-

ewaryst-fedorowicz : Reklamiarz sum! Po 20 latach marketingu komercyjnego w marketingu politycznym robię. Bloguję bo lubię.

W zająca zrobieni, czyli PiS znów oddał wielkie miasta walkowerem

Internet to paskudny wynalazek: nic w nim nie ginie, nawet zupełnie kompromitujące filmy, zdjęcia czy wypowiedzi i pewnie dlatego ta euro-żulia wprowadziła ze szczerym poparciem samego Tuska Donalda grandę pt ACTA2.

Ale zanim ACTA 2 wykastruje z zawartości You Tube i wszystkie inne serwisy, mam dla zatroskanych spektakularnym łomotem, jaki PiS dostało w wielkich miastach pocieszającą wiadomość:

PiS ma strategię na wielkie miasta! I to strategię sprawdzoną!

I proszę nie zwracać uwagi natm co wypisuje prof. Mieczysław Ryba: „PiS musi uformować silnych lokalnych liderów, postrzeganych jako dobrzy gospodarze”. Tak powinno się stać już od lat a się nie stało. Efektem czego, z niewielkimi wyjątkami czy to na wschodzie czy na zachodzie Polski, kandydaci na prezydentów brali do 25% głosów.”

… bo to wroga propaganda!

***
Ale najpierw porozmawiajmy o szarakach, czyli zającach.

PRLbis się przemalował (i przewerbował), wstąpił do NATO i Eurokołchozu, wskaźniki rosną, krzywe takoż, a tu nagle okazało się, że zając stał się w tym PRLbis gatunkiem zagrożonym.

Wg Wiki obecnie liczebność tego gatunku w Polsce wynosi niewiele ponad 0,5 mln osobników i systematycznie maleje. Na początku lat 90. XX wieku było ich ponad 1,1 mln, a w latach 70. XX wieku prawie 3,2 mln.

***
Na szczęście inaczej rzecz się ma z zającem sportowym:
kiedyś używanie zająca (sportowego) było powodem do wstydu – dziś, zając gatunku pace maker to zawód i to nieźle płatny.
To dzięki zającom właśnie różni tzw murowani faworyci nie tylko wygrywają, ale i biją rekordy, za które dostają ekstra premie.
Nie muszę dodawać, że wtedy i zającowi zawsze coś skapnie

Sportowe zające, jak wspomniałem, funkcjonują oficjalnie, natomiast dzięki PiSowi rośnie w PRLbis populacja zająca politycznego.

Takiego, który ma pomóc faworytowi nie tylko wygrać wyścig wyborczy, ale i rekord pobić.

Zając prowadzi kampanię – biega, zygzakuje, staje słupka a nawet wytrzeszcza trzeszcze (trzeszcze, tak – trzeszcze), już już niby ucieka myśliwemu, a nawet go dogania (te zające to mają pomysły…).

Sam by, biedaczyna, długo tak rady nie dał, ale pomagają politycznemu zającowi sondaże, które są nadmuchiwane i stwarzają wrażenie, że – jadąc Prezesem (TYM Prezesem!) – białe jest czarne, a czarne jest białe.

Kiedy już przychodzi właściwy moment, zając zawsze jest w końcu upolowany, ku zdziwieniu nabajerowanej sondażami Publiczności, która z rozdziawionymi japami (jest takie słowo) widzi to, co dmuchający sondażowe balony wiedzieli od początku i nie jest to widok należący do przyjemnych.
Cóż – guma ma to do siebie, że w stosownym momencie przekłuta pęka i flaczeje.

***

Takim zającem politycznym, wypuszczonym na warszawski tor wyścigowy był (bo już nie jest) Patryk Jaki.
To jemu nadymane sondaże pokazywały, jak systematycznie zbliża się do Trzaskowskiego, jak różnica jest mała, coraz mniejsza, a wręcz minimalna, wynosi marnych kilka punkcików procentowych najwyżej.
Trzaskowski ledwo sięga 40%…

Wieczór wyborczy sprowadził wszystko do właściwych rozmiarów:

łomot, jaki dostał Jaki jest przeraźliwie bezdyskusyjny.
Trzaskowski go zmiótł i zamiótł, zgniótł, skopał i przeczołgał
.

