-

ewaryst-fedorowicz : Reklamiarz sum! Po 20 latach marketingu komercyjnego w marketingu politycznym robię. Bloguję bo lubię.

Wspaniała, nowoczesna polityka komunikacyjna PiSu!

Tak, ja się potrafię przyznać do błędu, a nawet do recydywy i to wielokrotnej oraz wieloletniej, bo czepiać się doskonałej, pisowskiej komunikacji zacząłem ponad 7 lat temu i tak mi zostało.
Do niemal wczoraj.

Komunikacja PiSu nie istnieje! PiS ma fatalną komunikację! PiS przegrywa wojnę o narrację!
Brak koordynacji komunikacji PiSu!


Wstyd mi tak, że bardziej już nie można.

I dlatego – jak w tytule.

***
I kiedy słyszę, czytam i oglądam te labidzenia wygłaszane chórem przez komercyjnie niepokornych (konsekwentnie promuję określenie swego autorstwa) dziennikarzy, to śmiać mi się chce:

jak to „nie istnieje” ? Oczywiście, że istnieje i do tego jest ultranowoczesna, czego ci nigdy z prawdziwą, czyli komercyjną komunikacją nic wspólnego niemający dyletanci nie zauważają, bo zauważyć nie potrafią.

Bo PiS ma komunizację h-y-b-r-y-d-o-w-ą!

Co, zatkało kakao? No właśnie!

Komunikacja klasyczna, ta robiona po Bożemu, to już się w dzisiejszych, hybrydowych czasach opatrzyła:

jakaś grupa docelowa, wychwycone w badaniach (i tu padną określenia słusznie uznane za obraźliwe) insighty, benefity, key message, media mix, synergia, strategia + zespół fachowców wszystko ogarniający itp ramoty – to już przeszłość!

Teraz wszystko mamy hybrydowe, nawet wojny, a co dopiero komunikację!

Cała ta komunikacja hybrydowa polega z grubsza na tym, co właśnie robi PiS:

wiele tęgich głów, i tysiące członków i sympatyków rozproszonych po całym komunikacyjnym obszarze, realizujących operację pod kryptonimem ANKSPZSNPIJTB, co jest skrótem od:

Aktyw Na Koń Siędzie, Prezes Z Suskim Na Przedzie I Jakoś To Będzie!

W staropolszczyźnie istnieje takie powiedzenie, „każdy członek na swój strój” czy jakoś tak, i to jest chyba najstarsza definicja tej hybrydowej komunikacji, ale co tam historia – grunt to teraźniejszość.

***
A teraźniejszość, to potężna, rządowa telewizja, takież radio, Propagandowa Agencja Prasowa PAP + dwie, pasione ogłoszeniami tzw. spółek skarbu państwa prywatne grupy medialne panów Sakiewicza i Biereckiego, no i tygodnik Lisickiego na doczepkę.

Nad wszystkim czuwa gospodarz domu Czabański (prezes Rady Mediów Nar... Rządowych), ze stosownym stażem w PZPR, bo to tam była kuźnia kadr dla wszystkich „solidarnościowych” partii, to i dla PiSu też.

Owszem, są tacy różni zawistnicy, co to sączą jad do pisowskich uszu, że ta cała komunikacja jest oddana w pacht cwaniakom, którzy przytulają miliony z grantów przydzielanych przez zaprzyjaźnionych ministrów (sam pisałem o 1,5 bańki na organizację dyskusji o polityce zagranicznej i 6 bańkach na portal o Puszczy Białowieszczańskiej, ale to już przeszłość i więcej nie będę) , a jak przychodzi co do czego, to nie potrafią sobie poradzić z najprymitywniejszymi wrzutkami.

Typu Sąd Najprzekupniejszy na przykład.

To nie ludzie – to wilcy! (nie ci co wrzucają, nie ci, co jumają, tylko ci co sączą, rzecz jasna).

