-

ewaryst-fedorowicz : Reklamiarz sum! Po 20 latach marketingu komercyjnego w marketingu politycznym robię. Bloguję bo lubię.

Strategiczny sojusz Polski z Izraelem dopiero kwitnie, a jak zaowocuje, to...To jest jednak tak niesprawiedliwe, że mi tego nadętego pod Publikę do granic możliwości mocarstwowego, pisowskiego balona narracyjnego troszkę żal, bo bałagan (z jidysz, z jidysz to słowo) od wczoraj na Nowogrodzkiej taki, jak podczas pożaru w domu uciech.

Wielogodzinne szczytowanie mediów rządowych (to nie epitet – to klasyfikacja) spowodowane wizytacją (wizyta to taki kryptonim) sekretarza stanu USA Rexa Tillersona, która miała potencjał by być paszą dla tychże mediów na tydzień najmarniej, została przykryta jednym, wygłoszonym koszmarnie okaleczoną polszczyzną oświadczeniem sowieckiej Żydówki, którą los rzucił na odcinek służby zagranicznej Izraela.

Co interesujące, to oświadczenie, bezczelne, bo rzucone w twarz polskiemu premierowi i i b. premier, w okolicznościach szczególnych, bo na terenie niemieckiego obozu śmierci KL Auschwitz-Birkenau, poparte zostało natychmiast przez premiera Izraela, który jest były komandos i się z mięczakami (skrót od polska klasa polityczna) nie obcyndala.

A „nasi”? „Nasi” jakby kręcioła dostali:

prezydent Andrzej Veto-Duda przezornie się pod Krokiew do Zakopanego udał, gdzie Kamilowi naszemu pecha przyniósł, bo Kamil wygrywa jak chce, a jak tego Veto-Dudę wraz z Gowinem zobaczył, to szybko konkurs na jednej serii skończył.
No, ale prezydent bez konsultacji z nadprezydent Romaszewską, to może co najwyżej życzenia noworoczne Suwerenowi złożyć.

Rzeczniczka PiSu, wicemarszałek Mazurek się ostro stawia, co jest miłe, ale co ona, bidulka znaczy? No nic, albo zgoła jeszcze mniej.

KK (Kluczowy Koalicjant) Gowin coś mamroce o tym, że „ma nadzieję”, ale on chyba tak o mamusi.

Karczewski zaprasza bezczelną babę, której ranga w normalnych warunkach wystarczałaby do podstawiania mu się do selfie, a nie na rozmowę.

Kurska telewizja dzielna, ale już Karnowski pisze defetystyczne bzdety i blokuje pod nimi komentarze, słusznie spodziewając się opinii nt swej proweniencji.

Prezes?

A, o to trzeba kota zapytać.

No nic, ja, obywatel zaangażowany i dobro Ojczyzny na sercu (bo ja mam serce) mający, tym wszystkim miłośnikom nastawiania buzi pod urynę i udawania, że jest ona rześkim, wiosennym deszczykiem, choć nieco może podkolorowanym, pozwolę sobie podesłać narracyjnego gotowca, bo przecież żadne ptysie z Fundacyj Narodowych itp. przepalarni milionów same z siebie nic sensownego nie wymyślą:
 

***

„Słowa ambasador, premiera i prezydenta Izraela zostały wyrwane z (politycznego) kontekstu, a jest on następujący:

1. ustawa nr 447 przyjęta przez senat USA, której celem jest przywrócenie prawidłowych stosunków własnościowych na terytorium administrowanym obecnie przez władze polskie nie stanowi dla Polski żadnego zagrożenia, a wręcz przeciwnie – służy jej umocnieniu, bo nic tak nie wzmacnia, jak dieta

2. gwałtownie wzbierającej na terytorium administrowanym obecnie przez władze polskie fali nazizmu, co najdobitniej pokazuje film fabularny zrealizowany w konspiracji przez prześladowaną telewizję TVN, zostanie przez Izrael postawiona tama tak szczelna, jak mur zbudowany przez władze Izraela w Palestynie.

3. premierzy Polski i Izraela osiągnęli porozumienie:

Premier Morawiecki przypomniał, że „Auschwitz-Birkenau to nie jest polska nazwa, a Arbeit Macht Frei to nie jest polskie zdanie”
zaś Premier Netanjahu przypomniał premierowi Morawieckiemu, skąd mu wyrastają nogi.

