-

ewaryst-fedorowicz : Reklamiarz sum! Po 20 latach marketingu komercyjnego w marketingu politycznym robię. Bloguję bo lubię.

Ustawka PiS-HGW, czyli jak zajumać Marsz Niepodległości

Gdy tak po powrocie z Marszu Niepodległości śledzę opisujące i wmłotkowujące Ciemnemu Ludowi do głów alternatywną rzeczywistość rządowe „łże-media” (to akurat nie moje, to Prezesa), to sobie myślę, że pisowscy, partyjno-rządowi propagandyści nie znają starej zasady:

jak się już za coś zabierasz – to tego nie spartol.

Nawet ustawki.

A szczególnie, gdy chodzi o ustawkę z osobą o reputacji... równej swojej, bo tu podejrzliwość Publiczności tylko się wzmaga.

Stawiam (z gruntu fałszywą i zupełnie nieuprawnioną rzecz jasna) hipotezę, że dwójka znajomych banksterskiej proweniencji, umówiła się na wyświadczenie sobie wzajemnej, jak to w tym środowisku, przysługi.
Skąd wiem, że akurat wzajemnej?
A stąd, że właśnie dzięki Aferze KNF mogliśmy na własne uszy usłyszeć, że w tym towarzystwie wzajemne uprzejmości są rzeczą normalną.

Kiedyś się o szczegółach dowiemy, bo takie czasy mamy, na razie opiszę zatem tę część dilu, która dotyczy mojej profesji.
 

***
Fakty są takie, że dla nich jak najgorzej, bo oczywiste:

1. HGW (oczywiście po dogłębnych konsultacjach ze swymi fachowymi doradcami) podejmuje absurdalną i z góry wiadomo, że zakwestionowaną przez sąd, decyzję o zakazaniu Marszu Niepodległości.

2. W chwilę potem prezydent, rząd i media komercyjnie niepokorne (konsekwentnie promuję określenie swojego autorstwa) ogłaszają zorganizowanie Marszu Partyjno-Rządowego, czy jak mu tam.
 

***

I wszystko się zgadza, oprócz tzw. chronologii wypadków/timing'u.

Bo rząd, w kilka godzin po ogłoszeniu przez HGW decyzji o zakazie Marszu odpala spot - o, ten:

https://www.premier.gov.pl/multimedia/wideo/dla-niepodleglej.html

W którym grupka kombatantów jadąc na wysokim, emocjonalnym C, namawia do wzięcia udziału w tej partyjno-rządowej imprezie.

Skąd partia i rząd wiedziały, że HGW zakaże Marszu Niepodległości?

I od kiedy wiedziały?

Bo wyprodukowanie takiego spotu (i nie tylko takiego) w ciągu paru godzin po prostu NIE JEST FIZYCZNIE MOŻLIWE.

Skąd to wiem?
A stąd, że moje wieloletnie doświadczenie zawodowe mi to podpowiada:

ten spot jest spotem bardzo trudnym w realizacji.

Dlaczego?
A dlatego, że grają w nim aktorzy bardzo nietypowi, bo „naturszczycy” i do tego baaardzo zaawansowani wiekiem.

Jeśli przyjmiemy, że w chwili ogłoszenia przez zdrajców, zwanych naszymi aliantami, zakończenia II wojny światowej, grający w spocie kombatanci mieli lat 15, to dziś muszą mieć lat 88.

Sam casting, czyli znalezienie, odwiedzenie, ściągniecie do studia/studiów nagraniowych na nagrania próbne, nauczenie roli (w tym przypadku poprawnego czytania z promptera) 8 finalnie, a początkowo zapewne większej liczby staruszków,

to jest praca na minimum parę dni.

A przypomnę, że mamy do czynienia z naturszczykami ok. 90 letnimi, a ograniczające – przepraszam za sformułowanie – ich przydatność dysfunkcje w tym wieku są oczywiste, zatem praca z nimi jest dużo trudniejsza = długotrwała.

A gdzie czas na właściwe nagrania? A gdzie jeszcze postprodukcja?

Nie mnie, staremu reklamiarzowi z wielkich zachodnich agencji reklamowych takie bzdety jak „spontan” wciskać:

taka produkcja, z taką liczbą, tak zaawansowanych wiekiem/schorowanych "naturszczyków", musiała być i była JUŻ DAWNO zaplanowana.
I zrealizowana.

