-

ewaryst-fedorowicz : Reklamiarz sum! Po 20 latach marketingu komercyjnego w marketingu politycznym robię. Bloguję bo lubię.

The winner is… d’Hondt! Czyli w maju „Duda -” !

Kto wygrał niedzielne głosowanie (nie mylić z wyborami, bo w prawdziwych wyborach Obywatel ma bierne prawo wyborcze)?

Prawo i Sprawiedliwość? No bez żartów – w ostatnią niedzielę, to Prezes i spółka ledwie uciekli spod topora!
Co, nie podoba się, że spod topora i że uciekli?

No dobrze – ja nie będę się upierał: oni po prostu urwali się ze stryczka.
Teraz lepiej?

Zresztą wystarczyło zobaczyć, z jakim entuzjazmem Prezes Kaczyński odniósł się nie tyle do prognoz exit poll (choć już wtedy był kwaskowaty), co do oficjalnych wyników:

z każdego słowa, z każdego spojrzenia widać było, że Prezes jest zmieszany, a może nawet i wstrząśnięty.

Kto zatem, wg Ewarysta Fedorowicza, co to raz za ruskiego agenta, innym razem za bieguna na portalach różnych robi, jest zwycięzcą niedzielnego głosowania?

The winner is… d’Hondt!

Kto zacz?

Otóż ten d’Hont to jest taki szpenio, który pogmerawszy przy wynikach głosowania potrafi przerobić 43,59% otrzymanych głosów na 51% miejsc w sejmie, czyli – przekładając na język ludzi normalnych – potrafi z PRZEGRANEGO zrobić ZWYCIĘZCĘ.

I to 118 lat po swojej własnej śmierci potrafi!

Każdy przytomny czlowiek (wiem, mam na myśli znikomą mniejszość) na taki numer puknąłby się w głowę, ale cóż – wraz ze zrobieniem porządku z monarchiami  (i monarchami) tak już jest, że Ciemnym Ludem/ Suwerenem (wersja w zależności od tego, czy swobodna, nienagrywana rozmowa – czy oficjalny spicz) rządzą macherzy od korygowania wyników głosowań.

Ale że głosowanie za nami (a parlamentarne koryto przed parlamentarnymi …buziami), pomyślmy o rozrywkach, jakie nas czekają za miesięcy kilka.

Otóż w maju mąż pani Kornhauser będzie się ubiegał o przedłużenie mu na kolejnych 5 lat możliwości opowiadania dyrdymałów, nadymania się i wypinania (to ostatnie przed Trumpem).

Kłopot w tym, iż w maju pan d’Hondt nie będzie mógł mężowi pani Kornhauser pomóc i nie dlatego, że nie żyje, ale dlatego, ze w głosowaniach na lokatora Pałacu Namiestnikowskiego takich czarów-marów nie przewidziano.

Czy przewidziano inne?

Niewykluczone, ale póki co, to z 43,5% głosów to mąż pani Kornhauser może się pakować na wyjazd z powrotem do Krakowa (chyba, że ma upatrzony jakiś apartamencik w bratnim kraju nad Morzem Śródziemnym).

Jadąc klasykiem (siebie mam na myśli) fakty są nieubłagane, podobnie, jak kłamstwa i oszczerstwa , co znaczy, że po 13 października opozycja dostała turbodoładowania, a PiS dalej drynda tym swoim elektrycznym, polskim samochodzikiem, których setkami tysięcy, zgodnie z obietnicą sprzed lat prawie 4, Mateusz Morawiecki zalał PRL-bis.

Czego potrzeba do szczęścia opozycji?

Opozycji potrzeba jakiegoś kolejnego podrzutka z Unii Wolności, który byłby tak jak mąż pani Kornhauser:  śliski, giętki, obrotowy i wygadany, tylko jeszcze bardziej,  co nie powinno być trudne, bo przecież takich polityków pokrytych teflonem, wazeliną i glazurą naraz w dzisiejszym świecie jak mrówków.

