-

ewaryst-fedorowicz : Reklamiarz sum! Po 20 latach marketingu komercyjnego w marketingu politycznym robię. Bloguję bo lubię.

Waszczykowski be! - czyli czerwona niewdzięczność Targalskiego

Ja wiem, że w oryginale jest niewdzięczność czarna, ale ja daltonistą nie jestem i kolory (w przeciwieństwie do niektórych Prezesów) rozróżniać potrafię.

Zresztą kolor niewdzięczności jaką okazuje Targalski Jerzy (z bardzo porządnej, stalinowskiej rodziny), jest tu istotny mniej, niż tej niewdzięczności skala.

A jest ona (ta skala) ogromna, bo sięga 1,5 bańki przytulonej metodą na stowarzyszenie, z opcją na przytulenie kolejnych 700 tys!

Ale to akurat normalne, skoro partia-żywicielka na sztandarach Bóg-Honor-Ojczyzna wypisane wyraźnie ma, a na legitymacjach członkowskich Teraz K...a My!, tyle, że atramentem sympatycznym.

To znaczy zależy dla kogo sympatycznym, ale jak ktoś przytuli 1,5 bańki, to nie ma bata, żeby mu ten atrament niesympatycznym się wydawał.

Dużo ważniejszy jest obiekt niewdzięczności.

Targalski w wywiadzie dla fronda.pl był łaskaw przejechać się po wiernocie Waszczykowskim na okoliczność jego bohaterskiej wolty, gdy z banderofila stał się antybanderowcem i to chyba nawet większym niż tak znienawidzeni przez Targalskiego „kresowianie i endecy”:

każdy polityk i każdy dziennikarz, który chce być popularny, zaczyna grać kartą antyukraińską i w tym kontekście trzeba to też rozpatrywać. Rozpoczęła się walka o głosy wyborcze, o popularność, o kasę - poprzez eskalację nienawiści do Ukrainy. I jeśli minister Waszczykowski (link is external) poczuł, że może być zmieniony na swoim stanowisku, to natychmiast zagrał kartą ukraińską - żeby zyskać na popularności.

Targalski Jerzy jest zbyt doświadczonym propagandystą (to nie epitet – to stwierdzenie faktu), by nie dostrzegać różnicy pomiędzy antyukraińskością a antybanderyzmem (to ostatnie akurat mnie precyzyjnie definiuje), więc świadomie dopuszcza się manipulacji, ale furda manipulacje Targalskiego, wracajmy do jego niewdzięczności (czerwonej jak wspomniałem):

Otóż ponad rok temu napisałem:

„Jak twierdzi Rzeczpospolita, Pan Targalski przytulił od wiernoty (konsekwentnie propaguję określenie swojego autorstwa) Waszczykowskiego te 1,5 miliona na… stworzenie w Szczecinie regionalnego ośrodka debaty międzynarodowej (RODM) i na współtworzenie takiego ośrodka w Katowicach, gdzie mają się odbywać dyskusje na temat polskiej polityki zagranicznej :-D

Aż mnie zatkało (a to rzadkość), bo przytulić na coś takiego 1,5 bańki w kraju, którego rozpolitykowani na maksa mieszkańcy przy każdej okazji i bez okazji dyskutują o polityce za darmo, to jest numer na miarę sprzedania Murzynom z pustynnej Sahary piasku albo Eskimosom z Alaski lodu.”

(…)
Ale to jeszcze nic – z tekstu Rzepy wynika, że Pan Targalski
ma szansę na przytulenie kolejnych 700 tysięcy, tym razem na taki dyskusyjny ośrodek we Wrocławiu, co o jego umiejętności tropienia nie tylko ruskich agentów, ale i szaf z konfiturami świadczy jak najlepiej.”

Czyli przytulił od Waszczykowskiego 1,5 bańki (a możliwe, że jeszcze 700 tys, kto chce, niech sobie sam sprawdza) a teraz go po jakichś Frondach flekuje - no nie niewdzięczność?!