 

Ej pisowcy, pisowcy...wy nawet ustawki z Bufetową porządnie zrobić nie potraficie.
 tagi: prawo i sprawiedliwość  marsz niepodległości  ewaryst fedorowicz  hgw  media komercyjnie niepokorne  ustawka 

ewaryst-fedorowicz
17 listopada 2018 08:50
18     1584    5 zaloguj sie by polubić
komentarze:
pink-panther @ewaryst-fedorowicz
17 listopada 2018 11:01

O la,la. Czy to prawda , że pan premier zapraszał na Marsz rządowy w biały  i słoneczny dzień (około południa, sądząc po słońcu) a porozumienie z organizatorami Marszu dokonało się w nocy o północy a następny dzień był ponury i zachmurzony??? Jeśli to tak się miało, to rzeczywiście ten "pełny spontan" wyszedł kiepsk:)))) No ale organizatorzy Marszu Niepodległości mówią teraz, że do wieczora 10 listopada nie wiedzieli, czy mają przywozić te wszystkie klamoty pod Stadion (ładnych parę ton), czy nie. I że faktury za wszystko wyniosły 300 tysięcy złotych a rząd nie dał ani złotówki. A się ładnie przespacerował.  Myślę, że to nie powinno zaskakiwać ale warto o tym pamiętać i porzucić złudzenia.

zaloguj się by móc komentować

ewaryst-fedorowicz @pink-panther 17 listopada 2018 11:01
17 listopada 2018 12:40

@pink-panther

Pani Pantero,

ta ustawka jest tak nie tyle grubymi nićmi, co wręcz postronkiem szyta, a arogancja pisowskiej wierchuszki i mediów tak ostentacyjna, że wcale nie wykluczam, iż przytoczone przez Panią „niespasowanie z rzeczywistością” miało miejsce. W sumie wg wyznawców zasady „Ciemny Lud to kupi”, jeśli propaganda nie pasuje do rzeczywistości – tym gorzej dla rzeczywistości! :-D

Ja skupiłem się na pokazaniu tego, co dla mnie, jako dla praktyka reklamy jest oczywiste, a dla szerokiej Publiczności – niekoniecznie.

Moim zdaniem pisowcy się dopiero rozkręcają, a najciekawsze ich pomysły mamy jeszcze przed sobą.
Niestety.

Ale podtrzymuję to, co napisałem pare tygodni temu w odpowiedzi na komentarz Coryllusa:

za rok PiS odda władzę.
 

zaloguj się by móc komentować

Nieobyty @ewaryst-fedorowicz
17 listopada 2018 18:36

Czy  sprawy nie  są bardziej złożone. Zbyt wiele rzeczy jest dziwnych. Strzęście się Niemców gdy przyniosą dary. Każda wizyta kanclerz to duże problemy po jej odjeździe

1. Parę dni po wizycie kanclerz – po ostrym treningu ryży bryluje na komisji [tzn. tak to sprzedają media bo że nie wypadł źle to fakt] i co mamy dalej sobota przed 11-11 ryż bredzi o bolszewikach – niedziela w piątym rzędzie 2 godzin ryży stoi [zamiast być w Paryżu] by złożyć wieniec na Grobie Nieznanego Żołnierza [nie udało się w blasku kamer i bezpośredniej transmisji zrobić foci a to pech]. By nie kłopotać trenera personalnego do ryżego bo jest na skraju załamania - wygrywa ranking na coś tam coś tam.

2. 25% Policji choruje na psią grypę [były generał policji z Łodzi wysyła SMS do każdego Policjanta który jedzie na zabezpieczenie marszu – anioł stróż mu te numery podał we śnie], Minister dopiero w piątek dopina negocjacje ze związkowcami. Psy mogą przestać chorować tylko muszę mieć zaświadczenie od lekarza [ a trzeba by było je zdobyć w sobotę]

3. 8 IX adwokat koń składa do prokuratury nagrania TW bankowca o 40 mln [ teraz to ma być dźwięk stuknięcia 2 razy długopisem na wizytówce a tej nie ma i jest opcja wariograf jako test prawdy szkolonego w tej formie zeznań TW] Ot i wiem dlaczego  premier Morawiecki pędzi do prezydenta by dopinać kontrakt z Stowarzyszenie w sprawie marszu.

4. Dwa dni po marszu Timermanss ma mieć wystąpienie o zagrożeniu praworządności [mamy 15 min i zamiast dłuższej dyskusji a  wcześniej 8 państwa miało uwagi to teraz nikt] komedii ciąg dalszy TSUE odwleka sprawę do kwietnia ktoś każe PSU tfu TSU  czekać .