Swoją drogą ciekawe, że Prezesowi Kaczyńskiemu, któremu jest tak drogi i bliski los ludzi pokrzywdzonych przez Wielką Jumę zwaną transformacją (i przez jumających wtedy na potęgę transformatorów) nie przeszkadza na prezydenckim stołku ktoś po stażu w partii, która ma na sumieniu (w tej chwili się krztuszę ze śmiechu) zniszczenie nie tylko PGRów i polskiego przemysłu – ale i życia milionów Polaków.

Bo przecież nikt mężowi pani Kornhauser rewolweru do głowy nie przystawiał, by się do tego towarzystwa zapisał?

No, Prezes co jak co, ale obrzydliwy nie jest.

Zresztą reguły gry zostały przez Ciocię Magdalenkę ustalone dawno temu, co przed głosowaniem w 2015 opisałem z detalami  w felietoniku Andrzej Duda, czyli UWPiS w akcji:

„…wszystko jasne jak słońce:

10 maja w wyborach spotkają się dwaj partyjni koledzy i który by nie wygrał, wszystko, jadąc Lampartem (guglować młodzi, guglować), zostanie po staremu.

Bo w polityce najważniejsza jest ciągłość!”

 tagi: prawo i sprawiedliwość  andrzej duda  metoda d’hondta  wybory parlamentarne 2019  wybory prezydenckie 

ewaryst-fedorowicz
15 października 2019 17:30
41     2130    4 zaloguj sie by polubić
komentarze:
syringa @ewaryst-fedorowicz
15 października 2019 18:03

TO prawda -na d'Hondta zmienil szacher macher geremek gdy d....zaczela sie palic UW czy tez UD. Jeszcze przedtem byla inna: potrzebna im na innym etapie.

....a jest jeszcze kilka innych sposobow przeliczania glosow na podoredziu...

zaloguj się by móc komentować

Krzysiek @ewaryst-fedorowicz
15 października 2019 18:11

Pół roku temu po zjeździe PiSu z wielką pewnością pisał Pan, że oto podczas przemówienia prezesa tj. J. Kaczyńskiego słyszał Pan człowieka, które już wie, że "za pół roku odda władzę. Tak zwyczajnie odda".

No to mamy teraz okazję ocenić wartość Pańskich wizji - mają one na celu jedynie poprawić samopoczucie (pewnie kiepskie) samemu piszącemu (Ewarystowi Fedorowiczowi). Ale z tym oszukiwaniem samego siebie jest zawsze ten sam problem - rzeczywistość nie słucha takich zaklęć. Tak zwyczajnie ... nie słucha.

zaloguj się by móc komentować

ewaryst-fedorowicz @Krzysiek 15 października 2019 18:11
15 października 2019 18:30

@Krzysiek

Tak pisałem.
A teraz napisałem, że "urwali się ze stryczka" .
Przyzna Pan, że przegrali 43,5% do 56,5% i dzięki d'Hondtowi nie oddali?

Najwyraźniej wajcha nie została jeszcze przestawiona (wajchowy zajęty przygotowaniem do wojny z Iranem? Albo dilowaniem z Rosją?).
A moje samopoczucie będzie zależało od tego, czy my na tę wojnę pójdziemy - czy nie, a nie od takiej czy innej Pańskiej opinii nt moich wizji - socjalistyczne wizje Prezesa (i banksterskie Premiera) są znacznie ciekawsze.
 

zaloguj się by móc komentować

ewaryst-fedorowicz @syringa 15 października 2019 18:03
15 października 2019 18:31

@syringa
 

Ja do d'Hondta nic  nie mam. Ot, zdolny matematyk, a zatem człowiek, który COŚ UMIE.
Teraz PiS "pojechał na farcie" (to nie ja - to Nalberczak) - innym razem pojedzie ktoś inny.

zaloguj się by móc komentować

Draniu @ewaryst-fedorowicz
15 października 2019 18:39

Przepraszam bardzo , zwycięzca jest zwycięzcą.. Drugi raz z rzędu większość parlamentarna.. Frekwencja historyczna.. Co jeszcze potrzeba.. Żadna partia takiego wyniku nie osiągnęła.. 