Swoją drogą oglądanie, jak taka typowa, pisowska wiernota (konsekwentnie promuję określenie swojego autorstwa), metropolita Sasin z Sasinogrodu ogłasza z miną Ajnsztajna:

„Dzisiejsza opozycja w Polsce odrzuca demokrację i nie cofnie się przed niczym dla realizacji swoich planów” – bezcenne.
Nawet dla mnie, a sporo w życiu widziałem.

A wczoraj Szefernaker, nie dość, że ewidentnie z urlopu ściągnięty=nieprzygotowany, to mamrotał coś w rodzaju apelu do młodzieży, która akurat teraz to o niczym innym, jak o słuchaniu apeli nie marzy.

Słowem - hybrydowość na 24 fajerki albo nawet (żeby było nowocześnie) na 360 stopni.

Na szczęście na TVP INFO Rachonie i inne Pereiry (nie wiem, jak z Wildsteinem żuniorem, bo teraz pogoda kuflowa) od Sakiewicza najwyraźniej dają radę!

I chociaż przeciwnik właśnie ogłosił stworzenie nieformalnego konsorcjum komunikacyjnego, w skład którego wchodzą doskonali fachowcy z wieloletnią praktyką i licznymi sukcesami na koncie, to dieło nasze prawoje – my pabiedili!, co znaczy hybrydą im tak przyp..., że nie wstaną!

Wiem, są jeszcze tacy różni, co to judzą:

więcej tej hybrydy – to będziecie mieli powtórkę z 2007, tylko Prezes (TEN Prezes) jakby ździebko starszy i mniej dla Publiczności atrakcyjny, ale nie zwracajmy na nich uwagi!

Choć po co konsorcjum, po co ma wrzucać i sączyć TVN, skoro zastępuje ją dywersja i sabotaż jakiegoś posła Dolaty, który wprowadza do obiegu publicznego wrzutkę pt nowy podatek paliwowy?

Albo minister Radziwiłł proponujący płacenie w PUBLICZNYCH, a zatem już przez nas opłaconych szpitalach za operację poza kolejnością?

A abonamenciarz narodowy Gliński tokujący za uszczelnieniem znienawidzonego abonamentu RTV i serwujący wielomiesięczną telenowelę o abolicjach, kontrolach przez skarbówkę, przejęciu baz klientów od kablówek itp?

Oooo... przepraszam: to nie moja wina, że się Prezes takich kadr dochował.

Oczywiście, że ten bardak na ulicach nie jest przez te – pardon - gówniane paręnaście złotych miesięcznie, ale z niechęcią do polityków jest jak z kapaniem wody z kranu na podłogę:

kapie po kropelce:
jedna, druga, dziesiąta, setna, tysięczna i... okazuje się, że mieszkanie zalane, a Gospodarz z rozdziawioną japą stoi po kostki w wodzie.


I właśnie w ten sposób rozróba z Sądem Najprzekupniejszym przyciągnęła oprócz sprawdzonego w bojach specnazu, sporo wkurzonych ludzi, którzy akurat trochę czasu wolnego w te gorące lipcowe wieczory mają, a których się miękkim elektoratem nazywa.

Coś optymistycznego na koniec?

Pół roku temu p. Maciej Świrski napisał do mnie, ze „ma zielone światło na zorganizowanie wreszcie porządnego informowania z wykorzystaniem różnych narzędzi

Czyli za chwilę zobaczymy, jak to mu wspaniale wyszło.

---------------


http://ewarystfedorowicz.salon24.pl/203620,jak-sztab-przerznal-prezesowi-wygrane-wybory

http://blog.wirtualnemedia.pl/ewaryst-fedorowicz/post/pucz-czyli-polityka-informacyjna-pisu-lezy

https://wpolityce.pl/polityka/349941-nasz-wywiad-jacek-sasin-dzisiejsza-opozycja-w-polsce-odrzuca-demokracje-i-nie-cofnie-sie-przed-niczym-dla-realizacji-swoich-planow

https://wpolityce.pl/polityka/349879-darmowa-pomoc-marketingowa-dla-spanikowanej-opozycji-petru-i-schetyna-siegaja-po-najlepszych-macherow-od-manipulacji-na-pokladzie-bierzynski-i-benke