5. Kardynał Nycz nie pozwala na msze polową pod Sejmem przed marszem [ piękne słowa Robert Bąkiewicz prezesa Stowarzyszenia Marsz Niepodległości – gdy poinformował zgromadzonych o tej decyzji były okrzyki hańba i co on rzekł „ Nie mówmy tak, Módlmy się za kapłanów bo bez nich nie podołamy, oni są nam potrzebni a im nasza modlitwa"].

6. Trwają od dłuższego czasu negocjacje Stowarzyszenia Marsz Niepodległości ze stroną rządową i gdy jest przesilenie i spodziewana fiasko nagle uaktywnia się HWG. Zatem były by na nic przygotowane już spoty rządowe [a że są profesjonalne to widać że robiły wcześniej je fachowcy o duszy leminga]. Niestety Polacy się dogadali.

7. Brak zgody na marsz grzeje ostro atmosferę gdy wychodzi że rząd zawiera kompromis nagle jak rezerwa idzie akcja KOD i narodowcy którzy kręcą nosem jak Bosak [ proszę pamiętać to były tancerz w TzG w TVN jak się ktoś szanuje w polityce to nie bawi się w celebrytę w TVN nawet Biedroń na to nie poszedł - pedał a swój honor ma]. .

8. Marsz zgłasza Dowódca Garnizonu Warszawa a ABW wstrzymuje przyjazd 400 gości i prewencyjnie w myśl ustawy o terroryzmie aresztuje 80 osób w kraju. porucznik MO z Ratusza może sobie - no nic nie może.

9. W czasie marszu Straż Marszu od policji przegradza Żandermeria Wojskowa to  jest udział wojska które było dobrze odbierane a dziękował za to Robert Bąkiewicz i Macierewicz. To jest coś co się nie docenia. Czy ktoś zauważył zdjęcia z włoską grupą i ich flagami – tam jako ochrona nie była żandarmeria a czarne berety czyli żołnierze z 1 Brygady Pancernej.

10. Po marszu Bosak jak kret donosi [zdradza kulisy] że w Straży są ludzie z organizacji paramilitarnych używają do łączności sprzętu klasy militarnej, identyfikują się prostymi formami gumki na rękach a ukryta straż w marszu ma inne gumki.]. Czy że ludzie ze straży mają kontakt w formacjami mundurowymi i szybko ustalili zasady pracy z Gromem, SOP, Żandarmerią. [Choć agentura i tu działa prezydent przemawia a tu race znaczy się że ktoś przespał po jego stronie, choć na race to PiS ma fioła].

Reasumując

Atak hybrydowy – był zatem wielowektorowy w kraju i zagranicą z udziałem szerokie agentury od sfer medialnych, finansowych, dyplomatycznych, służb mundurowych, agentury u narodowców i w kościele.

Jaki jest skutek – co mamy od 19-11-2018. … ćwiczenia o nazwie "EU HEX-ML 18 (PACE)" ma to  być poprawa i zwiększenie zdolności reagowania w trudnym, ale jednocześnie kontrolowalnym środowisku na złożony kryzys o charakterze hybrydowym z wymiarem wewnętrznym i zewnętrznym. Ćwiczenia zakończą się 23 listopada. ..

Tylko że to jest finalizacja działań przygotowawczych gdzie Europejska Służba Działań Zewnętrznych zaplanowała rozmieszczenie cywilnej i militarnej misji wspólnej polityki bezpieczeństwa i obrony, aby pomóc fikcyjnemu państwu trzeciemu borykającemu się z poważnym zagrożeniem bezpieczeństwa. .. „

Ot tak taki mały przypadek i sztab gotowy i plany i procedury - tylko  brakło silnego zagrożenia bezpieczeństwa w kraju o zagrożonej praworzadności. [Ciekawostka mamy ćwiczeni wojskowe  Anakonda - i mostu się nie stawia a ćwiczy na sucho prom wyłpywa do połowy i zawraca - no ale jakby to zagróżenie było to każdy żolnierz bundeswery na ćwiczeniach powiność służby by zrozumiał tylko za most odpowiadali Polacy i taki problem]

 Jaki dziś jest sens ćwiczeń EU bzdet  – rozpoznanie na przyszłości jakie mechanizm zabezpieczeń i czynniki w Polsce zadziałały że mimo penetracji przez agenturę struktur państwowych i prowokacji w ataku hybrydowego – akcje się nie udała aparata państwa się obronił – tak mimo indolencji ze strony  PiS.

