-

ewaryst-fedorowicz : Reklamiarz sum! Po 20 latach marketingu komercyjnego w marketingu politycznym robię. Bloguję bo lubię.

Wicepremier Gliński – Abonamenciarz Narodowy!

Coś tu nie gra,

pomyślałem sobie, gdy kilkanaście dni temu PiS, który jeszcze niedawno buńczucznie ustami swego mediowego specnazu (Gliński-Czabański-Kurski) zapowiadał nieuchronne uszczelnienie haraczu zwanego abonamentem, bez dotychczasowego potrząsania szabelką, wręcz chyłkiem, dokonał kolejnej rejterady z kolejnej, podłożonej przez wariatów albo agentów (tylko bez wierzgania mi tu: to cytat z Prezesa, TEGO Prezesa) miny:

po rezygnacji z odpłatności za obsługę w już opłaconych z NFZowskiego haraczu szpitalach (Radziwiłł) i z planowanej a rzekomo nieplanowanej podwyżki opłaty paliwowej (nołnejmy) – ze wspomnianego uszczelnienia.

I nagle, dzięki Super Expressowi wszystko stało się jasne:

główny krzykacz, pierwszy łowca abonamenciarzy, ten, co to telewizję rządową, którą każdy kolejny rząd sobie bierze, w przypływie dobrego humoru nazwał dobrem narodowym, okazał się być żywym zaprzeczeniem głoszonych przez siebie zasad – przez 16 miesięcy (dwa w 2015, cały 2016 i dwa miesiące w 2017 ) abonamentu nie płacił!

Toteż kiedy Superak zaczął węszyć, partia-matuszka broniąc swojego asa cały ten uszczelnieniowy pomysł, wraz z poprzedzającą go tromtadracką pijarową kanonadą najzwyczajniej w świecie do zamrażarki włożyła.

Mnie odkrycie Superaka nie dziwi, bo skoro ten narcyz zanim się prawicowej, ministerialnej teki dochrapał, zaliczył lewactwo w wersji ekologicznej i to z etykietką uwecką, to znaczy, że taki szpagat to dla niego norma.

I tylko proszę mi tu bez bzdetów w rodzaju „w każdym normalnym kraju za taki numer minister podałby się do dymisji”, bo 3 czy 4 RP normalnym krajem nie była, nie jest i nigdy nie będzie.

Za to jest doskonała wiadomość dla tych wszystkich, których Państwo Polskie ściga bezwzględnie przy pomocy komorników, egzekwując abonamentowy haracz z odsetkami:

otóż dotąd nieszczęśnicy ci tłumaczyli się opresorom, że do niepłacenia wzywał premier Tusk, na co odpowiedź była, że Tusk to był z Platformy i jak chcą, to niech się do niego zwrócą, by za nich te kary zapłacił.

Teraz spokojnie mogą mówić, że wicepremier Gliński odwrotnie niż Tusk, do płacenia wprawdzie wzywał, ale sam nie płacił, a że jest z PiSu, to wszystko jest w porządku i teraz niech Gliński te wszystkie kary za pół miliona zdemaskowanych abonamenciarzy zapłaci.

http://blog.wirtualnemedia.pl/ewaryst-fedorowicz/post/abonamenciarz-wrog-publiczny-nr-1-ivrptagi: prawo i sprawiedliwość  donald tusk  abonamenciarz  abonament rtv  media narodowe  piotr gliński  platforma obywatelska  super express  

ewaryst-fedorowicz
9 lipca 2017 20:00
24     2896    2 zaloguj sie by polubić
komentarze:
krzysztof-osiejuk @ewaryst-fedorowicz
9 lipca 2017 21:17

Ponieważ Gliński wprawdzie wzywał do płacenia, natomiast sam, jak się okazuje, nie płacił, to teraz powinien zapłacić za tych wszystkich, którzy tak jak on nie płacili? Ja głupi jestem, czy może z Pańską logiką jest nie bardzo?