4. A Ciemny Lud ma ostro popylać, bo trzeba uzbierać te 65 miliardów zielonych, które powinny (na jakiś czas) zaspokoić apetyty naszych strategicznych sojuszników.”

Prawda, że cacy?

 tagi: beata mazurek  niemieckie nazistowskie obozy koncentracyjne  ustawa 447  rex tillerson  andrzej veto-duda   kl auschwitz 

ewaryst-fedorowicz
28 stycznia 2018 20:02
26     2090    4 zaloguj sie by polubić
komentarze:
chlor @ewaryst-fedorowicz
28 stycznia 2018 20:14

Chyba Izrael odpuści, bo jest w podobnie marnej sytuacji jak Polska. Nikt go nie lubi i jest okrążony przez państwa nie przychylne.

zaloguj się by móc komentować

ewaryst-fedorowicz @ewaryst-fedorowicz
28 stycznia 2018 20:19

@chlor
Oczywiscie, ze odpusci!
Trzeba bedzie tylko za to odpuszczenie zapłacić ("bo jest w podobnie marnej sytuacji jak Polska") :-D

zaloguj się by móc komentować

pink-panther @ewaryst-fedorowicz
28 stycznia 2018 23:02

Po prostu pyszne. Ja dopiero przez kwadransem otrzymałam wiedzę, iż pani ambasador podstawówkę kończyła jeszcze w Sowieckim Sojuzie i to na dalekich zachodnich rubieżach słusznie odbitych "faszystowskim polskim panom". Po 1944 ruszyła na wschodnie tereny II RP zabrane przez ZSRR - gigantyczna fala zasiedlenia sowieckiego, głównie Rosjan. Ale i trafili się rodzice pani ambasador. Jednym z głównych zadań było zruszczenie terytorium i blokowanie wszelkich pro-polskich sentymentów.
W takich klimatach wychowała się dzieweczka, która aż 2 razy była ambasadorem Izraela w Moskwie.  W sumie polityka Izraela jest jednym wielki sukcesem, ale jak się siedzi któryś rok w mieście, gdzie nie trzeba się martwić, że wybuchnie coś w autobusie albo w kawiarni albo rozerwie się jakiś brunet w metrze, to można zwyczajnie zacząć zazdrościć. Nie mówiąc o tych wszystkich "oligarchach" z Republiki Rosji czy mniejszych z III RP. Rodzice pani ambasador trochę się pospieszyli. Gdyby zostali do roku 1989 w ZSRR, może byłaby miliarderką. A tak męczy się za te parę szekli na cienkiej rządowej posadzie wsród tych "polskich antysemitów".

zaloguj się by móc komentować

MarekBielany @ewaryst-fedorowicz
28 stycznia 2018 23:31

Prosta żenada.

zaloguj się by móc komentować

Paris @ewaryst-fedorowicz
28 stycznia 2018 23:42

Rzeczywiscie...

... te debile od srakiewicza i karnowskie dostali kreciola  !!!   Istny festival zaprzanstwa  i  hucpy merdialnej... a junior Morawiecki juz sie - ponoc - zdazyl rozmowic z Bibi... bo tak "naciskal"  sam  JK... jutro beda rozmawiac nastepne petaki... Karczewski i Szczerski...

... a Kamil nawet do 2 serii sie nie zakwalifikowal jak zobaczyl PAD'a i tego drugiego "zjednoczonego"  kreta  Gowina !!!

Jak pech to pech.

... i temu dziadostwu jeszcze sie wydaje, ze narod na nich ponownie zaglosuje 

zaloguj się by móc komentować

Zadziorny-Mietek @ewaryst-fedorowicz
28 stycznia 2018 23:53

Leśni naziści i wyskok pani ambasador, czyli otwarta presja, to są działania wspomagające do wizyty Rexa, który prawdopodobnie przywiózł swojej agenturze - czyli żoliborskim patriotom jakich świat nie widział - ostateczne polecenie odnośnie wywiązania się z wcześniej złożonych Żydom obietnic i być może już harmonogram spłat. To rozwiązanie polubowne - nie trzeba będzie uciekać się do S.447 i podważać w ten sposób przyjaźni polsko-amerykańskiej. Przez wprowadzenie zapisów do ustawy o IPN Towarzysz Naczelnik Prezes chciał zapunktować u tubylców "polityką godnościową", a tu masz.

