-

ewaryst-fedorowicz : Reklamiarz sum! Po 20 latach marketingu komercyjnego w marketingu politycznym robię. Bloguję bo lubię.

Strajk belfrów - dwa razy daje, kto szybko dajeTrochę się dziwię, że tak oczytany człek, jak Prezes Kaczyński tej zasady nie zna.

No cóż, jak się z fotela szeregowego posła trzęsie dużym, położonym w środku Europy krajem, to co tam jakieś liczące sobie ponad 2 tysiące lat, rzymskie maksymy, kiedy dla skutecznego trzęsienia wystarczy chlapnięcie z mównicy jednej czy drugiej „piątki”.

Ale piątka piątką, a tą wzgardzoną rzymską maksymą można podsumować to, co wyszantażowany rząd PiSu zrobi, choćby się rękami i nogami zapierał:

da belfrom tę podwyżkę, i żeby było śmieszniej, nic z tego nie będzie miał.

***

Nauczycielom kasa się należy/nie należy dokładnie tak samo, jak się należała/nie należała lekarzom, którzy szantażowali kolejne rządy odchodzeniem od łóżek pacjentów, czy hurtowym wystawianiem sobie L4,

i tak samo jak policjantom, którzy wprawdzie nie zagrozili otwieraniem na oścież cel z zatrzymanymi, ale patentem na epidemię L4 skutecznie pojechali.

Nauczyciele są dokładnie takimi samymi dobrymi/złymi ludźmi, jak każda grupa z budżetówki (no, może poza urzędnikami, których nadmiar jest zupełnie obłąkany, podobnie jak wynagrodzenia za utrudnianie życia Ciemnemu Ludowi/Suwerenowi).

I dlatego PiS nauczycielom te podwyżki da, mimo słyszanego dziś równolegle bełkotu o tym, że
a/ gospodarka kwitnie,
b/ akurat dla nauczycieli kasy nie ma


I żadne łzawe użalania się nad losem pozbawionych opieki i wystawionych na stres dziatek, nie zmienią faktów:

w razie strajku, dzieciaki będą miały radochę, że nie muszą na ten egzamin iść, nie mówiąc o tym, że tej ślicznej wiosny nie będą musiały pójść do szkoły: laba!

A Rodzice chcą mieć tylko jedno: święty spokój, a skoro ceną tego świętego spokoju mają być podwyżki dla belfrów, to PiSu psi obowiązek je dać.

***

Klangor propagandowy, że Broniarz stary komuch i wredny bardzo, nie działa na (prawie) nikogo, bo skoro Kujda i Przyłębski okazali się kapusiami bezpieki, co Prezesowi Kaczyńskiemu nie przeszkadzało dać im kluczowe i doskonale płatne stanowiska, to co tam Publiczności jakiś komuch, na którego kwitów nie ma, bo gdyby był kapustą, to by już dawno hakowe komando coś na niego znalazło?

Lud Ciemny/Suweren (w zależności od tego, czy swobodna nienagrywana rozmowa, czy oficjalny, partyjno-rządowy spicz) widzi i pamięta, panią Martynkę, co ma pensji 50 tys + 6 tys z funduszu gwarancyjnego, czy burmistrza sasinowych Ząbek, który z 13 tys przeskoczył na 80 tys w PGNiG.

Czyli kasa dla swoich jest – to niech się i dla nauczycieli znajdzie, bo … i tu pojawia się urna (spokojnie – urna wyborcza).

***

Prezes Kaczyński wziął kampanie wyborcze w swoje, fachowe ręce i pojechał socjalizmem na maksa, choć jako człek przez socjalistycznych profesorów uczony powinien wiedzieć, że ta jazda ma swój finał, opisany przez Margaret Thatcher:

"Problem z socjalistami jest taki, że zawsze w końcu kończą im się cudze pieniądze"

Pogłoski (fałszywe, rzecz jasna) o dymisji minister finansów, której po "piątce" Prezesa się wspomniane finanse nie domykają pokazuje, że się te cudze pieniądze właśnie skończyły, a jeszcze ambasador Mosbacher poleciła przyspieszenie wypłaty haraczu Żydom, za „mienie bezspadkowe”.