Co, twierdzicie, że i niewdzięczność i czarna do tego?

Będę się jednak upierał, że czerwona: wszak Jerzy Targalski już na studiach wstąpił do PZPR :-D

Studiowaliśmy w tym samym czasie i pamiętam, że na studiach do partii komunistycznej wstępowali młodzieńcy z najlepszych rodzin (stalinowskich) i z przyczyn jak przypuszczam genetycznych obdarzeni znakomitym węchem:

szafy z konfiturami wyczuwali na milę!

http://www.fronda.pl/a/dr-jtargalski-dla-frondy-granie-karta-ukrainska-zle-sie-skonczy-jesli-wyborcze-apetyty-wezma-gore,102034.html (link is external)

http://niepoprawni.pl/blog/fedorowicz-ewaryst/jak-jerzy-targalski-15-banki-przytulil-0

 tagi: pis  wiernota  jerzy targalski  witold waszczykowski   tkm  waszczykowski  upa  banderyzm  staliniątka  stalinowcy  pzpr  ludobójstwo 

ewaryst-fedorowicz
6 listopada 2017 19:24
15     1499    6 zaloguj sie by polubić
komentarze:
chlor @ewaryst-fedorowicz
6 listopada 2017 20:58

Ten RODM robi prelekcje w wynajętych salkach, ostatnio w Stargardzie, bo pewnie taniej. Może w Szczecinie mają jakiś kosztowny wieżowiec, ale chyba nie. Chyba jednak tylko trochę poszło do kieszeni Targalskiego, reszta jakoś w powierze.

zaloguj się by móc komentować

stanislaw-orda @ewaryst-fedorowicz
6 listopada 2017 21:06

Najbardziej gorliwe przechrzty z sowietyzmu  na antysowietyzm zawsze lądują na prawo od ściany.
  Należy dodać, że i na prawo od sensu.

 

zaloguj się by móc komentować

ewaryst-fedorowicz @chlor 6 listopada 2017 20:58
6 listopada 2017 21:07

@chlor
nigdzie nie napisałem, że "poszło do kieszeni" - ja napisałem, że "przytulił metodą na stowarzyszenie".
A choćby za to w normalnym kraju Waszczu powinien w pierdlu siedzieć, bo nie ze swoich, prywatnych dawał, ale to przeciez jedna (choć, jak to w rodzinie bywa, ostatnio pokłócona) rodzina :-D
A w powietrzu to jest smog, a nie miliony! :-D

zaloguj się by móc komentować

ewaryst-fedorowicz @stanislaw-orda 6 listopada 2017 21:06
6 listopada 2017 21:09

@stanislaw-orda
IMHO oni zawsze lądują przy szafie z konfiturami - zawsze!

zaloguj się by móc komentować


Shork @ewaryst-fedorowicz
6 listopada 2017 22:34

bo jak łapę po dotacje wyciągał, to tylko z puli MSZ kaska została. Jakby z Ministerstwa Cyfryzacji była, to by otworzył fundację informatyczną. Normalnie jakby głowę we wnyki wkładał.

zaloguj się by móc komentować

tadman @ewaryst-fedorowicz
7 listopada 2017 00:12

Pamiętam konferencję prasową Brauna przed siedzibą PKW, a w tle próbował ukrywać swoją zmiętą twarz dr TevelDe. Chłop wie gdzie i czego pilnować, aby móc nadal się przytulać.
Pamiętam też jak w pewnym momencie powycinał komentujących i blogujących, którzy nie spełniali jego wysokich standardów.

zaloguj się by móc komentować

Szczodrocha33 @ewaryst-fedorowicz
7 listopada 2017 00:23

Takie maja cele "nasi" - obslugujacy czas dobrej zmiany. Napchac sie szmalu i ustawic siebie i najblizszych i znajomych na sutych posadach i etatach. O Ewie Stankiewicz juz autor wspomnial w tym linku, ja wspomne tylko o innym przedstawicielu, pardon, przedstawicielce polskiej prawicy - Joannie Lichockiej.