zaloguj się by móc komentować

KOSSOBOR @ewaryst-fedorowicz
9 lipca 2017 21:31

Minister Gliński jako szpagaciarz jest nieprzemakalny; już była draka, że, jako minister,  młodej żonie funduje fundację. Za nasze podatki. To jest zapewne kwestia honoru i może  kompetencji /?/, no ale to są pojęcia nieobowiązujące naszych umiłowanych. Kompetentny facet, min. Szyszko, jest za to czołgany przez masy leminże pod przywództwem gazówy i jej wajraków.

zaloguj się by móc komentować

ewaryst-fedorowicz @krzysztof-osiejuk 9 lipca 2017 21:17
9 lipca 2017 21:46

Ja logiki uczyłem sie jeszcze w liceum, z akademickiego podręcznika "Wstęp do matematyki współczesnej" prof. Rasiowej (polecam).
Nie wiem natomiast, jak jest z Pańską logiką, a na podstawie jednego komentarza staram się nie oceniać, czy ktoś jest głupi czy nie.

Natomiast moim (i rzecz jasna całkowicie niesłusznym) zdaniem, wicepremier Gliński powinien być, jako ewidentny dywersant,  natychmiast na - proszę wybaczyć własciwą mi precyzję opisu - twarz zbitą wyrzucony z rządowej posady.

A poza wszystkim, mój tekst jest po raz ktoryś z kolei o tym samym: o kompletnym  za przeproszeniem bajzlu decyzyjnym i komunikacyjnym, panującym w partii uzurpujacej sobie prawo do rządu dusz tej reszty przyzwoitych Polaków, która tu jeszcze została.


 

zaloguj się by móc komentować

ewaryst-fedorowicz @KOSSOBOR 9 lipca 2017 21:31
9 lipca 2017 21:51

Gliński jest nieprzemakalny - Prezes się zauroczył i po ptokach.
Ale ja konskwentnie go punktuję i przestać nie zamierzam:
http://ks4010374.ip-192-99-7.net/blog/fedorowicz-ewaryst/glinski-grantojady-i-przeprosiny
http://ks4010374.ip-192-99-7.net/blog/fedorowicz-ewaryst/niech-teraz-glinski-przeprosi-piniora

http://ks4010374.ip-192-99-7.net/blog/fedorowicz-ewaryst/abonament-czyli-zrzuta-na-chalturnikow-i-kable-pilnie-poszukiwani

A Szyszkę zagryźli - i sensowną, prowłasnosciową ustawę o wycince drzew spanikowany PiS spaprał.

 

zaloguj się by móc komentować

KOSSOBOR @ewaryst-fedorowicz 9 lipca 2017 21:51
9 lipca 2017 22:24

Jak już Prezes się kims zauroczy /qrczę, z ledwością to "zauroczy" przechodzi mi przez klawiaturę!/, to jakby urok i przemarsz wojsk. Vide: atrakcyjny Kazimierz, chociażby. Szyszki Prezes winien bronić jak niepodległości, a nie podwijać kitę przed ekoterrorystami. Przecież tu nie chodzi o żadne cholerne drzewa, a o to, że Szyszko zrobił gigantyczną akcję sprzeciwu co do sprzedaży lasów i ziemi obcokrajowcom /poprzez swoje ówczesne biuro poselskie i Radio Maryja/. Walczył też dzielnie z kwotami CO2, narzucanymi przez eurokołchoz, które rozpirzyłyby do reszty naszą energetykę i resztki przemysłu. Ustawa o sprzedaży lasów, co to Brąk je obiecał obcym, przesuwana w głosowaniu do godzin nocnych, by wykosić opozycję /prof. Pawłowicz właśnie wtedy jadła sałatkę na sali, by nie opuścić głosowania/ została powstrzymana ledwie 5 głosami sprzeciwu. I tego, tak pięknie zapowiadającego się interesu wyd....enia Polaków, nie mogą Szyszce darować. 