Gdy, gdyby i gdyby.. Polska reprezentacja w piłce nożnej tez mogłaby być mistrzem świata ..Gdyby.. Ale niestety wyników na turniejach międzynarodowych nie ma i piłka reprezentacyjna i piłka klubowa.. A  mamy co , kolejne pole do gdybanie, a wynikow jak nie ma tak i nie będzie. 

 

zaloguj się by móc komentować

tomasz-kurowski @ewaryst-fedorowicz 15 października 2019 18:30
15 października 2019 19:05

Przecież wiedział pan wtedy o D'Hondtcie, tak samo jak prezes Kaczyński. PiS wygrał w grze, w którą grano, a nie w jakiejś innej.

Choć jak forma i wynik rokuje na przyszłe rozgrywki w innych dyscyplinach to osobna sprawa i dobrze zwracać na to uwagę. Wyborom prezydenckim faktycznie regułami bliżej tym senackim od sejmowych.

zaloguj się by móc komentować

Paris @ewaryst-fedorowicz 15 października 2019 18:30
15 października 2019 19:17

Nie, Panie Ewaryscie...

... ta banda magdalenkowych zaklamancow  jeszcze sie "ze stryczka" nie urwala... on caly czas nad nimi wisi i bedzie wisial...

... oni caly czas ta wizja socjalistyczno-banksterska  KOPIA  SOBIE  DOL  !!!

Co zas tyczy niedzielnego glosowania - to chucpa sakiewiczowo-kurwizyjna byla,  jest i nadal bedzie niebywala - co stwierdzam z wielkim smutkiem i zalem... ale niech sie dzieje wola Nieba... widocznie taki dopust jest nam pisany. 

zaloguj się by móc komentować

Ongaku @ewaryst-fedorowicz
15 października 2019 19:38

Z Unii Wolności mozna wyjść ale ona z człowieka nie wychodzi :)

zaloguj się by móc komentować

ewaryst-fedorowicz @Draniu 15 października 2019 18:39
15 października 2019 19:52

@Draniu
Mój tekst jest o tym, że - jak Pan sam przypomina - MIMO historycznej frekwencji, szalonej zupelnie propagandy mediów rządowych , równie szalonej palety obietnic (jak z pokryciem - zobaczymy) Prawo i Sprawiedliwość  NIE WYGRAŁO (wynik brzmi 43,5 : 56,5)
Owszem - RZĄDZI, ale to nie to samo. I kto nieuprzedzony, ten widział twarz Prezesa - on wie, że ma problem (eufemizm).

Bo tego bonusa, jaki daje d'Hondt w maju już Duda miał NIE BĘDZIE.

A Trumpa swędzi już teraz.

zaloguj się by móc komentować

ewaryst-fedorowicz @tomasz-kurowski 15 października 2019 19:05
15 października 2019 19:54

@tomasz-kurowski

To nie ma nic do rzeczy: jak napisałem u Draniu - " MIMO historycznej frekwencji, szalonej zupelnie propagandy mediów rządowych , równie szalonej palety obietnic (jak z pokryciem - zobaczymy) Prawo i Sprawiedliwość  NIE WYGRAŁO (wynik brzmi 43,5 : 56,5).
Owszem - RZĄDZI, ale to nie to samo. I kto nieuprzedzony, ten widział twarz Prezesa - on wie, że ma problem (eufemizm). "

zaloguj się by móc komentować

Draniu @ewaryst-fedorowicz 15 października 2019 19:52
15 października 2019 20:24

Jest Pan owaldniety cyframi ok, ale dokładnie Pan sie nie przejrzał.. PO bez Nowoczesnej bez Zioelonych jaki mialaby wyniki, czy Nowoczesna  i Zieloni weszliby w ogole do parlamentu ?  PO stracila kosztem koalicji sporo mandatow..Lewica tez musiała się za piec dwunasta poskładać, każda frakcja oddzielnie nie osiągnęłaby progu wyborczego..  Gdzie ta siła ,no gdzie ? PSL nie ma takiej możliwości zeby odżyło i osiągnęła wynik ducyfrowy, nawet Kuziz 15 nie pomoze..Konfederacja ze swoimi 11 posłami plankton.. Toż  to kartoflisko., a nie solidna liga..

