-

ewaryst-fedorowicz : Reklamiarz sum! Po 20 latach marketingu komercyjnego w marketingu politycznym robię. Bloguję bo lubię.

Wirus wyborczy, czyli podarunek z Wuhan

Tytuł miał brzmieć „Zarządzanie strachem – koronawirus, czyli komunikacyjny samograj”, ale że (parafrazując klasyka nad klasykami, czyli Bronisława Komorowskiego) „tytuły powinny być krótkie – a kiełbasy długie!”, jest krócej, ale ładniej.

***

Państwo, jak mówił minister,  jest przygotowane na tę sytuację – o godzinie 14.22 27 lutego tak mówił.

No to ja tak spontanicznie: o, takiego łokcia jest przygotowane!

Powiem więcej:

ŻADNE państwo na świecie nie jest przygotowane, bo żadne państwo na świecie nie jest przygotowane na coś nieznanego i groźnego w jednym.

Nawet Chiny, bo tam wprawdzie można zamknąć kilkanaście milionów ludzi w mieście, ale dopóki nie zamkną w całych Chinach granic i internetu, to strach się przez nieszczelności w (dez)informacyjnej kurtynie przesączał będzie.

Zresztą już się wlał, gdzie chciał (nawet na Litwę i Białoruś) i zamykanie granic oraz internetu niewiele da.

***
Sondaż dla Rzepy napawa optymizmem:

pokazuje, że Polacy, to jednak sensowni ludzie i kązdy przytomny, czyli aż 61% uważa, że PRLbis przygotowany na epidemię nie jest, a zatem nie wierzy zapewnieniom tego ministra, którego nazwiska nie ma sensu zapamiętywać, bo i tak niedługo będzie następny, a potem kolejny i jeszcze inny.

Tym bardziej zapewnieniom premiera, który nas już do tych obiecanych 4 lata temu samochodzików na elektryczne bateryjki powsadzał, a w wybudowanych 100 tysiącach mieszkań (ktoś jeszcze tę obietnicę pamięta?)  zakwaterował.

No dobrze, a  te 39 % ufających Władzy,  jakiś upierdliwiec zapyta?

Już odpowiadam:  to są ci nieprzytomni.

***

Od 10 stycznia – czyli od rozpoczęcia przez policję działań związanych z feriami – do 17 lutego, na polskich drogach zginęło 251 osób, a 2855 osób zostało rannych” (z których część zapewne umrze).

I co?
I pisińco!

Nikogo to nie interesuje,  ani (co ważniejsze) nie przeraża.

Przy tym, ten koronawirus to, póki co, mała (jak by to nie zabrzmiało) skala.

I to jest podejście racjonalne, zaś do znacznie ważniejszego komponentu emocjonalnego za chwilę przejdziemy

Życie w Kraju nad Wisłą (póki co – słowa klucze)  toczy się normalnie.

Maseczki na ulicach praktycznie niewidoczne, w metrze ludzie jak zwykle kaszlą i kichają bez krępacji, tylko tych dzieciaków, którym wyjazdy do Włoch przepadły żal.

Bo we Włoszech wirus nie tyle atakuje, co się panoszy, w wyniku czego mamy ludzi więzionych wzorem chińskim w północnowłoskich miasteczkach, a w sklepach ze spożywką puste półki, jak za Jaruzelskiego w PRLu bezprzymiotnikowym.

A właśnie: lewacki rząd w Italii ma radochę, bo wirusowo padło na Lombardię, gniazdo prawactwa, i nawalanka polityczna na 24 fajerki idzie.
I to jest oczywisty rozwój sytuacji w kraju, podzielonym politycznie na północ i resztę.

W Kraju nad Wisłą (choć podzielonym na wschód i zachód)  będzie taka sama nawalanka, bo ten koronawirus to dla opozycji komunikacyjny samograj, dlatego wszystko,  co teraz oglądamy, to tylko przygrywka.

***

Zarządzanie strachem to jest to, z czego (oprócz prostackiej jumy) żyją politycy.

Umiejętne zarządzanie strachem otwiera im w sposób jak najbardziej legalny portfele Ciemnego Ludu/Suwerena (wersja zależna od tego, czy swobodna, nienagrywana rozmowa, czy oficjalny spicz).
Przerażeni ludzie są gotowi zapłacić każdą cenę za kawałek szmaty, zwanej „maską”, nie mówiąc o lekarstwach czy spożywce.
Albo za piec gazowy, w którym palenie będzie ileś tam razy droższe, niż węglem czy drewnem.

Paradoksalnie, strach (nie mylić z paniką) jest  zachowaniem jak najbardziej racjonalnym, tym bardziej w sytuacji, gdy o tym, że wszystko jest pod kontrolą zapewniają ludzie, którzy łganie w żywe oczy mają wpisane w zakres obowiązków.

I nie ważne, spod jakiego szyldu i w jakim języku, pod jaką szerokością geograficzną  napisanego oni są.

Ale – jak to w życiu – co za dużo, to nie zdrowo.

A i szczęście trzeba mieć we wspomnianym  życiu (politycznym też), a tu wygląda na to, że ci będący aktualnie przy nadwiślańskim paśniku mają pecha:

bo akurat (chyba jedyni w Europie) mają za kilkadziesiąt dni wybory, i teraz to oni są odpowiedzialni za WSZYSTKO.