Z ziemią jednak PiS poszedł na ustępstwa: przeforsował fatalną ustawę, przygotowaną przez PO. Niby wstrzymuje sprzedaż ziemi cudzoziemcom, ale jednocześnie ogranicza władztwo nad ziemią Polakom i możliwości kupna ziemi przez Polaków. No i słynna poprawka PiSu, że związki religijne mogą ziemię polska kupować, a Polacy - nie. Nie będe się tu wyrażać, ale Pan wie, co chcę powiedzieć...

zaloguj się by móc komentować

ewaryst-fedorowicz @ewaryst-fedorowicz
9 lipca 2017 22:37

O tym wałku na ziemi i związkach wyznaniowych pisałem tu:
http://blog.wirtualnemedia.pl/ewaryst-fedorowicz/post/halo-tu-ziemia-rolnicza
A o zauroczeniach Prezesa - choćby tutaj:
http://naszeblogi.pl/38129-kto-tu-wpuscil-rogalskiego
 

I dlatego nie ufam PiSowi
dobranoc!

zaloguj się by móc komentować

KOSSOBOR @ewaryst-fedorowicz
9 lipca 2017 22:53

O Rogalskim /juz zdążyłam zapomniec o tym gostku o "trudnej urodzie" :)))/ et co.  - smakowita notka.

zaloguj się by móc komentować

Paris @ewaryst-fedorowicz 9 lipca 2017 22:37
9 lipca 2017 23:52

Wpis na NB - doskonaly... i wcale sie nie dziwie Panu, ze nie ufa Pan PiS'owi.  Moje zaufanie - jesli tak to w ogole mozna nazwac - jest rowniez bardzo ograniczone.

Dobranoc,

zaloguj się by móc komentować

krzysztof-osiejuk @ewaryst-fedorowicz 9 lipca 2017 21:46
10 lipca 2017 00:30

Nie o to pytałem. Pan nie jest mi w najmniejszym stopniu potrzebny do tego, bym wiedział, co mam mysleć o kompetencjach Glińskiego i decyyzyjnej skuteczności w Prawie i Sprawiedliwości. Ja tylko prosiłem Pana o wyjasnienie, w jaki sposób podręcznik prof. Rasiowej tłumaczy logiczny sens postulatu, by to Gliński płacił za mnie abonament teewizyjny. 

zaloguj się by móc komentować

wierzacy-sceptyk @krzysztof-osiejuk 10 lipca 2017 00:30
10 lipca 2017 01:04

Mam jeszcze tę ksiązkę prof. Rasiowej

Uczyłem się z niej na studiach

Tak się składa że nie ma w tym podręczniku niczego o logice

Do nauki logiki były zupełnie inne podręczniki

zaloguj się by móc komentować

krzysztof-osiejuk @wierzacy-sceptyk 10 lipca 2017 01:04
10 lipca 2017 01:15

A zatem Rasiowa nie wie, czemu Gliński ma psi obowiązek zapłacić za mnie zaległy abonament. Głupia sprawa, bo ten tu, zdaje się, tym bardziej. 

Swoją drogą, to jest niesamowite, jak mijają lata, zmieniaja się ludzie, a ten jeden argument pozostaje bez zmian: "Ja te problemy analizowałem jeszcze w liceum studiując podręcznik profesora Wątróbki. Polecam".

zaloguj się by móc komentować

wierzacy-sceptyk @krzysztof-osiejuk 10 lipca 2017 01:15
10 lipca 2017 01:33

Nawet nie wiem czy prof. Rasiowa jeszcze żyje, chyba raczej nie

no to tym bardziej nie wie nic o Glińskim

Ale powiem Ci że ten "Wstęp" robił niesamowite wrażenie na takim młodym szczawiu jakim wtedy byłem

Widocznie niektórym się tak to wrażenie wprasowało w umysł że zostało na zawsze

zaloguj się by móc komentować

ewaryst-fedorowicz @wierzacy-sceptyk 10 lipca 2017 01:04
10 lipca 2017 06:47

To w takim razie nie ma Pan tego podręcznika.
Gdyby Pan miał, to by Pan pamiętał, że wykład logiki matematycznej zaczyna się tam od zdefiniowania najprostszych pojęć, takich jak koniunkcja i alternatywa, a kończy na przykładach najciekawszych dowodów.
 