Ponieważ Prezes Kaczyński próbuje utrzymać się przy władzy, powinien już dawno nauczycielom kasą na odczepnego sypnąć (bo co tam dla Niego kilkadziesiąt miliardów w lewo czy w prawo) i mieć spokój.

Teraz ew. zaraz im sypnie, ale znów luka w lekturach dała znać o sobie, bo najwyraźniej nie ma Prezes pojęcia o słynnym, norwidowskim i służącym za puentę tego felietoniku „za późno”.

Z wszelkimi tego „za późno” skutkami.
 

 tagi: jarosław kaczyński  wybory  mosbacher  broniarz  strajk nauczycieli 

ewaryst-fedorowicz
22 marca 2019 15:56
17     1541    6 zaloguj sie by polubić
komentarze:
gorylisko @ewaryst-fedorowicz
22 marca 2019 17:07

a pan to tak na serio ? nie wiem czy pan zauważył pewne dysproporcje...ilu jest nauczycieli a ilu wkur...zdenerwowanych rodziców i to podwójnie, przez pedalskie deklaracje i przez mozliwość braku promocji do następnej klasy...

zaloguj się by móc komentować

Paris @ewaryst-fedorowicz
22 marca 2019 18:07

Dokladnie tak...

... pare miliardow zlotych w prawo czy w lewo to ani dla pana Prezesa ani dla "dobrej i jeszcze lepszej zmiany"  nie ma zadnego znaczenia  !!!  Pan prezes ze swoim "bizancjum"  PENSJE  miesiac w miesiac ma... i to zdecydowanie za mooocno wywindowana  !!!

Ale, ze pan JK,  scisle jONdro Pis'u, a takze "dobra i jeszcze lepsza zmiana" i te pozostale krety  szastaja panstwowymi pieniedzmi to sadze, ze i na "podwyzki" tez kasa bedzie,  przeciez tyle "VAT'u uszczelnili", ze glowa mala... chociaz sie wali i pali i "zielona wyspa" jak Tytanik tonie - to nic,  ktoby tam z nich zwracal uwage na takie drobiazgi... wyscig szczurow do brukselki w fazie apogeum...

... Polska - dla ZadzacyH - "sukcesem" stoi,  a dla narodu  niepohamowanym  ZLODZIEJSTWEM  i  ZBOCZONYM  postEMpem  !!!

zaloguj się by móc komentować

ewaryst-fedorowicz @gorylisko 22 marca 2019 17:07
22 marca 2019 18:33

@gorylisko
ja ani na serio - ani zauważyłem.
Za to wk.... rodzice chcą jednego: żeby NIE było problemów, a skoro są, to żeby rząd je rozwiązał.
Skoro rząd ich rozwiązac nie umie - to owszem, są wk..., ale na rząd.

Ale spoko: PiS ma w sondażach > 50% (niższe wyniki są oczywiście sfałszowane) więc nie ma się czym przejmować (nawet naciskiem  USA na wypłatę Żydom 300 mld $ haraczu)

zaloguj się by móc komentować

Szczodrocha33 @ewaryst-fedorowicz
22 marca 2019 20:41

"...bo skoro Kujda i Przyłębski okazali się kapusiami bezpieki, co Prezesowi Kaczyńskiemu nie przeszkadzało dać im kluczowe i doskonale płatne stanowiska, to co tam Publiczności jakiś komuch, na którego kwitów nie ma, bo gdyby był kapustą, to by już dawno hakowe komando coś na niego znalazło?"

Panie Ewaryscie, wydaje mi sie ze jeden z podstawowych problemow z jakimi sie zmaga nasz Naczelnik, o przepraszam, nasz Prezes, to jest niestety brak kadr. Wlasciwych kadr.