A o wyborach prezydenckich to sobie pogadamy jak opozycja wystawi swoich zawodników.. Dziś nie ma o czym rozmawiać.

zaloguj się by móc komentować

Grzeralts @ewaryst-fedorowicz
15 października 2019 20:42

Nie idźmy w skrajności, zaraz ktoś napisze, że rząd PiS popiera jedynie 17% Polaków. Ale w wyborach prezydenckich, o ile opozycja wystawi jednego, solidnego kandydata będzie problem. 

zaloguj się by móc komentować

Draniu @Grzeralts 15 października 2019 20:42
15 października 2019 21:19

Jak mogą wystawić solidnego zawodnika,jak sami nie stanowią solidnej opozycji, jakim cudem.. Kogo i o czym będzie mowił ich kandydat, o homseksualistach, o klimacie , o milosci do UE, o wiekszej przestrzeni dla rowerzystów, o Konstytucji ,ze bedzie jej dożywotnio straznikiem..Bo przeciez takie tematy sa glownie rozgrywane w opozycji.. Przeciez ta zbieranina zwana szumnie koalicjami nie wystawi żadnego solidnego zawodnika.. 

zaloguj się by móc komentować

Paris @Grzeralts 15 października 2019 20:42
15 października 2019 21:41

A dlaczegoz by nie isc w skrajnosci  ???

Wszystkie chwyty dozwolone... czyzby przy tej  "historycznej frekwencji"  bylo by to niemozliwe  ???   

W jednym sie zgodze - te PiS'owskie tepe i zaklamane grajcary majo problem... nawet duzo problemow.

zaloguj się by móc komentować

onyx @Draniu 15 października 2019 21:19
16 października 2019 01:07

Będą grać na Tuska, już grają, nikogo innego tam nie ma i nie będzie. To nie te czasy że można nonejma z teczką posadzić przed kamery. Wszystkie narracje opozycji uciągają im trwanie ale nie konsolidują. Może coś wymyślą na razie jest goła dupa Żebrowskiego aktora. Pewnie tradycyjnie lewica przejmie stery i przejdą na ręczne sterowanie. Będzie chamówa.

https://poznan.onet.pl/jacek-jaskowiak-o-andrzeju-dudzie-kaczynski-go-wykorzystal-tak-jak-trzeba-bylo/2t9y3gn

zaloguj się by móc komentować

Szczodrocha33 @ewaryst-fedorowicz
16 października 2019 01:27

Panie Ewaryscie, Polska to taki kraj, w ktorym nic nigdy sie nie dzieje do konca.

Generalnie chodzi o to zeby gonic kroliczka. Zadnych kataklizmow nie przewiduje, niewykluczone ze wszystko, tak jak tu widzimy

na zalaczonym przeze mnie obrazku, zakonczy sie wesolym oberkiem [jesli wolno mi zapozyczyc to sformulowanie od Stanislawa Michalkiewicza]:

Image result for Janusz Palikot tanczy z Anna Grodzka

Wprawdzie ci tanczacy juz przestali byc parlamentarzystami, ale mamy kolejnych.

Ja przewiduje, ze kolejna para na parkiecie beda: Klaudia Jachira i Janusz Korwin - Mikke.

 

zaloguj się by móc komentować

Szczodrocha33 @Grzeralts 15 października 2019 20:42
16 października 2019 01:43

Juz zaczynaja pisac, ze Malgorzata Kidawa - Blonska jest kandydatem w nadchodzacych wyborach prezydenckich 2020.

zaloguj się by móc komentować

Ongaku @Szczodrocha33 16 października 2019 01:43
16 października 2019 02:21

Kidawa z PAD ma szanse jak za przeproszeniem żyd w okupacje...

zaloguj się by móc komentować

Szczodrocha33 @ewaryst-fedorowicz
16 października 2019 02:27

Jeszcze odnosnie Klaudii Jachiry to nie wiem czy do sejmu wprowadzil ja system d'Hondta czy tez po prostu glupota mieszkancow Warszawy.