http://www.michalkiewicz.pl/tekst.php?tekst=4129

http://www.sejm.gov.pl/sejm8.nsf/InterpelacjaTresc.xsp?key=70C20877

http://www.sejm.gov.pl/sejm8.nsf/InterpelacjaTresc.xsp?key=087E68C6

 

zaloguj się by móc komentować

Grzeralts @pink-panther 28 stycznia 2018 23:02
29 stycznia 2018 07:13

To są elementy sprawdzania sojusznika. A w zasadzie wstępnych testów, czy nadaje się na sojusznika. Teraz pani ambasador powinna zostać odwołana, jeśli test zdaliśmy. 

zaloguj się by móc komentować

ewaryst-fedorowicz @pink-panther 28 stycznia 2018 23:02
29 stycznia 2018 08:06

@pink-panther
no cóż, ostatnie kilkadziesiąt godzin potwierdziło życzeniową naiwność wewnętrznie sprzecznego zawołania  "chwilo trwaj!"
Poklepani po plecach przez Tillersona pisowscy notable zabrali się weekendowo do flaszek i - pardon - dupencji, a tu strategiczny partner rozpoczął coś w rodzaju  wojny Jom Kipur, wchodząc jak w masło w tę narracyjna pustynię, oddaną w pacht przepalaczom publicznej kasy przyssanym do tzw. Fundacji Narodowej

Coś optymistycznego na koniec?
Ależ proszsze...u mnie optymizm w ciaglej dostawie:

na naszych oczach idzie w drzazgi serwowana przez PiSbajeczka dla Ciemnego Ludu o strategicznym sojuszu z Izraelem , a przyparta do muru wierchuszka porzuciwszy mocarstwowe zadęcie zaczyna trenowanie przyklęku na oba kolana...
 

zaloguj się by móc komentować

ewaryst-fedorowicz @MarekBielany 28 stycznia 2018 23:31
29 stycznia 2018 08:07

@MarekBielany
nie - to perfekcja (izraelska)

zaloguj się by móc komentować

ewaryst-fedorowicz @Paris 28 stycznia 2018 23:42
29 stycznia 2018 08:09

@Paris
Naród to moze nie, ale Ciemny Lud - z pewnością.
Już mu Prezes wytlumaczy, co i jak.

zaloguj się by móc komentować

ewaryst-fedorowicz @Zadziorny-Mietek 28 stycznia 2018 23:53
29 stycznia 2018 08:14

@Zadziorny-Mietek
Powiem tak: czekam na finał, bo udowodnienie Ciemnemu Ludowi, że ten arcybezczelny atak PiS zwycięsko odparł byłoby możliwe chyba tylko po zacytowaniu przez Prezesa niejakiego Ferenca Gyurcsány: „Kłamaliśmy rano, nocą i wieczorem.”

„I wówczas, zresztą, nic nie robiliśmy w ciągu czterech lat. Nic. Nie możecie mi podać ani jednego poważnego środka rządowego, z którego moglibyśmy być dumni, poza tym, że na końcu odzyskaliśmy władzę z gówna. Nic. Kiedy trzeba będzie rozliczyć się z krajem, powiedzą co robiliśmy w ciągu czterech lat, co mówimy?”,

„Nie ma wielu opcji. Nie ma, dlatego, że spieprzyliśmy. Nie tylko trochę, ale bardzo.”

zaloguj się by móc komentować

adamo21 @ewaryst-fedorowicz
29 stycznia 2018 10:39

Podnosząc się z kolan upadli na mózg. 

zaloguj się by móc komentować

ewaryst-fedorowicz @adamo21 29 stycznia 2018 10:39
29 stycznia 2018 11:44

@adamo21
nie można upaść na coś, czego się nie ma: wszak organ nieużywany zanika :-D
A poza wszystkim, oni się "Bibi" Netanjahu panicznie wręcz boją: bo to jest twardziel prawdziwy a nie malowany, który jednym spojrzeniem powoduje u tych wszystkich nadmuchanych pajacyków drżenie kolan.
Proszę zwrócić uwagę na fakt, że Naczelnik Kaczyński jeszcze się w tej absolutnie skandalicznej sprawie nie odezwał.
Śpi?

zaloguj się by móc komentować

KOSSOBOR @ewaryst-fedorowicz 29 stycznia 2018 08:06
29 stycznia 2018 12:18

Fajny ten optymizm, qrczę... 

zaloguj się by móc komentować

Czepiak1966 @ewaryst-fedorowicz
29 stycznia 2018 12:34

Kiedyś sformułowałem zdanie, "że jak będę stary i bogaty, to...".