I za ten chiński podarunek z Wuhan też.

Że to niesprawiedliwe?

Akurat sprawiedliwość to jest ostatnia rzecz, na jaką zasługują ci wszyscy z nadzwyczajnej, politycznej kasty.

Fakty (nie te z TVN24 – te zwykłe) są poza zasięgiem telewizorni młodszego Kurskiego i żadne gadki o tym, jak to „jesteśmy przygotowani”, czy inne tego typu polityczne disco polo, ich nie zmienią:

wiele wskazuje na to, że strach przed koronawirusem może wywrócić do góry nogami kampanię przed wyborami 10 maja, z ich ostatecznym wynikiem włącznie.

Dlaczego?

***
Teraz o obiecanych emocjach.

Bo o ile każdy kapral wie, że łatwiej jest się bronić niż atakować, to wie także, że w sytuacji wysyconej paniką, atakować jest łatwiej niż się bronić.

Czy i w którym momencie strach przerodzi się w panikę?

Czy to będzie pierwszych 100 zarażonych, czy pierwsze zmarłe niemowlę albo ciężarna, czy odcięty od reszty kraju, sanitarnym kordonem Żoliborz, Sopot (bez aluzji) albo i Koronia Wólka? – tego nie wie nikt.

Natomiast przeciętny (a tylko taki się liczy) Wyborca wie ze swojego, własnego doświadczenia, że to, co jest cechą charakterystyczą polskiej służby zdrowia/stanem w niej panującym permanentnie, to (proszę wybaczyć właściwą mi precyzję) BAJZEL.

A to oznacza, że żadne „słodkie pierdzenia” (to nie ja – to inż. Czaban) ministra, premiera, prezydenta nie mają innego waloru, niż zapachowy.

Zaś nadzwyczajne posiedzenie sejmu poświęcone koronawirusowi, zwołane na 2 marca przez absolwentkę  historii, która się chwali, że o Katyniu uczyła się z przedwojennych podręczników (nie wiem o jaką wojnę jej chodziło? ), to przecież tylko i wyłącznie  zaproszenie ponad 400 trutniów do wielogodzinnej nawalanki  przed kamerami.

Na dziś, wybuch paniki nie jest ani pewny, ani wykluczony.

Tak czy inaczej, paniki zobaczyć w Kraju nad Wisłą bym nie chciał, bo paniki, z jej skutkami, bez użycia środków najbardziej drastycznych opanować się nie da.

Wystarczy przypomnieć sobie sceny z krajów, w których w pewnym momencie banki zamknęły bankomaty: najpierw wściekłość, demonstracje,  a potem bezradność.

Ale i bez wybuchu paniki, wieczorem 10 maja może być ciekawie, bo mąż pani Kornhauser (dalej MPK) najwyraźniej podenerwowany i na kolejnych spotkaniach wyborczych coraz głośniej pokrzykuje.

***

Coś optymistycznego na koniec?

Otóż marszałkowie senatu Grodzki i Karczewski (obaj lekarze, a jakże), kłócą się publicznie o to, jak należy myć ręce na przykładzie obsługi dozownika z detergentem.

Już widzę, jak miliony Polaków próbują w łazienkach utrafić  łokciem w przycisk w dozowniku.

Taaa…

A ja sobie na wypadek pustych półek w sklepach uwędziłem sporo świniny, i zabieram się właśnie za konsumpcję.

https://www.rp.pl/Koronawirus-2019-nCoV/200229394-Sondaz-Polska-gotowa-na-epidemie-614-proc-ankietowanych-Nie.html

https://wiadomosci.onet.pl/kraj/ferie-zimowe-ponad-250-ofiar-smiertelnych-w-wypadkach-samochodowych/733hze3

 

https://www.money.pl/gospodarka/koronawirus-polacy-wracaja-z-wloch-i-jada-prosto-do-szpitala-duzo-ryzykuja-6482853128284289a.html

 

 

https://wiadomosci.dziennik.pl/polityka/artykuly/6447132,koronawirus-karczewski-grodzki-mycie-rak.html

 tagi: andrzej duda  mąż pani kornhauser  wybory prezydenckie  duda2020  koronawirus  podarunek z wuhan 

ewaryst-fedorowicz
28 lutego 2020 11:42
67     3117    6 zaloguj sie by polubić
komentarze:
dbx @ewaryst-fedorowicz
28 lutego 2020 13:04

Czy ewentualnie, dopuszczalne jest skopiowanie tekstu i wklejenie go gdzie bądź, ku uwadze innych? Tekst jest gotowy, po co się wysilać i pisać to samo, ku, być może, innych opamiętaniu...