Pani Jachira to mloda parlamentarzystka, bez doswiadczenia politycznego, ale przy wsparciu zwierzecia politycznego takiej klasy jak Janusz Korwin-Mikke, moze bedzie w stanie natchnac jakas swiezoscia duszna i zatechla polityke polska.

Moze razem szarpna wreszcie cuglami [uzywajac okreslenia wybitnego analityka Jana Marii Rokity] polskiej polityki, albo, jak to ladnie ujal kiedys Jaroslaw Marek Rymkiewicz, moze ugryza wreszcie w dupe tego spiacego polskiego zubra, zeby zerwal sie do biegu.

Widze oczyma wyobrazni ich dzialalnosc i inicjatywy ustawodawcze. Wachlarz mozliwosci jest spory: od ogloszenia Polski monarchia, czy obnizenie ceny benzyny moca ustawy do 1zl za litr, az do bezplatnego rozdawania prezewatyw maturzystom.

Cierpliwosci panie Ewaryscie, kadencja sejmu trwa 4 lata, jeszcze wielu ciekawych rzeczy mozemy sie napatrzec.

zaloguj się by móc komentować

Ongaku @ewaryst-fedorowicz
16 października 2019 02:59

obnizenie ceny benzyny mocą ustawy do 3 pln jest jak najbardziej możliwe - starczyłoby zmodyfikowac program 500+ i obniżyć akcyze - żadne czary :)

cena paliwa ma wpływ na ceny wszystkiego.

zaloguj się by móc komentować

glicek @Szczodrocha33 16 października 2019 02:27
16 października 2019 06:08

Jeszcze odnosnie Klaudii Jachiry to nie wiem czy do sejmu wprowadzil ja system d'Hondta czy tez po prostu glupota mieszkancow Warszawy.

I to i to. Plus spora liczba głosów zzagranicy. Wielki wynik osiągnęła Kidawa-Błońska bo 416 tys. głosów (tak jakby cały Szczecin albo Gdańsk zagłosowały na nią). W tej sytuacji pozostali kandydaci i kandydatki dostali dużo mniej np. 2  kolejce Lubnauer 28tys. Jachira dostała tylko 6.434 głosów czyli w sumie niewiele. Dostała się bo Kidawa swoim monstrualnym wynkiem pociągnęła resztę. Niunia teraz się puszy na onecie, że "wyborcy" docenili to co robiła i dlatego ją wybrali.

https://wybory.gov.pl/sejmsenat2019/pl/wyniki/komitet/26075/sejm/okr/19

Choć ludzie z innych partii i miejsc mieli po kilkanaście tys. głosów i nie dostai mandatu np. z SLD jakaś Małgorzata Tarczyńska z 18tys. głosów. Nie żebym żałował SLD tylko podaję jako przykład.

https://wybory.gov.pl/sejmsenat2019/pl/wyniki/komitet/26063/sejm/okr/19

Tak działa ten cały "dont".

zaloguj się by móc komentować

Grzeralts @Ongaku 16 października 2019 02:21
16 października 2019 07:08

To może być ktokolwiek, aby był jeden kandydat KO+SLD+PSL. A Konfederacja musi zrobić solidnie swoją robotę. 

zaloguj się by móc komentować

rac @ewaryst-fedorowicz
16 października 2019 09:06

System liczenia jest jaki jest. A PiS wygrał w zawodach. Nieznacznie, ale wygrał. W głosowaniu co pijemy - wódkę, wino czy piwo koalicja wódki z piwem wygrałaby bezapelacyjnie, a piliśmy wino. Taki mistrz świata w pchnięciu kulą też nie może czuć się prawdziwym mistrzem, bo gdyby dodać wyniki całej przegranej reszty, to ho, ho! Puste gadanie.