zaloguj się by móc komentować

ewaryst-fedorowicz @krzysztof-osiejuk 10 lipca 2017 00:30
10 lipca 2017 06:53

1. nie prosił mnie Pan "o wyjasnienie, w jaki sposób podręcznik prof. Rasiowej tłumaczy logiczny sens postulatu, by to Gliński płacił za mnie abonament teewizyjny. "
Miał Pan jedynie wątpliwości  cytuję:  " głupi jestem, czy może z Pańską logiką jest nie bardzo? "
2. a logiczny sens (niespełnialnego z przyczyn ode mnie niezależnych) postulatu jest taki, że skoro Gliński jest zakłamany, to powinien byc ukarany. I wg mnie w taki najlepiej sposób.
A że nie będzie, bo Prezes jest nim zauroczony, to nie moj problem.

zaloguj się by móc komentować

szafran @wierzacy-sceptyk 10 lipca 2017 01:04
10 lipca 2017 09:15

Logika Matematyczna

 

Wykładowca:dr hab., prof. SGH Maciej Malicki

Tablica ogłoszeń:

Data: 17.10.2016

Podręczniki i materiały do przedmiotu

1. L. Pacholski, "Logika dla informatyków", materiały do zajęć, Uniwersytet Wrocławski, https://www.ii.uni.wroc.pl/~pacholsk/dydaktyka/logika/skrypt03.pdf

2. C. Wright, K. Ross, "Matematyka dyskretna".

3. J. Leskovec, A. Rajaraman, J.D. Ullman, "Mining of Massive Datasets", Stanford University, infolab.stanford.edu/~ullman/mmds/book.pdf

4. H. Rasiowa, "Wstęp do matematyki współczesnej".

 

zaloguj się by móc komentować

krzysztof-osiejuk @ewaryst-fedorowicz 10 lipca 2017 06:53
10 lipca 2017 10:00

Teraz rozumiem. I o to mi od początku chodziło. Ponieważ jest zakłamany, to powinien być ukarany, a jeśli ukarany, to - Pańskim zdaniem - najlepiej  wielomilionową grzywną. To jest logika, której się Pan nauczył z podręcznika prof. Rasiowej, jeszcze w latach licealnych. Wszystko jasne. Ja wprawdzie uważam, że lepiej by go było wyrzucić z rządu, ale, jak mówię, logika jest. Przepraszam.

zaloguj się by móc komentować


krzysztof-osiejuk @ewaryst-fedorowicz
10 lipca 2017 15:55

Pisowskie blogowisko? Pałkarze niczym ZOMO? To o mnie?

zaloguj się by móc komentować


A-Tem @ewaryst-fedorowicz 9 lipca 2017 21:46
12 lipca 2017 18:19

…partii, uzurpujacej sobie prawo do rządu dusz tej reszty przyzwoitych Polaków, która tu jeszcze została.

Partii?!

Ewaryst, kurka wodna, co Ty tu tworzysz. Twór partiopodobny, co najwyżej. Nie chcę oddzielić się sam od ziemi zbyt górnolotnymi definicjami, więc swojsko i przyziemnie: twór partiopodobny.

 

Partia — to będzie kiedyś. A dokładnie wtedy, gdy nie żaden zakładacz, któremu zlecono, ani grupka zakładaczy, którym zlecono "tu jest […] milionów w reklamówce, załóżcie partię" lecz oddolnie Polacy zorganizują się samodzielnie w partię.

 

Mam nawet test lakmusowy, pokazujący niezawodnie, czy powstająca "partia" jest samodzielnie wyłonioną  z centrum polskiego społeczeństwa partią, czy też kolejnym partiopodobnym potworkiem.