Bez wędzonki.

zaloguj się by móc komentować

gabriel-maciejewski @ewaryst-fedorowicz
28 lutego 2020 13:41

W Grodzisku już 50 osób objętych jest kwarantanną

zaloguj się by móc komentować

MglawicaKraba @ewaryst-fedorowicz
28 lutego 2020 14:18

Dzięń dobry,

 

Już podobno szczepionka jest gotowa. Dziwnie szybko. Oby tylko nie weszła na stałe do kalendarza szczepień.

zaloguj się by móc komentować

genezy @ewaryst-fedorowicz
28 lutego 2020 14:30

Ja myślę że ten cały karoniawirus to kolejny numer przygotowany przez naszych milusińskich- tym bardziej że żadna wojna nie jest podobna do poprzedniej, a obkupywanie się po zęby w coś co nie może się nam przydać (latający złom) jest jak najbardziej potwierdzeniem tej tezy. Rozmowa Wielkiego Szu z młodym adeptem o numerach w grze ciągle na topie. Przecież wszyscy czekaliśmy na to jak się Chińczykom dobiorą do skóry- a dobiorą się wszystkim.

zaloguj się by móc komentować

teddyb @ewaryst-fedorowicz
28 lutego 2020 14:34

Doradcow  jest wielu ,tylko nikt nie chce byc w roli tego ktory  ponosi odpowiedzialnosc lub podejmuje decyzje  w danej chwili.  Wirus pewnie sie objawi lada chwila  bo nie sadze ze Polska to zamknieta enklawa! Na  obecna chwile to najbardziej niepokoi  widoczna juz zapasc gospodarcza a przynajmniej jej poczatek. Jak wczoraj wymknela sie  jednemu z ekspertow  widomosc ze ok 90% polproduktow do produkcji lekow sprowadzane jest  z Chin lub Indii, to wszystko zaczyna wygladac troche  mniej  ciekawie .

A moze to te slyne" strzyzenie" owieczek o ktorym przebakiwali niektorzy jakis czas temu?

zaloguj się by móc komentować

ewa-rembikowska @ewaryst-fedorowicz
28 lutego 2020 14:43

Hiszpanka zabiła koło 100 mln osób głównie młodych ludzi do 40.

Koronawirus zabił póki co niecałe 3 tys.  staruszków. Ten wirus jest niebezpieczny dla seniorów obarczonych chorobami układu krążenia i obniżoną odpornością. W Chinach umarło 2763 osoby, w Iranie – 15, Korei Południowej – 11 czy we Włoszech – 11.

A poza tym trzeba myć często ręce i przecierać spirytusem.

Też jestem ciekawa, czy sprawdzi się zaklęcie - "skuś baba na dziada" i wyborcy wpadną w taką panikę, że masowo zagłosują na Kidawę wybawicielkę.

zaloguj się by móc komentować

ewa-rembikowska @teddyb 28 lutego 2020 14:34
28 lutego 2020 14:50

Bo to jest wojna ekonomiczna. Ruch towarów z  i do Chin został zablokowany. Pytanie kto to zrobił i dlaczego?

zaloguj się by móc komentować

teddyb @ewa-rembikowska 28 lutego 2020 14:50
28 lutego 2020 15:07

Tak .To raczej wyglada na stawianie do "pionu". Ruch stanal .Straty ida w miliardy. Ciekawe kto sie oblowi/ Bo tak bedzie . Cala idea Jedwabnego Szlaku zostala w prosty sposob "wysadzona w powietrze". Najgorsze jest to ,ze my dostaniemy rykoszetem . Mozemy sie po tym juz nie podniesc. Znajomego firma na dzien dzisiejszy obciela moce produkcyjne o 75%. Towar pchali do Chin.Niby mala firma 40 osob ale . Jak tak dalej bedzie to bedzie musial ograniczyc zatrudnienie . I tu dochodzimy do sedna .A co z kredytami ktore tak chetnie udzielano wszystkim . Choc by na zakup nieruchomosci.  Zaczyna  byc ciekawie.

Odwidzilem duzy zaklad produkcyjny sluzbowo .Od slowa do slowa i sekretarka  mi mowi ,ze  chcieli wymienic se monitory do komputerow na nowe i wlasnie dostali informacje od dostawcy ,ze zamowienie nie moze byc zrealizowane.O!  dziwnym trafem w  tamtym rejonie skupia sie cala produkcja wyswietlaczy i elektroniki ( to bylo  w poczatku lutego) . Wtedy jeszcze niby wirus byl tylko w Chinach

zaloguj się by móc komentować

MglawicaKraba @ewa-rembikowska 28 lutego 2020 14:43
28 lutego 2020 15:08

No to już wiadomo,  ZUS stoi za tym wszystkim.

zaloguj się by móc komentować

ewaryst-fedorowicz @gabriel-maciejewski 28 lutego 2020 13:41
28 lutego 2020 15:46

@coryllus

Mało.
W Otwocku już 100, a to przecież końcowki tej samej linii pociągu podmiejskiego.
Ale czy 50 czy 100 - nie zmienia to faktu, ze koronawirus bedzie już do końca kampanii jej głównym tematem.
W sumie, to środkowego palca pani redaktor i ostrych jak u nutrii zębow pani mecenas żal.

zaloguj się by móc komentować

ewaryst-fedorowicz @MglawicaKraba 28 lutego 2020 14:18
28 lutego 2020 15:48

@MgławicaKraba

Nie wierzę. Musiałaby być przez ostatnie 2 lata testowana.
Przez część zawodowego życia  dla koncernów farmaceutycznych pracowałem.

zaloguj się by móc komentować

ewaryst-fedorowicz @ewa-rembikowska 28 lutego 2020 14:43
28 lutego 2020 15:55

@ewa-rembikowska

Na Bródnie moi teściowie leżą w starym, rodzinnym grobie, znajdującym się w alei wytyczonej "na potrzeby" ofiar Hiszpanki.