A kadry, jak to trafnie zauwazyl juz Wlodzimierz Lenin, sa najwazniejsze [podobnie jak w dziale propagandy najwazniejszy jest film].

Dlatego Jaroslaw Kaczynski, chcac nie chcac, musi trzymac takich ludzi jak np. Dominik Tarczynski czy Marek Suski. Ze juz o Ryszardzie Terleckim czy Piotrze Glinskim nie wspomne.

Albo o poslance Joannie Lichockiej - prawdziwej heroinie polskiej polityki.

Pocieszmy sie chociaz tym, panie Ewaryscie, ze te kulawe kadry Prezesa przynajmniej nosza bialo-czerwone opaski na rekawach.

zaloguj się by móc komentować

ewaryst-fedorowicz @Szczodrocha33 22 marca 2019 20:41
22 marca 2019 21:26

@Szczodrocha33

Po pierwsze, te kadry Prezes sobie dobiera świadomie, bez pistoletu przystawionego do głowy i to, co te kadry wyprawiają, idzie wyłącznie na jego rachunek
Po drugie, nie wierzę, że o pójściu na (bezsensowne i nie warte mszy) zwarcie z nauczycielami akurat, nie zadecydował sam Prezes - wróbelki ćwierkają, że Centrum Analiz Strategicznych pokazało wyniki, iż nauczyciele nie głosują na PiS. A lekarze to niby głosują, tak?
Zostawmy te "biało-czerwone" opaski, bo to jak z tymi nakryciami głowy, które przez całą kadencję na wyścigi zakładali i tylko teraz, przed głosowaniami,  ciut wyhamowali.

zaloguj się by móc komentować

ewaryst-fedorowicz @Paris 22 marca 2019 18:07
22 marca 2019 21:32

@Paris
Socjalizm to zło.
I to nachalne, codzienne udowadnianie Publiczności, że zło mniejsze, niż niesocjalizm, nie jest dla mnie - za dużo lat mam.
Ale jak dziecko i ojca nauczycieli i byłego akademickiego belfra, wkurza mnie ten pisowski cynizm, za który, jak twierdzę, i tak bekną.

zaloguj się by móc komentować

Paris @Szczodrocha33 22 marca 2019 20:41
22 marca 2019 21:51

Te tarczynskie i te cale dete  sakiewiczowe CHeroiny...

... to juz dawno wyprowadzily pana prezesa w pole  s**c  !!!   Pan prezes  NIGDY  nie mial i nie bedzie mial dobrych kadr... to jest logicznie i  realnie  nie-moz-li-we  !!!  Im szybciej pan prezes pojdzie na zasluzona emeryture  tym lepiej  bedzie dla pana prezesa i dla polskiego narodu...

... pan prezes Kaczynski i jego kulawe kadry... a dokladnie kadry niedouczonych niemot i wszelkiego cwaniactwa  z  ZAPOROWYMI  pennsjami - TO  NIE  JEST  CALA  POLSKA  !!!... to NAWET  nie jest  POLOWA  POLSKI  !!!

I nie jest to z mojej strony zaden sarkazm ani zlosliwosc - to jest tylko stwierdzenie faktu... i nie ma co sie oszukiwac czy robic sobie beznadziejnych zludzen  !!! 

zaloguj się by móc komentować

Paris @ewaryst-fedorowicz 22 marca 2019 21:32
22 marca 2019 21:56

Naturalnie, ze zlo...

... tez nie mam 20-tu lat, zeby nabierac sie znowu na "mniejsze zlo"  albo, ze nie ma "innej alternatywy"... babci na ucho te kity  !!!

