-

ewaryst-fedorowicz : Reklamiarz sum! Po 20 latach marketingu komercyjnego w marketingu politycznym robię. Bloguję bo lubię.

Triathlon wyborczy, anatomia polityczna, czyli Polska Żołądkiem Europy!

No co – skoro jest ekonomia polityczna, to i anatomia polityczna może być – kto (prawie) bogatemu zabroni?

Nie wiem, co za spinfelczer (konsekwentnie promuję określenie swojego autorstwa) wymyślił hasło „Polska Sercem Europy”, ale ewidentnie musiał to być ktoś z PiSu, bo nikt inny hasła tak przecudnej urody (otapetowane zwłoki Europy wyglądają wciąż nie najgorzej) wypichcić by nie potrafił.

Ten spinfelczer, może jest nawet lekarzem, bo to na medycynie już na pierwszym semestrze zajęcia obowiązkowe w prosektorium mają, stąd i takie fantastyczne (najdosłowniej) hasło.

Ja miałem na studiach zajęcia z anatomii tylko teoretyczne, ale to wystarczyło, żeby mi się organy nie myliły.

Polska była już płucem Europy (a dokładniej tego płuca, wschodniego konkretnie, płatem, co dawno temu odkrył nasz Papież) i co się Publiczności bardzo spodobało.

Parę dziesiątków lat później triathlon wyborczy mamy rozpoczęty, a płuco już zajęte – złapali więc pisowcy to co im się nawinęło pod rękę, czyli serce, i dawaj je na plakaty!

Problem w tym, że Prezes (TEN Prezes), mając za plecami (niektórzy tak mają) serce, opowiadał na konwencji o zupełnie innym organie.


Zapowiedział, że Polska w najbliższej dekadzie osiągnie poziom życia bogatszych ba! najbogatszych krajów Unii Europejskiej.

Co to znaczy?
A to, ze Polacy będą konsumowali tak, jak na przykład Holendrzy, Szwedzi, Francuzi, że o tych… no, jak im tam – nazistach nie wspomnę.

Dla każdego przytomnego Polaka, te Prezesowe  obiecanki  brzmią trochę abstrakcyjnie (no niestety), dlatego niepotrzebnie Prezes tak daleko, aż zagranicą, szukał:

wystarczyłoby, gdyby Prezes obiecał Polakom, że będą konsumowali tak, jak Kujda ze Srebrnej, albo jak ta blondynka Martynka z NBP, czy ten burmistrz Ząbek, co z – za przeproszeniem – gównianych 13 tys. przeskoczył do PGNiG na jakieś 80 tys. miesięcznie, a to jest już z pewnością poziom równy poziomom przynależnym Holendrom, Szwedom, Francuzom i tym – tfu! – wiadomo komu.

A z takim poziomem, to – jak pisał bard przedwojennego Czerniakowa, Stanisław Grzesiuk – „można żyć i kochankie mieć!”, i ja niczego tu nie sugeruję, o insynuowaniu nie wspominając.

Wracając do politycznej anatomii:

a czym to się, szanowni Czytelnicy, waszym zdaniem konsumuje?
Sercem? Jakim sercem?!

Prawda, jak to prawda, jest bardziej prozaiczna:

konsumuje się przewodem pokarmowym – od ust aż po… no, wiadomo po co, ale tak czy inaczej – żołądek rulez!

Stąd i tytułowa „Polska Żołądkiem Europy!”

Tyle, że Prezes, najwyraźniej z anatomią nieobyty, zapomniał, że skoro serce po lewej stronie nosi (na Żoliborzu to wręcz epidemiczne), to w konsekwencji tego noszenia,  wszyscy mamy jednakowe żołądki, co mu się w trakcie tego wyborczego triathlonu (pozostańmy w konwencji gastrycznej) może czkawką odbić.

Nawet już się odbijać zaczęło.

Bo nauczyciele – i to ponad podziałami, zarówno ci z ZNP, i ci z Solidarności – bezczelnie demonstrują, że mają takie same żołądki jak pisowskie tuzy Zalewska, Kempa, Krasnodębski, czy mój ulubiony Brudziński, które to tuzy nie chcą czekać 10 lat i zarobki (oraz emerytury) na poziomie ojro chcą mieć od zaraz, a dokładniej od najbliższej kadencji zbiorowiska politycznych pieczeniarzy, zwanego Europarlamentem.