Co do liczb: 100 mln vs 3 tys. -  wtedy nie było Internetu, telewizji, komórek itp, a to z komunikacyjnego/propagandowego/dezinformacyjnego  punktu widzenia różnica zupełnie fundamentalna.

Zaklęcie czy się sprawdzi - tak, jak pisałem , nie wiem, ale stawka tego pokera jest tak wysoka, że nie wierzę, by bezpieki obu naparzających się stron miały jakiekolwiek zahamowania.

Tak, mam zrobioną z polskich winogron nalewkę na spirytusie, ale zamiast przecierania będę przepłukiwał.

zaloguj się by móc komentować

ewaryst-fedorowicz @genezy 28 lutego 2020 14:30
28 lutego 2020 15:58

@genezy

Ja wszystko rozumiem - że koronawirus pokarał Chiny i Iran, to oczywista oczywistość, ale czym Lombardia się karzącej tęce naraziła?!

zaloguj się by móc komentować

Klasyk @ewaryst-fedorowicz
28 lutego 2020 16:07

Kto nie jest, PRL-bis?

zaloguj się by móc komentować

ewaryst-fedorowicz @teddyb 28 lutego 2020 14:34
28 lutego 2020 16:07

@teddyb

Na wysokim  poziomie ogólności: nie wierzę im jak psom (przepraszam psy) , w żadnej kwestii i sprawie.
Zapaść gospodarcza: Chiny stać na to by Chińczycy przez jakiś (nieznany mi czas) , cytując Mateuszka, "zap...li za miskę ryżu".

Europejczyków przekonać do tego będzie znacznie trudniej (chyba, że pałą).

Nie zmienia to faktu, że koronawirus będzie już do końca kampanii jej głównym tematem.

 

zaloguj się by móc komentować


Klasyk @ewaryst-fedorowicz
28 lutego 2020 16:13

Samochody elektryczne to jeszcze nic, 500+ i obniżenie wieku emerytalnego obiecali gagatki, a i jeszczę tę deubekizację:)

zaloguj się by móc komentować

cbrengland @ewaryst-fedorowicz 28 lutego 2020 15:58
28 lutego 2020 16:17

Przeczytałem, że wstrzymano udzielania Komunii Świętej we Włoszech, więc krótko i na temat. Wszędzie indziej, patrz katolicka Polska, za chwilę ogloszą to samo? 

zaloguj się by móc komentować

genezy @ewaryst-fedorowicz 28 lutego 2020 15:58
28 lutego 2020 16:17

Nie no bez żartów- a czym my się naraziliśmy w II wojnę czy po niej? Albo Indianie? Że skalpowali białych... 

zaloguj się by móc komentować


teddyb @ewaryst-fedorowicz 28 lutego 2020 16:07
28 lutego 2020 16:26

I tu sie Pan mylisz!  Za miske ryzu to juz Chinczyk nie chcial pracowac. Internet wszystko zmienil. Oni tez zapragneli skorzystac z zycia. A ta ich konkurencyjnosc to juz tak wisiala na wlosku. Trzeba se uswiadomic ,ze tam nie istnieje cos takiego jak ubezpieczenie emerytalne. Ot i  jedna z tajemnic sukcesu gospodarczego.  A polityka jednego dziecka juz zbiera swoje zniwo. Masz dzieci ktore cie utrzymaja to  zyjesz .Nie masz to tyle . A skad dzieci jak mialo byc tylko po jednym. Widac to bylo na lotniskach ,gdzie mozna  bylo spotkac pelno chinskich wycieczek.  W luznych rozmowach mowili ,ze "orka by pomnazac  zyski to droga do nikad" . Oni chca skorzystac  z  tego czego sie dorobili puki  wladza im nie zabierze tego  . A co do wiary  tym"psom" to wyczuwam w Panu jakis silny zal .  Moze odrzucone "zaloty",nieodwzajemniona milosc? Panie Ewaryscie  mam racje? Podobno najbardziej boli nieodwzajemmniona milosc

zaloguj się by móc komentować

ewaryst-fedorowicz @Klasyk 28 lutego 2020 16:13
28 lutego 2020 16:36

@Klasyk

O deubekizacji pisałem razy kilka - choćby i tu:
http://ewaryst-fedorowicz.szkolanawigatorow.pl/weto-prewencyjne-czyli-demagdalenkizacja-polsce-nie-grozi

Ale to jest detal:

Herbert o III RP i Michniku pisał tak:

"Michnik jest manipulatorem. To jest człowiek złej woli, kłamca. Oszust intelektualny. Ideologia tych panów, to jest to, żeby w Polsce zapanował 'socjalizm z ludzką twarzą' (!!! podkr. moje)  To jest widmo dla mnie zupełnie nie do zniesienia. Jak jest potwór, to powinien mieć twarz potwora. Ja nie wytrzymuję takich hybryd, ja uciekam przez okno z krzykiem."

To proszę wstawić sobie zamiast Michnika Kaczyńskiego czy Dudę, i powiedzieć mi, że nie pasuje.