zaloguj się by móc komentować

Draniu @onyx 16 października 2019 01:07
16 października 2019 09:12

Jak Tuska wystawią, no to Kurski będzie non stop emitowal w jaki sposób zwiewał i w jakim czasie Tusk wyjechał z Polski.. Jak Tusk dogadywał sie na molo z Putinem, jak zachowywał się w Smoleńsku ,ile czasu potrzebował .żeby odezwać się do narodu po słynnych taśmach prawdy .. O OFE tez nie zapomina się, o podwyższeniu vatu tez nie.. O finasowaniu PO przez Niemiaszkow i w ogole o jego milosci do tamtych stron..Jak za jego rzędów traktowano dziennikarzy..A lista nie zrealizowanych obietnic jest długa.. Odgrzewanie tego kotleta w postaci Tuska to kolejny strzał w stopę dla opozycji..  Generalnie PO juz nie jest sila wiodacą w opozycji, duzo starcili mandatow na rzecz tzw.koalicjantow, mniej maja w europarlamencie.. PO nie ma szans na odbudowanie sie.. Reszta opozycji tez walczy o przetrwanie..  Oni nie mają i nie będą mieli żadnego solidnego kandydata, bo zwyczajne w świecie nie są wiarygodni..

zaloguj się by móc komentować

onyx @Draniu 16 października 2019 09:12
16 października 2019 11:12

Z kandydatów/polityków jakich znamy obecnie tylko Tusk daje im realną szansę na II turę. Cała reszta to samobój. Kidawa Błońska nawet z kartek średnio czyta.

zaloguj się by móc komentować

ewaryst-fedorowicz @Draniu 15 października 2019 20:24
16 października 2019 11:17

@Draniu
" Dziś nie ma o czym rozmawiać. " - tak trzymać! :-D
Dudę też wyciągnął PiS z kapelusza na trochę przed głosowaniem, nawet ludzie mylili go z Piotrem Dudą, szefem Solidarności.
Antypis poczuł krew i jak zechce, to jakiegoś innego byłego uweka wynajdzie bez problemu.
 

zaloguj się by móc komentować

ewaryst-fedorowicz @rac 16 października 2019 09:06
16 października 2019 11:19

@rac
Gratuluję dobrego samopoczucia! A co do "puste gadanie" -  w prezydenckich bez d'Hondta kandydat PiSu z 46,5% PRZEGRYWA

zaloguj się by móc komentować

Paris @glicek 16 października 2019 06:08
16 października 2019 11:30

Dokladnie tak...

... a ostatnie info splywalo jeszcze we wtorek rano - "na rympal"...  i tak  BYLO  W  CALEJ  POLSCE  !!! 

I zadna  presstytutka z kurwizora czy od sakiewicza  o tym  "sukcesie"  sie nawet nie zajaknie  !!! 

zaloguj się by móc komentować

Paris @ewaryst-fedorowicz 16 października 2019 11:17
16 października 2019 11:37

Oczywiscie, ze tak...

... a pierwszy z  NASZYCH  "piane" toczyl bedzie  - bez opamietania - kurwizor,  sakiewicz i cala ta powiazana z nimi  ocipiala reszta darmozjadow merdialnych  !!! 

zaloguj się by móc komentować

Morsik @ewaryst-fedorowicz
16 października 2019 13:34

Procentowo - porażka. Nie da sie ukryć. Ale...

...najwiekszym zwycięzcą tych "głosowań" jest nasza, rodzima LEWICA. Po rocznym urlopie dla podreperowania zdrowia wraca do Sejmu z przytupem.

Dlaczego? Czyżby dlatego, że PiS zabrał rodzimym ubeko-esbekom emerytury?

To tyle jest jeszcze esbeckich rodzin i wierzących?

W nowej kadencji wszystko wróci wg hasła starozakonnego: "I tak żeby było ma być".

zaloguj się by móc komentować

ewaryst-fedorowicz @Ongaku 15 października 2019 19:38
16 października 2019 16:00

@Ongaku

Bo Unia Wolności to wychowawczyni klasy w elitarnej Szkole Liderów Cioci Magdalenki  :)

http://ewaryst-fedorowicz.szkolanawigatorow.pl/szkoa-liderow-cioci-magdalenki

 

zaloguj się by móc komentować

ewaryst-fedorowicz @Paris 16 października 2019 11:37
16 października 2019 16:01

@Paris

a ja się nimi już nie przejmuję (choć parę lat życia wraz z kumplami z PO mi zmarnowali)  :-)

zaloguj się by móc komentować

Ongaku @ewaryst-fedorowicz 16 października 2019 16:00
16 października 2019 16:19

hahah - rewelacja :) Ciocia Magdalenka.