O ile nauczyciele jest to grupa zawodowa proweniencji i reputacji marnej, to nikt mi nie wmówi, że tzw. klasa polityczna choć trochę się od nich różni na plus.

Jedni drugich (najdosłowniej) warci, a jednak kasa – diametralnie różna!

Taaa… ten wyborczy triathlon to nam chyba Opatrzność zesłała.

 tagi: prawo i sprawiedliwość  spinfelczerzy  anatomia polityczna  polska sercem europy  polska żołądkiem europy  triathlon wyborczy 

ewaryst-fedorowicz
18 marca 2019 17:59
6     1029    5 zaloguj sie by polubić
komentarze:
pink-panther @ewaryst-fedorowicz
18 marca 2019 21:43

W tych Ząbkach to bardzo zdolni ludzie są:)))

zaloguj się by móc komentować


Paris @ewaryst-fedorowicz 18 marca 2019 22:22
18 marca 2019 23:04

W sprawie "obiecanek"  PJK...

... to mysle, ze pan Prezes mocno niedoinformowany jest  !!!  

Jestem przekonana, ze my jako narod - to nie mamy juz kogo i czego ani gonic ani dorownywac w czymkolwiek... my z takimi  TUZAMI  Etelektu jak POpaprana Bienkowska...  Huebner Danuta,  Lewandowski, Buzek,  Tusk  czy chocby zasztyletowany - nie tak dawno - Adamowicz to juz dawno przekroczylismy stan i styl zycia w zlodziejskiej eLropie... jakby sie tak te wszystkie zlodziejskie uposazenia zsumowalo i wyliczylo tzw. srednia - to panu Kaczynskiemu "oko by zbielalo" ze zdziwienia  !!!

A teraz to juz tylko pozostaje "dobrej i lepszej zmianie" doszlusowac w wyborach do PE, a nam  TYLKO  zaglosowac na ta cholota przebierajaca nogami do brukselskiego koryta  !!!

zaloguj się by móc komentować

Morsik @Paris 18 marca 2019 23:04
19 marca 2019 12:08

Z tą oskomą na kasę w EP i uzasadnianiem tego apetytu chęcią walki o radykalne zmiany w tej eurokomunie to jest tak, jak z marzeniami św. Jana Pawła II o "ewangelizacji" europejczyków przez polskich "dezerterów" (zwanych delikatnie emigrantami). Jak widać, to bardziej eurokomunę "ewangelizują" mahometanie. Może więc lepiej do PE wybrać niezbędnych dla polskiej gospodarki Ukraińców? Ale byłyby jaja!!!

zaloguj się by móc komentować

Paris @Morsik 19 marca 2019 12:08
19 marca 2019 16:52

Jaja to juz sa, Panie Morsik...

... a beda jeszcze wieksze  !!!   Festival debili po goracych wypadkach z ostatniej soboty w Paryzu osiaga juz apogeum... to co odstawiaja w Ensamble Nationale od wczoraj ci masonscy kretyni to naprawde przechodzi ludzkie pojecie... ani z tego co sie dzisiaj dzieje we Francji ani w bruxelce  NIE  MA  PRAWA  NIC  DOBREGO  POWSTAC... i  NIE  POWSTANIE  !!!

Jedyna dobra wiadomoscia z francuskiego telewizora dzis jest  ODRZUCENIE  dymisji  kardynala Barbarin... ktorego te wsciekle i opetane francuskie presstytutki od lat "oskarzaja" o pedofilie  !!! 

Mam nadzieje, ze narod polski opamieta sie i w wyborcza niedziele pozostanie  W  DOMU... swietujac godnie i rodzinnie  DZIEN  MATKI  !!!

zaloguj się by móc komentować

Szczodrocha33 @pink-panther 18 marca 2019 21:43
19 marca 2019 17:23

Nie tylko w Zabkach. W Lomiankach rowniez. Tam zdaje sie w swoim czasie pracowal, pomagajac aptekarzowi, Bartlomiej Misiewicz, zanim nie przeskoczyl do Ministerstwa Obrony Narodowej. Potem zajal sie zbrojeniami, ale tez nie na dlugo.

Obecnie zas siedzi, o ile sie nie myle.

zaloguj się by móc komentować

zaloguj się by móc komentować