Ale mój tekst jest o tym, że " koronawirus bedzie już do końca kampanii jej głównym tematem. "

 

zaloguj się by móc komentować

Pioterrr @ewaryst-fedorowicz
28 lutego 2020 16:57

Te 251 osób zabitych na drogach to jaki % użytkowników dróg w tym czasie?

COVID-19 ma śmiertelność na poziomie 2%. Gdyby co pięćdziesiąty kierowca/pieszy ginął to nie byłoby "psińco".

Magia cyferek.

zaloguj się by móc komentować

ewaryst-fedorowicz @cbrengland 28 lutego 2020 16:17
28 lutego 2020 17:11

@cbrengland
 

No cóż - jak po całosci, to po całości.
Przed kilkunastoma minutami jakis kolo w PolsatNews opowiadał, że zgodnie z obowiązującymi ustawami, służby mogą użyć środków przymusu, by opornych wsadzić na kwarantannę i poddać leczeniu.
Mozna? Można!

 

zaloguj się by móc komentować

Szczodrocha33 @ewaryst-fedorowicz
28 lutego 2020 17:13

"Coś optymistycznego na koniec?

Otóż marszałkowie senatu Grodzki i Karczewski (obaj lekarze, a jakże), kłócą się publicznie o to, jak należy myć ręce na przykładzie obsługi dozownika z detergentem."

A w Polsce po staremu, Tworki w zyciu publicznym.

Podane przez pana dane na temat ginacych na drogach to dobry przyklad.

To powinno budzic groze, a nie jakis nadymany przez media wirus z Chin.

Dostana od rzadow pieniadze na badania, zarobia na szczepionkach i maskach, i caly ten bajzel ucichnie.

Podobnie bylo z ptasia grypa, potem ze swinska.

zaloguj się by móc komentować

ewaryst-fedorowicz @Pioterrr 28 lutego 2020 16:57
28 lutego 2020 17:14

Nikt wiarygodnie nie zmierzył jaką " COVID-19 ma śmiertelność " > I tyle.
 

zaloguj się by móc komentować

ewaryst-fedorowicz @Szczodrocha33 28 lutego 2020 17:13
28 lutego 2020 17:18

@Szczodrocha33

...i chorobą wściekłych krów

zaloguj się by móc komentować

Paris @gabriel-maciejewski 28 lutego 2020 13:41
28 lutego 2020 17:34

Dworczyk...

... mOnister Dworczyk  przedstawil wlasnie  100.000.000 zlotych dla sluzby zdrowia... wiec trzeba je rozkrasc...  zapewne szpital im.  JP2  w Grodzisku Mazowieckim  zawalczy coby im tez cos z tego grantu niespodziewanego skapnelo  !!!

A pacjeci nadal beda sterczec w wielomiesiecznych kolejkach po "uslugi medyczne"... jak np.  moja siostra o wyjecie plytki przy zlamaniu nadgarstka - szczesliwie - lewej reki,  czekac  MUSI  11 miesiecy,  wlasnie w wyzej wymienionym szpitalu...  bo  kadra  medyczna jest  tam  tak "profesjonalna"  i  tak  wyksztaLcUna,  ze zamiast reke wlozyc w tradycyjny gips zdecydowala reke operowac i wkladac plytke,  ktora teraz trzeba  wyjac... i ponownie reke  operowac  !!!

Takie "cudne zabiegi medyczne"  to chyba tylko w grodziskim szpitalu sie dzieja.

zaloguj się by móc komentować

Paris @teddyb 28 lutego 2020 14:34
28 lutego 2020 17:46

Zdecydowanie...

"strzyzenie owieczek"  !!!

Dzialania podejmowane sa w super expresowym tempie - niczym procedura zmiany reformy konstytucyjnej u naszego sasiada Putina -  na chama... na rympal...  na bezczela...

... i przede wszystkim  BEZ  ZADNEJ  ODPOWIEDZIALNOSCI  !!!

 

Nie dajmy sie zwariowac...  i nie bierzmy udzialu  w tym  rzadowo-merdialnym i "globalnym"  CYRKU...

... bo tam zawsze gdzies czuwa  i  rezyseruje real  jakis "EINTINGON"...  zlodziej, zyd,  mason i komuch  !!!

Tylko spokoj nas uratuje. 

zaloguj się by móc komentować

ewa-rembikowska @ewaryst-fedorowicz
28 lutego 2020 17:56

Komisja Wenecka odwołuje obrady w sprawie Polski i wprowadzonej przez polskie władze ustawy dyscyplinującej sędziów. Sesja plenarna Komisji została przesunięta dopiero na 19-20 czerwca. Z powodu szalejącego we Włoszech wirusa. No proszę...

zaloguj się by móc komentować

Paris @teddyb 28 lutego 2020 15:07
28 lutego 2020 17:59

... "A co z kredytami, ktore tak chetnie udzielano wszystkim.  Chocby na zakup nieruchomosci."...

A co ma byc  ???

Bedzie tak jak z "frankowiczami"... czy innymi "ambergoldami"...  przeciez ta zlodziejska i bandycka polityka Lunijna i globalna to byla  JASNA  od samego poczatku  !!!

zaloguj się by móc komentować

Pioterrr @ewaryst-fedorowicz 28 lutego 2020 17:14
28 lutego 2020 18:06

Racja. Ale oficjalnie to na razie 2%.