Bekna, bekna... to tylko kwestia czasu.

zaloguj się by móc komentować

genezy @ewaryst-fedorowicz
22 marca 2019 22:01

Miał rację redpill, że JK walczy z potworami, które sam stwarza. Rozwali wszystko i nic z tego nie zostanie. A nauczyciele niech starajkują, dlaczego mieli by nie strajkować? Inni zresztą też powinni. Jak rozdają kasę to wszyscy etatyści powinni zacząć strajkować, przecież to zupełnie logiczne następstwo decyzji Kaczyńskiego.

zaloguj się by móc komentować

genezy @Paris 22 marca 2019 21:56
22 marca 2019 22:02

Oni nie bekną, kto inny za ich decyzje beknie.

zaloguj się by móc komentować

Paris @genezy 22 marca 2019 22:01
22 marca 2019 22:13

A co tu rozwalac...

... tu i tak prawie wszystko jest ROZWALONE  i  ROZKRADZIONE... i trzyma sie "jak na wlosku"  !!! 

No i ma Pan racje, ze  jak tak rozdaja kase, bo tyle jej maja i taaakie  dobre so - to wszyscy  etatysci powinni zaczac strajkowac  juz od teraz  !!!

zaloguj się by móc komentować

ewaryst-fedorowicz @genezy 22 marca 2019 22:01
22 marca 2019 22:18

@genezy
W tym tygodniu kluczowa jest dymisja (zdementowana rzecz jasna) min.  finansów Czerwińskiej.
Ona o wysypanych dziś przez Mosbacher dyplomatycznych rozmowach naszego rządu ws spłaty haraczu za "mienie bezspadkowe" musiała wiedzieć wcześniej.
Tu akurat potwory przerastają Prezesa. Pechowy taki.
 

zaloguj się by móc komentować

Szczodrocha33 @ewaryst-fedorowicz 22 marca 2019 21:26
22 marca 2019 23:08

Tak, ale nawet gdyby Prezesowi przystawiono pistolet do glowy, to i tak lepszych by nie wybral, bo ich po prostu nie ma.

Co do opasek, to byl oczywiscie zart. Tak jak juz kiedys pisalem w jednym ze swoich komentarzy, od trzech dekad rzadza nami cynicy - zlodzieje, przemieszani z podstarzalymi mlodziencami wymachujacymi bialo-czerwonymi flagami.

Pozdrawiam, panie Ewaryscie.

zaloguj się by móc komentować

Szczodrocha33 @genezy 22 marca 2019 22:01
22 marca 2019 23:11

"Miał rację redpill, że JK walczy z potworami, które sam stwarza."

Przypomina to dziwnie "strategie" wladz PRL, ktore przez cale dekady tworzyly problemy, po to, zeby je potem rozwiazywac.

Kopanie i zasypywanie rowow w obozie koncentracyjnym.

zaloguj się by móc komentować

Matka-Scypiona @gorylisko 22 marca 2019 17:07
23 marca 2019 06:39

Ależ problemy... Jak mawiał mój św.pamięci ojciec- za długo wojny nie było... Wie Pan, co dzieci z tego mają?  Jedną,  wielką'  bekę '. Te, które zdają egzaminy w tym roku też. Tylko w domu udają,  że jest inaczej, bo może zdenerwowana mamusia nie chcieć kupić nowego telefonu... Dziwne, że ci sami rodzice nie przejmują się,  że 300 mld pójdzie do Etrusków.  Zwieńczeniem będzie zniesienie wiz dla tutejszych wyrobnikow

zaloguj się by móc komentować

bendix @ewaryst-fedorowicz
23 marca 2019 06:52

Kto jeszcze się podnieca tematem wiz. Bachor je sobie może wsadzić.

zaloguj się by móc komentować

ewaryst-fedorowicz @bendix 23 marca 2019 06:52
23 marca 2019 20:06

@bendix
Ja na temat wiz (a dokładnie tego, że wizę amerykańską czniam) pisałem 9 lat temu:
https://www.salon24.pl/u/ewarystfedorowicz/199541,wpis-antyamerykanski-janusz-lewandowski-o-wizach-do-usa

zaloguj się by móc komentować

zaloguj się by móc komentować