No ale jednak seryjny samobójca to jakby gryzł powyżej kostki. Moze sie układ jednak zdeakualizował - czy Ciocia sie naprawde wkurzyła ? :P

 

zaloguj się by móc komentować

Paris @ewaryst-fedorowicz 16 października 2019 16:01
16 października 2019 16:21

Ja sie jeszcze przejmuje...

... chociaz - musze przyznac, ze z kazdym rokiem coraz mniej.

zaloguj się by móc komentować

Ongaku @Paris 16 października 2019 16:21
16 października 2019 16:23

Ja emigruje. musze sie stad wydostac i o tym piekiełku zapomnieć.

zaloguj się by móc komentować

Paris @Ongaku 16 października 2019 16:23
16 października 2019 16:42

2 lata temu wrocilam z emigracji...

... nie mysle juz nigdzie emigrowac - chyba, ze na "tamten swiat" - bo juz sie przekonalam, ze wszedzie dobrze gdzie nas nie ma.

zaloguj się by móc komentować

Ongaku @Paris 16 października 2019 16:42
16 października 2019 16:48

Latałem po świecie - wróciłem i 11 lat w PL jestem ale wracam znów na "tułaczke".

zaloguj się by móc komentować

ewaryst-fedorowicz @Szczodrocha33 16 października 2019 02:27
16 października 2019 18:49

@Szczodrocha33

Mam już tyle lat, że cierpliwość mi się w naturalny sposób kończy, ale:
- napisałem "oczywistą oczywistość", że to pisowskie 43,59% choć pozwala rządzić w sejmie - nie pozwoli obsadzić stołka prezydenta.
No i sądząc po komentarzach - nie mam racji, co obraża nie tyle mnie, co banalną arytmetykę.
 

- " jeszcze wielu ciekawych rzeczy mozemy sie napatrzec." - owszem, np. już11 listopada okaże się, czy PiS i mąż pani Kornhauser usiłują wzorem ub. roku zajumać Marsz Niepodległości i czy znóww im nie wyjdzie :-D

- maj będzie ciekawy, bo jakoś tutejsze buldogi nie chcą pamiętać, że niedługo przed głosowaniem 2015 Andrzej Duda był mniej znany niż Piotr Duda (szef Solidarności), a zaodrzańscy sojusznicy (o ile nie dogadają się z sojusznikami transatlantyckimi) chętnie by tu nieco porządku zaprowadzili

zaloguj się by móc komentować

Ongaku @ewaryst-fedorowicz 16 października 2019 18:49
16 października 2019 18:55

Tak PAD wyskoczył jak Filip z Konopi ale to nie ma znaczenia - wazne kogo namaści JK.

zaloguj się by móc komentować

rac @ewaryst-fedorowicz 16 października 2019 11:19
16 października 2019 18:58

Zgadza się, przegrywa, ale to inne zawody, inne głosowanie. "Puste gadanie", bo brzmi jak jojczenie szefa sztabu przegranych. A wajcha zapewne jeszcze do prezydenckich nie będzie przełożona. Żeby nie było, że mam jakieś złudzenia, co do demokracji.

zaloguj się by móc komentować

ewaryst-fedorowicz @Morsik 16 października 2019 13:34
18 października 2019 12:12

@Morsik

Pewnie ich tyle jest, a replikują się sprawnie.
Ale: wg mnie wepchnięcie w 2015 eseldowskiego łba pod 8% gilotynę po tym, jak znane były niszczycielskie skutki takiego manweru dla wałkowczów z AWSu w wyborach 2001, musiało byc spowodowane jednym: poleceniem tych, którzy trzymają kwity.
Bo zestruganie zwykłego komitetu wyborczego SLD poniżej 5% wygladałaoby jednak zbyt grubo - a "korekta" koalicji do 7,55% zostala przełknięta przez Ciemny Lud (komuszy).
Czyli wajcha drgnęła.

zaloguj się by móc komentować

zaloguj się by móc komentować