Ale, co najciekawsze: wszyscy są zadowoleni:

PO – ma spektakularny sukces i to w rundzie pierwszej.

PiS, bo złomotany zając Jaki nie jest z PiSu, a od Ziobry, toteż taki Sasin wiernota, co chciał, by zapewnić sobie prezydenturę, Warszawę do Ząbek rodzinnych przyłączać w ramach numeru „na metropolię” chodzi i się mądrzy.

Drugie, mazowieckiej proweniencji cudowne dziecko PiSu, Karczewski się nie tylko mądrzy, ale wymądrza nawet.

A Jaki?
No bez żartów proszę: Prezes ma mu to poświęcenie dla Partii Karmiącej wynagrodzić, może nawet eurofuchą w Brukseli, która jest nieporównanie bardziej lukratywna, niż jakaś tam prezydentura jakiejś tam Warszawy.

Co dostaną te te pisowskie zające-nołnejmy z Łodzi, Poznania, Wrocławia, Olsztyna, Torunia i innego Bydgoszczu (tak – Bydgoszczu)?
Nie wiem – może marchewkę?

***
A co będzie w Warszawie w wyborach za lat 5?
Po pierwsze, to musimy do tego roku 2023 dożyć, co nie jest takie znów pewne, bo dużej wojenki w Europie dawno nie było i różnych takich cwaniaków swędzi, ale jak mówi stare, rosyjskie powiedzenie:

dożyjemy – zobaczymy!

Co, że w oryginale stoi inaczej i wystarczy, że pożyjemy?

No cóż, oryginał jest w wersji optymistycznej, a moja mutacja jest bliższa realiów.
Niestety.

Ale obstawiam, że przez te 5 lat PiS wyhoduje sobie kolejnego zająca, który jak Jaki, zamiast któregoś z pisowskich notabli weźmie w stolicy po tyłku, i też nie za darmo.

A żeby nie było, że taka strategia PiSu nie jest sprawdzona, przytoczę wypowiedź ówczesnego spinfelczera (konsekwentnie promuję określenie swojego autorstwa) Adama Hoffmana z roku 2014, tuż sprzed poprzedniej kampanii samorządowej której nawet osobny tekst poświęciłem:

„Hofman zdradza również taktykę PiS na najbliższe wybory samorządowe.

Partia odpuszcza walkę o największe miasta, w których od lat rządzą niezależni prezydenci cieszący się dużym poparciem. PiS chce skupić się na wyborach do sejmików wojewódzkich. – W dużych miastach są prezydenci, którzy w tej chwili funkcjonują i bardzo mało prawdopodobne, żeby ktokolwiek, czy z PiS, czy z PO odebrał np. Dutkiewiczowi Wrocław – mówi Adam Hofman.”

I co, daliście się, szanowni, pisowscy Czytelnicy, Partii-Matuszce po raz kolejny w zająca zrobić?
Daliście.

To i dacie się zrobić po raz kolejny!

 

https://wpolityce.pl/polityka/417718-prof-ryba-pis-musi-uformowac-lokalnych-liderow

http://blog.wirtualnemedia.pl/ewaryst-fedorowicz/post/sasinogrod-czyli-jak-wiernota-sasin-warszawe-do-zabek-przylaczal

https://naszeblogi.pl/49434-pis-oddaje-prezydentury-walkowerem

https://wiadomosci.wp.pl/adam-hofman-dla-wp-o-prawyborach-w-pis-to-sposob-na-wypromowanie-kandydata-przy-mniejszych-srodkach-6027685033374337a

 tagi: prawo i sprawiedliwość  jacek sasin  spinfelczerzy  wiernota  patryk jaki  ewaryst fedorowicz  wybory samorządowe  rafał trzaskowski  acta2  zając 

ewaryst-fedorowicz
27 października 2018 19:47
12     1410    3 zaloguj sie by polubić
komentarze:
LES @ewaryst-fedorowicz
27 października 2018 22:59

