wroga socjalistycznego ustroju  do wariatkowa" brzmi w sumie dumnie.

Inna sprawa, że ktoś, kto jak ja odmawia zauważenia 3 milionów wybudowanych przez Kaczyński Development mieszkań i setek tysięcy wyprodukowanych przez Morawiecki Motors wszechobecnych na PRL-bisowskich drogach naszych, polskich samochdzikow elektrycznych, musi być niespełna rozumu.

A "wracając do naszych baranów" (to nie epitet, to cytat z pewnej francuskiej - nomen omen - farsy):

bezbronność (mam na myśli i "kontent" i czas (braku) reakcji) wobec prymitywnego w sumie ataku Putina, brak "gotowców ", ktore są podstawowym wyposażeniem każdej, szanujacej się agencji pijarowej jest podręcznikowa.

To, co Pani specjalnie dla mnie wyszukała, to stado tłustych a leniwych kotów ze stosownych urzędów i fundacji powinno mieć na podorędziu. I nie tylko to.

No, ale PRL-bis to, jak napisałem,  państwo z gutaperki, z wszelkimi tego skutkami.

Na koniec pozwolę sobie życzyć Pani pięknego Sylwestra i do zobaczenia w Nowym Roku, który oby nie był jednak początkiem ciekawych czasów.

zaloguj się by móc komentować

Paris @ewaryst-fedorowicz 31 grudnia 2019 08:24
31 grudnia 2019 12:11

Panie Ewaryscie,  o jakich "agencjach pijarowskich"  Pan pisze  ?!?!?! 

Toc to  STADA  PIJAWEK  tepych, debilnych i zaprzedanych  sa...  do tego  BEZ  HONORU  i  wiedzy...  wystarczy tylko spojrzec na tytuly  w "niezaleznej od rozumu"  Sakiewicza  albo  poziom  dyskusji  czy  gosci wystepujacych w ich  BLAZENADACH  w kurwizorze...

... o  Krolu...  przeciez to  DNO  I  6  METROW  MULU  JEST  !!!

 

Wszystkiego najlepszego i do zobaczenia  w  Nowym Roku,

zaloguj się by móc komentować

pink-panther @ewaryst-fedorowicz 31 grudnia 2019 08:24
31 grudnia 2019 15:18

.W`takich`sprawach`jak`ataki`Putina`na`Polskę mamy do czynienia z brakiem chęci obrony  a nie z bezbronnością Co do  reszty  Pańskich zastrzeżeń do zaniechań władz III RP a własciwie jednego  jej "odgałęzienia"  to proszę nie zapominać, że gdyby  III RP chciała, to by oddała  dwory  ziemianom.Dworów i   ziemian zostało niewiele.Nic nie zostało oddane  a na oczach spadkobierców cudzą własność kupił przez tate  Radek Sikorski przyszły minister PC czy PiS. Różne takie niemoce oglądam  od 30 lat. Apogeum prawdy przyszło w wieczór przed dniem intronizacji Chrystusa Króla,kiedy "katolicki rząd"  zjadł sutą kolację w w Krakowie  i poleciał do  Izraela. Ustawiczne lamentwanie nad "państwem z gutaperki" jest przeciwskuteczne bo osłabia ducha :)))

PS Też pozwolę sobie życzyć Panu pięknego Sylwestra i  pięknego Nowego Roku," który oby nie był jednak początkiem ciekawych czasów".:)))))

zaloguj się by móc komentować

ewaryst-fedorowicz @pink-panther 31 grudnia 2019 15:18
31 grudnia 2019 15:52

@pink-panther


Ha, ziemianie...
dwory, patriotyzm, kultura, a w tym akurat grudniowo-styczniowym czasie - kolędy, kuligi  i bale karnawałowe (to taki mój, subiektywny skrót).
No cóż - socjaliści żoliborscy kontynuują tradycję paserki (nie pasterki - paserki) uprawianej przez wszystkich ich, postokrągłostołowych poprzedników.
A sprawę ukradzionego i nieoddanego majątku Rozprza najstarszego brata dziadka, który UKRYWAŁ WITOSA (!) i zapłacił za to Sybirem opisałem 5 lat temu:
https://naszeblogi.pl/43664-pisl

Co do "państwa z gutaperki": lamentowanie oczywiście jest bez sensu, a ja baba nie jestem - natomiast informowanie o tym zaszpachlowywanym przez partyjno- rządową narrację fakcie "państwa teoretycznego" jest IMHO nie tylko sensowne, ale wręcz konieczne, bo o ile Ciemny Lud/ Suweren podskórnie czuje, że ma do czynienia z kolejną ekipą przyszykowaną przez Ciocię Magdalenkę na ten akurat czas i okazję , to z możliwych, najbardziej fatalnych konsekwencji tego faktu niekoniecznie sobie sprawę zdaje . Zupełnie jak za schyłkowej sanacji.

No nic - u nas, póki co, inaczej niż w znajdującej się w roku 2020 Australii nic nie płonie - i niech tak zostanie :-)
 

zaloguj się by móc komentować

Paris @pink-panther 31 grudnia 2019 15:18
31 grudnia 2019 22:03

Tak...

... skandaliczny jest ten  BRAK  CHECI  DO  OBRONY w  "naszym"  ZONdzie...  i skandaliczne jest to zakrywanie tej  HANBY  przez  OSZUSTA  SMOLENSKIEGO  Sakiewicza na  "niezaleznej od rozumu"  roznymi takimi  "wypowiedziami"  jak ten  PATALACH  Dziedziczak czy  bakajacy cos pod nosem  "marszalek-senior"  !!!

 

Cos  nieprawdopodobnego... co za  lemingi...  pluc im w geby - powiedza, ze to mzawka.

zaloguj się by móc komentować

zaloguj się by móc komentować