Chciałbym mieć takie szanse wygrać w lotto, a nie umrzeć na skutek virusa.

zaloguj się by móc komentować

Paris @ewaryst-fedorowicz 28 lutego 2020 16:07
28 lutego 2020 18:18

Mam nadzieje, ze nie...

... bo mnie - pardon Panie Ewaryscie,  ale juz sie rz**ac  chce od tego detego wirusa... widze  w tym  tylko  SWIETNY  sposob na zlodziejstwo publicznych pieniedzy  !!!

Widze to we Francji po odlocie w telewizorze... ale nie ma tez komu zaplacic za 15 milionow maseczek przeciwwirusowych...  no i o czym sie nie mowi jeszcze,  ale "ruszyla" - tak sama z siebie, spAtanicznie -  kolejna fala "uchodzcow"  na  Europe  !!!

zaloguj się by móc komentować

Matejek @Pioterrr 28 lutego 2020 18:06
28 lutego 2020 18:46

będziesz miał szansę  nawet 3% - po 60-ce, a póki co, jeżeli przed, to tylko 0,02% ... chyba że się 'postarasz' ... 

zaloguj się by móc komentować

Szczodrocha33 @ewaryst-fedorowicz
28 lutego 2020 19:08

"Już widzę, jak miliony Polaków próbują w łazienkach utrafić  łokciem w przycisk w dozowniku."

 

Stanisław Karczewski i Tomasz Grodzki

 

Monty Python po polsku, slowo daje.

zaloguj się by móc komentować

Paris @Szczodrocha33 28 lutego 2020 17:13
28 lutego 2020 19:18

A wczesniej...

... zlodziejski,  niszczacy szlak przecieraly "wsciekle krowy"  !!! 

zaloguj się by móc komentować

Paris @ewa-rembikowska 28 lutego 2020 17:56
28 lutego 2020 19:25

Ale...

... co sie  te  WARCHOLY  z komisji  najezdzily,  nazarly i opily,  a  "nasze"  NIEROBY  co sie "napracowaly"  i wziely za ten  CYRK  ciezki  piniadz  - to ich... nasza jest tylko  ewidentna strata  !!!

zaloguj się by móc komentować

ewaryst-fedorowicz @Szczodrocha33 28 lutego 2020 19:08
28 lutego 2020 19:56

@Szczodrocha33

A Python z nimi - mój tekst dotyczy tego, że ten koronawirus zdeterminuje przebieg (i będzie miał wpływ na finał) wyborów 10 maja.
Choć jak patrzę na tę naszą, lokalną menażerię, to tamta, przedwojenna, zafajdana sanacja mogłaby być ze swych pogrobowców-naśladowców dumna: przejęli jej wszystkie najgorsze cechy.

zaloguj się by móc komentować

ewaryst-fedorowicz @Paris 28 lutego 2020 18:18
28 lutego 2020 20:01

@Paris

Juma to rzecz w dzisiejszych czasach oczywista. O uchodźcach coś mi mignęło, ale nie znam szczegółów.

zaloguj się by móc komentować


Szczodrocha33 @ewaryst-fedorowicz 28 lutego 2020 19:56
28 lutego 2020 20:04

Panie Ewaryscie, ma pan racje, przepraszam.

Strzege sie jak ognia trolowania.

zaloguj się by móc komentować

porfirogeneta @ewa-rembikowska 28 lutego 2020 14:43
28 lutego 2020 20:38

Tysiąc pińset, sto dziewińcet.

zaloguj się by móc komentować

Paris @ewaryst-fedorowicz 28 lutego 2020 20:01
28 lutego 2020 20:42

Ze 2 tygodnie temu...

... juz  "sygnalizowali" w telewizorze francuskim, ze KE  jest  "szantazowana" przez  Turkow, ze "wypuszcza"  uHodzcUF... a we srode popielcowa  JUZ  "fala"  ruszyla  i "nie dalo sie" jej powstrzymac... do tego budzet Francji sie nie "zrownowazyl"...

... tak wiec, chyba Pan rozumie, ze  PIANA  EMOCJI  musi byc toczona, a "chaos  i  kryzys" tez  musza strugac,  bo przeciez  sam z siebie sie nie zrobi  !!! 

 

Poza tym  "protesty"  we Francji  beda  kontynuowane.

zaloguj się by móc komentować

porfirogeneta @ewaryst-fedorowicz
28 lutego 2020 20:43

Dobra strona tego taka, że może się odpieprzą od kotłów nareszcie; ale nie wracając z Drogi Krzyżowej widzę jak radiowóz parkuje na jednym brzegu Minóżki i wysiadają z niego funkcjonariusze wyraźnie interesują się ogniskiem na drugim; "Polska powinna pozostać wyspą wolności", "Zwyciężymy".

zaloguj się by móc komentować


ewaryst-fedorowicz @porfirogeneta 28 lutego 2020 20:43
28 lutego 2020 20:59

@porfirogeneta

Ja bardzo przepraszam, ale nie chwytam, o jakie kotły chodzi?

zaloguj się by móc komentować

porfirogeneta @ewaryst-fedorowicz 28 lutego 2020 20:59
28 lutego 2020 21:21

No te "kopciuchy", oiece na węgiel.

zaloguj się by móc komentować

Paris @ewaryst-fedorowicz 28 lutego 2020 20:58
28 lutego 2020 21:29

No widzi Pan...