W tym sensie słowa ambasador RP Przyłębskiego w Berlinie – są już jawną odpowiedzią przed kolejnym atakiem:

.. Ostatnie sto lat niemieckiej polityki wobec Polski było katastrofą. (…) Epoką, w której niemiecka arogancja ujawniła się w całej swej podłości, a niemieckie interesy stały zawsze na pierwszym planie …

Można rzec 11 listopada 2018 – na ulicach Warszawy Polski Żołnierz wraz z Narodem – bronił się przed Niemiecką agresją i jej V-kolumną Volksdeutschów oraz indolencja obecnych władz.

Minister Błaszczak za to zwycięstwo jak  mile witał go sekretarz obrony gen Mattis.  Jak Macierwicz ten niby oszołom dokonał zmian w Żandarmerii i pozyskiwał korpus szeregowych podoficerów oraz czyścił kadry dowódcze to jak go przedstawiano. Błaszczak który nie zrobił tego w policji może dziś wypinać pierś do odznaczeń za nie swoją prace.

Gdyby nie naród i jak wygladała jego obecności na Marszu - na nic było by wsparcie DIA bo BND Bundesnachrichtendienst to też fachowcy i mieli plany operacyjne na akcje amerykanów.

Czekamy na wiosnę – kolejna kampania Berlina. Tak dziś w Berlinie się decyduję czy idą  na zwarcie z USA i jak pójdą to PiS władzy nie odda bo mu DIA nie pozwoli.

 A kiedy nagrano spot na marsza i zakusy o próbach jego przejęcia – to już rzecz drugorzędna.

Teraz idą żniwa – obecnie jedna frakcja starej agentury walczy o swój folwark finansowy i dlatego jest atakowany KNF. Na wiosnę BND na nową kampanię w Polsce wyda własne krwawiące oiro – bo mld PLN z afery GetBack chyba nie szły do Berlina.  O to chodzi min. w cyrku z KNF - by Berlin nie opłacał wojny  hybrydowej z kapitałów tubylców.

zaloguj się by móc komentować

ewaryst-fedorowicz @Nieobyty 17 listopada 2018 18:36
17 listopada 2018 21:56

@Nieobyty

Że to wszystko jest, a nie tylko może być, bardziej skomplikowane, to jasne, ale ja się jeno skupiłem na opisie pewnego, pojedynczego (a dla mnie oczywistego) faktu, który unosi rąbek kurtyny nad całością tego teatrzyku.

Zresztą warszawskie wróbelki ćwierkają przewidując, że HGW dostanie za swoje danie pretekstu do „akcji partyjno-rządowej ratunkowej" brak sprzeciwu PiSu, gdy będzie się ubiegała o fuchę w PE, bo że tam się z godnego miejsca na liście znajdzie – to pewne.

Natomiast proszę wybaczyć, ale ja nie wyobrażam sobie ataku wojsk Unii Europejskiej na Polskę, nawet pod przykryciem manewrów.
Trupy żołnierzy niemieckich czy holenderskich na polach mazowieckich = wysadzenie w kosmos tamtejszej klasy politycznej.
Jesteśmy jednak krajem o innej skali, niż Liechtenstein.

Wg mnie taki atak byłby możliwy wyłącznie przy współudziale Rosji (tu mamy doświadczenia) i kolejnych sąsiadów (tu z kolei doświadczenia ma b. Czechosłowacja)
Kiedy natomiast słyszę określenie „hybrydowy” , to jako inżynier z wykształcenia czytam to jako wytrych oznaczający wszystko, czyli nic.

Że jankesi nami mogą z helmutami zahandlować – to jasne, sprzedali nas niedawno w ramach „partnership in leadership”, to i znów mogą, ale i bez tej sprzedaży PiS się sam prosi o przerznięcie wyborów za 11 miesiecy.

Mnie ciekawi (ale nie tak znowu bardzo) tylko jedno: kiedy zostaną odpalone taśmy GetBacku - tuż przed wyborami , czyli za 10 miesięcy, czy wcześniej?

 

zaloguj się by móc komentować

Maryla-Sztajer @ewaryst-fedorowicz
17 listopada 2018 22:19

A piszą w internetach ze nie zdążą z budżetem. ..i się podda rząd. Oraz wiosną ogłosi wybory :)

.

 

zaloguj się by móc komentować

Nieobyty @ewaryst-fedorowicz 17 listopada 2018 21:56
18 listopada 2018 00:30

HGW – ona ma osłonę bo za krótcy byli chłopcy by wstawić komisarze w Warszawie. Fuchę w PE załatwi jej Berlin i chłopcy dalej są za krótcy. Wróbelki ćwierkają tak jak im partyturę rozpiszą ci co zawsze.