Jak patrze na nia to mi sie przypomina tekst z Potopu:

"To Roch Kowalski z Korabiow Kowalskich. Ja go znam. Tak samo moglbys waszmosc jego koniowi perswadowac, bo dalibog, nie wiem, ktory glupszy.

-A ze to zrobili go oficerem?

- Bo sie ksieciu z piesci podobal. Podkowy lamie i z chowanymi niedzwiedziami wpol sie bierze."

Wprawdzie Joanna Lichocka podkowy nie zlamie ale przyda sie Kaczynskiemu w Sejmie jako maszynka do glosowania.

Nie bede sie rozwodzil na temat inteligencji tej pani tylko przytocze calkiem trafna opinie Toyaha ktory kiedys napisal ze ogladajac w telewizji jakas dyspute z udzialem Lichockiej odniosl wrazenie ze rownie dobrze mozne tam w studio bylo postawic na jej miejscu krzeslo, na jedno by wyszlo.

I on tez podal informacje o tym ze majatek pani Joanny szacuje sie gdzies w granicach 5 milionow zlotych. Wniosek prosty - oplaca sie dzialac.

Trzeba by tylko jeszcze zbadac w jakiej fundacji czy stowarzyszeniu na rzecz (wiadomo czego)  dziala Lichocka.

 

 

zaloguj się by móc komentować

KOSSOBOR @tadman 7 listopada 2017 00:12
7 listopada 2017 03:10

Dr TevelDe to ulubieniec wszystkich PT Jajcarzy. No i jego imię, przez Jajcarzy nadane  - niesie się po Polsce :) 

zaloguj się by móc komentować

KOSSOBOR @chlor 6 listopada 2017 20:58
7 listopada 2017 03:11

Hotele, bankiety końcowe, podróże, wyżywienie... 

zaloguj się by móc komentować

Grzeralts @KOSSOBOR 7 listopada 2017 03:11
7 listopada 2017 06:05

Wielkie perspektywy przed człowiekiem, który lubi pojeść, popić i poru...

zaloguj się by móc komentować

maria-ciszewska @Szczodrocha33 7 listopada 2017 00:23
7 listopada 2017 07:31

Ale szczere oburzenie pani Lichockiej wychodzi znakomicie. Na każdy zadany temat.

zaloguj się by móc komentować

ewaryst-fedorowicz @tadman 7 listopada 2017 00:12
7 listopada 2017 10:01

@tadman


Ja też pamiętam - mnie wyciął jako ruskiego agenta, za tekst o rzezi w Hucie Pieniackiej dokonanej na Polakach przez ukr. nacjonalsitow.
Ale w przypadku tego pana mamy do czynienia z czymś poważniejszym:
on jawnie nawołuje do wysyłania polskich żołnierzy na wojne w Donbasie! (i ktos taki jet...analitykiem (!) w Akademii Sztuki Wojennej!)
 

zaloguj się by móc komentować

ewaryst-fedorowicz @Szczodrocha33 7 listopada 2017 00:23
7 listopada 2017 10:03

@Szczodrocha33
puentując:
" Posłanka Kruk znana jest z tego, że lubi wypić (taka prawda – znana z tego jest, a jak ktoś ma krótką pamięć, to guglować) i jest inteligentna.
Posłanka Lichocka znana jest z tego, że lubi zjeść (wystarczy zdjęcia z ostatnich kilku lat porównać) i jest równie inteligentna. "

http://blog.wirtualnemedia.pl/ewaryst-fedorowicz/post/polskie-radio-bez-prezeski-i-mimo-to-nadal-nadaje

zaloguj się by móc komentować

ewaryst-fedorowicz @Shork 6 listopada 2017 22:34
7 listopada 2017 10:04

a tego wiem  - ja się na informatyce nie znam, ale - jadąc Bareją "pieniądz jest pieniądz!" :-D

zaloguj się by móc komentować

zaloguj się by móc komentować