... jak pod  PRZYKRYWKA  "wirusa"  strugaja  "nasi"  rzadzacy  "problemy"  !!!   Ja nie wiem  jak my  ten  NALOT  ZLODZIEJSKI  wytrzymamy,  ale ja nie mam zamiaru popadac w jakas  deta  panike...

... wprost przeciwnie -  oko i ucho mam wyostrzone i wyczulone  jak nigdy na te  bandyckie zagrywki merdialno-polityczne  !!!

zaloguj się by móc komentować

cbrengland @ewaryst-fedorowicz 28 lutego 2020 17:11
28 lutego 2020 22:02

Ja mam dostęp do prawie wszystkich programów telewizyjnych w języku polskim, już tak od dobrych paru miesięcy. I normalnie one są, a tak jakby ich nie było. I skorzystam z tego samego co ty. Można? Można. A wystarczy mi wejść nawet na SN i przeczytać, co w Polsce i już ciśnienie mam więcej niż norma wymaga. Dobrze, że mogę sobie tym sterować, tzn. "byciem" w Polsce ☺

zaloguj się by móc komentować

cbrengland @cbrengland 28 lutego 2020 22:02
29 lutego 2020 00:06

Uzupełnię swoj komentarz, bo właśnie trafiłem na to

https://fakty.interia.pl/raporty/raport-koronawirus-chiny/aktualnosci/news-koronawirus-przewodniczacy-kep-zacheca-do-zachowania-zwieksz,nId,4353276

Czuję szczególną więź z ks.arcb.S.Gądeckim, bo społeczność SN wie, że spotkałem się z nim tutaj w Londynie i będę to spotkanie miał w pamięci na zawsze. I taki komunikat z jego ust, to jest właśnie to. Bardzo mu dziękuję za to.

zaloguj się by móc komentować

teddyb @Paris 28 lutego 2020 20:42
29 lutego 2020 06:27

Ci imigranci to chyba stawianie do "pionu" europejczykow  a wirus chinczykow. Jakos tak sie dziwnie sklada ,ze oba te zjawiska powoduja " udreka "dla gospodarek.    TSUE  juz szykuje skargi na opornych  ,ze nie chca przyjac wirusa :)

zaloguj się by móc komentować

ewaryst-fedorowicz @porfirogeneta 28 lutego 2020 21:21
29 lutego 2020 08:52

@porfirogeneta
 

O - rano, wyspany, to załapalem :-)

zaloguj się by móc komentować

Paris @teddyb 29 lutego 2020 06:27
29 lutego 2020 10:47

Naturalnie, ze tak  !!!

To jest celowa robota.  Turcja "szantazuje"  KE  juz  nie pierwszy - i jak znam zycie - nie ostatni raz,  a w cieniu tego "szantazu"  firmy  np.  francuskie doskonale prosperuja z handlu kamizelek, kol ratunkowych, pontonow i innego calego osprzetu do  TRANSPORTU  tychze  uHodzcUF  do  Europy...  Grecja tez juz  "bankrutuje" m.in.  z tego powodu i zbankrutowac nie moze...

... takze miejmy glowe na karku i nie dajmy sie manewrowac w takie "wzruszajace",  prymitywne, zlodziejskie i  bandyckie numery... i  juz bardzo  OGRANE  !!!

Ze przypomne... juz  z 5,  a moze nawet 6 lat temu  we Francji byl wybuHl wieeelki  "skandal"  jak to francuska wicekonsul  handlowala pontonami z Turkami... to czasowo bylo gdzies w okolicach jak to "slynne" zdjecie tego malego chlopca bylo "wyrzucone" na plaze...

... a to byla tylko skandaliczna i wyrachowana merdialna ustawka  !!!

 

Trzeba nam o tym zawsze pamietac, wiedziec i byc swiadomymi, ze tak jestesmy przez to  "globalne i masonskie" zlodziejstwo  ROZGRYWANI  !!!... i nie lykac tej nedzy  !!! 

zaloguj się by móc komentować

tadman @ewa-rembikowska 28 lutego 2020 14:50
29 lutego 2020 14:42

Załóżmy, że to koła amerykańskie i do nich zbliżone, którym nie odpowiada, że większość produkcji wywędrowała do Chin. Koronawirus tę tendencję powinien wyhamować.

zaloguj się by móc komentować

tadman @ewaryst-fedorowicz 28 lutego 2020 15:58
29 lutego 2020 14:55

#DamianChang, youtuber mieszkający dekadę w Chinach tłumaczył to tym, że rząd włoski zbagatelizował, że u nich masa restauracji, sklepów, hoteli i hotelików, kamienic należy do Chińczyków, a oni są mobilni. Twierdził, że było mu łatwiej znależć kogoś mówiącego po chińsku niż Włocha znającego angielski.

zaloguj się by móc komentować

ewaryst-fedorowicz @tadman 29 lutego 2020 14:55
29 lutego 2020 18:09

@tadman

Myślę, że choć z tą angielszczyzną/chińszczyzną przesadził, argument mobilności ma ręce i nogi.
Mnie natomiast zastanawia, jak to możliwe, że drugim po Chinach ogniskiem wirusa okazał się ten wstrętny Iran?
 

zaloguj się by móc komentować


ewaryst-fedorowicz @saturn-9 29 lutego 2020 21:47
29 lutego 2020 22:01

@saturn-9
Gratuluję dociekliwości!
Kiedy czyta się oba linki  łącznie, to cała mozaika się domyka.