Ile potrzeba operatorów by sparaliżować w Polsce jednostkę wojskową – 15 bo na większą 20. Tak jak na Ukrainie ile miał Striełkow ludzi garstkę. Jak ukryć operatorów z GSG 9 - najprościej w jednostce wysłanej na ćwiczenia.

Liechtenstein to jest bardzo poważne Państwo, a księcia Jana niech Pan Bóg chroni i mu błogosławi. Ostatni władcy katolicy w Europie.

W Hiszpanii Burboni to marionetki, Jan Karol oby go piekło pochłonęło za zdradę Franco. Koniec ich panowanie jest już bliski gdy tylko ciało Franco wyrzucą czerwoni z grobu.

Wyleciało mi z głowy jak się nazywał te rosyjski teoretyk wojskowy [był biały oficer] z Argentyny – on pierwszy definiował wojnę hybrydową. Dlaczego dziś przekręca się znaczenie definicji – to część dezinformacji.

Czy PiS się sam prosi o przerznięcie wyborów za 11 miesiecy – nie on o tym decyduje.

TVP po ruchu Berlina taśmami odpaliła nagranie Pawlaka – tylko że ono nie było z restauracji.

Ot wymiana ciosów – na razie kopiemy się po kostkach bo wyżej nie.

Taśmy GetBacku - najpierw to będzie wyjaśnione jak TW bankowiec mimo szumidła gdy mu padły dwie aparatury – sprzętem z Media Marketu za kilkadzieściąt złotych nagrywa szefa KNF.

Jest chłop w defensywie i odpala video nagrania, wziął konia na adwokata więc już wie że przegrał na rozkaz mocodawców.

Po wyborach parlamentu UE będzie odpowiedź. Zatrybi narracja o polexicie i PiS, taśmy będą na wybory niepotrzebne.

zaloguj się by móc komentować


Cicha @ewaryst-fedorowicz
18 listopada 2018 11:24

Wszystko, co Pan tu wyżej pisze, to prawda, ale trochę się Pan spóźnił z tym felietonem.

zaloguj się by móc komentować

smieciu @ewaryst-fedorowicz
18 listopada 2018 11:35

Tylko ślepy może nie widzieć że był układ rządu z HGW i ustawka.

Dla mnie przy tym nie ma większego znaczenia czy zarząd Narodowców podobnie jak PiSu to agenci. Chodziło jedynie rozegranie tego szarego uczestnika. Jeśli był fanem narodowców to ci musieli do końca odgrywać swoję szopkę by zarząd był wiarygodny i nie zniechęcili się do nowego marszu. Jeśli natomiast taki ludek był zwykłą masą to HGW przydała się jako antypolski wróg a rząd dorobił sobie łatkę zbawiciela. Z ostetecznym efektem: rządem jako kierowniczą siłą polskiego patriotyzmu. Oczywiście takiego poprawnie politycznego, lemingowego, bez haseł w stylu „Bóg, Honor, Ojczyzna”. Ot, tresowanie polskiego szarego patrioty do zaplanowanego poziomu.

A co do tego czy PiS w przyszłym roku przegra. Żeby odpowiedzieć na to pytanie trzeba odpowiedzieć po co w ogóle PiS znalazł się u władzy? W tym momencie wydaje mi się że PiS nie przegra gdyż nie zostało jeszcze ujawnione co jest celem tego rządu. Mam tu na myśli że póki co nie zaistniało nic szczególnego uzasadniającego potrzebę organizacji przez kogoś takich rzeczy jak Taśmy i formalne przestawienie wajchy. Wszystko co robi PiS równie dobrze zrobiłoby PO. Za jednym istotnym wyjątkiem: Polskie lemingi postrzegają PiS za rząd patriotów. PiS posiada silny narodowy kredyt zaufania. Ten kredyt nie został jeszcze na nic wykorzystany. Ale jest ewidentnie na coś szykowany. I właśnie dopiero wtedy kiedy to coś na nastąpi a PiS zużyje ten kredyt to stanie się niepotrzebny. Aczkolwiek wtedy może się okazać że wiele rzeczy jest już niepotrzebnych i ludzie zostaną poprowadzeni zgodnie z nowymi niekonwencjonalnymi scenariuszami.

zaloguj się by móc komentować

ewaryst-fedorowicz @smieciu 18 listopada 2018 11:35
18 listopada 2018 13:05

@Śmieciu
"Tylko ślepy może nie widzieć że był układ rządu z HGW i ustawka." - cos mi się wydaje, że udział ślepych w populacji jest w PRL-bis wyjatkowo wysoki

" Dla mnie przy tym nie ma większego znaczenia czy zarząd Narodowców podobnie jak PiSu to agenci. "
IMO nie ma możliwosci, by jakakolwiek formacja polityczna w tak dużym i waznym (niestety) kraju jak Polska była "niezaopiekowana".
Co najwyżej tylko opiekunowie się zmieniają.