Jest film z Russelem Crowem , z którego mozna sie dowiedzieć , że we Francji nie ma czegos takiego jak kupienie ukradzionej  nieruchomości w dobrej wierze . Ukradziona nieruchomość musi  wrócic do właściciela. Nie ma  znaczenia , że   ileś razy została sprzedana . Zmiana jednego przepisu  skończyłaby natychmiast  z masową kradzieżą nieruchomości w dużych miastach. Nikt tego nie robi , więc ta grabież będzie kontynuowana. Pracownicy Departamentu Stanu , urzędnicy UE , funkcjonariusze służb specjalnych państw zachodnich itd. muszą uczestniczyć w tej kradzieży , ponieważ inaczej nie można wytłumaczyć ich działań wbrew interesom swoich państw . Również całkiem rozsądny jest wniosek , że część PIS-owców   bierze w tym udział

zaloguj się by móc komentować

Paris @ewaryst-fedorowicz
27 października 2018 23:00

O, moj Boze...

... Panie Ewaryscie, a kto slucha tych nieprawdopodobnych gledow profesora Ryby...  to jest taka zenua i zenada w jednym, ze az trudno o tym wspominac  !!!

Co do wpisu - to uwazam dzisiejszy Pana wpis za bardzo trafny - i co tu duzo pisac - za  wstrzasajacy !!!  Zwyczajnie nic ujac, za to dodac mozna bardzo duzo... fakt, ze Polacy zostali zrobieni w zajaca... to widac juz jak na dloni, ale czy w kolejnych wyborach sytuacja sie powtorzy - to juz nie jest takie pewne. 

Kandydatura Jakiego na eLroposla-osla "w nagrode" za przerzniete wybory samorzadowe do brukselki - to naprawde tragikomedia... ale coz ponoc nawet sama PBS  tam sie wybiera... chyba tylko po to aby "reanimowac"  tego trupa UE... 

... politycy typu Karczewski czy Sasin i ich opinie czy komentarze - to naprawde pusty smiech na sali  !!!... o reszcie tej zgrai Fspieranej przez naszo merdialnie to tez lepiej nie wspominac... tylko zaorac i  posiac budyn  !!!  

zaloguj się by móc komentować

genezy @ewaryst-fedorowicz
27 października 2018 23:44

No a co, myślisz, że ty się nie dałeś? Ty z Parys to się dopiero daliście zrobić w konia bez mydła. Wygrała w miastach przecież bandytka, czyż nie?

zaloguj się by móc komentować

DYNAQ @ewaryst-fedorowicz
27 października 2018 23:47

Populacja lisów wzrosła nie tyle przez szczepionki ,ile przez debili pseudoekologów którzy paniom na ulicach pryskali futra sprayem.Spadł popyt na skórki,lisów nikt nie strzela.A co doPiS-u,to na chłopski rozum-jak sie ni ma co sie lubi,to sie lubi co sie mo...więc nie gdacz Pan.bo zamiast PiS-u może się pojawić coś,że dopiero-ż będzie Pan miał o czym pisać.

zaloguj się by móc komentować

tomciob @ewaryst-fedorowicz
28 października 2018 12:22

Trochę ponad 50% w Warszawie przy ekstremalnie wysokiej frekwencji to już jest chyba rzeczywisty max albo szklany sufit, jak kto woli. Warto też przypomnieć co stoi w centrum Warszawy. Przepiękny gmach PKiN. A jesli już PKiN to czemu nie PKWN. Czy ktoś w Polsce kwestionuje powojenny porządek własnościowy. No chyba nie. Temu nic nowego i wielkiego w stolicy się nie wydarzyło aby się tym specjalnie publicystycznie podniecać. Jest taki dawny serial pt. " Dom," a tam mamy kilka wątków "demograficznej odbudowy stolicy Polski." Serial oglądało się świetnie i ma nadal niezwykły sentyment i popularność wśród dinozaurów którzy niestety opuszczają już Warszawę odchodząć w dal. Pis nieczego nikomu nie oddał. Trudno oddać coś czego się nigdy nie miało.