http://niepoprawni.pl/blog/fedorowicz-ewaryst/wicepremier-glinski-abonamenciarz-narodowytagi: pis  abonament rtv  piotr gliński  tvp  jacek sasin  konstanty radziwiłł  krzysztof czabański  sądy  komunikacja hybrydowa  paweł szefernaker  podatek paliwowy 

ewaryst-fedorowicz
24 lipca 2017 09:54
9     1521    1 zaloguj sie by polubić
komentarze:
Rozalia @ewaryst-fedorowicz
24 lipca 2017 16:43

Docelowo, wszyscy won. Z gówna bata nie ukręcisz.

 

zaloguj się by móc komentować

betacool @ewaryst-fedorowicz
24 lipca 2017 17:00

"Wstyd mi tak, że bardziej już nie można".

 

A ja Ci się Ewaryście dziwię, tego wstydu. Przecież od siedmiu lat masz rację, więc naprawdę niech się choć raz powstydzą inni...

zaloguj się by móc komentować

Paris @ewaryst-fedorowicz
24 lipca 2017 20:57

Wcale nie jest jeszcze tak zle z ta komunikacja... sa jeszcze inne media niezalezne, rozni wydawcy i chocby  TEN  PORTAL... Sakiewicz... dla mnie to NIGDY  sie nie liczyl !!!... i nie bedzie  sie liczyl  !!!

Jego  oszusta i klamcy zwyczajnie  NIE  MA !!!

zaloguj się by móc komentować

ewaryst-fedorowicz @Rozalia 24 lipca 2017 16:43
24 lipca 2017 21:22

dzisiejszy dzień mnie w tej diagnozie utwierdza: pójść na TAKĄ wojnę, z TAKIM potężnym przeciwnikiem bez żadnej osłony medialnej, może tylko (cytując Prezesa) "wariat albo agent" :-/

zaloguj się by móc komentować

ewaryst-fedorowicz @betacool 24 lipca 2017 17:00
24 lipca 2017 21:23

to sarkazm jest - od pierwszej do ostatniej linijki :-)

zaloguj się by móc komentować

ewaryst-fedorowicz @betacool 24 lipca 2017 17:00
24 lipca 2017 21:23

to sarkazm jest - od pierwszej do ostatniej linijki :-)

zaloguj się by móc komentować

ewaryst-fedorowicz @Paris 24 lipca 2017 20:57
24 lipca 2017 21:24

no jednak jest - sam w TVP INFO widziałem

zaloguj się by móc komentować

betacool @ewaryst-fedorowicz 24 lipca 2017 21:23
24 lipca 2017 21:58

Jasne, że tak.

 

Ale jakbym miał się wstydzić, za coś co robię od siedmiu lat, to ósmego bym sam ze sobą nie wytrzymał, a kto wie, czy nawet nie pierwszego.

zaloguj się by móc komentować

Paris @ewaryst-fedorowicz 24 lipca 2017 21:24
24 lipca 2017 23:07

Bo to jedna i ta sama  MAFIA jest  !!! 

Nie ogladam tvp ani nie slucham radio od wielu juz lat... i zyje... i zyc bede. Zagladam tylko na jego oblakany portal, tylko po to zeby wiedziec co ten HIPOKRYTA knuje !!!

Ale tez mam te sposobnosc, ze od jakiegos czasu moge zyjac we Francy sluchac i ogladac fransuskie merdia... rozmawiac z ludzmi... i ogolnie wiedziec co sie dzieje i do czego to zmierza... sama wybieram sobie wiadomosci... sama je analizuje... sama oceniam... i sama wyciagam wnioski... na podstawie tego co sie wokol mnie dzieje.

Nie potrzebuje do tego ani Sakiewicza ani Kurskiego ani zadnych innych merdialnych pacholkow i slugusow za judaszowe srebrniki. 

zaloguj się by móc komentować

zaloguj się by móc komentować