" Wszystko co robi PiS równie dobrze zrobiłoby PO. "
no niekoniecznie: import do PL gigantycznych kwot wszelkiej maści migrantów (opisuję to w tekstach o Multikulti+) w wykonaniu PO napotkałby na istotny opór elektoratu PiSu. A gdy importuje te setki tysięcy sam PiS - elektorat ciuchutko co najwyzej popiskuje,

" Ten kredyt nie został jeszcze na nic wykorzystany. Ale jest ewidentnie na coś szykowany. I właśnie dopiero wtedy kiedy to coś na nastąpi a PiS zużyje ten kredyt to stanie się niepotrzebny. Aczkolwiek wtedy może się okazać że wiele rzeczy jest już niepotrzebnych i ludzie zostaną poprowadzeni zgodnie z nowymi niekonwencjonalnymi scenariuszami."

Pełna zgoda - niestety.

zaloguj się by móc komentować

ewaryst-fedorowicz @Cicha 18 listopada 2018 11:24
18 listopada 2018 13:08

@Cicha

ja w swoim profilu deklaruję, że "bloguję, bo lubię">

Nie piszę dla kasy/za kasę/z przymusu itp, a mam swoje inne, najwyraźniej mające priorytet zajęcia/pasje :-)

zaloguj się by móc komentować

ewaryst-fedorowicz @Maryla-Sztajer 18 listopada 2018 11:01
18 listopada 2018 13:14

@Maryla-Sztajer

Moj ulubiony cytat z mojego starego tekstu sprzed 4 lat pt "Uwięzili nas w wielkim teatrze":

"...to, z czym mamy od lat do czynienia, to Wielki Teatr:

reżyserem jest Układ, trzymający za pysk 36 (taka smutna prawda nie żadne 38, a 36) milionowy, europejski kraj Unii Europejskiej,
- największej partii opozycyjnej przypadła rola aktora, który jest gotów wykonać każde polecenie reżysera, nawet jeśli reżyser każe mu rznąć głupa.
- ci, którzy zanęceni (w najlepszym razie bezsensownym) apelem Prezesa poszli na 2 rundę skręconych wyborów są na samym końcu teatralnego rankingu, gdyż pełnią funkcje statystów.

No dobrze – a tacy jak ja, co na apel Prezesa wzruszyli ramionami i zostali w domu?

Cóż - my jesteśmy widzami, co też nie jest wcale miłe, bo widzowie płacą za spektakle, a w naszym przypadku płacimy za to przedstawienie pod przymusem.

Ale przynajmniej nie kolaborujemy (jak aktorzy i statyści) z reżyserem. "

http://www.blogmedia24.pl/node/69859

zaloguj się by móc komentować

ewaryst-fedorowicz @Nieobyty 18 listopada 2018 00:30
18 listopada 2018 15:12

@Nieobyty

Proszę Pana, ja Pańskie komentarze czytam z niekłamanym zainteresowaniem, tak jak się czyta hipotezy, które mogą się kiedyś sprawdzić (albo i nie).

Ja natomiast nie jestem analitykiem wojskowym i być nim nie zamierzam, tym bardziej, że w Polsce dziś za analityka robi w ASW (!!!) człowiek z kotem na głowie, przedstawiający się w zależności od humoru jako Targalski albo Darski, i kto go tam wie, jak jeszcze.

Nie wiem, ilu „operatorów” miał Striełkow, ale tak czy inaczej on miał komfort „operowania” w ewidentnie sprzyjającym mu otoczeniu > 90% ludności Donbasu woli rubla niż hrywnę. W PL jednak folksdojcze stanowią mniejszość.

Dlatego jeśli do wywalenia Polski potrzeba ...set  „operatorów”, to ja tylko dlatego nie kupuję pop cornu i coli, bo nie lubię pop cornu. Proszę wybaczyć, ale to brzmi dla mnie nierealistycznie.

Inna sprawa, że niszczenie Macierewiczowej opryczniny (WOTu) daje do myślenia, ale od tego głowa ponoć boli, więc po co mi to.