Pewnie się już każdy, włącznie z weteranami ruchów i porozumień, domyślił co jest tutaj papierkiem lakmusowym, natychmiast dającym odczyn autentyczności. Polska partia autentyczna jest — będzie — katolicka. Obecne potworki i tworki partiopodobne jadą na kilometrów sto wredotą, agenturą, talmudem, stęchlizną, albo jednym i drugim i trzecim i wszystkim na raz. Miłośnicy dozgonni pisu nie mają się tu o co poobrażać, bo to katolickie ugrupowanie (oczywista sprawa) żadne nie jest. 

zaloguj się by móc komentować

A-Tem @KOSSOBOR 9 lipca 2017 22:24
12 lipca 2017 19:00

Poprawić ustawę o drzewach można było też tak, że ludzie dostaliby jeszcze więcej możliwości decydowania o swoim - a firmy mniej.

 

Nie napiszę "praw" bo prawo jest naturalne, a ustawy je jedynie tną, ograniczają, eliminują, ośmieszają i unicestwiają. Zatem, poprawka mogła dać więcej szans decydowania o swoim ludziom. Zaś cwaniackim firmom, ogołacającym parki miejskie pod przyszłą budowę garaży i supermarketów, poprawka mogła i powinna ograniczyć okazje do nieskonsultowanych decyzji, vulgo: samowolek. Poprawka Lex Szyszko mogła przykroić samowolę firm na rzecz decyzji tychże, konsultowanych starannie z mieszkańcami dzielnicy czy miasta, z ludźmi.

 

Ale nie.

 

Ograniczono dopiero co przyznane szanse decyzji. Brawo. Zaufanie do ustawodawców zygzakowanie decyzyjne zmniejszy. A można było obywatelom i właścicielom umożliwić większą swobodę. Nie. Jeszczeby poczuli się gospodarzami, gdy są niewolnikami reżymu. I tak ma zostać.

 

Za trudne dla półmózgów.

 

Opodatkować należy przedsiębiorstwa, firmy, koncerny, czy jak-je-zwał, a ludzie pracujący mają zachować owoce pracy - i tak zapłacą gros podatku ukrytego, pośrednie podatki, urzędowe daniny, opłaty, domiary "konsumpcyjne" i akcyzy.

Za trudne dla półmózgów. Za trudne. Zablokowało ich - a poza tym, nie wolno im wprowadzić żadnej sprawiedliwości w państwie, a już podatkowej to absolutnie nie, wara! Co ustawa, to dodająca obłąkane ograniczenia. Odjąć obłędu?

 

A jeszcze czego. Nie kazali.

zaloguj się by móc komentować

ewaryst-fedorowicz @krzysztof-osiejuk 10 lipca 2017 15:55
15 lipca 2017 15:45

Pan jest egocentryk, ale to Pańskie prawo.

"Pałkarze" to osoby stawiające nielubianym blogerom pod nieczytanymi nawet tekstami  "pałki" czyli jedynki - i rzecz dotyczy blogowiska niepoprawni.pl, gdzie osoby bohatersko schowane pod nickami tak się zachowują.
Tę pisowską jaczejkę nazywamy między sobą "ławeczką", a dlaczego tak, to może się Pan domyśli.

zaloguj się by móc komentować

ewaryst-fedorowicz @A-Tem 12 lipca 2017 18:19
15 lipca 2017 15:49

szczerze mówiąc ja się z tym poglądem zgadzam, ale ponieważ po parodniowym urlopie wróciłem do pracy i zastałem zwyczajowe zaległości, nie mam czasu na dokładniejsze skomentowanie.
Ale pozdrawiam,

EF

zaloguj się by móc komentować

krzysztof-osiejuk @ewaryst-fedorowicz 15 lipca 2017 15:45
16 lipca 2017 11:01

Ach! Tearz rozumię. Chodziło o tych pisowskich pałkarzy, co ocenili Pański tekst na jedynkę. I to oni są jak ZOMO. Biedactwo. Mam nadzieję, że kołderka się Panu przez to nie zmierzwiła.

zaloguj się by móc komentować

zaloguj się by móc komentować