 

zaloguj się by móc komentować

sannis @ewaryst-fedorowicz
29 lutego 2020 22:02

Spaliłeś ten duży kawałek.

zaloguj się by móc komentować

KOSSOBOR @ewa-rembikowska 28 lutego 2020 17:56
29 lutego 2020 22:59

No ja też proszę :))) Czyli wirus ma swoje dobre - dla Polski - strony ;)

zaloguj się by móc komentować

KOSSOBOR @Paris 28 lutego 2020 18:18
29 lutego 2020 23:01

Turcja oficjalnie otworzyła granice dla uchodźców - w sensie, by wychodzili z Turji.

zaloguj się by móc komentować

KOSSOBOR @ewaryst-fedorowicz 29 lutego 2020 18:09
29 lutego 2020 23:07

A czy ten Iran nie okazał się "ogniskiem wirusa" jedynie w mediach? /Media są zsynchronizowane.../

zaloguj się by móc komentować

Paris @KOSSOBOR 29 lutego 2020 23:01
29 lutego 2020 23:49

Tak...

... dzis na zmiane z wirusem telewizor francuski pokazuje "zapienionego" Erdogana jak informuje, ze "otwiera granice",  jakby wczesniej tego nie robil,  marionetka jedna.  Pokazuja takze - nasadzonego jak indor - premiera Grecji, ze nie bedzie wpuszczal uHodzcUF  z Syrii,  mimo, ze tam sie dzieje "katastrofa humanitarna",  w  ktorej  Grecy  nie brali udzialu  !!! 

Ale - jak zwykle - telewizor pokazuje, ze uHodzcy  przyplywaja z Turcji  NOWKAMI  pontonami ze spalinowymi silnikami - wiec paliwo tez jest zabezpieczone,  wszyscy uHodzcy nawet male dzieci w zabezpieczajacych  NOWIUTKICH, pomaranczowych  kamizelkach,  chroniacych przed zatonieciem...  znak to ewidentny,  ze  SOROS  sypnal  groszem coby  ta "fala" uHodzcUF  MOGLA  RUSZYC  !!!

Nie wspomne o tym,  ze  prawoZONdnosc  we  Francji  jest lamana...  Macron chce  "na sile"  przepchnac  nowe  prawo emerytalne...  POZA  PARLAMENTEM  !!! 

Cala lewizna francuska dostala takiej piany,  ze szok... nawet  wniosek o odwolanie francuskiego rzadu zostal zlozony... takze  bedzie sie dzialo we Francji. 

zaloguj się by móc komentować

Ogrodnik @Paris 29 lutego 2020 23:49
1 marca 2020 00:24

W zeszłym roku opowiadał mi pewien Syryjczyk z Damaszku, że jego matka i rodzeństwo przebywają w Stambule, pracują na czarno, bo nijak inaczej się nie da. On nie może do nich pojechać a oni z kolei nie mogą się ruszyć ani w te i we wte. Może teraz.

Słuchałem też opowieści chłopaków z Afganistanu i Erytrei o ich wędrówce do pani Merkel. Są tu do dzisiaj. Zawsze mnie pierwsi pozdrawiają na mieście.

Mam też przyjaciela w Dreźnie, Karima z Maroka. Na Boże Narodzenie przysłał mi na Whatsapp pocztówkę z chrześcijańskim akcentem. 

Tym samym zgadzam się z Panią co do destruktywnej roli mediów, której ulega również autor wątku, w którym jesteśmy.

zaloguj się by móc komentować


Paris @Ogrodnik 1 marca 2020 00:24
1 marca 2020 16:47

Tak...

... merdialnia  robi  wyjatkowo  krecia  i  szmaciarska  robote - zwyczajnie - dezinformujac spoleczenstwo i usilujac wywolac  panike  !!!

Pod przykryciem tego "wirusa"  dzieje je naprawde wiele spraw znacznie wazniejszych... i  grozniejszych, i  MUSIMY  zdawac sobie z tego sprawe, ze to jest  KANAL... sadze jednak, ze znaczna czesc ludzi  ma tego swiadomosc,  swoja wiedze czerpia z obserwacji czy oglednych rozmow,  czesto nawet z przypadkowymi ludzmi.

 

Mimo wszystko - Polacy to przytomny narod i nie dadza sie  zmanipulowac przez jakiegos  detego wirusa,  bo pod jego przykryciem  "nasze" wladze  KNUJA i  ROBIA  co tylko sie da przeciwko nam  - tak jak np. we Francji  albo w Brukseli  !!!

I najwazniejsze teraz,  ze pod ta  merdialna, wirusowa  psychoza  TRANSPORTOWANE  sa  TYSIACE  UCHODZCOW  do  Europy   !!!

zaloguj się by móc komentować

ewaryst-fedorowicz @Maryla-Sztajer 1 marca 2020 07:21
1 marca 2020 18:21

@Maryla-Sztajer
 

Tak?
No proszę :-)

zaloguj się by móc komentować

zaloguj się by móc komentować