Wracając do mojego tekstu, czyli ustawki PiSu  z HGW:
tak, na nią ptysie z PoSu są za krótcy, ale wytłumaczenie tej ich „krótkości” może być prostsze:
wystarczy wrzucić do wyszukiwarki hasło „rugi warszawskie” by wiedzieć, że „człowiek z pomnika” ma sporo (ludzkiej krzywdy) za uszami.

A to jest tylko wiedza (jednak/jeszcze) ogólnie dostępna.

Natomiast jeśli odrzucimy zasadę, że „wybory wygrywa ten, kto liczy glosy” to wg mnie do podziękowania PiSowi nie jest potrzebna ingerencja z zewnątrz, a przyszłoroczne wzrosty opłat za wodę, prąd, wywóz śmieci itd., bo tak naprawdę, PiS jedzie „na styku” 231 mandatów i byle 3 punkty procentowe mogą go załatwic.
A jak jeszcze sprawa sprowadzanych do Polski hurtem „migrantów” stanie na tapecie, to miło mi, że nie mam żadnej pracy dzięki PiSowi

 

 

 

zaloguj się by móc komentować

Maryla-Sztajer @ewaryst-fedorowicz 18 listopada 2018 13:14
18 listopada 2018 15:36

Wzruszanie ramionami , byle bez przesady,  jest zdrowe.  Również kręcenie głową itp..gimnastykuje kręgosłup szyjny. 

Sorry, akurat mnue boli to mi się skojarzyło 

;)

 

zaloguj się by móc komentować

Nieobyty @ewaryst-fedorowicz 18 listopada 2018 15:12
18 listopada 2018 18:17

Może tak gwoli wyjaśnienia – wojna to nie tylko działania militarne i sam koniec czasami widać nawet lata po zakończeniu działań militarnych. W XVIII była tak słynna „wojną kartoflaną” – Kartoffelkrieg. Akcje militarne to w większości zajęcia magazynów strony przeciwnej a najczęściej kopców ziemniaków.

Przykładem jak zamieszki uliczne idą na konflikt militarny jest ostatni majdan. Ludzie Striełkowa byli i na Krymie i w pobliżu Majdanu a będąc w defensywie ostatecznie zajęli Słowiańsk.  W czasie Majdanu gdy tylko nowa ekipa instalowała – operatorzy Akademii wprost lądowali na lotnisku w Kijowie.

To był jeden ze scenariuszów – kryterium uliczne które eksploduje po mocnych ekscesach na marszu i akcji nagrań KNF, przy rozprowadzeniu służb [policja] wymaga punktowych nacisków siłowych a nie tylko kontroli kanałów medialnych i sieci. Zatem rola zewnętrznych operatorów to punktowe wsparcie gdy doszło by do kryterium ulicznego. W tym scenariuszu operatorzy BND na miejscu mają znaczenia.

Ostatni Majdan – jest ostro analizowany, rosjanie kontrolowali prawie wszystko razem ludźmi Janukowycza a tu taki numer im wycięły inne strony. Koronkowa robota jak się uwzględni że jeszcze po stronie wygrywanej jedni drugich ograli.

Sprawa WOT – bardzo krótko uwiera Moskwę, Berlin i V kolumnę i to wystarczy do wyrobienie opinii.


Sens przymusowego kultu – ma parę znaczeń - min.  rozładuje nastroje społeczne jak się będzie pomniki burzyć, odstrasza zwykłego człowieka od obecnej ekipy.

Obrona HGW jest połączona z obroną praworządności – kasta sędziów ma bardzo wiele za uszami i dlatego jest wygodna wszystkim stronom [wyda każdy potrzeby wyrok] zainteresowanym oprócz polskiego społeczeństwa i jednej frakcji w obecnej ekipie władzy.

Przyszły rok to nie tylko kryzys gospodarczy [realny czy wytwarzana panika] ale rosnące koszty mediów [fakt póki co wstrzymuje się koszty prądu dla osób fizycznych jak długo]. Kwestia wiz dla Paków, Nepalczyków , Hindusów – oraz deklaracja z Marakeszu. Banksterzy odbieraj raty od długów i mają swoje zachcianki ot Hindusi mają na skuterach być widoczni na ulicach [mała liczba a jak w oczach postronnych rośnie] .

Kolejna sprawa to kto będzie na listach do parlamentu UE – Premier Szydło publicznie prosi członków partii by przestali ją medialnie dojeżdżać . Zatem tu jest ten niepewny styk 231 i na wiosnę sobie oglądniemy na jakie tory idą ciężkie lokomotywy. Nowogrodzka po wyborach już wie Mateusz to zaledwie drezyna a nie lokomotywa do uciągu ciężkiego składu, ale zakładamy że już nie Nowogrodzka wyznacza skład, kierownika pociągu i maszynistę.