Teraz sformułuję to tak: gdybym był prezydentem/a najchętniej dyktatorem, to w trybie pilnym odwołałbym polską ambasadę w Izraelu i zażądał opuszczenia Polski przez izraelskich dyplomatów z kwitkiem "persona non grata". A później bym sobie siedział i patrzył, jak inne państwa robią tak samo.

 

zaloguj się by móc komentować

ewaryst-fedorowicz @KOSSOBOR 29 stycznia 2018 12:18
29 stycznia 2018 13:04

@KOSSOBOR
no niech Pani nie grymasi: optymizm jest taki, jaki dowieźli!
Wystarczy, że się pisowcom nie podoba, ale oni mają przydziały prawdziwego optymizmu w postaci grantów i innych dóbr, schowanych przed gawiedzią w nowej generacji "sklepów za żołtymi firankami" :-D
Ale żeby się nie podobał Pani, na tym potalu?!

zaloguj się by móc komentować


KOSSOBOR @ewaryst-fedorowicz 29 stycznia 2018 13:04
29 stycznia 2018 15:08

Pan dołoży, Panie Ewaryście, do tych dóbr nasze podatki, naszą ziemię, nasze lasy... Samo klęczenie na dwóch kolanach /co ćwiczą pilnie/ z narodem handlowym sprawy nie załatwi. To wojna rabunkowa w pełnym rozkwicie, jeno kartacze nie latają. Ale wylatują owoce naszej pracy i nasza własność. Po prostu DZ wyrywa nam kraj spod nóg. 

zaloguj się by móc komentować

ewaryst-fedorowicz @KOSSOBOR 29 stycznia 2018 15:08
29 stycznia 2018 17:27

@KOSSOBOR
Jeśli Pani chce mnie przekonać, że pisowcy nie są wobec Narodu uczciwi, to Pani nie musi, bo ja to wiem.
To lewacy żoliborscy, co się dla celów biznesowych przed kamerami krzyżem żegnają.
Komorowska to się do tego jeszcze w piersi waliła, aż dudniło - i też , jak oni, katoliczka stuprocentowa

zaloguj się by móc komentować

KOSSOBOR @ewaryst-fedorowicz 29 stycznia 2018 17:27
29 stycznia 2018 19:23

Nie ma sporu: dopuszczenie do zarządzania "tenkrajem" jest warte mszy, jak od dawna wiemy. Najładniejszy był jednakowoż Oleksy przed Madonną Częstochowską - przebija do dzisiaj nawet biust Dziadzi. 

:)

zaloguj się by móc komentować

qwerty @ewaryst-fedorowicz 29 stycznia 2018 08:07
29 stycznia 2018 19:29

perfekcją my także dysponujemy, i wtedy bywa przezabawnie i nie mam na myśli tych co to 'rządzą' i wieszczą

zaloguj się by móc komentować

qwerty @ewaryst-fedorowicz 29 stycznia 2018 17:27
29 stycznia 2018 19:31

dla kasy panie i dla splendorów oraz dla wdrażania 'idei' a chamy i tak tego nie (z)rozumieją;- my i oni - to ten podział bez zmian

zaloguj się by móc komentować

ewaryst-fedorowicz @KOSSOBOR 29 stycznia 2018 19:23
29 stycznia 2018 20:04

ojtam ojtam - kleryk niedoszły, to co mu tam przed tow. Częstochowską się zameldować! :-D

zaloguj się by móc komentować

ewaryst-fedorowicz @qwerty 29 stycznia 2018 19:31
29 stycznia 2018 20:50

@qwerty
" my i oni - to ten podział bez zmian " - i taki pozostanie, bo tak naprawde fundamentem Magdalenki była kooptacja "naszych" do rządzącej kasty "onych".
I niech nikt mi nie sciemnia, że ten na zdjęciu z Magdalenki to nie Lech Kaczyński

zaloguj się by móc komentować

Paris @ewaryst-fedorowicz 29 stycznia 2018 11:44
29 stycznia 2018 22:23

Pewnie zmeczyl sie tym  "naciskaniem"  na  juniora Morawieckiego...

... jak to donosily wczoraj srakiewicze i inne dete wirtualne polski... zawsze dobrze poinformowane... ale "nieoficjalnie".

zaloguj się by móc komentować

ewaryst-fedorowicz @Paris 29 stycznia 2018 22:23
30 stycznia 2018 13:54

@Paris
no cóz - najwyraźniej naciskanie na coś miękkiego też może byc męczące?
 

zaloguj się by móc komentować

zaloguj się by móc komentować