Serdecznie pozdrawiam

A z ciekawych linków dorzucę jeszcze ten. Interesująca refleksja o wynikach wyborów, którą serwis "wpolityce.pl" publikował nie całe 24 godziny:

https://wpolityce.pl/m/polityka/418540-ciemnogrod-w-warszawie-i-nie-tylko

zaloguj się by móc komentować

ewaryst-fedorowicz @DYNAQ 27 października 2018 23:47
28 października 2018 16:09

@DYNAQ

1. O populacji lisów nie napisałem ani słowa, więc proszę mi tu nie trollować
2. Ja nikomu (Panu też) nie zabraniam akceptować a nawet lubić, gdy partia polityczna robi go w zająca, co nie zmienia faktu, że – jak udowodniłem - PiS już 4 lata temu się przyznał, że odpuszcza wielkie miasta, stąd i takie a nie inne zeszłotygodniowe kompromitacje pisowskich zajęcy
3. Proponuję na przyszłość ważyć słowa, bo ja nie mam zamiaru tolerować sytuacji, gdy jakiś anonim zwraca się do mnie niegrzecznie i po prostu Pana zablokuję.
 

zaloguj się by móc komentować

ewaryst-fedorowicz @LES 27 października 2018 22:59
28 października 2018 16:17

@LES
1. Mój tekst jest o tym, że PiS w sposób świadomy pozoruje tylko walkę o wielkie miasta, tak naprawdę je oddając bez walki, wystawiając przeciw murowanym zwycięzcom jakieś nienznaczące osoby

2. Ukradzione przez komunistów nieruchomości to gigantyczny majątek, stąd i Pańska konkluzja jest wielce prawdopodobna.

A w wolnej chwili proponuję sobie wyguglować „rugi warszawskie” i poczytać, jak prezydent Warszawy Lech Kaczyński pozywał do sądu(!!!) tysiące tzw "starych warszawiaków" by im uniemożliwić odzyskanie swoich nieruchomości przez zasiedzenie.
Pozwy w jego imieniu podpisywał wiceprezydent Draba.
To był wielki skandal, teraz skrzętnie przez hagiografów ukrywany

zaloguj się by móc komentować

ewaryst-fedorowicz @genezy 27 października 2018 23:44
28 października 2018 16:23

@genezy
Nie przeczytał Pan najwyraźniej tekstu, który usiłuje skomentować, bo ja przytoczyłem swój felieton sprzed 4 lat traktujący o pisowskiej strategii oddawania wielkich miast bez walki.
A mam na szczęście dużo lat i wiem, że po Magdalence każde głosowanie wygrywają ludzie zaufani tej niewiasty - a to, czy chodzą do spowiedzi do ambasady tej czy innej, to jest naprawdę sprawa drugorzędna
 

zaloguj się by móc komentować

ewaryst-fedorowicz @Paris 27 października 2018 23:00
28 października 2018 16:28

@Paris

To co oglądamy od Magdalenki to jest teatr, o czym zbieram się napisać osobną notkę.
Na szczęście 4 listopada mam wolne - będzie można odwiedzić bliskie sercu groby i przygotować się na Marsz Niepodległości, bo w tym roku milicja ministra Brudzińskiego może spróbować prowokacji
 

zaloguj się by móc komentować

ewaryst-fedorowicz @tomciob 28 października 2018 12:22
28 października 2018 16:33

@tomciob
Najpierw dygresja natury jęykjowej: " Temu nic nowego ..." to ładny regionalizm,  który spotykam na Podlasiu.
Na Pański komentarz nie odpowiadam, bo nie dotyczy mojego tekstu.
A Karnowskich nie czytam, bo to strata czasu (dla mnie przynajmniej)

Też pozdrawiam

zaloguj się by móc komentować

Paris @ewaryst-fedorowicz 28 października 2018 16:28
28 października 2018 21:18

Poczekam na te Panska notke...

... z przyjemnoscia przypomne sobie jak to bylo... bo choc pamiec dobra to czesto bywa krotka...  a byc moze poznam nawet jakies nowe wydarzenia,  bo to co widze od Magdalenki to juz jakis czas temu upewnilo mnie, ze to tylko  TEATR  i  SCIEMA dla ciemnego luda  !!!...

... a na MN i inne temu podobne "patriotyczne" manifestacje  NIE  WYBIERAM sie... z wyjatkiem pojscia do kosciola. 

zaloguj się by móc komentować

Paris @ewaryst-fedorowicz 28 października 2018 16:33
28 października 2018 21:20

I slusznie...

... ja tez ich  NIGDY  nie czytalam... i nie ma takiej opcji, zeby tych  hipokrytow czytac  !!!

zaloguj się by móc komentować

zaloguj się by móc komentować