Można się spodziewać że wybory jesienią 2018 roku wygra nieboszczka unia wolności. Problem jest że jedna z jej twarzy czyli PO – to ludzie bez hamulców oni nie darują nie konkurentom politycznym ale wyborcom że apanaże przez 4 lata były tylko lekko ograniczone. Przyjdzie czas tęczowego terroru.

zaloguj się by móc komentować

ewaryst-fedorowicz @Nieobyty 18 listopada 2018 18:17
20 listopada 2018 08:08

@Nieobyty

Proszę Pana,

jak pisałem, czytam Pańskie komentarze z zainteresowaniem, ale co do scenariusza „majdanu na 11 listopada” nie ma zgody:

Pan w swej analizie zupełnie nie wziął pod uwagę faktu obecności w Polsce w sposób (w zasadzie) permanentny wojsk amerykańskich,
Pomyślał Pan, ilu , jak ich Pan nazywa „operatorów”, mają tu już (i od dawna) jankesi?
Przecież nie jest ten kontyngent tu po to, by nas obronić przed inwazją rosyjską , bo to śmiech, ale po to, by pilnować porządku w nowej, dostanej za frajer kolonii.

Żadne DSG9 czy inne im tu nie podskoczą, dopóki nie zapadną ustalenia na szczycie, ze Waszyngton (znów) oddaje „kraj nad Wisłą” Berlinowi

zaloguj się by móc komentować

saturn-9 @Nieobyty 18 listopada 2018 00:30
20 listopada 2018 11:11

Jak ukryć operatorów z GSG 9 - najprościej w jednostce wysłanej na ćwiczenia.

Ale ćwiczenia mają być wojskowe a GSG 9 to nie jest igła w stogu siana. To są 'antyterorystyczne szwadrony śmierci'. A takie ma nie tylko tenkraj D.

Krótko mówiąc to zapewne chodzi, w Pana wywodzie, o elitarne KSK. Te oddziały są wyszkolone jak nasz GROM. 'Operatorzy' potrafią przełożyć argument siły w finalny celny strzał w głowę. Ale takie odniesienie do głowy to, jak powiada młodzież w anglojęzycznym obszarze CT, klasyczne fear porn.

zaloguj się by móc komentować

Nieobyty @ewaryst-fedorowicz
21 listopada 2018 00:39

Proszę się nie gniewać wszak mówimy o przeszły scenariuszach ewentulanościowych .

Przyjmuję jako założenie że USA ma co prawda interesy w Kraju nad Wisła oraz potrzebę by Askarysi byli bitni i samodzielni [ale do pewnego poziomu].

W tym znaczeni US Army nie zawsze będzie miała wystarczająco siły i czasu by wspomóc jednostki askrisów.

Na jednym poziomie City kontroluje Europę oraz Germanię.

Na niższym Germania wykazuje zwarcie w Kraju Wisły i Warty z grupa Generła Mattisa.

Była by to więc pewna próba sił - potrzebne było kryterium uliczne potem rozhuśtanie emocji ulicy, i było by paliwo na marsze koderastów a tych wspomógł by zaprawiony w walce ulicznej ukraiński striłeć. Dopiero w tak nagrzaną scenę wchodzi niemiecki operator w punktowym uderzeniu.

Jeżeli to Berlinowi zaprowadzi spokój na ulicach Warszawy, to podbija kartę w rozmowach z wójkiem Joe. Należy wszak szanować Partnera który potrafi po bokiem własnych służb wyciąć numer z przejęciem kontrolowanego terenu.

Już dziś Berlin jako poważne państwo sonduje możliwość oddania hołdu lennego USA i wyciszenie małe ekipy nad Wisłą to pokaz siły.

Problem Berlina w Kraju Wisły i Warty to utrata części zysku z renty kolonialnej. Sam spadek produkcji Niemieckich Rafinerii oraz wzrost o parę mld PL sprzedaży ORLEN to jeden z kamyczków możliwej lawiny.

Dodatkowo jeżeli zakładamy że PiS oddaje jesienią władzę – to każdy następca i tak realizuje cyrograf z Białym Domem [nawet jeśli wróci tam deep steat]. Postawa podczas marszu klinuje Berlin w negocjacjach.

zaloguj się by móc komentować

zaloguj się by móc komentować